Za rzadko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 13:10   #1
Mariilenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 141

Za rzadko


Mam problem...może dziwny, może głupi, ale ja go mam. Z moim Tż-tem jesteśmy już prawie 3 lata, od kilku miesięcy ze sobą mieszkamy.
Przez te trzy lata przytyłam i to dość sporo. Jak się poznaliśmy ważyłam około 50 kg teraz już 70kg przy wzroście 164cm. Obawiam się, że na tym ucierpiało również nasze życie intymne. Kiedyś w łóżku było nam ze sobą cudownie. Kochaliśmy się kiedy tylko nadarzyła się okazja. Teraz może raz na dwa tyg. Boli mnie to. Lubię seks, ale boli mnie, że nie wyglądam tak jakbym chciała...nie wiem czy to dlatego mój Tż w ogóle nie ma ochoty na seks?? Ja też nie lubię kiedy na mnie patrzy jak jestem nago...Jak poprawić swoje życie intymne??

Dodam tylko, że kilogramy które mi doskwierają nie są wynikiem mojego zaniedbania, ale choroby na którą chorowałam.
Mariilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:14   #2
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Za rzadko

Chorwałaś....więc już nie chorujesz....
Czas zabrać się za odchudzanie i szczerą rozmowę z partnerem.
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:18   #3
shirleyyy
Rozeznanie
 
Avatar shirleyyy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 885
Dot.: Za rzadko

Najlepiej jego zapytaj jaki jest tego powód. Tylko niech szczerze powie, musisz umiejętnie przeprowadzić tą rozmowę, mieć nerwy na wodzy i niestety przygotować się każdą ewentualną odpowiedź....

Twoja tusza wcale nie musi być powodem braku seksu, może przez twoja chorobę w jakiś sposób się od siebie oddaliliście? Może TŻ ma jakieś stresy w pracy, na studiach?
Przyczyny mogą być rozmaite.....
Rozmowa i jeszcze raz rozmowa
Powodzenia
__________________
"But you didn't have to cut me off
Make out like it never happened
And that we were nothing
I don't even need your love
But you treat me like a stranger"...
shirleyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:19   #4
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Za rzadko

Cytat:
Napisane przez Niezmienna Pokaż wiadomość
Chorwałaś....więc już nie chorujesz....
Czas zabrać się za odchudzanie i szczerą rozmowę z partnerem.
zadbaj o siebie.. moze nie osiągniesz super efektu w ciągu kilku dni ale np 10 kg w ciągu 3 miesięcy to realne, wystraczy chciec.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:30   #5
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Za rzadko

Jeśli już nie jesteś chora to zapisz się na siłownie czy fitness i zacznij dbać o linię
Idzie lato, wakacje, więc pora idealna.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:37   #6
Mariilenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 141
Dot.: Za rzadko

Macie rację. Tylko ja już biegam codziennie, często chodzę na spacer. Nawet mam zamiar zapisać się na siłownię. Problemem są niestety leki które wciąż biorę....
Mariilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:38   #7
shirleyyy
Rozeznanie
 
Avatar shirleyyy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 885
Dot.: Za rzadko

Co wy się tak tych kilogramów czepiacie? i pomyśleć ,ze właśnie kobiety.
Nie zawsze są one powodem "zła wszelkiego"
Autorka zdaje sobie sprawę z nadwagi i na pewno coś z tym będzie robić bo jak sama twierdzi nie czuje się z tym dobrze.
Ważne żeby dobrze "rozpoznała" problem braku seksu nawet jeśli to są kg (choć wcale nie muszą)

osobiście mam koleżankę ,która miała problemy z tarczycą i sporo przytyła. Facet ja rzucił i ciągle się zadręczała ,ze to z powodu jej tuszy. Prawda była zgoła inna!

ps.s. jeśli wciąż bierze leki a powodem braku seksu jest faktycznie tusza (choć nie wierzę żeby tak całkiem tylko z tego powodu przestała go pociągać) to facet MUSI zrozumieć ,ze zrzucenie kg trochę potrwa. jak nie zakuma do ewidentnie głąb
__________________
"But you didn't have to cut me off
Make out like it never happened
And that we were nothing
I don't even need your love
But you treat me like a stranger"...

Edytowane przez shirleyyy
Czas edycji: 2011-05-18 o 13:42
shirleyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 13:45   #8
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Za rzadko

A moze uda się schudnąć?jak uwazasz? juz jestes zdrowa?

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

ps:mi się wydaje,ze raczej przyczyną jest brak akceptacji siebie.. a nie waga
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:00   #9
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Za rzadko

A jesteś pewna, że go nie zniechęciłaś?
W sensie, nie mówiłaś ciągle przy nim, jaka to jesteś gruba i brzydka, nie chciałaś mu się nago pokazywać itd. itp. ?
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:04   #10
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Za rzadko

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że go nie zniechęciłaś?
W sensie, nie mówiłaś ciągle przy nim, jaka to jesteś gruba i brzydka, nie chciałaś mu się nago pokazywać itd. itp. ?
Też tak sobie pomyślałam, czytając "ja też nie lubię kiedy na mnie patrzy jak jestem nago...".

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez shirleyyy Pokaż wiadomość
Co wy się tak tych kilogramów czepiacie? i pomyśleć ,ze właśnie kobiety.
Nie zawsze są one powodem "zła wszelkiego"
Zła wszelkiego może nie, ale widać, że jeśli nie zbudowały, to podbiły niską samoocenę autorki...

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Autorko, a może dietetyk? Może przy Twoich lekach jest wskazane omijanie pewnych produktów?


No i standard - rozmowa z partnerem...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:04   #11
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Za rzadko

Cytat:
Napisane przez Mariilenka Pokaż wiadomość
Mam problem...może dziwny, może głupi, ale ja go mam. Z moim Tż-tem jesteśmy już prawie 3 lata, od kilku miesięcy ze sobą mieszkamy.
Przez te trzy lata przytyłam i to dość sporo. Jak się poznaliśmy ważyłam około 50 kg teraz już 70kg przy wzroście 164cm. Obawiam się, że na tym ucierpiało również nasze życie intymne. Kiedyś w łóżku było nam ze sobą cudownie. Kochaliśmy się kiedy tylko nadarzyła się okazja. Teraz może raz na dwa tyg. Boli mnie to. Lubię seks, ale boli mnie, że nie wyglądam tak jakbym chciała...nie wiem czy to dlatego mój Tż w ogóle nie ma ochoty na seks?? Ja też nie lubię kiedy na mnie patrzy jak jestem nago...Jak poprawić swoje życie intymne??

Dodam tylko, że kilogramy które mi doskwierają nie są wynikiem mojego zaniedbania, ale choroby na którą chorowałam.
Twoj facet nie proponuje bliskosci, czy Ty sie od niego odsuwasz, kiedy to robi? Zastanow sie dobrze, bo czasem zmiana naszego wygladu prowadzi do oddalania sie od partnera.
Widzisz, nie lubisz kiedy na Ciebie patrzy, wiec jak ma byc seks udany, kiedy wstydzisz sie swojego ciala? Porozmawiaj szczerze z partnerem.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 14:26   #12
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Za rzadko

eee tam...rozmowa rozmową, owszem wazna w związku sprawa...ale w tym konkretnym wypadku ja bym zalecała najpierw działać, potem gadać
według mnie Autorce potrzebny porządny kop w górę, zeby wynieść jej zaniżoną samoocenę na normalny poziom...ja bym brutalnie proponowała najszybszy na świecie sposób na podniesienie samooceny- weź dziewczyno sobie poflirtuj z jakimś kolegą
uwaga- POFLIRTUJ i na tym koniec...żeby nie było że do zdrady namawiam
zazwyczaj zainteresowania kogoś płci przeciwnej chwilowo podnosi nam samoocenę, więc dla Autorki będzie to dobry początek.
Potem trzeba nad tą podniesioną samooceną popracować, żeby nie gruchnęła znów o ziemię
A jak się koleżance samoocena poprawi, to wbijaj się w stringi i pończochy, faceta za chabety i do łóżka opierał się nie będzie na bank
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:27   #13
Mariilenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 141
Dot.: Za rzadko

Już od dawna się odchudzam, tylko że efekt jest marny...
Myślę, że pomysł z dietetykiem jest trafiony. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Mariilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:38   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Za rzadko

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
eee tam...rozmowa rozmową, owszem wazna w związku sprawa...ale w tym konkretnym wypadku ja bym zalecała najpierw działać, potem gadać
według mnie Autorce potrzebny porządny kop w górę, zeby wynieść jej zaniżoną samoocenę na normalny poziom...ja bym brutalnie proponowała najszybszy na świecie sposób na podniesienie samooceny- weź dziewczyno sobie poflirtuj z jakimś kolegą
uwaga- POFLIRTUJ i na tym koniec...żeby nie było że do zdrady namawiam
zazwyczaj zainteresowania kogoś płci przeciwnej chwilowo podnosi nam samoocenę, więc dla Autorki będzie to dobry początek.
Potem trzeba nad tą podniesioną samooceną popracować, żeby nie gruchnęła znów o ziemię
A jak się koleżance samoocena poprawi, to wbijaj się w stringi i pończochy, faceta za chabety i do łóżka opierał się nie będzie na bank

Gorzej jak dla faceta Autorki flirty z kolegami to juz zdrada, nie?

Ja osobiście bym nie chciała, zeby mój TŻ w ten sposób podnosił sobie samoocenę- i tak, dla mnie to byłby jakiś rodzaj zdrady- moze nie w sensie seksualnym, ale emocjonalnym to na pewno- w koncu mój facet woli flirty z babami na podniesienie samooceny niż rozmowę ze mną i pozwolenie mi, bym mu w tym pomogła...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2011-05-18 o 14:41
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 15:19   #15
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Za rzadko

Cytat:
Napisane przez Mariilenka Pokaż wiadomość
Mam problem...może dziwny, może głupi, ale ja go mam. Z moim Tż-tem jesteśmy już prawie 3 lata, od kilku miesięcy ze sobą mieszkamy.
Przez te trzy lata przytyłam i to dość sporo. Jak się poznaliśmy ważyłam około 50 kg teraz już 70kg przy wzroście 164cm. Obawiam się, że na tym ucierpiało również nasze życie intymne. Kiedyś w łóżku było nam ze sobą cudownie. Kochaliśmy się kiedy tylko nadarzyła się okazja. Teraz może raz na dwa tyg. Boli mnie to. Lubię seks, ale boli mnie, że nie wyglądam tak jakbym chciała...nie wiem czy to dlatego mój Tż w ogóle nie ma ochoty na seks?? Ja też nie lubię kiedy na mnie patrzy jak jestem nago...Jak poprawić swoje życie intymne??

Dodam tylko, że kilogramy które mi doskwierają nie są wynikiem mojego zaniedbania, ale choroby na którą chorowałam.
1. Jeśli możesz - spróbuj schudnąć. Jeżeli ma to jednak zaszkodzić Twojemu zdrowiu - nie próbuj się odchudzać.
2. Porozmawiaj ze swoim partnerem! Zapytaj go o to dlaczego teraz uprawiacie mniej seksu niż dawniej. Może sama podświadomie go odpychasz, skoro "nie lubisz, kiedy on na Ciebie patrzy jak jesteś nago"? A może faktycznie przeszkadzają mu kilogramy?
3. Jeżeli przeszkadzają mu kilogramy - uświadom go, że są związane z Twoją chorobą. Że to nie Twoje lenistwo, ale choroba sprawiają, że masz tyle dodatkowych kilogramów. Cho-ro-ba, a dodatkowe kilogramy są jej objawem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 16:13   #16
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Za rzadko

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Gorzej jak dla faceta Autorki flirty z kolegami to juz zdrada, nie?

Ja osobiście bym nie chciała, zeby mój TŻ w ten sposób podnosił sobie samoocenę- i tak, dla mnie to byłby jakiś rodzaj zdrady- moze nie w sensie seksualnym, ale emocjonalnym to na pewno- w koncu mój facet woli flirty z babami na podniesienie samooceny niż rozmowę ze mną i pozwolenie mi, bym mu w tym pomogła...
Zgadzam się w 100%.
Dla mnie flirt w związku to zdrada emocjonalna i nie wiem, jak można namawiać kogoś do tego, skoro się nie zna zasad tej osoby i jej partnera.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 12:16   #17
myslov
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraina mojego bloku i moich kredek
Wiadomości: 110
Dot.: Za rzadko

Wyznacznikiem udanego seksu nie jest wcale Twoja sylwetka. Owszem, musisz dobrze czuć się w swoim ciele, ale sama piszesz, że choroba trochę Ci pokrzyżowała szyki. nie od razu będziesz modelką, musisz na siebie uważac skoro masz problemy zdrowotne. Ale może zadbasz o siebie w inny sposób? Zmienisz fryzurę, kupisz ładny ciuszek, bieliznę, pomalujesz się inaczej niż zwykle, stworzysz miłą atmosferę? Może Twój TŻ nie wie za bardzo jak Cię zachęcić, nie chce naciskać? no i cóż... wiem, że to banalne, ale zachęcam do rozmowy...
myslov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 12:33   #18
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Za rzadko

mi się też zmieniło ciało, zwłaszcza teraz, w ciąży, ale mój partner nadal okazuje zainteresowanie, mówi ,że jestem pięknaMoże problem tkwi w tobie, bo czujesz się nieatrakcyjna, sama cały czas skupiasz się na wyglądzie, zamiast na przyjemności
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.