Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona II ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 21:08   #31
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Anka, moje też się nie chcą kręcić, gdy je zakręcam np. na lokówkę. Lok wytrzymuje 10 min i oklapuje. Ale nie chca tez byc super proste, wiec takie gówno a nie włosy. No więc posiłkuję się prostownicą, ale w taką pogodę to bez sensu
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 23:07   #32
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Anka, moje też się nie chcą kręcić, gdy je zakręcam np. na lokówkę. Lok wytrzymuje 10 min i oklapuje. Ale nie chca tez byc super proste, wiec takie gówno a nie włosy. No więc posiłkuję się prostownicą, ale w taką pogodę to bez sensu
Ach te włosy...ja też ostatnio swoje upinam do góry, bo jak rozpuszczę, to sterczą każdy w inną stronę. Pół roku temu wymyśliłam sobie cieniowanie, ale jak toto zaczęło odrastać (odwidziało mi się i postanowiłam z powrotem zapuścić i wyrównać), każdy włos żyje swoim zyciem. Gładkości niet. Ale loków również niet.

PS. Hiszpański jest fajny! Zazdroszczę
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 07:10   #33
zip sklad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: WINTERFELL
Wiadomości: 587
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

tez chcialabym sie uczyc Hiszpanskiego, fajny jezyk. duzo lepszy i ladniejszy niz niemiecki. cala noc snily mi sie Transformersy. mam za swojehe he. ja odkad mi duzo wlosow fryzjerka obciela-20 cm az, dla mnie za duzo, a mowilam jej, ze max 5 cm, bo chce tylko koncowki, to mi sie podkrecaja jakby i to jest ok, fajnie wyglada. TŻt mowi, ze mam loczek blond. niestety nastepny film w kinie, to dopiero chyba po wakacjach nad morzem, bo przed juz chyba nie zdarzymy isc na Pottera. mialam kiedys prostownice jak mnie raz na grzywke podkusilo, ale ja oddalam, a grzywki nigdy wiecej. za szybko mi wlosy rosna i to byl kiepski pomysl. w ogole wlosy i pazury, to mi jak po nawozie rosna.
mam pytanie za 100 punktow. czy ktoras z Was moze zamawiala cos ze strony Swarovskiego i czy mozna tam placic przelewem z banku? czy tylko kartka kredyt. lub pay pal? dziex za odp. pozdro. milego dnia.
zip sklad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 07:51   #34
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Tylko kartą kredytową

Ja właśnie grzebię w szafie co tu włożyć, taki paskudny dzień.
Wybieram się dzisiaj do Krk na zakupy z psiapsiółą, ale pogoda paskudna.
Jak nagrzeję, z samochodu nie wyjdziemy ;-)
Miłego dnia wszystkim.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .

Edytowane przez neuilly.
Czas edycji: 2011-07-03 o 07:57
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 08:00   #35
zip sklad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: WINTERFELL
Wiadomości: 587
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

no to trudno, znowu odpada, zostaje Poznan, bo u nas nie ma niestetywrr, udanych zakupow neuilly., ja tez chcialam isc, ale znowu leje i sie rozmyslilam. no wlasnie, ciezko sie ubrac w taka pogode.
zip sklad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 08:36   #36
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Witajcie w nowej części! Troszkę mnie nie było, ale nadrobiłam.

Pumas gratuluję! Super Ci się trafiło!
Vill na jaki kierunek wybierasz się na mgr? Kontynuujesz licencjat czy coś innego?
Anka nie wiem, jak z okularami, u mojej mamy w pracy tylko je dofinansowują, ale dają 100 zł Przecież za to oprawek się nawet nie kupi. Polecam Ci Góry Świętokrzyskie, ja jestem ze świętokrzyskiego i to naprawdę piękne tereny
Neuilly - zazdroszczę wycieczki, ale pogoda niestety nie bardzo.
Linaya - ja ze swoimi włosami też mam przeboje.
Zip skład - ja w taką pogodę to nigdy nie wiem jak się ubrać - chciałoby się fajnie, ale znowu myślę tylko o tym, żeby było mi ciepło.

Co do języków - kiedyś chciałam się uczyć włoskiego, ale hiszpański to też piękny język. Nie mam jednak cierpliwości uczyć się nowego języka od podstaw... Niestety.

W ramach oszczędzania kupuję nowy obiektyw Ale jakieś oszczędzanie to będzie - wszędzie widziałam go za jakieś 690 zł, w promocji za 620 zł, a w moim rodzinnym miasteczku w malutkim sklepie znalazłam go za 420 zł! W porównaniu do innych sklepów to ponad 200 zł taniej W Warszawie w komisie używany w stanie średnim był za 450 zł! Miałam go kupić, dobrze że się powstrzymałam.

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2011-07-03 o 08:38
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 08:38   #37
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Ach te włosy...ja też ostatnio swoje upinam do góry, bo jak rozpuszczę, to sterczą każdy w inną stronę. Pół roku temu wymyśliłam sobie cieniowanie, ale jak toto zaczęło odrastać (odwidziało mi się i postanowiłam z powrotem zapuścić i wyrównać), każdy włos żyje swoim zyciem. Gładkości niet. Ale loków również niet.

PS. Hiszpański jest fajny! Zazdroszczę
No własnie, mam to samo. Tyle, że ja długo długo miałam jednej dlugosci i jak mi wycieniowano, to nie tak bardzo na strzępy, wiec nawet sie toto układa, ale tak czy siak, w taką pogodę, to lepiej spiąć i mieć problem z głowy. Chociaz ja lubię moje długie włosy... Ale czy w pracy wypada siedzieć z taka burzą rozpuszczonych włosów? Zawsze wydawało mi się to mało profesjonalne, oświećcie mnie

Cytat:
Napisane przez zip sklad Pokaż wiadomość
tez chcialabym sie uczyc Hiszpanskiego, fajny jezyk. duzo lepszy i ladniejszy niz niemiecki. cala noc snily mi sie Transformersy. mam za swojehe he. ja odkad mi duzo wlosow fryzjerka obciela-20 cm az, dla mnie za duzo, a mowilam jej, ze max 5 cm, bo chce tylko koncowki, to mi sie podkrecaja jakby i to jest ok, fajnie wyglada. TŻt mowi, ze mam loczek blond. niestety nastepny film w kinie, to dopiero chyba po wakacjach nad morzem, bo przed juz chyba nie zdarzymy isc na Pottera. mialam kiedys prostownice jak mnie raz na grzywke podkusilo, ale ja oddalam, a grzywki nigdy wiecej. za szybko mi wlosy rosna i to byl kiepski pomysl. w ogole wlosy i pazury, to mi jak po nawozie rosna.
mam pytanie za 100 punktow. czy ktoras z Was moze zamawiala cos ze strony Swarovskiego i czy mozna tam placic przelewem z banku? czy tylko kartka kredyt. lub pay pal? dziex za odp. pozdro. milego dnia.
Ja mam grzywkę, bardzo lubię i polecam. Oczywiście jest to obowiązek, bo ja np. chodzę co 2-3 tyg. na podcinanie, no ale coś za coś. Może kiedyś z niej zrezygnuję, ale lepiej wyglądam Z.
Prostownica fajna rzecz - jak dostanę wypłatę to kupuję sobie nową, już nawet próbowałam ją i jest super! dawno nie widziałąm takich prostych włosów na cały dzień

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Tylko kartą kredytową

Ja właśnie grzebię w szafie co tu włożyć, taki paskudny dzień.
Wybieram się dzisiaj do Krk na zakupy z psiapsiółą, ale pogoda paskudna.
Jak nagrzeję, z samochodu nie wyjdziemy ;-)
Miłego dnia wszystkim.
Mieszkasz gdzieś blisko Krk, czy robicie sobie wycieczkę?
Gdzie planujecie iść na zakupy?
Ja dzisiaj może wyląduję w galerii Kazimierz. Choć pogoda nie zachęca na przechadzki...

Miałąm dziś straszne koszmary, boże.
Co jakiś czas śni mi się moje drugie mieszkanie i tak było tej nocy. Ogólnie wolę o tym nie pamiętać

Od roku nie czułam niepokoju i stresu w niedzielę z powodu nadchodzącego tygodnia w pracy. No i niestety uczucie wraca jak bumerang
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 08:49   #38
miczka21
Zadomowienie
 
Avatar miczka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 125
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Pumas z rozpuszczonymi włosami będziesz sexowną panią kierownik/dyrektor

Dziś jest u mnie tak zimno , że nie da się okna otworzyć , bo zamarzam . Nie dam się wyciągnąć z domu

invisible_01
po co Ci nowy obiektyw ?
__________________
1.Odchudzam się
2.Nauka języków
miczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 08:54   #39
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ale czy w pracy wypada siedzieć z taka burzą rozpuszczonych włosów? Zawsze wydawało mi się to mało profesjonalne, oświećcie mnie
Hmm... Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Moim zdaniem rozpuszczone włosy to nic złego, o ile Ci nie przeszkadzają w pracy, to znaczy nie zasłaniają oczu, nie wpadają do kawy i nie rozchlapują jej po papierach i tak dalej

Cytat:
Napisane przez miczka21 Pokaż wiadomość
invisible_01 po co Ci nowy obiektyw ?
Niestety ciągle mam ochotę na jakiś nowy, ale i tak się powstrzymuję, bo to będzie dopiero mój 2. Im więcej robię zdjęć, tym bardziej widzę braki tego obiektywu, dlatego chcę kupić nowy.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:02   #40
zip sklad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: WINTERFELL
Wiadomości: 587
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

mi jednak grzywka nie pasuje, taka prosta na Kleopatre. mi prostownica sie kojarzy z dziecmi z gimnajzum, u nas w domu dziecka kazda miala, zle mi sie kojarzay, ale nie neguje, jak komus potrzebna, to spoko, sama mialam jakis czas. teraz uczennice gim., zamiast ksiazek nosza w plecaku prostownice
zip sklad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:02   #41
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez zip sklad Pokaż wiadomość
mi jednak grzywka nie pasuje, taka prosta na Kleopatre. mi prostownica sie kojarzy z dziecmi z gimnajzum, u nas w domu dziecka kazda miala, zle mi sie kojarzay, ale nie neguje, jak komus potrzebna, to spoko, sama mialam jakis czas. teraz uczennice gim., zamiast ksiazek nosza w plecaku prostownice
Ja używam prostownicy do prostowania grzywki, bo ta jak na złość jest bardzo niesforna Całych włosów nie mam siły prostować, ale proste włosy mi się bardzo podobają.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 09:10   #42
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Pumas, ja nawet na oficjalne spotkania, takie bardzo oficjalne, chadzam w rozpuszczonych tyle, że ja burzy nie mam, a proste gładkie, ale jednak. O zwykły dniu w biurze nie wspominając. Myślę, że do pracy to możesz jak najbardziej.

Invisible, to dofinansowanie to jednak ustawowo nakazane, o ile masz wpisane pracę przy komputerze min. 4 h. A kwota czy dofinansowanie kontaktów to już wolnoamerykanka zapewne, jak widać po przykładzie Twojej mamy. U mojego taty dają 400 zł, u mnie nie wiem jeszcze.

Miczka no właśnie bez sensu ta pogoda, ja chcę lato! Mnie ratuje auto, jak Neuilly, w takie zimno na powietrzu spędzam około 2 minut, bo parkuję zaraz pod klatką no i tyle co z parkingu do kościoła czy CH a zazwyczaj jadę z jednego do drugiego

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-07-03 o 09:14
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:13   #43
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Chamsko wyprostowane włosy to faktycznie kojarzą się z gimnazjum i małolatami. Ale ja mam na myśli ładne, lśniące, długie proste włosy jak z reklamy - super, jestem fanką. Choć lubię też lekkie fale

Od kilku osób słyszałam, że rozpuszczone włosy w pracy to zbyt duża frywolność (ja czasem takie nosiłam i nie zastanawiałam się nad tym), ale jakiś czas temu doszłam do wniosku, że lepiej (chyba) mieć grzecznie spięte i nie narazać się na komentarze itp. Ale może przesadzam i cała reszta również
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:15   #44
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Całkiem możliwe że to ja noszę się nie dosyć profesjonalnie, ale cóż....tough Czasem spinam, czasem, ale że mam takie proste i gładkie, to spinka czy gumka czy wsuwki się normalnie zsuwają, ja mam po prostu takie druty. Próbowała mi koleżanka kiedys prostować prostownicą i po prostu zero efektu, mam własne takie jak po prostownicy. W tej sytuacji grzywka "Kleopatry" jest logicznym rozwiązaniem.

Zip, zdziwiłabym się, gdyby dali płacić przelewem, ale pewnie można płacić kartą Inteligo np.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-07-03 o 09:17
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:17   #45
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Miczka no właśnie bez sensu ta pogoda, ja chcę lato! Mnie ratuje auto, jak Neuilly, w takie zimno na powietrzu spędzam około 2 minut, bo parkuję zaraz pod klatką no i tyle co z parkingu do kościoła czy CH a zazwyczaj jadę z jednego do drugiego
Ja też chcę lato, denerwuje mnie taka deszczowa pogoda

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Chamsko wyprostowane włosy to faktycznie kojarzą się z gimnazjum i małolatami. Ale ja mam na myśli ładne, lśniące, długie proste włosy jak z reklamy - super, jestem fanką. Choć lubię też lekkie fale
Ja prostuję tylko grzywkę, delikatnie, żeby się ładnie układała, a reszta włosów to właśnie takie fale. Dobrze wyprostowane włosy wyglądają super
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:21   #46
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Anka, to w takim razie zacznę testować wrażenia szefa na moje grubaśne długie proste włosy ;-) Wydaje mi się, że to też zależy od długości. Nie wyobrażam sobie dziewczyny w biurze mającej włosy po pas, żeby rzucała nimi po biurkach ;-)

Ale zimno !
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:24   #47
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Bardzo zimno, siedzę w cieplutkiej bluzie i w skarpetkach, bo mi stopy marzną.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:30   #48
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Dziewczyny, nie wiecie może, gdzie można pobierać zaświadczenia o odbyciu wolontariatu? Całe gimnazjum i liceum się udzielałam w przeróżnych akcjach, spędziłam na wolontariacie wiele dni, pomagałam i teraz chciałabym móc to wpisać w CV (wtedy nie robiłam tego w tym celu, ale teraz wiem, że może mi się to przydać ). Nie myślałam wtedy o żadnych zaświadczeniach ani o CV, a teraz mam kłopot. To były akcje organizowane ze szkoły, więc czy w sekretariacie będą posiadać informacje, kto 6 lat temu się udzielał? Pani, która nas organizowała w gimnazjum, już tam nie pracuje i klops. Zaświadczenie z liceum to żaden problem, bo tam ta pani nadal aktywnie działa i pamięta mnie
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:31   #49
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Ja bez skarpet, ale w bluzie i pod kocem.
Może znajomi dzisiaj przyjdą, bo nie chce gnic cały dzień pod pierzyną
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 09:41   #50
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiecie może, gdzie można pobierać zaświadczenia o odbyciu wolontariatu? Całe gimnazjum i liceum się udzielałam w przeróżnych akcjach, spędziłam na wolontariacie wiele dni, pomagałam i teraz chciałabym móc to wpisać w CV (wtedy nie robiłam tego w tym celu, ale teraz wiem, że może mi się to przydać ). Nie myślałam wtedy o żadnych zaświadczeniach ani o CV, a teraz mam kłopot. To były akcje organizowane ze szkoły, więc czy w sekretariacie będą posiadać informacje, kto 6 lat temu się udzielał? Pani, która nas organizowała w gimnazjum, już tam nie pracuje i klops. Zaświadczenie z liceum to żaden problem, bo tam ta pani nadal aktywnie działa i pamięta mnie
Na pewno mają w archiwum tej insytucji, bo powinni takie rzeczy przechowywać. Ale znając opieszałość i lenia pań w takich miejscach watpie, aby dla Ciebie to znalazły...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:53   #51
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ale znając opieszałość i lenia pań w takich miejscach watpie, aby dla Ciebie to znalazły...
No właśnie też się tego obawiam. Trudno, najwyżej będę mieć zaświadczenia tylko z liceum, a te z czasów gimnazjum postaram się może załatwić z Caritasu - brałam udział w sporej ilości akcji od nich, nie wszystkich, ale jednak jakieś były i może oni mi wystawią.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:54   #52
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

I wyrazy uznania za udział w tych akcjach, naprawdę.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:57   #53
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
I wyrazy uznania za udział w tych akcjach, naprawdę.
Powiem Ci szczerze, że cieszyłam się, że mogę pomóc, ale szłam na akcje razem z koleżankami, więc spędzałyśmy też czas razem Ale naprawdę wywiązywałyśmy się ze swojej pracy. Niektórzy wolontariusze wyciągali pieniądze z puszek i robili inne rzeczy, okropne... Teraz myślałam o pójściu do jakiegoś domu dziecka i spytaniu, czy może pomóc jakiemuś dziecku z niemieckiego, ale nie wiem, czy można tak po prostu pójść i spytać?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 10:25   #54
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja mam grzywkę, bardzo lubię i polecam. Oczywiście jest to obowiązek, bo ja np. chodzę co 2-3 tyg. na podcinanie, no ale coś za coś. Może kiedyś z niej zrezygnuję, ale lepiej wyglądam Z.
Prostownica fajna rzecz - jak dostanę wypłatę to kupuję sobie nową, już nawet próbowałam ją i jest super! dawno nie widziałąm takich prostych włosów na cały dzień
Ja od kiedy zrobiłam sobie grzywkę - jakieś 3/4 lata temu już sobie nie wyobrażam siebie bez niej. Faktycznie trzeba podcinać często i ja oprócz tego jeszcze myje ją częściej niż włosy, ale naprawdę wyglądam o niebo lepiej.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 10:55   #55
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Tusia, ja też nie wyobrazam sobie siebie bez niej, choć miałam niedawno małą przerwę, gdy zapusciłam ją na 30 cm, ale zle mi było, czułam sie jakos tak niefajnie, ciagle mi zasłaniała oczy itp. Uciachałam i poczułam się znowu super. Chociaż latem jest ona trochę uciążliwa, ale coś za coś.

Invisible, a myslisz, ze ktokolwiek bedzie sprawdzał takie zaswiadczenie? Nigdy się z tym nie spotkałam.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 11:23   #56
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Invisible, a myslisz, ze ktokolwiek bedzie sprawdzał takie zaswiadczenie? Nigdy się z tym nie spotkałam.
Właśnie słyszałam, że pytają o zaświadczenia No bo niby tak to każdy mógłby sobie nawet i 10 lat wolontariatu wpisać... Jak chodziłam do szkoły, to nie myślałam o pracy i CV, szkoda, bo bym od razu zaświadczenia wzięła.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 11:31   #57
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

No ale można samemu sobie wypisać i też będzie. Wiesz jak to jest, nie chce tutaj umniejszać Twoim zasługom, bo podziwiam każdego wolontariusza - sama nim byłam kiedyś - ale prawda jest taka, że to jakiś świstek, który można sobie wypisać samemu tym bardziej, że Ty faktycznie tam miałaś wolontariat, wiec w razie jakby chcieli sprawdzić, to zadzwonią i się spytają. Ja bym sie nie bawila w chodzenie i proszenie o takie zaswiadczenia.
Wyobraz sobie, że nigdy tez nie spotkałam się z tym, by ktoś chciał zaświadczenie o umowie o dzieło - czyli de facto pracodawca wierzy, że skoro wpisało sie ją w CV, to tak jest.
Ja mam jakies takie luzne do tego podejscie zwłaszcza, ze na moim przykladzie nawet - wszystko co nie było umową o pracę - liczyło się, ale nikt zaswiadczen zadnych nie chcial.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 11:49   #58
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
No ale można samemu sobie wypisać i też będzie. Wiesz jak to jest, nie chce tutaj umniejszać Twoim zasługom, bo podziwiam każdego wolontariusza - sama nim byłam kiedyś - ale prawda jest taka, że to jakiś świstek, który można sobie wypisać samemu tym bardziej, że Ty faktycznie tam miałaś wolontariat, wiec w razie jakby chcieli sprawdzić, to zadzwonią i się spytają. Ja bym sie nie bawila w chodzenie i proszenie o takie zaswiadczenia.
Wyobraz sobie, że nigdy tez nie spotkałam się z tym, by ktoś chciał zaświadczenie o umowie o dzieło - czyli de facto pracodawca wierzy, że skoro wpisało sie ją w CV, to tak jest.
Ja mam jakies takie luzne do tego podejscie zwłaszcza, ze na moim przykladzie nawet - wszystko co nie było umową o pracę - liczyło się, ale nikt zaswiadczen zadnych nie chcial.
Masz pewnie rację. Powiem, że żadnych zaświadczeń nie mam, ale jak zadzwonią do szkoły albo Caritasu, to na pewno się dowiedzą, że brałam udział w tych akcjach, zresztą wątpię, żeby ktoś chciał dzwonić - pewnie wystarczy, że powiem, że mogą się dowiedzieć. Brałam udział w Dniach Wolontariusza i w ogóle, więc pewnie gdzieś tam widnieją moje zasługi Wpiszę sobie w CV, a co!
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:16   #59
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

Oczywiście, żal byłoby nie wpisać!!!! I jestem pewna, że nie zadzwonią i nie sprawdzą, nie jest to dla nich sprawa wagi państwowej, by dzwonić do ex "pracodawcy". Również rzadko się zdarza, by potwierdzać referencje albo ogólnie zrobić wywiad na temat kandydata u ex pracodawcy.
Ja, gdy daję referencje na rozmowie kwalifikacyjnej, to NIGDY nie zdarzyło się, by ktoś dzwonił do pracodawcy i je potwierdzał. Wiem to na 100%, bo mam stały kontakt z tymi osobami i nigdy mi nie mowily, zeby ktos o mnie wypytywał. Także to taki pic na wodę wg mnie.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:19   #60
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile wydajecie i oszczędzacie - praca, oszczędzanie i insze plotkowanie odsłona

To samo tutaj. Musiałam tylko dostarczyć referencje (a to dlatego, że w Irl nie ma czegoś takiego jak świadectwo pracy) przetłumaczone przez tłum. przysięgłego żeby mi się liczyły lata pracy do wakacji, nagród stażowych, etc. Nikt nie sprawdzał.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-03 16:28:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.