Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-06-16, 23:29   #3601
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Oyy wieki mnie tu nie by³o;-) P.S jaki¶ czas temu by³am u fryzjerki, wzie³am swoje farby aby zmieszaæ. Fryzjerka otworzy³a oczy z zachwytu taki fajny kolor nam wyszed³ i ze zdziwienia, ¿e taki ciemny ;-) - wszak by³ to naprawdê popielaty ciemny br±z. Niestety nie mam fotek, a jako ¿e by³o to dawno temu to ju¿ siê wymy³. ale to by³ po prostu ciemny szary, g³eboki popiel, mega!

A oto przepis:
Fanola 11.7 ca³³a tubka + Fanola 8.11 1/3 tubki, woda 3% POLECAM wszystkim szuakj±cym naturalnego popielu na g³owie, kurka szkoda, ¿e nie mam zdjêæ, my¶lê, ¿e by siê Wam spodoba³
no i kolor wychodzi bardzoooo ciemno, jaki¶ poziom 6 lub 5.) k³ad³am to na kurczaka po rozja¶nianiu z poziomu 9 i 8

Catee czy pamiêtasz jak± farb± mia³a¶ robione w³osy tutaj:

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...metrics=gemius.
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2014-06-16 o 23:46
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-22, 22:35   #3602
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A w jakiej kondycji w³osy po tej farbie???
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-05, 11:42   #3603
alicja 28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej magdaavon
czy próbowa³a¶ ju¿ zabawê z mixtonami. Napisz proszê bo ja próbujê osi±gn±æ taki kolor jak ty. Teraz kupi³am 5/81 i czekam na dostawê. Niestety mam ten sam problem z szybkim wyp³ukiwaniem siê na ciep³o jak u ciebie. A jakiej wody u¿y³a¶ do 5/81 6%?
alicja 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-05, 15:25   #3604
severalflames
Raczkowanie
 
Avatar severalflames
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

http://img.szafa.pl/forum/0/files_db...525/cc7/779045

Czy farb± drogeryjn± mog³abym uzyskaæ taki kolor (mo¿e byæ nawet ciemniejszy)? Moje w³osy to teraz mocno sprany br±z i jakie¶ 6cm moich naturalnych - rowniez brazowych w³osów.
Zale¿y mi na zimnym br±zie bez zadnych czerwonych po¶wiat.
No i o nazwê farby drogeryjnej bo w mieszanie nie chcê siê bawiæ
severalflames jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-08, 14:37   #3605
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 447
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kto¶ wie jak± farb± uzyskam taki kolor? to s± moje w³osy ,które by³y farbowane z dwa miesi±ce temu, ale aktualnie pozosta³ po nich ¶lad
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00558.jpg (95,2 KB, 94 za³adowañ)
Zielona Herbata 1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-13, 10:49   #3606
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny! Wieki mnie tu nie by³o, ale to dlatego, ¿e od d³u¿szego czasu jestem... ruda I to ca³kiem z zamierzenia.

Teraz powoli nasz³o mnie na lekkie przygaszenie tych rudo¶ci. Pierwszy etap mam za sob± - ugasi³am ten ogieñ bardzo skutecznie przez stosowanie szamponu niebieskiego Marion + p³ukanka z Delii.

W³osy mia³am jasne, poziom 8, ale w³a¶nie z³ocisto-rude.

Zupe³nym przypadkiem odesz³am na chwilê od farb profesjonalnych, bo naczyta³am siê sporo o sklepowej Joannie w kolorze Naturalny Blond 33. Polecam go wszystkim, którzy dora¼nie i tanim kosztem chc± stonowaæ rudo¶ci. Dzia³a. Ta farba ma w sobie spor± zawarto¶æ niebieskiego pigmentu i po prostu wychodzi szarawa. Przy bardzo jasnych w³osach trzeba uwa¿aæ. Nie chcê tu wklejaæ cudzych zdjêæ, ale jak sobie wpiszecie w Google tê farbkê, to sporo efektów po farbowaniu wam wyskoczy
My¶lê, ¿e to ca³kiem niez³y sposób - tak jak mówiê - dorywczo.
Warto jeszcze zwróciæ uwagê, ¿e ona ma utleniacz 9%. My¶lê, ¿e gdyby go zamieniæ na 6%, efekt bêdzie lepszy. Ja tak zrobiê w najbli¿szym czasie.

Zamówi³am te¿ Matrix Color Sync - 8A (ash). Ju¿ do mnie leci.

Poni¿ej wklejam zdjêcie opakowania farby, moje w³osy przed i zdjêcie, na którym pani ma kolor, który jest podobny do mojego obecnego.
Shade, a co zrobi³a¶ ¿e uda³o ci siê do poziomu 8 doj¶æ. D³ugo to trwa³o ??? Kolorek zrobi³a¶ fantastyczny, gratulacje klask i:
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-15, 22:04   #3607
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Eh, ju¿ sama nie wiem co mam zrobiæ z moimi k³akami ci±gle mam ten sam problem, chce uzyskaæ kolor taki jak na zdjêciach, ciemniejszy, grafitowy, szary ale nie moge, cokolwiek robie, jak±kolwiek farbê, mix nie kupie wiecznie na w³osach zostaje RUDY/z du¿± doz± z³ota

Od pocz±tku, moje w³osy to zdjêcie pierwsze na dzieñ dzisiejszy. W przeci±gu ostatnich 2 tygodni farbowa³am w³osy inoa 6.07 + 9.1 (metaliczny trochê gasi³ rudo¶æ i nadawa³ zielonkawej po¶wiaty) na w³osy wcze¶niej odrobinkê poja¶nione, w³osy siê spigmentowa³y, a kolor wyp³uka³ siê do oczywi¶cie rudego przy ma³ym przyciemnieniu.
Kiedy¶ kupi³am mix niebieski z welli (chyba) i jedyne co da³ to przyciemni³ mi w³osy a potem i tak wyp³uka³ siê do rudego z zapienianiem to samo z dodatkiem farb popielatych, opalizuj±cych, mixu. Jedynie ma³e efekty.

Mój problem jest taki ¿e ju¿ sama nie wiem co mam robiæ, chcê mieæ kolor ciemniejszy, na poziomie 6-maxymalnie 5 mocno zimny ale nie wiem jak mam to osi±gn±æ, nie mam ¿adnych pomys³ów a dalsze wydawanie pieniêdzy na o¶lep jest beznadziejnym pomys³em

Czy macie mo¿e jakie¶ pomys³y? faby?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie0362.jpg (74,3 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 318_20131025165757.jpg (13,8 KB, 19 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Monika_Brodka_wielka_5062378.jpg (36,6 KB, 23 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg monikabrodka2.jpg (21,5 KB, 36 za³adowañ)
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 05:21   #3608
severalflames
Raczkowanie
 
Avatar severalflames
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 254
Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Eh, ju¿ sama nie wiem co mam zrobiæ z moimi k³akami ci±gle mam ten sam problem, chce uzyskaæ kolor taki jak na zdjêciach, ciemniejszy, grafitowy, szary ale nie moge, cokolwiek robie, jak±kolwiek farbê, mix nie kupie wiecznie na w³osach zostaje RUDY/z du¿± doz± z³ota

Od pocz±tku, moje w³osy to zdjêcie pierwsze na dzieñ dzisiejszy. W przeci±gu ostatnich 2 tygodni farbowa³am w³osy inoa 6.07 + 9.1 (metaliczny trochê gasi³ rudo¶æ i nadawa³ zielonkawej po¶wiaty) na w³osy wcze¶niej odrobinkê poja¶nione, w³osy siê spigmentowa³y, a kolor wyp³uka³ siê do oczywi¶cie rudego przy ma³ym przyciemnieniu.
Kiedy¶ kupi³am mix niebieski z welli (chyba) i jedyne co da³ to przyciemni³ mi w³osy a potem i tak wyp³uka³ siê do rudego z zapienianiem to samo z dodatkiem farb popielatych, opalizuj±cych, mixu. Jedynie ma³e efekty.

Mój problem jest taki ¿e ju¿ sama nie wiem co mam robiæ, chcê mieæ kolor ciemniejszy, na poziomie 6-maxymalnie 5 mocno zimny ale nie wiem jak mam to osi±gn±æ, nie mam ¿adnych pomys³ów a dalsze wydawanie pieniêdzy na o¶lep jest beznadziejnym pomys³em

Czy macie mo¿e jakie¶ pomys³y? faby?
Mialam identyczny problem jak Ty, pelno farb na glowie a pozniej pod koniec wszystkie zamienialy sie w jakas rudosc. Zafarbilam sie ostatnio Loreal Feria Preference - Brasilia, wyszedl kolor identyczny jak na zdjeciach jakie zalaczylas. Na poczatku byl niemalze czarny, ale po 5 myciach jest to ciemny zimny braz. Bardzo podoba mi sie efekt dlatego polecam

Wys³ane przy u¿yciu Tapatalk

Edytowane przez severalflames
Czas edycji: 2014-08-16 o 05:22
severalflames jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-16, 09:32   #3609
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez severalflames Poka¿ wiadomo¶æ
Mialam identyczny problem jak Ty, pelno farb na glowie a pozniej pod koniec wszystkie zamienialy sie w jakas rudosc. Zafarbilam sie ostatnio Loreal Feria Preference - Brasilia, wyszedl kolor identyczny jak na zdjeciach jakie zalaczylas. Na poczatku byl niemalze czarny, ale po 5 myciach jest to ciemny zimny braz. Bardzo podoba mi sie efekt dlatego polecam

Wys³ane przy u¿yciu Tapatalk
Dziêki za odpowiedz ale niestety nie mam dostêpu do polskich farb a po drugie wola³abym pozostaæ przy profesjonalnych, chyba bardziej im ufam, poza tym ten kolor wyszed³by u mnie mega ciemno a tego bym wola³a unikn±æ

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-08-16 o 09:33
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-16, 12:23   #3610
ba i
Raczkowanie
 
Avatar ba i
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Proszê o pomoc bo jeste¶cie obeznane w temacie...

Chcia³abym do farby do w³osów dodaæ niewielk± ilo¶æ niebieskiego mixtonu do och³odzenia, ale zastanawia mnie jedna rzecz...
Czy mogê tubki mixtonu u¿yæ kilka razy?
Czy po u¿yciu potrzebnej mi ilo¶ci resztê muszê wyrzuciæ?

Nie zu¿yjê ca³ego i nie wiem czy mogê u¿yæ go na kolejne koloryzacje, a nigdzie nie mogê znale¼æ takiej informacji
ba i jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-16, 17:52   #3611
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ba i Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê o pomoc bo jeste¶cie obeznane w temacie...

Chcia³abym do farby do w³osów dodaæ niewielk± ilo¶æ niebieskiego mixtonu do och³odzenia, ale zastanawia mnie jedna rzecz...
Czy mogê tubki mixtonu u¿yæ kilka razy?
Czy po u¿yciu potrzebnej mi ilo¶ci resztê muszê wyrzuciæ?

Nie zu¿yjê ca³ego i nie wiem czy mogê u¿yæ go na kolejne koloryzacje, a nigdzie nie mogê znale¼æ takiej informacji
Skoro pierwotnie mixów u¿ywa siê tylko kilka cm do farby to nie robiliby ich w tak du¿ych opakowaniach. Tak spokojnie mo¿esz go zostawiæ tylko dobrze zakrêciæ ¿eby siê nie utlenia³.
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 23:44   #3612
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Eh, ju¿ sama nie wiem co mam zrobiæ z moimi k³akami ci±gle mam ten sam problem, chce uzyskaæ kolor taki jak na zdjêciach, ciemniejszy, grafitowy, szary ale nie moge, cokolwiek robie, jak±kolwiek farbê, mix nie kupie wiecznie na w³osach zostaje RUDY/z du¿± doz± z³ota

Od pocz±tku, moje w³osy to zdjêcie pierwsze na dzieñ dzisiejszy. W przeci±gu ostatnich 2 tygodni farbowa³am w³osy inoa 6.07 + 9.1 (metaliczny trochê gasi³ rudo¶æ i nadawa³ zielonkawej po¶wiaty) na w³osy wcze¶niej odrobinkê poja¶nione, w³osy siê spigmentowa³y, a kolor wyp³uka³ siê do oczywi¶cie rudego przy ma³ym przyciemnieniu.
Kiedy¶ kupi³am mix niebieski z welli (chyba) i jedyne co da³ to przyciemni³ mi w³osy a potem i tak wyp³uka³ siê do rudego z zapienianiem to samo z dodatkiem farb popielatych, opalizuj±cych, mixu. Jedynie ma³e efekty.

Mój problem jest taki ¿e ju¿ sama nie wiem co mam robiæ, chcê mieæ kolor ciemniejszy, na poziomie 6-maxymalnie 5 mocno zimny ale nie wiem jak mam to osi±gn±æ, nie mam ¿adnych pomys³ów a dalsze wydawanie pieniêdzy na o¶lep jest beznadziejnym pomys³em

Czy macie mo¿e jakie¶ pomys³y? faby?
Generalnie jest tak, ¿e z ka¿dym kolejnym farbowaniem kolor siê utrwala. Tutaj te¿ ¿adna z dziewczyn nie uzyska³a zimnego koloru przy pierwszym farbowaniu. Wiêc mo¿e powinna¶ spróbowaæ jeszcze raz pofarbowaæ tym samym skoro ci pasowa³o, I powinno byæ lepiej.
Zreszt± ka¿de frabowanie trzeba co 4-6 tygodni powtarzaæ, bo w³osy rosn± (odrost) I p³owiej±, szybciej albo wolnie zale¿y od czêstotliwo¶ci mycia.
Ja osobi¶cie poniewa¿ ciê¿ko mi by³o okre¶liæ refleksy we w³osach doda³am ostatnio mix niebieski I fioletowo- czerwony, I farba oczywi¶cie, no I ta mieszanka rzeczywi¶cie wych³odzi³a mi kolor. Ale kolorem ash farbujê ju¿ trzeci albo czwarty raz.
Ty masz raczej rudawe wiêc niebieski powinien ci przygasiæ. Mo¿e zamiast tej metalicznej 9 lepsza by³aby 7 lub 8 ale natura, I do tego niebieski mix.
No I pytanie na jakim oxy robi³a¶???
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 00:08   #3613
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
Generalnie jest tak, ¿e z ka¿dym kolejnym farbowaniem kolor siê utrwala. Tutaj te¿ ¿adna z dziewczyn nie uzyska³a zimnego koloru przy pierwszym farbowaniu. Wiêc mo¿e powinna¶ spróbowaæ jeszcze raz pofarbowaæ tym samym skoro ci pasowa³o, I powinno byæ lepiej.
Zreszt± ka¿de frabowanie trzeba co 4-6 tygodni powtarzaæ, bo w³osy rosn± (odrost) I p³owiej±, szybciej albo wolnie zale¿y od czêstotliwo¶ci mycia.
Ja osobi¶cie poniewa¿ ciê¿ko mi by³o okre¶liæ refleksy we w³osach doda³am ostatnio mix niebieski I fioletowo- czerwony, I farba oczywi¶cie, no I ta mieszanka rzeczywi¶cie wych³odzi³a mi kolor. Ale kolorem ash farbujê ju¿ trzeci albo czwarty raz.
Ty masz raczej rudawe wiêc niebieski powinien ci przygasiæ. Mo¿e zamiast tej metalicznej 9 lepsza by³aby 7 lub 8 ale natura, I do tego niebieski mix.
No I pytanie na jakim oxy robi³a¶???
Mixy mi nie pomagaj±, pisa³am ju¿, ¿e przyciemniaj± mi w³osy a na drugie mycie ca³kowicie siê wyp³ukuj±, nie ma ¿adnych efektów jakkolwiek ich nie zobie. To, ¿e w³osy trzeba kilkakrotnie farbowaæ wiem, a przy popielach trzeba kolor pielêgnowaæ non stop. U mnie to nie dzia³a, ka¿dy ch³odny kolor, nawet je¿eli farbuje "co mycie" co 3 dni to kolor wraca do rudo¶ci, magia, nawet na spigmentowanych w³osach.
Generalnie je¶li chodzi o mixy próbowa³am 3% i 6% sytuacja taka sama. Choæ je¶li ju¿ pigmentuje w³osy, albo farbuje ciemniej biore 6% bo 3% sp³ywa z wod± najczê¶ciej. Poza tym je¶li siê farbuje br±zami raczej powinno siê u¿ywaæ 6%. Wiem ¿e popiele lepiej wychodz± na 3%, ale jaki to ma u mnie sens
U mnie nie ma mowy na kolor zimniejszy wytrzymaj±cy do 2 mycia, a co dopiero mówiæ o 4-6 tygodni

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-08-17 o 00:10
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 09:35   #3614
ba i
Raczkowanie
 
Avatar ba i
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Skoro pierwotnie mixów u¿ywa siê tylko kilka cm do farby to nie robiliby ich w tak du¿ych opakowaniach. Tak spokojnie mo¿esz go zostawiæ tylko dobrze zakrêciæ ¿eby siê nie utlenia³.
Dziêkujê
ba i jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 12:46   #3615
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nie by³o mnie milion lat
wklejam fotkê w³osów robionych standardowo na alfaparfie 6.1 z 5.7

farba k³adziona w kwietniu, zdjêcie robione 2 tyg temu, foto na zewn±trz w s³oneczny wczesny wieczór
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg n.jpg (44,4 KB, 134 za³adowañ)
__________________



Edytowane przez endorfina123
Czas edycji: 2014-08-17 o 12:47
endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 17:16   #3616
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
nie by³o mnie milion lat
wklejam fotkê w³osów robionych standardowo na alfaparfie 6.1 z 5.7

farba k³adziona w kwietniu, zdjêcie robione 2 tyg temu, foto na zewn±trz w s³oneczny wczesny wieczór
Mo¿esz pokazaæ na jaki kolor by³y k³adzione te farby? chyba ¿e po prostu od¶wie¿enie koloru?
Czy robi³a¶ kiedy¶/niedawno z ciep³ymi tonami w³osów ¿eby je oziêbiæ?
Lubie alfaparf, fajnie mi wychodzi³y ale nie robi³am nigdy zimnych kolorów, st±d pytanie bo te¿ siê nad nimi zastanawia³am..

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-08-17 o 17:18
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 18:21   #3617
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿esz pokazaæ na jaki kolor by³y k³adzione te farby? chyba ¿e po prostu od¶wie¿enie koloru?
Czy robi³a¶ kiedy¶/niedawno z ciep³ymi tonami w³osów ¿eby je oziêbiæ?
Lubie alfaparf, fajnie mi wychodzi³y ale nie robi³am nigdy zimnych kolorów, st±d pytanie bo te¿ siê nad nimi zastanawia³am..
od bardzo dawna u¿ywam tej mieszanki z alfaparf, wiêc moje w³osy po spraniu koloru nie s± mega ciep³e, zw³aszcza odrosty, bo u¿ywam wody 3%. farbowa³am 3-4 mies temu, wiêc niewiele z farby ju¿ zosta³o, ka¿de kolejne farbowanie, ma na celu w³a¶ciwie nadanie g³êbi.
dla efektu wow na wyj¶cie polecam korektor artego o którym wspomina³am kiedy¶ tu w w±tku - kolor ciemny br±z
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 18:32   #3618
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
od bardzo dawna u¿ywam tej mieszanki z alfaparf, wiêc moje w³osy po spraniu koloru nie s± mega ciep³e, zw³aszcza odrosty, bo u¿ywam wody 3%. farbowa³am 3-4 mies temu, wiêc niewiele z farby ju¿ zosta³o, ka¿de kolejne farbowanie, ma na celu w³a¶ciwie nadanie g³êbi.
dla efektu wow na wyj¶cie polecam korektor artego o którym wspomina³am kiedy¶ tu w w±tku - kolor ciemny br±z
Mówisz dok³adnie o "Artego - My Color Reflex" tych jakby od¿ywkach koloryzuj±cych? czego¶ takiego szuka³am kiedy¶ kiedy¶ mia³ to l'oreal ale nie umia³am znale¶æ je¶li bêde mog³a to na pewno go kupie.

A co do alfaparf czy na twoich w³osach d³ugo utrzymuje siê ch³odny efekt?
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 19:15   #3619
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ale popiel
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 19:45   #3620
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dobra dziewczyny na moje rudo-z³ote kud³y z których farba bêdzie siê sp³ukiwaæ szybko zakupi³am farby alfaparf 6.7 i 8.21 (planuje jeszcze zakupiæ po farbowaniu 7.1 i od¿ywkê koloryzuj±c± najpewniej niebiesk±/fioletow± do korekcji koloru, aby nie farbowaæ ich co chwilê)

I oto co chcê a nie wiem co mam zrobiæ, chcia³abym w³osy trochê spigmentowaæ, aby farba siê nie wyp³ukiwa³a, nastêpnie po spigmentowaniu zafarbowaæ ju¿ docelowo oby dwoma alfaparfami, na jakiej wodzie najlepiej zapigmentowaæ w³osy, a na jakiej je potem zafarbowaæ? mam wodê 6% z której oczywi¶cie mo¿na zrobiæ delikatniejsz±
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 20:05   #3621
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Mówisz dok³adnie o "Artego - My Color Reflex" tych jakby od¿ywkach koloryzuj±cych? czego¶ takiego szuka³am kiedy¶ kiedy¶ mia³ to l'oreal ale nie umia³am znale¶æ je¶li bêde mog³a to na pewno go kupie.

A co do alfaparf czy na twoich w³osach d³ugo utrzymuje siê ch³odny efekt?
utrzymuje siê tak, jak na zdjêciu to efekt po 3-4 miesi±cach, wiêc wydaje mi siê, ¿e bardzo d³ugo. pocz±tkowo dla mnie kolor jest za zimny, po ok 2 tyg jest taki, jaki chcê.
mówiê dok³adnie o tym koloryzatorze, efekt jest super ale do 1-2 mycia, chocia¿ na wyj¶cia w sam raz
ja swój kupowa³am na allegro
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-17, 21:46   #3622
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
utrzymuje siê tak, jak na zdjêciu to efekt po 3-4 miesi±cach, wiêc wydaje mi siê, ¿e bardzo d³ugo. pocz±tkowo dla mnie kolor jest za zimny, po ok 2 tyg jest taki, jaki chcê.
mówiê dok³adnie o tym koloryzatorze, efekt jest super ale do 1-2 mycia, chocia¿ na wyj¶cia w sam raz
ja swój kupowa³am na allegro
W takim razie zazdroszcze takiego trwa³ego zimnego koloru, dla mnie to magia przez taki czas

Ja nie mam niestety szans ¿eby zamówiæ go z allegro, mam jedynie dostêp do ebaya na którym tego nie ma, s± jedynie te z l'oreala
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 09:55   #3623
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Dobra dziewczyny na moje rudo-z³ote kud³y z których farba bêdzie siê sp³ukiwaæ szybko zakupi³am farby alfaparf 6.7 i 8.21 (planuje jeszcze zakupiæ po farbowaniu 7.1 i od¿ywkê koloryzuj±c± najpewniej niebiesk±/fioletow± do korekcji koloru, aby nie farbowaæ ich co chwilê)

I oto co chcê a nie wiem co mam zrobiæ, chcia³abym w³osy trochê spigmentowaæ, aby farba siê nie wyp³ukiwa³a, nastêpnie po spigmentowaniu zafarbowaæ ju¿ docelowo oby dwoma alfaparfami, na jakiej wodzie najlepiej zapigmentowaæ w³osy, a na jakiej je potem zafarbowaæ? mam wodê 6% z której oczywi¶cie mo¿na zrobiæ delikatniejsz±
Je¿eli my¶lisz o pigmentacji w³osów, to tego siê nie robi na wodzie.
Pigmentacjê robi siê dwuetapowon japierw k³adzie siê sam± farbê czyst± bez niczego na w³osy po to ¿eby je w³a¶nie napigmentowaæ, I na to bez sp³ukiwania k³adzie siê ju¿ w³a¶ciw± mieszankê. Tylko trzeba uwa¿aæ bo to mocna przyciemnia w³osy.
Twoje s± na jakim poziomie???

poza tym tak na szybko mi siê przypomnia³o, ¿e dziewczyny pisa³y tu, ¿eby nie u¿ywaæ przed farbowaniem od¿ywek I masek z silikonami, bo mo¿e siê kolor nie przyj±æ albo nie utrzymaæ. Po farbowaniu z kolei zakwasiæ w³osy, bo to utrzymuje kolor. Nie u¿ywaæ ¿adnych oczyszczaj±cych czy przeciw³upie¿owych szmponów, ani oleju kokopsowego bo to ¶ci±ga kolor.

A mo¿e po prostu bybra³a¶ za wysoki poziom I dlatego nie masz efektów

Edytowane przez yolca
Czas edycji: 2014-08-18 o 10:14
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 12:29   #3624
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja czasem bezpo¶rednio po farbowaniu nie my³am w³osów, albo my³am raz delikatnym szamponem, tak, aby farba przez te 2 dni mia³a szansê wnikn±æ g³êbiej w struktury w³osa. no i po farbowaniu ww. zakwaszanie - sam ocet wystarczy, w ogóle p³ukanie w³osów octem jest super
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 15:22   #3625
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
ja czasem bezpo¶rednio po farbowaniu nie my³am w³osów, albo my³am raz delikatnym szamponem, tak, aby farba przez te 2 dni mia³a szansê wnikn±æ g³êbiej w struktury w³osa. no i po farbowaniu ww. zakwaszanie - sam ocet wystarczy, w ogóle p³ukanie w³osów octem jest super
nie ja ostatnio te¿ szorujê w³osów po farbowaniu, w³a¶nie po to, ¿eby koloru nie wymyæ I ¿eby osiad³

Endorfina, bardzo fajny masz kolor ca³y czas. A powiedz mi te farby alfaparf, których teraz u¿ywasz w porównaniu z goldwellem I joico jak wg ciebie wypadaj±???

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Eh, ju¿ sama nie wiem co mam zrobiæ z moimi k³akami ci±gle mam ten sam problem, chce uzyskaæ kolor taki jak na zdjêciach, ciemniejszy, grafitowy, szary ale nie moge, cokolwiek robie, jak±kolwiek farbê, mix nie kupie wiecznie na w³osach zostaje RUDY/z du¿± doz± z³ota

Od pocz±tku, moje w³osy to zdjêcie pierwsze na dzieñ dzisiejszy. W przeci±gu ostatnich 2 tygodni farbowa³am w³osy inoa 6.07 + 9.1 (metaliczny trochê gasi³ rudo¶æ i nadawa³ zielonkawej po¶wiaty) na w³osy wcze¶niej odrobinkê poja¶nione, w³osy siê spigmentowa³y, a kolor wyp³uka³ siê do oczywi¶cie rudego przy ma³ym przyciemnieniu.
Kiedy¶ kupi³am mix niebieski z welli (chyba) i jedyne co da³ to przyciemni³ mi w³osy a potem i tak wyp³uka³ siê do rudego z zapienianiem to samo z dodatkiem farb popielatych, opalizuj±cych, mixu. Jedynie ma³e efekty.

Mój problem jest taki ¿e ju¿ sama nie wiem co mam robiæ, chcê mieæ kolor ciemniejszy, na poziomie 6-maxymalnie 5 mocno zimny ale nie wiem jak mam to osi±gn±æ, nie mam ¿adnych pomys³ów a dalsze wydawanie pieniêdzy na o¶lep jest beznadziejnym pomys³em

Czy macie mo¿e jakie¶ pomys³y? faby?
Doczyta³am I popatrzy³am na twój kolor. To wg mnie, ale ekspertk± nie jestem, to by³ za jasny kolor farby I dlatego tak s³abo ci przyjê³o. Bo jak wymiesza³a¶ poziom 6 I 9 to wyszed³ ci tak mniej wiêcej 7,5. A twoje w³osy to co¶ pomiêdzy 6 a 7, wiêc nie mia³o szans siê przyj±æ. Chyba musisz obni¿yæ poziom farb, je¿eli chcesz co¶ zimnego pomiêdzy 5 a 6.
Poza tym jeszcze jest taka kwestia ¿e farby ró¿nych firm maj± ró¿ne kolory na tych samych poziomach, czyli poziom poziomowi w ró¿nych firmach nie jest równy

To siê nagada³am
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 16:17   #3626
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
nie ja ostatnio te¿ szorujê w³osów po farbowaniu, w³a¶nie po to, ¿eby koloru nie wymyæ I ¿eby osiad³

Endorfina, bardzo fajny masz kolor ca³y czas. A powiedz mi te farby alfaparf, których teraz u¿ywasz w porównaniu z goldwellem I joico jak wg ciebie wypadaj±???

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------



Doczyta³am I popatrzy³am na twój kolor. To wg mnie, ale ekspertk± nie jestem, to by³ za jasny kolor farby I dlatego tak s³abo ci przyjê³o. Bo jak wymiesza³a¶ poziom 6 I 9 to wyszed³ ci tak mniej wiêcej 7,5. A twoje w³osy to co¶ pomiêdzy 6 a 7, wiêc nie mia³o szans siê przyj±æ. Chyba musisz obni¿yæ poziom farb, je¿eli chcesz co¶ zimnego pomiêdzy 5 a 6.
Poza tym jeszcze jest taka kwestia ¿e farby ró¿nych firm maj± ró¿ne kolory na tych samych poziomach, czyli poziom poziomowi w ró¿nych firmach nie jest równy

To siê nagada³am
Bo taki by³ mój zamiar aby wysz³o mi oko³o 7,5 bo pocz±tkowo nie chcia³am jeszcze ciemnego koloru, dopiero potem stwierdzi³am, ¿e to dobre wyj¶cie, poza tym tak jak mówisz, farby ró¿nie wychodz±, inoe mia³am pierwszy raz, wiêc dla bezpieczeñstwa te¿ poziom by³ ja¶niejszy.
Szczerze to nawet zapomnia³am o tej kwestii, ¿e farba bêdzie przecie¿ za jasna
Zakupi³am wczoraj ciemniejsze, dzi¶ chyba dokupie jedn± z poziomu 5/6 i zobaczymy.
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 17:15   #3627
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Bo taki by³ mój zamiar aby wysz³o mi oko³o 7,5 bo pocz±tkowo nie chcia³am jeszcze ciemnego koloru, dopiero potem stwierdzi³am, ¿e to dobre wyj¶cie, poza tym tak jak mówisz, farby ró¿nie wychodz±, inoe mia³am pierwszy raz, wiêc dla bezpieczeñstwa te¿ poziom by³ ja¶niejszy.
Szczerze to nawet zapomnia³am o tej kwestii, ¿e farba bêdzie przecie¿ za jasna
Zakupi³am wczoraj ciemniejsze, dzi¶ chyba dokupie jedn± z poziomu 5/6 i zobaczymy.
Tylko jeszcze pamiêtaj, ¿e jak chcesz mixton dodawaæ to on poziom farby ci dodatkowo przyciemni, wiêc wtedy celuj w ja¶niejszy.... a tak w ogóle to chcesz taki kolor jak na zdjêciach u brodki ???
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 17:30   #3628
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
Tylko jeszcze pamiêtaj, ¿e jak chcesz mixton dodawaæ to on poziom farby ci dodatkowo przyciemni, wiêc wtedy celuj w ja¶niejszy.... a tak w ogóle to chcesz taki kolor jak na zdjêciach u brodki ???
Nie bêde dodawaæ mixów na razie, same farby o których pisa³am wcze¶niej.
Kolor, bardziej o "zimnote" niekoniecznie ton, bo jak dla mnie s± troche za ciemne, chyba, ¿e chodzi o to zdjêcie i kolor który ma u góry to tak, taki by³by bardzo dobry
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Monika_Brodka_wielka_5062378.jpg (36,8 KB, 30 za³adowañ)

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-08-18 o 17:33
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 17:54   #3629
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Nie bêde dodawaæ mixów na razie, same farby o których pisa³am wcze¶niej.
Kolor, bardziej o "zimnote" niekoniecznie ton, bo jak dla mnie s± troche za ciemne, chyba, ¿e chodzi o to zdjêcie i kolor który ma u góry to tak, taki by³by bardzo dobry
A dlaczego wybra³a¶ 6.07 a nie 6.1 ??? ta 6.1 jest ch³odniejsza ni¿ .07, I nie musia³abyæ mo¿e ju¿ mieszaæ, albo najwy¿ej z jak±¶ natur± ???
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 18:03   #3630
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
nie ja ostatnio te¿ szorujê w³osów po farbowaniu, w³a¶nie po to, ¿eby koloru nie wymyæ I ¿eby osiad³

Endorfina, bardzo fajny masz kolor ca³y czas. A powiedz mi te farby alfaparf, których teraz u¿ywasz w porównaniu z goldwellem I joico jak wg ciebie wypadaj±???

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------



Doczyta³am I popatrzy³am na twój kolor. To wg mnie, ale ekspertk± nie jestem, to by³ za jasny kolor farby I dlatego tak s³abo ci przyjê³o. Bo jak wymiesza³a¶ poziom 6 I 9 to wyszed³ ci tak mniej wiêcej 7,5. A twoje w³osy to co¶ pomiêdzy 6 a 7, wiêc nie mia³o szans siê przyj±æ. Chyba musisz obni¿yæ poziom farb, je¿eli chcesz co¶ zimnego pomiêdzy 5 a 6.
Poza tym jeszcze jest taka kwestia ¿e farby ró¿nych firm maj± ró¿ne kolory na tych samych poziomach, czyli poziom poziomowi w ró¿nych firmach nie jest równy

To siê nagada³am
joico by³o drogie i jak dla mnie za ma³y wybór odcieni, ale trzyma³ siê dobrze.
goldwell fajnie, ale jednak alfaparf ma w sobie to co¶. du¿y wybór odcieni, trwa³o¶æ, odcienie nie s± przek³amane, joico np. wychodzi³ bardzo ciemny.
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 2 (0 u¿ytkowników i 2 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.