Na której rece pierścionek zaręczynowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-30, 11:09   #1
marciulek
Raczkowanie
 
Avatar marciulek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 150

Na której rece pierścionek zaręczynowy?


Witajcie,
mam ostatnio mały problem.
Cały czas byłam przekonana,ze pierścionek zaręczynowy wkłada sie na serdeczny palec prawej reki, a później zamienia sie go na obrączkę. Ostatnio w TV widziałam faceta,który oswiadczył sie przed publicznoscią swojej dziewczynie i włożył jej pierścionek na lewą rękę,po czym pewna osoba uswiadomiła mi,ze tak sie własnie robi!...że zareczynowy powinno się nosic po stronie serca. Co Wy na to,bo ja juz totalnie zgłupiałam
__________________
12 września 2009...mam męża

21.01.2010 Gabrysia- 3870g i 57cm SZCZĘŚCIA!
marciulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:27   #2
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Ja od samego początku pierścionek zaręczynowy mam na środkowym prawej ręki, na serdecznym za miesiąc będzie obrączka kiedyś założyłam pierścionek na lewą ale jakoś źle się czułam chyba już się przyzwyczaiłam że zawsze pierścionki nosiłam na prawej. Ja uważam że to nie ma większego znaczenia, chociaż ja zawsze byłam przekonana że u nas pierscionek zaręczynowy zakłada się na prawą rękę
__________________
14.10.09 22.35 nasza kochana córeczka Laura
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:35   #3
bandola18
Zadomowienie
 
Avatar bandola18
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 347
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Wedlug mnie na lewej ręce. Te rozterki na której ręce moze wynikają z ogladania filmów w tv, bo w innych krajach obrączkę nosi się na lewej ręce a pierścionek zaręczynowy na prawej
__________________
bandola18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:44   #4
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Wszystko zalezy wlasnie od kraju.... W ameryce o ile w ogole sa obraczki to noszone sa na lewej rece na serdecznym palcu... Lecz z tego co sie wywiadywalam to u nas jedno i drugie nosi sie na prawej rece na serdecznym palcu... Tylku ze w momencie gdy juz jest obraczka to ona jest blizej serca i zakladana jest najpierw a na nia zakladany jest pierscionek zareczynowy...
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:53   #5
katathea
Raczkowanie
 
Avatar katathea
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 156
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

W Polsce - pierścionek zaręczynowy - nosi sie na serdecznym palcu prawej ręki
katathea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 12:39   #6
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Cytat:
Napisane przez katathea Pokaż wiadomość
W Polsce - pierścionek zaręczynowy - nosi sie na serdecznym palcu prawej ręki
Tak właśnie
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 13:43   #7
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

hmmm.... na wszystkich portalach ślubnych (na które weszłam) np. http://www.we-dwoje.pl/pierscionek;z...rtykul,73 .html pisze : "Pierścionek zaręczynowy kobieta nosi na czwartym palcu ręki lewej, od strony serca."
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 13:44   #8
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Cytat:
Napisane przez Miira Pokaż wiadomość
hmmm.... na wszystkich portalach ślubnych (na które weszłam) np. http://www.we-dwoje.pl/pierscionek;z...rtykul,73 .html pisze : "Pierścionek zaręczynowy kobieta nosi na czwartym palcu ręki lewej, od strony serca."
Może tłumaczą z jakichś amerykańskich stron. Poczytaj jeszcze jakie to polskie tradycje są wymienione na tych stronach. Że stare, pożyczone, niebieskie i jakieś inne głupoty. To też niby nasza tradycja
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 13:47   #9
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Dla pogodzenia ston cytat ze sklepu jubilerskiego:
Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy

Pytanie o to na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy z pewnością zaprząta głowę niejednej przyszłej pannie młodej. Otóż, istnieje niepisana zasada zgodnie z którą pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej ręki a po ślubie jego miejsce zajmuje obrączka a pierścionek zaręczynowy wędruje na serdeczny palec dłoni lewej. Prawda jest jednak taka, że to na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy zależy tylko i wyłącznie od osoby noszącej go. Jubilerzy spotkali się z przypadkami gdzie narzeczona nawet nie pytała o to na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy
ale zakładała go na ten palec na którym pierścionek leżał najlepiej i w najmniejszym stopniu utrudniał wykonywanie ruchów. Niektóre panie preferują noszenie pierścionka zaręczynowego na palcu środkowym, i to zarówno na prawej jak i lewej ręce. Część pań po założeniu obrączki nosi pierścionek zaręczynowy na palcu środkowym obok obrączki lub na tym samym palcu co obrączka, oczywiście tylko wtedy gdy pierścionek tworzy harmonijną całość z obrączką. Tak naprawdę nie jest ważne to na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy ważne jest to by ukochana nosiła ten pierścionek z dumą i radością jako symbol łączącej was miłości. Panowie bądźcie jednak wyrozumiali, jeśli dama waszego serca wykonuje pracę grożącą uszkodzeniem lub zniszczeniem pierścionka, nie miejcie im za złe że nie noszą go cały czas. W takim przypadku istnieje salomonowe rozwiązanie - nie zastanawiajcie się na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy tylko kupcie łańcuszek na którym narzeczona bez obaw o zniszczenie pierścionka będzie go mogła swobodnie nosić.
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 16:22   #10
Katarzynka86
Raczkowanie
 
Avatar Katarzynka86
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 117
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

ja także noszę na serdecznym palcu prawej ręki
__________________
powiemy "tak" 30.05.2009
Katarzynka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 16:23   #11
BlackAngel
Adwokat diabła
 
Avatar BlackAngel
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 11 899
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Miira, według mnie to jest najlepsza odpowiedź..
__________________

With enough time, we all find what we're looking for.
Even if it was there all along
BlackAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 16:38   #12
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Ja na początku byłam święcie przekonana, że nosi się na prawej... Potem przekonano mnie, że na lewej i (bo to była też wersja TŻ) na tą rękę założył mi pierścionek przy oświadczynach.
Ostatecznie noszę więc na lewej ręce, ale na środkowym palcu, bo na serdecznym obawiałam się, że mi się ześlizgnie i za dużo się stresowałam
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 17:11   #13
Katarzynka86
Raczkowanie
 
Avatar Katarzynka86
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 117
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

a poza tym dziewczyny co to za różnica na którym palcu ważne że mamy pierścionki zaręczynowe a jak ktoś lubi to może nawet nosić na łańcuszku na szyi
__________________
powiemy "tak" 30.05.2009
Katarzynka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 22:24   #14
marciulek
Raczkowanie
 
Avatar marciulek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 150
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Cytat:
Napisane przez bandola18 Pokaż wiadomość
Wedlug mnie na lewej ręce. Te rozterki na której ręce moze wynikają z ogladania filmów w tv, bo w innych krajach obrączkę nosi się na lewej ręce a pierścionek zaręczynowy na prawej
Tylko to był polski program,bodajże "jak to leciało"
__________________
12 września 2009...mam męża

21.01.2010 Gabrysia- 3870g i 57cm SZCZĘŚCIA!
marciulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 11:49   #15
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Ja pierścionek zaręczynowy nosiłam na serdecznym palcu prawej ręki. Słyszałam co prawda że zgodnie z tradycją jego miejsce jest na ręce lewej ale na tą był za luźny a w moim odczuciu powinien być na palcu na którym następnie znajdzie się obrączka. Ogólnie jednak wiadomo że każda dziewczyna nosi go na tym palcu na którym jej wygodnie i każde miejsce jest dobre Po ślubie pierścionek przełożyłam na palec środkowy prawej dłoni, obok obrączki. Razem nie mogę ich nosić bo kształtem do siebie nie pasują. Nie okazałam się praktyczna wybierając pierścionek
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 13:48   #16
maggieQ
Przyczajenie
 
Avatar maggieQ
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Cytat:
Napisane przez marciulek Pokaż wiadomość
Tylko to był polski program,bodajże "jak to leciało"
Marciulek, ale ten kto sie tam zareczał nie był znawcą tematyki zaręczynowej, o ile sie orientuje to zwykły teleturniej w ktorym wystepuja zwykli przecietni ludzie. Nie sugeruj sie tym, przeciez nie wszystko co jest w TV jest świętą prawdą.

Ja jak dostałam to zaczelam nosic na prawej i tak juz zostalo, pozniej przeczytalam gdzies ze ma byc na lewej, pozniej znowu gdzies ze na prawej....ale jakos sie nie przejmuje tym tylko nosze tam gdzie mi wygodnie ;-)))

Pozdrawiam
maggieQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 14:36   #17
omikrona
Raczkowanie
 
Avatar omikrona
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Włodawa (kiedyś Lublin)
Wiadomości: 365
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Jak dostałam pierścionek to nadawał sie na kciuk hihi (TŻ przecenił nieco rozmiary moich paluszków ) Zmniejszyliśmy go żeby pasował na serdeczny palec prawej ręki, ale że to był czerwcowy upalny dzień okazało si już wieczorem że jest za duży. Tym sposobem wylądował na środkowym palcu lewej ręki (nie chciałam go znów zmniejszać aby pasował na serdeczny palec lewej czy prawej ręki) Z resztą dla TŻa nie ważne jest na którym palcu go noszę tylko czy w ogóle.
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła"- A.J. Cronin
omikrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 14:42   #18
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

ja mam pierścionek na serdecznym palcu lewej ręki, jednak jakbym znów "sugerowała" rozmiar mojemu TŻtowi to byłby to palec środkowy prawej ręki lub serdeczny lewej ręki
z takiego prostego powodu, że mam krótkie palce i razem z obrączkę nie będę mogła go nosić, a na lewą rekę nie pasuje, więc pewnie pierścionek powędruje sobie do pudełeczka
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 11:36   #19
gabza21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 138
GG do gabza21
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Cytat:
Napisane przez katathea Pokaż wiadomość
W Polsce - pierścionek zaręczynowy - nosi sie na serdecznym palcu prawej ręki

dokładnie tak pozdrawiam
__________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód. "
gabza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-02, 13:33   #20
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

A to nie przypadkiem za granicą? W Polsce na lewej, tak mi cała rodzina mówi, może to kwestia regionu?
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 17:25   #21
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Ja też kiedyś wyczytałam, że w Polsce, w przeciwieństwie do krajów zachodnich ,pierścionek przed ślubem nosi się na prawej ręce, a po ślubie na lewej. Na zachodzie jest na odwrót.
Ale, czy to tak naprawdę ważne gdzie go nosimy? Ważne że w ogóle nosimy
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 09:57   #22
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

No pewnie tak, jak napisała Katarzynka:

Cytat:
Napisane przez Katarzynka86 Pokaż wiadomość
a poza tym dziewczyny co to za różnica na którym palcu ważne że mamy pierścionki zaręczynowe a jak ktoś lubi to może nawet nosić na łańcuszku na szyi

Ale mnie to nurtuje, bo ciekawska jestem
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 15:35   #23
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Z tego co wiem, to Polsce zawsze prawa ręka i dla pierścionka i dla obrączki, tyle , że po ślubie mozna i obrączkę i pierścionek nosić na jednym palcu ( serdecznym prawej ręki) albo pierścionek przełożyć na lewą rękę...

lewa ręka z tego co wiem obowiązuje w Ameryce i w Australii ( żona brata mojego przyszłego męza jest Australijką)

poza tym jak to mówi moja przyjaciółka : jak jesteś praworęczna to noś na prawym palcu żeby wszyscy zauważyli- hihihihihi

osobiście noszę pierścionek na palcu serdecznym prawej ręki, bo wtedy to oczywiste ze to pierścionek zaręczynowy, symbol który mówi: na tym palcu wkrótce będzie coś innego
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 18:44   #24
kasiuleks
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 581
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

ja tez nosze pierscionek zareczynowy na serdecznym palcu prawej reki hehe ciekawe jak to bedzie za 3 tygodnie.. gdzie powedruje???
__________________
03.08.11

[ ' ]
kasiuleks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 16:36   #25
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

od średniowiecza w Polsce i pierścionek zareczynowy i obrączkę zakłanano na prawą rękę, by podczas powitania osoba,której rekę podawano wiedziała, że oto jesteśmy już zajęci
Tak gdzieś kiedyś wyczytałam Ale co było, gdy ktoś był leworęczny?
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 23:15   #26
misty82
Zadomowienie
 
Avatar misty82
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: małopolskie królestwoo soli
Wiadomości: 1 068
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Cytat:
Napisane przez omikrona Pokaż wiadomość
Jak dostałam pierścionek to nadawał sie na kciuk hihi (TŻ przecenił nieco rozmiary moich paluszków ) Zmniejszyliśmy go żeby pasował na serdeczny palec prawej ręki, ale że to był czerwcowy upalny dzień okazało si już wieczorem że jest za duży. Tym sposobem wylądował na środkowym palcu lewej ręki (nie chciałam go znów zmniejszać aby pasował na serdeczny palec lewej czy prawej ręki) Z resztą dla TŻa nie ważne jest na którym palcu go noszę tylko czy w ogóle.

Miałam bardzo podobniepierścionek był za duzy,nastepnego dnie po zaręczynach poszlismy do jubilera,miał takie obraczki do mierzenia rozmiarów, ja mu zgrabnie wyciagam serdeczny paluszek Prawej dłoni ...a on sie mnie pyta co ja mu daje??
I uswiadomił mnie Pan jubiler ,ze teraz sie nosi na palcu sirodkowym prawej dłoni bo potem na serdeczny dochodzi obraczka i sie ładnie obok siebie prezentuja.Zazneczył tez ,ze noszenie zaręczynowego i obraczki razem na palcu serdecznym powoduje "ścieranie sie materiałów" .... tak wiec nosze na sirodkowym palcu prawej dłoni
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/665d6e5f33.png
Kocham Cię
"Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone !!! " Pam Brown

19.IX.2009 Nasz dzień
misty82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:13   #27
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Cytat:
Napisane przez misty82 Pokaż wiadomość
Miałam bardzo podobniepierścionek był za duzy,nastepnego dnie po zaręczynach poszlismy do jubilera,miał takie obraczki do mierzenia rozmiarów, ja mu zgrabnie wyciagam serdeczny paluszek Prawej dłoni ...a on sie mnie pyta co ja mu daje??
I uswiadomił mnie Pan jubiler ,ze teraz sie nosi na palcu sirodkowym prawej dłoni bo potem na serdeczny dochodzi obraczka i sie ładnie obok siebie prezentuja.Zazneczył tez ,ze noszenie zaręczynowego i obraczki razem na palcu serdecznym powoduje "ścieranie sie materiałów" .... tak wiec nosze na sirodkowym palcu prawej dłoni
Rzeczywiście ładnie się może komponować tak obok siebie. Sprawdziłam i niestety mój pierścionek nie zmieści się na "faka"
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 09:51   #28
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

ja noszę na serdecznym prawej ręki, tam gdzie będzie obrączka i nikogo nie pytałam - po prostu tak sobie wymyśliłam, że skoro tam będzie obrączka to teraz noszę pierścionek, który jest dla mnie równie ważny jak kiedyś będzie obrączka . Ale myślę, że to kwestia tego jak kto woli i nie popełnia się żadnego nietaktu nosząc na jakimś innym palcu niż to zalecane
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:46   #29
halis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

A ja noszę na serdecznym palcu lewej ręki. Mam filigranowy pierścionek i przy różnych pracach choćby przy głupim odkręcaniu słoika narażony byłby na deformację albo uszkodzenie - a tego bym nie chciała ... Moje znajome mężatki z tego powodu noszą nawet obrączkę na lewej.
halis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 14:29   #30
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Na której rece pierścionek zaręczynowy?

Powiem szczerze że na początku nosiłam na serdecznym palcu prawej ale wiedziałam że tam wyląduje później obrączka więc zaplanowałam to tak, że po ślubie przerzucam pierścionek na środkowy palec lewej- akurat ten sam rozmiar i podoba mi się to, bo pierścionek jest dosyć okazały i fajnie się komponuje na środku
Poza tym ja do tychs praw podchodzę na luzie, np. mój mąż nosi obrączkę na lewej dłoni bo tak chce, twierdzi że bliżej serca Więc moim zdaniem niech każdy nosi jak lubi
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.