Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-14, 18:59   #4411
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość
To absolutnie nie jest chytrość - po prostu domagasz się swojego. Ten gratis Ci się należy, tak było napisane w aukcji i tak powinno być. To już problem sprzedającego, że nie wysłał. I co to za tekst "doślę przy kolejnym zakupie"? A kto mu powiedział, że takowy planujesz?
Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
to nie jest chytrość

Jeśli nie chcesz się wykłócać, to zaznacz wyraźnie w komentarzu co zaszło.
Kiedyś dostałam od jednego sprzedającego gratis, który nie działał. napisałam maila (wyłącznie w celu poinformowania go), a on sam bez żadnego komentarza wysłał mi na swój koszt drugi egzemplarz. Nieźle się wtedy zdziwiłam
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:04   #4412
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie wit. A tylko witaminy z grupy B
Ale o ile się nie mylę zewnętrznie pomaga A... czy znowu coś pomyliłam?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:09   #4413
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Jak wstawić komuś na tablice na FB długą grafikę tak, żeby była widoczna w przybliżeniu?
Na tym obrazku widać rozmowę, ale jest ona długa i po dodaniu nie da się nic odczytać
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:19   #4414
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Jaka to rasa kota? http://kwejk.pl/obrazek/741508/spraw...jes%C4%87.html
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:23   #4415
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Nikaaa152 Pokaż wiadomość
Ostatnio widziałam reklamę programu "Czysta chata" i babka tam zmywała rysunki ze ścian (może kanapie też by pomogło) tylko nie pamiętam czym Kojarzycie?

A może soda? Ona na wszystko jest dobra
Rysunki ze ścian lakierem a naklejki majonezem

Renatko spróbuj delikatnie spirytusem salicylowym, ja coś w stylu długopisu, cienkopisu zmywałam z torebki.
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:36   #4416
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Ale o ile się nie mylę zewnętrznie pomaga A... czy znowu coś pomyliłam?
witamina a przyspiesza gojenie, ale zajady sa spowodowane niedoborami witamin z grupy b. wiec tutaj trzeba zaczac od leczenia niedoborow, zeby bylo dobrze.

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
ma takie kaprawe oczka jak perski...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:43   #4417
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość


ma takie kaprawe oczka jak perski...
i nosek jakby witał się z rozpędu z szybą
Co nie zmienia faktu ze jest cudowny

znalazłam coś takiego http://www.google.pl/search?q=kot+eg...w=1245&bih=829
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.

Edytowane przez Gofrzyca
Czas edycji: 2011-12-14 o 19:49
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 20:54   #4418
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

mnie sie persy nie podobaja :P
jak dla mnie idealem kota jest niebieski rosyjski
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 21:04   #4419
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
witamina a przyspiesza gojenie, ale zajady sa spowodowane niedoborami witamin z grupy b. wiec tutaj trzeba zaczac od leczenia niedoborow, zeby bylo dobrze.
Kurcze biorę już te "wspomagacze" a dalej jakieś dziadostwa się do mnie przyczepiają...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 21:28   #4420
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
myslalam o dofinansowaniu z unii, bo z up nie dostane. jestem studentka jeszcze dluzszy czas, a tam bezrobotni otrzymuja dofinansowanie.
Bierz dotacje jak dają Polecam gorąco!
Co do Twojego pytania nr.1
Tzw. niski ZUS przysługuje początkującym przedsiębiorcom (czyli Tobie też) przez pierwsze 2 lata niezależnie od dotacji itp.
Wynosi niecałe 125zł składka na ubezp. społeczne i ponad 243zł na dobrowolne ubezp. zdrowotne. No ale właściwie oba są konieczne. Więc musisz liczyć jakieś 370zł samego ZUSu i ewentualne koszty księgowej i podatku.

ALE płacąc niski ZUS w razie chorobowego dostaniesz marne grosze(dosłownie), ewentualne macierzyńskie to jakieś 200-300 zł., brak prawa do zasiłku dla bezrobotnych w razie jakby się nie udał interes (odpukać).
Jeżeli jednak jesteś zwykle zdrowa, nie planujesz ciąży i masz fajny pomysł na biznes to niski ZUS jest OGROMNYM odciążeniem na początku
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 21:35   #4421
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez blysk_w_oku Pokaż wiadomość
Bierz dotacje jak dają Polecam gorąco!
Co do Twojego pytania nr.1
Tzw. niski ZUS przysługuje początkującym przedsiębiorcom (czyli Tobie też) przez pierwsze 2 lata niezależnie od dotacji itp.
Wynosi niecałe 125zł składka na ubezp. społeczne i ponad 243zł na dobrowolne ubezp. zdrowotne. No ale właściwie oba są konieczne. Więc musisz liczyć jakieś 370zł samego ZUSu i ewentualne koszty księgowej i podatku.

ALE płacąc niski ZUS w razie chorobowego dostaniesz marne grosze(dosłownie), ewentualne macierzyńskie to jakieś 200-300 zł., brak prawa do zasiłku dla bezrobotnych w razie jakby się nie udał interes (odpukać).
Jeżeli jednak jesteś zwykle zdrowa, nie planujesz ciąży i masz fajny pomysł na biznes to niski ZUS jest OGROMNYM odciążeniem na początku
hmm... ale jako studentka chyba nie musze brac tego ubezpieczenia zdrowotnego? do 26 roku zycia przeciez moge sie leczyc "na konto rodzicow"?
ksiegowa nie bedzie mi potrzebna. moi rodzice maja wlasna firme, wiec moga mi wytlumaczyc wszystko, ja wypelnic te magiczne ksiegi.

biznes to bylaby druga droga pozyskiwania finansow. na razie studiuje i przez najblizsze 4 lata sie to nie zmieni. pozniej zobacze, czy nie bede studiowala na drugim kierunku. jesli nie - bede na pewno pracowala w zawodzie.
dziekuje za pomoc
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 21:42   #4422
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
hmm... ale jako studentka chyba nie musze brac tego ubezpieczenia zdrowotnego? do 26 roku zycia przeciez moge sie leczyc "na konto rodzicow"?
ksiegowa nie bedzie mi potrzebna. moi rodzice maja wlasna firme, wiec moga mi wytlumaczyc wszystko, ja wypelnic te magiczne ksiegi.

biznes to bylaby druga droga pozyskiwania finansow. na razie studiuje i przez najblizsze 4 lata sie to nie zmieni. pozniej zobacze, czy nie bede studiowala na drugim kierunku. jesli nie - bede na pewno pracowala w zawodzie.
dziekuje za pomoc
Prawdopodobnie masz racje. Nie zastanowiłam się nad tym, bo zaraz po maturze byłam ubezpieczona w pracy na etacie, nawet kiedy przez chwile studiowałam. Jeśli rodzice Ci pomogą z papierkami to super powodzenia!
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 21:49   #4423
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Nie działa, probowalam juz plynem, proszkiem, zmywaczem do paznokci (czyscilam cala kanape a tym schodzilo :brzydal) , i plynem do skóry tyle ze naturalnej.
Spróbuj perfumami
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 21:52   #4424
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
na praktyki to trzeba mieć skierowanie/umowę. z marszu nie przyjmują na praktyki. pod tym względem staż jest mniej problemowy.
Dziekuje
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 23:01   #4425
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Wysyłając przelew pomyliłam się. Na razie czeka on w transakcjach oczekujących... Czy da sie to jakos cofnać żeby nie poszedl dalej... Błagam dziewczyny pomóżcie bo to konto służbowe a przelew był do zusu tylko nie na ten nr konta co trzeba!
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 03:25   #4426
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak dla mnie-sama na wlasne zyczenie mozesz sprowadzic nieszczescie. 2 razy wygralas walke o przywodztwo, ale za trzecim razem moze byc roznie.
Może być różnie, ale nie na moje życzenie. Coby nie przedłużać - dwa i pół roku temu odeszła {zmarła} osoba traktowana przez psy jako niekwestionowany przewodnik stada i jeden z psów się pogubił .
A takie specjalne kursy przeszły nie dla mojego widzimisię, ale z konieczności {m.in. : miejsce zamieszkania }.


Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Sądzę że koleżanka miała na myśli kurs obronny który ma za zadanie wyszkolić tak psa żeby w sytuacji zagrożenia obronił (obrony) swojego pana a zaatakował ( stąd "ataku") napadającego.




Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
Także usypianie psa, bo źle się go wychowało jest dla mnie... tu się powstrzymam od komentarza
Sytuacja zaistniała z przyczyn całkowicie ode mnie niezależnych, więc nie oceniaj mojego postępowania .


Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Aby pies mógł wziąć udział w szkoleniu obronnym najpierw musi przejść szkolenie podstawowe i dopiero po zakończeniu wydaje się opinie czy pies nadaje się do obrony. Dodatkowo po zakończeniu szkolenia z psem trzeba trenować CAŁY CZAS !

Po dwuetapowym szkoleniu podstawowym {posłuszeństwo}, psy musiały przejść trzykrotnie egzaminy {właściciel też}, które kwalifikowały lub nie do kursu obrony . Moje były szkolone zagranicą {nie twierdzę, że to lepsze kursy niż w Polsce}, a obecnie są pod stałą kontrolą tresera i każdego roku są egzaminowane .
Ku mojej wielkiej radości, Maxymilian dochodzi do siebie .


Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Nie działa, probowalam juz plynem, proszkiem, zmywaczem do paznokci (czyscilam cala kanape a tym schodzilo :brzydal) , i plynem do skóry tyle ze naturalnej.
Może oni pomogą :
http://sklep.lederzentrum.pl/
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 08:34   #4427
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Ten długopis na ekoskórze możnaby jeszcze potraktować tzw. " magiczną gąbką" Jana Niezbędnego lub innej firmy. Ale spróbowałabym najpierw w niewidocznym miejscu czy nie odbarwia koloru.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 08:46   #4428
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Czy na nowej maturze są wpisane oceny czy tylko procenty? Bo podobno jeśli sa tylko procenty to trzeba zdawać egzaminy wstępne...???

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-12-15 o 09:30
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 09:43   #4429
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czy na nowej maturze są wpisane oceny czy tylko procenty? Bo podobno jeśli sa tylko procenty to trzeba zdawać egzaminy wstępne...???
Pierwsze słyszę o jakichś ocenach na nowe maturze
Może moje świadectwo maturalne to jakaś fałszywka?

I tak, jest nadal obowiązek egzaminów wstępnych. Np. na uczelnie artystyczne.
Tu masz fotkę z 2008:
KILK

Chyba nic się nie zmieniło, co dziewczyny?
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 09:53   #4430
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez blysk_w_oku Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o jakichś ocenach na nowe maturze
Może moje świadectwo maturalne to jakaś fałszywka?

I tak, jest nadal obowiązek egzaminów wstępnych. Np. na uczelnie artystyczne.
Tu masz fotkę z 2008:
KILK

Chyba nic się nie zmieniło, co dziewczyny?

Nie rozumiem tego podpunktu:
*Kandydaci przystępujący do egzaminu wstępnego:

1. Kandydaci z „nową maturą” (z 2002 r., 2005 r. i 2006 r.), którzy na świadectwie dojrzałości nie mają ocen z przedmiotów wymaganych na egzaminie wstępnym.

Te "oceny" to procenty?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 10:49   #4431
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez sayurii Pokaż wiadomość
Wysyłając przelew pomyliłam się. Na razie czeka on w transakcjach oczekujących... Czy da sie to jakos cofnać żeby nie poszedl dalej... Błagam dziewczyny pomóżcie bo to konto służbowe a przelew był do zusu tylko nie na ten nr konta co trzeba!
telefon do banku?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czy na nowej maturze są wpisane oceny czy tylko procenty? Bo podobno jeśli sa tylko procenty to trzeba zdawać egzaminy wstępne...???
procenty. oceny byly przy starej maturze-niektore uczelnie maja przelicznik na te oceny, a inne kaza pisac egzamin podobny do maturalnego, tyle, ze na uczelni.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 10:51   #4432
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
telefon do banku?


procenty. oceny byly przy starej maturze-niektore uczelnie maja przelicznik na te oceny, a inne kaza pisac egzamin podobny do maturalnego, tyle, ze na uczelni.

ok dziekuje
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 10:55   #4433
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Agnieszka, podaj linka do jakiego kierunku/uczelni masz watpliwosci. latwiej bedzie wytlumaczyc.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

a, troche niejasno napisalam. jak ktos ma stara mature to np. na UWMie jego oceny przeliczaja na procenty.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 11:06   #4434
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Agnieszka, podaj linka do jakiego kierunku/uczelni masz watpliwosci. latwiej bedzie wytlumaczyc.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

a, troche niejasno napisalam. jak ktos ma stara mature to np. na UWMie jego oceny przeliczaja na procenty.

https://www.rekrutacja.ukw.edu.pl/of...dy_rekrutacji/
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 11:34   #4435
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

TZ wpadl wczoraj na genialny pomysl kupienia juz sledzi na swieta. No i kupil, na wage, bez wiaderka i tej zalewy filety a'la matias. Co z tym zrobic zeby wytrzymalo do swiat bez psucia sie? Od razu mowie ze boje sie eksperymentowac z zamrazaniem bo po pytaniu jak przechowywac filety sledziowe, wujcio google odpowiedzial jedno: NA PEWNO NIE ZAMRAZAC.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 11:37   #4436
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

zakladam, ze w 2006 roku zdawalas mature. jesli nie zdawalas jezyka angielskiego na maturze (wtedy chyba nie byl obowiazkowy?) to bedziesz miala egzamin wstepny, skladajacy sie z czesci ustnej i pisemnej. jesli natomiast zdawalas to licza sie wyniki z matury. jesli na rozszerzeniu to masz taka ilosc punktow, jak procentow, jesli podstawa to mnozysz sobie razy 0,75 i to jest twoja ilosc punktow.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
TZ wpadl wczoraj na genialny pomysl kupienia juz sledzi na swieta. No i kupil, na wage, bez wiaderka i tej zalewy filety a'la matias. Co z tym zrobic zeby wytrzymalo do swiat bez psucia sie? Od razu mowie ze boje sie eksperymentowac z zamrazaniem bo po pytaniu jak przechowywac filety sledziowe, wujcio google odpowiedzial jedno: NA PEWNO NIE ZAMRAZAC.
szczerze mowiac watpie, zeby wytrzymalo ponad tydzien...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 11:40   #4437
nadi111
Zakorzenienie
 
Avatar nadi111
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 468
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
TZ wpadl wczoraj na genialny pomysl kupienia juz sledzi na swieta. No i kupil, na wage, bez wiaderka i tej zalewy filety a'la matias. Co z tym zrobic zeby wytrzymalo do swiat bez psucia sie? Od razu mowie ze boje sie eksperymentowac z zamrazaniem bo po pytaniu jak przechowywac filety sledziowe, wujcio google odpowiedzial jedno: NA PEWNO NIE ZAMRAZAC.
Można zrobić zalewę, dać cebuli, włożyć do słoika i do lodówki
nadi111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 11:44   #4438
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez nadi111 Pokaż wiadomość
Można zrobić zalewę, dać cebuli, włożyć do słoika i do lodówki
Czytalam o tej zalewie, ponoc moze w niej stac nawet tydzien, ale nie przejdzie zbytnio octem?
Chyba ze nie chodzi o ta zalewe
Skład zalewy na 1 kg płatów:
- 1 szklanki octu 10%
- 2 szklanki wody
- 1 duża cebula obrana i pokrojona w grube krążki
- 4-5 listków laurowych
- 2 ząbki czosnku drobno posiekane
- 8-10 ziarenek ziela angielskiego
- 5 ziarenek owoców jałowca (kupujemy suszone w torebkach tak jak inne przyprawy)

Poza tym nie wiem, pozniej po zalaniu je odwrocic, w sloikach tak jak powidla zeby ten guzik bezpieczenstwa sie "wciagnal"? Da to jakis efekt, jezeli zalewa sie zimna zalewa?

A chcialam kupic w wiareku z terminem przydatnosci do spozycia do stycznia 2012 :/ grrr....
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2011-12-15 o 11:46
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 11:45   #4439
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

[QUOTE=skazana_na_bluesa;3 1068934]zakladam, ze w 2006 roku zdawalas mature. jesli nie zdawalas jezyka angielskiego na maturze (wtedy chyba nie byl obowiazkowy?) to bedziesz miala egzamin wstepny, skladajacy sie z czesci ustnej i pisemnej. jesli natomiast zdawalas to licza sie wyniki z matury. jesli na rozszerzeniu to masz taka ilosc punktow, jak procentow, jesli podstawa to mnozysz sobie razy 0,75 i to jest twoja ilosc punktow.


Bardzo dziękuję
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 11:45   #4440
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się/nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez nadi111 Pokaż wiadomość
Można zrobić zalewę, dać cebuli, włożyć do słoika i do lodówki
zgadzam się
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.