Niemcy IV :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-16, 12:12   #121
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
ołłłł jes, ja też nie lubię a w ogóle ostatnio pojawiły mi się takie grudki na policzkach małe, zatykają się pory, nie wiem czemu, traktuję twarz glinką ghashol (czy jakoś tak, z Organiqe), myję ładnie, korundem traktuję i pojawiają się takie niespodzianki, po prostu sobie są Tonia, doradź coś

Może cos jest w kremie czego twoja cera nie lubi Spróbuj może cos z zieloną glinką- ona u mnie na takie problemy lepiej radzi niz ta z organique
Ja mam czesto takie coś (a nawet gorzej) po wyjazdach do Polski- niby tu mam bardzije twardą wodę, a jednak moja skóra i włosy nie lubią tamtej Po ostatnim wyjeżdzie mam ogromne gule podskórne, wiec zaczełam kurację z kwasem migdalowym
A jak używasz korundu? Wlasnie mi sie przypomniało, że też go mam i musze wypróbowac, ale nie wiem z czym mieszać
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 12:19   #122
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość

Może cos jest w kremie czego twoja cera nie lubi Spróbuj może cos z zieloną glinką- ona u mnie na takie problemy lepiej radzi niz ta z organique
Ja mam czesto takie coś (a nawet gorzej) po wyjazdach do Polski- niby tu mam bardzije twardą wodę, a jednak moja skóra i włosy nie lubią tamtej Po ostatnim wyjeżdzie mam ogromne gule podskórne, wiec zaczełam kurację z kwasem migdalowym
A jak używasz korundu? Wlasnie mi sie przypomniało, że też go mam i musze wypróbowac, ale nie wiem z czym mieszać
Oooo to super, mam zieloną glinkę w domu (jeszcze czerwoną i spirulinę), może mocniejszy peeling? Jeśli mówisz o kwasie to sobie zamówię zaraz i odbiorę w PL, akurat we wtorek jedziemy na prawie 3 tygodnie O wodzie nie pomyślałam szczerze mówiąc A korund mieszam z żelem do mycia twarzy, na początku zmieszałam z kroplą olejku migdałowego i żelem, ale ciężej go zmyć z twarzy. W ogóle ciężko go zmyć, masuję jakąś minutę delikatnie, potem zmywam, on nie spłukuje się prawie więc jeszcze raz myję twarz żelem i wtedy jest git Bardzo go lubię, nierówności się wygładzają, ściera delikatnie

(na PW zaraz odpiszę, ogarniam wszystko jednocześnie, wstałam dzisiaj troszkę później )
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 12:49   #123
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość

Może cos jest w kremie czego twoja cera nie lubi Spróbuj może cos z zieloną glinką- ona u mnie na takie problemy lepiej radzi niz ta z organique
Ja mam czesto takie coś (a nawet gorzej) po wyjazdach do Polski- niby tu mam bardzije twardą wodę, a jednak moja skóra i włosy nie lubią tamtej Po ostatnim wyjeżdzie mam ogromne gule podskórne, wiec zaczełam kurację z kwasem migdalowym
A jak używasz korundu? Wlasnie mi sie przypomniało, że też go mam i musze wypróbowac, ale nie wiem z czym mieszać
a co to za kuracja z tym kwasem? bo mi juz rece opadaja przy mojej twarzy. chcialam isc do dermatologa ale u nas w regionie to graniczy z cudem.
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 18:03   #124
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

tonia, czy ja dobrze pamietam ze jestes w ciazy? I uzywasz kwasow?!!!

Mialam odsypke korudnu od naszej hexxany. Dla mnie to to jest kiler, tak delikatnie masowalam, a wydrapalo mnie... bylam buraczkowa, wiecej sie za to nie wzielam, dosypalam do peelingu kawowego i tak zuzylam. jak peeling to wole uzyc muslinowej szmatki, albo takie cos sobie kupilam
http://www.ecco-verde.de/cose-della-...spad-aus-ramie

ostatnio jak zrobilam sobie maseczke z mielonej galki muszkatolowej i miodu to jak to zmywalam to sie wymasowalam i mialam swietny peeling, to samo jak nakladam heil erde.

kiedys na behawe kupilam sobie zmielone pestki sliwki wzielam wersje do cery bardzo wrazliwej, ale jak to drapalo... tez probowalam delikatnie masowac i na koncu zuzylam do peelingu kawowego. Zdecydowanie to nie dla mnie taki peeling, to co posiadam i zluszcza jest wystarczajace jesli chodzi o mechaniczny peeling.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 19:01   #125
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Oooo to super, mam zieloną glinkę w domu (jeszcze czerwoną i spirulinę), może mocniejszy peeling? Jeśli mówisz o kwasie to sobie zamówię zaraz i odbiorę w PL, akurat we wtorek jedziemy na prawie 3 tygodnie O wodzie nie pomyślałam szczerze mówiąc A korund mieszam z żelem do mycia twarzy, na początku zmieszałam z kroplą olejku migdałowego i żelem, ale ciężej go zmyć z twarzy. W ogóle ciężko go zmyć, masuję jakąś minutę delikatnie, potem zmywam, on nie spłukuje się prawie więc jeszcze raz myję twarz żelem i wtedy jest git Bardzo go lubię, nierówności się wygładzają, ściera delikatnie

(na PW zaraz odpiszę, ogarniam wszystko jednocześnie, wstałam dzisiaj troszkę później )
OO, to też spróbuję z zelem. Z olejkiem wolę nie próbować Czytalam ze to taka a'la mikroermabrazja
Nie ma sprawy
Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
a co to za kuracja z tym kwasem? bo mi juz rece opadaja przy mojej twarzy. chcialam isc do dermatologa ale u nas w regionie to graniczy z cudem.
Ja kupuję sobie kwas migdalowy w proszku, mieszam go z alkocholem i hydrolatem i nakladam na kilka minut na twarz- robie tak raz na 4-5 dni przez miesiac np. Twarz na początku sie luszczy bardzo, ale potem buzka jest gladka, nie ma żadnych wypryskow, ani zaskórników, ani przebarwien Efekt u mnie sie utrzymuje przez co najmniej parę miesiecy
Pierwszy raz robiłam to przez ślubem u kosmetyczki, i efekt tak mi sie pdobal, zerobie raz na rok, ale już sama, bo taniej
Wiemze mozna tez w polsce kupic gotowe kosmetyki z kwasami (Pharmaceris, Bandi), ale nie probowalam jeszcze takich gotowych

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
tonia, czy ja dobrze pamietam ze jestes w ciazy? I uzywasz kwasow?!!!

Mialam odsypke korudnu od naszej hexxany. Dla mnie to to jest kiler, tak delikatnie masowalam, a wydrapalo mnie... bylam buraczkowa, wiecej sie za to nie wzielam, dosypalam do peelingu kawowego i tak zuzylam. jak peeling to wole uzyc muslinowej szmatki, albo takie cos sobie kupilam
http://www.ecco-verde.de/cose-della-...spad-aus-ramie

ostatnio jak zrobilam sobie maseczke z mielonej galki muszkatolowej i miodu to jak to zmywalam to sie wymasowalam i mialam swietny peeling, to samo jak nakladam heil erde.

kiedys na behawe kupilam sobie zmielone pestki sliwki wzielam wersje do cery bardzo wrazliwej, ale jak to drapalo... tez probowalam delikatnie masowac i na koncu zuzylam do peelingu kawowego. Zdecydowanie to nie dla mnie taki peeling, to co posiadam i zluszcza jest wystarczajace jesli chodzi o mechaniczny peeling.
Już nie jestem .... skończyło sie za wcześnie i nie tak jak powinno

Spóbuje najpierw na jakiejś bezpiecznej partii i zobaczę jak u mnie wypadnie Ja szmatki też mam (teraz mam taką Glov), ale one na mnie bardzije drastycznie działają niż peeligi mechaniczne

Edytowane przez tonia85
Czas edycji: 2014-01-16 o 19:02
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 19:07   #126
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Ja kupuję sobie kwas migdalowy w proszku, mieszam go z alkocholem i hydrolatem i nakladam na kilka minut na twarz- robie tak raz na 4-5 dni przez miesiac np. Twarz na początku sie luszczy bardzo, ale potem buzka jest gladka, nie ma żadnych wypryskow, ani zaskórników, ani przebarwien Efekt u mnie sie utrzymuje przez co najmniej parę miesiecy
Pierwszy raz robiłam to przez ślubem u kosmetyczki, i efekt tak mi sie pdobal, zerobie raz na rok, ale już sama, bo taniej
Wiemze mozna tez w polsce kupic gotowe kosmetyki z kwasami (Pharmaceris, Bandi), ale nie probowalam jeszcze takich gotowych
a gdzie kupujesz ten kwas? ZSK, Mazidła? z jakim alkoholem mieszasz? daj jakieś namiary, może i ja będę pikna
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 19:25   #127
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
a gdzie kupujesz ten kwas? ZSK, Mazidła? z jakim alkoholem mieszasz? daj jakieś namiary, może i ja będę pikna
Ja zamawiam na e-naturalne.pl , bo można tam odebrać we Wroclawiu
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 19:29   #128
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

tonia, bardzo mi przykro ;o( nie poddawaj sie jesli juz ok to probujcie dalej, kiedys sie uda ;o)

A co to za szmatka, masz jakis link?
Ja mam muslinowa od tej Liz cos tam, dostalam od znajomej z minaturkowym kremem do mycia w secie. Myjadlo wykonczylam i mi szmatka zostala, tylko ja jej nie uzywam na codzien, bo mi za ostra, na codzien tylko szmatka z mikrofazy od Tchibo, ktora mimo delikatnosci tez dobrze pory oczyszcza i wlasciwie to sie peelingowac nie musze( ostatnio jej nie uzywalam, wiec chetnie sie wydrapalam ta galka muszkatolowa), chyba ze raz na jakis czas, ale ten korund to jak was czytam to sobie wyobrazam ze wy takie gruboskorne nosorozce i nic wam nie jest ;o) i sie tak masujecie sumiennie hihihihi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 23:09   #129
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Szczesliwego Nowego Roku Dziewczyny

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Na pewno jest twardszy niz polski..u nas tez sie mowi Hochdeutsch, ale ja na przyklad widze po corce, ze ona nie umie tak miekko mowic polskich wyrazow jak ja bo jednak ma to "s" zupelnie inne niz ja to mowie..I moja mama tez mowi ze ma twrdszy akcent jak mowi po polsku ... Mi sie bardzo niemiecki podoba, wlasnie ta twardosc mi sie podoba

Buuu..moja mama pojechala dzisiaj do Polski
zawiezlismy ja na dworzec ale do innego miasta, bo mialaby malo czasu na przesiadke a ona nie moze za bardzo po schodach chodzic i jeszcze waliza wielka..no ale troche sie poglubilismy i prawie zesmy sie spoznili na szczescie zdazylismy i mama juz w Polsce ale ma przesiadke w Szczecinie i czeka ok. godzinki na pociag do Pily a my poszlismy sobie na sniadanko, naciegnelismy A. na gazetki rozne, pochodzilismy po Lubece, ale bylo brzydko i deszczowo i zimno i wrocilismy do domciu Teraz A. odsypia bo wstalismy bardzo wczesnie a jeszcze do pracy musi isc na piata..dzieci ogladaja bajke a ja pije kawke Pewnie dzieciaki padna szybko wieczorem
a z Lubeki Mama miala bezposrednio pociag do Szczecina?
W Polsce mieszkalas w Pile? Pytam bo to niedaleko mnie 70km

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Witam dawno mnie tu nie było, nawet nie zauważyłam, że już nowa część wątku powstała
Ja mam takie pytanie, Tż chce się rozliczyć z podatkiem (za 2012r), wcześniej do połowy roku 2012 mieszkaliśmy jeszcze w PL (tzn ja z dziećmi), TŻ dostał I steuerklasse zamiast III, dopiero od połowy roku 2012 ma III, odciągnęli nam sporo podatku przez to i teraz nie wiem czy możemy go w całości odliczyć
Znalazłam stronę internetową (na innych pisze to samo) z czymś takim: -kwota wolna od podatku z tytułu wychowania dzieci (2.184,00 € na każde dziecko); w zamian ulgi podatkowej podatnik może otrzymać zasiłek rodzinny (po 184,00 € na pierwsze i drugie dziecko, 190,00 € na trzecie i 215,00 € na kolejne dzieci).
Dostajemy kindergeld, czy to ma związek z odliczeniem podatku na dzieci, czy nie?
Mamy podatku wpłaconego ponad 2tys euro i teraz nie wiem czy moożemy go odzyskać czy nie

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------



szkoda, że nie mieszkasz bliżej ja mam do Essen 60km, w lato przeprowadzam się do Recklinghausen to będzie bliżej (30km)
hmm a ja tu jestem z mezem i dzieckiem i ona ma IV klase
czemu to tak, moze cos zle?


Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
a ja zapomniałam się pochwalić, że na początku lutego idę na einstufungstest, a od początku marca na kurs
brawo

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ja sie wczoraj zapisałam na kurs. A1... i zaczynam od 21 lutego
Babka próbowała mnie zmusic do napisania testu ale sie nie dałam jak mam zaczynać kurs to wole od podstaw, chociażbym miała sie na nim nudzić

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ja tez chce sie zapisac od lutego ale to tylko 10 lekcji po 1,5 godziny za 40 euro w vhs czy to cos mi da? pozniej od maja druga czesc tez tyle godzin, ale nie ma tu nic innego moze w urzedzie pracy ale glupio mi sie isc rejestrowac jak nic nie umiem powiedziec po niemiecku

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Może zapytajcie w Urzędzie skarbowym Nam tam wsyztsko powiedzieli- powiedzieli ze nawet mozemy sobie wliczyc w koszty wyjazdy do pl w celach odwiedzin rodziny (koszt max 1000e). U nas było podobnie, tz mąz tez prace zaczął w polowie roku i pozniej zwrot dostalismy spory (nawet nie wiedzielismy)


Która twoja ulubiona?

Ja od 10 marca zaczynam tez kurs

Ale jak masz ten integracyjny dofinansowany to musisz zrobic test (przynajmniej nam w szkole tak mowili, bo to wymóg od urzędu)
dojazdy do Polski mozna odliczyc ale jak?
maz jest od sierpnia 2013 byl 2 razy w Polsce ja znim tutaj od pazdziernika jestem i tez bylismy 2 razy czyli razem 4 razy i te 4 razy maz moglby odliczyc??

a iw 2012 roku pracowal 2 miesiace na Bawarii toz tego musi sie tez rozliczyc?/
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 00:29   #130
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A co to za szmatka, masz jakis link?
Ja mam muslinowa od tej Liz cos tam, dostalam od znajomej z minaturkowym kremem do mycia w secie. Myjadlo wykonczylam i mi szmatka zostala, tylko ja jej nie uzywam na codzien, bo mi za ostra, na codzien tylko szmatka z mikrofazy od Tchibo, ktora mimo delikatnosci tez dobrze pory oczyszcza i wlasciwie to sie peelingowac nie musze( ostatnio jej nie uzywalam, wiec chetnie sie wydrapalam ta galka muszkatolowa), chyba ze raz na jakis czas, ale ten korund to jak was czytam to sobie wyobrazam ze wy takie gruboskorne nosorozce i nic wam nie jest ;o) i sie tak masujecie sumiennie hihihihi
http://www.glov.co/ Ona niby jest do demakijazu, ale tez czuc jak sciera jak sie twarz myje
Ja mam tlustą skóre i musze czyms porzadnym trzec


Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
hmm a ja tu jestem z mezem i dzieckiem i ona ma IV klase
czemu to tak, moze cos zle?

dojazdy do Polski mozna odliczyc ale jak?
maz jest od sierpnia 2013 byl 2 razy w Polsce ja znim tutaj od pazdziernika jestem i tez bylismy 2 razy czyli razem 4 razy i te 4 razy maz moglby odliczyc??

a iw 2012 roku pracowal 2 miesiace na Bawarii toz tego musi sie tez rozliczyc?/
A Ty pracujesz? Jak nie, to powinnien raczej miesc 3 klasę Pewnie przy rozliczeniu poprawią to, tylko musicie sie razem rozliczac
Można odliczyc, ale do 1000e. My w 2012 roku mieszkalismy 7 miesiecy (tz mąz, ja 4) i policzyl 6 wyjazdow- tam w jednej rubryczce sie mnoży liczbę kilometów przez ileś tam i wychodzi koszt dojazdów. Nie mam przed sobą tego arkusza by powiedziec dokladniej
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 08:11   #131
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

tonia, cos o mikrowloknach pisze, skladu jako takiego nie ma podane, wiec mysle ze to zwykly mikrofaza, chodz i te moga byc rozne. Szmatka z Rossmanna np ma efekt peelingu i dla mnie za ostra na codzienne uzywanie, wole ta od Tchibo, ale jak chce peeling to ta muslinowa jest idealna, ale w moi przypadku tez nie za czesto i nie za mocno pocierac. Niby wyglada jak pielucha, ale te wlukienka sa ostre. Taka muslinowa to ma tez balm balm i w TBS widzialam. Nie macalam ich, ale mysle ze to to samo.

a nie trzeba zbierac trachunkow z Tankstelli? Moj odciaga sobie pomoc rodzinie w PL.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 08:58   #132
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Niemcy IV :)

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi (pytałam o przedszkola w VB i Mainz) a siostrze emigrantce kazałam tutaj sie zameldować, ale nie wiem czy juz jest, bo nic mi nie mówiła.
Miłego piateczku i weekendu ;-)
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 10:27   #133
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
tonia, cos o mikrowloknach pisze, skladu jako takiego nie ma podane, wiec mysle ze to zwykly mikrofaza, chodz i te moga byc rozne. Szmatka z Rossmanna np ma efekt peelingu i dla mnie za ostra na codzienne uzywanie, wole ta od Tchibo, ale jak chce peeling to ta muslinowa jest idealna, ale w moi przypadku tez nie za czesto i nie za mocno pocierac. Niby wyglada jak pielucha, ale te wlukienka sa ostre. Taka muslinowa to ma tez balm balm i w TBS widzialam. Nie macalam ich, ale mysle ze to to samo.

a nie trzeba zbierac trachunkow z Tankstelli? Moj odciaga sobie pomoc rodzinie w PL.
Na sciereczece jest 70 POlyester, 30% POlyamide. W sumie ejst najdelikatniejszą od wsyztskich co próbowałam, ale i tak jakoś potarcie działają podrażniająco na moją cerę

Nic nie pisano ani nam nie mowili o rachunkach Mąż powiedział, ze zaryzykujęmy, najwyżej nam tego nie odliczą, ale odliczyli
Wlascie o tej pomocy dla rodziny nam ostatnio znajomi cos wspominali. To moze do 7 tys, tak? I trzeba wziac zaświadczenie o dochodach? Mówili też, ze tylko na konto można przelewać
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 10:51   #134
Thalie_
Rozeznanie
 
Avatar Thalie_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Niemczech
Wiadomości: 604
Dot.: Niemcy IV :)

Witam wszystkie niemieckie Emigrantki dołączam do szacownego grona
w wolnej chwili prześledzę wcześniejsze posty i wątki, pozdrawiam gorąco
Thalie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 11:44   #135
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Na sciereczece jest 70 POlyester, 30% POlyamide. W sumie ejst najdelikatniejszą od wsyztskich co próbowałam, ale i tak jakoś potarcie działają podrażniająco na moją cerę

Nic nie pisano ani nam nie mowili o rachunkach Mąż powiedział, ze zaryzykujęmy, najwyżej nam tego nie odliczą, ale odliczyli
Wlascie o tej pomocy dla rodziny nam ostatnio znajomi cos wspominali. To moze do 7 tys, tak? I trzeba wziac zaświadczenie o dochodach? Mówili też, ze tylko na konto można przelewać
co ty tak duzo? To jakie dochody trzeba by miec? I nie trzeba na konto, wystarcza wyciagi z kantoru. Moj zawsze te wyciagi zabiera i jesli sie nie myle do 500€ to jest spoko( jeszcze sie go spytam jak wroci z pracy), a i jeszcze trzeba wypelnic jakis formularz. Kiedys tego nie bylo, a teraz chca formularz.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 12:40   #136
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

hej dziewczyny, jestesmy w Ghent i pieknie tu! Bylam kilka lat temu u kolegi w odwiedziny ale zwiedzalismy Brugie i Bruksele, a Ghent prawie wcale. A tutaj jest przepieknie! Stare miasto, mosty, kanaly, ahhhh Belgijskie fryteczki pyszota

Tonia przykro mi, ze tak to sie skonczyli tym razem, trzymam kciuki za kolejna probe
Ja tez lubie zdzierac skore, hihi jak nie boli i skora nie zlazi to nie jest uracja pieknosci
W Polsce robilam u kosmetyczki kuracje kwasem mlekowym, ale dosc upierdliwe to bylo, bo to cala seria i co chwile trzeba biegac, trzeba uwazac na twarz ciagle i w miedzyczasie jakies krosty mialam okropne na brodzie zwlaszcza, po calej kuracji zniknely ale kilka tyg wyjete z zyciorystu, przynajmniej u mnie. Robilam tez peeling ziolowy Jadwiga i peeling izraelski (morski), boli, ze ja pierdziu! Ale efekt super! Jak pojade do Polski do dentysty, bo mam jednego zeba do ogarniecia, to tez chyba zrobie cos z twarza.
Przed slubem robilam sobie likwidacje blizenek po tradziku laserem, koszta masakryczne ale pozbylam sie tych nagorszych na zawsze. Wiadomo, ze te metody zluszczania naskorka nie dadza takich efektow nigdy jak laser, ja patrzec nie moglam na te moje dziurki, dzis juz ich prawie nie widac. Znaczy ludzie ich nie widza, ja nadal widze. Dlatego bede robic juz te peelingi ziolowe czy morskie, bo na laser poki co nie mam kasy
Ale moze sprobuje sobie zrobic to co Ty Tonia, poki nie ma mrozu.

Czarnulka melduj jak sytuacja, ciocia przyjechala czy za 8 miesiecy bedzie Jacus albo Agatka?

Sarah u nas tez na poczatku mezowi wlepili IV klase i Kirchensteuer mimo, ze nigdzie nie zadeklarowal, ze ja pracuje, a przy meldunku podal brak wyznania. Dopiero potem sie pokapowal, ze cos za duzo mu odciagaja z pensji i zmienil klase. Teraz bedziemy musieli sie bujac z tym rozliczeniem.
Od nas z Freiburga ponoc tez jest pociag do Szczecina ale nie wiem czy nie ma przesiadki w Berlinie. Znajoma ponoc jakies promocje zna, ze za 39 euro nawet mozna upolowac bilet. Musze sie jej dokladnie podpytac.

Monia widac Twoja twarz wrazliwa mocno, moja tlusta i gruba ale tez zdzieranie boli kolezanka za to jak robila ta Jadwige to w ogole ja nie bolalo, kosmitka jakas
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 13:37   #137
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Wybierasz sobie dowolnego, dzwonisz i umawiasz na termin skierowania nie potrzebujesz
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
ołłłł jes, ja też nie lubię a w ogóle ostatnio pojawiły mi się takie grudki na policzkach małe, zatykają się pory, nie wiem czemu, traktuję twarz glinką ghashol (czy jakoś tak, z Organiqe), myję ładnie, korundem traktuję i pojawiają się takie niespodzianki, po prostu sobie są Tonia, doradź coś
Oczyszczasz twarz peelingiem? Ja od dwóch miesięcy używam specjalnej elektrycznej szczoteczki do mycia twarzy i buzia jest tak świetnie wygładzona że nawet maseczki robię już rzadziej niż kiedyś
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 14:01   #138
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Julkakulka co tu meldowac... ciocia dojechała z 2 tygodniowym opóźnieniem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 14:06   #139
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez madziulka_ Pokaż wiadomość
Oczyszczasz twarz peelingiem? Ja od dwóch miesięcy używam specjalnej elektrycznej szczoteczki do mycia twarzy i buzia jest tak świetnie wygładzona że nawet maseczki robię już rzadziej niż kiedyś
Myję żelem, mydłem greckim, czarnym mydłem, kostką marokańską - jeśli chodzi o oczyszczanie przy myciu. (do tego dochodzą naturalne maseczki i peeling, woda termalna, olejki)
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 17:05   #140
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

juz wiem co to z ta pomoca dla rodziny. maz mi juz wszystko wytlumaczyl. On odciaga zawsze 500€ zeby sie tutaj i w PL nikt nie przyczepil. To jest tak. ze mozesz zrobic przelew ze swojego konta na polskie konto, albo jak moj, wyciagasz pieniadze i wieziesz je do PL i tam do 2 tyg trzeba je w kantorze wymienic albo wplacic na polskie konto zeby byl dowod z obu stron. Jak sie odciaga to jako pomoc dla rodziny to jest na to specjalny formularz ktory trzeba wyslac rodzinie i oni ida z tym do urzedu i urzad musi podpisac, jesli suma bedzie zbyt duza to urzad w PL moze na to nalozyc podatek( dlatego moj chlop nie odciaga wiecej zeby rodzicow nie obciazyc kosztami, maja takie renty jakie maja i ich nie stac na dodatkowe oplaty)potrzebujecie tez swistek o dochodach rodziny w PL. jesli panstwo niemieckie uzna ze rodzina w Pl ma za wysokie dochody to moga wam nie uznac tego i sobie nie odciegniecie. Tak ze jaka sume mozna odciegnac od podatku zalezy od tego jakie wy macie dochody( bo nie wierze ze jak ktos zarabia 1500€ na miesiac to moze sobie pozniej 7 tys € odciagnac, z czego? to juz wiadomo ze sie wichle), druga strona potrzebne sa dowody ze te pieniadze doszly do PL wiec albo wyciag z polskiego konta ze tam je przelaliscie, albo jesli pianiadze byly dane do rek, swistek z kantoru ze zostaly wymienione za zlotowki i pozniej jak juz bedziecie skladac rozliczenie z podatku rocznego to musicie miec wypelniony ten specjalny formularz, ktory w PL musi podpisac rodzicom /babci( komu wy tam pomagac rzekomo macie) urzad , wiec tutaj tez radze patrzec na to, bo ktos kto w PL ma dochodu 2 tys i wy im jeszcze 7 tys € podarujecie, to moze sie tak zrobic ze ta darowizna zostanie obciazona podatkiem w PL.
Moze wyjsc wichlanie i sobie tylko narobimy problemow plus rzekomej rodzinie w PL.

julkakulka, a ty nie masz tutaj ubezpieczenia, ze chcesz zab w PL robic?

ja za miesiac mam termin u dentysty, czyszczenie profesjonalne bede robic.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-01-17 o 17:09
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 17:25   #141
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
Szczesliwego Nowego Roku Dziewczyny



a z Lubeki Mama miala bezposrednio pociag do Szczecina?
W Polsce mieszkalas w Pile? Pytam bo to niedaleko mnie 70km

dokladnie..dlatego jechalismy do Lubecki... a w szczecinie czekala troche ponad godzine i miala pociag bezposrednio do Pily za dwa tygodnie 2.2. tez ruszam z dzieciakami tym polaczeniem..tylko ze my oczywiscie z Kiel bedziemy jechac

Tonia mooocno przytulam


Thalie hej

slomka ja tez czarnym mydlem i mydlem oliwkowym



a mnie znowu glowa boli ledwo w pracy pomyslalam ze juz dawno mnie nei bolala to od razu zaczela
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 17:34   #142
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
Przed slubem robilam sobie likwidacje blizenek po tradziku laserem, koszta masakryczne ale pozbylam sie tych nagorszych na zawsze. Wiadomo, ze te metody zluszczania naskorka nie dadza takich efektow nigdy jak laser, ja patrzec nie moglam na te moje dziurki, dzis juz ich prawie nie widac. Znaczy ludzie ich nie widza, ja nadal widze. Dlatego bede robic juz te peelingi ziolowe czy morskie, bo na laser poki co nie mam kasy
Ja tez chcę laser Na moje naczynka i blizny Musze obczaić w pl ile kosztuje i jak to wygląda

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Myję żelem, mydłem greckim, czarnym mydłem, kostką marokańską - jeśli chodzi o oczyszczanie przy myciu. (do tego dochodzą naturalne maseczki i peeling, woda termalna, olejki)
A ajkiego mydla czarnego używasz? Też chcę sobie jakieś kupić
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
juz wiem co to z ta pomoca dla rodziny. maz mi juz wszystko wytlumaczyl. On odciaga zawsze 500€ zeby sie tutaj i w PL nikt nie przyczepil. To jest tak. ze mozesz zrobic przelew ze swojego konta na polskie konto, albo jak moj, wyciagasz pieniadze i wieziesz je do PL i tam do 2 tyg trzeba je w kantorze wymienic albo wplacic na polskie konto zeby byl dowod z obu stron. Jak sie odciaga to jako pomoc dla rodziny to jest na to specjalny formularz ktory trzeba wyslac rodzinie i oni ida z tym do urzedu i urzad musi podpisac, jesli suma bedzie zbyt duza to urzad w PL moze na to nalozyc podatek( dlatego moj chlop nie odciaga wiecej zeby rodzicow nie obciazyc kosztami, maja takie renty jakie maja i ich nie stac na dodatkowe oplaty)potrzebujecie tez swistek o dochodach rodziny w PL. jesli panstwo niemieckie uzna ze rodzina w Pl ma za wysokie dochody to moga wam nie uznac tego i sobie nie odciegniecie. Tak ze jaka sume mozna odciegnac od podatku zalezy od tego jakie wy macie dochody( bo nie wierze ze jak ktos zarabia 1500€ na miesiac to moze sobie pozniej 7 tys € odciagnac, z czego? to juz wiadomo ze sie wichle), druga strona potrzebne sa dowody ze te pieniadze doszly do PL wiec albo wyciag z polskiego konta ze tam je przelaliscie, albo jesli pianiadze byly dane do rek, swistek z kantoru ze zostaly wymienione za zlotowki i pozniej jak juz bedziecie skladac rozliczenie z podatku rocznego to musicie miec wypelniony ten specjalny formularz, ktory w PL musi podpisac rodzicom /babci( komu wy tam pomagac rzekomo macie) urzad , wiec tutaj tez radze patrzec na to, bo ktos kto w PL ma dochodu 2 tys i wy im jeszcze 7 tys € podarujecie, to moze sie tak zrobic ze ta darowizna zostanie obciazona podatkiem w PL.
Moze wyjsc wichlanie i sobie tylko narobimy problemow plus rzekomej rodzinie w PL.

julkakulka, a ty nie masz tutaj ubezpieczenia, ze chcesz zab w PL robic?

ja za miesiac mam termin u dentysty, czyszczenie profesjonalne bede robic.
Ja sie o tym nie dowiadywalam, to znajomi tak opowiadali, ale oni chcą kasę odzyskać a nie pomagać rodzinie (to im rodzina jeszcze pomaga, a ze są rolnikami to na papierach nie mają dochodów). Jak sie ma ponad 3tys/miesiąc to chyba te 7tys/rok pomocy może być
My z mężem swoim i tak nie możemy odliczyć pomocy, bo wsyztscy pracują legalnie i przekraczają 350e na miesiąc (podobno taki jest limit).
Mnie też czeka wizyta u dentysty, ale niezbyt przyjemna

Edytowane przez tonia85
Czas edycji: 2014-01-17 o 18:27
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 17:57   #143
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy IV :)

tonia a w niemczech mozna cos podobnego kupic? ale najlepeij by bylo gotowe bo nie chce cos pomieszac i chodzic ze spalona twarza.

a dzis sie zaczyna ich bin ein star- holt mich hier raus. ciekaa jestem co za wielkie ''gwiazdy'' tym razem beda
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 18:35   #144
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

Monia mam ubezpieczenie ale wycenili mi zeba na 700 euro ( to co mam sama zaplacic, po odliczeniu tego co mi kasa chorych pokryje)
w Polsce prywatnie zaplace 300 euro wiec rachunek jest prosty

Tonia ja robilam policzki + skronie (niecale) kosztowalo 800 zl za raz, powinno sie zrobic przynajmniej 4 razy, bo jednorazowo laser dziurkuje 25 %.
Cala twarz chyba za 2000 zl, masakra! Ale klinika dziala jak ta lala, ciezko o termin, babki sobie tam takie cuda robia z twarza, ze hoho.
http://www.laser-medica.szczecin.pl/...frakcyjny-co2/
ja robilam tym laserem w tej klinice, ale tez zrobilam raz fraxelem, jak bedziesz chciala wiecej informacji to Ci napisze na priv, nie bedziemy dziewczyn zanudzac
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 19:12   #145
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
Monia mam ubezpieczenie ale wycenili mi zeba na 700 euro ( to co mam sama zaplacic, po odliczeniu tego co mi kasa chorych pokryje)
w Polsce prywatnie zaplace 300 euro wiec rachunek jest prosty

Tonia ja robilam policzki + skronie (niecale) kosztowalo 800 zl za raz, powinno sie zrobic przynajmniej 4 razy, bo jednorazowo laser dziurkuje 25 %.
Cala twarz chyba za 2000 zl, masakra! Ale klinika dziala jak ta lala, ciezko o termin, babki sobie tam takie cuda robia z twarza, ze hoho.
http://www.laser-medica.szczecin.pl/...frakcyjny-co2/
ja robilam tym laserem w tej klinice, ale tez zrobilam raz fraxelem, jak bedziesz chciala wiecej informacji to Ci napisze na priv, nie bedziemy dziewczyn zanudzac
Zanudzajcie, zanudzajcie, też se polecimy na zabiegi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:00   #146
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

julka, a co ty musisz robic z tym zebem, ze musisz placic?

tonia, pogubilam sie, kto komu w takim razie pomaga? Ci ludzie co mieszkaja tutaj, ludziom w PL, czy na odwrot?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:35   #147
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
dokladnie..dlatego jechalismy do Lubecki... a w szczecinie czekala troche ponad godzine i miala pociag bezposrednio do Pily za dwa tygodnie 2.2. tez ruszam z dzieciakami tym polaczeniem..tylko ze my oczywiscie z Kiel bedziemy jechac

Tonia mooocno przytulam


Thalie hej

slomka ja tez czarnym mydlem i mydlem oliwkowym



a mnie znowu glowa boli ledwo w pracy pomyslalam ze juz dawno mnie nei bolala to od razu zaczela


Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
tonia a w niemczech mozna cos podobnego kupic? ale najlepeij by bylo gotowe bo nie chce cos pomieszac i chodzic ze spalona twarza.

a dzis sie zaczyna ich bin ein star- holt mich hier raus. ciekaa jestem co za wielkie ''gwiazdy'' tym razem beda
Niestety nie wiem, ale jak bedw w aptecę to zapytam

Nie nzma tego programu na którym leci?

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
Tonia ja robilam policzki + skronie (niecale) kosztowalo 800 zl za raz, powinno sie zrobic przynajmniej 4 razy, bo jednorazowo laser dziurkuje 25 %.
Cala twarz chyba za 2000 zl, masakra! Ale klinika dziala jak ta lala, ciezko o termin, babki sobie tam takie cuda robia z twarza, ze hoho.
http://www.laser-medica.szczecin.pl/...frakcyjny-co2/
ja robilam tym laserem w tej klinice, ale tez zrobilam raz fraxelem, jak bedziesz chciala wiecej informacji to Ci napisze na priv, nie bedziemy dziewczyn zanudzac
Hmmm, troche kosztuje A ciekawe ile by pojedyncze naczynko, albo 2-3 Musze poszukać czegos podobnego we Wroclawiu
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
julka, a co ty musisz robic z tym zebem, ze musisz placic?

tonia, pogubilam sie, kto komu w takim razie pomaga? Ci ludzie co mieszkaja tutaj, ludziom w PL, czy na odwrot?
Oni chcą po prostu dostać jaknajwiecej kasy ze zwrotu podatku, a cała ta pomoc rodzinie to tylko aranżacja- kasa, co niby ma byc dla rodziny, i tak bedzie ich
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:18   #148
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
http://www.glov.co/ Ona niby jest do demakijazu, ale tez czuc jak sciera jak sie twarz myje
Ja mam tlustą skóre i musze czyms porzadnym trzec



A Ty pracujesz? Jak nie, to powinnien raczej miesc 3 klasę Pewnie przy rozliczeniu poprawią to, tylko musicie sie razem rozliczac
Można odliczyc, ale do 1000e. My w 2012 roku mieszkalismy 7 miesiecy (tz mąz, ja 4) i policzyl 6 wyjazdow- tam w jednej rubryczce sie mnoży liczbę kilometów przez ileś tam i wychodzi koszt dojazdów. Nie mam przed sobą tego arkusza by powiedziec dokladniej
bylam na urlopie rodzicielskim w Polsce a teraz od stycznia zrezygnowalam z pracy, czyli musi to zglosic pracodawcy czy gdzie?
a zadnych rachunkow nic nie trzeba?
a gdzie mozna dostac te arkusze do rzoliczen
i czy jestem w stanie sama rozliczyc?
i za rok 2013 to do kiedy jest termin na rozliczenie
sorki kupa pytan ale jeszcze nie zorientowana w niczym jestem

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
dokladnie..dlatego jechalismy do Lubecki... a w szczecinie czekala troche ponad godzine i miala pociag bezposrednio do Pily za dwa tygodnie 2.2. tez ruszam z dzieciakami tym polaczeniem..tylko ze my oczywiscie z Kiel bedziemy jechac

Tonia mooocno przytulam


Thalie hej

slomka ja tez czarnym mydlem i mydlem oliwkowym



a mnie znowu glowa boli ledwo w pracy pomyslalam ze juz dawno mnie nei bolala to od razu zaczela
fajnie w de mieszkamy niedaleko siebie i w Pl podobnie


Ile wynosi urlop w de bo chyba wiecej nos czytalam niz w Pl


wczesniej pisalyscie o weselach
to my kuzynowi meza dalismy 500zl zamist kwiatow taka fajan kompozycje kwiatowa do postawienia - wesele z poprawinami

a mojej kuzynce dalszej (corka ojca kuzynki) dalismy 400zl plus ksiazke bo chcieli zamaist kwiatow tez wesele z poprawinami

byam tez u kolezanki na weselu we Wloszech no i wiadomo jakmieszkalam w Pl nikt ne oczekiwala ode mnie ze dam euro bo ile moglabym miec i kolezanka napisala mi ze chcialaby duzy bialy haftowany obrus, wiec kupilam taki plus tez taka kompozycja kwiatowa do postawienia i 6 recznikow zwinetych i opkowanych tak ze wygladalo na tort taki tort recznikowy i na nich wyhaftowane ich imiona

a teraz w maju jest komunia meza chrzesniaki w Pl i nie mam pojecia co kupic, moze macie jakies pomysly?
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:41   #149
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
bylam na urlopie rodzicielskim w Polsce a teraz od stycznia zrezygnowalam z pracy, czyli musi to zglosic pracodawcy czy gdzie?
a zadnych rachunkow nic nie trzeba?
a gdzie mozna dostac te arkusze do rzoliczen
i czy jestem w stanie sama rozliczyc?
i za rok 2013 to do kiedy jest termin na rozliczenie
sorki kupa pytan ale jeszcze nie zorientowana w niczym jestem
My poszlismy do swojego US tu w de i dali nam formularz, ktory mial wypelnić US w polsce (tam wpisali jakie mielismy dochody w Polsce). I oni pozniej to wsyztsko sobie policzą Jak jest z rodziceilskim nie mam pojęcia Zadnych rachunków nie dawaliśmy Arkusze nam wysłał urząd skarbowy, rozliczylismy sami Termin oficjalnie jest do konca maja, ale w zeszlym roku zapomnielismy, to dostalismy przypomnienie w lipcu. Po czym poszlismy do US i nam dali termin do konca września
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:45   #150
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

sarah a gdzie w Polsce mieszkasz

pytasz ile dni w roku...to jest roznie zalezy od wieku..u mnie to wychodzi 30dni..ale w sumie sa to 35 dni bo my mamy zawsze 1dzien wolny w tygodniu i jak na przyklad pisze ze mam 5 dni wolnych..oznacza ze mam 6dni..czyli caly tydzien wiec w sumie w roku wychodzi 6tygodni

rozliczac sie mozesz do konca maja...i akrkusze powinny byc w Finanzamt..tam tez sie mozesz wszystkiego dopytac


a w ogole zapomnialam jeszcze napisac ze ja jestem w Deutsche Bank juz od pond 12lat i jestem super zadowolona wczesniej bylam w Sparkasse i sie wypisalam
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.