* Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-17, 22:07   #1741
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

U mojego malego w przedszkolu ospa panuje, ciekawe czy sie zalapie .

Sniezynka moj maly wczoraj popsul mi aparat rzucil nim o podloge , tz wkurzony bo nowka i raczej sie nie oplaca naprawiac , koszt naprawy zaczyna sie od 90 f, a gwarancja tego nie pokrywa. Takze fotek nie zrobie nie mam jak, a musze rozgladnosc sie za jakas nowa cyfrowka Zwariuje z tym malym szogunem, jemu to zwisa, on mowi ze kupimy nowe, on ma pienadze, portfel wypchany szmalem, szczegol ze to same grosiki i nie wiem czy mi na podpaski starczy . Kare ma na prezenty , zabawki , chyba zrozumial.
Do stycznia masz jeszcze ho ho takze zrzucisz, jak przycisniesz pasa a potem jeszcze jeden i jeszcze jeden i jeszcze raz i bedzie zawialo Sniezynka po wiosce i pozamiatala droge z waga piorkowa hehe. Nie wiem ile waze , dawno sie nie wazylam nie narzekam . Raczej sie juz nie odchudzam , moze za pare miechow jak sie przy okazji utucze czy cus nigdy nic nie wiadomo . Pilnowac sie bede musiala bo chyba mnie wakacje w turcji czekaja takze z 6-7 kg balastem znowu wroce jak bum cyk cyk


Magda daj no zesz foteczke malego szkrabika oj kolka nie za ciekawie . Widze ze walka o kilosy sie zaczyna , z promykiem nadzieji ,a moze dzis znow ten jeden w dol hehe , my kobity to mamy przekichane .

Iwona skad ja to znam , ale widac po braniu na wizazu ze nie ty jedna masz wene ktorej nie ma.

Moj chyba ma owsiki, hmmm, nie drapie sie, nie ma zadu czerwonego, ale chyba dam kal do badania. Pozatym popuszcza, czy przetrzymuje sama nie wiem i zabrudzone ma majtasy z kupy, czasem 4 dziennie wypierdzielam do kosza. Pytam sie czy chce kupe mowi ze nie, czy boli, mowi nie. Przetrzymuje moze cos mu umyka, ale poza tym to wali klocki cooodziennie . Ani sraczunia ani zatwardzenie, aaa dzis mi sie zsiral na miescie nie mial czasu na siku bo wybieral balsamy do ust . Potem lecial do auta zebym go przebrala to 2 orly zaliczyl hehe i taki polamany na pol zbiera te swoje balasmiki . Spi z nimi i z pociagami.

Nie no czytam o pasozytach , i takich i owakich i nie ma zadnych objawow, ja chyba jestem przewrazliwiona i sam fakt ze maly jest w przedszkolu i jest duzy procetn ze z latwoscia moze sie zarazic , tak mnie wkreca i nakreca . Badania zrobie i tak , w razie wu. Musze sie jeszcze lekarza zapytac czy mozna co pol roku, rok sie odrobaczac, nie robia nawet badan i czy nie pojedzie to z naszymi organizmami. Nigdy nie wiadomo co tam w nas siedzi haha a feeee . o LUDZIE.

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2009-11-17 o 23:29
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 08:15   #1742
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka ja tez nie mam cyfrowki, bo swoja sprzedalam, ale pozyczylam od siostry to dzisiaj porobie kilka fotek i wkleje Moja Olivia jak byla mniejsza to wrzucila mi telefon bezprzewodowy do ubikacji, bo jak stwierdzila chciala go umyc, bo byl brudny. Od tamtej pory mam stary telefon z kablem TZet powiedzial, ze kupimy dopiero jak Sarah podrosnie, bo moze i jej przyjdzie taki pomysl do glowy. Mnie to denerwuje, bo non stop musze latac do telefonu...

Musisz poobserwowac malego pupe, czy wylaza jakies owsiki czy nie. Kupsztala tez kontroluj, bo jak ma owski to napewno bede w kupie ( tak mi sie wydaje ) Poza tym gdyby je mial to caly czas by sie drapal i byl niespokojny w nocy. Podobno tez dzieci zgrzytaja zebami, jak maja robactwo... Ja tez zgrzyram, ale nie mam

Juz dawno nie widzialam Kartala, pewnie przystojniacha rosnie, jak nie wiem

To na ile wybierasz sie do tej Turcji, ze planujesz przytyc az tyle kg ???? :O

My na przyszle wakacje tez chcemy gdzies pojechac i najprawdopodobniej do Turcji wlasnie, ale jeszcze nic nie wiadomo. Moi rodzice maja przyjechac z Polski na 2 tygodnie. 1 tydzien maja byc z dziecmi, a my w tym czasie na urlop, a pozniej razem sie urlopowac u mnie na ogrodzie

Magda pochwal no sie fotkami maluszka Ile wazysz ??? Stosujesz jakas diete ????

Gosiula Ninka ma naprawde piekne wloski, podcinasz jej regularnie ?? Ja chcialam ostatnio podciac Olivii koncowki, ale nie dala sie

Monika to co w kolejne dni plodne robicie atak ??? Moze do Swiat sie uda, i bedziecie mili prezent dla Rodzinki

Iwona czesciej sie odzywaj, pokaz jakies fotki, bo dawno Was nie widzielismy

Edytcia wiadomo juz cos w sprawie Twojej pracy ????
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 09:20   #1743
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Sniezynka dobre podejscie tz-ta do sprawy, nie wiadomo czasem kiedy dziecku przyjdzie cos do glowy i kiedy . Z drugiej zas strony nie moze byc samowolka, ale te dzieci tez sie musza tego i owego nauczyc. Chyba kazdy kto ma takie szkraby mial przynajmniej jakas szkode Teraz jak kupie to mu do reki nie dam , na 3 metry bedzie mogl patrzec . Do turcji mamy bujac na min 2 tyg , ostatnio bylismy 2 i pol i co? wrocilam z waga 6-7 kg na plusie . Jedzenie mi strasznie smakuje, wiec nie zaluje bo co z tego zycia bede wspominac haha . Plusyy i minusy sa jechania samemu, ale jeszcze sie razem w 4 najezdzicie .
Nie ma objawow , jest git, sama nie wiem czemu tak pomyslalam.
Sarenka juz ci chodzi? Moj maly dla mnie nic sie nie zmienil caly czas taki sam fifa rafa hehe .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 17:00   #1744
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Cześć Dziewczynki

Wpadłam podziękować za życzenia urodzinowe
Bardzo mi miło, że o mnie pamiętałyście

U mnie psychicznie do bani, dlatego tak mnie tu mało. Mam nadzieję, że to przejściowe.

Śnieżynka, u mnie chwiliowo dieta w zawieszeniu. Gratuluję spadku kilogramów Widzę, że cel Ci się obniżył
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 14:27   #1745
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

U la la podbijam

Gosia glowa do gory.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 18:15   #1746
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

fotki malego o ile sie zaladowaly

Sniezynka teraz twoja kolej

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2009-11-24 o 10:50
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 19:38   #1747
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka, co za metaliczne gile wystają mu z nosa słodki buziak, a jakie ma fajne włoski, takie na grzecznego

Gosia, wszystkiego najlepszego i wielkich pokładów optymizmu na te gorsze dni
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 18:30   #1748
zancia03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 629
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka ale Kartal wyrósł, teraz nasze wszystkie dzieci to już przedszkolaki, pewnie zanim się obejrzymy to do szkoły będziemy je prwadzać

Ja nie jestem Śnieżynka ale też wkleje mojego młodego
Troche nam się rozchorował, w dzień mu temperatura podskoczyła do 39stC Mam nadzieje, że po weekendzie będzie jak nowy Alemimo wszystko nie pójdzie w tyg. do przedszkola.
zancia03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 19:12   #1749
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

u lala ale chłopaki
muszę pokazac Izie
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 20:32   #1750
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Justyna a to jakis element chyba z kucykow, zakladalam sobie tak na nos i maly podlapal ze ma kolczyka. W zimie wloski na aniolka w lecie na kibola .

Zancia strasznie te dzieciaki choruja, moj to juz tak w kratke chodzi ze szok . W dzien git zdrowy jak ryba, nad ranem pdkaszle czasem.Dobrze ze nie puszczasz, niech sie podkoruje. Nie ma co ryzykowac zwlaszcza z tym swirowaniem grypowym. Moj wyrosl? a twoj i to jak, no masakra jak gosiu , juz mozemy zapomniec o bobaskach , to juz faceci.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 10:57   #1751
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

O Chrystusie, jakie tu pustki !!!

Monka Zancia macie takich przystojniakow w domu, ze to poezja Ani sie obejrzycie, a zaczna sprowadzac do domu kolezanki

Ja wkleje zdjecia w poniedzialek, w niedziele Sarah ma roczek to jeszcze porobie kilka zdjec i wrzuce

Co tam u Was ??? Watek nam sie rozlatuje ;(
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 12:33   #1752
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Hej hej

U nas po chorobie spokój, chociaż od wczoraj Zosia znów pokaszluje, ja zresztą też.

W niedzielę byliśmy na Gubałówce i w Zakopanem ze znajomymi, fajnie było, pogoda piękna. Parę zdjęć dałam na NK.

Teraz w przedszkolu akcja Mikołaj - jestem w grupie mikołajowej, jutro odbieramy zabawki i można pakować

Pracy dalej nie mam

Poza tym jest ok.
Aha zmieniłam trochę fryzurę i kolor włosów.


Śnieżynka jakby mnie tu nie było do niedzieli to STO LAT DLA SARAH!!!
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 13:56   #1753
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

może się nie sypnie wątek

a mnie dopadł jaki zły humor tak delikatnie mowiąc,
mały w dzień nie chce ssać z cysiów, dziś boli mnie dla odmiany lewy a cieknie mi z prawego
Iza znowu w domu - ma tak potworny katar, ze szok, i nie wiem gdzie go mogła podłapać
w poniedziałek była po przerwie ponad tygodniowej w przedszkolu, a we wtorek byliśmy w lublinie w klinice u laryngologa zbadać 3 migdał, i mamy brać szczepionkę - droga jest, za dwa miesiące do kontroli, jeżeli to pomoze to obędzie się bez zabiegu
generalnie przyznam się, ze mam czasem dość, bo Iza od kiedy jesteśmy w domu z Grzesiem jest koszmarna - nie slucha się, dyskutuje ze mną nad wszystkim, nawet straszenie brakiem prezentu od mikołaja nie przynosi efektu, kara to dla nie chyba tylko formalność, która przykra ale się skończy, więc zaczęłam teraz stosowac kary - nie kilka godzin bez bajek tylko kilka dni itp.
staram sie rozmawiać z nią spokojnie, ale ręce mi opadaja jak ona mnie szantazuje - np. dziś - ona nie pojdzie na drzemkę jak jej bajki nie przeczytam - akurat Grzes sobie urządził chwilę darcia przed gazami, nie docierało do niej, ze go w tym momencie nie moge położyć
fakt, ze usneła, ale ja chyba za stara jestem na tak małe dzieci i zbyt dużo wymagam
wiem, ze ona myśli swoimi kategoriami i jest małym egoistą ale kiedy to się zmieni
choć nawet jak jest taka drańska to i tak ją kocham i nie wyobrazam sobie aby jej nie było, to jednoczesnie jestem zmęczona ciągłą walką aby jej coś wytłumaczyć - mowię tu o ostatnim miesiacu, własnie tylko miesiąc a ja czuje się bezsilna wobec jej zachowania
nie wiem juz jak jej tłumaczyć, to że musze zajmowac sie Grzesiem aby ona to przyjeła do swiadomości bez poczucia jakiegos odtrącenia
Parapet Ty jesteś specjalistka - doradz jak jej wytłumaczyc, że ja musze zajmować się Grzesiem w taki sposob co nie zminia faktu, z e jest rownie wazna jak on
zaznaczam, ze staramy się jej na kazdym kroku okazywać to jak i maksymalnie dużo czasu posiwęcać


magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 19:47   #1754
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Hej! Melduję się i ja!

Edycia według mnie wyglądasz super w nowej fryzurce Kolor też extra! A jak Ty sie czujesz? Teraz to pewnie pozostaje ciągłe prostowanie kudełków

Magda nie wiem jak Ci pomóc, jedynie mogę współczuć... Może bardziej doświadczone mamy sie wypowiedzą??

Monka, Żancia udali sie Wam synusie jeden przystojniejszy od drugiego

Śnieżynka to już rok Jestem w szoku jak to szybko zleciało Mam nadzieję, ze uda mi sie zajrzeć, ale jak nie to wszystkiego najlepszego dla Sarusi

U nas nieciekawie, Ala od miesiąca kaszle... Wzięłam na jutro wolne i idę z nią do lekarza. Pakuję w nia różne syropy, ale bez większego rezultatu, teraz doszedł katar, mam tego dosyć. Nie mogę na razie iść na zwolnienie, Andrzej juz w tym miesiącu był, umówiliśmy sie z mamą ze w razie czego ona weźmie wolne, tylko pytanie co dalej Szukamy niani, ale tylko na choroby Ali - chyba marne szanse na znalezienie..

Z pracy jestem bardzo zadowolona, jest fajnie
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 19:59   #1755
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Dzieki dziewczynki w imieniu Sarenki

Naprawde szybko to zlecialo, juz ma prawie rok... Jeszcze nie chodzi sama, ale mysle ze niedlugo pojdzie w dluuga Stoi sama, kroki stawia, ale zaraz upada na pupe... Caly dzien wola tata, tataaaa a wieczorem jak juz idzie spac to MAMAAAAA Przesypia cale noce do 9:30 przewaznie czyli tak, jak Olivia

3 grudnia ide z Sarenka i Olivia do przedszkola, bo maja basteltag, tzn robia swiateczne ozdoby i w ten dzien moze przyjsc mama, tata, babcia itd... wiec ide, a ze nie mam z kim zostawic Sarenki to idzie z nami przedszkolanki juz sie ciesza

Olivia bardzoooo rzadko mowi po polsku, a jak juz mowi to kiepsko... nie wiem czemu, bo w domu rozmawiamy przewaznie po polsku...

Prezenty na Mikolaja juz macie ?????

Edytcia mi sie tez podoba Twoja fryzura A Zosia chyba duzo zeszczuplala ????

Madzia ja tez nie wiem co doradzic... u mnie tego nie bylo i poki co nie ma....

Doridee swietnie, ze jestes zadowolona z pracy A z Alicja rzeczywiscie nieciekawie, ciekawe co Ci powie jutro lek. - daj znac co i jak.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:13   #1756
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

no cóż -my też na zwolnieniu. piąty tydzień w ciągu trzech miesięcy.
przez trzy lata Nina mniej chorowała niz przez ostatnie trzy miesiące.Obłęd
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:31   #1757
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Sniezynka fiu fiu juz roczek no no ale mala rosnie. Czekamy na fotki obu panienek. Moj maly giciro mowi po pl, nie ma problemu narazie. Najmniej nawija po turecku ale mnie to juz rybka i zwsia nie moja dzialka

Edycia korka ale zes mnie wykiwala ja nie mam konta na naszej szkapie

Doridee moj maly tez jakis czas temu mial dosc dlugi kaszel i dawalam syropy i masc na noc na plecki i pluca az w koncu pomoglo. Fajnie ze pracka sie podoba .

Magda mi sie wydaje ze ciezko moze byc u was, to zalezy od charakteru dziecka. Czasem sa dzieci ktore jakos sie dostosowuja a czasem tak bywa ze jest rywalizacja miedzy rodzenstwem o wzgledy, czas uczucia rodzicow. Nie oszukujmy sie wiecej uwagi poswiecasz malemu, i mala to widzi, my dorosli wiemy o co sie rozchodzi, ona to inaczej odbiera, nie rozumie? moze nie chce, a moze uczucia sa silniejsze niz rozum i czuje sie ta druga , gorsza. Nie wiem czy macie cos takiego, ale moze sproboj jak tz wroci przez godzine np spedzic czas tylko i wylacznie z nia, zeby nic nie odrywalo twojej uwagi od malej . No i tlumaczenie tlumaczenie, ze ona jest bardziej samodzielna , Grzes nie i narazie tak musi byc.Angazuj ja w zajecia, ale zeby to nie byl przymus, moze jako zabawe , przyjemnosc. Zeby ci pomogla podczas jego mycia, pokazesz jej jaki ma malutkie raczki , nozrki , glowke , siadz z nia pokaz jej zdjecia jak byla taka jak on , niech sobie porowna. Poopowiadaj jej historyjki o niej jak bylo bobaskiem , ze nie lubiala np sie kapac, albo zawsze po jedzeniu miala czkawke , albo lubiala jak jej spiewalas i ze robila takie smierdzace kupki hehe . Moze pomoc a moze nie i bedziesz musiala przez ich dorastanie zmagac sie z taka rywalizacja , buntem , bo to jak ona sie zachowuje spowodowane jest tym ze jest na drugim planie. A uwage twoja zwraca poprzez to co robi i widzi ze dziala. Ja sie z bratem bilam , szarpalam droczylam baaaardzo dlugo , az z tego wyroslis my , raczej nie bylismy potulnym kochajacym sie rodzenstwwem .


Bylam z maly na kontroli u dentysty i wszystko oka , zero dziure itd, oby tak dalej. Kazal jesc jablka i marfefki
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 21:20   #1758
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

magda wspóczuję uporu Izy, ale trochę ją rozumiem, bo ja też tak miałam, tu tylko Twoja cierpliwość musi działać, Grześ trochę podrośnie to jej zrobisz jakieś popołudnia tylko z mamą.

Doridee dzięki Czuję, się ok w tych włosach, zwłaszcza kolor mi przypasił. Na razie to dwa razy myłam głowę i dwa razy na dyfuzorze suszyłam, a grzywkę lekko śmigam prostownicą i jest ok. Trochę ta moja grzywa za krótka, ale podrośnie i będzie git. Zaś resztę włosów chyba jeszcze skrócę przed świętami, albo tak obetnę krócej z tyłu a lekko dłużej z przodu W każdym razie po długości trochę bym jeszcze chciała.
My na kaszel zawsze mucosolvan używamy. Działa na nas.
Super, że z pracy jesteś zadowolona.

Śnieżynka my na Mikołaja skromnie, mam taką lalę, piżamkę z tweety, będzie jeszcze dzidziuś od pra-babci, jakieś ciuchy od babci, no i puzzle i malowanki od cioci.
Wiesz co ona od 1,5 roku wazy tyle samo - wiem trudno w to uwierzyć, ale wciąż waży 20kg, a w tym czasie urosła jakieś 15 cm. Ja widzę po spodniach, zawsze fajnie jej tyłek w nich wyglądał, a teraz już spodnie na tyłku wiszą.

A właśnie nie pisałam o tym - Zosia ma teraz fazę na puzzle i malowanki. Układa puzzle z 60 elementów i coraz ładnie maluje malowanki.

monka rzucę do albumu zaraz jakieś to zobaczysz.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 21:33   #1759
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Prezenty świąteczne? Robimy tylko dzieciom i mam już prawie skompletowane dla Aluni, pozostają jeszcze siostrzenice
Ponieważ ma fioła na punkcie kucyków MLP i wszelkich piesków dostanie do buta Miętówkę (kucyk ) a pod choinkę duży zestaw kucyków (z Tesco), grę planszową MLP w blaszanym pudełku z kucykiem http://www.disneylandtoys.pl/index.p...t&prod_id=1807
No i właśnie Andrzej jest w Tesco (20% taniej na zabawki) i kupił interaktywną Różyczkę (oczywiście MLP) i interaktywnego pieska Samby http://www.disneylandtoys.pl/produkt-1341.html
Trochę tego dużo sie zebrało, oj rozpuścimy psiuna Ceny w Tesco rewelacja!!! Dokładając te 20% żal nie kupić

Gosiula matko, współczuję... Ala troszke sie uodporniła chodząc na zajęcia adaptacyjne, też duzo chorowała. Teraz nie jest najgorzej, gdyby nie ten kaszel..
Ciekawa jestem co mi powie lekarka Nie jestem zwolenniczką antybiotyków, ale w tym przypadku chyba będę sie go domagać, wszelkie doraźne środki już przetestowałam.
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 21:47   #1760
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Ja tez bylam z Olivia u dentysty, wszystko w porzadeczku, zdrowe zabki ma

Olivia od dluzszego juz czasu wazy 15 kg...

W poniedzialek albo jak zdaze to w niedziele powklejam fotki moich dziewczynek

Chcialam podciac Olivii wlosy, ale ona sie nie da

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Gosiula strasznieeeee dlugo jestes na zwolnieniu, wspolczuje... A co malej dolega ???


Czytalyscie to :

http://wiadomosci.onet.pl/1586641,2677,1,kioskart.html



Edytowane przez Sniezynka21
Czas edycji: 2009-11-26 o 21:53
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 22:00   #1761
aljaka
szyciowa specjalistka :)
 
Avatar aljaka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 795
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Cytat:
Napisane przez magdawikp Pokaż wiadomość
może się nie sypnie wątek
........ ze staramy się jej na kazdym kroku okazywać to jak i maksymalnie dużo czasu posiwęcać


kurcze, pamiętam to...chodzi o ogólnie zy czas ...łaziłam i ryczałam tak cały pierwszy miesiąc.....ale przeszło jak ręką odjął, z dnia na dzien praktycznie
Nie wiem co Ci poradzić z córcią, a bardzo bym chciała..niby mamy identyczne sytuacje, starsza córcie młodszy syn i różnica 3lta...ale Ala ma fizia na punkcie Piotrka, nawet mi pomaga nie raz.......a angażujesz ją do różnych czynności przy małym....Ja pamiętam ze szlag mnie trafiał, bo Ala chciała być przy kąpaniu, przewijaniu tak że ja nie miałam jak stać..ale gryzłam sie w język...
czekaj już wiem...jak opisać co robiłam i robię(choć już sie tak nie pilnuję) cokolwiek mówię, cokolwiek robię, czegokolwiek zabraniam ..tak to obracam, by nie niosło żadnych negatywnych odruchów, odczuć w kierunku Piotra, by jej przez głowę nie przeszła myśl zła na temat Piotrka.....np jak płakał to robiłam tak:
o zobacz jaki bidulek (on płacze, trudno) jak płacze, zobacz...może go przytulimy, jak myślisz itd...i ona sama mi kazała do niego iść, ja jej nie zostawiłam - ona mnie wysłała
każdy jego uśmiech do niej - zobacz jak mu się humor POPRAWIŁ jak cię widzi (on zawsze się do niej śmieje)
Np gdy Piotr płacze albo ocś mówię dść głośno Piotrusiu uspokój się proszę, Ala nie słyszy bajki...i często MÓWIĘ do niego jak do niej, Piotrusiu pomagam teraz Ali, zaczekaj.......a jak mu móię ze mnie denerwuje to Ala mi zwraca uwagę, ze tak sie nie mówi do małych dzieci
może to coś pomoże
Cytat:
Napisane przez Doridee Pokaż wiadomość
Prezenty świąteczne? Robimy tylko dzieciom i mam już prawie skompletowane dla Aluni, pozostają jeszcze siostrzenice
Ponieważ ma fioła na punkcie kucyków MLP i wszelkich piesków dostanie do buta Miętówkę (kucyk ) a pod choinkę duży zestaw kucyków (z Tesco), grę planszową MLP w blaszanym pudełku z kucykiem http://www.disneylandtoys.pl/index.p...t&prod_id=1807
No i właśnie Andrzej jest w Tesco (20% taniej na zabawki) i kupił interaktywną Różyczkę (oczywiście MLP) i interaktywnego pieska Samby http://www.disneylandtoys.pl/produkt-1341.html
Trochę tego dużo sie zebrało, oj rozpuścimy psiuna Ceny w Tesco rewelacja!!! Dokładając te 20% żal nie kupić

Gosiula matko, współczuję... Ala troszke sie uodporniła chodząc na zajęcia adaptacyjne, też duzo chorowała. Teraz nie jest najgorzej, gdyby nie ten kaszel..
Ciekawa jestem co mi powie lekarka Nie jestem zwolenniczką antybiotyków, ale w tym przypadku chyba będę sie go domagać, wszelkie doraźne środki już przetestowałam.
a u mnie od trzech tygodni oba chore Piotrek po dwóch antybiotykach i nie jest lepiej, Ala po jednym i tak sobie straszny kaszel, u Pietruli jeszcze katar.....i Tż katar (no ale on to umiera już praktycznie)
__________________
w Świecie gardzących snem
arkusz
wymiana

pialjaka to kraina taka
a tu ja, sama ja
aljaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 22:54   #1762
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia no dzieki, fajnie ci w tym kolorze o wiele lepiej, wogole w tych wlosach . Jaki to kolor? Jeju ja tez musze isc do fryzjera bo masakra, a wizyta w pl dopier na wiosne . Juz zaczelam kucyka robic i z opaska smigac bo mnie kudly wkurzaja. Moj malowanek nie lubi, no nie szaleje za nimi,malujemy ale taka bardache na nich robi ze glowa boli .

A wkrecacie dzieci w mikolaja , list, melko , cistko i te sprwy? Moj ma wsadzic do kopertty co chce , ciasteczka z mlekiem na parapecie maja czekac i moze mikolaj przyjdzie .

Tz towi nic nie kupuje bo nie wierzy w mikolaja , chyba ze w sex shopie znajde jakas gumowa pisie to mu dam albo jakis inny zberezny gadzet .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 08:43   #1763
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Dzięki Dziewczyny
wszystko co napisałyście to racja
rzecz w tym, że Iza jak chce to uczestniczy, bardziej jej zaangazowac nie moge, bo nie wiem jak
wiem, ze poswiecam więcej czasu małemu niz jej, chociaz dlatego, ze mały miewa problemy brzuszkowe, i chcemy czy nie najszybciej uspakaja sie u mnie na rękach a nie TŻta
staram sie jej dużo tłumaczyć cała sytuację porównując do tego jak było, kiedy ona była dzidzią, pilnuje własnie aby nie palnąć głupotry, ze coś jest przez Grzesia lub też przez nią
choc ciężko jest jak on śpi a Iza piszczy i w efekcie mały płacze, podejść do tego spokojnie
jeszcze jak byłam w ciąży to przerabiałama z nia zdjęcia i historyjki z jej niemowlectwa, dużo probowałam jej powiedzieć jak będzie jak Grześ się urodzi
ale problem w tym, ze Iza zawsze była mega zazdrosna o mnie, teraz zazdrosna jest generalnie na kazdym kroku o wszystko - we wtorek jechaliśmy do lekarza z Izą i do małego przyszła Teściowa - Iza okazałą swoje niezadowolenie pokazując jej jak bardzo jest na nią złą, ze przyszła do Grzesia nie do niej, choc ona jej przyniosła jak zwykle słodycz, to i tak to nie pomogło

Doridee fajnie, ze praca Ci się podoba, a kaszel u nas jest juz ponad 3 tygodnie, a teraz doszedł mega katar i to ropny, ale jakoś Iza sie trzyma bez gorączki, więc daje jej bactrim i nie jade do lekarza, z kaszlem byłam i mi powiedziała, ze to wirusowe i około 3 tygodnie trzyma

Gosiula to masz z chorobami - u nas pewnie tez by były zwolnienia, tylko że ja teraz jestem w domu

Śnieżynko to juz rok o kurcze - dużo zdrowka dla jubilatki i masę słodyczy
Iza tez nie chce słyszec o podcięciu włosów
nie doczytaąłm tego artykułu bo juz na poczatku mnie szlag trafił - jak mozna, jak jestem przciwan penym sprawom to u takich kreatur powinno się podwiązywac jajniki czy jak tam aby już nie mogła skrzywdzić dziecka

ja Ize na mikołaja kupiłam
http://www.allegro.pl/item826949293_..._creation.html
i chcę jeszcze to
http://www.allegro.pl/item812861701_...ta_drazek.html
ona ma fioła na punkcie baletu
pod choinkę kupiłam jej lalkę dzidziusi Agatke z akcesoriami - nic wielkiego
dla Grzesia matę edukacyjną - a pod choinkę pewnie jakiś ciuszek, pewnie nie kupowałabym, ale Iza nie moze przecież widzieć, ze mikołaj jej przyniosł prezent a jemu nie bo jak ja jej wytłumacze

wszystkim zdrowka
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 09:40   #1764
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Moje czubusie pojechali na modly , raz do roku tz jest przykladnym wierzacym

Magda moze byc grzej jak mala podrosnie i maly zacznie chodzic, bedzie ciekawy, bedzie chcial sie z nia bawic, wchodzic do jej pokoju brac jej rzeczy. I tak sobie mysle ze nie wazne co bys robila i tak mala sie nie zmieni i bedzie zazdrosna. Zaczna sie popychanym wyzywanki , mamo wez go itd. Sa rodzenstwa ktore sie toleruja i sa bardziej kochane a sa takie jak napisalam wyzej. Mniejmy nadzieje ze jakos z tego wyrosnie i zrozumie Sama ciekawa jestem jak to u nas bedzie jak juz bedzie 2 dzidzia czy taka madrala bede .

Sniezynka kurcze teraz doczytalam ten artykul, straszne i smutne. Szkoda ze nikt nie interweniowal.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 10:44   #1765
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Śnieżynka normalnie zakazujęCi podawać takich linkó - mi wystarczyło przeczytać nagłówek, o tym co było w przewodzie pokarmowym Kubusia. Nie wiem skąd biorą się takie osoby. Trzęsie mnie na samą myśl

monka nie mam pojęcia co za kolor, miał być średni brąz, a miejscami jest chyba nawet czarny U fryzjerki w tym kolorniku to nr 7 nie wiem jaka firma (na pewno nie matrix)
Kupiłam sobie z Babyliss dwufazowy spray do prostowania to będę testować.
Te modły to takie do Allaha? Dywanik i te sprawy?

magda Zosia chcała właśnie z tej serii lalek tylko tą co hebratkę pije
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 14:11   #1766
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia hehe no cos w tym stylu nie wiem dokladnie. Wiem ze krotko , szybcie niz my, ale u nich to chyba 5 razy dziennie jest. Oni byli na porannej i wrocili. Jak przetestujesz spray to daj cynk .

Ja musze sobie przypomniec jakim ja farbowalam wlosy kiedy doczepialam swoje ,zeby potem roznicy nie bylo . Z loreala jakas byla ale ni w gruszke ni w pietruszke nie pamietam. Ja ostatnio kupilam sobie zelazko babylis i kowa cholerka przedwczoraj patrze a przeceniona jest o 50 f Moj tz zaczal sie smiac , a za chwile mowi, KURCZE CZEMU JA SIE SMIEJE TO JA PRZEPLACILEM. ojj ale sie usmialam .

Uzywal ktos kosmetyki do wlosow z firmy ALTERNA ?
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 14:32   #1767
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka tż dobry z tą prostownicą
Pierwsze słyszę o tej firmie, może dziewczyny będą coś wiedzieć. Tyle znalazłam, że to jakieś luksusowe z Beverly Hills, więc i cena jest wyższa.

Kupujemy lodówkę. Już mi się w oczach mienią i te numery modeli też. Jakie macie?
My chcemy taką ok. 180 cm wysoką, żeby były trzy szuflady w zamrażarce i tak do 1500zł.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 14:54   #1768
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edytcia ja mam electrolux 210 wys. i płaciłam 1600
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 17:15   #1769
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia my mamy dwu drzwiowa, jestem zadowolona z samsunga. Podobaja mi sie jeszcze takie nowe lodowki w starym amerykanskim stylu, takie strasznie szerokie , super sa. Ceny tez powalaj .

Kupilam malemu jakies *******, bibulki papir kolorowy, pomponiki takie male do naklejania , pylki kolorowe brokat, i bedziemy robic lancuchy na choinke, mam nadzieje ze mu sie spodoba . Wzielam jeszcze zestaw koralikow do robienia i nawleka mi teraz lancuszek, troche babskie ale zajmujace i cel cwiczy hehe. Jeszcze chce z nim porobic kartki swiateczne zamiast kupowac i powysylac na swieta.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 11:06   #1770
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Sniezynka jak tam mala solenizantka , no no juz jej latka poleca zanim sie obejrzysz a bedzie smigac na randki hehe. Usciskaj ja mocno od Kartaluza i dawaj no foteczki .


Gosia ty masz plyte indukcyjna w kuchni , jak sie sprawuuje? jakies plusy , minusy? z jakiej firmy?

I chcialabym widziec jakie macie blaty w kuchni, jaki material ,kolor i jakie plytki na podlodze tez w kuchni, jaki kolor , , jakies plusy minusy?.

Sniezynka ty masz w kuchni plyte miedzy meblami na scianie? czy cos takiego. Cos kiedys pisalas ze smugi zostaja? ja sie zastanawiam ale chyba postawie na malutkie kafeleczki w kolorze srebra , szara , jakas mozaika. Nie bedzie problemu z czyszczeniem, tak mi sie wydaje
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 23:00:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.