Koty część II - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-06, 15:29   #4501
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Moze podpisy, jak to niektore odchudzajace sie wizazanki, ilosc zbednych kg
"Odchudzilam mojego kota o x kg, jeszcz y kg do celu!"
Ponoc to motywuje ;D




Milka się dzisiaj bardzo głośno z oczkami jak Puszek Okruszek ze Shreka domagała, żeby ją wypuścić z klatki - i nie chodziło jej o chodzenie i zwiedzanie domu a o głaskanie .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0543.jpg (83,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0544.jpg (63,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0545.jpg (81,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0556.jpg (72,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0557.jpg (80,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0558.jpg (86,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0560.jpg (64,5 KB, 5 załadowań)
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-11-06 o 15:55
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 15:58   #4502
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez donka_bez_ogonka Pokaż wiadomość

Tak strasznie wygląda rujka, że aż trzeba się jakoś specjalnie zachowywać?

Strasznie nie jest, ale fajnie też nie .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 16:06   #4503
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość



Milka się dzisiaj bardzo głośno z oczkami jak Puszek Okruszek ze Shreka domagała, żeby ją wypuścić z klatki - i nie chodziło jej o chodzenie i zwiedzanie domu a o głaskanie .
he he ona juz wie ze trafila na ludzi ktorzy wiele dla niej zrobia wyglada na bardzo zadowolona jak lezy na Twoich nogach, zrobilas kawal dobrej roboty Monika
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 16:32   #4504
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
he he ona juz wie ze trafila na ludzi ktorzy wiele dla niej zrobia
Aż za dobrze to wie .

Milka: miau miauuuuu
Dziadek (do babci): Milka płacze, coś się dzieje niedobrego, ja Ci mówię, coś nie tak, dzwoń po Monikę
Babcia: Milka biedactwo, co się dzieje? Już wołam Pańcię!
25 sekund później
Milka: miauuuu
Dziadek: O o słyszycie, znowu tak zrobiła!
Ja: Dziadek.... ona tak ziewa...

itp

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
wyglada na bardzo zadowolona jak lezy na Twoich nogach, zrobilas kawal dobrej roboty Monika
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 17:02   #4505
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Aż za dobrze to wie .

Milka: miau miauuuuu
Dziadek (do babci): Milka płacze, coś się dzieje niedobrego, ja Ci mówię, coś nie tak, dzwoń po Monikę
Babcia: Milka biedactwo, co się dzieje? Już wołam Pańcię!
25 sekund później
Milka: miauuuu
Dziadek: O o słyszycie, znowu tak zrobiła!
Ja: Dziadek.... ona tak ziewa...

itp

Dziadek jest boski
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 17:40   #4506
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Dziadek jest boski

Ok. 19 wieczorem dziadek chodzi spać, babcia ok 22, wcześniej ja przychodzę jeszcze sprawdzić czy wszystko u Milki dobrze.

3 w nocy (dziadek już nie śpi):
Dziadek: Kici kici kotkowi zimno... Czekaj, żonę obudzę!
Dziadek budzi babcię, babcia zła...
Dziadek: Kotu zimno, trzęsie się z zimna, klatka się cała trzęsie, szczęka zębami, przykryć trzeba, ja nie dam rady....
Babcia:
Minutę później
Babcia: Przecież ona jest przykryta, tak jak ją Monika parę godzin temu przykryła i otuliła, taka leży! Dobranoc !
Dziadek: A na pewno jej nie zimno? Może byś jej termofor dała...

I tak codziennie (dosłownie)...


Dzisiaj zauważyłam, że faktycznie, klatka jest jakaś dziwna i nie wiem jak to się dzieje, ale czasami się trzęsie i nawet słychać to: klatka się delikatnie trzęsie jak Milka jest oparta o nią i mruczy .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 18:04   #4507
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Koty część II

Dziadka masz troskliwego bardzo, trzeba przyznac

A Milki mruczenie musi przekraczac ilosc decybeli bezpiecznych dla zdrowia skoro klatka sie trzesie
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 18:31   #4508
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Dziadka masz troskliwego bardzo, trzeba przyznac

A Milki mruczenie musi przekraczac ilosc decybeli bezpiecznych dla zdrowia skoro klatka sie trzesie
W nocy jest cisza, to da się to usłyszeć (normalnie by tego dziadek nie wyłapał, bo słuch już nie ten co 70 lat temu ).

Dziadek dba o Milkę bo potrafi się wczuć w jej położenie . Sam miał dwa lata temu operację po dosyć poważnym złamaniu, długo chodził o kulach, teraz chodzi z laską a na dłuższe dystanse (dłuższe niż 100m) jeździ na wózku. W szpitalu w swoim życiu też trochę był - parę lat temu się mi nudziło i policzyłam ile dni w życiu spędził w szpitalu (ma całą księgę z dokładnymi datami, od dziecka po szpitalach krążył) i wyszło mi ponad 3 lata w sumie... Teraz to będzie z 3,5. I wie, że czasami lekarstwa przeciwbólowe nie działają, a jak się ktoś nie rusza to jest zimno. Do tego jest po 3 zawałach... Dlatego przeżywa cały czas, że Milka na pewno bardzo cierpi jeszcze i jej zimno [na 100% Milkę nic nie boli i jest jej ciepło].

A dodam jeszcze, że dawniej kotów nienawidził . Śierściuchy nie miały prawa bytu u nas, koty były ładne ale na odległość . Teraz to by się za Milkę dał posiekać.

Rybiorek
powstrzymaj się tym razem proszę przed napisaniem czegoś w stylu: już Ci jej raczej nie oddadzą . Wykradnę ją w nocy .

__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-11-06 o 18:35
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 18:41   #4509
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość

Rybiorek
powstrzymaj się tym razem proszę przed napisaniem czegoś w stylu: już Ci jej raczej nie oddadzą . Wykradnę ją w nocy .

Jak to kochana zrobisz jak w nocy Dziadek nie spi?
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 18:46   #4510
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Jak to kochana zrobisz jak w nocy Dziadek nie spi?
O tym nie pomyślałam .
Będę musiał to zrobić koło północy jak jeszcze śpi .


Co tam u Cycka i Skutera?
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-11-06 o 18:48
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 18:56   #4511
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
O tym nie pomyślałam .
Będę musiał to zrobić koło północy jak jeszcze śpi .


Co tam u Cycka i Skutera?
teraz chlopaki spia, od 14 do 17 na przemian ganiali sie, tlukli albo razem gapili sie przez okno w kuchni na podworko gdzie paradowal miejscowy kocur ktory pokazuje sie u nas tylko jak kotki z tego rejonu maja rujki, ladny kocur, ubarwienie ma jak kotki od Szpiega z Krainy Deszczowcow, od 2 sezonow ustawia wszystkie inne tutejsze kocury, ale dziki jest, siedzial na parapecie po zewnetrznej stronie okna, jak maz wyszedl na podworko zgasic grilla to w sekunde z parapetu znalazl sie na plocie, no ale to oznacza ze znow beda male kotki....

Cycek troche glodny, zjadl mokre o 17.30, po godzinie dostal suche (30g, zjada teraz suche na raz jak kladziemy do miski, dlatego dobrze ze wpadlam na pomysl dzielenia dziennej porcji na dwa) i potem jeszcze chcial, ale jak po 10 minutach koncertu nie ruszylismy sie to poszedl spac
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 18:57   #4512
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Jak to kochana zrobisz jak w nocy Dziadek nie spi?
Przyjdzie z jakimis kociakami, da je do miziania, a gdy Dziadek z Babcia beda miziac, cmokac i piescic schowa Milke pod bluzke i szybko zwieje pod pretekstem ze Sonie musi nakarmic...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 19:37   #4513
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Przyjdzie z jakimis kociakami, da je do miziania, a gdy Dziadek z Babcia beda miziac, cmokac i piescic schowa Milke pod bluzke i szybko zwieje pod pretekstem ze Sonie musi nakarmic...


---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Cycek troche glodny, zjadl mokre o 17.30, po godzinie dostal suche (30g, zjada teraz suche na raz jak kladziemy do miski, dlatego dobrze ze wpadlam na pomysl dzielenia dziennej porcji na dwa) i potem jeszcze chcial, ale jak po 10 minutach koncertu nie ruszylismy sie to poszedl spac
Sonia dostaje 2x dziennie mokre po 40g i 2x dziennie suche po 25-30g.
Dalej obrażona jest na tą karmę mokrą, ale już ją je, chociaż bardzo niechętnie i jej nie dojada do końca. Suchego też jeszcze nigdy do końca nie zjadła .

Koncertu o jedzenie nigdy nie mam. Sonia po prostu siedzi przed miską i patrzy. Potrafi tak nawet godzinę. Jak ktoś przychodzi albo jak tylko ktoś do niej podejdzie to prowadzi do miski i czeka. Naprawdę jest mi przykro jak jej nie mogę dołożyć jedzenia .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 19:49   #4514
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
--



Sonia dostaje 2x dziennie mokre po 40g i 2x dziennie suche po 25-30g.
Dalej obrażona jest na tą karmę mokrą, ale już ją je, chociaż bardzo niechętnie i jej nie dojada do końca. Suchego też jeszcze nigdy do końca nie zjadła .
No to my troche bardziej zacislismy, mokre to rano i wieczorem po 25g, po mokrym tak po godzinie, dwoch dajemy Cyckowi 30g suchego, od przejscia na diete zjada wszystko (mokrego zostawia 2-3 malutkie kawaleczki ale po 10 minutach przychodzi i wyjada, suche dzisiaj zostawil z 10 chrupkow ale to samo, po 10 minutach wrocil i wyjadl do konca)

Maly mokre dostaje w tej samej ilosci (mokre dostaja rownoczesnie) a co do suchego to na razie jest tak ze jak ide do lazienki do zawsze leci za mna i domaga sie aby mu dac, na razie nie odmierzam bo ciagle rosnie, biore reka i daje do miseczki, jak cos zostaje to miska na polke nad lustrem zeby Cyc nie zjadl (bo Cyc regularnie sprawdza czy Pancia nie zapomniala moze zostawic na podlodze miski z chrupkami Skutera)
Cytat:
Koncertu o jedzenie nigdy nie mam. Sonia po prostu siedzi przed miską i patrzy. Potrafi tak nawet godzinę. Jak ktoś przychodzi albo jak tylko ktoś do niej podejdzie to prowadzi do miski i czeka. Naprawdę jest mi przykro jak jej nie mogę dołożyć jedzenia .
Poki nie bylo Skutera to Cyc nie miauczal o jedzenie, nauczyl sie od malego, dobrze ze choc rano poprostu budzi lizaniem, podszczypywaniem, wkladaniem wasow do nosa a nie miauczy bo sasiedzi by nas zjedli

Mnie tez jest przykro jak tak prosi o jedzenie ale ja chce zeby z nami byl jak najdluzej a otylosc to zaproszenie dla roznych chorob i powiklan...
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 20:14   #4515
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
No to my troche bardziej zacislismy, mokre to rano i wieczorem po 25g, po mokrym tak po godzinie, dwoch dajemy Cyckowi 30g suchego, od przejscia na diete zjada wszystko (mokrego zostawia 2-3 malutkie kawaleczki ale po 10 minutach przychodzi i wyjada, suche dzisiaj zostawil z 10 chrupkow ale to samo, po 10 minutach wrocil i wyjadl do konca)
Liczę na liczydle i po wprowadzeniu danych karmy Sonii wychodzi mi, że przy podawaniu takich porcji jedzenia jakie podawałam normalny kot powinien wszystko spalać, a nie tyć .
Ta mokra Animonda Sonii nie ma prawie w ogóle tłuszczu i mało węglowodanów, to może tyle jeść (80 g). Z karmą suchą nie przesadzamy, dużo zostaje jej w miseczce i zabieram jak nie doje do pół godziny.
Więc u mnie chodzi o to, że ma za mało ruchu, muszę się z nią więcej bawić ...

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Mnie tez jest przykro jak tak prosi o jedzenie ale ja chce zeby z nami byl jak najdluzej a otylosc to zaproszenie dla roznych chorob i powiklan...
Mnie to się to po nocach śni , nie chcę mieć otyłego kota i później chorego przez zaniedbanie .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 20:27   #4516
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Liczę na liczydle i po wprowadzeniu danych karmy Sonii wychodzi mi, że przy podawaniu takich porcji jedzenia jakie podawałam normalny kot powinien wszystko spalać, a nie tyć .
Ta mokra Animonda Sonii nie ma prawie w ogóle tłuszczu i mało węglowodanów, to może tyle jeść (80 g). Z karmą suchą nie przesadzamy, dużo zostaje jej w miseczce i zabieram jak nie doje do pół godziny.
Więc u mnie chodzi o to, że ma za mało ruchu, muszę się z nią więcej bawić ...
no ruch to raczej Cyc ma, dopoki nie bylo Skutera to jak przestal byc kociakiem odechcialo mu sie zabaw w ogole i tak sie dorobil brzuszka, jednak potem jak pojawil sie Skuter to najpierw schudl troche a potem przytyl i jednoczesnie wyrobil sobie miesnie (podjadal jedzenie malemu), dlatego wiem ze nawet jak schudnie bedzie masywny bo on ma teraz duzo miesni (na fotkach niestety tego nie widac)
Cytat:

Mnie to się to po nocach śni , nie chcę mieć otyłego kota i później chorego przez zaniedbanie .
dlatego pilnujesz tego

mysmy dzisiaj do wniosku doszli ze dobrze zajmjujemy sie naszymi kotami, sa spokojne, zrownowazone, ciagle sa przy nas (teraz np. maz oglada tv, Cycek spi kolo niego, ja przed kompem a Skuter obok na krzesle), jak wolamy je to przyjda, i dzisiaj sobie uzmyslowilam ze mam lepszy kontakt z Cyckiem i Skuterem niz mialam z psem ktorego mialam w Polsce (15 lat temu)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 20:48   #4517
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
no ruch to raczej Cyc ma, dopoki nie bylo Skutera to jak przestal byc kociakiem odechcialo mu sie zabaw w ogole i tak sie dorobil brzuszka, jednak potem jak pojawil sie Skuter to najpierw schudl troche a potem przytyl i jednoczesnie wyrobil sobie miesnie (podjadal jedzenie malemu), dlatego wiem ze nawet jak schudnie bedzie masywny bo on ma teraz duzo miesni (na fotkach niestety tego nie widac)
Cycek to kocur, ma prawo ważyć tyle i jest duży.


Niestety lub stety, więcej czasu Milce poświęcam i nie mam kiedy z Sonią biegać dwie godziny, a kwadrans - pół godziny dla niej to za mało...

Sonia brzuszka nie ma albo tylko minimalnie, zwisa jej skóra, wygląda to jak brzuszek, ale to sama skóra, tak miała od urodzenia. 4,6 kg to dla niej nie za dużo, [mogłaby ważyć 7 kg i byłoby ok, tylko, że ona wyjątkowo mała jest] ale z jej krótkimi łapkami wygląda jak puszysta kulka . Trzech wetów (jakoś tak wyszło) mi mówiło, że jest w sam raz, ale ja tam wolę jak waży 4,3kg i wtedy mam pewność, że do otyłości dużo jej brakuje .

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
mysmy dzisiaj do wniosku doszli ze dobrze zajmjujemy sie naszymi kotami
Dopiero teraz? Ja to wiedziałam, jak zobaczyłam zdjęcia drapaka .


Sonia nie jest towarzyska i można by pomyśleć, że mnie nie lubi, ale taki to już jest charakter. Potrzebuje człowieka i czasami się mizia. Jak mnie nie ma parę dni to chodzi przybita. Niestety nie mogę z nią przez telefon porozmawiać, a często mnie kusi, żeby do niej zadzwonić i zapytać co robi .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 21:10   #4518
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Koty część II

A w zasadzie to ile powinno wazyc 4 miesieczne kocie plci meskiej? Bo Behemot to taki szczuplutki jest, a Schrodinger wydaje sie byc tlustawy. Roznica miedzy nimi w wadze 10 dni temu wynosila 0.05kg wiec nie wiem...

Pochwalcie mi psa, bo zjadl CALA dawke karmy dzienna, bez udzialu i pomocy kotow, od razu po wsypaniu do michy Takze kotki sie dzisiaj psim nie najadly
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2011-11-06 o 21:14
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 21:23   #4519
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
A w zasadzie to ile powinno wazyc 4 miesieczne kocie plci meskiej? Bo Behemot to taki szczuplutki jest, a Schrodinger wydaje sie byc tlustawy. Roznica miedzy nimi w wadze 10 dni temu wynosila 0.05kg wiec nie wiem...

Pochwalcie mi psa, bo zjadl CALA dawke karmy dzienna, bez udzialu i pomocy kotow, od razu po wsypaniu do michy Takze kotki sie dzisiaj psim nie najadly


dla pieska .

Wydaje mi się, że na 4miesięczne niekastrowane kociaki aż tak nie musisz uważać .
Milka ma pół roku, waży 2kg a celujemy w 3.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 21:31   #4520
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Koty część II

Wydaje mi się, że znalazłam odpowiednią kamę dla swojego śmierdziela. Zobaczymy jak przejdzie testy karmy kurczakowej, i jeśli będzie wszystko okej, to na pewno będę ją kupować.

Swoją drogą, po Was też koty skaczą w nocy?
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 21:42   #4521
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że znalazłam odpowiednią kamę dla swojego śmierdziela.
jaka ?

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Swoją drogą, po Was też koty skaczą w nocy?
Raczej nie
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 21:47   #4522
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość

Raczej nie
To widocznie mojemu coś odbiło, bo kiedy nie spał, polował na mnie (bo przecież kołdra się ruszała)
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 06:33   #4523
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Cycek to kocur, ma prawo ważyć tyle i jest duży.
az taki duzy to nie jest, na podworku czasem pokazuja sie naprawde wielkie kocury, juz pisalam wczesniej ze z boku to Cyc wyglada ok ale z gory to taki walek co sie rozszerza w polowie, to wyglada jakby mial rozdete boki, poza tym ostatnie dni udowodnily ze jednak dieta potrzebna, kot byl przejedzony, zabawa ze Skuterem wykanczala go i potem caly dzien potrafil spac, wiem ze koty to spiochy ale po Cycku to widac bylo poprostu zmeczenie

Cytat:
Niestety lub stety, więcej czasu Milce poświęcam i nie mam kiedy z Sonią biegać dwie godziny, a kwadrans - pół godziny dla niej to za mało...

Sonia brzuszka nie ma albo tylko minimalnie, zwisa jej skóra, wygląda to jak brzuszek, ale to sama skóra, tak miała od urodzenia. 4,6 kg to dla niej nie za dużo, [mogłaby ważyć 7 kg i byłoby ok, tylko, że ona wyjątkowo mała jest] ale z jej krótkimi łapkami wygląda jak puszysta kulka . Trzech wetów (jakoś tak wyszło) mi mówiło, że jest w sam raz, ale ja tam wolę jak waży 4,3kg i wtedy mam pewność, że do otyłości dużo jej brakuje .
oba moje kocurki maja ta zwisajaca skore, pojawila sie po kastracji, przy czym u Skutera to tylko luzna skora, Cyckowi to miejsce wypelnilo sie tluszczem a to juz nie jest dobrze


Cytat:
Dopiero teraz? Ja to wiedziałam, jak zobaczyłam zdjęcia drapaka .

Cytat:
Sonia nie jest towarzyska i można by pomyśleć, że mnie nie lubi, ale taki to już jest charakter. Potrzebuje człowieka i czasami się mizia. Jak mnie nie ma parę dni to chodzi przybita. Niestety nie mogę z nią przez telefon porozmawiać, a często mnie kusi, żeby do niej zadzwonić i zapytać co robi .
a moj maz jak sie zdarzy ze jest w domu i dzwoni do mnie do pracy to mi daje Cycka do sluchawki

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
To widocznie mojemu coś odbiło, bo kiedy nie spał, polował na mnie (bo przecież kołdra się ruszała)
to akurat normalne, i Cycek i Skuter to robili, jak podrosli to jakos im przeszlo, przy czym Skuter byl bardziej zaciekly, raz pol nocy po nas skakal, meza szlag trafial (ja akurat bylam chora i bylo mi wsio rawno)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 07:54   #4524
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
a moj maz jak sie zdarzy ze jest w domu i dzwoni do mnie do pracy to mi daje Cycka do sluchawki
Też tak chce .
Ja za to dzwonie co parę godzin i pytam czy już zjadła, czy śpi i jak tylko byłby tekst, że chyba coś nie tak to gotowa jestem natychmiast wrócić . Teraz będę o dwie kotki pytać. Na szczęście nikt mi nie ma za złe takie telefony bo:

Niestety, na tym punkcie mam uraz, pojechałam sobie na wycieczkę czterodniową i pierwszy i ostatni raz w życiu nie dzwoniłam, a nawet wyłączyłam telefon (Ukraina, bez roamingu, koszty straszne, nie podejrzewałam niczego, napisałam tylko smsa, że jest ok i że zadzwonię jak będę wracać) a jak przejechałam polską granicę to się dowiedziałam, że ukochany kocurek przez te dni chorował i siedział u weta i zaraz po powrocie o 2 w nocy zawiozłam go na kolejny zastrzyk... a musiałam zgodzić się, żeby go uśpić, bo już nie było ratunku . Nikomu tego nie życzę... Jeszcze sobie wtedy nie zdawałam sprawy, jak kocie życie (i ogólnie życie) może być kruche .

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
to akurat normalne, i Cycek i Skuter to robili, jak podrosli to jakos im przeszlo, przy czym Skuter byl bardziej zaciekly, raz pol nocy po nas skakal, meza szlag trafial (ja akurat bylam chora i bylo mi wsio rawno)
To dobrze, że im przeszło, bo by Mąż mógł długo nie wytrzymać .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:11   #4525
diablica071086
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 151
Dot.: Koty część II

Witam,
tiga wczoraj miał mega wypas została wypuszczona na strych( na cały dzien) ale kojarzy z tym faktem męza wiec jak ten wychodzi na klatke schodową ( na dole mamy pokój , kuchnię i łazienke i składzik pod schodami ,na górze mamy jeszcze pokój i nad tym strych) to od razu miałczy ze ona chce wyjśc najlepiej na dwór.

dziś rano odstawiła mi koncert a ja chciałam przespac jeszcze te 30 min, maz coś się szykował wchodził do mieszkania wychodził a kot miałczał że on też na dwor chce, mąż wyszed zawołałam 2 razy na kota uspokoił sie i mogłam spokojnie przespac do swojego budzika, a jak ja wychodziła to nawet nie miałczał

co do budzenia w nocy Tiga nie odpuszcza wybiera tylko osobe która spi od brzegu i nad nią mruczy, mąż się ze mną w weekend zamienił miejscami i miał koty porządnie dośc :P
diablica071086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:52   #4526
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Milka jakaś smutna dzisiaj
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:30   #4527
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Milka jakaś smutna dzisiaj
A wyglada ze cos ja boli? Jak nie to moze chodzi poprostu o klatke, ma jej dosc.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:40   #4528
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
A wyglada ze cos ja boli? Jak nie to moze chodzi poprostu o klatke, ma jej dosc.
Nic ją nie powinno już boleć.

Ma dość klatki ... żeby tylko w depresje nie wpadła , wypuszczam ją ile mogę, ale jeszcze musi tam przynajmniej z 10 dni siedzieć...

Siedzi teraz biedna smutna, nie reaguje na wołanie, przestała się interesować co się dookoła dzieje... Jadła dzisiaj normalnie, piła i siedzi, patrzy gdzieś przed siebie...

Co ja mam zrobić ?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:49   #4529
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Nic ją nie powinno już boleć.

Ma dość klatki ... żeby tylko w depresje nie wpadła , wypuszczam ją ile mogę, ale jeszcze musi tam przynajmniej z 10 dni siedzieć...

Siedzi teraz biedna smutna, nie reaguje na wołanie, przestała się interesować co się dookoła dzieje... Jadła dzisiaj normalnie, piła i siedzi, patrzy gdzieś przed siebie...

Co ja mam zrobić ?
a jak ja bierzesz na rece to tez jest osowiala? jesli mozesz wydluz jej czas poza klatka, a jak sobie pochodzi to i tak sie polozy zeby odpoczac (mozesz zabrac ksiazki i uczyc sie blisko niej?)

Nie umiem doradzic bo mam zdrowego malucha, jak chce troche pouczyc sie albo popracowac to bawie sie z nim laserkiem albo rzucam myszke, potem lezy zmeczony ale zadowolony kolo mojej nogi a jak juz go zmorzy sen to idzie na krzeslo spac, moze Milce trzeba troche zabawy, np ciagnac mysze po ziemi na tyle aby mogla capnac, dla niej chyba 15 minut to duzo, no nie wiem co jeszcze

jedno to wiem ze koty potrzebuja ciaglej stymulacji bo inaczej glupieja
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:58   #4530
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
a jak ja bierzesz na rece to tez jest osowiala? jesli mozesz wydluz jej czas poza klatka, a jak sobie pochodzi to i tak sie polozy zeby odpoczac (mozesz zabrac ksiazki i uczyc sie blisko niej?)

moze Milce trzeba troche zabawy, np ciagnac mysze po ziemi na tyle aby mogla capnac, dla niej chyba 15 minut to duzo, no nie wiem co jeszcze

jedno to wiem ze koty potrzebuja ciaglej stymulacji bo inaczej glupieja
Osowiała, smutna, jak nie ona . Najlepiej by było, gdyby mogła być ze mną i Sonią, u mnie by nie musiała być w klatce cały czas . Nawet jak pracuję to by mogła na kolanach siedzieć, raczej by nie przeszkadzała.

Test elisa ma mieć za 3 miesiące, ale wet mi mówił o teście jakiś - pcr?crp?cpr? który można zrobić teraz, ale radził elisa za 3 miesiące...

Jeszcze mam godzinę teraz dla niej, to idę ją trochę rozruszać, bo do wieczora będzie zamknięta...

EDIT: Nie rozruszam jej... Mała śpi... Jutro postaram się ją wypuścić na długo .
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-11-07 o 11:42
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.