Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-15, 19:08   #3721
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dzięki, Pranie To świetnie - ciekawe, czy mięta też bułgarska...
też, i melisa, i lawenda
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 19:23   #3722
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, przepraszam, coś chyba pomieszałam (Ilonko, nie denerwuj się ): rozmawiałyśmy o LIPIE, tak? Bo nagle wyskoczyłam z tą MIĘTĄ . Mięta przecież jest w sprzedaży od początku.. Sorry za zamieszanie
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 19:27   #3723
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Na bazie tego przepisu: http://www.zrobsobiekrem.pl/?219,org...tka-slonecznik
zrobiłam sobie olejek zmywający. Dałam 10 ml Tego Care, dolałam oleje (różne, takie, które akurat miałam na wykończeniu).
Tak się zastanawiam, czy ten olejek, po dodaniu wody powinien się pienić? Jak zmoczyłam płatek i zaczęłam zmywać twarz, to spodziewałam się jakiejś piany, a tu nic. Ale zmywa świetnie.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 20:08   #3724
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wczoraj zrobiłam sobie błyskawiczne serum- zmieszałam na dłoni kwas hialuronowy, 2 krople NMF i jedwab hydrolizowany. Efekt - cudo. Twarz gładka, miękka, nawilżona - i to przez cały dzień!. Jedyny minus - strasznie napięło mi twarz, następnyjm razem muszę dodać cho choćby kroplę oleju
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 20:14   #3725
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, coś chyba pomieszałam (Ilonko, nie denerwuj się ): rozmawiałyśmy o LIPIE, tak? Bo nagle wyskoczyłam z tą MIĘTĄ . Mięta przecież jest w sprzedaży od początku.. Sorry za zamieszanie
ależ ja się nie denerwuję na Ciebie, jeno na zapach lawendy

Margaretko, on się nie będzie pienić, jedynie ciut "zbieleje"
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 20:46   #3726
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ależ ja się nie denerwuję na Ciebie, jeno na zapach lawendy


Madziczko, czyli witamy nową Olejomaniaczkę
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 22:10   #3727
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Na bazie tego przepisu: http://www.zrobsobiekrem.pl/?219,org...tka-slonecznik
zrobiłam sobie olejek zmywający. Dałam 10 ml Tego Care, dolałam oleje (różne, takie, które akurat miałam na wykończeniu).
Tak się zastanawiam, czy ten olejek, po dodaniu wody powinien się pienić? Jak zmoczyłam płatek i zaczęłam zmywać twarz, to spodziewałam się jakiejś piany, a tu nic. Ale zmywa świetnie.
Z moich doświadczeń wynika, ze nawet nie powienien się pienić tak jak żele czy emulsje do mycia twarzy, czyli tworząc pianę. Sam olejek zazwyczaj wygląda jak olej i jest przezroczysty. Po połączeniu z wodą powinna powstać biała z niego emulsja, która nie pieni się, ale dobrze zmywa zanieczyszczenia i makijaż.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-15, 22:30   #3728
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość


Madziczko, czyli witamy nową Olejomaniaczkę
Dziękuję za powitanie
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 22:40   #3729
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ależ ja się nie denerwuję na Ciebie, jeno na zapach lawendy

Margaretko, on się nie będzie pienić, jedynie ciut "zbieleje"
Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika, ze nawet nie powienien się pienić tak jak żele czy emulsje do mycia twarzy, czyli tworząc pianę. Sam olejek zazwyczaj wygląda jak olej i jest przezroczysty. Po połączeniu z wodą powinna powstać biała z niego emulsja, która nie pieni się, ale dobrze zmywa zanieczyszczenia i makijaż.

Dzięki dziewczyny

Mój się nie bielił, więc spróbowałam dodać trochę więcej wody na płatek i dopiero teraz widzę zbielenie.
Na razie bardzo mi się podoba taki olejek. Jak tak dalej pójdzie, to niech się schowają wszystkie mleczka do demakijażu.

Zastanawiam się, czy można tym zmywać oczy. Trochę się boję, bo mam super wrażliwe.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 07:58   #3730
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Chooomiku, a lipe masz z ZySKa? dostalam od nich spora probke, jeszcze jej nie napoczelam, ale zainspirowalas mnie tym tonikiem depigmentacyjnym. Czekam na kwas kojowy i bede go krecic, moze tez zrobie na lipie? a moze pol na pol z roza?

Lipe mam z BU, jak robiłam zakupy to tylko na BU lipa dopiero co była. Nie wiem czy faktycznie rodzaj hydrolatu ma jakiś wpływ na efekty działania tego toniku, ale.... wychodze z założenia, że ziarnko do ziarnka i będę miała paszcze bez skazy
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 08:11   #3731
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny

Mój się nie bielił, więc spróbowałam dodać trochę więcej wody na płatek i dopiero teraz widzę zbielenie.
Na razie bardzo mi się podoba taki olejek. Jak tak dalej pójdzie, to niech się schowają wszystkie mleczka do demakijażu.

Zastanawiam się, czy można tym zmywać oczy. Trochę się boję, bo mam super wrażliwe.
to zupełnie jak ja - zmywam oczy w ten sposób, że nakładam na zamknięte powieki płatki nasączone olejkiem, trzymam kilkanaście sekund po czym delikatnie ściągam w dół i tak do skutku
czasami się ciut dostanie jak jestem zbyt niecierpliwa ale generalnie mnie odpowiada

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Lipe mam z BU, jak robiłam zakupy to tylko na BU lipa dopiero co była. Nie wiem czy faktycznie rodzaj hydrolatu ma jakiś wpływ na efekty działania tego toniku, ale.... wychodze z założenia, że ziarnko do ziarnka i będę miała paszcze bez skazy
również czekam na dosłanie kwasu kojowego
ja myślałam o zrobieniu tegoz toniku na melisie, która ma właściwości rozjaśniające
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-16, 14:25   #3732
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witajcie!
Chciałam poprosić o radę -zrobiłam sobie krem z przepisu ZSK- krem na co dzień z Tego Care Z 500 - 20% faza olejowa(sliwka, malina, granat+emulgator Tego care) i faza wodna -80% z filtrem Tego Care Z 500 - składniki wszystkie jak w przepisie - zagęszczałam gumą ksantatową- i wyszedł mi budyń - nie jest to kremowa konsystencja, tylko wlaśnie budyniowa(o zapachu migdałowym - ale wiadomo jak pachnie olej sliwkowy) w dodatku jak nabieram na palec to ten budyń jest jakby zwarzony... czy to guma ksantatowa spowodowała budyniowatość? czy mogę przy tych olejach i filtrze stosować inne emulgatory, żeby krem zagęścić?
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 14:52   #3733
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Beato, TegoCareLTP i ksantan dają właśnie taki budyń, jeśli masz wrażenie zwarzenia zmiksuj go jeszcze raz porządnie.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 16:00   #3734
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, kolejna kusząca nowość na BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-squalane.html
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 16:07   #3735
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

czy którąś z Was dziewczęta, zapchała żurawina??? bo ją podejrzewam o dwie nieznanego pochodzenia gule nie chcą zejść, nie zmniejszają się, rosną...
żurawiny używam ostatnio jako jedynego oleju, więc tylko ona może być winowajcą;

nie kładę jej samej - mieszam z HA, mleczkiem migdałowym... chyba że to proces oczyszczania się po toniku z kwasem mlekowym; nie wiem, czy odstawić i zobaczyć, jak się naprawi lico, czy na razie dać jej szansę?
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 19:26   #3736
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Kasjam, żurawina jest raczej pod koniec listy podejrzanych - chociaż wiadomo, że co cera, to inna reakcja... A mleczko migdałowe brałaś pod uwagę? Olej migdałowy jest dość komedogenny.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 20:04   #3737
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Kasjam, żurawina jest raczej pod koniec listy podejrzanych - chociaż wiadomo, że co cera, to inna reakcja... A mleczko migdałowe brałaś pod uwagę? Olej migdałowy jest dość komedogenny.
nie brałam, ale wezmę
Niezamienna - dziękuję!
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 18:56   #3738
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

jak dotad dwa razy zastosowalam olej z rozy. niestety jak do tej pory nie widze efektu zwezenia porow ( jaki widzialam przy stosowaniu olejku clarinsa). nie zniecheca mnie ten fakt, jedyne czego sie boje, ze mnie bedzie zapychal. czy slyszalyscie o tego typu przypadkach? tzn. w przypadku oleju rozanego?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 19:07   #3739
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny podczytuję was chyba od pół roku i jak mam czas to eksperymentuję z różnymi skutkami. Mam pytanie z jakich składników można zrobić krem by miał konsystencję lekkiego puszystego kremu, ale nie budyniu, i zeby się nie kleił
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 19:58   #3740
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
jak dotad dwa razy zastosowalam olej z rozy. niestety jak do tej pory nie widze efektu zwezenia porow ( jaki widzialam przy stosowaniu olejku clarinsa). nie zniecheca mnie ten fakt, jedyne czego sie boje, ze mnie bedzie zapychal. czy slyszalyscie o tego typu przypadkach? tzn. w przypadku oleju rozanego?
właśnie się zastanawiałam, o czym miałam Ci jeszcze napisać
ja stosuję olej z róży w mieszance z porzeczką, maceratem z kasztanowca i bawełny... mam tam też kilka kropel olejków eterycznych - niestety, nie zwęża mi porów ale jest to miła mieszanka - nie zapycha również; ale nie kładłam samej róży
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 20:01   #3741
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
jedyne czego sie boje, ze mnie bedzie zapychal. czy slyszalyscie o tego typu przypadkach? tzn. w przypadku oleju rozanego?
Ja nie słyszałam . Choć róża u mnie też nie zwęża porów - od tego najlepsze są jednak kwasy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 20:15   #3742
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

No tak kwasy zwężają pory ale po nich u mnie pojawiły się naczynka coś za coś Niezamienna czy znasz jakieś specyfiki z których bym mogła zrobić lekką konsystencję kremu
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 20:58   #3743
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Kwasy PHA (dostępne w ZSK) nie nasilają problemu naczynek, a wręcz działają łagodząco i pomagają w walce z naczynkami

Casatto, z kremami mam małe doświadczenie - robiłam tylko ten mój ulubiony kremik na structure (już chyba go próbowałaś) i kiedyś jeden na biobazie, której jakoś nie polubiłam. Teraz przerzuciłam się na oleje i wycofałam całkowicie z produkcji kremów, więc - przykro mi - nie umiem pomóc.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 21:14   #3744
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki Niezamienna mi oleje też lepiej wchodzą, A co do kwasów to z BU tonik migdałowy i BHA mnie tak załatwiły z naczynkami Myślałam że nimi trochę powalczę z przebarwieniami ale to pomyłka.
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 21:30   #3745
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytuję was chyba od pół roku i jak mam czas to eksperymentuję z różnymi skutkami. Mam pytanie z jakich składników można zrobić krem by miał konsystencję lekkiego puszystego kremu, ale nie budyniu, i zeby się nie kleił
Nie mam tak dużego doświadczenia jak obecne tu forumowiczki, ale wychodził mi taki lekki krem jak... taka "pianka" - z przepisu z mazideł - bazowy krem z biobazą z kwasem HA, witaminami i proteinami - chyba tak było w nazwie, używałam hydrolatu neroli - krem wnikał w skóre i nawet matowił - choć zaraz po nałożeniu kilka sekund trzeba było wsmarowywać, bo troche tak się "maził" i potem nagle się wchłaniał i matowił....
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 21:41   #3746
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Beato, TegoCareLTP i ksantan dają właśnie taki budyń, jeśli masz wrażenie zwarzenia zmiksuj go jeszcze raz porządnie.
IlonaP -bardzo dziękuję - spróbuję jeszcze pomiksować, bo mi szkoda tych olejów, zwłaszca, że jak już się posmaruję tym budyniem, to działa całkiem, całkiem...(buzia bardzo dobrze reagowła na miesznkę śliwka+kwas HA) następnym razem spróbuje z innym emulgatorem na jakiejś małej ilości oleków...

Czy ktoś próbował stosować alkohol cetylowy? w "sklepowych" kosmetykach często występuje, a w mazidłach - z receptariusza którego korzystam najczęściej - nie nie ma żadnego przepisu i boję się spróbować, tzn. spróbowałam raz i tylko zmarnowałam olej z róży, bo się nie zemulgowało....
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 22:57   #3747
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dziekuje. bede dalej testowac, mam nadzieje bez niemilych nispodzianek.
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 15:28   #3748
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
No tak kwasy zwężają pory ale po nich u mnie pojawiły się naczynka coś za coś Niezamienna czy znasz jakieś specyfiki z których bym mogła zrobić lekką konsystencję kremu
ja zrobiłam ostatnio delikatny-krem-z-kwasami-pha i on ma właśnie konsystencje takiego muso-puchu, można go zamówić jako gotowiec
mój jest na mieszance granatowo-porzeczkowo-śliwkowej i wyobraźcie sobie, czuć właściwie samą śliwkę, a krem jest bardzo przyjemny w odbiorze

Beato, alkohol cetylowy stosuję się jako stabilizator i zagęszczacz, jako samodzielny emulgator chyba nie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 20:13   #3749
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Beato, alkohol cetylowy stosuję się jako stabilizator i zagęszczacz, jako samodzielny emulgator chyba nie[/quote]

IlonaP - dziękuję po raz kolejny...
Dostałam maila od Pani z "Zrób Sobie Krem", w którym mi wyjaśniła jaką rolę w kosmetykach pełni alkohol cetylowy (za co bardzo dziękuję!!), więc trochę mi się rozjaśnia w głowie...
Następnym razem - zanim zacznę swoje eksperymenty - zapytam Was tutaj co myślicie o moim ewentualnym pomyśle i poprosze o korekty...
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 11:11   #3750
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

przepraszam, ze ja zwykle zawracam glowe. ale ja jeszcze raz w sprawie tego olejku rozanego. szczegolnie zwracam sie do tych "tlustolicych" czy ten olejek przy tlustej skorze, nie ma zbyc ciezkiej konsystencji? on mi sie wydaje bardzo tlusty, mimo ze nie stosuje go samego, a mieszam z zelem.
czy stosowany przez dluzszy okres, widocznie poprawia stan skory- mam tu na mysli nawilzenie?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.