Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-15, 23:47   #1
Indian Summer
Raczkowanie
 
Avatar Indian Summer
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 245
Question

Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?


Witajcie

Bardzo chciałabym dowiedzieć się jak zaczynałyście w tym zawodzie. Kurs to jedna sprawa a reszta to druga-bardzo ważna-biznes.

Ja mam mozliwość wynajęcia bardzo sympatycznego lokum w gabinecie fryzjerskim-solarium. Na moim osiedlu Mam blisko, hurtownię z artykulami "pazurkowymi" mam obok, znam duzo ludzi na osiedlu...ale to nie jest ważne.

Interesuje mnie jak Wy zaczynałyście (pomijam tu pracę w domu swoim lub Klientki!) mam na mysli wynajem lokali.

Boje się, czy podołam na dzierżawę-600zł ale jak nie spróbuje to się nie przekonam Chcialabym jednak zaczerpnąć opinii innych Pań, które przeciez tez kiedyś zaczynały

pozdrawiam serdecznie.
__________________
sierpień 2008-80,40 kg
listopad 2008-67,50kg
...........
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
od poniedziałku 8.11-walcze
jest 69kg
cel 65


kilogram juz zgubilam
Indian Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 19:55   #2
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

zastanow sie ile potencjalnych klientek przyjdzie do ciebie w pierwszym miesiacu,
NIGDY nie zaczynaj jezeli nie masz odlozonych pieniedzy na przezycie dwoch pierwszych miesiecy w wypadku gdyby wszystkie milosniczki pazurkow wyjechaly nagle do Hradlec Kralowe.
NIE ustalaj na zawsze niskich cen!!!!!
podkresl,ze to ceny promocyjne i tylko np.na trzy pierwsze miesiace!
Jezeli na wykonanie nowych pazurkow potrzebujesz np.dwie godziny,to na poczatku ZAWSZE planuj troche wiecej czasu,pracuj spokojnie-tak,zeby twoje klientki czuly sie naprawde komfortowo-
z czasem zobaczysz wszystko sie samo pouklada!


zycze wszystkiego najlepszego
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 18:29   #3
Princessina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: archiwalna
Wiadomości: 76
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

dokladnie, musisz mieć odlozone pieniądze, skoro bedziesz miec salon, warto jest porobic kilka plakatów i porozwieszać po slupach.... możesz prosić klientki żeby powiedzialy znajomym.... że jest promocja i że robisz dobrze..... mów o tym samym kolezankom, rodzinie..... polecaj się dookola.... jezeli masz duzo stalych klientek ktore są zadowolone nie bedzie wiekszego problemu - wiadomo jakoś trzeba zacząć
Princessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 19:22   #4
Agulekk
Raczkowanie
 
Avatar Agulekk
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 169
GG do Agulekk
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Tak,w reklamę niestety trzeba zainwestować i to niemałe pieniążki - ale opłaca się-bynajmniej w moim przypadku.Odnośnie powiedzenia - " ... jedna Pani drugiej Pani ..." rzeczywiście sprawdza się,droga pantoflowa szybko się rozchodzi
Życzę powodzenia i głowa go góry - ja też dopiero zaczynam działać w lokalu-ale jestem na swoim i bardzo się z tego cieszę
__________________
Agusia
Agulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 08:07   #5
tirgel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Agulek
A czy mozesz mi poradzic jak jest z zalozeniem dzialalnosci (koszty) bo tez zaczynam powaznie myslec , le narazie robilabym w domu. Tylko zastanawiam sie jakie miesteczne oplaty bede miala na poczatku?
tirgel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 20:15   #6
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Jeżeli nie masz stałych swoich klientek to nie polecam wbijac się w taki biznes. Jeżeli masz juz kilka stałych klientek to o.k, dzierżawa to jedno a ZUSik, koszty (materiały, elektryka ) to drugie .
Policz czy aby na pewno Ci się to opłaci . Osoba, od której wynajmujesz lokal nie będzie chciała jakiegoś %ciku
Początki ZAWSZE sa trudne i dlatego zabezpiecz się finansowo w razie niepowodzenia, z któym musisz się liczyć.
Znam wiele stylistek, które zrezygnowały z salonu na rzecz własnej działalności w domu ( legalnej oczywiście ) .
Ważne jest też otoczenie, punkt , w którym będziesz prowadziła działalnoścć oraz konkurencja.
W każdym razie życzę powodzenia !
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 07:17   #7
tirgel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Mona ja juz to wszystko wiem o czym piszesz, mam swoje stale bywalczynie, poszerzam wiadomosci na kursach z certyfikatami porzadnymi i musze zdecydowac sie do konca roku. Moge byc na bezplatnym lub sie zwolnic aby dostac dofinansowanie. Tylko mi chodzilo o konkretne dane jak policzyc zusik itp... bo wiem ze sa dwie mozliwosci korzystania z ulg , ale nie wiem dokladnie o jakie kwoty chodzi.
Wiec nie moge oszacowac przyblizonych kosztow.
Pracowac bede u siebie w domu, ale zeby sie zareklamowac i pozyskac nowe klientki chcialabym to robic legalnie
pozdrawiam
tirgel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 10:03   #8
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Z tego co wiem, jeśli otwierasz działalność pierwszy raz, to przez dwa lata ZUS jest dużo niższy, ok. 300zł za miesiąc.
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:32   #9
tirgel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

A gdybym byla na bezpłatnym urlopie nie zwalniając sie ze swojej obecnej parcy to zcy tez miałabym jakies ulgi?
tirgel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:51   #10
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

a nie myślałaś by napisać projekt i dostać pieniążki z uni europejskiej ?
Mam znajomych którzy tak robili , dostali do 20 tys na otwarcie działalności (musieli mieć wkład własny 20%) , do tego bardzo często udawało im się jeszcze dostać 700 zł miesięcznie (przez pierwsze pół roku) na opłaty różne m.in zus itd .. bo wiadomo że działalność musi się rozkręcić
jeżeli chcesz założyć działalność gospodarcza to jest to bardzo fajna rzecz także polecam (tylko wiadomo że troche to trwa , ale warto)
aha jeszcze jedna ważna rzecz... działalność chyba przez rok musi sie utrzymać bo inaczej musisz pieniążki zwrócić, ale przy dofinansowaniu 700zł miesięcznie to raczej straszne nie jest
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 17:34   #11
tirgel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

No myślałam już, ale przyznam że pierwszy raz słyszę o dofinansowaniu co miesiąc. O gotówce na rozpoczęcie już słyszałam ale własnie przerażały mnie te comiesięczne opłaty na początku. Wiadomo musi sie rozkręcić... Bardzo będe wdzięczna jeżeli wiesz coś wiecej o zasadach tego comiesięcznego dofinansowania, i mi napiszesz.
Pozdrawiam
tirgel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 17:38   #12
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

600zl za stanowisko????
to bardzo duzo - u nas przewaznie jest ok 300zl i to w centrum
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 17:54   #13
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Z tego co wiem, dofinansowanie można dostać na swoją pierwszą działalność i wtedy kiedy się jest określony czas na bezrobociu i nigdy bez uzasadnienia nie odmówiło się wskazanej przez UP pracy. Co do wkładu, to być może zależy od miasta, ale nie wszędzie on jest tak bardzo sprawdzany. Ważne są pieniądze, które dostaniemy z UP. Jeśli chodzi o comiesięczne dofinansowanie, to nie słyszałam. Dodatkowo jeśli bezrobotny zakłada działalność gospodarczą, to zwolniony jest z opłaty 100zł, którą normalnie płaci się w Urzędzie Miasta czy Gminy. Działalność ta musi być prowadzona przez rok, by nie trzeba było wracać tych pieniążków.
Tutaj coś na ten temat: http://www.pup.cieszyn.pl/pobierz/do.../Regulamin.pdf
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 18:21   #14
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Cytat:
Napisane przez tirgel Pokaż wiadomość
Mona ja juz to wszystko wiem o czym piszesz, mam swoje stale bywalczynie, poszerzam wiadomosci na kursach z certyfikatami porzadnymi i musze zdecydowac sie do konca roku. Moge byc na bezplatnym lub sie zwolnic aby dostac dofinansowanie. Tylko mi chodzilo o konkretne dane jak policzyc zusik itp... bo wiem ze sa dwie mozliwosci korzystania z ulg , ale nie wiem dokladnie o jakie kwoty chodzi.
Wiec nie moge oszacowac przyblizonych kosztow.
Pracowac bede u siebie w domu, ale zeby sie zareklamowac i pozyskac nowe klientki chcialabym to robic legalnie
pozdrawiam
Taaa, tylko ja odpowiadałam na posta Indian Summer
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 19:17   #15
Agulekk
Raczkowanie
 
Avatar Agulekk
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 169
GG do Agulekk
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Witam
W moim przypadku jest tak,że dostałam dotację z funduszu pracy w wysokości 13,312 zł. Teraz opłacam ZUS przez pierwszy rok w wysokości ok. 300 zł miesięcznie.Aby dotacja była bezzwrotna muszę utrzymać działalność przez rok.
__________________
Agusia
Agulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 20:01   #16
tirgel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Mona upssssss
Agulek a ty tego dodatkowego comiesiecznego dofinansowania nie masz? czemu?
i ile czasu wczesniej bylas na bezrobotnym? bo ja mysle o zwolnieniu sie, ale moe to nie wypali :-(
tirgel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 20:16   #17
Agulekk
Raczkowanie
 
Avatar Agulekk
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 169
GG do Agulekk
Red face Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Cytat:
Napisane przez tirgel Pokaż wiadomość
Mona upssssss
Agulek a ty tego dodatkowego comiesiecznego dofinansowania nie masz? czemu?
i ile czasu wczesniej bylas na bezrobotnym? bo ja mysle o zwolnieniu sie, ale moe to nie wypali :-(
Nie kochana,nie mam miesięcznego dofinansowania i szczerze przyznam się,że nie słyszałam o tym.Wcześniej byłam 11 miesięcy na bezrobotnym.
__________________
Agusia
Agulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 20:57   #18
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Pamiętaj że nie wystarczy być na bezrobociu. Jeśli znajdą Ci pracę, to jeśli masz odpowiednie kwalifikacje, to musisz tę pracę przyjąć. Tak więc samo zarejestrowanie się na bezrobociu nie daje gwarancji na dofinansowanie. Na bezrobociu trzeba być minimum 3 lub 6 miesięcy chyba...
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 22:12   #19
Indian Summer
Raczkowanie
 
Avatar Indian Summer
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 245
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Witajcie-bardzo dziekuję za wszystkie rady.Są dla mnie bezcenne

Nie ukrywam, że ciężko mi podjać tę decyzję.

Sytuacja wygląda tak:

Wynajem stanowiska-600zł
Dogadałam się z właścicielem, że zatrudni mnie na umowe o pracę a ja będę oddawać Zus-boję się narazie zakładac działalności w razie, jakby sie nie powiodło....Decyzji jeszcze nie podjęłam.

To jest salon fryzjerski, nieopodal mojego domu-jest tam równiez solarium. Osiedle duże, znam ludzi, konkurencja owszem jest-ale żadna to rewelacja-sama kiedys korzystałam z ich usług i tak naprawde nigdy nie byłam do końca zadowolona. Głównie z powodu warunków sanitarnych-dla mnie było za brudno-kurz na lakierach, ozdobach. Brudne materace do masażu albo kosmetyki niskiej jakości. Nigdy nikt przy mnie nie sterylizował dłoni-nie mówiąc o stanowisku. Mieszkam na tym osiedlu 5 lat i duzo obserwuję.

Mam kilku klentów-jest to garstka ale jestem dobrej mysli....

Ech...musze się nad tym powaznie zastanowić.
__________________
sierpień 2008-80,40 kg
listopad 2008-67,50kg
...........
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
od poniedziałku 8.11-walcze
jest 69kg
cel 65


kilogram juz zgubilam
Indian Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 22:48   #20
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

wrzucam Wam linki, może w czymś pomogą:

http://beautica.pl/forum/viewtopic.p...3d10512ccb699c

http://wup.mazowsze.pl/dg/gospodar2.html
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 22:56   #21
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Pamiętaj że nie wystarczy być na bezrobociu. Jeśli znajdą Ci pracę, to jeśli masz odpowiednie kwalifikacje, to musisz tę pracę przyjąć. Tak więc samo zarejestrowanie się na bezrobociu nie daje gwarancji na dofinansowanie. Na bezrobociu trzeba być minimum 3 lub 6 miesięcy chyba...
no nie do końca o tym mówiłam , mówicie wszystkie o dofinansowaniu z urzędu miasta ... w gruncie to samo ale nie do końca ... nie wiem jakie tam są zasady ale trzeba sie dowiedzieć. Dofinansowania nie daje tylko urząd miasta (pracy czy jaki to tam jest )
moi znajomi składali podania do ARLEGU - Agencji Rozwoju Regionalnego ... nie we wszystkich miastach taka instytucja działa ... ich działalność opiera się w gruncie rzeczy na pisaniu projektów do uni m.in mieli program odnośnie pracy. Jednym z warunków przyznania dotacji jest m.in to że NIE MOŻNA być zarejestrowanym jako bezrobotny
oni też przyznają właśnie te 700zł na "wsparcie" firmy... ogólnie nie dostaje ich każdy, ale praktycznie każdy pisze podanie o nie i dostyć łatwo dostać (tak z 70% osób dostaje) potem można prosić o przedłużenie do roku ale to już tylko z 13% dostaje w bardzo skrajnych przypadkach
Ogólnie wiem co nie co na ten temat bo kolega na siebie założył nam firme i kupiliśmy za nią busa no i przez pół roku mamy to 700zł , moja koleżanka założyła naukę jazdy , a inny kolega znowu zakłada gabinet masażu
Warto się rozejrzeć bo jak już mówiłam nie tylko urząd miasta daje możliwosci dofinansowania .. u nas urząd dawał ok 10tys max , a np arleg 20tys .. także jest różnica z tym że takie dofinansowanie można wykorzystać tylko raz ... nie pamiętam dokładnie jakie do końca były tam wymogi podejrzewam że co miasto to troche inaczej może wyglądac

a tutaj dotacja z której korzystali moi znajomi : http://www.arleg.com/index.php?do=pr...e_centrumpracy
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 08:42   #22
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

No jasne, że jest mnóstwo instytucji dających dofinansowania, więc na pewno warto się rozejrzeć.
Co do zatrudnienia Cię przez właściciela i płacenia przez Ciebie ZUS-u. Sprawdź jakiej wysokości to będzie ZUS (to zależne od tego czy będziesz zatrudniona na etat, pół). Żeby się później nie okazało, że musisz płacić 800zł zus-u...
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 10:58   #23
tirgel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Dziewczyny a czy jezeli jestem zatrudniona ale bede na urlopie wychowawczym/bezpłatnym to także ZUs bede miała niższy ?Czy tylko gdy aktywnie pracuję?
tirgel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 19:44   #24
Agulekk
Raczkowanie
 
Avatar Agulekk
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 169
GG do Agulekk
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

A czy jeśli dostałam dotację - mogę ubiegać się o drugą z innego źródla?Słyszałam,że tak można..może ktoś wypraktykował to ??
__________________
Agusia
Agulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 20:31   #25
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

z tego co wiem można, ale nie znam nikogo kto tak robił
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 20:32   #26
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

z tego co wiem można, ale nie znam nikogo kto tak robił przeważnie powodem może być to że tą kase musisz rozpisać na coś , ale nie może być to obojętnie co tylko są jakieś przepisy co można co nie ... z tego co wiem chyba na reklame nie można, na rzeczy do douczenia się nie można, na auta bardzo ciężko, wiec ogólnie ludzie nie mają już na co wydawać tej kasy
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 21:14   #27
Agulekk
Raczkowanie
 
Avatar Agulekk
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 169
GG do Agulekk
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Wiem,wiem.... ja chciałabym wykorzystać w pełni tę nową kaskę,ponieważ chcę do mojego salonu wstawić jeszcze takie kozackie solarium i na to właśnie potrzebuję większą gotówkę
__________________
Agusia
Agulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 17:59   #28
mala_gente
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Hej dziewczyny, chcialam sie skonsultowac i porownac jakie sa koszty pracy w salonie. Ile placicie za stanowisko? Ile bierzecie za uslugi- tipsy zelowe, akrylowe, manicure, pedicure? Do tej pory pracowalam w domu ale planuje rozpoczac prace w jakims salonie i nie chce zeby ze mnie zdzierali. Sama tez nie chce zdzierac dlatego chce sie z Wami skonsultowac co do cen wykonywanych uslug. Planuje pracowac na produktach spn i cuccio natural (jesli chodzi o manicure i pedicure). Jakie mialyscie pozostale koszty jesli chodzi o salon? Jakie rozwiazanie jest bardziej korzystne? wlasna dzialalnocs czy praca na umowe (jaka? wtedy sama oplacajac ZUS) Jaka bedzie stawka ZUSu w obu przypadkach?

Dostalam propozycje wynajecia malego pokoiku w salonie: 500zl lub % z zarobkow (nie wiem jaki poniewaz sie w to nie wglebialam, wtedy nie interesowala mnie taka praca). Ktora wersja jest dla mnie korzystniejsza?

pozdrawiam
mala_gente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 18:27   #29
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

nie dubluj postów, prosimy.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 23:59   #30
Indian Summer
Raczkowanie
 
Avatar Indian Summer
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 245
Dot.: Do Pań Stylistek-pracujących na własny rachunek-jak zaczynałyście?

Kochane Moje

Zrezygnowałam z tamtego salonu Właściciel zaspiewał mi za 2,5 miesiaca z góry..."bo on się musi zabezpieczyć w razie, jak ja odejdę"-tak powiedział. O kompromisie nie było mowy. Nie zgodziłam się. To kupa kasy-1400zł z góry i nie chodzi tu tylko o pieniążki ale tez o zasady-jemu ma byc dobrze-a ja?A jak cos nie "zagra" między nami, to co?Przeciez kasy mi nie odda...Sam powiedział, że to zabezpieczenie...efekt jest taki, że nikomu jeszcze nie wynajął...najwidoczniej nie ja jedna mam łeb na karku. Tak myslę bynajmniej

Pojawiła się propozycja z innego salonu-tez na osiedlu. Mały przyjazny salonik, cieplutko, milutko, ładniutko...bardzo dobrze sie tam czuję.Znam właścicielkę bardzo dobrze. Przesympatyczna osoba. Zaproponowała mi stanowisko (wynajem)+ zatrudnienie. Koszty wynajęcia+zusu to 600zł. Umowa o pracę na pół etatu.Ona mnie zatrudnia a ja oddaję jej koszta wynajmu+zus, który za mnie płaci przy umowie o pracę.

W sierpniu odeszła od niej manikiurzystka, która wogóle nie dbała o swój biznes. Pracowała, jak chciała. Godziny wybierała przeróżne, czasem była, czasem nie-często wyjeżdzała...miała luki w podstawowym asortymencie (biały żel do frenchu!!!). Lekceważyła Klientki i wyszła na tym jak zabłocki na mydle.Nie płaciła za wynajem i takie tam historie.Nie miała nawet papierów ale to wyszło na jaw na końcuZnałam ją...i tez nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia.

Kurczę-chcę to robić, ja to kocham. Grono moich Klientek jest bardzo ograniczone-włąsciwie znikome. Same koleżanki, które wracają, choc mi płacą

Każdy mnie namawia-mówi spróbuj, musisz...a ja się boje. Wiem, że właścicielka salonu mi pomoże. Przecież każdy kiedys zaczynał od zera-czyż nie?

Mam troche odłozonych pieniędzy-to nie jest wielka suma ale moge przeżyć w salonie te 3 miesiące-na spokojnie. W razie, jakby Klientów nie było. Matriały mam swoje-wiadomo, zawsze się coś dokupuje-w cos inwestuje ale ja nie wyobrazam sobie, żebym mogła robić coś innego!!!

Chciałam włączyć do tego makijaż dzienny i wieczorowy-znam sie na tym i to potrafię

-

Może tu spróbuję?
__________________
sierpień 2008-80,40 kg
listopad 2008-67,50kg
...........
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
od poniedziałku 8.11-walcze
jest 69kg
cel 65


kilogram juz zgubilam
Indian Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.