Prezent na I Komunie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 19:48   #1
Mrs Bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poczekajka
Wiadomości: 20

Prezent na I Komunie


Drogie Wizażanki

Zastanawiam się nad prezentem dla mojej Córeczki na I Komunię Św. Od razu zaznaczę że sama nie należę do osób zbytnio religijnych Córka jest wychowywana w wierze katolickiej, az do momentu kiedy będzie na tyle dojrzała i odpowiedzialna i sama podejmie decyzje o swojej duchowej drodze.

Prezenty typy quady, laptopy, telewizory odpadają. Nie rozumiem zasadności tego typu prezentów w tej sytuacji.
Jednak... moja Córeczka marzy o podrózy samolotem Gdziekolwiek byle by wzbić się w powietrze Zbiera nawet kieszonkowe na ten cel. a jak dorośnie zostanie wielką podrózniczką

Wpadłam na pomysł aby pieniązki które dostanie na I Komunie od rodziny, przeznaczyć na jakąś zagraniczną wycieczkę. Cel podrózy wybierze razem z nami. Co o tym sądzicie ?
__________________
" Trafiłam do nieba - w samym środku piekła"


"Pragnęłam go tak, jak pragnęłam powietrza, by oddychać.
Nie był to wybór - ale konieczność."


"Zrobiłbyś mi czasem kochanie penetrację czaszki, zamiast się bawic wciąż w to samo pieprzenie". F. Kahl
Mrs Bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 19:52   #2
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Prezent na I Komunie

Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł chociaż oprócz wycieczki kupiłabym też coś materialnego, żeby córeczka miała pamiątkę.
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:01   #3
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Prezent na I Komunie

ja proponuje złoty łańcuszek kupić najlepiej takie otwierany by do środka mogła dać czyjeś zdjęcie bliskiej osoby np rodziców i do tego wycieczka ;d
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:14   #4
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Prezent na I Komunie

wycieczka, super pomysł, kiedyś na pewno będzie wdzięczna rodzicom, że w ten sposób zdecydowali się wykorzystać jej pieniądze.
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:28   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prezent na I Komunie

Nie uważasz ,że ta kasa powinna byc przeznaczona dla niej a nie na rodzinę ?

Bilet lotniczy to groszowe sprawy ,mozna przeleciec sie po polsce .
mozna wykupic lot balonem dla dziecka.

A resztę kasy wpłaciłabym na konto otwarte dla córki na przyszłość.
Dziecku w wieku lat 12 mozna wyrobić karte bankomatową i w ten sposob uczyć wydawania i oszczędzania.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:43   #6
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Prezent na I Komunie

można bilet dla dziecka opłacić z pieniędzy komunijnych, a reszta na konto. rodzice za wycieczkę zapłacą sobie 'ze swoich'
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 06:03   #7
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez Honey7 Pokaż wiadomość
ja proponuje złoty łańcuszek kupić najlepiej takie otwierany by do środka mogła dać czyjeś zdjęcie bliskiej osoby np rodziców i do tego wycieczka ;d
jak dla mnie wszelkie łańcuszki odpadają. z tą wycieczką to fajny pomysł i nie piszcie że muszą z pieniędzy z prezentów opłacić tylko dziecko a za siebie ze swoich. rozumiem gdyby dziecko było pełnoletnie i mogło by pojechać sobie samo ale chwilowo jest nieodłączne a rodziców może nie stać na takie wycieczki.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 10:26   #8
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Prezent na I Komunie

Paula78 a dlaczego z góry zakładasz że rodzice pojada za kasę z prezentów córki?? A może jeszcze będą "musieli" dołożyć córce do wycieczki? No pewnie super atrakcja wsadzić dziecko w samolot we wrocławiu z biletem do krakowa i z powrotem.


Jak dla mnie pomysł wycieczki super!! Tylko czy córa będzie chciała czekać do wakacji na prezent ale jeżeli wiecie że będziecie mieli pieniążki na wycieczkę to wybierzcie jakieś miejsce już teraz i kupcie córce książkę o danym miejscu, jakiś przewodnik, pewnie z chęcią go przeczyta jeżeli chce być podróżniczką
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 10:58   #9
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Prezent na I Komunie

Taka wycieczka to świetny pomysł. Ktoś tu jednak wspomniał o prezencie bardziej "materialnym" - tu mi się wydaje, że dobrym pomysłem byłby aparat fotograficzny, niekoniecznie jakiś "wypasiony", ale taki, którym dziewczę mogłoby zrobić na wycieczce mnóstwo zdjęć na pamiątkę;].
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 11:34   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Paula78 a dlaczego z góry zakładasz że rodzice pojada za kasę z prezentów córki?? A może jeszcze będą "musieli" dołożyć córce do wycieczki?
A dlaczego tego nie zakładać ?
z drugiej strony dziwne jest aby dziecko samo za siebie płaciło.

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
No pewnie super atrakcja wsadzić dziecko w samolot we wrocławiu z biletem do krakowa i z powrotem.
Wyczuwam ironię więc odpowiem , znacznie większą frajda jest dla dziecka lot z wroclawia do warszawy tam do zoo i z powrotem ,który z kolegór leciał do zoo samolotem ?ktore z nich lecialo samolotem na terenie PL ?
na wycieczkę może leciec znacznie wecej niż pozowolić sobie na loty do zoo.

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie pomysł wycieczki super!! Tylko czy córa będzie chciała czekać do wakacji na prezent ale jeżeli wiecie że będziecie mieli pieniążki na wycieczkę to wybierzcie jakieś miejsce już teraz i kupcie córce książkę o danym miejscu, jakiś przewodnik, pewnie z chęcią go przeczyta jeżeli chce być podróżniczką
Dlatego oprócz ew. wycieczki nalezy sprawzentować coś dla dzieck a,jakąś rzecz ,coś namacalnego ,co może pokazac w szkole nie zapominajmy to jest 8 latek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 11:45   #11
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Prezent na I Komunie

pomysł wycieczki jest dobry, ale nie za pieniądze, które dziecko dostanie na komunie

trochę dziwne żeby dziecko sobie 'fundowało' wycieczkę ze swoich, a co dopiero jeszcze rodzicom
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 12:09   #12
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
pomysł wycieczki jest dobry, ale nie za pieniądze, które dziecko dostanie na komunie

trochę dziwne żeby dziecko sobie 'fundowało' wycieczkę ze swoich, a co dopiero jeszcze rodzicom
Skoro to marzenie dziecka a rodziców np nie stać to dlaczego nie ? wolałabym taki lot czy wycieczkę niż łańcuszek albo kolczyki
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:20   #13
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Prezent na I Komunie

A ja dostałam łańcuszek i mam do dzis i sie cieszę
Natomiast dla samego dziecka i radochy której łańcuszek nie da w chwili gdy ma te 8 lat to faktycznie fajny jest przelot samolotem na terenie kraju, czemu nie, sama bym się chciała przelecieć , tym bardziej że dziecię CHCE takiego lotu, marzy o zostaniu podóżniczką, i napewno taki pierwszy lot będzie długo pamiętany
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:27   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez Mrs Bella Pokaż wiadomość
(...)
Jednak... moja Córeczka marzy o podrózy samolotem Gdziekolwiek byle by wzbić się w powietrze Zbiera nawet kieszonkowe na ten cel. a jak dorośnie zostanie wielką podrózniczką

Wpadłam na pomysł aby pieniązki które dostanie na I Komunie od rodziny, przeznaczyć na jakąś zagraniczną wycieczkę. Cel podrózy wybierze razem z nami. Co o tym sądzicie ?
Fajny pomysł (ale trochę to "niefajne", że całość będzie płacona z pieniędzy, które dostanie od innych osób; wzięłabym jej zdanie pod uwagę, żeby nie poczuła się potem "wyrolowana" lub tylko częściowo to sfinansowała z tych pieniędzy, a resztę wpłaciła jej na lokatę - za kilka lat kasa jej się przyda np. na start na studiach, czy na pierwszą ratę kredytu za mieszkanie). Wspomnienia są cenniejsze od byle rzeczy. Tylko niech oczywiście ta wycieczka będzie nastawiona na nią - jakaś stadnina koni w pobliżu, czy park rozrywki (zależy co lubi), a nie na potrzeby rodziców .

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-02-02 o 12:30
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:27   #15
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
pomysł wycieczki jest dobry, ale nie za pieniądze, które dziecko dostanie na komunie

trochę dziwne żeby dziecko sobie 'fundowało' wycieczkę ze swoich, a co dopiero jeszcze rodzicom
Zgadzam się z tym w 100%.

Wycieczke córce mozecie kupic w ramach prezentu, ale nie za pieniądze które dostała w prezencie od rodziny.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:38   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Skoro to marzenie dziecka a rodziców np nie stać to dlaczego nie ? wolałabym taki lot czy wycieczkę niż łańcuszek albo kolczyki

Marzeniem dziecka jest lot samolotem a nie byczenie się na plazy za kasę rodziny
skoro rodzicow nie stac totrzeba sie wziąc do roboty a jednoczesnie nie wszystkie marzenia dzieci trzeba spełniać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:48   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Marzeniem dziecka jest lot samolotem a nie byczenie się na plazy za kasę rodziny
skoro rodzicow nie stac totrzeba sie wziąc do roboty a jednoczesnie nie wszystkie marzenia dzieci trzeba spełniać.
Również mam wątpliwości co do kwestii finansowania wycieczki.

Może zafundować małej sam przelot z punktu A do punktu B (oczywiście plus dorosła osoba towarzysząca), potem całodzienne zwiedzanie jakiegoś miasta - można to połączyć z lekcją historii w terenie i powrót?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:04   #18
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Prezent na I Komunie

jeżeli dziewczynka lubi podróżować , chce lecieć samolotem to może jakąś kolonię zagraniczną jej wykupić ? Myślę ,że to bardzo dobry pomysł i ona by się ucieszyła.

A do tego jakąś pamiątkę
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 14:06   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Również mam wątpliwości co do kwestii finansowania wycieczki.

Może zafundować małej sam przelot z punktu A do punktu B (oczywiście plus dorosła osoba towarzysząca), potem całodzienne zwiedzanie jakiegoś miasta - można to połączyć z lekcją historii w terenie i powrót?
Ciesze sie ,że nie jestem samotna z moimi wątpliwościami .

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
jeżeli dziewczynka lubi podróżować , chce lecieć samolotem to może jakąś kolonię zagraniczną jej wykupić ? Myślę ,że to bardzo dobry pomysł i ona by się ucieszyła.

A do tego jakąś pamiątkę
Domyslam się ,że 8 latka ma średnie pojęcie o podróżowaniu w takim wymiarze jak o tym myślą dorośli ,ona lubi podróżowanie do babci na wieś 20 km od domu i to dla niej podróżowanie

8 latka samolotem ?za granicę ?na kolonie?sama ?pierwszy raz ?
dla mnie odpada.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 14:07   #20
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez Mrs Bella Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki

Zastanawiam się nad prezentem dla mojej Córeczki na I Komunię Św. Od razu zaznaczę że sama nie należę do osób zbytnio religijnych Córka jest wychowywana w wierze katolickiej, az do momentu kiedy będzie na tyle dojrzała i odpowiedzialna i sama podejmie decyzje o swojej duchowej drodze.

Prezenty typy quady, laptopy, telewizory odpadają. Nie rozumiem zasadności tego typu prezentów w tej sytuacji.
Jednak... moja Córeczka marzy o podrózy samolotem Gdziekolwiek byle by wzbić się w powietrze Zbiera nawet kieszonkowe na ten cel. a jak dorośnie zostanie wielką podrózniczką

Wpadłam na pomysł aby pieniązki które dostanie na I Komunie od rodziny, przeznaczyć na jakąś zagraniczną wycieczkę. Cel podrózy wybierze razem z nami. Co o tym sądzicie ?

Ty się w końcu zastanawiasz nad prezentem dla córki, czy nad tym co zrobisz z kasą, którą córka dostanie na komunię?


W każdym razie dużo lepiej będzie wyglądało, jesli np taka wycieczka samolotem będzie np Waszym prezentem dla dziecka. Albo prezentem od chrzestnych. Przelot czy to w Polsce czy np. wybrać jakies miasto w Europie, polecieć, obejrzeć centrum i wieczorem do domu. Tylko trzeba wybrać miasto które ma w miarę blisko położne lotnisko, bądz dobre połączenia miedzy lotniskiem a centrum.


Twoja propozycja nie jest zbyt dobra, bo nie wiadomo jak zareagują goście na wiesc, ze oto własnie zafundowali Wam wycieczkę do ciepłych krajów
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:10   #21
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Prezent na I Komunie

po przeczytaniu komentarzy zastanawiam się ile pieniędzy w dzisiejszych czasach dzieci dostają na komunię. skoro po takiej imprezie widzicie możliwość, żeby z zebranych pieniędzy dało się wykupić wycieczkę dla całej rodziny albo widzicie sens zakładania konta specjalnie dla tej forsy. musi to być poważna kwota. szok.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:34   #22
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Prezent na I Komunie

Skoro Twoja córka marzy o locie samolotem, to dlaczego od razu egzotyczna wycieczka? Przecież można wykupić lot widokowy (czy tam jakiś, no nazwy nie znam..), będzie mogła siedzieć i podziwiać miasto z lotu ptaka, na pewno lepsze wrażenia niż lot pasażerskim..
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:35   #23
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
po przeczytaniu komentarzy zastanawiam się ile pieniędzy w dzisiejszych czasach dzieci dostają na komunię. skoro po takiej imprezie widzicie możliwość, żeby z zebranych pieniędzy dało się wykupić wycieczkę dla całej rodziny albo widzicie sens zakładania konta specjalnie dla tej forsy. musi to być poważna kwota. szok.
No taki w miarę przeciętny dzieciak po komunii zostaje z ok. 1500 - 2000 zł;]
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:39   #24
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Prezent na I Komunie

Jedź z nią na dwa dni do Londynu, tanie bilety, a można sporo pozwiedzać
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:01   #25
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Prezent na I Komunie

Myślę, że jeśli chodzi o sam przelot i to jest frajdą dla dziewczynki to większy sens ma lot małym samolotem, trwającym jakieś pół godziny, tak, żeby dziecko mogło zobaczyć świat na dole...
Szybowiec albo awionetka czy coś w tym stylu. Resztę kasy na konto małej.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:12   #26
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
No taki w miarę przeciętny dzieciak po komunii zostaje z ok. 1500 - 2000 zł;]
A skąd takie dane?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:14   #27
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A skąd takie dane?
Z rodziny i znajomych;]
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 21:28   #28
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Prezent na I Komunie

No dobrze, a jeśli kasy nie będzie? Przeciez nie jest powiedziane, że na komunię trzeba dawać pieniądze. Równie dobrze młoda może dostać prezenty. Ja mojej chrześnicy nie będę dawać kasy (co kojarzy mi się z takim "prezentem" na odczepnego) tylko postaram sie wymyślić oryginalny prezent, który sprawi jej dużo frajdy.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 21:48   #29
Nektaryna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 045
Dot.: Prezent na I Komunie

Haha wy tu o tym, żeby jeszcze odłożyć resztę pieniędzy na lokatę. Lot samolotem i wakacje trochę kosztują i to teraz dzieci dostają aż tak dużo kasy na komunię, że wystarczy jeszcze na lokatę? To tak z ciekawości jak jestem chrzestną lub druga wersja jakąś ciocią to ile teraz daje się w prezencie na komunię?

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
No taki w miarę przeciętny dzieciak po komunii zostaje z ok. 1500 - 2000 zł;]
No o to lotto mi właśnie

Tzn ja tak myślałam do tej pory
To jak jest teraz??
__________________
Sesja się zbliża...

Edytowane przez Nektaryna
Czas edycji: 2011-02-02 o 21:49
Nektaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 21:54   #30
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prezent na I Komunie

Cytat:
Napisane przez Nektaryna Pokaż wiadomość
Haha wy tu o tym, żeby jeszcze odłożyć resztę pieniędzy na lokatę. Lot samolotem i wakacje trochę kosztują i to teraz dzieci dostają aż tak dużo kasy na komunię, że wystarczy jeszcze na lokatę? To tak z ciekawości jak jestem chrzestną lub druga wersja jakąś ciocią to ile teraz daje się w prezencie na komunię?

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------



Najlepiej wg mnie jest za ta kasę kupić coś dziecku i /odłozyc na przyszłość a na wakacje zabrac rodzine ze swoich a nie kase dziecka.

A daje się tylko na ile cie stać lub uwazasz za stosowne ,jesli ktos sie oburzy na twoja np. małą kwotę to jest zwyczajnym burakiem pastewnym i szkoda z takimi utrzymywac kontakty.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.