bransoleta-szukam technik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-05, 14:21   #1
ruryczek
Raczkowanie
 
Avatar ruryczek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: małe miasto przy czeskiej granicy
Wiadomości: 56

bransoleta-szukam technik


Kochane biżuteryjki, od 4 tygodni zgłębiam techniki robienia biżu. Wertuję foru w te i z powrotem, jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Może Wy mnie pokierujecie na odpowiednie linki? Będę baaaardzo wdzięczna.
1. Chcę zrobic bransoletkę z korali ciężkich na lince- czy zapięcie federin i jaka linkagrubościowoplus łapaczki-utrzymaja korale, czy się sypnie?czy te łapaczki zatrzymają się na lince?
2. Rzemień -jak jest mocowany z łapaczkami-zapięciami tam na końcu. Jak to tam wchodzi (czy jest tam konieczny jakiś rodzaj supełka czy klej) bo widzę trzy rodzaje końcówek-takie spiralne do
wkłucia(a supeł też na końcu?), takie rureczki -nie mam pojęcia jak je zamontować-zdaje się że o rozmiar muszą być większe od średnicy rzemienie tj. o ile?, wreszcie trzecie zaciskane na płasko ale mniej estetyczne chyba
mam nadzieję ,że stare wyjadaczki biżuteryjne wybaczą mi takie podstawowe pytania. Chyle kapelusz i niecierpliwie czekam odpowiedzi.
ruryczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 18:05   #2
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: bransoleta-szukam technik

Zapraszam do wątku dla zielonych...
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 08:53   #3
ruryczek
Raczkowanie
 
Avatar ruryczek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: małe miasto przy czeskiej granicy
Wiadomości: 56
Dot.: bransoleta-szukam technik

wątek dla zielony przestudiowałam dokładnie, ale nie udziela on odpowiedzi na pytanie jaka grubość linki, jest on zbyt ogólny.... Gdybym znalazła odpowiedź z pewnoscią nie stawiałabym pytan.
ruryczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 18:04   #4
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: bransoleta-szukam technik

Cytat:
Napisane przez ruryczek Pokaż wiadomość
wątek dla zielony przestudiowałam dokładnie, ale nie udziela on odpowiedzi na pytanie jaka grubość linki, jest on zbyt ogólny.... Gdybym znalazła odpowiedź z pewnoscią nie stawiałabym pytan.
wątek dla zielonych jest po to, żeby nie zakładać setki wątków o prozaicznych pytaniach tylko stworzyć takie kompendium dla wszystkich zielonych tam zagladajacych, stworzyłaś nowy watek, ktoś kiedyś zada to samo pytanie bo powie, ze nie znalazł tego w wątku dla zielonych
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 07:09   #5
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: bransoleta-szukam technik

Cytat:
Napisane przez ruryczek Pokaż wiadomość
1. Chcę zrobic bransoletkę z korali ciężkich na lince- czy zapięcie federin i jaka linkagrubościowoplus łapaczki-utrzymaja korale, czy się sypnie?czy te łapaczki zatrzymają się na lince?
To zależy jak ciężkie są te korale. Tutaj już musisz sama zobaczyć. Lepiej zrobić na grubszej lince i mieć pewność, że utrzyma, niż się szczypać, że w każdym momencie może się sypnąć. Na końcach proponuję użyć łapaczki, kulkę zaciskową można dodatkowo wzmocnić elastycznym, mocnym klejem.

Cytat:
2. Rzemień -jak jest mocowany z łapaczkami-zapięciami tam na końcu. Jak to tam wchodzi (czy jest tam konieczny jakiś rodzaj supełka czy klej) bo widzę trzy rodzaje końcówek-takie spiralne do
wkłucia(a supeł też na końcu?), takie rureczki -nie mam pojęcia jak je zamontować-zdaje się że o rozmiar muszą być większe od średnicy rzemienie tj. o ile?, wreszcie trzecie zaciskane na płasko ale mniej estetyczne chyba
Nie wiem o jakich zakończeniach piszesz... Najładniej wyglądają zakończenia tego typu: http://www.swiatkoralikow2.pl/produc...roducts_id=864
i są chyba najbezpieczniejsze. Jak włożyć? Na logikę supeł przecież nie wejdzie, wkładasz do środka końcówkę, którą dodatkowo można wzmocnić klejem i ładnie zaciskasz. Końcówki muszą mieć, oczywiście, rozmiar wewnętrzny nieco większy od wkładanego rzemienia/linki...


Na koniec malutka uwaga: stosuj proszę interpunkcję i zaznaczaj początek zdania, bo bardzo ciężko się czyta
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 11:19   #6
ruryczek
Raczkowanie
 
Avatar ruryczek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: małe miasto przy czeskiej granicy
Wiadomości: 56
Dot.: bransoleta-szukam technik

Dziekuję Naila za odpowiedź. Zastosuję grubszą linkę, a uwaga o kleju jest bardzo cenna. Jeżeli chodzi o rzemykowe końcówki,to właśnie myślałam że te które pokazujesz są najlepsze i najbardziej estetyczne. Jeżeli chodzi o grubość rzemyka i otworu, to będe musiała sama zdobywać doświadczenia. Jestem fanką bizuterii i teraz, gdy się temu z bliska przyglądam to jestem zaskoczona jakie to wszystko proste (prawie proste).
A tak na marginesie, to zadając pytanie na forum oczekiwałam wsparcia i porady, a raczej dostałam po głowie. rozumiem, ze wypowiadają się tu głównie starzy wyjadacze... Miejcie jednak cierpliwość dla takich jak ja.Na forum krawieckim nikogo nie dziwi pytanie jak wszyć zamek błyskawiczny. Dziewczyny- Empatia! Jeżeli chodzi o wątek dla zielonych to jakoś nie dotarło do mnie , że to tu należy stawiać różne zielone pytania.Przepraszam raz jeszcze. Teraz dwa razy zastanowię sie zanim cokolwiek tu napiszę.
ruryczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 12:47   #7
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: bransoleta-szukam technik

jeszcze apropos szerokości rzemyka i końcówki- musi być szersza o dosłownie parę milimetrów (naet jeden powinien wystarczyć)
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.