Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-15, 09:46   #271
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Dziękuję dziewczyny za wasze wypowiedzi! To potwierdza, że jeszcze nie oszalałam i nie mam problemu ze zrozumieniem treści regulaminu forum

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
I słusznie bo takie zachowania potrafią skutecznie zrujnować przyjemność wspólnej rozbiórki
Po pierwsze dzięki za wypowiedzenie się w moim wątku rozbiórkowym Niestety obawiam się, że do tej uczestniczki nic nie dociera, ona wie najlepiej. Na jej złośliwość szczególnie wskazuje fakt, że wczorajszą wiadomość z 7-dniowym wezwaniem napisała dokładnie tydzień przed upłynięciem terminu rozpatrzenia reklamacji przez PP. Przypadek? Nie sądzę, raczej zrobienie na złość
To była moja pierwsza rozbiórka i trochę się zniechęciłam, ale co, przecież nie poddam się przez jedną osobę!

Cytat:
Napisane przez wgn Pokaż wiadomość
Ja wpisuję: próbki handlowe albo materiały promocyjne
Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Chodzi mi bardziej o to, że nie wiem co wpisywać jako zawartość zaginionego listu poleconego.
Ja składałam reklamację przez internet i nie było tam rubryki: zawartość przesyłki. Generalnie formularz jest bardzo uproszczony w stosunku do tego papierowego.
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 10:58   #272
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Ja składałam reklamację przez internet i nie było tam rubryki: zawartość przesyłki. Generalnie formularz jest bardzo uproszczony w stosunku do tego papierowego.
Nawet nie wiedziałam, że tak można Dzięki za informację.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 22:11   #273
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za wasze wypowiedzi! To potwierdza, że jeszcze nie oszalałam i nie mam problemu ze zrozumieniem treści regulaminu forum



Po pierwsze dzięki za wypowiedzenie się w moim wątku rozbiórkowym Niestety obawiam się, że do tej uczestniczki nic nie dociera, ona wie najlepiej. Na jej złośliwość szczególnie wskazuje fakt, że wczorajszą wiadomość z 7-dniowym wezwaniem napisała dokładnie tydzień przed upłynięciem terminu rozpatrzenia reklamacji przez PP. Przypadek? Nie sądzę, raczej zrobienie na złość
To była moja pierwsza rozbiórka i trochę się zniechęciłam, ale co, przecież nie poddam się przez jedną osobę!





Ja składałam reklamację przez internet i nie było tam rubryki: zawartość przesyłki. Generalnie formularz jest bardzo uproszczony w stosunku do tego papierowego.
Przede wszystkim, współczuję nieprzyjemnej atmosfery i nerwów.

Ja to postrzegam tak:

nawet, gdyby regulamin nie rozstrzygał kwestii, Ty wywiązałas się z umowy. Wysłałaś przesyłkę a za jej zaginięcie odpowiada PP, która zwróci za zagubiona przesyłkę pieniądze. Staram się zrozumieć rozczarowanie drugiej strony, bo to przykre, ale nie mozna obwiniać Organizatorki za winy Poczty Polskiej. Zatem jakiekolwiek domaganie się od organizatorki zwrotu kwoty jest nieuzasadnione. Podobnie, jak straszenie sądem, bo nie zostalo popełnione żadne wykroczenie. Trzeba czekać spokojnie aż poczta rozpatrzy reklamację, odda pieniądze (a przecież odda) a Ty z pewnością wtedy jej prześlesz.

Z szacunkiem dla drugiej strony, ale takie zachowanie jest odrobinę irracjonalne.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 21:15   #274
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Niestety obawiam się, że do tej uczestniczki nic nie dociera, ona wie najlepiej. Na jej złośliwość szczególnie wskazuje fakt, że wczorajszą wiadomość z 7-dniowym wezwaniem napisała dokładnie tydzień przed upłynięciem terminu rozpatrzenia reklamacji przez PP. Przypadek? Nie sądzę, raczej zrobienie na złość
To była moja pierwsza rozbiórka i trochę się zniechęciłam, ale co, przecież nie poddam się przez jedną osobę!
.
A mnie trochę niepokoi upór, z jakim ta dziewczyna obstaje przy natychmiastowym zwrocie, mimo, że zna zasady. Gdyby na przykład okazało się, że jednak odebrała przesyłkę a Ty byś jej zwróciła kasę to potem szukaj wiatru w polu.

Ja miałam kiedyś taką sytuację przy wymianie - wizażanka poinformowała mnie, że nie dostała przesyłki, ja wysłałam reklamację do PP a w odpowiedzi na reklamację dostałam jedynie informację z poczty, że tego i tego dnia przesyłka została odebrana przez osobę X. Ja bym poczekała ze zwrotem na odpowiedź z poczty...

I nie zniechęcaj się - nawet nie wiesz ile cudownych osób tutaj można poznać Warto
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK
silencio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 00:02   #275
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Jeśli zwrócisz jej kasę, a okaże się, że jednak przesyłka została odebrana, z wielką przyjemnością osobiście zasadzę jej bana :3 <zły moderator>
I też uważam, że Innocencee zachowuje się nie fair - ty wywiązałaś się z obowiązków organizatorki, nie możesz odpowiadać za działanie poczty polskiej. Na twoim miejscu poczekałabym na odzew poczty i nie przejmowała się "sądem"

---------- Dopisano o 01:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:44 ----------

Na prawie się nie znam, ale znalazłam to:

Art. 548.☠☠§ 1. Z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy.§ 2. Jeżeli strony zastrzegły inną chwilę przejścia korzyści i ciężarów, poczytuje się w razie wątpliwości, że niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z tą samą chwilą.
a ponieważ wg tutejszych ustaleń (na które obie strony zgadzają się w momencie zawarcia transakcji) organizatorka nie odpowiada za to, co poczta zrobi z przesyłką (o ile odpowiednio odlewkę zabezpieczyła), możemy to chyba uznać za zastrzeżenie innego momentu przejścia ciężaru zgubienia listu na kupującego.
Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić, bo już późna godzina.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 08:31   #276
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Dzięki dziewczyny za wasze wsparcie

Trochę mnie tylko niepokoi zachowanie (a raczej jego brak) z PP. Złożyłam reklamację online 24.10 i do dzisiaj zero odzewu. Dzwoniłam w poniedziałek na infolinię, pani była najpierw bardzo zdziwiona, że nikt się ze mną nie kontaktował, po czym zniknęła na chwilę i wróciła z informacją, że reklamacja jest rozpatrywana i mają czas do pon 24.11. Nie wiem, czy mnie tak po prostu nie zbyła, bo dalej cisza
Czy ktoś z was składał kiedyś reklamację przez internet? Swego czasu na stronie PP było napisane, że jak się tak zrobi, to i tak trzeba złożyć pisemnie jakieś oświadczenie. Potem ta informacja zniknęła, w mailu potwierdzającym przyjęcie reklamacji nie było żadnego pouczenia/wytycznych i na poczcie powiedzieli mi, że o niczym takim nie wiedzą, więc nic takiego ostatecznie nie składałam. Ale coś mam przeczucie, że z tym mogą być jeszcze jakieś problemy i dezinformacja jest sposobem zbywania ludzi przez PP
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 10:04   #277
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Ja co prawda przez internet nie składałam reklamacji, ale jak już wiesz pisemnie reklamowałam przesyłkę na tej samej poczcie co Ty i trwało to dość długo. Jakieś 3 dni po regulaminowym czasie oczekiwania dostałam listowne powiadomienie, że potrzebują jeszcze dodatkowy tydzień na rozpatrzenie sprawy, bo wystąpiły jakieś komplikacje. Gdzieś po 10 dniach od tej wiadomości dostałam przekaz pocztowy z kasą. Ciekawa tylko jestem, czy był już ktoś z poczty u Innocencee? Mnie Wizażanka, której odlewka zaginęła dała znać, że ją wypytywali, czy faktycznie listu nie odebrała. Z tym, że ja wysłałam drugą odlewkę, tak, że już się tym nie przejmowałyśmy.
Tak, że musisz się uzbroić w cierpliwość.

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2014-11-21 o 10:24
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 10:21   #278
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Dzięki Beatko za informacje! Czyli wychodzi na to, że PP nie bardzo przejmuje się terminami ja osobiście mogę dłużej poczekać, tylko chciałabym, żeby ta sytuacja z Innocencee się już zakończyła. Od niej pewnie nie dowiemy się, czy koś z poczty z nią rozmawiał. A PP będę jeszcze gnębić telefonami

Dla niewtajemniczonych: Daffodilka napisała do mnie kilka dni temu z informacją, że jej aż 2 przesyłki zgubiono i okazało się, że to ta sama poczta! Czyli coś z tym miejscem jest zdecydowanie nie bardzo.
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 18:23   #279
SmutnyPan
Raczkowanie
 
Avatar SmutnyPan
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Nie dotyczy
Wiadomości: 41
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Byłem kiedyś w podobnej sytuacji i zanim złożyłem oficjalną reklamację w PP sam zrobiłem prywatne dochodzenie
- najpierw po adresie ustaliłem jaka poczta obsługuje "zaginiony rejon" (numer placówki)
- zadzwoniłem tam i podałem że zaginął list taki i taki numer, trzeba połączyć sie z osobą, która wydaje listy polecone na tej poczcie
- oczywiście podano mi że list odebrany, data i podpis

A w emailach mi się klient upiera że listu nie dostał
SmutnyPan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 18:44   #280
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez SmutnyPan Pokaż wiadomość
Byłem kiedyś w podobnej sytuacji i zanim złożyłem oficjalną reklamację w PP sam zrobiłem prywatne dochodzenie
- najpierw po adresie ustaliłem jaka poczta obsługuje "zaginiony rejon" (numer placówki)
- zadzwoniłem tam i podałem że zaginął list taki i taki numer, trzeba połączyć sie z osobą, która wydaje listy polecone na tej poczcie
- oczywiście podano mi że list odebrany, data i podpis

A w emailach mi się klient upiera że listu nie dostał
Wiesz, to też jest możliwe Kiedyś list do mnie odebrała sąsiadka i wyjechała na kilka dni. Dziwiłam się, że wszyscy dostali odlewki, a ja nie. Po powrocie przyniosła paczuszkę i bardzo mnie przepraszała
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 08:38   #281
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Kurcze, ciekawe czemu ludzi tak robią. Przecież i tak prawda wyjdzie na jaw

W moim przypadku nie posądzałabym uczestniczki o takie oszustwo. Emonitoring wskazuje tylko, że paczka została nadana i tyle, nie ma nic o dostarczeniu. Więc zapewne gdzieś utknęła.
Wczoraj byłam na poczcie i przy okazji odbioru przesyłki (tak, tak, kolejne odlewki ) podrążyłam dalej temat, a szczególnie sprawę tego oświadczenia. Pani obsługująca poszła do koleżanek, które ponoć zajmują się reklamacjami i wróciła jedynie z informacją, że trzeba czekać i dostanę maila. Z przepraszającym spojrzeniem powiedziała, że mogą się spóźnić kilka dni O oświadczeniu nikt nic nie wiedział, widocznie to martwy zapis w regulaminie. Przynajmniej mam nadzieję, że jakby coś formalnie brakowało, to by mnie poinformowano
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 09:05   #282
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Też parę dni temu składałam reklamację on line. I chyba nikt mnie nie przebije- przesyłkę poleconą super listonoszka wrzuciła mi do skrzynki ( sic! ) w dniu w którym nikogo w domu nie było. I ktoś mi ją zwinął Podobno bardzo łatwo wyciagnąć sztywniejszą kopertę przez otwór
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 16:47   #283
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Też parę dni temu składałam reklamację on line. I chyba nikt mnie nie przebije- przesyłkę poleconą super listonoszka wrzuciła mi do skrzynki ( sic! ) w dniu w którym nikogo w domu nie było. I ktoś mi ją zwinął Podobno bardzo łatwo wyciagnąć sztywniejszą kopertę przez otwór
Nie wątpię, ja kiedyś pilnie potrzebowałam własnego awizo, a że familia ze sobą na dalszy wyjazd zabrała klucz do skrzynki to poradziłam sobie przy pomocy kuchennych urządzeń (bez szczegółów,aby nie było że podpowiadam). Chyba nie ma "bezpiecznych"skrzyne k, bo jak komuś coś strzeli do głowy to zawsze wyciągnie
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 14:40   #284
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

No to chyba zbliżam się pomału do zakończenia sprawy z niedostarczoną odlewką.
Właśnie dostałam maila z decyzją poczty o uznaniu przesyłki za zaginioną. Oczywiście nie może być za pięknie, bo na zwrócenie pieniędzy dają sobie kolejne 30 dni ale nie będę już przytrzymywać uczestniczki i za chwilę przeleję jej pieniądze.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Właśnie przelałam uczestniczce pieniądze, zaraz powinna mieć je na swoim koncie. Jednak mój wątek jest już zamknięty, dlatego nie wiem jak może ona to potwierdzić. Czy już mamy to sobie darować?
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:09   #285
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
No to chyba zbliżam się pomału do zakończenia sprawy z niedostarczoną odlewką.
Właśnie dostałam maila z decyzją poczty o uznaniu przesyłki za zaginioną. Oczywiście nie może być za pięknie, bo na zwrócenie pieniędzy dają sobie kolejne 30 dni ale nie będę już przytrzymywać uczestniczki i za chwilę przeleję jej pieniądze.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Właśnie przelałam uczestniczce pieniądze, zaraz powinna mieć je na swoim koncie. Jednak mój wątek jest już zamknięty, dlatego nie wiem jak może ona to potwierdzić. Czy już mamy to sobie darować?
Zeby ci nie napisala, ze kasy nie dostala
Sorry za ten zart.
Nie wiem Justek jak ona ma to potwierdzic, moze sama ci da znac i uzgodnicie to z modem.
Natomiast nasuwa mi sie taka jedna przykra mysl, ze na poczatku przy wspolnych zakupach wszystko jest pieknie cacy, a gdy cos sie dzieje, zdarzenie losowe, niezalezne od tych dwoch stron, no nagle jedna ze stron (uczestniczka) jest wilkiem dla osoby rozbierajacej flakon. Wrecz jej wrogiem. Przykre, bo tak nie powinno byc. Wiecej szacunku i kultury. Posieszajace jest tylko to, ze takie przypadki to margines.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:15   #286
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
No to chyba zbliżam się pomału do zakończenia sprawy z niedostarczoną odlewką.
Właśnie dostałam maila z decyzją poczty o uznaniu przesyłki za zaginioną. Oczywiście nie może być za pięknie, bo na zwrócenie pieniędzy dają sobie kolejne 30 dni ale nie będę już przytrzymywać uczestniczki i za chwilę przeleję jej pieniądze.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Właśnie przelałam uczestniczce pieniądze, zaraz powinna mieć je na swoim koncie. Jednak mój wątek jest już zamknięty, dlatego nie wiem jak może ona to potwierdzić. Czy już mamy to sobie darować?
Maja 2tyg na odnalezienie i kolejne 2 na zwrot pieniedzy max do 30dni wliczajac te poczatkowe 2tyg Tzn nie bedziesz musiala czekac 30dni do 16dni musza przelac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 19:14   #287
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Zeby ci nie napisala, ze kasy nie dostala
Sorry za ten zart.
Nie wiem Justek jak ona ma to potwierdzic, moze sama ci da znac i uzgodnicie to z modem.
Natomiast nasuwa mi sie taka jedna przykra mysl, ze na poczatku przy wspolnych zakupach wszystko jest pieknie cacy, a gdy cos sie dzieje, zdarzenie losowe, niezalezne od tych dwoch stron, no nagle jedna ze stron (uczestniczka) jest wilkiem dla osoby rozbierajacej flakon. Wrecz jej wrogiem. Przykre, bo tak nie powinno byc. Wiecej szacunku i kultury. Posieszajace jest tylko to, ze takie przypadki to margines.
Wysłałam jej też wiadomość, ale nie spodziewam się specjalnie odpowiedzi. W sumie to mi nie zależy, przecież zawsze mam potwierdzenie z banku, gdyby ktoś zakwestionował moją uczciwość
To faktycznie była bardzo przykra sytuacja dla mnie, przecież chciałam się tylko podzielić z innymi pięknym zapachem, a tu tyle problemów. Pisałam w tym wątku głównie po to, żeby w przypadku wystąpienia takiej sytuacji u kogoś innego, łatwiej można było się dogadać. W końcu czarno na białym jest tu napisane, co wszyscy o tym myślą.

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Maja 2tyg na odnalezienie i kolejne 2 na zwrot pieniedzy max do 30dni wliczajac te poczatkowe 2tyg Tzn nie bedziesz musiala czekac 30dni do 16dni musza przelac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie wiem, co poczta musi, wiem tylko co robi. W decyzji niestety jest napisane: "Należną kwotę przekażemy na rachunek bankowy (...) w terminie 30 dni od daty wydania niniejszej decyzji". Data jest dzisiejsza Nie będę się już z nimi szarpać, poczekam sobie.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Właśnie sprawdziłam w regulaminie PP i tam jest dokładnie taki zapis, więc niby wszystko ok.
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:41   #288
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Wysłałam jej też wiadomość, ale nie spodziewam się specjalnie odpowiedzi. W sumie to mi nie zależy, przecież zawsze mam potwierdzenie z banku, gdyby ktoś zakwestionował moją uczciwość
To faktycznie była bardzo przykra sytuacja dla mnie, przecież chciałam się tylko podzielić z innymi pięknym zapachem, a tu tyle problemów. Pisałam w tym wątku głównie po to, żeby w przypadku wystąpienia takiej sytuacji u kogoś innego, łatwiej można było się dogadać. W końcu czarno na białym jest tu napisane, co wszyscy o tym myślą.



Nie wiem, co poczta musi, wiem tylko co robi. W decyzji niestety jest napisane: "Należną kwotę przekażemy na rachunek bankowy (...) w terminie 30 dni od daty wydania niniejszej decyzji". Data jest dzisiejsza Nie będę się już z nimi szarpać, poczekam sobie.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Właśnie sprawdziłam w regulaminie PP i tam jest dokładnie taki zapis, więc niby wszystko ok.
Nie ma takiego zapisu - chyba, ze cos sie niedawno zmienilo Bo na kazdej poczcie mi powiedziano to samo 30dni od daty zlozenia reklamacji i tak zawsze otrzymalam zwrot, a zlozylam kilka reklamacji

A ja jestem zlosliwa i jak byla taka nie fair to nawet mala kwote nie oddawalabym wczesniej, tylko po przelewie poczty Skoro nie potrafila sie odpowiednio zachowac ...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:07   #289
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

No to teraz trza się modlić coby przesyłka się nie znalazła
Wątek chyba został zamknięty po to aby ochłonąć i nie komentować już tej sprawy, na prośbę z pewnością zostanie otworzony, żeby wpisać, że wszystko zakończone

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2014-11-25 o 08:06 Powód: Dopisek
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 04:37   #290
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Nie ma takiego zapisu
widać masz bardzo przestarzałe informacje...

Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej:
§ 9. 1. Operator pocztowy rozpatruje reklamację niezwłocznie i udziela odpowiedzi na reklamację w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji.
§ 10. 1. Odpowiedź na reklamację zawiera:
(...)
4) w przypadku przyznania odszkodowania – kwotę odszkodowania oraz informację o sposobie i terminie jego wypłaty, nie dłuższym niż 30 dni od dnia uznania reklamacji;
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2014-11-25 o 04:40
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 10:02   #291
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
widać masz bardzo przestarzałe informacje...

Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej:
§ 9. 1. Operator pocztowy rozpatruje reklamację niezwłocznie i udziela odpowiedzi na reklamację w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji.
§ 10. 1. Odpowiedź na reklamację zawiera:
(...)
4) w przypadku przyznania odszkodowania – kwotę odszkodowania oraz informację o sposobie i terminie jego wypłaty, nie dłuższym niż 30 dni od dnia uznania reklamacji;
Pytalam o to przed chwila, 30 dni od dnia zlozenia reklamacji, zreszta przy 1szej reklamacji jak nie podalam numeru konta, to wrecz przychodzily ponaglenia, ze musze sie stawic po odbior gotowki, bo oni to musza zamknac do 30dni od daty zlozenia mojej reklamacji Pani powiedziala, ze inaczej maja jakies problemy, ze nie dopelnili obowiazkow Zreszta kazdy zwrot dostaje do 30dni od daty zlozenia reklamacji, a inf o uznaniu przesylki za zaginiona po 2tyg Za kazdyk razem w ost mozliwym dniu Wiec chyba raczej to ma sens


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Pytalam o to przed chwila, 30 dni od dnia zlozenia reklamacji, zreszta przy 1szej reklamacji jak nie podalam numeru konta, to wrecz przychodzily ponaglenia, ze musze sie stawic po odbior gotowki, bo oni to musza zamknac do 30dni od daty zlozenia mojej reklamacji Pani powiedziala, ze inaczej maja jakies problemy, ze nie dopelnili obowiazkow Zreszta kazdy zwrot dostaje do 30dni od daty zlozenia reklamacji, a inf o uznaniu przesylki za zaginiona po 2tyg Za kazdyk razem w ost mozliwym dniu Wiec chyba raczej to ma sens Taka sama inf otrzymalam na 4 urzedach poczt, z ktorych korzystam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 10:25   #292
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

pozzzziomka serio, nie wiem kto Ci udziela takich informacji, ale sprawdź sobie na stronie PP w regulaminie jakie są terminy. Plus to rozporządzenie, o którym pisała cbr. Chyba panie na Twojej poczcie są źle poinformowane

Myślę, że moją sprawę możemy już zakończyć. Obyśmy się nie spotkali tu ponownie
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 11:00   #293
szozda
Wtajemniczenie
 
Avatar szozda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 549
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Wiecie, nie napisałabym tego postu gdyby uczestniczka nie pojawiła się po kilku miesiącach jak królik z kapelusza na na forum i jak gdyby nigdy nic nie zaczęła brać udziału we wspólnych zakupach perfumeryjnych.
Problem dotyczył Aszuelki i miał udział w mojej rozbiórce:
Portrait of lady i Mbucuruya. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=752833
Dwa zapachy stosunkowo drogie.
Aszuelka zgłosiła się po 2 x 5 ml i na tym się skończyło.
Nie napisała że rezygnuje i dlaczego, że nie ma pieniędzy, albo przeprasza, cokolwiek, bo ja wiem że ludzie mają różne sytuacje życiowo-finansowe, i można czasem móc nie wywiązać się ze zobowiązania.
Aszuelka nie odezwała się nigdy więcej do mnie.
Ja nie oczekuję niczego.
Ale proponuję domagać się od tej uczestniczki pieniędzy przed zrobieniem odlewki.
szozda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 13:57   #294
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
Wiecie, nie napisałabym tego postu gdyby uczestniczka nie pojawiła się po kilku miesiącach jak królik z kapelusza na na forum i jak gdyby nigdy nic nie zaczęła brać udziału we wspólnych zakupach perfumeryjnych.
Problem dotyczył Aszuelki i miał udział w mojej rozbiórce:
Portrait of lady i Mbucuruya. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=752833
Dwa zapachy stosunkowo drogie.
Aszuelka zgłosiła się po 2 x 5 ml i na tym się skończyło.
Nie napisała że rezygnuje i dlaczego, że nie ma pieniędzy, albo przeprasza, cokolwiek, bo ja wiem że ludzie mają różne sytuacje życiowo-finansowe, i można czasem móc nie wywiązać się ze zobowiązania.
Aszuelka nie odezwała się nigdy więcej do mnie.
Ja nie oczekuję niczego.
Ale proponuję domagać się od tej uczestniczki pieniędzy przed zrobieniem odlewki.
Mialam to samo - tez z Fueguia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 14:06   #295
szozda
Wtajemniczenie
 
Avatar szozda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 549
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Czyli nie byłam jedyna...
szozda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 10:09   #296
grudzienszal
Zadomowienie
 
Avatar grudzienszal
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 189
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Pojawił nam się kolejny niestabilny uczestnik.To sylwiaaleksandra.Zapisała się na moja rozbiórkę https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=832013 3.10 mając wiedzę,że zbieram wpłaty na już.Wszyscy podali adresy i zrobili przelewy,wiec wysłałam do Sylwii prywatną wiadomość.Nie odezwała się do dnia dzisiejszego mimo iż jej konto wskazuje na to ,że loguje się codziennie.Przykro mi,że muszę ją tu umieścić.

Edytowane przez grudzienszal
Czas edycji: 2015-10-08 o 10:10
grudzienszal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 19:36   #297
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez grudzienszal Pokaż wiadomość
Pojawił nam się kolejny niestabilny uczestnik.To sylwiaaleksandra.Zapisała się na moja rozbiórkę https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=832013 3.10 mając wiedzę,że zbieram wpłaty na już.Wszyscy podali adresy i zrobili przelewy,wiec wysłałam do Sylwii prywatną wiadomość.Nie odezwała się do dnia dzisiejszego mimo iż jej konto wskazuje na to ,że loguje się codziennie.Przykro mi,że muszę ją tu umieścić.
U mnie też miała spory poślizg - może wpisz się jej w profilu
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 00:29   #298
Ovathena
Rozeznanie
 
Avatar Ovathena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 880
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez grudzienszal Pokaż wiadomość
Pojawił nam się kolejny niestabilny uczestnik.To sylwiaaleksandra.Zapisała się na moja rozbiórkę https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=832013 3.10 mając wiedzę,że zbieram wpłaty na już.Wszyscy podali adresy i zrobili przelewy,wiec wysłałam do Sylwii prywatną wiadomość.Nie odezwała się do dnia dzisiejszego mimo iż jej konto wskazuje na to ,że loguje się codziennie.Przykro mi,że muszę ją tu umieścić.
Mam również z nią problem, tylko że w moim przypadku wpłaciła.
Od wysyłki mijają prawie dwa tygodnie, wszyscy już dawno potwierdzili odbiór tylko ona nie (wg danych na stronie PP przesyłka została odebrana dawno temu), nie odpowiada na PW, choć widzę że loguje się codziennie. Przez to nie mogę zamknąć rozbiórki. Może się odezwie, ale co jeśli nie? Rozbiórka pozostanie na zawsze niedokończona?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=830710

Edytowane przez Ovathena
Czas edycji: 2015-10-13 o 00:39
Ovathena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 00:51   #299
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Ovathena Pokaż wiadomość
..... Przez to nie mogę zamknąć rozbiórki. Może się odezwie, ale co jeśli nie? Rozbiórka pozostanie na zawsze niedokończona?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=830710
Dwa tygodnie po odebraniu przez adresata przesyłki zamykasz rozbiórkę z odpowiednim komentarzem, że ktoś nie odmeldował odlewki, chociaż bywa na wizażu i nie reaguje na próby komunikacji. Chociaż, dziewczyny piszą, że dwa tygodnie od nadania przesyłki można zamykać. Mi jedna wizażanka też nie potwierdziła odbioru w tej rozbiórce, ale poczekałam i tak zamknęłam
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post51330648
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 07:45   #300
Ovathena
Rozeznanie
 
Avatar Ovathena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 880
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez scorpionetka Pokaż wiadomość
Dwa tygodnie po odebraniu przez adresata przesyłki zamykasz rozbiórkę z odpowiednim komentarzem, że ktoś nie odmeldował odlewki, chociaż bywa na wizażu i nie reaguje na próby komunikacji.
O, to nie wiedziałam. Dziękuję.
Ovathena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-08 11:06:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.