11-latka...jak pielęgnować cerę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-10, 16:03   #1
loona211
Raczkowanie
 
Avatar loona211
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73

11-latka...jak pielęgnować cerę?


Prosze o poradę. Moja córka (11latka) zaczyna mieć powoli problemu z cerą..tzn. trądzik, święcąca twarz itp...czym mogę ją myć i czym pielęgnować? tonik, mleczko, żel do mycia twarzy?? nie mam zielonego pojęcia
ja będąc w jej wieku nie miałam takich możliwości, nie było takich kosmetyków.
z góry dziękuję
loona211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 17:29   #2
agata1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 250
Dot.: 11-latka...jak pielęgnować cerę?

Moim zdaniem, może spróbujcie delikatnych kosmetyków np. firmy Ziaja - żel do mycia twarzy, tonik, krem.

Najlepsze kosmetyki to takie, które są jak najbardziej naturalne, czyli dużo 'aptecznych'.

Odradzałabym kosmetyków mocniejszych np. Garniera i innych, które zawierają dużo alkoholu. Wiele moich koleżanek zniszczyło sobie nimi twarz, a później musiało się leczyć u dermatologa.
agata1335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 19:16   #3
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: 11-latka...jak pielęgnować cerę?

Ziaja będzie dobrym pomysłem Może zacząć używać delikatnego żelu do oczyszczania twarzy, tonik też będzie dobrą opcją.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 19:22   #4
mikimarta
Raczkowanie
 
Avatar mikimarta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 277
Dot.: 11-latka...jak pielęgnować cerę?

Cytat:
Napisane przez loona211 Pokaż wiadomość
Prosze o poradę. Moja córka (11latka) zaczyna mieć powoli problemu z cerą..tzn. trądzik, święcąca twarz itp...czym mogę ją myć i czym pielęgnować? tonik, mleczko, żel do mycia twarzy?? nie mam zielonego pojęcia
ja będąc w jej wieku nie miałam takich możliwości, nie było takich kosmetyków.
z góry dziękuję
wizyta u dermatologa to dobrry pomysl. Wiele moich kolezanek ma blizny na twarzy przez to ze od razu nie interweniowaly.
mikimarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 22:28   #5
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: 11-latka...jak pielęgnować cerę?

11 lat i już problemy z cerą?... boże jak te dzisiejsze dzieci szybko dojrzewają ;/


myj jej twarz BabyDream'em, wodą z rumiankiem, zaopatrz się w maść cynkową i w razie czego interweniuj nią. Nie używaj żadnych sklepowych żeli czy innych bubli, niczego agresywnego typu Garnier itp.

swoją drogą może warto by odwiedzić dermatologa skoro Twoja dziecina już ma cerę problemową?...może jakaś bakteria powoduje te zmiany skórne?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 18:13   #6
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: 11-latka...jak pielęgnować cerę?

córka rzeczywiście ma jakiś poważny trądzik czy tylko czasem jakieś pojedyncze wypryski?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 20:15   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: 11-latka...jak pielęgnować cerę?

Nie polecam Garniera, Nivea visage Young, Sorayi, Johnson&Johnson i innych drogeryjnych kosmetyków na trądzik. Ona wcale go nie likwidują, ale uwrażliwiają, wysuszają i psują skórę. Wiem co mówię, bo gdy nie byłam jeszcze w temacie kosmetyków kupowałam sobie właśnie takie, marnowałąm kase, a skóras była w coraz gorszym stanie
Polecam za to żel do mycia buzi do skóry wrazliwej np ten:
Oceanic, AA Ultra Nawilżanie, Nawilżający żel do mycia twarzy- takie żele (równiez Babydream- bez parabenów, sls, zapachów, bez drobinej pilingujących=one roznoszą wypryski, bez barwników) dobrze oczyszczą, nie zniszczą skóry
do tego tonik do przemywania twarzy również łągodny i jakieś kremy na dzień i na noc- najlepiej apteczne, bo drogeryjne mają samą chemię
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 21:22   #8
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: 11-latka...jak pielęgnować cerę?

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
11 lat i już problemy z cerą?... boże jak te dzisiejsze dzieci szybko dojrzewają ;/
Mój trądzik zaczął sie gdy miałam 10 lat
Proponuje jeśli zmiany skórne są poważne udac się do dermatologa. Im szybciej tym lepiej. Ziaja nie wyleczy skóry (zresztą żadna inna firma drogeryjna też nie). Radze od razu zacząć od delikatnych kosmetyków aptecznych - żel do mycia twarzy antybakteryjny, krem - polecam bioderme do skóry tłustej lub nawilżający przy terapii maściami od dermatologa by ukoić skórę, woda termalna w sprayu - spryskiwanie nią twarzy ma zbawienny wpływ na cerę tylko po spryskaniu należy twarz osuszyć przykładając chusteczkę, filtr przeciwsłoneczny - by chronić buźkę od słońca. Nie wiem jaki masz stosunek do kosmetyków kolorowych - ja radziłabym unikać podkładów u tak młodej osóbki, ewentualnie jesli córka bardzo wstydzi się wykwitów to miejscowo korektor (oczywiście dopasowany do karnacji).
blekitne_niebo jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.