sprawdzony przepis na chicken garam masala - poszukuję - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-31, 09:43   #1
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Red face

sprawdzony przepis na chicken garam masala - poszukuję


Poszukuję sprawdzonego(!) przepisu na chicken garam masala i chicken tikka masala. W internecie jest tyle różnych i nie wiem, który wybrać, aby było naprawdę smacznie, bo jeszcze nigdy tego nie robiłam, a mam zamiar zaskoczyć domowników i nie chcę zaliczyć wtopy
Kochane Wiżażanki i Wizażani, podzielcie się swoimi sprawdzonymi przepisami na te wspaniałości kuchni indyjskiej
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 10:15   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: sprawdzony przepis na chicken garam masala - poszukuję

Ostatnio robiłam kurczaka z przyprawami kuchni indyjskiej. Z braku garam masala uzyłam roznych innych, wyszedł bardzo smaczny. Może ci się przyda do czegoś

Kurczaka pokroić w kostkę, posypac obficie przyprawą Bombaj Masala i odstawić do lodówki na 2 godziny. (zamiast Bombaj Masala można użyć mieszanki np. papryki czerwonej, kozieradki, kurkumy, goździków, cynamonu, imbiru, gałki muszkatołowej, kardamonu itd)

Na patelni podsmażyć pokrojoną drobno cebulkę i przyprawić jak mięso. Dorzucić kurczaka, usmażyć. Dodać trochę pokrojnej w kostkę cukinii, podgotowanego kalafiorka w kawałkach i jakiejś fasolki szparagowej. Podlać wszystko bulionem (jakimkolwiek)

Gdy wszystko zmięknie, zabielić śmietanką (pasuje słodka do ubijania, ale może być cokolwiek, nawet kefir) i ewentualnie dodać więcej przypraw do smaku. Podawać np z ryżem wymieszanym z natką pietruszki.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

+ trochę czosnku, zapomnialam dopisać
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 12:24   #3
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: sprawdzony przepis na chicken garam masala - poszukuję

http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_...a/przepis.html robilam z tego przepisu duzo razy, wychodzi pyszny.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 15:24   #4
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: sprawdzony przepis na chicken garam masala - poszukuję

Zmieszałam trochę jeden i drugi przepis
Do marynaty dałam garam masala, curry, pieprz kolorowy, paprykę ostrą, 2 ząbki czosnku, 2 łyzki oliwy i odstawiłam do lodówki na 3 godziny. Cebulkę podsmażyłam, dodałam kurczaka z marynatą, podsmażyłam, poddusiłam i dodałam jogurt naturalny rozrobiony z wodą i łyżką mąki (do zagęszczenia sosu). Dusiłam ok. 10 minut. Ależ to było dobre
Następnym razem trochę poeksperymentuję
Dzięki
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:06   #5
icingdeath
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: sprawdzony przepis na chicken garam masala - poszukuję

Wymieszać jogurt z olejem (po pół szklanki, tak na oko), dodać 4 łyżki przyprawy Bombay Masala (kupuję na allegro po 2,50zł), 2 łyżki oregano, 1 łyżkę ostrej papryki, 1 łyżkę słodkiej papryki, 3 łyżeczki soli, kilka ząbków czosnku. Wypaciać w tym udka/podudzia i piec.
Kurczak jest rewelacja, odkąd pierwszy raz go zrobiłam, moja rodzina nie chce jeść żadnego innego
icingdeath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:56   #6
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: sprawdzony przepis na chicken garam masala - poszukuję

Cytat:
Napisane przez icingdeath Pokaż wiadomość
Wymieszać jogurt z olejem (po pół szklanki, tak na oko), dodać 4 łyżki przyprawy Bombay Masala (kupuję na allegro po 2,50zł), 2 łyżki oregano, 1 łyżkę ostrej papryki, 1 łyżkę słodkiej papryki, 3 łyżeczki soli, kilka ząbków czosnku. Wypaciać w tym udka/podudzia i piec.
ooo dziękować
A mogę do pieczenia użyć woreczków do pieczenia, bo zamierzam na weekend upiec w piecyku udka i skorzystałabym z tego przepisu?
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:03   #7
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: sprawdzony przepis na chicken garam masala - poszukuję

Cytat:
Napisane przez icingdeath Pokaż wiadomość
Wymieszać jogurt z olejem (po pół szklanki, tak na oko), dodać 4 łyżki przyprawy Bombay Masala (kupuję na allegro po 2,50zł), 2 łyżki oregano, 1 łyżkę ostrej papryki, 1 łyżkę słodkiej papryki, 3 łyżeczki soli, kilka ząbków czosnku. Wypaciać w tym udka/podudzia i piec.
Kurczak jest rewelacja, odkąd pierwszy raz go zrobiłam, moja rodzina nie chce jeść żadnego innego
ja kupuję w realu, jedyny sklep, w którym widziałam, a szkoda.

A powiedz, probowałaś tą niebieską orient cos tam? Bo mam w szafce jedną sztukę, ale jeszcze nic nie robiłam z tą przyprawą
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.