Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Byæ rodzicem > Poczekalnia - bêdê mam±

Notka

Poczekalnia - bêdê mam± Forum dla przysz³ych rodziców. Poczekalnia - bêdê mam± to miejsce, w którym podzielisz siê tematami zwi±zanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-04-01, 10:55   #91
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Ja nie mia³am pojêcia, ¿e mam takie s³abe wyniki na skutek brania tamtych leków. Leczy³am siê na haligobakter, ale wykluczyli wiêc okaza³o siê, ¿e po tamtych lekach tak sie sta³o.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-01, 13:53   #92
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja nie mia³am pojêcia, ¿e mam takie s³abe wyniki na skutek brania tamtych leków. Leczy³am siê na haligobakter, ale wykluczyli wiêc okaza³o siê, ¿e po tamtych lekach tak sie sta³o.
Tzn ze helikobakter moze byc przyczyn± ma³op³ytkowo¶ci? To ja moze tez zrobie badanie, z krwi mozna zrobic w tym kierunku?
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-01, 18:11   #93
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 901
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

samoistn±.
Teje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-02, 08:45   #94
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Przy badaniu krwi, lekarz stwierdzi³ niskie p³ytki PTL i dosta³am skierowanie do gastrologa, bo takie niskie wyniki pojawiaj± siê przy haligopbakterze. Ale gastroskopia nie wykaza³a bakterii wiêc dosta³am skierowanie do hematologa i po biopsjii szpiku okaza³o siê, ¿e to ma³op³ytkowo¶æ. Jak pojecha³am do kliniki, to dopiero tam da³am im wypis z sanatorium i opis leczenia które mia³am (w³a¶nie 21 lat temu). Wtedy dopiero lekarze uznali, ¿e to po tych lekach - które bra³am przez 2 lata.
Poza tym, lekarz pyta³ mnie, czy nie mia³am ugryzienia przez kleszcza, bo przy tym te¿ s± s³abe wyniki krwi wiêc w³a¶ciwie rózne mog± byæ powody. Pytanie dotyczy³o równie¿ chemikaliów itp.
Trzeba braæ wszystko pod uwagê, warto zrobiæ gastroskopiê, bo ja siê np. dowiedzia³am, ¿e mam wrzoda na ¿o³±dku.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-02, 20:24   #95
wiki71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e Twój m±¿ powinien siê zbadaæ w kierunku haligobaktera? Ja wykry³am niskie p³ytki w³a¶nie lecz±c siê pod tym k±tem.
JESUSIU! A co to takiego? Mo¿esz co¶ wiêcej napisaæ?
p.s. Jedynymi objawami jakie mnie martwia u mojego mê¿a to jest nadmierna senno¶æ i siñce pod oczami.
pozdrawiam wszystkich którzy pisz± , którzy tylko czytaj± i tych którzy nic nie robi± na tym forum
wiki71 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-03, 09:47   #96
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

To taka bakteria w ¿o³±dku. Nie potrafiê Ci tego wyt³umaczyæ fachowo, ale to ma co¶ wspólnego z wrzodami ¿o³±dka.
Warto siê na to zbadaæ, bo nie zaszkodzi, a mo¿e wykluczyæ chorobê.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-03, 11:41   #97
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

A czy t± bakterie mozna wykryc z krwi? znalaz³am takie badnie w kierunku helikobakter z probki krwi. Nie trzeba chyba koniecznie robic gastroskopii? T ociekawe bo pierwsze s³ysze zeby helikobakter byla przyczyna maloplytkowosci. Sama sie zbadam pod tym k±tem. Dzieki za info Dorcia !
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 09:30   #98
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

W moim przypadku by³o tak, ¿e z krwi wyszed³ mi test pozytywny, ale przy gastroskopii, wynik by³ ju¿ ujemny.
Pierwsza diagnoza nie by³a ma³op³ytkowoæ¶, tylko haligobakter, dopiero po gastroskopii postawiono tak± diagnozê (ze wzglêdu na test ujemny).
Warto zrobiæ gastroskopiê-choæ nie jest to przyjemne badanie, ale ja dosta³am relanium przed badaniem wiêc posz³o lekko
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-07, 09:03   #99
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Czeka³am na wyniki 3 tygodnie, zadzwoni³am w pi±tek i lipa! Nastêpne 2 tygodnie stresu, bo nie ma jeszcze wyników
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-10, 11:12   #100
wiki71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witajcie!
Nie mam juz cierpliwo¶ci do tych naszych lekarzy!!!
¯aden nie chce dac mojemu mê¿owi skierowania na przeciw przeciwcia³a plytkowe.
Poprostu karz± nam robiæ wyniki co 2 tyg. i obserwowac poziom p³ytek.Uznali ze 100 ty¶ to nie jest tragedia...
Ja wiem ze niektórzy maja o wiele mniej ale przecie¿ norma jest od 150 ty¶ co oznacza ze mój m±z ma przynajmniej o 50 ty¶ za ma³o i chcia³abym siê dowiedziec co jest tego przyczyn±, niestety lekarze nie robia nic aby t± przyczynê znale¼æ...
Sorki, ¿e pisze o swoich k³opotach, ale czujê siê bezsilna....pozdrawiam s³u¿bê zdrowia....
wiki71 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-10, 12:12   #101
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Proponujê zrobiæ badania prywatnie, no chyba, ¿e s± bardzo drogie.
A ja wci±¿ czekam na wyniki.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-16, 09:37   #102
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez wiki71 Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie!
Nie mam juz cierpliwo¶ci do tych naszych lekarzy!!!
¯aden nie chce dac mojemu mê¿owi skierowania na przeciw przeciwcia³a plytkowe.
Poprostu karz± nam robiæ wyniki co 2 tyg. i obserwowac poziom p³ytek.Uznali ze 100 ty¶ to nie jest tragedia...
Ja wiem ze niektórzy maja o wiele mniej ale przecie¿ norma jest od 150 ty¶ co oznacza ze mój m±z ma przynajmniej o 50 ty¶ za ma³o i chcia³abym siê dowiedziec co jest tego przyczyn±, niestety lekarze nie robia nic aby t± przyczynê znale¼æ...
Sorki, ¿e pisze o swoich k³opotach, ale czujê siê bezsilna....pozdrawiam s³u¿bê zdrowia....
Ja mam dok³adnie tak samo! A nie robi± daltego bo to badanie kosztuje bodaj¿e co¶ ok 350z³ a wiecie jaki jest przydzia³ na jednego pacjenta....
u mnie podali sterydy a jak nie zadzia³a³y bylo to automatyznie odpowiedzi± ze nie mam przeciwcia³ gdyz gdyby byly przeciwcia³a sterydy by zadzia³a³y.
Ale nie martw siê przy 100 tys plytek raczej nie podaj± sterydów. Moze warto zrobic badanie prywatnie? Skoro nie chc± daæ skierowania...a moze jakos uda sie za³atiwc... powodzenia. A moze to jakas bakteria? Moze to jest przejsciowe?

Hmmm w³asnie sprawdzilam na stronie www jednego z laboratoriów i pisza tam ze przeciwcia³a przeciwp³ytkowe kosztuj± 60z³... to taniocha!
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour

Edytowane przez sandrunia83
Czas edycji: 2008-04-16 o 13:03
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-17, 10:31   #103
wioletagr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 36
Thumbs up Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam serdecznie,

U mnie ma³op³ytkowo¶æ stwierdzono oko³o roku temu, przy rutynowym badaniu krwi. Od tego czasu pobrali mi ju¿ hektolitry krwi i wyniki wahaj± siê od 44 000 do 101 000, przy czym przeciêtnie jest to poziom 80 000. Trochê ma³o, ale tak naprawdê nie mam niepokoj±cych objawów, wszyscy lekarze pytaj± mnie o to czy leci mi krew z nosa, krew znajdujê w kale, mam wybroczyny na ciele, zbyt obfite miesi±czki, itp., a ja na wszystkie pytania odpowidam przecz±co. Jedynie dosyæ szybko robi± mi siê siniaki, ale to mnie nie niepokoi szczególnie, bo to rodzinne, a poza tym muszê sie zwyczajnie mocniej uderzyæ, ¿eby siniak wyskoczy³, no i znika raczej w normalnym tempie. Swoj± drog± ju¿ dawno siniaków nie mia³am
Mam to szczê¶cie, ze dziêki firmie nale¿ê do przychodni prywatnej Medicover i tam zrobili mi wszelkie niezbêdne i drogie (!) badania, w tym przeciwcia³a przeciwp³ytkowe (wynik równie¿ ujemny), wys³ali do hematologa, itp. Mo¿e w waszych przypadkach warto wykupiæ abonament w prywatnej przychodni? Tylko nie nale¿y siê przyznawaæ do choroby przy podpisywaniu umowy
Jestem w kropce, bo chcia³abym zaj¶æ w ci±¿ê, ale ¿aden lekarz nie daje mi do koñca zielonego ¶wiat³a, a jednocze¶nie przy moim poziomie p³ytek, nikt nie chce mnie wysy³aæ na kuracje (podobno powy¿je 60 000 nie praktykuje siê leczenia sterydami- tak us³ysza³am od jednego lekarza), hematolog przepisa³ mi witaminê b12, b6 i kwas foliowy i po miesi±cu brania powtórzyæ wyniki...dziwne ale nie inwazyjne dla organizmu wiêc przysta³am na jego uk³ad ewentualnie pobieranie szpiku kostengo, ale na to bardzo nie nalega³. Powiedzia³ mi równie¿, ¿e je¿eli p³ytki utrzymuj± siê na poziomie ok. 100 000 i nie spadaj± poni¿ej 60 000 to generalnie nie widzi przeciwskazañ do ci±¿y, ale te¿ nie powiedzia³ oststecznie "Tak"...
i nie wiem co mam robiæ, gdzie jeszcze pósæ, czy pobieraæ szpik, czy po prostu zaufaæ Matce Naturze i staraæ siê o dzidziusia?
liczê na Wasz± pomoc
pzdr.
w.
wioletagr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-17, 10:51   #104
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Zbadaj sobie szpik. Robi± biopsjê na znieczulenie. Popro¶ o takie badanie hemalologa.
Bêdziesz wiedzia³a na czym stoisz. Ja jutro dzwoniê po wyniki z trepanobiopsji, zobaczymy...
Trzymajcie kciuki
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-22, 12:29   #105
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Hmm dziwna sprawa, p³ytki sie wahaj± a nie ma przeciwcia³, to prawie jak u mnie
Co do Twojej ewentualknej ci±¿y - pewnie lekarz nie chce na siebie wzi±¶æ odpowiedzialno¶ci i dlatego nie powie ci ¿e jest pewien w 100% ze wszystko bêdzie ok. Bo tak naprawdê nikt nie wie jak twoj organizm zareaguje na ci±¿ê, mog± Ci p³ytki spa¶æ a mo¿e byæ wrêcz przeciwnie, objawy mog± w czasie ci±¿y ust±piæ. Tego nikt nie wie... jezeli nie sprobujesz nie przekonasz siê.
Badanie szpiku moszesz sobie zrobic, moze stresuj±ce i niezbyt przyjemne ale pozwoli wykluczyæ najgorsze.
Ja mam p³ytki na poziomie 30 - 50 tys i tez jestem m³od± osob±, wprawdzie nie mam jeszcze kandydata na tatusia mojego maleñstwa, ale mysle co to bedzie w przysz³osci i czy bedzie mi dane zostaæ mamusi±. Zycze ci powodzenia!
PS mo¿esz powiedziec cos wiecej na temat tego abonamentu ile to kosztuje?

Aaaa i nie pchaj siê na "kuracje" sterydami bo to nic przyjemnego , uwierz! Bra³am to swinstwo trzy miesi±ce i bardzo zle wspominam ten okres, okronie przyty³am, wygl±da³am jak pyza, zrobi³a mi sie ksiê¿ycowa twarz, znajomi mnie na ulicy nie poznawali, do tego ma to wiele wiele skutkow ubocznych! Do dzis troche mi po tym zosta³o - zwlaszcza na twarzy, no i rozstêpy A zawsze bylam chuda jak patyk i chcialam cale zycie przytyc no i mam! Ale jak mus to mus. Poza tym nie wiem byc moze tu sie myle, ale moj hematolog kiedys powiedzia³ ¿e sterydy dzia³aja w przypadku kiedy s± przeciwcia³a p/p³ytkowe a u ciebie takich nie stwierdzono. Masz naprawde duzo p³ytek , a napewno wystarczaj±co duzo by zapewnic hoemostaze, nie masz zadnych objawów, to naprawde super!

Witaminki jak najbardziej polecam napisz czy podnios³y sie po nich p³ytki.

Dorcia masz juz wyniki?
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-23, 07:03   #106
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Wyniki mam. Muszê jechaæ po odbiór. Telefonicznie lekarz nic mi nie powiedzia³, jedynie to, ¿e w szpiku nie ma niczego niepokoj±cego. Tyle dobrze. Niestety nie mam jak sie wyrwaæ do Katowic po wyniki, a musz± mi wdro¿yæ leczenie.
Nie zdecydujê siê na sterydy.
Ze sportu nie zrezygnowa³am. Ch±dzê dalej na basen, krêcê hula hop po 30 min, a ostatnio kupi³am stepper i te¿ æwiczê.
Jak bêdê mia³a wyniki w rêku, to napiszê. Jedyny plus tego, ¿e nie ma w tym szpiku nic strasznego
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-23, 09:51   #107
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Poka¿ wiadomo¶æ
Wyniki mam. Muszê jechaæ po odbiór. Telefonicznie lekarz nic mi nie powiedzia³, jedynie to, ¿e w szpiku nie ma niczego niepokoj±cego. Tyle dobrze. Niestety nie mam jak sie wyrwaæ do Katowic po wyniki, a musz± mi wdro¿yæ leczenie.
Nie zdecydujê siê na sterydy.
Ze sportu nie zrezygnowa³am. Ch±dzê dalej na basen, krêcê hula hop po 30 min, a ostatnio kupi³am stepper i te¿ æwiczê.
Jak bêdê mia³a wyniki w rêku, to napiszê. Jedyny plus tego, ¿e nie ma w tym szpiku nic strasznego
Mi tez tak lekarze powiedzieli, ¿e nic zlego siê nie dzieje, cokolwiek to znaczy
Ale powiedz mi jakie leczenie bêd± ci wdra¿aæ, skoro nie sterydy to co?
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-23, 09:57   #108
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Jeszcze nie wiem.
Dowiem siê wszystkiego jak pojadê po wyniki.
Ja bêdê siê broniæ przed sterydami. Mam sk³onno¶ci do tycia wiêc nie wyobra¿am sobie siebie jeszcze grubszej.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-23, 09:59   #109
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Wiem, ¿e to g³upie my¶lenie o przytyciu, wa¿niejsze zdrowie, ale mimo wszystko je¶li nie bêdzie konieczne leczenie sterydami, to bardzo sie ucieszê
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-23, 10:01   #110
wioletagr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Sandrunia83,

Bardzo dziêkujê za odpowied¼

Gdzie mogê dostaæ skierowanie na badanie szpiku? Od hematologa prtawda?

Je¿eli chodzi o abonament w prywatnych przychodniach to wszystko zale¿y. Mi du¿± czê¶æ dop³aca firma i mój koszt to zaledwie 20 z³ miesiecznie, ale jak siê wykupuje prywatnie to pewnie ponad 100 z³/m-c. Tylko nie mo¿na pisaæ na co siê choruje w formularzu podobno. A mo¿e masz rodzinê, krtóra mo¿e Ci na takich warunkach u siebie w pracy wykupiæ prywatn± opiekê?

Na sterydy nawet nie chc± mnie braæ bo przy takim poziomie p³ytek jak u mnie to podobno takiej terapii siê nie stosuje... na szczê¶cie, a ¶ledzionkê te¿ mam w porz±dku Tka naprawdê gdyby nie my¶l o ci±¿y i zagro¿eniach to w ogóle nie zauwa¿am tej choroby i nie zauwa¿alam do tej pory.

za 2 tyg. jak skoñczê witaminki ide na krew, dam znaæ

Ps. podobno buraki pod ka¿d± postacia pomagaj±, czyta³am te¿ o zio³ach dostêpnych w Ameryce, ale kto to wie...

dziêki! wiola
wioletagr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-23, 10:02   #111
wioletagr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Mi powiedzia³ hematolog i internista, ¿e je¿eli p³ytki s± powy¿ej 50-60 000 to generalnie nie stosuje siê terapii sterydowej, ale co lekarz to opinia, ach!
wioletagr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-23, 10:16   #112
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

No w³a¶nie. Ja jak pojecha³am do kliniki i da³am swoje odpisy badañ, to lekarz siê prawie na mnie obrazi³ moówi±c, ¿e przy takich wynikach (a by³y w wysoko¶ci 98 ty¶), nie ma zagra¿enia ¿ycia i w³a¶ciwie co ja tu robiê?!
Dopiero nastêpnego dnia po wynikach - i wizycie Pani ordynator (podczas której wspomnia³a, ¿e w mojej sprawie kontaktowa³a siê z moim lekarzem, chcê zaznaczyæ, ¿e by³am u niej prywatnie na konsultacjach), pan doktor skrusza³ i powiedzia³, ¿e wyniki spad³y do 55 ty¶ i zrobi± mi ponown± biopsjê.
Wszystko zale¿y od lekarza. Pó¼niej przej±³ mnie inny lekarz i by³o znacznie lepiej.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-24, 10:34   #113
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Kurcze nie rozumiem po co powtarzaj± ci±gle te biopsje u ciebie. u mnie zrobili raz, wyszlo ¿e szpik ok, chyba nie zmienia siê to jak w kalejdoskopie.
Tak na marginesie, ma³op³ytkowo¶c mo¿e byæ wczesn± zapowiedzi± choroby tkanki ³±cznej, ja jestem jednoczesnie pod opiek± reumatologa. Dzis wlasnie bylam prywtanie zrobic kolejne badania, nie bede sie prosic o wszystko. Zrobilam sobie RF tzw czynnik reumatoidalny, tylko 15z³. Podejrzewali u mnie te¿ tarczycê, tez zrobilam badanie, USG wykaza³o jaki¶ stan zaplany. Aaaa i zrobilam helikobakter, jutro wyniki! Zobaczymy
Tez nie odczuwam tej choroby, gdyby nie te czeste wizyty u hematologa.... zawsze stresujê sie ze moje p³ytki znowu spad³y albo nie wzros³y...
Biopsja jak najbardziej hematolog.
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-24, 10:53   #114
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Ja mia³am powtórkê biopsji, bo w pierwszym badaniu nie by³o widaæ grudek szpiku. W klinice-wiadomo, musz± zrobiæ swoje badania i równie¿ nie by³o widocznych grudek wiêc decyzja: trepanobiopsja.
Haligobakter robi³a¶ z krwi? Mnie z krwi wyszed³ test pozytywny, ale ju¿ po gastroskopii wynik ujemny.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-24, 11:50   #115
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Tak helikobakter z krwi. Ciekawa jestem co wyjdzie, czasami pobolewa mnie ¿o³±dek zw³aszcza poznymi wieczorami, moze gdy jest pusty?
Juz sie nie moge doczekac tych wyników!
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-24, 13:01   #116
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

A w nocy boli Ciê brzuch w okolicach ¿eber? Mnie bola³, ale okaza³o siê, ¿e mia³am wrzoda na dwunastnicy (po gastroskopii). Wyleczy³am go, ale za to pojawi³ siê w ¿o³±dku. Teraz siê znowu leczê.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-25, 08:11   #117
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Mnie pobolewa raczej na ¶roku, to chyba zo³±dek bedzie Ale nie zawsze, poza tym przy wrzodach chyba boli po jedzeniu a nie jak jest pusty
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-25, 10:51   #118
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

A mnie to brzuch boli od zawsze i przyzwyczai³am siê do tego bólu.
Nie u¿ywam tabletek przeciwbólowych, chyba, ¿e ju¿ bardzo boli. Ale jak ju¿ boli, to siedzê w pozycji na 90 stopni i nie mogê siê wyprostowaæ i to jest atak wrzoda.
Masakra! Jestem odporna na ból, ale to co sie przy takim ataku ze mn± dzieje, to poród przy tym, to pestka.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-25, 12:45   #119
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Hej, odebra³am wyniki...
Helokobakter pozytywny! Wynik 166,9 metod± Elisa, a pozytywny jest juz od 22. Ciekawe co lekarz na to... I ciekawe czy to jest przyczyna mojej ma³op³ytkowo¶ci...
P³ytki 44 komorowo, normalnie 22 tys.... Kurcze nie wiem czemu zawsze po odbiorze wyników mam do³a, czuje sie zawiedziona. zawsze ide z nadzieja ze p³ytki wzrosn± chocia¿by do 100tys.
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" z³ota my¶l glamour
sandrunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-25, 12:59   #120
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

U mnie heligobakter z krwi wyszed³ 150 metod± Elisa, a przy te¶cie w gastroskopii wynik ujemny wiêc nie wiem. Zdecyduj siê na gastroskopiê, to bêdziesz wiedzia³a na 100%.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Poczekalnia - bêdê mam±


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 01:36:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.