2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-02, 16:44   #1
Ingenting
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 62

2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym


Dziewczyny,

piszę trochę, by się wyżalić a trochę by Was przestrzec.
W marcu podpisałam umowę z salonem sukien ślubnych White Diva w Krakowie (Floriańska 23). Salon wcześniej nazywał się bodajże Margarett, nawet tutaj na wizażu czytałam pozytywne opinie.

Nie wiem o co chodzi, być może ja zamówiłam sukienkę zbyt późno ale salon zawiązał ze mną pisemną umowę, pobrał zaliczkę i wszystko było ok.

Miała być pierwsza przymiarka miesiąc przed ślubem. Aktualnie wygląda to tak, że ciągle tam dzwonię i nic się nie dzieje. Jestem zbywana, że sukienki "pewnie przyjadą w przyszłym tygodniu". Słyszałam ten tekst od pani sprzedającej chyba z pięć razy. Jak mam tam dzwonić po raz kolejny to jestem chora.

Nie wiem co mam robić. Jedziemy tam z Tż w poniedziałek, by zrobić porządną awanturę, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to coś da. Chciałabym, jak człowiek, dobrać sobie do tej sukienki dodatki, wiedzieć przynajmniej, że ta sukienka w ogóle istnieje.

Nie wiem czy mam sobie szukać innej sukienki. Zaliczka 1000zł została oczywiście wpłacona a umowa jest tak skontruowana, że w przypadku rezygnacji ta zaliczka oczywiście przepada. Żeby znaleźć cokolwiek innego potrzebowałabym te 3-4 dni na szukanie.

Przestrzegam Was, moje drogie, przed tym salonem. Żałuję też, że podałam w salonie prawdziwą datę ślubu. Chciałam być uczciwa to mam.
Ingenting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 08:55   #2
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: 2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym

Masz w umowie napisane, że suknia będzie mierzona miesiąc przed ślubem? Na Twoim miejscu pojechałabym tam, ale przedtem sprawdziła, na jakie prawo mogę się powołać, bo moim zdaniem awanturą nic nie zdziałasz. Ewentualnie prosiła o pisemne zapewnienie terminowości przez salon sukien. Myślę, że zdążą. Nie jest w ich interesie zawalać terminy.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 12:36   #3
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: 2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym

Jeżeli w umowie jest 'zaliczka' a nie 'zadatek' to możesz żądać zwrotu gotówki.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 22:09   #4
Ingenting
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 62
Dot.: 2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Masz w umowie napisane, że suknia będzie mierzona miesiąc przed ślubem? Na Twoim miejscu pojechałabym tam, ale przedtem sprawdziła, na jakie prawo mogę się powołać, bo moim zdaniem awanturą nic nie zdziałasz. Ewentualnie prosiła o pisemne zapewnienie terminowości przez salon sukien. Myślę, że zdążą. Nie jest w ich interesie zawalać terminy.
Słuszna uwaga, z tym pisemnym zapewnieniem. Wybiorę się tam jutro i jeśli nic nie będzie wiadomo to poproszę o coś takiego. Dzięki!
W umowie niestety pole z datą odbioru sukni nie jest wypełnione. Mogłam bardziej dopilnować spisania precyzyjnej umowy.

Ale to jest właśnie taka uwaga do przyszłych PM, żeby dopilnować by te umowy były spisane dokładnie...
Ingenting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 11:19   #5
Firithreiel
Raczkowanie
 
Avatar Firithreiel
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 174
Dot.: 2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym

Ja miałam suknię z tego salonu w zeszłym roku. Opisywałam swoje perypetie na wizażu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4629 i dalsze na tej stronie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post51155757

Ale w rezultacie wszystko dobrze się skończyło, dostałam swoją suknię doskonale dopasowaną.

Więc uszy do góry, trzymam za Ciebie kciuki.
Jednak w razie draki idź do komisu "Karolina" na ul. Św. Filipa. Tam kobitka ma używane suknie i może uda Ci się coś dobrać " na już" z niewielkimi poprawkami.
__________________
"Ile rzeczy trzeba mieć w dupie, to się w głowie nie mieści!" Mała Mi

Blog ślubny- konkret z minimalną dozą pitolenia-zapraszam
Firithreiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 11:16   #6
Ingenting
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 62
Dot.: 2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym

Kurcze, szkoda, że wcześniej nie widziałam Twojego posta Firithreiel

W poniedziałek byliśmy tam w salonie i od razu coś ruszyło. Wczoraj miałam przymiarkę, suknia co prawda była trochę do poszerzenia, ale spodziewałam się tego po porównaniu wymiarów ze spisanej umowy. Muszę przyznać, że pani dość szybko się z tym uwinęła i jakieś 15 minut później już wszystko fajnie leżało.

Dzisiaj ją odbieram, bo jeszcze była do skrócenia.
Także u mnie też się dobrze skończyło, ale ile się nastresowałam to moje.

I choć suknia jest śliczna to ja bym salonu nie poleciła. Gdybym miała tę decyzję podjąć teraz, postawiłabym na jakiś niewielki salon w mniejszym mieście, gdzie ceny są niższe nawet o kilkaset zł (model mojej sukni można znaleźć w wielu miejscach, bo to nie jest ich autorski projekt).
Ingenting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 07:52   #7
Firithreiel
Raczkowanie
 
Avatar Firithreiel
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 174
Dot.: 2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym

No widzisz, wszystko dobre co się dobrze kończy.
Ja też nie mogę z czystym sumieniem polecić tego miejsca. Najgorsze jest to, że kiedy spisywałam umowę przed zmianą właściciela salonu, to panie ekspedientki były superkompetentne, a zakupy w tym sklepie były samą przyjemnością.

Jeśli masz link do zdjęcia Twojej sukni w jakimś katalogu- pochwal się
__________________
"Ile rzeczy trzeba mieć w dupie, to się w głowie nie mieści!" Mała Mi

Blog ślubny- konkret z minimalną dozą pitolenia-zapraszam
Firithreiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-10, 08:46   #8
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: 2 tygodnie do ślubu a ja dalej bez sukni :/ Moja batalia z salonem ślubnym

Dobrze, że jest happy end, ale szkoda tego całego stresu przed ślubem. Zostaje gratulować zamążpójścia i trzymać kciuki, żeby było już z górki.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-10 09:46:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.