Jak schudłam:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 18:46   #1
asya_slodka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 15
Smile

Jak schudłam:)


Wiele lat miała nadwagę ale któregoś razu zabrałam się za siebie. Zaczęło się od wizyty u dietetyczki. Przy wzroście 165 ważyłam 76 kg. Była to moja najwyższa waga jaką niestety osiągnęłam. Stosowanie diety, która ustawiła moja dietetyczka nie dało żadnych efektów. Dlatego zrezygnowałam z tego. Któregoś dnia coś we mnie pękło i z dnia na dzień zerwałam z wszystkimi moimi nawykami żywieniowymi. Zawsze byłam gruba choć rodzice nigdy nie pozwalali mi jeść chipsów, chrupek itp. Wiele lat tańczyłam i byłam aktywna fizycznie jednak moja waga rosła. Postanowiłam, ze muszę coś z sobą zrobić. Gdy patrzyłam w lustro czułam obrzydzenie i ogromny wstyd. Zawsze w klasie byłam najgrubsza. Na początku było ciężko. Rano gdy wstawałam zawsze piłam szklankę wody. Na śniadanie jadłam małą kromkę chleba bez masła z szynka i warzywami lub z serem białym. Do szkoły zawsze brałam zapas warzyw skrojonych w paseczki(ogórek, papryka, kalarepa, seler, pomidor, marchew) oraz butelkę wody, która stała się dla mnie podstawą. Po powrocie jadłam obiad. Odstawiłam wszystkie smażone potrawy, sosy, gęste zupy. jadłam kaszę gryczaną, jęczmienną, rybę lub kurczaka gotowaną na parze. Kolacja to zazwyczaj była kromka ciemnego pieczywa oczywiście bez masła. Odstawiłam wszelkie słodycze, cukier. Codziennie wieczorem chodziłam biegać. Od pierwszego dnia biegałam godzinę, starałam się trzymać stałe tempo. Na początku nie widziałam efektów. A pod koniec tygodnia czułam się wycieńczona. Któregoś dnia stanęłam na wadze i przeżyłam szok. Waga spadła w dół. To dało mi nadzieję, ze mi się uda osiągnąć cel. Dzisiaj ważę 56 kilogramów. I waga utrzymuje mi się już kilka miesięcy.Ludzie na ulicy nie poznają mnie, a Ci co przez wiele lat mi dogryzali teraz nie mogą uwierzyć, ze mi się udało. Poczułam się lepiej ale ostatnio postanowiłam że chciałabym zrzucić jeszcze 5 kilogramów, jednak nie wiem jak za to się zabrać. Jakoś nie mam motywacji. Osoba bliska dla mnie mówi ze to niekonieczne ale ja chciałabym pozbyć się nadmiaru tłuszczu z ud i pośladków, bo czuję że jeszcze trochę brakuje mi do osiągnięcia fajnej sylwetki.. Może któraś z dziewczyn doradzi mi jakieś fajne ćwiczenia które pomogą mi odchudzić uda i pośladki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Desktop.jpg (112,5 KB, 584 załadowań)
asya_slodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 19:39   #2
NarikO
Raczkowanie
 
Avatar NarikO
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
GG do NarikO
Dot.: Jak schudłam:)

przede wszystkim muszę powiedzieć , że wyglądasz zjawiskowo. Gratuluje werwy i przemiany na lepsze) może na uda i pośladki poćwicz przysiady, bądz skacz na skakance ? mi pomogło
__________________
kocham kwiaty!
NarikO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 07:48   #3
agamemnonn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 78
Dot.: Jak schudłam:)

Gratuluję
Jak dla mnie to wcześniej również fajnie wyglądałaś, choć wiem, że teraz musisz czuć się świetnie!
Dietę dalej trzymasz czy już mniej restrykcyjnie do tego podchodzisz?
__________________
76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59
27.02 -> 1 dzień YSFE2012
agamemnonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 08:16   #4
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Jak schudłam:)

Kochana, masz świetne wysportowane ciało, nie odchudzaj się już bo to zacznie popadać pod zaburzenia żywienia - teraz przeszkadza ci jeszcze 5kg a jak już je osiągniesz to wyzanaczysz sobie nowy cel, cieżko ci będzie z tym skończyć szczególnie ze tyle już schudlas. Ja waże 55kg przy 164 ale moje ciało nie wyglada tak dobrze jak twoje, zamiast mięśni mam faldki a patrząc na twoje dałabym ci nie wiecej niż 50kg.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 21:21   #5
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Jak schudłam:)

Pojeździj na rolkach albo na rowerze. Albo zapisz się na jogę.

Gratulacje!!! Wyglądasz super!
__________________
Nigdy, przenigdy się nie poddawaj!

.
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 17:50   #6
asya_slodka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 15
Dot.: Jak schudłam:)

Aktualnie pozwalam sobie czasami na słodkości, słodzę herbatę ale tylko łyżeczkę, sporo biegam, jeżdżę na rolkach, na rowerze. Na szczęście moja waga utrzymuje się na stałym poziomie.
asya_slodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 19:55   #7
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Jak schudłam:)

łał,super zmiana mogę wiedziec ile zajęło Ci to wszytsko aby dojsc do takiej wagi ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 19:02   #8
lisa20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak schudłam:)

Ja też kiedyś miałam problemy z wagą. Zawsze byłam grubym dzieckiem i jakoś przyzwyczaiłam się do kpin i obelg. Dopiero jak zakochałam się w kumplu mojego brata postanowiłam coś zmienić. Zmieniłam dietę i zaczęłam się lepiej odżywiać. Ale katastrofą były ćwiczenia. Na siłowni myślałam, że wykorkuje. Kupiłam też tabletki Therm Line. Teraz dużo je reklamują, wcześniej były mniej popularne. Szybciej zaczęłam zrzucać wagę. Zaczęłam seksowniej się ubierać. W końcu Jarek zaczął mnie zauważać. spotykamy się już trzy miesiące. Do tej pory nie wie, że to dla niego schudłam.
lisa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 10:05   #9
marina_30
Przyczajenie
 
Avatar marina_30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jak schudłam:)

jeśli chcesz wyszczuplić nogi, to wystarczą pogłębione przysiady z ciężarkami. po dwóch tygodniach pierwsze efekty murowane
__________________
Wypita czara goryczy często idzie na zdrowie.
marina_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 08:03   #10
Jawa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 197
Dot.: Jak schudłam:)

Gratulacje! Mi się wydaje, że przy 56 kg bardzo dobrze wyglądasz.
Też mam 165 ale ważę 58. W styczniu ważyłam, jeszcze 64... Znacznie mniej od Ciebie ale i tak byłam z tego powodu wściekła na siebie.
Po prostu stres związany z brakiem pracy zajadałam wszystkim co się dało. I brzuch miałam taki jak bym była w ciąży...

Wzięłam się za siebie w 1. połowie lutego. Dieta, ćwiczenia - rowerek, hula-hop i zwykła gimnastyka, więcej ruchu na świeżym powietrzu, słodycze w niewielkich ilościach, no i niemal zupełnie odstawiłam smażeniny. Po miesiącu widzę znaczny efekt - pisałam kiedyś, że kupiłam na wyprzedaży dwie bluzki. Nie mogłam ich założyć z powodu brzucha, a bluzki w dodatku były w poziome paski... No ale spodobały mi się i już. Teraz już mogę je zakładać, chociaż do pełni szczęścia jeszcze kawał drogi. Trochę się obawiam nadchodzących świąt...

Także Autorce wątku jeszcze raz gratuluję!
Jawa_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 16:13   #11
asya_slodka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 15
Dot.: Jak schudłam:)

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
łał,super zmiana mogę wiedziec ile zajęło Ci to wszytsko aby dojsc do takiej wagi ?
Schudłam w ciągu 9 miesięcy. Nie chciałam zbyt szybko chudnąć aby nie mieć problemu ze zdrowiem.
asya_slodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.