Niemcy III :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-17, 16:48   #1
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Talking

Niemcy III :)


Uroczyscie oglaszam otwarcie III czesci watku "Niemcy"
i z tej okazji wznosze toascik,coby nam sie tu milo pisalo -

zum Wohl!

__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-17, 17:13   #2
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy III :)

jestem i z checia cos tam lykne
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-17, 17:58   #3
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

sub

w nowym wątku, trzeba tamten zgłosić do zamknięcia jeszcze
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-17, 20:15   #4
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

mialam pytac i zapomnialam

kto byl nad morzem w holandii i moze polecic jakies fajne miejsce?chcemy sie wybrac w niedziele,poplazowac troche-narazie stanelo na den haag
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-17, 21:13   #5
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

Maja do renesse sie wybierzcie-tez w holandii i tez nad morzem ale troche blizej niz den haag a tak nawiasem to my wlasnie z moim tez planujemy sie tam w niedziele na lezakowanie wybrac
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-17, 22:28   #6
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Moniqnrw Pokaż wiadomość
Maja do renesse sie wybierzcie-tez w holandii i tez nad morzem ale troche blizej niz den haag a tak nawiasem to my wlasnie z moim tez planujemy sie tam w niedziele na lezakowanie wybrac
o,dzieki za Tipp!lece obczaic na mapie-my na 90% jedziemy,zalezy od malza,czy sie z lozka zwlecze jak pojedziemy,to bede do Ciebie sms-owac
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 00:13   #7
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy III :)

hehe umowmy sie wszyscy w jedno miejsce nad morzem to i imprezke sie zrobi
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 07:29   #8
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

haha Brook dobry pomysl
Maja w sumie moglibysmy sie na dwa auta ale razem wybrac

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

A Brook z tymi trzema obywatelstwami to proste-jak w moim przypadku-mama niemka tata rusek a ja sama urodzona w polsce wiec generalnie moge sobie wybrac jakie chcialabym miec obywatelstwo
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 08:54   #9
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy III :)

Jestem i ja na nowym watku!

Dzien dobry wszysktim
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 09:46   #10
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy III :)

i ja powiem Dzien dobry!

Window, jasne, ze przy malych dzieciaczkach i w bloku to ciezko! to zrozumiale Fajnie, jak dzieci maja taki wiek, ze tez moga juz czerpac przyjemnosc ze spacerow z psem

Moni z buldozkiem mieszkalam ostatnio 2 miesiace pod jednym dachem. przymilna przylepa z niej! to co piszesz o przytulaniu, to u tamtej wlasnie tez tak bylo . wlasnie urodzila 3 maluszki.
moi znajomi, wlasciciele psiny mowia, ze ta rasa wzbudza skrajne emocje, albo ludziom sie nie podoba, albo ja ubustwiaja! Twoj Rudi ma super umaszczenie, bardzo mi sie podoba. jeszcze niebieskie tez sa fajne . a jak ze wstepem z psiakiem na plaze, tam gdzie jezdzicie??

Ogorekpazurek
cytryny jeszcze do niczego nie dodawalam oprocz ryby.. czas sprobowac.
o jednak dodalam, ostatnio do mufinow tak troszke skorki cytrynowej . tez dobre. za pomaranczowa skorka nie przepadam.
Krolik tez fajny zwierz w domu , moje dziecinstwo ze zwierzakami zaczelo sie od swinki morskiej .


Slomka zanim wyjedziesz, to moze ja juz bede znac wiecej szczegolow, to sie zgadamy bo kawe to ja chetnie. Zaraz musze isc wlasnie po pierwsza dzisiejsza, bo na trzezwo sie ciezko pisze .
Dawno nie bylam w coffe heaven , a tam zawsze maja jakas kawke co lubie,jakas slodka
z busikami to super sprawa. jesli tylko okaza mi sie potrzebne, to bede szukac w takim razie, czy jakis jest na mej drodze przejazdem.

ooo border collie sa superasne!! wg badan, wyszlo, ze to najmadrzejsza rasa
smutna Twoja historia... tez musialam oddac kiedys psa.. wiec, wiem,jak sie czulas wtedy.. w rejonie gdzie teraz mieszkam sa bardzo popularne, bo tu duzo farm, i czesto sa to pasterskie psy, ale czesto bardzo zaniedbane te domowe sa w o wiele lepszej kondycji! nawet przeciez moj sasiad ma jednego,ale ze mnie gapa! i labradora do towarzystwa.
i wilczaki i owczarki niemieckie sa tez sliczne na owczarki tylko trzeba teraz bardzo uwazac, zeby trafic dobra hodowle, bo przez mode, duzo hodowcow "popsuło" ich stawy biodrowe, chodzi o nienaturalne ukontowania, a potem obciazenia i nawet dysplazje. Dolaczyly sie do tego "zle stany psychiczne" u tych psiakow... czesto maja tej natury problemy . moja siostra chce tylko ON, troche jej tlumacze, ze teraz ta rasa przez swa mode zrobila sie chorowita .
wiec trzeba dobrze poszukac !
wilczaki chyba sa duzo mniej popularne? chyba nawet na zywo nie widzialam zadnego
to okolice i checi wiedze, ze macie idealne na psiaka . a co do doswiadczenia, to tez jakies masz, a dodatkowo ksiazki i filmy- napisze Ci pozniej co bym Ci bardzo polecila, pomoga w wychowaniu psa. Najwazniejszych jest pare zasad, ktore potem konsekwetnie trzeba przestrzegac.
moj obecny pies, to bylo marzenie od wieluuuuu, wielu lat, wiec w sumie wybor byl prosty i TZ tez sie podobaly i cechy charakteru i wyglad i ze pies bedzie lubial spacery , moj psiak to gordon seter. Caribou, Kari, Karibuś na zdjeciach jak byl maly . musze pozmniejszac zdj obecne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2650 (Kopiowanie).jpg (99,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2558 (Kopiowanie).jpg (76,5 KB, 11 załadowań)
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 11:12   #11
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

to fakt nie kazdy je lubi ale szczerze powiem ze jeszcze sie z nikim takim nie spotkalam ja poprostu kocham ta rase one sa poprostu slodkie i ten ich wzrok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (10,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a2.jpg (7,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a1.jpg (11,2 KB, 16 załadowań)
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 11:50   #12
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Moniqnrw Pokaż wiadomość
haha Brook dobry pomysl
Maja w sumie moglibysmy sie na dwa auta ale razem wybrac

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

A Brook z tymi trzema obywatelstwami to proste-jak w moim przypadku-mama niemka tata rusek a ja sama urodzona w polsce wiec generalnie moge sobie wybrac jakie chcialabym miec obywatelstwo
no to niezla mieszanka.
fajne macie te psiaki. ja choruje juz dluuuuugi czas na owczarka niemieckiego. kiedys bede miala.
a nie wiem jak u was ale bedac tu widzialam tylko raz bezpanskiego psa. a moze mial wlasciciela tylko ze uciekl. no nie wiem ale w moim rodzinnym miescie to tego od diabla i troche sie paleta u tu nic. ze zwierzat co tu laza to tylko koty, szczury i kuny czy jak to pieronstwo sie zwie.
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 16:27   #13
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy III :)

mijalea odpowiem ci tu co do tego peselu. ja najpierw szlam do urzedu stanu cywilnego z przetlumaczonym (moze byc tez miedzynarodowy) aktem urodzenia by wydali mi polski akt urodzenia. z tym szlam do urzedu miasta by wydali mi pesel. wszystko bez problemu sie odbylo. i teraz jak bede potrzebowala tam aktu urodzenia to bede mogla wybrac w polsce a nie brac tu i dawac do tlumaczenia itd.
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 17:12   #14
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)



ale się zjarałam na basenie, tylko przód, siedzę właśnie z jogurtem na klacie
jutro dla odmiany spalę sobie tył, żeby równo było
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 17:34   #15
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

amiga to witaj w klubie. U mnie tez 35 w cieniu i mieszkanie na poddaszu bez rolet( niestety Vermiterka wymieniajace wkoncu okna nie chciala zalozyc nam rolet, wlasnie zamowilismy na allergo w Pl podrobki taniej niz podrobki tutaj na ebayu, jak chlop wyskoczy na 28-tego do Pl to je przywiezie) . leze i mam dosc. Nawet myslalam zeby wyskoczyc nad bagersee, ale mam dni i tamponow nie uzywam, tzn mam malutka paczke probkowa jaka kilka lat temu przyslal mi OB, ale nie wiem czy po takim czasie to moge uzyc. Niby zapakowane , nie otwieralam, ale bo ja wiem... jak by mialy wrocic problemy z grzybica, to wole nie uzywac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 19:10   #16
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy III :)

a propo psiakow, zobaczcie jakie slicznosci ktos wyrzucil z domu.
zalezlismy ja w miejscu widokowym, probujemy znalezc nowy dom...
az serducho sciska glupota ludzka...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stella.jpg (168,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stella2.jpg (197,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stella3.jpg (176,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stella4.jpg (109,4 KB, 30 załadowań)
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'






Edytowane przez alcon
Czas edycji: 2012-08-18 o 19:13
alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 19:30   #17
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

hej

witam w nowym watku

Brook polskie, marokanskie i niemieckie

Monika my jestesmy Schleswig-Holstein..tez bylismy zdziwieni..juz z Tz uzgodnilismy ze corka bedzie miala polskie obywatelstwo a jak on wrocil z urzedu to miala wpisany w akt urodzenia niemieckie synek tez tak samo od razu Mi sie tez od razu status zmienil, mimo, ze jestem studenka to moglam od razu pelna ilosc godzin pracowac..bo jako zagraniczna studentka mozesz niestety tylko okreslona ilosc godzin w roku wypracowac...tzn. teraz po eu to nie wiem jak jest ale wczesniej tak bylo..

Mijalea ja wiem ze moge sie ubiegac o obywatelstwo..wczesniej bylo tak, ze po 8latach sie moglo dostac, jesli mialas regularna prace i nie pobieralas socjalu...Ale my nie chcemy obywatelstwa niemieckiego!!! Moze kiedys moj Tz bedzie skladal wniosek, ale na razie nic mu nie grozi, wiec nie musi

i widocznie dostaja, bo nasze dzieci maja niemieckie obywatelstwo

u nas dzisiaj tez upal..bylam na plazy z dzieciakami..bylo bosko, tylko woda lodowata ale corce nie przeszkadzalo i sie moczyla

bluemoon skorke od cytryny..nie wciskaj tylko cytryny bo bedzie nie dobre

psiunie sliczne moja kolezanka ma labradora wymieszanego z dalamtynczykiem..jest cuuudna..biszkoptowa z bialymi plamkami
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 07:07   #18
amigagdynia
Rozeznanie
 
Avatar amigagdynia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: De Hassmersheim
Wiadomości: 509
GG do amigagdynia Send a message via Skype™ to amigagdynia
Dot.: Niemcy III :)

MonikaPogrzeba wiesz ja przez ten upal jak wynurzylam nos o 19.00 aby skoczyc po chleb na weekend to mialam ochote wskoczyc to sasiedniego stawu bo ta woda tam tak przyjemnie chlupotala. U nas ludzie sie w Nekarze normalnie kapali nawet wyznaczono granice do boi. Niewiarygodne ja w zyciu do rzeki bym nie weszla:/

---------- Dopisano o 06:07 ---------- Poprzedni post napisano o 06:05 ----------

Alcon cudowny psiaczek!!! Az serce peka. Zrobilabym wszystko aby miec psa ale niestety Vermieterka sie nie zgadza na zwierzaki wiec dopiero za pare lat na swoim.
__________________
Yves Rocher
Zabierzcie mi to a
Bloguje http://zakochanawmazidlach.blogspot.de/
amigagdynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 09:17   #19
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

ogorek, albo sie ktos rypnal i z przyzwyczajena tak wpisal, albo sa u was inne przepisy.

ja jak szlam rodzic to mi w papiery tez niemieckie obywatelstwo wpisali. Skapnelam sie jak mi te dokumenty dali i kazali isc na usg i jak czekalam pod gabinetem to mialam 5 min przerwy miedzy skurczami to sobie poczytalam co tam napisali. Pozniej byla moja kolej i mowie do lekarza ze blad, ze ja nie jestem niemka, ale on tylko machnal reka, ze nic nie szkodzi , zrobil mi usg wydrukowal i dolaczyl do reszty swistkow i tak wrocilam na porodowke i tak zostalo. Dopiero jak moj poszedl do urzedu malego zameldowaqc na swiecie to chyba proszono go o dowod i nie pamietam czy tez mojego paszportu nie mial ze soba. Nie pamietam dokladnie, ponad 7 lat temu to bylo i nie pamietam co on mi pozniej opowiadal. pamnietam tylko ze mial wtedy urlop i na drugi dzien juz trul dupe w szpitalu zeby mu papiery dali to on zamelduje malego, a szpital troche byl powolny i musial poczekac.
Szwagier w München ( to juz pamietam) byl ze sawoim dowodem i zony. Szwagierka niemieckie papiery wyrabiala w PL i wpisali jej panienskie nazwisko przez nasze e z ogonkiem, gdzie wszystkie papiery wydawane w DE byly z e i babka nie chciala mu malej zameldowac, bo sie nie zgadza jedna literka. troche mial z nia przebojow, a za 2.5 roku jak meldowal syna ta sama babka juz nie robila mu problemow. U nas tylko tatus ma niemieckie obywatelstwo ,l a u szwagra maja oboje, wiec wiadomo automatycznie dziecko tez dostaje, ale kazano im sie wylegitymowac.


amiga a czemu bys nie weszla? ja juz kapalam sie w rzecze u mnie w Wartcie. byl spory kawalek gdzie nie bylo mocnego nurtu i woda siegala cos pod biodra. U meza ciatki nad Odra rzeka jest dosyc waska i nie ma jak sie spokojnie wykapac, ale przy brzegu nogi pomoczyc mozna. U nas nad Renem tez spokojnie mozesz wejsc po kolana, ale ze rzeka duza i bardzo uczeszczana to jednak lepiej nie wyplywac, jedynie nogi moczyc, bo jak barka przeplynie to woda odplywa i moze porwac, kilka lat temu apelowali w TV zeby sie ludzie nie kapali bo niestety zdarzaly sie wypadki. A jak dwie barki sie mijaja... zapomnij. Najpierw masz odplyw, a jak woda wraca... nie ustaniesz albo bedzie ci ciezko, tak napiera, ale do lydek, po kolena ok, wchodze i moj maly ostatnio tez, chodz musialam go kulka razy opierniczyc, bo jak barki przeplynely i wody nie bylo to on zeby palcami w wodze byl poszedl dalej i sie lobuz nie cofal jak woda wracala. Portki sobie pomoczyl i wogole widzialam ze cos niespokojnie stoi, a sie nie ruszyl diabel maly. Opierniczylam i sie cofnal, ale musialam mu przypominac, ze ma stac w jednym miejscu nawet jak wody nie ma. Eh nad woda to trzeba miec oczy na dzieci.
Wczoraj moje Vermiterka z sasiadke przerazone jak im powioedzialam, ze chce wyskoczyc do dzielnicy bok nad bagersee. Paniki dostaly, ze trzeba uwazac. tak jak ja bym tego nie wiedziala. Sama nad jeziorka chodzilam jak balam nastolatka i dzieckiem i wiem jak sie dzieci topia na basenach gdzie jest ratownik. ja nie wiem co one sobie myslaly? ze jak pojde na basen to moge nie zwracac na moje dziecko uwagi i bedzie ok , czy jak? wlasnie widzialam w TV jakis czas temu matka poszla do toalety i zostawila 3 czy 4 -letnie dziecko na basienie i w tym czasie sie utopilo. Nikt tego nie zauwazyl. Po pierwsze, jak ta matka mogla to dziecko zostawic i isc sama? To ja jak jedziemy do Pl czy z Pl nie zostawiam dziecka i nie puszczam go samego do toalety bo sie boje ze natknie sie na jakiegos pedofila. Wczesniej chodzil ze mna, teraz jak juz duchy chlop do chodzi do meskiej z tata, a jak tacie sie nie chce to ja ide i czekam pod drzwiami( kilka razy jeszcze poszedl do damskiej ze mna) i jak mi za dlugo sie wydaje to otwieram drzwi i krzycze za nim, jak by co to wparowuje i zboczencowi jaja urwe i mam w doopie ze moge potem sama z kratki trafic. Jak do tej pory , odpukac nic sie nie stalo, maly myl rece przy zlewie jak otwieralam drzwi i go wolalam.
ja tam kwoka jestem i nie wyobrazam sobie ze mozna dziecko bez opieki zostawic bo sa inni ludzie, bo sa ratownicy i napewno ktos bedzie widzial co sie dzieje.
I poki co moje dziecko troche sie wody boi, wiec tez jest ostrozne. Niestety przez to ma problem na lekcji plywania, ale wole to niz by wogole nie mial respektu przed woda.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-08-19 o 09:31
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 11:51   #20
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy III :)

Ja tez mieszkam w Schleswig Holstein i zadni z moich polskich znajomych nie otrzymali dla dzieci niemieckiego obywatelstwa, wiec Ogorku ciekawa to sprawa w waszym przypadku
Jesli nie chcecie obywatelstwa to ok, ale nie spytaliscie czemu dzieci dostaly skoro taka sytuacja ciekawa powstala?
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/

Edytowane przez Mijalea
Czas edycji: 2012-08-19 o 11:53
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 12:21   #21
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy III :)

Ale Wam fajnie, sie plazujecie!

Alcon jestescie w Turcji? bo psiak wyglada jak kangal, turecki pies. niestety w krajach srodziemnomorskich duzo jest bezpanskich zwierzat . tam ludzie maja zupelnie inne podejscie do zwierzat.
dosc sprawnie dziala adocja kotow z Grecji do innych krajow, nie wiem jak z psami i z innych krajow.
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 12:58   #22
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

dziewczyny moj A. sie pytal w urzedzie zaraz jak dostal papiery dlaczego corka ma niemieckie obywatelstwa jak my oboje nie mamy i oni powiedzieli, ze wlasnie dlatego ze jestesmy tu juz tak dlugo, ze moglibysmy miec obywatelstwo jesli bysmy chcieli..wtedy jeszcze nie trzeba bylo zdawac tych ezgzaminow i to by byla tylko czysta formalnosc...moje inne kolezanki, ktore byly krocej tez ich dzieci nie maja niemieckiego obywatelstwa..tylko te ktore byly dluzej niz 8lat...

Monika u nas w szpitalu sie wypelnialo papiery i szpital wszystko zalatwial a moj Tz szedl tylko po odbior aktu urodzenia..

Moja Rania nauczyla sie plywac na jeziorze w Polsce i teraz w morzu miala troche trudnosci, bo woda duzo zimniejsza... ale ladnie plywala..a dzisiaj bylysmy w parku, tam jest taka mala jakby fontanna..wlasbnie dla maluchow..codziennie zmieniana jest woda..a przy okazji drzewka rzucaja cien i nie jest tak amsakrycznie goraco jak na plazy..teraz siedzimy w domu po upal jest nieziemski i ani troche wiaterku nie ma..puszczamy sobie wiatraczek tylko..wieczorkiem skoczymy pewnie na lody

o takie cos znalazlam w internecie:

"Bestimmungen für in Deutschland lebende Ausländer

Kinder von Ausländern erwerben bei Geburt in Deutschland unter bestimmten Voraussetzungen die deutsche Staatsangehörigkeit. Sie müssen sich allerdings zwischen ihrem 18. und 23. Lebensjahr entscheiden, ob sie die deutsche Staatsangehörigkeit oder die Staatsangehörigkeit ihrer Eltern behalten wollen".

o tym ze musza wybrac to nic nam nie mowili, szczegolnie ze ja im nie robilam polskiego peselu ani marokanskiego, wiedc nie wiem, ale jak beda chcieli ktores nasze to tym bardziej bedziemy zadowoleni

o i tutaj z Staatsangehörigkeitgesetz :


"(3) Durch die Geburt im Inland erwirbt ein Kind ausländischer Eltern die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein
Elternteil
1. seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Inland hat und
2. ein unbefristetes Aufenthaltsrecht...besitz t"

czyli to jest jak najbardziej normalne i tylko Wasi znajomi nie spelniali jakis wymaganych kryteri




Edytowane przez ogorekpazurek
Czas edycji: 2012-08-19 o 13:49
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 14:57   #23
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
Ale Wam fajnie, sie plazujecie!

Alcon jestescie w Turcji? bo psiak wyglada jak kangal, turecki pies. niestety w krajach srodziemnomorskich duzo jest bezpanskich zwierzat . tam ludzie maja zupelnie inne podejscie do zwierzat.
dosc sprawnie dziala adocja kotow z Grecji do innych krajow, nie wiem jak z psami i z innych krajow.

jestesmy na poludniu Wloch, w Kalabrii. To nie pierwszy raz jak znajduje tutaj porzuconego psiaka. Niestety pomoc dla porzuconych zwierzat jest marna. Dzwonilismy do schronisk, pod numer alarmowy , ale w sobote i niedziele nie pracuja musimy poczekac do jutra, jak na razie dogladamy pieska. Nie to co w De...

Wiecie zabralismy ze soba naszych znajomych - Niemcow, i niestety nie poplazujemy sobie za bardzo , bo po dwoch dniach stwierdzili ze za duzo slonca i chca siedziedz w domu i wychodza tylko wieczorem moj A. nie chce ich samych zostawiac wiec jakos staramy sie zaplanowac czas razem...
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 16:32   #24
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
dziewczyny moj A. sie pytal w urzedzie zaraz jak dostal papiery dlaczego corka ma niemieckie obywatelstwa jak my oboje nie mamy i oni powiedzieli, ze wlasnie dlatego ze jestesmy tu juz tak dlugo, ze moglibysmy miec obywatelstwo jesli bysmy chcieli..wtedy jeszcze nie trzeba bylo zdawac tych ezgzaminow i to by byla tylko czysta formalnosc...moje inne kolezanki, ktore byly krocej tez ich dzieci nie maja niemieckiego obywatelstwa..tylko te ktore byly dluzej niz 8lat...

Monika u nas w szpitalu sie wypelnialo papiery i szpital wszystko zalatwial a moj Tz szedl tylko po odbior aktu urodzenia..

Moja Rania nauczyla sie plywac na jeziorze w Polsce i teraz w morzu miala troche trudnosci, bo woda duzo zimniejsza... ale ladnie plywala..a dzisiaj bylysmy w parku, tam jest taka mala jakby fontanna..wlasbnie dla maluchow..codziennie zmieniana jest woda..a przy okazji drzewka rzucaja cien i nie jest tak amsakrycznie goraco jak na plazy..teraz siedzimy w domu po upal jest nieziemski i ani troche wiaterku nie ma..puszczamy sobie wiatraczek tylko..wieczorkiem skoczymy pewnie na lody

o takie cos znalazlam w internecie:

"Bestimmungen für in Deutschland lebende Ausländer

Kinder von Ausländern erwerben bei Geburt in Deutschland unter bestimmten Voraussetzungen die deutsche Staatsangehörigkeit. Sie müssen sich allerdings zwischen ihrem 18. und 23. Lebensjahr entscheiden, ob sie die deutsche Staatsangehörigkeit oder die Staatsangehörigkeit ihrer Eltern behalten wollen".

o tym ze musza wybrac to nic nam nie mowili, szczegolnie ze ja im nie robilam polskiego peselu ani marokanskiego, wiedc nie wiem, ale jak beda chcieli ktores nasze to tym bardziej bedziemy zadowoleni

o i tutaj z Staatsangehörigkeitgesetz :


"(3) Durch die Geburt im Inland erwirbt ein Kind ausländischer Eltern die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein
Elternteil
1. seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Inland hat und
2. ein unbefristetes Aufenthaltsrecht...besitz t"

czyli to jest jak najbardziej normalne i tylko Wasi znajomi nie spelniali jakis wymaganych kryteri



o widzisz, to ciekawostka dla mnie, bo nie wiedzialam, ze tak jest. Pewnie dlatego, ze nikt z moich znajomych nie ociagal sie 8 lat z posiadaniem potomstwa hehe
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 18:04   #25
amigagdynia
Rozeznanie
 
Avatar amigagdynia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: De Hassmersheim
Wiadomości: 509
GG do amigagdynia Send a message via Skype™ to amigagdynia
Dot.: Niemcy III :)

Dziewczyny jaki byl dzisiaj u was rekord temperatury?? Ja bylam w szoku bo pierwszy raz taka temperature przezylam 38 stopni!!! Na szczescie bylismy nad jeziorem i tego w wodzie tak nie bylo czuc
__________________
Yves Rocher
Zabierzcie mi to a
Bloguje http://zakochanawmazidlach.blogspot.de/
amigagdynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 18:31   #26
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Mijalea kochana jak ja pierwsze potomstwo urodzilam to bylam w Niemczech juz 12 lat i jeszcze nieplanowane bylo, tylko wpadka

amigagdynia u nas tez gorac straszny byl, ale ja lubie tak tylko ze wzgledu na dzieci trzeba troche uwazac popoludniu tatus wzial maluchy a ja sobie siedzialam na balkoniku i czytalam
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:34   #27
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

rekord temperaturowy to pobity byl chyba w mönchengladbach-termometr pokazywal 43 stopnie!
a my z TZtem byli w holandii nad morzem
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:55   #28
maryjanesroses
Raczkowanie
 
Avatar maryjanesroses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 92
Dot.: Niemcy III :)

To i ja się przywitam! A co do temperatury - dzisiaj w Krefeld było 38 stopni, a ja wysiadałam...
maryjanesroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 21:04   #29
lucy_lucy
Przyczajenie
 
Avatar lucy_lucy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 28
GG do lucy_lucy
Dot.: Niemcy III :)

Ja z TZ tez dziś plażowaliśmy. Na termometrze było 37*C więc cały dzień przesiedzieliśmy w Halen nad jeziorkiem. Znajomi przyjechali z dmuchanymi materacami i tak moczyliśmy tyłki żeby sie na słońcu nie roztopić. Od jutra podobno ma być troszke chłodniej przynajmniej w mojej okolicy. Mam nadzieje, że prognozy sie sprawdzą bo nie lubie jak jest tak gorąco i duszno
__________________
http://www.rossnet.pl/konkursy/konku...5-ef49c4b3fdc0
Prosze o pomoc. Mam szanse na rower

"... jak parasol, kiedy leje z nieba... tak ja kocham Cię!..."
_________________________ ________
24.08.2009 - zaręczyny
lucy_lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 21:37   #30
maryjanesroses
Raczkowanie
 
Avatar maryjanesroses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 92
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez lucy_lucy Pokaż wiadomość
Ja z TZ tez dziś plażowaliśmy. Na termometrze było 37*C więc cały dzień przesiedzieliśmy w Halen nad jeziorkiem. Znajomi przyjechali z dmuchanymi materacami i tak moczyliśmy tyłki żeby sie na słońcu nie roztopić. Od jutra podobno ma być troszke chłodniej przynajmniej w mojej okolicy. Mam nadzieje, że prognozy sie sprawdzą bo nie lubie jak jest tak gorąco i duszno
Ja też nie lubię takiej pogody! A zwłaszcza, że teraz nawet nie mam za bardzo możliwości ruszenia się nad wodę... Także topię się. A w nocy zasnąć się nie da!
maryjanesroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.