Wypadanie włosów . POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-25, 20:50   #1
DorotaDorcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 9

Wypadanie włosów . POMOCY!


Witam !
To moja pierwsza wiadomość tu więc z góry przepraszam jeśli pisze w złej formie.
Mam 15 lat . Od lutego (a mamy koniec kwietnia) nadmiernie wypadają mi włosy. Nie jest to 20-50 włosów. Za każdym razem gdy przejadę rękom po włosach zostaje mi w niej garść tych włosów co wypadały. Gdy siedzę one mi wypadają i zostają na swetrze , gdy idę po prostu lecą na podłogę. Mój dywan na którym często leże czy siedzę po prostu jest cały w włosach.
Na początku nie zwracałam na to wypadanie uwagi , stwierdziłam że przejdzie w końcu było to tylko kilka włosków. Ale to tylko złudzenie
Było coraz gorzej . Mama nie zwraca na to uwagi. Mówi że jej zawsze wypadały i mi też będą. Tylko że właśnie mi włosy nigdy nie wypadały.
Mimo że były suche i sianowate to bardzo silne. Teraz miałam robione badanie krwi i wszystko mam w normie. Powtarzałam badanie , i też wszystko jest w normie. Zastanawiam sie nad dermatologiem (państwowym oczywiście) tylko mam obawy czy to ma sens , czy on po prostu nie da mi tego co każdej dziewczynie w kolejce i czy wogóle mi zbada jakoś te włosy , przeprowadzi jakiś wywiad ?
Mógłby mi ktoś doradzić jak sie pozbyć mojego problemu ? Co moge zrobić. Płakać mi sie chce jak patrze na moje włosy . Przy myciu głowy wypada mi ich już wogóle mnóstwo . Od lutego do teraz ma już ich połowę mniej (nie przesadzam).
Z góry dziękuję
dodam jeszcze że stosuję od 1 miesiąca tabletki REVADIL i nic nie pomagają.
DorotaDorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 12:17   #2
EllisMeddle
Raczkowanie
 
Avatar EllisMeddle
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

A jak wyglada twoj jadlospis? Uzywasz masek do wlosow? Olei? Stresujesz sie czyms? Moze hormony?
EllisMeddle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 10:23   #3
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

Też walcze z wypadaniem, jakoś od stycznia jest tragedia. Dodam że od lipca biore aknenormin, więc pewnie nadmiar wit A też jest winny, ale poza tym staram się dobrze odżywiać, do tego w miare codziennie zażywam olej lniany
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 20:12   #4
DorotaDorcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

Cytat:
Napisane przez EllisMeddle Pokaż wiadomość
A jak wyglada twoj jadlospis? Uzywasz masek do wlosow? Olei? Stresujesz sie czyms? Moze hormony?
Jem wydaje mi się normalnie . Raz dziennie albo wcale mięso ( na obiad) , w szkole kanapki z serem (zazwyczaj) , w domu jakiś nabiał - jogurty , serki.
Przynajmniej raz dziennie jem jabłko, banan lub kiwi. :P
Nie lubie mięsa więc stawiam na owoce i nabiał
Maski używam z BIOVAX (od czasu do czasu) , odzywka GARNIERA
Hormony miałam robione i jest okej
Jeśli chodzi o stres to... No własnie :/ Włosy mi wypadają od lutego a od lutego zaczęłam zaprowadzać siostrę do przedszkola a ona co rano daje mi nieźle w kość .
Też się zastanawiałam nad tym no ale czy od lekkiego denerwowania się rano na siostrę mogą włosy wypadać ? Nie wiem już sama...

Edytowane przez DorotaDorcia
Czas edycji: 2015-04-28 o 20:13
DorotaDorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:20   #5
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

Cytat:
Napisane przez DorotaDorcia Pokaż wiadomość
Jem wydaje mi się normalnie . Raz dziennie albo wcale mięso ( na obiad) , w szkole kanapki z serem (zazwyczaj) , w domu jakiś nabiał - jogurty , serki.
Przynajmniej raz dziennie jem jabłko, banan lub kiwi. :P
Nie lubie mięsa więc stawiam na owoce i nabiał
Maski używam z BIOVAX (od czasu do czasu) , odzywka GARNIERA
Hormony miałam robione i jest okej
Jeśli chodzi o stres to... No własnie :/ Włosy mi wypadają od lutego a od lutego zaczęłam zaprowadzać siostrę do przedszkola a ona co rano daje mi nieźle w kość .
Też się zastanawiałam nad tym no ale czy od lekkiego denerwowania się rano na siostrę mogą włosy wypadać ? Nie wiem już sama...
Stres na pewno dużo tutaj daje, ale Twoje odżywianie też nie jest jakieś super extra. Zbadaj może żelazo, niedobór prowadzi m. in do nadmiernego wypadania. Ja póki co ratuje się biotebalem i maską henna wax, jestem na kuracji Aknenorminem ale zaraz po bede robić badania, bo te wypadanie włosów jest przerażające :/
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 21:20   #6
DorotaDorcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Agatha2003 Pokaż wiadomość
Stres na pewno dużo tutaj daje, ale Twoje odżywianie też nie jest jakieś super extra. Zbadaj może żelazo, niedobór prowadzi m. in do nadmiernego wypadania. Ja póki co ratuje się biotebalem i maską henna wax, jestem na kuracji Aknenorminem ale zaraz po bede robić badania, bo te wypadanie włosów jest przerażające :/
Wiem że ożywianie nie jest idealne , ale tragedii też nie ma :P
Miałam badane żelazo Jest w normie .
Te tabletki revadil moge polecić na porost nowych włosków.
Włosy lecą mi garściami , tabletki tego nie zahamowały ale spowodowały że mam dużo nowych włosków co było dla mnie ważne bo przy czole miałam łyse placki a teraz jest jak dawniej ,więc mogę polecić.
DorotaDorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 12:46   #7
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

Cytat:
Napisane przez DorotaDorcia Pokaż wiadomość
Wiem że ożywianie nie jest idealne , ale tragedii też nie ma :P
Miałam badane żelazo Jest w normie .
Te tabletki revadil moge polecić na porost nowych włosków.
Włosy lecą mi garściami , tabletki tego nie zahamowały ale spowodowały że mam dużo nowych włosków co było dla mnie ważne bo przy czole miałam łyse placki a teraz jest jak dawniej ,więc mogę polecić.
Ja póki co biore biotebal, staram sie codziennie pić pokrzywe i olej lniany. Jak nie będę widzieć efektów to kupie revalid, może się sprawdzi
Powiedziałam dermatolog o moim wypadaniu to dała mi Gelacet w saszetkach, smakuje jak taka oranżadka pomarańczowa, którą pamiętam z dzieciństwa. Spróbuj, może u Ciebie zadziała
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 17:37   #8
Ziola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

"Brzoza brodawkowata przeciw wypadaniu włosów"

http://ziolaizdrowie.cba.pl/
Ziola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 07:52   #9
Ziola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

To wygląda na sprawy hormonalne. Jesteś teraz w okresie dojrzewania. Jeśli występuje łojotok to może pomóc szampon z ketokonazolem ( najlepiej z apteki ten pierwszy oryginał). Po antybiotykach też wypadają włosy. Przyczyną zaburzeń hormonalnych jest zwykle stres.

Edytowane przez Ziola
Czas edycji: 2015-05-03 o 15:28
Ziola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 15:56   #10
DorotaDorcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Ziola Pokaż wiadomość
To wygłada na sprwy hormonalne. Jesteś teraz w okresie dojrzewania. Jeśli występuje łojotok to może pomóc szampon z ketokonazolem ( z apteki ten pierwszy oryginał, nie zamienniki). Po antybiotykach też wypadają włosy. Przyczyną zaburzeń hormonalnych jest zwykle stres.
Jaki łojotok? Można coś więcej na ten temat ?
DorotaDorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:49   #11
FLORENTYN99
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

Cześć , powodów , które osłabiają Nasze włosy jest sporo i jeszcze więcej . U mnie jest to spowodowane farbowaniem włosów oraz łupieżem . Do dermatologa jestem zapisana na za 3 miesiące dopiero :/ Jak to się mówi prędzej człowiek umrze niż dostanie się do lekarza. A może wy macie jakiś dobry preparat ? kiedyś miałam piękne i grube włosy a teraz wypadają mi po prostu garściami
FLORENTYN99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-06, 19:43   #12
DorotaDorcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów . POMOCY!

Cytat:
Napisane przez FLORENTYN99 Pokaż wiadomość
Cześć , powodów , które osłabiają Nasze włosy jest sporo i jeszcze więcej . U mnie jest to spowodowane farbowaniem włosów oraz łupieżem . Do dermatologa jestem zapisana na za 3 miesiące dopiero :/ Jak to się mówi prędzej człowiek umrze niż dostanie się do lekarza. A może wy macie jakiś dobry preparat ? kiedyś miałam piękne i grube włosy a teraz wypadają mi po prostu garściami
Spróbuj tych tabletek revidal . Mi trochę pomogły , no i włosków bardzo dużo przyrosło nowych i stare szybciej rosną
Też miałam gube włoski tylko żę strasznie suche :P
DorotaDorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-06 20:43:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.