Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 07:44   #781
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
w sumie leki podobne tyle że mój - tzn 1 tabletka ma 10 mg izotrytenoidy (czy jak to tam sie pisze) - a chyba dziewczyny startowały od większej dawki?

Nie robiłam badań zanim zaczęam brać, po 1 opakowaniu zrobie sobie cholesterol
Powtórzę to, co pisały już dziewczyny. Masz za niską dawkę. Zmień lepiej lekarza, bo taka kuracja nic Ci nie da, wyrzucisz pieniądze w błoto

Cytat:
Napisane przez espanolanat Pokaż wiadomość
Witajcie wszyscy forumowicze!!!
Dziś zaczynam brać aknenormin. 20 mg na dzień, 10 mg na noc, waga 55 wzrost 175. Co myślicie o dawce na początek? Chyba w miarę rozsądna?
Fajnie, że jest takie miejsce, gdzie można podyskutować na temat trądziku, chorób skórnych, można się wspierać w trudnych chwilach i motywować.
Jak myślicie, czy to możliwe, żeby po jednej tabletce 20 mg były już suche usta?
Wysłałabym zdjęcia swojej cery, ale nie chce straszyć:P
Ja zaczynała dokładnie tak samo Chyba z 3 miesiące tak brałam. A na usta to chyba trochę za wcześnie..
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 07:47   #782
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Aha i jeszcze rozmawiając wczoraj z dermatolog, pod koniec rozmowy byłam tak rozżalona że mając praktycznie szklanki w oczach;/ wylałam jej z siebie że tak wielkie nadzieje pokładałam w izoteku, że głęboko wierzyłam że wyleczy mnie z trądziku.... Powiedziała że niestety tak jest, że izo działa na 95% dziewczyn lecząc trądzik w 100%, ale zostaje te 5% które ma problemy hormonalne albo na gronkowca.... Zapytałam o co chodzi z gronkowcem bo miałam kiedyś złocistego w układzie moczowym. Stwierdziła że warto zatem zrobić wymaz z wykwitu i sprawdzić czy na trądzik też nie wpływa gronkowiec, bo jeśli tak to po izo on też wróci....:|
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 09:09   #783
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Powtórzę to, co pisały już dziewczyny. Masz za niską dawkę. Zmień lepiej lekarza, bo taka kuracja nic Ci nie da, wyrzucisz pieniądze w błoto
czekam na jej odpowiedź, musze to przemyśleć - kurcze tak jej ufałam... jak mam znowu szukac dermatologa nowego wrrrr, zobaczymy co mi powie. Dam znać.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Androstendion. Rzadko badany hormon, wielu ginekologów sprawdzało już czy mój trądzik nie jest hormonalny, zawsze badając testosteron, prolaktyne, progesteron, hormony tarczycy.... Zawsze wszystko miałam w normie. Dobiero jak poszłam do ginekologa-endokrynologa to zlecił mi badanie na Androstendion, wyszło że jest podwyższony i odpowiada za androgenizację w moim organiźmie.....
a powiedz konsultowałas ten wynik jeszcze z kimś? czy aby na 100% jeden jedyny podwyższony hormon w 100% jest odpowiedzialny za trądzik? może jesli on jest podwyższony ale reszta ok to niekoniecznie w 100% on jest odpowiedzialny? albo może jest a może nie i jednak izotek cie wyleczy na zawsze... przeciez nikt ci nie powie w 100% że ten hormon to jest podstawa i że na pewno po kuracji ci wróci.... to tak samo jak w ginekologii - jak masz podwyższona tarczyce to w ciąże trudnio zajśc czy inne hormony ale to nie znaczy że w 100% nie zajdziesz to raz a dwa że to że masz 2 hormony podwyższone nie znaczy że TYLKO one sa odpowiedzialne za dana przyczynę... nie trac nadziei....
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 09:45   #784
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, napisałam do dermy wczoraj - tak aby czasem jej nie urazic że jestem madrzejsza od niej czy moge dawke zwiększyc do 20 mg ale jeszcze mi nie nie odpisała. Dam znać!
Rozumiem że przy kuracji wszystkie suplementy diety które maja wit A sa zakazane a jak z kosmetykami? czy kremy z wit A lub retinolem tez trzeba odstawić chciałam sobie kremik kupic ale widze w składzie wit A no i nie wiem właśnie....

kosmetyki z witaminą A też są niewskazane
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 09:46   #785
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

oki to poszukam takiego bez wit A - dziękuję!
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 09:48   #786
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

AlexSandra3, trzymam za ciebie kciuki! Zrob szybko wymaz, będziesz wiedzieć co i jak.

Szczerze mówiąc to mnie też nikt nigdy nie zlecił badań hormonalnych (poza TSH), a w sumie trądzik znacznie nasilił mi się po odstawieniu tabletek (wtedy też zaczęłam mieć bardzo długie cykle miesiączkowe), a przy tabletkach skórę zawsze miałam gładką, nawet mi zaskórniki zamknięte schodziły. Jak mi to wszystko wróci po aknenorminie to i profilaktycznie wystrzelam wszystkich dermatologów i ginekologów do których chodziłam

Edytowane przez anu
Czas edycji: 2012-11-27 o 10:07
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 13:36   #787
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Aha i jeszcze rozmawiając wczoraj z dermatolog, pod koniec rozmowy byłam tak rozżalona że mając praktycznie szklanki w oczach;/ wylałam jej z siebie że tak wielkie nadzieje pokładałam w izoteku, że głęboko wierzyłam że wyleczy mnie z trądziku.... Powiedziała że niestety tak jest, że izo działa na 95% dziewczyn lecząc trądzik w 100%, ale zostaje te 5% które ma problemy hormonalne albo na gronkowca.... Zapytałam o co chodzi z gronkowcem bo miałam kiedyś złocistego w układzie moczowym. Stwierdziła że warto zatem zrobić wymaz z wykwitu i sprawdzić czy na trądzik też nie wpływa gronkowiec, bo jeśli tak to po izo on też wróci....:|
Jeśli chodzi o gronkowca, to moja lekarka ma zupełnie inne zdanie na temat. Jeżeli mamy wykwity ropne i zrobimy z nich wymaz, to prawie zawsze wyjdzie w nich gronkowiec. Jednak jest to zakażenie wtórne, on nie spowodował trądziku.. jej zdaniem trądzik jest powodowany przez inne bakterie (nie pamiętam niestety nazwy, chyba chodziło o propionibacterium acne). Żeby nie było - nie twierdzę, że koniecznie ona ma rację Ja jej zaufałam, więc trzymam się tego co mówi. Mam nadzieję ze za pół roku, rok będę tak samo zadowolona z kuracji.
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 15:36   #788
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Nie wiem już sama, mam nadzieję że jest tak jak mówicie. Może lekarka znając moje problemy też wolała zostawić sobie margines bezpieczeństwa co do mojej osoby, bo jak już teraz bardziej negatywnie mnie nastawi to wie że nie przyjdę do niej z pretensjami po zakończeniu kuracji. Co do ANDROSTENDIONU to tak, mój gin jest przekonany że to on odpowiada za androgenizację u mnie, ale mimo wszystko przed końcem kuracji IZO i tak pójdę o poradę do jeszcze kogoś. A co do gronkowca to w sumie ona nie jest pierwszym lekarzem który o tym wspomina, dla świętego spokoju zamierzam zrobić wymaz.
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 22:34   #789
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Alex też bym chciała zbadać ten hormon ale jestem przed okresem, ma to jakieś znaczenie w jakiej fazie cyklu robi się badanie? Badałąm z hormonów tylko testosteron, wyszedł wysoko ale wciąż w normie.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 07:23   #790
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hello
no - derma odpisała! mogę zwiększyc dawke do 20 mg jejku dzięki dziewczyny - jak to dobrze że tu trafiłam. Łykałabym sobie po 10 mg przez kolejne 2 tygodnie.... Zastanawiam się tylko czy skutki uboczne (chodzi o suchość błon śluzowych) zwiększa się proporcjonalnie do dawki? bo teraz juz nie moge na suchość w nosie i draznia mnie soczewki bo mam suche oczy i boję się że okulary będe musiała nosić... za tydzień wizyta (bo szybciej wyjem tabletki bo po 2 dziennie)- mam nadzieje że będe brała jak wy po te 40 mg.

Acha - czy lepiej brac 2 od razu czy po jeden rano i wieczorem? Pisałyście że nie ma znaczenia tak?

Któras z was mi ładnie napisała że na kuracje trzeba wziąć odpowiednią dawke na 1 kg ciała - chciałabym z derma o tym podyskutowac jak mi powie że kuracja potrwa 3-4 mce - ale nie wiem czy taką informacje gdzies znajdę tzn w jakims źródle? nie powiem jej przeciez że na forum o tym przeczytałam))

I mam pytanie do was - jak wygląda wasza pielęgnacja twarzy? czym myjecie buźkę z makijażu i jakie kremy używacie (głownie na noc?) nie wiem juz sama czy mam myć twarz żelem, czy żelem peelingującym, czy tak jak do tej pory olejkiem.

Wieczorem myję twarz ojekiem, potem przemywam płynem micelarnym i tonkiem. Potem smaruję tym czymś co mi derma zapisała (antybiotyk) i nakładam krem nawilżający (teraz sobie kupiłam taki lepszy z kwasem hialuronowym i peptydami)
A rano nie używam wody tylko sam płyne micelarny plus tonik i krem ze ślimaka który sobie kupiłam.
No i dwa razy w tygodniu maseczki.
Ale nie wiem czy używacie jakis kemów punktowo albo jakis innych specyfików???

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

alexandra a ty w którym tygodniu leczenia jesteś?

Edytowane przez Beth77
Czas edycji: 2012-11-28 o 07:22
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 07:52   #791
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o gronkowca, to moja lekarka ma zupełnie inne zdanie na temat. Jeżeli mamy wykwity ropne i zrobimy z nich wymaz, to prawie zawsze wyjdzie w nich gronkowiec. Jednak jest to zakażenie wtórne, on nie spowodował trądziku.. jej zdaniem trądzik jest powodowany przez inne bakterie (nie pamiętam niestety nazwy, chyba chodziło o propionibacterium acne). Żeby nie było - nie twierdzę, że koniecznie ona ma rację Ja jej zaufałam, więc trzymam się tego co mówi. Mam nadzieję ze za pół roku, rok będę tak samo zadowolona z kuracji.

z tego co wiem z wykwitów wychodzi prawie zawsze staphylococcus epidermidis, czyli taki zwykly gronkowiec, który prawie każdy ma, a trądzik nasilałby gronkowiec złocisty (aureus). u mnie wyszedł epidermidis tylko, ale za to po wyciśnięciu pryszcza do badania wysypało mi pół policzka

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Beth77, generalnie NIE WOLNO UZYWAC PEELINGOW. także na pewno nie myj twarzy produktami peelingującymi, bo zrobisz sobie krzywdę prędzej czy później. tak jak robisz teraz to jest ok, dopytaj się dermy, ile masz stosować tę maść na twarz, bo skóra będzie wrażliwa. i poczytaj ulotkę!

co do zwiększenia dawki to nie wiem, ja po 1,5 miesiąca przeszłąm z 20 na 40, ale wtedy nie odczuwałam już większych skutków ubocznych i u mnie podwojenie dawki przeszło bezboleśnie w miarę

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

a ja dzisiaj zaliczyłam poranny schiz i nasikałam na test ciążowy, na szczęście nic mi nie jest
biorę qlairę i zazwyczaj krwawię od połowy opakowania do końca (2 tygi), a w tym miesiącu dotarłam już do połowy opakowania i nic, więc się zaczęłam denerwować... kobiecie nie dogodzisz tak czy siak zmieniam tabsy bo nie da się tak funkcjonować
anu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 08:24   #792
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Beth77, generalnie NIE WOLNO UZYWAC PEELINGOW. także na pewno nie myj twarzy produktami peelingującymi, bo zrobisz sobie krzywdę prędzej czy później. tak jak robisz teraz to jest ok, dopytaj się dermy, ile masz stosować tę maść na twarz, bo skóra będzie wrażliwa. i poczytaj ulotkę!

co do zwiększenia dawki to nie wiem, ja po 1,5 miesiąca przeszłąm z 20 na 40, ale wtedy nie odczuwałam już większych skutków ubocznych i u mnie podwojenie dawki przeszło bezboleśnie
no to myśle że chyba dovrze pielęgnuję skórę, kupiłam sobie takie ampułki nawilżające do twarzy na 7 dni (w rossmanie) ale po 2 dniach wydawało mi sie że rano mam gorsza buzie wiec odstawiłam, a czuje jak mi pysk ściąga. Może jakas dobra maska nawilżająca by sie przydała.

Jejku ale sie ciesze że ta dawkę zwiększe - małe a cieszy hahaha

po jakim czasie powinnam cos zauważać? po miesiącu stosowania po dwóch? żeby juz było lepiej?

co do tego co smaruje to nie mam ulotki bo to było robione w aptece. Jakis antybiotyk i wysuszacz chyba też bo na sprytusie robione.

ale z tym testem pojechałaś.... ale przynajmniej spokojniejsza będziesz
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 08:56   #793
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

chodziło mi o ulotkę axotretu czy co tam bierzesz, tam powinno być napisane o peelingach, wyciskaniu itd
co do efektów to różnie bywa, niektórzy już po dwóch miesiącach zauważają poprawę, inni później... cierpliwości
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:04   #794
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A ja się zastanawiam po co tyloma rzeczami traktujesz buzię. Tylu dermatologów mówi o tym, aby pozwolić izotretynoinie działać, stosując jedynie krem nawilżający (lub nie - co dermatolog to inna szkola ). W tych różnych specyfikach zawarte są różne substancje - niektóre zapychają, niektóre mogą wysuszać. Ja używam tylko i wyłącznie kremu nawilżającego i filtrów, mimo że słońca teraz nie ma dużo i moja buzia ma się coraz lepiej I raz, dwa razy w miesiącu oczyszczającą maseczkę z zielonej glinki, więcej nie. Zastanów się nad tym, a jak masz wątpliwości zapytaj swojego dermatologa o radę, ale ja bym polecała zrezygnować z tylu kosmetyków.
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:26   #795
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Alex też bym chciała zbadać ten hormon ale jestem przed okresem, ma to jakieś znaczenie w jakiej fazie cyklu robi się badanie? Badałąm z hormonów tylko testosteron, wyszedł wysoko ale wciąż w normie.
Badałam testosteron, prolaktyne, tarczycę, estrogen i ten androstendion. Miałam pójść między 5 a 8 dniem cyklu, byłam 6go dnia cyklu.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
hello
no - derma odpisała! mogę zwiększyc dawke do 20 mg jejku dzięki dziewczyny - jak to dobrze że tu trafiłam. Łykałabym sobie po 10 mg przez kolejne 2 tygodnie.... Zastanawiam się tylko czy skutki uboczne (chodzi o suchość błon śluzowych) zwiększa się proporcjonalnie do dawki? bo teraz juz nie moge na suchość w nosie i draznia mnie soczewki bo mam suche oczy i boję się że okulary będe musiała nosić...


---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

alexandra a ty w którym tygodniu leczenia jesteś?
Ja w pierwszym miesiącu miałam suche usta, włosy, oczy i skórę. Byłam na 40mg dziennie. Po miesiącu wszystko prócz oczu ustało, głowę znowu myję codziennie, skóry nawet nie kremuje bo tego nie wymaga, przecieram tylko tonikiem, usta też ok. Od poniedziałku biorę 60 mg, jak narazie nie widzę nadal różnicy, zobaczymy. Będę pisać na bieżąco.
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:49   #796
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Badałam testosteron, prolaktyne, tarczycę, estrogen i ten androstendion. Miałam pójść między 5 a 8 dniem cyklu, byłam 6go dnia cyklu.
Czyli w czasie miesiączki wypada albo chwilę po A nie wiesz ile takie badanie kosztuje? Bo pewnie będę robić na własną rękę.
Chociaż testosteron i tarczycę miałam i wyszło ok (testosteron wysoko ale w normie) to zrobiłabym te pozostałe.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:51   #797
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam po co tyloma rzeczami traktujesz buzię. .
ale jak tyloma? smaruje antybiotykiem (takim płynem) bo mi derma kazała a prócz tego tylko kremem - na dzień inny i na noc. Prócz tego niczym nie smaruję przecież buzi. To że do mycia używam preparatu (czyms musze buzie zmywać) i potem tonik to chyba normalna kosmetyka jest?

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------
Ja w pierwszym miesiącu miałam suche usta, włosy, oczy i skórę. Byłam na 40mg dziennie. Po miesiącu wszystko prócz oczu ustało, głowę znowu myję codziennie, skóry nawet nie kremuje bo tego nie wymaga, przecieram tylko tonikiem, usta też ok. Od poniedziałku biorę 60 mg, jak narazie nie widzę nadal różnicy, zobaczymy. Będę pisać na bieżąco.
no to mam nadzieje że nie będę bardziej "przesuszona" o ile jeszcze usta czy nos jakoś wytrzymam o tyle nie chciałabym zacząć nosic okularów zamiast szkieł.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 11:58   #798
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Czyli w czasie miesiączki wypada albo chwilę po A nie wiesz ile takie badanie kosztuje? Bo pewnie będę robić na własną rękę.
Chociaż testosteron i tarczycę miałam i wyszło ok (testosteron wysoko ale w normie) to zrobiłabym te pozostałe.
Wiesz co ja wtedy robiłam te hormony, morfologie, trójglicerydy, ALAT, ASPAT i za wszystko bodajże 120 zł zapłaciłam.
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 15:42   #799
espanolanat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć dziewczyny!!!!!!!
Powiedzcie mi, po ilu dniach/tygodniach/może miesiącach brania aknenorminu/izoteku/czy innego tego typu leku zauważyłyście, że coś się dzieje na Waszej twarzy? Tzn kiedy i czy w ogóle pojawił się u Was wysyp? Kiedy poczułyście pierwsze efekty oboczne?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz!
espanolanat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 15:45   #800
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez espanolanat Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!!!!!!!
Powiedzcie mi, po ilu dniach/tygodniach/może miesiącach brania aknenorminu/izoteku/czy innego tego typu leku zauważyłyście, że coś się dzieje na Waszej twarzy? Tzn kiedy i czy w ogóle pojawił się u Was wysyp? Kiedy poczułyście pierwsze efekty oboczne?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz!
Poczytaj wątek, nie chce się w kółko pisać tego samego:/
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 15:50   #801
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez espanolanat Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!!!!!!!
Powiedzcie mi, po ilu dniach/tygodniach/może miesiącach brania aknenorminu/izoteku/czy innego tego typu leku zauważyłyście, że coś się dzieje na Waszej twarzy? Tzn kiedy i czy w ogóle pojawił się u Was wysyp? Kiedy poczułyście pierwsze efekty oboczne?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz!
Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
ale jak tyloma? smaruje antybiotykiem (takim płynem) bo mi derma kazała a prócz tego tylko kremem - na dzień inny i na noc. Prócz tego niczym nie smaruję przecież buzi. To że do mycia używam preparatu (czyms musze buzie zmywać) i potem tonik to chyba normalna kosmetyka jest?

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------


no to mam nadzieje że nie będę bardziej "przesuszona" o ile jeszcze usta czy nos jakoś wytrzymam o tyle nie chciałabym zacząć nosic okularów zamiast szkieł.
Tyu chyba wgl wątku nie tyłaś bo kompletnie nic o tym leku nie wiesz -.- przeraża mnie taka nieodpowiedzialność!
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 17:13   #802
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Beth77 czy ty w ogóle czytałaś ulotkę leku, który bierzesz? ja odnoszę wrażenie, że czasem pytasz się nas o rzeczy, które sam lekarz powinien ci powiedzie PRZED zgodą na branie tak silnych leków. podpisywałaś oświadczenie, że zapoznałaś się ze skutkami ubocznymi i że nie zajdziesz w ciążę? jeśli nie, to nie wiem czy nie powinnaś zmienić lekarza, tym bardziej, że nie robiłaś badań przez braniem...

poza tym muszę się pochwalić! mija u mnie 82 dzień kuracji i w końcu widzę efekty! przez dwa miesiące miałam wysyp, a teraz buzia jest prawie gładziutka najfajniejsze jest to, że wyszłam wczoraj do szkoły ze związanymi włosami, chyba pierwszy raz od 1,5 roku. cudowne uczucie. wiadomo, że nie jest jeszcze idealnie, ale duuuużo lepiej. ostatnio w dodatku wątpiłam, że coś u mnie nie działa...a tu taka niespodzianka.

ja do pielęgnacji stosuję żel do mycia LRP Lipikar Surgras albo z Avene Cold Creme (chociaż wolę LRP) i krem nawilżający Cetaphil, chociaż wczoraj kupiłam jeszcze Zinalfat, zobaczymy jak się sprawdzi
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 17:22   #803
espanolanat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Poczytaj wątek, nie chce się w kółko pisać tego samego:/
Visez, dzięki za tak bezcenną radę, przeglądać III część wątku liczącą 26 stron i pozostałe części? Chyba nie miałabym co robić....
Dziękuje uprzejmej wizażance.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez fifi_xd Pokaż wiadomość
Tyu chyba wgl wątku nie tyłaś bo kompletnie nic o tym leku nie wiesz -.- przeraża mnie taka nieodpowiedzialność!
Skoro dziewczyna się pyta, to chyba dobrze, że chce się czegoś dowiedzieć. Po co znowu tak wrogo się odnosić?

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
Beth77 czy ty w ogóle czytałaś ulotkę leku, który bierzesz? ja odnoszę wrażenie, że czasem pytasz się nas o rzeczy, które sam lekarz powinien ci powiedzie PRZED zgodą na branie tak silnych leków. podpisywałaś oświadczenie, że zapoznałaś się ze skutkami ubocznymi i że nie zajdziesz w ciążę? jeśli nie, to nie wiem czy nie powinnaś zmienić lekarza, tym bardziej, że nie robiłaś badań przez braniem...

poza tym muszę się pochwalić! mija u mnie 82 dzień kuracji i w końcu widzę efekty! przez dwa miesiące miałam wysyp, a teraz buzia jest prawie gładziutka najfajniejsze jest to, że wyszłam wczoraj do szkoły ze związanymi włosami, chyba pierwszy raz od 1,5 roku. cudowne uczucie. wiadomo, że nie jest jeszcze idealnie, ale duuuużo lepiej. ostatnio w dodatku wątpiłam, że coś u mnie nie działa...a tu taka niespodzianka.

ja do pielęgnacji stosuję żel do mycia LRP Lipikar Surgras albo z Avene Cold Creme (chociaż wolę LRP) i krem nawilżający Cetaphil, chociaż wczoraj kupiłam jeszcze Zinalfat, zobaczymy jak się sprawdzi
Ale fajnie, że u Ciebie lepiej! Ja się musze jeszcze zakrywać włosami, bo mój prawy policzek to masakra.
U mnie dopiero 3 dzień kuracji także sam początek Czekam z niecierpliwością na efekty.
espanolanat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 17:40   #804
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez espanolanat Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!!!!!!!
Powiedzcie mi, po ilu dniach/tygodniach/może miesiącach brania aknenorminu/izoteku/czy innego tego typu leku zauważyłyście, że coś się dzieje na Waszej twarzy? Tzn kiedy i czy w ogóle pojawił się u Was wysyp? Kiedy poczułyście pierwsze efekty oboczne?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz!
Pierwsze efekty uboczne (suche usta i łuszcząca się skóra) po 10 dniach około. A poprawa około 3 miesiąca, może nawet 2,5 mies.

Wyszło mi coś malutkiego na brodzie teraz gdy mam taką gładką skórę, każda nawet najmniejsza krostka będzie mnie denerwować
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 19:36   #805
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

odebralam wyniki badan - wszystko w normie, jupi!!! zwlaszcza ze pilam troche alko <hm> ale mam mocne postanowienie poprawy.
nie wiem, czy to izo tak na mnie dobrze dziala, ale hemoglobinę mam 13,7 - a całe życie oscylowała koło 12
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 22:07   #806
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez espanolanat Pokaż wiadomość
Visez, dzięki za tak bezcenną radę, przeglądać III część wątku liczącą 26 stron i pozostałe części? Chyba nie miałabym co robić....
Dziękuje uprzejmej wizażance.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------



Skoro dziewczyna się pyta, to chyba dobrze, że chce się czegoś dowiedzieć. Po co znowu tak wrogo się odnośić
Ona nawet wątku nie przeczytała, ty również, nie dziw się ze wizażanki się z tego powodu denerwują. Ja przed rozpoczęciem brania tabletek przeczytałam te 3 wątki, i jakoś żyję
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 07:18   #807
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
Beth77 czy ty w ogóle czytałaś ulotkę leku, który bierzesz? ja odnoszę wrażenie, że czasem pytasz się nas o rzeczy, które sam lekarz powinien ci powiedzie PRZED zgodą na branie tak silnych leków. podpisywałaś oświadczenie, że zapoznałaś się ze skutkami ubocznymi i że nie zajdziesz w ciążę? jeśli nie, to nie wiem czy nie powinnaś zmienić lekarza, tym bardziej, że nie robiłaś badań przez braniem...
ale o co wam chodzi z ta moją niewiedza bo ja kompletnie nie rozumiem co ma moja pielęgnacja twarzy do ulotki????? Oczywiście że ulotkę czytałam, oczywiście że wiem że w ciążę zajść nie mogę, oczywiście że badania zrobię po ok miesiącu brania leku - ale co ma ulotka czy moja niewiedza do pielęgnacji twarzy? Tak jak pisałam uzywam normalnych kremów (jeden na dzień jeden na noc) głownie nawilżających, nie stosuje żadnych peeliengów ani kwasów zgodnie z zaleceniami - więc o co wam chodzi z tą moja niby niewłaściwa pielęgnacją?????

Nie będę juz o nic pytać... ide do lekarza w przyszłym tygodniu to wypytam o wszystko. Dzięki za pomoc i wszystkie odpowiedzi, przynajmniej sie dowiedziałam o właściwych dawkach (tego z ulotki bym sie nie dowiedziała) i dzięki temu przeszłam na większa.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 09:19   #808
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez espanolanat Pokaż wiadomość
Visez, dzięki za tak bezcenną radę, przeglądać III część wątku liczącą 26 stron i pozostałe części? Chyba nie miałabym co robić....
Bezczelna jesteś. Nie trzeba czytać 3 części wątku bo zadałąś pytania które padają non stop, wystarczyło kilka stron się cofnąć, no ale po co lepiej każdemu indywidyalnie wszystkie ogólne rzeczy pisać bo ktoś jest na tyle wygodny

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
Nie będę juz o nic pytać... ide do lekarza w przyszłym tygodniu to wypytam o wszystko. Dzięki za pomoc i wszystkie odpowiedzi, przynajmniej sie dowiedziałam o właściwych dawkach (tego z ulotki bym sie nie dowiedziała) i dzięki temu przeszłam na większa.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 09:36   #809
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Visez a te oklaski to z jakiej okazji?
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 10:41   #810
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, wyluzujcie. Stres to jeden z prawdopodobnych przyczyn tradziku...many sobie pomagac a nie dodatkowo na wzajem szkodzic Newry nikomu na dobre nie wyjda. Peace! :-D
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.