Narty nartami, ale buty! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-11-13, 23:31   #1
ewaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4

Narty nartami, ale buty!


Jeżeli umknął mi ten wątek, to mnie po prostyu przegońcie((

Jeździłam w butach, które już okazują się dla mnie za miękkie. Zakup nowych to wydatek nielekkomyślny, bo co najmniej kilkaset zł, wypożyczanych się brzydzę. Podzielcie sie proszę radami i doświadczeniami. Czy jest jakaś firma przyjazna kobietom?

Wiem, że w sklepie warto pobyć w butach przynajmniej pół godziny.

Pozdrawiam!
ewaty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 20:22   #2
non-usual
Raczkowanie
 
Avatar non-usual
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Takie duże i miało Smoka
Wiadomości: 80
GG do non-usual
Dot.: Narty nartami, ale buty!

witam,
może trochę nietypowo bo pierwszy odezwał się facet...
w zasadzie wszystkie firmy produkujące buty narciarskie mają w swojej ofercie modele damskie. Tu masz dużo racji pisząc o przymierzaniu i czasie na tym spędzonym. Im dłużej w sklepie tym lepiej na przyszłość na stoku. Co do konkretnych firm to podejrzewam, że jak zacznie się dyskusja to zobaczysz wiele wykluczających się opinii. Moja TZ zaczęła przygodę z butami Dalbello - dość miękki model (flex czyli twardość buta) około 50, teraz używa butów firmy Tecnica (flex 70) - jak na jej masę wystarczająca twardość. Ważniejsze jest abyś dobrze wybrała but pod względem komfortu - pamiętaj że twardsze buty zwykle są mniej wygodne (nie jest to reguła). Co innego są buty dla zawodniczek, które zjeżdżają chwilę, a co innego buty w których spędzasz cały dzień na stoku... Dodatkowo, niektóre firmy produkują buty szersze wewnątrz, natomiast inne mają konstrukcję przystosowaną do wąskich stóp. Podaj więcej szczegółów: jakie były poprzednie buty, jaki flex, jaką jazdę preferujesz i czego oczekujesz od swoich nowych butów. Na pewno to ułatwi pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu. Pozdrawiam
non-usual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 14:28   #3
ewaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Narty nartami, ale buty!

Dzięki za odpowiedź

Jeżdżę rekreacyjnie, raczej średnio. Poprzednie buty to Kneissl, flex 22 )to możliwe, czy coś źle odczytałam?!). One właściwie są usztywniane tylko z tyłu, a przód jest miękki. Dla początkującego są wystarczające i dodam, że baardzo wygodne. W zeszłym sezonie przeżegnałam się i zjechałam z Kasprowego. I tu już nie czułam się w nich bezpiecznie, bo mimo maksymalniego dopięcia pięta mi uciekała w górę. Myślałam teraz o flexie rzędu 70. Buty mają wystarczyć na parę sezonów, więc chyba warto kupić coś trochę na wyrost ( mam na mysli twardość). Z drugiej strony nie marzę o tym, by najmilszym momentem na nartach była chwila wyjęcia stopy z buta))
Gdy kupowałam narty, brałam ileś par z wypożyczalni do przetestowania i sprawdzenia różnic. Ale z butami, powiem szczerze, trochę się brzydzę...
Stopy mam raczej wąskie, a w nosie design i temu podobne bajery.
Pozdrawiam!
ewaty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 15:59   #4
jaro61
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Narty nartami, ale buty!

Ja polecam coś takiego jak te buty:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/product-p...i-MCT-6-9.html
Są bardzo wygodne i nie za drogie jak na jeden wydatek.
jaro61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 18:52   #5
AneczkaBee
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaBee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 274
Dot.: Narty nartami, ale buty!

http://www.skimag.pl/archiwum.php?art=537
Poczytaj ; P wybierz sie do dobrego sklepu, tam Ci napewno pomoga, pomierzysz i bedziesz wiedziala ; )
AneczkaBee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 21:44   #6
non-usual
Raczkowanie
 
Avatar non-usual
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Takie duże i miało Smoka
Wiadomości: 80
GG do non-usual
Dot.: Narty nartami, ale buty!

Cytat:
Napisane przez ewaty Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź

....W zeszłym sezonie przeżegnałam się i zjechałam z Kasprowego. I tu już nie czułam się w nich bezpiecznie, bo mimo maksymalniego dopięcia pięta mi uciekała w górę. ...
Witam,
to świadczy o tym że but był za duży. Do tego mógł być dodatkowo za miękki. Co do wyboru butów... .masz rację - to zakup na dłuższy czas więc warto poświęcić trochę czasu na odpowiedni wybór i czasem warto "szarpnąć" się na odpowiednią kwotę. Nie podałaś kwoty jaką zamierzasz przeznaczyć na ten zakup. Postaram się podać kilka w miarę sensownych propzycji:
- z kolekcji Lange (firma robi raczej buty dla węższych stóp) http://www.skionline.pl/sprzet/?co=k...id_modelu=2603
- troszkę szersze z kolekcji Rossignola http://www.skionline.pl/sprzet/?co=k...id_modelu=2568
- z kolekcji Fischera ( mają dobry patent Soma - fizjologiczne ułożenie stopy w bucie) http://www.skionline.pl/sprzet/?co=k...id_modelu=2480
- troszkę nieobiektywnie ale polecam (sam używam butów tej marki i moja TŻ też i bardzo sobie chwali) http://www.narciarstwo.tecnica.pl/20...=77&id_linia=4
te ostatnie mają fajny patent z odchylanymi klamrami górnymi - dużo łatwiej zakłada się i zdejmuje buty po odchyleniu przodu buta na bok.
Jeżeli jesteś z okolic Krakowa to polecam sklep Windsport w centrum handlowym Zakopianka - prawdziwi fachowcy w zakresie dobierania butów. Dodatkowo w razie problemów z dopasowaniem posiadają możliwość "odbarczenia" butów (punktowo na ciepło "wypychają" fragment skorupy który uwiera w stopę).
Oczywiście moje propozycje nie wyczerpują tematu firm: Salomon, Nordica, Atomic, Dalbello... każda z tych firm posiada w kolekcji modele przeznaczone dla kobiecych stóp... Pozdrawiam i w razie pytań polecam kontynuację wątku .

PS. Co do rozmiaru - jak przymierzysz buta to może uciskać początkowo na palce, należy wtedy przyjąć "postawę zjazdową" czyli nacisnąć golenią na języki butów - stopa się cofnie do tyłu w bucie i nie będzie uciskać na palce. Jeżeli tak nie zrobisz istnieje ryzyko, że kupisz za duże i wtedy nawet w twardym bucie i mocnym dopięciu stopa nie będzie stabilna (latające w górę i w dół pięty), natomiast od ucisku będą cierpnąć stopy...

Edytowane przez non-usual
Czas edycji: 2009-11-15 o 21:48 Powód: skleroza ;)
non-usual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 22:08   #7
ewaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Narty nartami, ale buty!

Przeznaczyć mam zamiar ok 700 zł max. Jestem z Łodzi, daleko w góry...Problem tu polega na tym, że jest Intersport, Go Sport + sklepo- wypożyczalnie ze sprzętem używanym. Albo sklepy z bardzo małym wyborem i giełda. Chyba, że ktoś coś zna z forumowiczów?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

I jeszcze jedo pytanie: polatałam trochę po sklepach i widziałam buty o regulowanym flexie- np. 65-75. Ma ktoś doswiadczenie jak to się sprawdza?
ewaty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 22:12   #8
non-usual
Raczkowanie
 
Avatar non-usual
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Takie duże i miało Smoka
Wiadomości: 80
GG do non-usual
Dot.: Narty nartami, ale buty!

zarówno w Intersporcie jak i w Go-sporcie znajdziesz duży wybór modeli butów. Jeżeli trafisz na dobrego sprzedawcę (fachowca od butów a nie od marketingu) to na pewno coś doradzi. Z drugiej strony - przy takim budżecie możesz poprzymierzać buty trochę powyżej tej ceny i jak spasują to w sklepach internetowych lub ewentualnie na Allegro poszukać nowych w niższej cenie. Ale dokładnie taki model jak przymierzałaś i ten sam rozmiar!!!
Być może uda Ci się znaleźć coś całkiem fajnego i w niższej cenie. (budżet do 700 zł nie jest już taki bardzo skromny - co prawda nie starczy na topowe buty ale Ty szukasz przecież czegoś wygodnego i nie max. twardego). Powodzenia, trzymam kciuki...
non-usual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 21:31   #9
ewaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Narty nartami, ale buty!

No to jestem po przeszukiwaniu i przymiarkach. Godne to pamiętników...Panowie ze sklepów są bliscy do przejścia ze mną na ty Wnioski: bardziej się opłaca patrzeć na modele z ubiegłego roku, różnią się ceną i kalkomanią Kurczę, wiedzieliście, ze do butów podłącza się akumulatorek i to grzeje w nóżki?! Ale jazda! W tej chwili dręczę sprzedawców mirząc Fischery Soma my style flex 60 i Atomic B65. Ma ktoś doświadczenia?
ewaty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 13:32   #10
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Narty nartami, ale buty!

A co myślicie o butach firmy nordica???
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 00:48   #11
AlexVico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Narty nartami, ale buty!

W temacie butow zdecydowanie nie ma sie co sugerowac firma. Kazda robi buty o troche innym ksztalcie i trzeba znalezc te, ktore sa po prostu najwygodniejsze.
AlexVico jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.