Biel na poprawiny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-01, 18:40   #1
its_jowi
Przyczajenie
 
Avatar its_jowi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6

Biel na poprawiny?


Tak jak na ślub nie powinno się zakładać bieli jako gość, to czy na poprawiny już mogę? Będę miała do tego czarne buty, torebkę i kurtkę.
its_jowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:35   #2
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez its_jowi Pokaż wiadomość
Tak jak na ślub nie powinno się zakładać bieli jako gość, to czy na poprawiny już mogę? Będę miała do tego czarne buty, torebkę i kurtkę.
A czy naprawdę nie masz w szafie sukienki w innym kolorze?
Dziewczyny czemu uczepiłyście się tak tej bieli na ślub/wesele/poprawiny. Na poprawinach czasami nawet panna młoda nie występuje w bieli, więc Ty też nie powinnaś. Takie jest moje zdanie.
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:37   #3
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez its_jowi Pokaż wiadomość
Tak jak na ślub nie powinno się zakładać bieli jako gość, to czy na poprawiny już mogę? Będę miała do tego czarne buty, torebkę i kurtkę.
móc można ale ja bym nie założyła
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 21:07   #4
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Biel na poprawiny?

Można. Tydzień temu byłam na weselu, gdzie dużo dziewczyn miało jasne/białe sukienki z kolorowymi dodatkami i nikt na to nie zwracał uwagi. Nawet stare ciotki. Także to jest równie przestrzegany zwyczaj jak welon dla dziewicy

Jeżeli masz ładną białą sukienkę i super w niej wyglądasz, to zakładaj
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 06:09   #5
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Można. Tydzień temu byłam na weselu, gdzie dużo dziewczyn miało jasne/białe sukienki z kolorowymi dodatkami i nikt na to nie zwracał uwagi. Nawet stare ciotki. Także to jest równie przestrzegany zwyczaj jak welon dla dziewicy

Jeżeli masz ładną białą sukienkę i super w niej wyglądasz, to zakładaj
myślę, że porównywanie zakładania bieli przez gości weselnych do noszenia welonów tylko przez dziewice jest całkowicie chybione..
Wg mnie biel w ten dzień jest zarezerwowana dla panny młodej.
Mnie osobiście niezbyt interesowało, czy któraś z pań założy białą suknię, ale akurat żadna na biel się nie zdecydowała.
Ja jako gość/świadek itp. na ślubie bieli bym nie założyła.
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 07:40   #6
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
myślę, że porównywanie zakładania bieli przez gości weselnych do noszenia welonów tylko przez dziewice jest całkowicie chybione..
Wg mnie biel w ten dzień jest zarezerwowana dla panny młodej.
Mnie osobiście niezbyt interesowało, czy któraś z pań założy białą suknię, ale akurat żadna na biel się nie zdecydowała.
Ja jako gość/świadek itp. na ślubie bieli bym nie założyła.
No bo to właśnie nikogo nie interesuje, a zwyczaj nadal trwa
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 07:59   #7
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
No bo to właśnie nikogo nie interesuje, a zwyczaj nadal trwa
problem właśnie w tym, że większość panien młodych interesuje..

Ostatnio rozgorzała na ten temat dyskusja w jednej z grup ślubnych na FB, wypowiedziało się kilkadziesiąt PM i zdecydowana większość była na "nie" dla białych/jasnych kreacji, w tym były bardzo drastyczne głosy i wypowiedzi..

Mnie osobiście było obojętne, w czym przyjdą ubrani moim goście i w jakim kolorze, to był NASZ dzień i wg mnie nikt żadną kreacją nie sprawi, że będzie inaczej i tak było

Jednak sądzę, że zdecydowana przewaga PM ma inne zdanie na ten temat i wg mnie wypada je uszanować.

Edytowane przez gabriell1982
Czas edycji: 2014-10-05 o 08:00
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-05, 09:42   #8
uzii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Biel na poprawiny?

Jasne, że można. Jeśli panna młoda będzie miała coś przeciwko to znaczy, że jest jedną z tych kobiet, z którymi ciężko się żyje ze względu na ich egocentryzm, więc nie ma się czym przejmować :P
uzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 10:14   #9
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
Jasne, że można. Jeśli panna młoda będzie miała coś przeciwko to znaczy, że jest jedną z tych kobiet, z którymi ciężko się żyje ze względu na ich egocentryzm, więc nie ma się czym przejmować :P
myślę, że zdanie PM w tak ważnym dla niej dniu należy uszanować, w szczególności dotyczy to świadkowej, druhny itp., czyli osób "blisko" PM.
Moja siostra jako moja świadkowa nawet nie chciała słyszeć o sukni ecru, choć sama ją do tego namawiałam, bo super wyglądała Skończyło się na pastelowej brzoskwini z odrobiną czarnej koronki.
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 13:48   #10
uzii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Biel na poprawiny?

Ok. Zgadzam się, że biel na ślubie jest nietaktem, jeśli panna młoda nie wyrazi na to zgody, ale w tym przypadku mówimy o poprawinach. Jak długo mamy się trząść nad "jej najważniejszym dniu w życiu"?
uzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 18:15   #11
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
problem właśnie w tym, że większość panien młodych interesuje..

Ostatnio rozgorzała na ten temat dyskusja w jednej z grup ślubnych na FB, wypowiedziało się kilkadziesiąt PM i zdecydowana większość była na "nie" dla białych/jasnych kreacji, w tym były bardzo drastyczne głosy i wypowiedzi..

Mnie osobiście było obojętne, w czym przyjdą ubrani moim goście i w jakim kolorze, to był NASZ dzień i wg mnie nikt żadną kreacją nie sprawi, że będzie inaczej i tak było

Jednak sądzę, że zdecydowana przewaga PM ma inne zdanie na ten temat i wg mnie wypada je uszanować.
To jest odwieczny temat do dyskusji i zawsze będą przeciwniczki i zwolenniczki. Dla mnie kobiety, które nie chcą mieć białych/jasnych sukienka na własnym ślubie mają bardzo niską samoocenę i raczej mi ich żal.
Nie mam takich osób w swoim otoczeniu, więc nigdy na ślub kogoś takiego nie pójdę, ale gdyby mi się trafiło, to wiadomo- nie założę białej, bo się biedna dziewczyna jeszcze wpadnie w depresję.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-06, 05:58   #12
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
Ok. Zgadzam się, że biel na ślubie jest nietaktem, jeśli panna młoda nie wyrazi na to zgody, ale w tym przypadku mówimy o poprawinach. Jak długo mamy się trząść nad "jej najważniejszym dniu w życiu"?
chodzi mi oczywiście o biel w dniu ślubu zresztą mało która PM na poprawiny zakłada białą/jasną suknię, przynajmniej ja sporadycznie to widzę
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 14:42   #13
jadzka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
. Jak długo mamy się trząść nad "jej najważniejszym dniu w życiu"?
Padłam i wstać nie mogę! To jej święto i to dzięki jej uprzejmości możesz tam być i cieszyć się z nią tym dniem! Więc powinnaś się trząść przez całe wesele i poprawiny!
jadzka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 23:13   #14
uzii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Biel na poprawiny?

Podać rękę, czy zamówić dźwig? Jak będzie miała dobrą orkiestrę i wino będę się cieszyć i przez tydzień . A tak na serio, to nie deprecjonuję tego typu wydarzeń, mi samej było przykro, gdy od części znajomych nie usłyszałam nawet kurtuazyjnych gratulacji z okazji wyznaczenia daty ślubu, co nie zmienia faktu, że poddawanie się terrorowi panny młodej, która morduje wzrokiem za białą kieckę na POPRAWINACH, to przesada.
uzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 10:04   #15
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez jadzka93 Pokaż wiadomość
Padłam i wstać nie mogę! To jej święto i to dzięki jej uprzejmości możesz tam być i cieszyć się z nią tym dniem! Więc powinnaś się trząść przez całe wesele i poprawiny!
bez przesady jeśli PM ma takie podejście do "swoich" gości, to lepiej niech ich nie zaprasza.. wszyscy powinni być jej wdzięczni i docenić jej "uprzejmość"..? co to on komuś łaskę robi ? pytanie z kategorii retorycznych

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
poddawanie się terrorowi panny młodej, która morduje wzrokiem za białą kieckę na POPRAWINACH, to przesada.
zgadzam się uszanowanie zdania PM nie oznacza przyzwolenia na każdą możliwą fanaberię..
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 13:47   #16
jadzka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Biel na poprawiny?

Złe wyrażenie, pardon! Kiedy jesteśmy zaproszeni na czyjś ślub/wesele, to oznacza, że para młoda chce podzielić się tak ważnym wydarzeniem właśnie z nami, moim zdaniem jest to pewnego radzaju zaszczyt (może zbyt górnolotnie to brzmi) i możemy się podporządkować, to nie ma być idealny dzień dla nas, tylko dla nich. Uważam, że jeśli panna młoda tak bardzo chce jako jedyna być w bieli, ma do tego pełne prawo, to jej ( i oczywiście młodego) święto. Chce się z nami dzielić jednym z najważniejszych dni w swoim życiu, więc powinno się to uszanować. Jeśli ktoś tak bardzo lubi jasne sukienki to zawsze pozostaje ecri, jasny szary, no ewentualnie biel w jakimś towarzystwie. Wilk syty i owca cała.

Podejrzewam, że przejmuje się tym tylko maleńki odsetek przyszłych młodych. Osobiście jednak nie będę miała nic przeciwko bieli u gości, no może z wyjątkiem białych sukienek do ziemi .

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
Podać rękę, czy zamówić dźwig? .
Ręka wystarczy
Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
poddawanie się terrorowi panny młodej, która morduje wzrokiem za białą kieckę na POPRAWINACH, to przesada.
Wątpię, żeby jakakolwiek panna młoda miała pretensje o białą sukienkę na poprawinach. Koniec końców biel NA ŚLUBIE ma symbolizować czystość, a po nocy poślubnej już chyba o takiej nie ma mowy...
jadzka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 00:29   #17
uzii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Biel na poprawiny?

Czyli temat zamknięty, na poprawiony wolno. Droga autorko wrzuć zdj kiecki, to się jeszcze posprzeczamy, czy ładna.
uzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 06:52   #18
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
Czyli temat zamknięty, na poprawiony wolno. Droga autorko wrzuć zdj kiecki, to się jeszcze posprzeczamy, czy ładna.
dokładnie
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:17   #19
kissoflife001
Zadomowienie
 
Avatar kissoflife001
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: bardziej wschód niż południe ;)
Wiadomości: 1 172
Dot.: Biel na poprawiny?

a ja zrozumiałam, że jesteś panną młodą i pytasz czy na poprawiny tez mozesz w bieli :P
__________________
24.09.2014
05.09.2015
19.04.2017
kissoflife001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 14:28   #20
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Biel na poprawiny?

Biała sukienka na poprawinach nie jest w mojej ocenie nietaktem Jednak w dniu ślubu powinno się biel darować PM
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 15:58   #21
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Biel na poprawiny?

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Biała sukienka na poprawinach nie jest w mojej ocenie nietaktem Jednak w dniu ślubu powinno się biel darować PM
temat już chyba nieaktualny i raczej kontrowersyjny mnie biel nawet na ślubie nie przeszkadza większości PM chyba jednak przeszkadza i wypada uszanować ich zdanie w ten dzień
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 19:49   #22
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Biel na poprawiny?

Dla mnie było obojętne jak ubiorą się goście i tak nie da się pomylić panny młodej z kimkolwiek innym Mało tego uważam za ładne i eleganckie jak świadkowa ma białą/kremową kreacje. W życiu za takie pierdoły bym się nie obraziła.
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-25 20:49:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.