mikrodermabrazja - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 11:58   #151
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was robiła mikrodembrazję na roztępy?
w wątku zbiorczym o rozstępach,właśnie nam koleżanka Lee na bieżąco zdaje relacje po kolejnych zabiegach mikrodermabrazji,zaprasza m tam
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 13:25   #152
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez magda1412 Pokaż wiadomość
dopiero gdy zrobi łam badania hormonalne okazało się że mam za wysoki poziom prolaktyny i lekarz przepisał mi na to leki (bromergon) no i w sumie jak ręką odjął, krostki znikły, a teraz tylko gdzieniegdzie blizny i czerwonawe plamki zostały
Hm.. mam podobnie jak wy, maści, kremy, stosowałam też leki doustne a potem i tak co miało wrócić to wracało..
Madziu1412.. a powiedz mi odnośnie tej prolaktyny, o ile miałaś ją podwyższoną? Pare miesięcy temu robiłam badania hormonalne, prolaktyne miałam podwyższoną o ile dobrze pamiętam ok. 7-8 raz ale moja p. ginekolog stwierdziła, że to nie jest jeszcze hiperprolaktynemia więc nie będziemy tego leczyć farmakologicznie.. Swoją drogą tak się zastanawiam, Koleżanka leczy hiperprolaktynemia a zawsze miała idealną cere..

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Co do trądziku, to "leczyłam się już"
-hormonami (diane 35, teraz biorę Yaseminell)
A powiedz mi miałas może przerwe pomiędzy Diane a Yaseminell? Pytam dlatego bo zastanawiam mnie stan Twojej skóry po odstawieniu hormonów choćby na niedługi czas..
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2009-03-24 o 13:39
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:05   #153
magda1412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Dot.: mikrodermabrazja

do CAAMEROON
z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że miałaś robiony podwójny test na prolaktynę tzn. najpierw jeden a potem po godzinie po tabletce drugi, no i jeżeli wyszedł Ci ten drugi 7-8 razy większy to jest wszystko ok, zresztą powiedziała Ci to twoja lekarka. Ja natomiast w teście pojedynczym, czyli bez tabletki mam 57( nie pamiętam jednostki) przy normie do 25, więc po tabletce będę pewnie mała powyżej 10 razy większą od normy. Lekarz u mnie stwierdził hiperprolaktynemię no i leczę się, niedługo zrobię sobie test, mam nadzieje że prolaktyna spadnie, Najczęściej przy wysokim poziomie prolaktyny występują problemy z cerą, ale to nie jest norma, najprawdopodobniej Twoja koleżanka jest tą szcześciarą której te problemy z cerą nie dotyczą pozdrawiam
magda1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:08   #154
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
w wątku zbiorczym o rozstępach,właśnie nam koleżanka Lee na bieżąco zdaje relacje po kolejnych zabiegach mikrodermabrazji,zaprasza m tam
Przepraszam, czy mogłabyś wkleić link? Nie mogę znaleźć wątku w wyszukiwarce...
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:31   #155
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: mikrodermabrazja

proszę bardzo
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...144128&page=45
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 16:15   #156
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez magda1412 Pokaż wiadomość
do CAAMEROON
z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że miałaś robiony podwójny test na prolaktynę tzn. najpierw jeden a potem po godzinie po tabletce drugi, no i jeżeli wyszedł Ci ten drugi 7-8 razy większy to jest wszystko ok, zresztą powiedziała Ci to twoja lekarka. Ja natomiast w teście pojedynczym, czyli bez tabletki mam 57( nie pamiętam jednostki) przy normie do 25, więc po tabletce będę pewnie mała powyżej 10 razy większą od normy. Lekarz u mnie stwierdził hiperprolaktynemię no i leczę się, niedługo zrobię sobie test, mam nadzieje że prolaktyna spadnie, Najczęściej przy wysokim poziomie prolaktyny występują problemy z cerą, ale to nie jest norma, najprawdopodobniej Twoja koleżanka jest tą szcześciarą której te problemy z cerą nie dotyczą pozdrawiam
Tak, dobrze wywnioskowałaś , miałam robiony podwójny test na prolaktyne.. Mówiąc, że wynik czyli wartość po tabletce wyszedł 7-8 razy większy miałam na myśli, że był on wyższy od pierwszego 0 taka wartość.. Troszke niejasno się wyraziłam Lekarka powiedziała, że mogłybyśmy coś przepisać ale nie musimy Ale mam ogromna nadzieje, że Tobie kuracja pomoże i prolaktynke będziesz już miała w normnie, trzymam bardzo mocno kciuki Czytałam właśnie, że podwyższona prolaktyna miewa wpływ na cere, zresztą nie tylko na to, dlatego chciałam zrobić te badania.. Eh.. moja Koleżanka to ma cere.. miodzioo, z mikroskopem bym niczego nie znalazła Pozdrawiam
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2009-03-25 o 17:00
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 20:03   #157
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A powiedz mi miałas może przerwe pomiędzy Diane a Yaseminell? Pytam dlatego bo zastanawiam mnie stan Twojej skóry po odstawieniu hormonów choćby na niedługi czas..
Miałam przerwę. Diane brałam przez około rok, mniej więcej na przełomie 2003/2004. Potem miałam rok jakiś przerwy, potem rok z logestem, potem znowu kilka lat przerwy.
Diane jest zbyt szkodliwe, zeby to brać na trądzik. Odradzam.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 17:12   #158
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Miałam przerwę. Diane brałam przez około rok, mniej więcej na przełomie 2003/2004. Potem miałam rok jakiś przerwy, potem rok z logestem, potem znowu kilka lat przerwy.
Diane jest zbyt szkodliwe, zeby to brać na trądzik. Odradzam.
A jak zachowywała się Twoja cera podczas brania tabletek (choć domyślam, że sie poprawiła) a jak po odstawieniu? Nasilenie trądziku wróciło?
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:04   #159
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Znam to.
Pierwszy raz zrobiłam mikrodermabrazję u cudownej kosmetyczki - zabieg trwał długo, kosmetyczka nawet zrobiła mi dekolt za free. Kiedy przyszłam na kolejny zabieg ku mojemu zdziwieniu przyjęła mnie inna pani (chociaż umawiałam się telefonicznie do tej mojej) i ta pomiziała mnie aparatem z 15 minut i koniec.
W zeszłym tygodniu poszłam do innego salonu i tam mikrodermabrazję znowu zrobiono mi starannie.
"W czasie jednego zabiegu, który trwa około 30 do 45 minut, istnieje możliwość ścierania od 5 do 15 razy całą poddaną zabiegowi powierzchnię (np. twarz)." (informacja ze strony: http://www.mikrodermabrazja.waw.pl/index.php)
to nieprawda ze trwajaca 15 min mikrodrmabrazja jest zle wykonana, czas zabiegu to sprawa indywidualna

co do peelingu kawitacyjnego to nie mozna go raczej porowna do oczyszczania manualngo bo to zupelnie inna bajka. kawitacje mozna spokojnie wykonywa 1 razy w tygodniu, ale tak naprawde najskuteczniejsza jest gdy jest czescia polzabiegu
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 06:46   #160
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A jak zachowywała się Twoja cera podczas brania tabletek (choć domyślam, że sie poprawiła) a jak po odstawieniu? Nasilenie trądziku wróciło?
Twarz średnio się poprawiła, obserwowałam wtedy zanik dziadostw na plecach i dekolcie. Po odstawieniu tabletek powoli nawrót. Chociaż trudno to stwierdzić, bo to nie działo się z dnia na dzień.

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
kawitacje mozna spokojnie wykonywa 1 razy w tygodniu, ale tak naprawde najskuteczniejsza jest gdy jest czescia polzabiegu
Tak jest chyba też z mikrodermabrazją, że lepsze daje efekty, jak połączy się ją z innym zabiegiem. Na mnie świetnie podziałała w połączeniu z kwasem migdałowym.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:57   #161
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Twarz średnio się poprawiła, obserwowałam wtedy zanik dziadostw na plecach i dekolcie. Po odstawieniu tabletek powoli nawrót. Chociaż trudno to stwierdzić, bo to nie działo się z dnia na dzień.

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------



Tak jest chyba też z mikrodermabrazją, że lepsze daje efekty, jak połączy się ją z innym zabiegiem. Na mnie świetnie podziałała w połączeniu z kwasem migdałowym.

po mikrodermabrazji mozna zastosowac np darsonwalizacje, a jak najbardziej wskazane jest zastosowanie odpowiedniej dla skory ampulki, np wit C na uszczelnienie naczyn oraz maski łagodzacej
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 16:10   #162
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
po mikrodermabrazji mozna zastosowac np darsonwalizacje, a jak najbardziej wskazane jest zastosowanie odpowiedniej dla skory ampulki, np wit C na uszczelnienie naczyn oraz maski łagodzacej
W moim ulubionym salonie darsonwalizacja, ampułka i maseczka są w cenie mikrodermabrazji. Nie ma tak, że kosmetyczka zedrze z kobity skórę i sio do domu
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 18:03   #163
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: mikrodermabrazja

Cieszę się, że w końcu trafiłam tu do Was

Podobnie jak niektóre z Was przeszłam drogę przez mękę próbując zlikwidować moje blizny na policzkach (miałam 6 zabiegów migdałem, 6 zabiegów kwasem glikolowym 70%, mnóstwo maści, antybiotyków, zabiegi laserem IPL)

Zdecydowałam się w końcu na mikrodermabrazję - jestem po 2 zabiegach i widać różnice

Jak mogę pomóc mojej cerze w trakcie zabiegów? Bo kosmetyczka na pewno zaleci swoje kosmetyki, a Wy jakie macie wypróbowane sposoby?
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 09:01   #164
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Dot.: mikrodermabrazja

A ja mam problem.
A mianowicie, miałam robioną wczoraj mikro, tyle że jakby to powiedzieć rozdziewiczałam sprzęt bo byłam pierwsza. No i mam teraz ślady na twarzy. Takie pasma przy kurzych łapkach, na czole i na żuchwie.
Miało niby mi to zejść już dzisiaj, ale jakie były wczoraj takie są i dzisiaj.
Troszkę się boję i mam pytanie - kiedy mi zejdą te ślady ?
SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 23:08   #165
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: mikrodermabrazja

ja także miałam robioną kawitację, ale sam taki zabieg daje lekkie odświeżenie skóry i różnicy żadnej nie widziałam. Ale jako że mam cienką, naczynkową skórę, to nie chciałam robić mikrodermabrazji, czytałam różne negatywne opinie na ten temat. Ale za namową mojej kosmetyczki zdeydowałam się na delikatna mikrodermabrazję. Bezpośrednio po pierwszym ścieraniu czułam gorąco, skóra była czerwona, ale po nałożeniu maski z alg było już ok. Kiedy wróciłam do domu skóra była lekko zaróżowiona, żadnego pieczenia, dyskomfortu. Na drugi dzień wyglądała bardzo dobrze, makijaż wreszcie udało mi się zrobić bez suchych skórek itp. Później zrobiłam jeszcze dwa zabiegi ( mikro, maska, apułka) i rzeczywiście lepiej wyglądałam, zero podrażnionych naczynek. To było w grudniu i styczniu, teraz zastanawiam się nad ponowną serią. Ale nie wiem czy faktynie nie robię czegoś szkodliwego swojej skórze, co o tym sądzicie?
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 08:20   #166
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: mikrodermabrazja

Jeśli twoja skóra dobrze zareagowała na poprzednią serię mikro to dlaczego miałabyś swojej skórze szkodzić? Co do nowej serii, to nie wiem czy teraz zdążysz, nie poleca się robić jej później niż kwiecień (w niektórych salonach nawet sezonowo wycofują ten zabieg z oferty).
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:42   #167
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: mikrodermabrazja

Witam! Jestem po pierwszej mikrodermablazji, jak narazie uczucia mieszane...nie widze nic poza tym że mam gładką cerę. No ale wiem, że aby efekty były widoczne jeszcze długa droga przede mną. Kosmetolog mi doradziła żebym następnym razem czyli za ok. tydzień zrobiła sobie peeling chemiczny HPP - High Potency Peel (80%) ponoć to jakaś najnowasza metoda w zwalczaniu blizn?
Czy któraś z Was stosowała coś takiego?? Podobno jest to silniejsze niż peeling migdałowy, wykonuje go lekarz kosmetolog.
A powiedzcie mi czy po zabiegu mikro robicie te maseczki u kosmetyczki? Ja zrobiłam sobie jakąś w domu, bo szkoda mi bylo troche kasy...
A jakich maseczek używacie po mikro w domu?? Macie jakieś sprawdzone, niedorgie?? Takie które powodują złuszczanie naskórka?
Jakich kremów używacie po mikro??
I ostatnie pytanie macie jakiś sprawdzony bloker lub wysoki filtr do twarzy?? Muszę się w coś zaopatrzyć na czas tych zabiegów.
Pozdrawiam.
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 09:53   #168
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: mikrodermabrazja

Ja jestem na poczatku drogi z mikro więc nie pomogę - wczoraj byłam na trzecim zabiegu - zdarła mnie niemiłosiernie i w jednym miejscu mam jakby przetarcia naskórka - mam nadzieje, że szybko zejdzie.

Nie pomogę za bardzo z maseczkami i kremami. Po mikro moja kosmetyczka zawsze na 20-25 zostawia mi na twarzy maseczke, albo z alg, albo wczoraj z kolagenem. Tego dnia po mikro już niczym nie smaruję buźki bo mam na niej filtr.

W kolejnych dniach używam kremu cetaphil lub physiogel - zalecenia dermatologa.

Szukam teraz jakiegoś dobrego filtru - mam iwostinu Solecrin 50+ i troszkę bieli, ale nie jest tragiczny. Muszę dowiedzieć się które pudry moga go destabilizować itp.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 11:59   #169
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
lekarz kosmetolog.
Nie chcę być czepliwa, ale coś mi się wydaje, że miałaś na myśli lekarza dermatologa. Bo kosmetolog to zazwyczaj po prostu człowiek po studiach magisterskich pt. kosmetologia. Ale to nie jest medycyna. No i co najważniejsze - silne kwasy tylko u dermatologa.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Witam! Jestem po pierwszej mikrodermablazji, jak narazie uczucia mieszane...nie widze nic poza tym że mam gładką cerę.
Mikrodermabrazja pobudza skórę do odnowy. Efekty są po kilku zabiegach, kiedy to skóra jest regularnie stymulowana do regeneracji.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 14:05   #170
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Nie chcę być czepliwa, ale coś mi się wydaje, że miałaś na myśli lekarza dermatologa. Bo kosmetolog to zazwyczaj po prostu człowiek po studiach magisterskich pt. kosmetologia. Ale to nie jest medycyna. No i co najważniejsze - silne kwasy tylko u dermatologa.
Nie miałam na mysli dermatologa tylko lek. kosmetologa, zajmuje się on medecyną estetyczną i własnie m.in wykonuje te mocne peelingi.

A powiedzcie mi czy po pierwszej mikro powinna mi sie coś złuszczać skóra, tak żebym to zauważyła?? Bo ja nic nie widze, tak jakby zero reakcji. Tak ma być??

Edytowane przez NaOmi85
Czas edycji: 2009-04-03 o 14:07
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 14:51   #171
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi czy po pierwszej mikro powinna mi sie coś złuszczać skóra, tak żebym to zauważyła?? Bo ja nic nie widze, tak jakby zero reakcji. Tak ma być??
Nie dam sobie za to głowy uciąć ale sądze, że po mikrodermabrazji skóra NIE nie ma się łuszczyć.. skóre złuszczasz tylko podczas samego zabiegu mikrodermabrazji.. Gdybyś miała robiony kwas to tak, wtedy rzeczą normalną jest, że po paru dniach występuje złuszczanie.. Tak jak u mnie dzisiaj

Ale mnie kosmetyczka odradziła już teraz dalsze stosowanie kwasów ze względu na piekna pogode.. Jedynie wiem, że kwas migdałowy może być robiony przez cały rok (ale on jest raczej słabym kwasem). Dlatego na te przyjemności zaczekam do jesieni a teraz spróbuje mikrodermabrazje..

Mam na oku pewien filtr a raczej bloker w hm.. pudrze Używa go moja kosmetyczka już od dłuższego czasu i bardzo sobie chwali.. a takie 2 w 1 byłoby wygodniejsze Cena jest taka jak tego typu wysokich filtrów w aptece a gdyby jeszcze krył
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 22:36   #172
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Nie dam sobie za to głowy uciąć ale sądze, że po mikrodermabrazji skóra NIE nie ma się łuszczyć.. skóre złuszczasz tylko podczas samego zabiegu mikrodermabrazji..

Ale mnie kosmetyczka odradziła już teraz dalsze stosowanie kwasów ze względu na piekna pogode.. Jedynie wiem, że kwas migdałowy może być robiony przez cały rok (ale on jest raczej słabym kwasem). Dlatego na te przyjemności zaczekam do jesieni a teraz spróbuje mikrodermabrazje..

Mam na oku pewien filtr a raczej bloker w hm.. pudrze Używa go moja kosmetyczka już od dłuższego czasu i bardzo sobie chwali.. a takie 2 w 1 byłoby wygodniejsze Cena jest taka jak tego typu wysokich filtrów w aptece a gdyby jeszcze krył
A mi kosmetyczka powiedziała, że po mikro skóra może się delikatnie "sypać", czyli łuszczyć delikatnie i tak właśnie się u mnie dzieje (u mnie to wygląda jak mikro-łupież).

Co do mikro - to ten zabieg też uwrażliwia na słońce i nie powinno się go stosować w lecie lub przy słonecznej pogodzie, jeśli spędza się dużo czasu na zewnątrz. A po migdale też bez filtrów jest niebezpiecznie.

A jakiej firmy ten bloker?
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 16:00   #173
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
A mi kosmetyczka powiedziała, że po mikro skóra może się delikatnie "sypać", czyli łuszczyć delikatnie i tak właśnie się u mnie dzieje (u mnie to wygląda jak mikro-łupież).

Co do mikro - to ten zabieg też uwrażliwia na słońce i nie powinno się go stosować w lecie lub przy słonecznej pogodzie, jeśli spędza się dużo czasu na zewnątrz. A po migdale też bez filtrów jest niebezpiecznie.

A jakiej firmy ten bloker?
Dobrze wiedzieć, że po mikro też mogą być takie skutki Hehe mikro-łupież

Myśle, że każdy zabieg który ma za zadanie ścierać naskórek, złuszczać go itd. nie zależnie od tego czy jest to kwas, czy mikro.. uwrażliwia skóre i musi się przy nich stosować wysokie filtry.. Ja tam nie jestem ekspertką ale kosmetyczka mi powiedziała, że takich kwasów jakie ja miałam mieć robione (czyli kwas glikolowy) nie robi sie już przy takim dużym słońcu.. ale mikro jest dopuszczalna.. mówiąc to nie maiała na myśli jakiegoś mega ścierania a raczej w miarę delikatne zabiegi.. Oczywiście wiem, że najlepiej byłoby wszystkie takie zabiegi robić jesienią, zimą.. ale ze względu na okoliczności czyli wesela jakie mi się napatoczyły ogromnie mi zależy na tej mikro już teraz..

Hm.. nie pamiętam nazwy firmy Ale mam nadzieje się tego dowiedzieć w środe Sorki..

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Podobnie jak niektóre z Was przeszłam drogę przez mękę próbując zlikwidować moje blizny na policzkach (miałam 6 zabiegów migdałem, 6 zabiegów kwasem glikolowym 70%, mnóstwo maści, antybiotyków, zabiegi laserem IPL)

Zdecydowałam się w końcu na mikrodermabrazję - jestem po 2 zabiegach i widać różnice
ksylwia jako, że jesteś troszke bardziej "doświadczona" niż ja mam do Ciebie pytanie.. miałaś robiona serię kwasem migdałowym a teraz chodzisz na mikro więc moje pytanie: po czym widzisz większą różnice (czy też szybszy efekt jesli chodzi o pozbywanie się blizn i przebarwień)? Bo mam do wyboru serie kwasem albo mikrodermabrazji.. i nie wiem co wybrać.. miałam robiony jeden zabieg mikro i jestem bardzo zadowolona ale słyszałam też, że seria kwasem mogłaby przynieść lepsze efekty Byłabym Ci bardzo wdzięczna za porade Pozdrawiam.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2009-04-11 o 15:36
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:51   #174
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: mikrodermabrazja

Odświeżam wątek, bo może będziecie znały odpowiedź na moje pytanie: czy mikro jest skuteczna w usuwaniu ciemnych plam powstałych od słońca? Wygląda to jakby barwnik został nierównomiernie rozłożony. W zimie używałam kremu wybielającego Eris, ale nic nie pomógł.
Czy 2-3 zabiegi mikro dałyby temu radę?
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 13:46   #175
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo może będziecie znały odpowiedź na moje pytanie: czy mikro jest skuteczna w usuwaniu ciemnych plam powstałych od słońca? Wygląda to jakby barwnik został nierównomiernie rozłożony. W zimie używałam kremu wybielającego Eris, ale nic nie pomógł.
Czy 2-3 zabiegi mikro dałyby temu radę?
Moim zdaniem
Mikro stosowana jest między innymi w celu usuwania przebarwień więc skoro jest do tego przeznaczona teoretycznie powinna dać rade ale to zależy też od głębokości plamek.. Proponowałabym zapytać samej kosmetyczki na ile mikro mogłaby w Twoim przypadku pomóc i ile zabiegów trzeba byłoby zrobić.. choć pewnie więcej niż 2-3 (znając życie).. mikro nie jest mocnym zabiegiem. Mi powiedziano, że na moje przebarwienia i blizny mikro jest raczej za słaba i efekty nie będą powalające, a szkoda bo jest całkiem przyjemna Pozdrawiam
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:25   #176
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: mikrodermabrazja

Wczoraj miałam pierwszą mikrodermabrazję diamentową.... chcę troszkę wygładzić i odświeżyć cerę. Mam cerę mieszaną, z bliznami potrądzikowymi. Na kwasy już nigdy nie pójdę, bo miałam totalnie zmasakrowaną twarz po TCA
Zabieg jest dosyć przyjemny :
Najpierw demakijaż połączony z masażem - ok. 5 min
potem złuszcanie naskórka - ok. 15 min.
Tonizacja
maseczka (łagodżaco-odżywcza) - ok. 20 min.
i na koniec krem z masażem
acha i buzia na koniec zostałą posmarowana filtrem LRP 50
Cały zabieg trwał ok. 45 min., kosztował 140 zł
Cera wczoraj była ładnie odświeżona i nawilżona, dzisiaj efekt dalej trwa
Jestem umówiona na następną trochę głębszą za tydzień i za dwa tyg. Potem jeszce 3
Oczywiście BLOKER !!!
Zobaczymy jakie będą efekty po tej mojej serii.... cudów nie oczekuję, bo to dosyć słaby zabieg ale może choć troszkę cera wyładnieje
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:03   #177
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Na kwasy już nigdy nie pójdę, bo miałam totalnie zmasakrowaną twarz po TCA

Zabieg jest dosyć przyjemny :
Najpierw demakijaż połączony z masażem - ok. 5 min
potem złuszcanie naskórka - ok. 15 min.
Tonizacja
maseczka (łagodżaco-odżywcza) - ok. 20 min.
i na koniec krem z masażem
acha i buzia na koniec zostałą posmarowana filtrem LRP 50
Cały zabieg trwał ok. 45 min., kosztował 140 zł
Oooj tak.. TCA to masakra, masz racje.. też myślałam, że już nigdy kwasu nie zrobię, ale potem miałam inny lekki kwas i byłam zadowolona

A Goniu mogłabyś zdradzić gdzie byłaś na takiej mikro.. bo cena jest całkiem niezła w porównaniu do złożoności zabiegu Pozdrawiam
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:28   #178
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Oooj tak.. TCA to masakra, masz racje.. też myślałam, że już nigdy kwasu nie zrobię, ale potem miałam inny lekki kwas i byłam zadowolona

A Goniu mogłabyś zdradzić gdzie byłaś na takiej mikro.. bo cena jest całkiem niezła w porównaniu do złożoności zabiegu Pozdrawiam
w Gdańsku, Dwór Kuźniczki
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 19:12   #179
2302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
mikrodermabrazja

cześć wszystkim
mam kilka pytań co do mikrodermabrazji:
a) czy 14 latka może zrobić taki zabieg?
b) czy można mieć skórę naczynkową?
c) czy trzeba zrobić kilka zabiegów czy można tylko jeden?
d) ile za niego zapłaciłyście?
e) no i czy są efekty tzn. nie ma blizn, trądziku?



dzięęęki
2302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 19:39   #180
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 993
Dot.: mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez 2302 Pokaż wiadomość
cześć wszystkim
mam kilka pytań co do mikrodermabrazji:
a) czy 14 latka może zrobić taki zabieg?
b) czy można mieć skórę naczynkową?
c) czy trzeba zrobić kilka zabiegów czy można tylko jeden?
d) ile za niego zapłaciłyście?
e) no i czy są efekty tzn. nie ma blizn, trądziku?



dzięęęki
Ja robilam mikrodermabrazje, ale po to aby pozbyc sie blizn po tradziku i rozszerzonych porow.
a) mysle ze 14latka moze wykonac taki zabieg
b) z tego co wiem to mozna
c) jeden zabieg raczej nic nie da, ja mialam okolo 15 zabiegow
d) 1 zabieg kosztuje 150zl
e) efekty sa ale zbyt male i dlatego wiecej niz pojde gdyz to byla strata kasy i zaluje ze to zrobilam, pewnie powinnam to powtorzyc ale sadze ze juz wydalam wystarczajaco duzo pieniedzy i wiecej tego bledu nie powtorze. blizny sa mniejsze ale ta roznica jest tak nieznaczna ze nikt z zewnatrz nie zauwazyl
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 11:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.