Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-09, 18:42   #2881
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Wybacz głupie pytanie, ale jak lekarz rodzinny niby stwierdzi, czy wizyta u psychiatry jest konieczna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wystarczy, że powiesz o intensywnym stresie którego nie możesz zwalczyć i który utrudnia Ci normalne funkcjonowanie
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 18:49   #2882
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Wystarczy, że powiesz o intensywnym stresie którego nie możesz zwalczyć i który utrudnia Ci normalne funkcjonowanie
Dziękuję. Pytam, bo dawno nie korzystałam z internisty na NFZ, bo mam pakiet z pracy, a moje wspomnienia z tamtejszymi lekarzami były takie, że uważali, że skoro mam pomalowane rzęsy, to wcale nie jestem chora, mimo że ledwo mówiłam przez zachrypnięte gardło. Obawiałam się więc, że jeśli pójdę normalnie umalowana i ubrana, to zadecyduje tutaj opinia pt. "osoba z depresją to tylko taka, która się nie myje i leży całe dnie" i żadnego skierowania nie dostanę. Nie jest ze mną jeszcze bardzo źle, ale powoli czuję, że nie daję sobie rady i chcę zadziałać szybko (zważywszy na to, że na terminy i tak mogę poczekać).
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 19:10   #2883
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Szczerze mówiąc, ja bym od razu uderzyła do psychiatry, nie potrzebujesz skierowania. A psychiatra postawi diagnozę i pokieruje dalej. Osobiście nie bawiłabym się w wizyty u rodzinnego przy problemach emocjonalnie psychicznych. Strata czasu.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 19:12   #2884
Ssalvatore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 32
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Caudofemoralis

W pierwszym przypadku z pracą było tak, że idąc na rozmowę nie chciałem tej pracy, poszedłem tam dla zabicia czasu i może też dla sprawdzenia się, w kontakcie z drugą osobą. Więc ją odrzuciłem pomimo dostania jej. Z drugą pracą było inaczej, bo chciałem ją dostać i dostałem, tylko że przez moje chore spojrzenie na siebie, odrzuciłem ją.


Moim największym problemem jest to, że nie akceptuje swojej twarzy, nie akceptuje swojej rodziny, nie akceptuje swojego zachowania, oraz tego jakim jestem przegrywem. Taki człowiek nie zasługuje na szczęśliwe życie, nie może mu się udać osiągnąć cokolwiek w życiu, to niemożliwe. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest skonczyc ze sobą.
Ssalvatore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 19:13   #2885
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, ja bym od razu uderzyła do psychiatry, nie potrzebujesz skierowania. A psychiatra postawi diagnozę i pokieruje dalej. Osobiście nie bawiłabym się w wizyty u rodzinnego przy problemach emocjonalnie psychicznych. Strata czasu.

siła spokoju
Ale bez skierowania nie mogę pójść do byle jakiej przychodni, muszę być zapisana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 19:31   #2886
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Do psychiatry możesz iść gdzie chcesz na NFZ jeśli jesteś ubezpieczona.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 19:33   #2887
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Do psychiatry możesz iść gdzie chcesz na NFZ jeśli jesteś ubezpieczona.

siła spokoju
Bardzo Ci dziękuję, dużo mi wyjaśniłaś. Wezmę wolne i wybiorę się do przychodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-09, 19:47   #2888
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję, dużo mi wyjaśniłaś. Wezmę wolne i wybiorę się do przychodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do usług

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 19:57   #2889
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Ssalvatore Pokaż wiadomość
Moim największym problemem jest to, że nie akceptuje swojej twarzy, nie akceptuje swojej rodziny, nie akceptuje swojego zachowania, oraz tego jakim jestem przegrywem. Taki człowiek nie zasługuje na szczęśliwe życie, nie może mu się udać osiągnąć cokolwiek w życiu, to niemożliwe. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest skonczyc ze sobą.
Popatrz: na pewno masz takie momenty, że czujesz się dobrze. Oglądasz jakiś film, może przeglądasz śmieszne obrazki i na chwilę tak cię to absorbuje, że nie czujesz się źle. A przecież twoja twarz wygląda cały czas tak samo, nawet gdy jesteś czymś zajęty. Więc tak naprawdę to nie z twarzą masz problem, ale z tym, co sobie o niej myślisz. To dlatego operacje plastyczne nie pomogły—dalej myślisz o swojej twarzy w ten sam negatywny sposób, mimo że się zmieniła. A co sobie myślisz i dlaczego/po co, to już musi pomóc ci ustalić terapeuta. Twoim zadaniem jest tylko zrozumieć, że myśli nie wynikają bezpośrednio z faktów—wynikają z przekonań, a nie wszystkie przekonania opierają się na faktach (np jeśli ktoś ci powie, że umarł ktoś z twoich bliskich, poczujesz się źle, jeśli mu uwierzysz, i nie poczujesz się źle, jeśli mu nie uwierzysz—niezależnie od tego, jaka jest prawda).

Nie chcę się tu rozpisywać, bo nie chcę udawać terapeuty, ale mi terapia poznawcza bardzo pomogła i chcę cię przekonać, że tobie też może pomóc. Musisz tylko dopuścić do siebie taką możliwość, że możesz się gdzieś mylić w swoim rozumowaniu, że możesz wierzyć w coś, co nie jest prawdą. Nasze umysły nie są idealne, a myśli to tylko interpretacja faktów, nie fakty. Sprawdź, czy jesteś w stanie odróżnić fakty od myśli.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 20:23   #2890
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Wahadełko...
Jednego dnia podobam się sobie bardzo, oto spływa na mnie tak długo oczekiwana samoakceptacja.
Drugiego dnia galopująca dysmorfofobia i unikanie luster, witryn sklepowych.
Trzeciego dnia - czuję się świetnie.
Czwartego dnia - nie mogę na siebie patrzeć.
I tak w kółeczko

Mam wrażenie, że zaburzenia są mi wypisane na czole.
W takim swoistym dla ludzi nie ogarniających rzeczywistości zaniedbaniu wizualnym na co dzień. Braku spójności, wybieraniu dziwnych krojów ubrań.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2018-08-09 o 20:41
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 20:58   #2891
Ssalvatore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 32
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Caudofemoralis - ale ja tak nie chcę wyglądać, to nie jest coś co mogę zmienić z dnia na dzień, to nie auto, ubranie. Moja interpretacja faktów a fakty ogólne są te same bo wiem co widzę w odbiciu lustra. To nie jestem ja. A jeśli nie jestem sobą to jak mam normalnie funkcjonować.
Ok mam chwile kiedy o tym zapominam np, czytam książke czy oglądam film, przecież jestem istotą żywą i odczuwam różne emocje nawet te dobre, ale co z tego jeśli na każdym kroku w odbiciach różnych powierzchni widzę kogoś kim nie chce być.
Ssalvatore jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-09, 21:08   #2892
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Caude..Serio powinnaś sobie darować ten wątek. To nie jest miejsce na twoje wywody.


siła spokoju

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Ssalvatore. Chodzisz na terapię? Leczysz się u psychiatry?

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 21:20   #2893
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Ssalvatore Pokaż wiadomość
Caudofemoralis - ale ja tak nie chcę wyglądać, to nie jest coś co mogę zmienić z dnia na dzień, to nie auto, ubranie. Moja interpretacja faktów a fakty ogólne są te same bo wiem co widzę w odbiciu lustra. To nie jestem ja. A jeśli nie jestem sobą to jak mam normalnie funkcjonować.
Ok mam chwile kiedy o tym zapominam np, czytam książke czy oglądam film, przecież jestem istotą żywą i odczuwam różne emocje nawet te dobre, ale co z tego jeśli na każdym kroku w odbiciach różnych powierzchni widzę kogoś kim nie chce być.
No bo na głowę operacje plastyczne nie pomagają
Idź do lekarza.
(A w ogóle to brzmisz jak małoletni troll, no ale to dziwny wątek, tu się wszystko może zdarzyć.)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 22:14   #2894
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Ssalvatore Pokaż wiadomość
Caudofemoralis - ale ja tak nie chcę wyglądać, to nie jest coś co mogę zmienić z dnia na dzień, to nie auto, ubranie. Moja interpretacja faktów a fakty ogólne są te same bo wiem co widzę w odbiciu lustra. To nie jestem ja. A jeśli nie jestem sobą to jak mam normalnie funkcjonować.
Ok mam chwile kiedy o tym zapominam np, czytam książke czy oglądam film, przecież jestem istotą żywą i odczuwam różne emocje nawet te dobre, ale co z tego jeśli na każdym kroku w odbiciach różnych powierzchni widzę kogoś kim nie chce być.
A jaki w takim razie chciałbyś być?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 08:56   #2895
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Śpię po 17-20 godzin na dobę. Ludzie, kiedy ja wreszcie będę normalna?? Czy to od tych leków?


A przy okazji pytanie. U mnie w mieście rejestracja jest telefoniczna na psychoterapie. Ile mam czasu, żeby dostarczyć skierowanie?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 09:06   #2896
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Śpię po 17-20 godzin na dobę. Ludzie, kiedy ja wreszcie będę normalna?? Czy to od tych leków?


A przy okazji pytanie. U mnie w mieście rejestracja jest telefoniczna na psychoterapie. Ile mam czasu, żeby dostarczyć skierowanie?
Do ambulatoryjej opieki specjalistycznej jest 14 dni na dostarczenie oryginału skierowania



Ostatnio mój facet jest zabiegany, a ja mam wakacje, siedzę w domu jak ta ameba. Mam przez to nieco obniżony nastrój, a do tego obniżone libido. I muszę odmawiać seksu czasem, chociaż co najmniej ze dwa razy w tygodniu jest seks. I czuję się jak kupa i boję się, że to się odbije na naszym związku przerabiałam asertywność na psychoterapii, ale o ile umiem odmawiać prawie każdemu bez problemu, to nie potrafię się pozbyć lęku, jeśli chodzi o sprawy zwiazane z facetem. Odmawiam, ale się boję
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 09:33   #2897
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Kalor. Ja Ciebie rozumiem. Też mam opory kiedy seksu odmawiam pomimo, że stara baba jestem, a mąż nigdy nie miał fochów w tym zakresie. A ja zawsze gdzieś tam mam jakiś stres.

Zmieniłam lęk, znowu. Na razie jestem chyba załamana. Trochę bez sensu bo dzisiaj raptem druga tabletka była. Nie wiem czy ta pogoda trochę nie wpływa, że nam się w głowach tak koci. Przespałam niemal cały dzień wczoraj.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 10:06   #2898
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Kalor. Ja Ciebie rozumiem. Też mam opory kiedy seksu odmawiam pomimo, że stara baba jestem, a mąż nigdy nie miał fochów w tym zakresie. A ja zawsze gdzieś tam mam jakiś stres.

Zmieniłam lęk, znowu. Na razie jestem chyba załamana. Trochę bez sensu bo dzisiaj raptem druga tabletka była. Nie wiem czy ta pogoda trochę nie wpływa, że nam się w głowach tak koci. Przespałam niemal cały dzień wczoraj.

siła spokoju
Myślę, że pogoda ma duży wpływ. U nas od wczoraj ponuro, burzowo.

Ja zawsze pytam mojego faceta, czy nie jest na mnie zły czy coś, nigdy nie jest a ja wciąż to samo
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 10:17   #2899
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Ludzie! Jak to działa? Dzwonię po wszystkich placówkach zarejestrować się na psychoterapię - czas oczekiwania rok-dwa lata Dzwonię do jeszcze innej "o proszę Pani, akurat mam wolny termin teraz na czwartek, czy to Pani pasuje?"
Jak to ma być? To będzie tylko taka jednorazowa wizyta? To już ma być ta terapia? Ja myślałam, że to się ustala jakiś plan spotkań czy coś...
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-10, 10:24   #2900
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Zapewne terapeuta ma wolne czwartki o danej godzinie. Pójdziesz to się dowiesz czy to jest możliwy jedyny termin. Nie panikuj.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 10:42   #2901
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Pierwsze dni upałów przeżywałam bardzo kiepsko. Złość, irytacja, marazm. Później organizm się przyzwyczaił, ale na początku spocona, lepka skóra i przyklejone ubranie to była dla mnie tragedia.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 13:49   #2902
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Ssalvatore Pokaż wiadomość
Caudofemoralis - ale ja tak nie chcę wyglądać, to nie jest coś co mogę zmienić z dnia na dzień, to nie auto, ubranie. Moja interpretacja faktów a fakty ogólne są te same bo wiem co widzę w odbiciu lustra. To nie jestem ja. A jeśli nie jestem sobą to jak mam normalnie funkcjonować.
To jesteś ty. A przekonanie, że powinieneś wyglądać jakoś inaczej, na czym się opiera? Zastanów się nad tym. To co widzisz w lustrze to fakty, ale to co myślisz o tym odbiciu to już "tylko" twoje myśli. Twarzy ci terapia nie zmieni, ale obsesyjne, natrętne, negatywne myśli już tak.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Caude..Serio powinnaś sobie darować ten wątek. To nie jest miejsce na twoje wywody.
Co ja takiego powiedziałam? Salvatore nie wierzy w moc terapii, ja go próbuję przekonać. Nie uleczę go tym, ale może dodam mu motywacji i wiary w możliwość zmiany.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 16:13   #2903
Ssalvatore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 32
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Chodzę na terapię, do psychoterapeuty i do psychologa byłem raz po lek.
Na psychoterapii byłem dopiero dwa razy i jakoś nic mnie nie przekonuje. Pani mówiła tylko jakieś tam frazesy i tłumaczyła błędne moje przekonania. Oczekiwałem raczej jakiejś diagnozy, czy mam jakieś zaburzenie. Sam zasugerowałem jakieś pomysł na mój przypadek a ona zaczęła tłumaczyć że to nie jest takie proste. Ok ale coś mogła już powiedzieć. Zapisałem się na trzecią wizytę, zobaczymy co tym razem powie. Prawdą jest że nie wierzę w pomoc jakąkolwiek, dlatego tak do tego podchodzę.


Pytacie jaki chciałbym być...dużo nie trzeba zmieniać w moim wygładzie, ale ja już nie mam siły na kolejne operacje, choć tylko one mogą przybliżyć mnie do szczęścia.


Czy to trudno tak zrozumieć, że nie akceptuje tej twarzy, to tak jak chłopak rodzi się w ciele dziewczyny i tylko zmiana płci może go uszczęśliwić.

Edytowane przez Ssalvatore
Czas edycji: 2018-08-10 o 16:16 Powód: uzupełnienie tekstu
Ssalvatore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 16:19   #2904
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Od diagnozy jest psychiatra i od leków też. Jakim cudem dostałeś lek od psychologa? Terapia nie działa od razu. To bardzo długi proces, trwa wiele miesięcy. Ale terapia nie da żadnych efektów jeśli Ty nie będziesz chciał pracować na sobą..

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 16:25   #2905
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Ssalvatore Pokaż wiadomość
Chodzę na terapię, do psychoterapeuty i do psychologa byłem raz po lek.
Na psychoterapii byłem dopiero dwa razy i jakoś nic mnie nie przekonuje. Pani mówiła tylko jakieś tam frazesy i tłumaczyła błędne moje przekonania. Oczekiwałem raczej jakiejś diagnozy, czy mam jakieś zaburzenie. Sam zasugerowałem jakieś pomysł na mój przypadek a ona zaczęła tłumaczyć że to nie jest takie proste. Ok ale coś mogła już powiedzieć. Zapisałem się na trzecią wizytę, zobaczymy co tym razem powie. Prawdą jest że nie wierzę w pomoc jakąkolwiek, dlatego tak do tego podchodzę.


Pytacie jaki chciałbym być...dużo nie trzeba zmieniać w moim wygładzie, ale ja już nie mam siły na kolejne operacje, choć tylko one mogą przybliżyć mnie do szczęścia.


Czy to trudno tak zrozumieć, że nie akceptuje tej twarzy, to tak jak chłopak rodzi się w ciele dziewczyny i tylko zmiana płci może go uszczęśliwić.
Czego Ci brakuje w tej twarzy, abyś poczuł się piękny? Może prześlij zdjęcie na priv, to chętnie zobaczę i skomentuję, bo lubię obserwować i oceniać wygląd innych, pasjonują mnie metamorfozy.
Terapie jak i specjaliści bywają różni, ja też zawsze rezygnowałam i nigdy nie dokańczałam żadnej terapii, bo zwyczajnie mi nie pasowała. Było podobnie jak mówisz - głupkowate pieprzenie o frazesach, bez konkretów i odnoszenia się do mojej sytuacji czy problemów. Dobry psychoterapeuta chyba po prostu nie istnieje..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 16:41   #2906
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Są dobrzy terapeuci. Ale z podejściem "to pieprzenie frazesow" żadna terapia się nie uda. Bez wewnętrznej motywacji i przekonania, że idziemy po pomoc do fachowca, który wie co robi, terapia nie pomoże.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 18:12   #2907
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Są dobrzy terapeuci. Ale z podejściem "to pieprzenie frazesow" żadna terapia się nie uda. Bez wewnętrznej motywacji i przekonania, że idziemy po pomoc do fachowca, który wie co robi, terapia nie pomoże.

siła spokoju
Podchodziłam do każdego terapeuty z dobrym przekonaniem
oraz nadzieją, że tym razem się uda. Niestety ta ślepa wiara okazała się zgubna, za każdym razem się zawiodłam, a terapeuci nigdy w niczym mi nie pomogli.. Natomiast jedyną w życiu wizytę u psychiatry wspominam jako traumę. Także.. bez komentarza
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 19:11   #2908
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Nigdy i niczym to niewłaściwe słowa, których powinniśmy się wystrzegać. Tak jak zawsze, wszystko/wszyscy.
Generalizacja.

Jak uniknąć wyglądu osoby dysfunkcyjnej?
Po poradniach, szpitalu, pracy w kontakcie z klientem mam wrażenie, że po bardzo wielu osobach po prostu widać. Zapewne są też te genialnie zamaskowane w ideał przeciętności, ale sama nie wiem jak o niego zawalczyć.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2018-08-10 o 19:40
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 20:41   #2909
Ssalvatore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 32
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Wiesz czego mi brakuje w tej twarzy, spójności, prawidłowych proporcji, to tyle, włosy też mnie wkurzają, s ą cienkie i rzadkie, a chciałbym mieć gęste i grube, chciałbym mieć długie włosy ale z moimi to nie możliwe.








Wiesz kiedy czuję się dobrze, wtedy gdy ubiorę się w ciuchy których się sobie podobam, uda mi się ułożyć te włosy jakoś i mam dobry dzień. Takich dni jest jak na lekarstwo, ale gdy już taki jest to mogę wiele zdziałać.
Mogę podesłać zdjęcie na priv ale tylko aktualne
Ssalvatore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 20:42   #2910
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nigdy i niczym to niewłaściwe słowa, których powinniśmy się wystrzegać. Tak jak zawsze, wszystko/wszyscy.
Generalizacja.

Jak uniknąć wyglądu osoby dysfunkcyjnej?
Po poradniach, szpitalu, pracy w kontakcie z klientem mam wrażenie, że po bardzo wielu osobach po prostu widać. Zapewne są też te genialnie zamaskowane w ideał przeciętności, ale sama nie wiem jak o niego zawalczyć.
Dużo makijażu, kolorowe soczewki kontaktowe.. nie wiem?
Choć sama łapię się niejednokrotnie na tym, że im bardziej próbuję ukryć i zamaskować swoje zaburzenia przed otoczeniem, tym bardziej stają się one dostrzegalne.
Komunikacja niewerbalna, sposób poruszania się zwykle mówią same za siebie.
Swoją drogą, Pani Robot marnujesz się na Wizażu, ewidentnie masz talent literacki i nie tylko.. popróbuj może coś naskrobać, kto wie co z tego wyjdzie?

Edytowane przez Anonimka1988
Czas edycji: 2018-08-10 o 20:46
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-21 01:30:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.