Ubezpieczenie zdrowotne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-19, 11:49   #31
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne UP

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Jesteś ubezpieczony od mometu rejestracji bez względu na to czy należy Ci się zasiłek bezrobotny czy nie.
Jednak w przypadku przyjec do spzitala/przychodni praktykuje jakiegos potwierdzenia,ze jestes ubezpieczony, wiec dobrze nosic przy sercu jakis swistek,ze jestes ubezpieczony od tego i tego dnia
co miesiąc trzeba brac od nich taki kwitek nowy ;-) Bynajmniej u mnie wystawiają tylko na miesiąc.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 14:02   #32
elixir12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Podbijam wątek...
Pytanie tylko - co jest dokumentem, który to potwierdza? xero ubezpieczenia rodziców?
Najlepiej na takie pytanie poszukać odpowiedzi u źródła czyli w NFZ. Na necie jest spis telefonów do każdego oddziału NFZu
__________________

elixir12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 16:20   #33
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość

Pytanie tylko - co jest dokumentem, który to potwierdza? xero ubezpieczenia rodziców?
Książeczka ubezpieczeniowa? RMUA?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 08:39   #34
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

A co to za staż, jeżeli nie jesteśmy nawet ubezpieczeni?
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 11:17   #35
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Książeczka ubezpieczeniowa? RMUA?
Mi się wydaje, że tylko książeczka ubezpieczeniowa bo tam jestes wpisana przez rodzica.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 12:11   #36
Ann_ka
Raczkowanie
 
Avatar Ann_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 171
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

A na jakiej zasadzie sprawdzają okres tych 4 m-cy po ukończeniu studiów? Trzeba nosić ze sobą zaświadczenie z datą obrony? Legitymacja jest ważna do 31.10. ale w momencie odbierania dyplomu pewnie trzeba ją zwrócić. Ktoś wie, jak to wygląda w praktyce?
Ann_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 12:52   #37
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Znalazłam taką informację, jest ich wiele w internecie, o dokumentach uprawniających do bezpłatnego leczenia po zakończeniu studiów:

legitymacja studencka/szkolna + zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego (ZZA) + zaświadczenie z uczelni/szkoły potwierdzające odprowadzenie składki (dla studentów/uczniów zgłoszonych do ubezpieczenia przez uczelnię/szkołę).

Myśle, że najlepiej zapytać się na uczelni jak to jest z tą legitymacją.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 19:42   #38
koktajlczekoladowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 13
studentka-błagam niech ktoś mi pomoże, UBEZPIECZENIE

Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu ale bardzo potrzebuję odpowiedzi co mam zrobić w mojej sytuacji. Jestem studentką studiów dziennych i jestem ubezpieczona na moją mamę ( ubezpieczenie KRUS). Mój problem polega na tym, że mam kwitek wpłaty z ostatniego kwartału ubiegłego roku, a nie mam z tego kwartału, ponieważ do mamy nie doszedł żaden wykaz ile ma zapłacić za ten kwartał ani żadne kwity. Przyjdą one do końca stycznia, bo tak jest w KRUSIE. Problem polega na tym, że na dzień dzisiejszy nie chcą mnie przyjąc w przychodni bo nie mam zapłaconego ubezpieczenia, i moje tłumaczenia, ze nie było takiej możliwośći bo nie ma jeszcze kwitu do zapłaty nic nie dają, a muszę koniecznie dostać się do lekarza. Co mam zrobić w takiej sytuacji?????
koktajlczekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:50   #39
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: studentka-błagam niech ktoś mi pomoże, UBEZPIECZENIE

Witaj, powinnaś zgłosić się do placówki KRUS-U, tam bez problemu podbiją Ci legitymację ubezpieczeniową jeżeli taką posiadasz lub wystawić zaświadczenie, że jesteś objęta ubezpieczeniem zdrowotnym. Z tymi dokumentami lekarz powinien Cię przyjąć bez problemu.
Pozdrawiam i życzę zdrówka
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 07:22   #40
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: studentka-błagam niech ktoś mi pomoże, UBEZPIECZENIE

Cytat:
Napisane przez koktajlczekoladowy Pokaż wiadomość
Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu ale bardzo potrzebuję odpowiedzi co mam zrobić w mojej sytuacji. Jestem studentką studiów dziennych i jestem ubezpieczona na moją mamę ( ubezpieczenie KRUS). Mój problem polega na tym, że mam kwitek wpłaty z ostatniego kwartału ubiegłego roku, a nie mam z tego kwartału, ponieważ do mamy nie doszedł żaden wykaz ile ma zapłacić za ten kwartał ani żadne kwity. Przyjdą one do końca stycznia, bo tak jest w KRUSIE. Problem polega na tym, że na dzień dzisiejszy nie chcą mnie przyjąc w przychodni bo nie mam zapłaconego ubezpieczenia, i moje tłumaczenia, ze nie było takiej możliwośći bo nie ma jeszcze kwitu do zapłaty nic nie dają, a muszę koniecznie dostać się do lekarza. Co mam zrobić w takiej sytuacji?????
a jako student nie jestes ubezpieczona?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:53   #41
RedLorry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 261
Dot.: studentka-błagam niech ktoś mi pomoże, UBEZPIECZENIE

Studia ubezpieczają od nieszczęśliwych wypadków.
__________________
"Wiem, że się urodziłem.

Wiem, że umrę.

To pomiędzy jest moje"
— Eddie Vedder
RedLorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 12:43   #42
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: studentka-błagam niech ktoś mi pomoże, UBEZPIECZENIE

Cytat:
Napisane przez RedLorry Pokaż wiadomość
Studia ubezpieczają od nieszczęśliwych wypadków.
Jak się wykupi ubezpieczenie. Studia nie ubezpieczają automatycznie.

Co do ubezpieczenia zdrowotnego, to jeśli dziewczyna ubezpieczona jest w KRUSie, to chyba logiczne, że nie może byc w innym miejscu.
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 13:22   #43
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Umowa o dzieło a ubezpieczenie NFZ

TŻ pracuje na umowę o dzieło. Pytanie: czy ja /umowa o pracę w budżetówce/ mogę go ubezpieczyć na swoje ub zdrowotne jako członka rodziny /mąż/? Moja księgowa twierdzi ze nie, i ze ma sam opłacać składki...
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:37   #44
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Umowa o dzieło a ubezpieczenie NFZ

tak na chłopski rozum to można.. skoro mąż może ubezp. żonę, to na odwrót chyba też ? Umowa o dzieło nie powinna wadzić, ale może niech lepiej odpowie ktoś bardziej zorientowany.
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:50   #45
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Umowa o dzieło a ubezpieczenie NFZ

Co tu dużo mówić... Możesz. I zmień księgową w takim razie
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:12   #46
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Umowa o dzieło a ubezpieczenie NFZ

Cytat:
Napisane przez LordWiliam Pokaż wiadomość
Co tu dużo mówić... Możesz. I zmień księgową w takim razie
no nie bardzo ja ją mogę zmienić, bo to księgowa w moim miejscu pracy
Straszna służbistka...
A jakies przepisy to zagadnienie regulują?
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:12   #47
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Umowa o dzieło a ubezpieczenie NFZ

Nie wiem jak w wypadku umowy o dzieło, ale jeśli dobrze rozumiem to chodzi o takie zwykłe ubezpieczenie zdrowotne, np. aby pójść do lekarza na NFZ.
Jeśli mąż jest bezrobotny i nie prowadzi działalności gospodarczej to wydaje mi się że można
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:54   #48
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Umowa o dzieło a ubezpieczenie NFZ

http://kadry.infor.pl/kadry/inne_formy_zatrudnienia/umowy_cywilnoprawne/porady/416521,czy_wykonawca_dzie la_moze_byc_zgloszony_do_ ubezpieczenia_zdrowotnego _jako_czlonek_rodziny.html

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

To jest artykuł z 2010 r i piszą ,że można ubezpieczyć kogoś z rodziny, kto wykonuje dzieło. Tylko teraz w 2012 r może to wyglądać inaczej
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 21:58   #49
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Umowa o dzieło a ubezpieczenie NFZ

Dzięki za pomoc
Chyba sama pójdę do ZUSu i dowiem się u zródła
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:00   #50
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Umowa o dzieło a ubezpieczenie NFZ

Myślę,że nie powinno być z tym problemu.Umowa o dzieło raczej nie ma tu znaczenia bo jest tak naprawdę bezwartościowa.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:14   #51
envyme123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Ubezpieczenie zdrowotne

Witam,
mam 23 lata i właśnie skończyłam dwuletnią szkołę policealną oraz pracuje na umowę zlecenie jako uczeń. Ostatnio jak chciałam iść do lekarza to okazało się, że jestem nieubezpieczona. Rozmawiałam z pracodawcą na temat mojego ubezpieczenia to powiedział, że niestety nie może mnie ubezpieczyć i jeśli chce dalej pracować to muszę zapisać się do szkoły aby mieć nadal status ucznia więc chcę iść od września do rocznej szkoły. Już mam wybrany kierunek. I w tej sytuacji powinni mnie ubezpieczyć rodzice. Ale sytuacja przedstawia się tak, że tata jest zarejestrowany w UP jako bezrobotny i mnie nie zgłosił do ubezpieczenia i po tak długim już okresie ( około 1 rok ) i nie może już mnie podhaczyć pod jego ubezpieczenie. Zresztą mówiłam mu żeby pojechał zapytał. Ale niestety tego nie zrobił. Mama pracuje na pół etatu na umowę o prace. Zgłaszała swojemu pracodawcy już kilka razy żeby mnie nie ubezpieczył ale nie zrobił tego do tej pory, więc raczej już tego nie zrobi. Więc nie mam możliwości aby mnie rodzice ubezpieczyli. Dowiedziałam się ostatnio, że szkoła wystawia zaświadczenie do ZUS i mogę z tym zaświadczeniem pojechać do ZUS i bym mogła być ubezpieczona przez szkołę. Tylko mam pytanie: czy ZUS może mi odmówić ubezpieczenia, powiedzą żeby ubezpieczyli mnie wtedy rodzice? I koło się zamyka. Wiem, że najlepszą opcją byłoby znalezienie pracy z ubezpieczeniem. Ale jeszcze takiej nie znalazłam.

Za wszelkie odpowiedzi byłabym wdzięczna
envyme123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:22   #52
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez envyme123 Pokaż wiadomość
Witam,
mam 23 lata i właśnie skończyłam dwuletnią szkołę policealną oraz pracuje na umowę zlecenie jako uczeń. Ostatnio jak chciałam iść do lekarza to okazało się, że jestem nieubezpieczona. Rozmawiałam z pracodawcą na temat mojego ubezpieczenia to powiedział, że niestety nie może mnie ubezpieczyć i jeśli chce dalej pracować to muszę zapisać się do szkoły aby mieć nadal status ucznia więc chcę iść od września do rocznej szkoły. Już mam wybrany kierunek. I w tej sytuacji powinni mnie ubezpieczyć rodzice. Ale sytuacja przedstawia się tak, że tata jest zarejestrowany w UP jako bezrobotny i mnie nie zgłosił do ubezpieczenia i po tak długim już okresie ( około 1 rok ) i nie może już mnie podhaczyć pod jego ubezpieczenie. Zresztą mówiłam mu żeby pojechał zapytał. Ale niestety tego nie zrobił. Mama pracuje na pół etatu na umowę o prace. Zgłaszała swojemu pracodawcy już kilka razy żeby mnie nie ubezpieczył ale nie zrobił tego do tej pory, więc raczej już tego nie zrobi. Więc nie mam możliwości aby mnie rodzice ubezpieczyli. Dowiedziałam się ostatnio, że szkoła wystawia zaświadczenie do ZUS i mogę z tym zaświadczeniem pojechać do ZUS i bym mogła być ubezpieczona przez szkołę. Tylko mam pytanie: czy ZUS może mi odmówić ubezpieczenia, powiedzą żeby ubezpieczyli mnie wtedy rodzice? I koło się zamyka. Wiem, że najlepszą opcją byłoby znalezienie pracy z ubezpieczeniem. Ale jeszcze takiej nie znalazłam.

Za wszelkie odpowiedzi byłabym wdzięczna
Skoro na tą chwilę nie uczysz się, a jesteś pelnoletnia pracodawca obowiązany jest do zarejestrowania Cie w ZUSie. Ma na to 7 dni od dnia wystąpienia obowiązku ubezpieczenia. Jeżeli Cie nie zgłosi- może odpowiadac karnie.
Powienien Cie zgłosci do ubezpieczn społecznych (emerytalno-rentowe), zdrowotne oraz wypadkowe.
Ponadto możesz wnieśc o ubezpieczenie chorobowe (na piśmie) - będzie to dodatkowo strącane od Twojej pensji - można wtedy w wypadku choroby isc na L-4, w przypadku ciązy iśc na macierzyński.


Wiadomo jednak, że prawo swoje, a rzeczywistość całkiem inna. Osoba której zależy na pracy będzie siedziec cicho. Pracodawcy oszczędzają w ten sposób aby nie płącić skadek (pracodawca płąci do ZUS praktycznie dwukrotnośc tego co strąci Tobie) i będą wymyślać dużo aby uniknąć obowiązku

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2013-08-12 o 19:24
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:32   #53
envyme123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Tylko tak jak pisałam uczyłam się w szkole policealnej.W czerwcu mi się skończyła. A legitymacje mam do 30 września ważną. A od 1 września będę zapisana w nowej szkole. Więc mam cały czas status ucznia.
envyme123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:34   #54
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

A przez czas nauki w szkole policealnej nie byłaś nigdzie ubezpieczona?
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:42   #55
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez envyme123 Pokaż wiadomość
Tylko tak jak pisałam uczyłam się w szkole policealnej.W czerwcu mi się skończyła. A legitymacje mam do 30 września ważną. A od 1 września będę zapisana w nowej szkole. Więc mam cały czas status ucznia.
Zglosić do ubezpieczenia powinnien Cie pracodawca mamy. Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu zdrowotnemu ma obowiązek zgłosić do tego ubezpieczenia niepracujących bądź uczących się członków swojej rodziny. Takiego zgłoszenia dokonuje się jednak tylko wtedy, gdy nie mają oni "własnego" tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego. Takie zgłoszenie nie wiąże się z koniecznością opłacania dodatkowej składki zdrowotnej. Od 1 stycznia 2013 r. każda osoba ubezpieczona musi w odpowiednim czasie powiadomić swojego płatnika (np. pracownik - swojego pracodawcę) o posiadaniu członków rodziny uprawnionych do zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego. Na złożenie u płatnika takiej informacji ubezpieczony ma 7 dni. Okres ten liczy się od dnia zaistnienia okoliczności powodujących konieczność takiego zgłoszenia.
Od 1 stycznia 2013 r. obowiązuje art. 193 pkt 1a ustawy zdrowotnej, na podstawie którego karą grzywny może być ukarany m.in.:
  • pracownik - za niepoinformowanie pracodawcy o konieczności zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego lub wyrejestrowania z tego ubezpieczenia członków jego rodziny.
Id do ZUSu i powiedz jaka jest sytuacja. Ze matka Cie zgłaszała do ubezpieczenia (ale na piśmie) pracodawca jeszcze tego nie zrobił - co masz w tej sytuacji uczynić
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:14   #56
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Skoro na tą chwilę nie uczysz się, a jesteś pelnoletnia pracodawca obowiązany jest do zarejestrowania Cie w ZUSie. Ma na to 7 dni od dnia wystąpienia obowiązku ubezpieczenia. Jeżeli Cie nie zgłosi- może odpowiadac karnie.
Powienien Cie zgłosci do ubezpieczn społecznych (emerytalno-rentowe), zdrowotne oraz wypadkowe.
Ponadto możesz wnieśc o ubezpieczenie chorobowe (na piśmie) - będzie to dodatkowo strącane od Twojej pensji - można wtedy w wypadku choroby isc na L-4, w przypadku ciązy iśc na macierzyński.


Wiadomo jednak, że prawo swoje, a rzeczywistość całkiem inna. Osoba której zależy na pracy będzie siedziec cicho. Pracodawcy oszczędzają w ten sposób aby nie płącić skadek (pracodawca płąci do ZUS praktycznie dwukrotnośc tego co strąci Tobie) i będą wymyślać dużo aby uniknąć obowiązku
Ale ona nie ma pracodawcy, a zleceniodawcę.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2013-08-12 o 21:15
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:19   #57
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ale ona nie ma pracodawcy, a zleceniodawcę.
Matka ma pracodawcę skoro pracuje na pół etatu. Tekst który zacytowałas tyczy sie jej matki i jej pracodawcy.
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:25   #58
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Matka ma pracodawcę skoro pracuje na pół etatu. Tekst który zacytowałas tyczy sie jej matki i jej pracodawcy.
Chyba, że tak
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:57   #59
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Odp: Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Chyba, że tak
Tzn. tak. Słusznie zauwazylas błąd w mojej oierwszej wypowiedzi.
Reasumując - matka ma pracodawcę a ona autorka zleceniodawce ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 22:10   #60
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Odp: Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Pracodawca mamy ma obowiązek zgłosić Cię do ubezpieczenia. Nie może odmówić w przypadku, gdy się uczysz. A teoretycznie uczysz się jeszcze do września bo okres wakacji wlicza się w czas nauki.

Ja studiując i pracując na umowę zlecenie też podlegam pod ubezpieczenie mojej mamy.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Jednak w przypadku, gdybyś nie podjęła dalszej nauki umowa zlecenie staje się jedynym tytułem do ubezpieczeń społecznych. Czyli: rentowego, emerytalnego, wypadkowego i zdrowotnego.

Pracodawca musi wtedy zgłosić Cię jako zleceniobiorcę do ubezpieczenia.

Edytowane przez 201701300922
Czas edycji: 2013-08-12 o 22:11
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-16 21:01:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.