Wrocław - mieszkanie od dewelopera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-17, 15:22   #1
panikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Red face

Wrocław - mieszkanie od dewelopera


Cześć dzień dobry

Od niedawna jestem "szczęśliwą posiadaczką" mieszkania, yy tak - nie jest to już dziura w ziemi, niebawem inwestycja zostanie oddana do użytku. Po wielu miesiącach spędzonych na szukaniu mieszkania, przeglądaniu ofert, wizyt w mieszkaniach, u pośrednikach, deweloperach, lataniu po budowach zapadła decyzja (wciąż myślę, że zdecydowałam się na te mieszkanie tylko ze względu na "mam już dość tego cholernego latania", miła pani w biurze miała na tyle mocną siłę przekonywania, że wystarczyło kilka dni by mieć podpisany akt notarialny. No i tak czekam aż skończą budowę, z jednej strony bardzo się cieszę, wręcz nie mogę się doczekać, a z drugiej cały czas zastanawiam się czy podjęłam dobrą decyzję, szukam haczyków i zamartwiam wykończeniem...

Może któraś z was jest w podobnej sytuacji? A może nawet będziemy sąsiadkami

Czy ktoś z was korzystał z wykończenia pod klucz od dewelopera? Czy ich stawki są korzystne? Jestem totalnie w tym zielona, a pan majster, który mi już jakiś czas temu zaoferował swoją ekipę mnie olał.

Poradźcie coś
panikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 21:19   #2
echoes
Raczkowanie
 
Avatar echoes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 179
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Cytat:
Napisane przez panikka Pokaż wiadomość
Cześć dzień dobry

Od niedawna jestem "szczęśliwą posiadaczką" mieszkania, yy tak - nie jest to już dziura w ziemi, niebawem inwestycja zostanie oddana do użytku. Po wielu miesiącach spędzonych na szukaniu mieszkania, przeglądaniu ofert, wizyt w mieszkaniach, u pośrednikach, deweloperach, lataniu po budowach zapadła decyzja (wciąż myślę, że zdecydowałam się na te mieszkanie tylko ze względu na "mam już dość tego cholernego latania", miła pani w biurze miała na tyle mocną siłę przekonywania, że wystarczyło kilka dni by mieć podpisany akt notarialny. No i tak czekam aż skończą budowę, z jednej strony bardzo się cieszę, wręcz nie mogę się doczekać, a z drugiej cały czas zastanawiam się czy podjęłam dobrą decyzję, szukam haczyków i zamartwiam wykończeniem...

Może któraś z was jest w podobnej sytuacji? A może nawet będziemy sąsiadkami

Czy ktoś z was korzystał z wykończenia pod klucz od dewelopera? Czy ich stawki są korzystne? Jestem totalnie w tym zielona, a pan majster, który mi już jakiś czas temu zaoferował swoją ekipę mnie olał.

Poradźcie coś
Cześć


Jestem w podobnej sytuacji, 2 tygodnie temu odebrałam klucze do mieszkania. Też we Wrocławiu, też od dewelopera
W sierpniu wchodzi ekipa wykańczająca (z polecenia) i mam nadzieję w październiku już się przeprowadzimy
Z wykończenia pod klucz zrezygnowałam, nie wiem jak dokładnie to wygląda, ale chyba jest jakiś katalog z materiałami do wyboru w zależności od standardu. Ja wolałam sama wszystko wybrać.

A Twoje mieszkanie kiedy będzie oddane? Gdzie?
I czego konkretnie się boisz?
echoes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 22:02   #3
panikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Niby do końca października, ale plotki głoszą, że oddadzą wcześniej

"Boję się" wykończenia, że mi coś schrzanią i będę wykańczać mieszkanie miesiącami, że to co wybiorę nie będzie do siebie pasowało, zastanawiam się jakich będę mieć sąsiadów , czy będzie ich słychać przez ścianę, co wyjdzie w praniu, czyli jakieś pęknięcia, coś do poprawki, etc..
panikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 11:12   #4
panikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

A może ktoś już w takim mieszkaniu od dewelopera mieszka, we Wrocławiu lub innym mieście i chciałby się podzielić wrażeniami, doświadczeniem na co uważać, zwracać uwagę i czego faktycznie obawiać?
panikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 09:53   #5
echoes
Raczkowanie
 
Avatar echoes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 179
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

A tak, to tego też się trochę boję
Choć fachowca mam sprawdzonego, wierzę, że nic mi nie schrzani.
Ja do mojego miałam się przeprowadzić już w sierpniu, niestety termin się opóźnił Co prawda klucze już mamy, możemy wykańczać - ale nie ma pozwolenia na użytkowanie i też będę czekać pewnie jeszcze do końca października :/ dobija mnie to. Mam nadzieję, że uda się wyegzekwować jakieś odszkodowanie za zwłokę.
A sąsiedzi? Mam tylko nadzieję, że nie trafię na mieszkanie, które ktoś wynajmie studentom... Teraz tak mieszkam, koszmar!!!
echoes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 08:36   #6
milva_5
Raczkowanie
 
Avatar milva_5
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Ja mieszkam w mieszkaniu od dewelopera Maślice pozdrawiają
Kupiłam już gotowe wybudowane i akurat oddane do użytkowania mieszkanie, więc na nic nie musiała czekać. Ale jak z narzeczonym szukaliśmy mieszkania to powiedzieliśmy sobie że nie może to być dziura w ziemi.
Wykańczaliśmy sami, bez udziału dewelopera, zajęło to nam 3 miesiące i od końca stycznia tego roku mieszkamy już sobie
Co do sąsiadów to są to głownie młodzi ludzie, albo tak jak my bezdzietni albo z małymi dziećmi. My akurat trafiliśmy tak, że przez ściany niewiele słychać. A to jakich będziesz miała sąsiadów przecież od Ciebie nie zależy, Ale jak będziesz się z nimi dogadywać to już inna bajka
milva_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 09:05   #7
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Ja czekam na odbior mieszkania-planowo ma byc w pazdzierniku, opoznien nie widac pozniej wchodzi majster, robimy absolutne minimum wiec mamy nadzieje ze szybko pojdzie i od nowego roku bedziemy juz mieszkac na swoim a mieszkanie na krzykach
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-27, 12:45   #8
Taverelin
Przyczajenie
 
Avatar Taverelin
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Hej!
Ja jestem w podobnej sytuacji Po niezliczonych dniach i godzinach poświęconych na szukanie "idealnej" opcji (wiadomo że takich nie ma ), zdecydowałam się na mieszkanko na Krzykach, na osiedlu Lokum di Trevi. Jedną z rzeczy która mnie przekonała to to że maja tam mieszkania z osobnymi kuchniami, nie tylko w aneksach (nie lubię takich). Wprowadzam się niebawem, remont już się kończy.
Też się zastanawiałam nad opcją mieszkania "po klucz" - mój deweloper oferował coś takiego - i w sumie fajna opcja dla tych którzy nie lubią remontów Ja stwierdziłam jednak że chcę wszystko sama zrobić, chociaż teraz po fakcie, powiem ci że takie gotowe wykończenie bym przemyślała poważniej, bo remont to była masaaaaakra
Ogólnie niedługo parapetówka i już się mega cieszę Bardzo mi się moje osiedle podoba, jest fontanna i wszystko jest ładnie i elegancko i w ogóle, absolutnie nie żałuję
Pozdrawiam wszystkie wrocławianki )
Taverelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 23:47   #9
soniak866
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Ja kupowałam takie mieszkanie. Tylko, że ty podpisałaś umowę i pytasz teraz o doświadczenia, czy ktoś kupował jakie ceny? Nie jest trochę za późno? Powinnaś dowiedzieć się za nim kupiłaś mieszkanie. Ja przede wszystkim kierowałam się zaufaniem do dewelopera, a upewnił mnie staż na rynku . Activ Investment działa na rynku od 20 lat. To coś znaczy i rzeczywiście sprawdzając ceny, były konkurencyjne. Poza tym inwestują nie tylko we Wrocławiu ale też w Krakowie i Katowicach. To było głównym wyznacznikiem, a nie że Pani w biurze przeprowadziła sprawnie rozmowę i namówiła Cię. Od stażu, ceny i obserwacji poprzednich inwestycji powinna być uzależniona Twoja decyzja. To jest poważna decyzja, sprzedać można wszystko, jeśli ktoś potrafi sprzedawać. Ja sprawdziłam wszystko wcześniej i faktycznie xxx było najlepszą opcją. Trochę się dziwię, że tak łatwo podjęłaś decyzję, a teraz zastanawiasz się nad konsekwencjami.

Edytowane przez soniak866
Czas edycji: 2016-10-10 o 10:44 Powód: link
soniak866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 11:43   #10
mieszkaniowa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

obecnie stoje przed decyzją kupna mieszkania, albo raczej jakiego developera wybrać czy ktoś z was może powiedzieć na co powinnam zwrócić szczególną uwagę? Zastanawiam się nad tym http://www.blockpol.pl/inwestycje/lubin/ ale to powiedzmy wczesny etap zainteresowania, oczywiście szukam innych możliwości i porównuje oferty. Czy kierować się bardziej ceną lokalizacją mieszkania (to dla mnie dość istotny element) czy doświadczeniem dewelopera a może czymś zupełnie innym? doradźcie mi proszę. Czy wykończeniówka wykonana przez dewelopera jest pewna co do jakości (szukam kogoś kto taką opcje wybrał) czy lepiej samemu poszukać fachowca? Wiem ze to dużo pytań ale chciałabym się dowiedzieć możliwie jak najwięcej
mieszkaniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 06:57   #11
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

To prawda, że przed zakupem mieszkania trzeba bardzo dokładnie sprawdzić dewelopera. Teraz na Facebook często pojawiają się grupy osób mieszkających na danym osiedlu i tam można zapytać o ich wrażenia. Moja koleżanka kupiła mieszkanie od PCG: http://pcg.pl/. Co prawda będzie mogła je odebrać dopiero w przyszłym roku, ale wcześniej dokładnie sprawdziła poprzednie inwestycje we Wrocławiu i mówiła, że wszystkie robiły wrażenie.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-04, 10:04   #12
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Moja siostra kupiła na "nowe żerniki " 17 lipca ma odbiór, jest bardzo zadowolona - vintage
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 13:58   #13
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Cytat:
Napisane przez basia0707 Pokaż wiadomość
Moja siostra kupiła na "nowe żerniki " 17 lipca ma odbiór, jest bardzo zadowolona - vintage

Kazdy jest zadowolony przed odbiorem jazda z deweloperem zaczyna sie pozniej
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 12:32   #14
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Sama się zastanawiam z partnerem nad kredytem i mieszkaniem/bądź małym domkiem , gdzie warto we Wrocławiu mieszkać? Oboje nie jesteśmy z Wrocławia ale mamy tutaj stałą☠pracę☠i chcemy tu zostać kupić już coś swojego bez zmian .

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Kazdy jest zadowolony przed odbiorem jazda z deweloperem zaczyna sie pozniej
Co masz na myśli ?
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 14:19   #15
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Cytat:
Napisane przez basia0707 Pokaż wiadomość
Sama się zastanawiam z partnerem nad kredytem i mieszkaniem/bądź małym domkiem , gdzie warto we Wrocławiu mieszkać? Oboje nie jesteśmy z Wrocławia ale mamy tutaj stałąpracęi chcemy tu zostać kupić już coś swojego bez zmian .

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------





Co masz na myśli ?

Deweloper jest zazwyczaj mega milu dopoki nie sprzeda/odda mieszkania, pozniej juz sie migaja jak moga raz mocniej, raz slabiej, ale zazwyczaj kazdy juz pozniej olewa
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 11:12   #16
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Wrocław - mieszkanie od dewelopera

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Deweloper jest zazwyczaj mega milu dopoki nie sprzeda/odda mieszkania, pozniej juz sie migaja jak moga raz mocniej, raz slabiej, ale zazwyczaj kazdy juz pozniej olewa
Odbór zakończył się sukcesem oby tak dalej

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Czy któraś z was planuje wziąć kredyt na mieszkanie lub domek we Wrocławiu ? Planuję z partnerem kredyt lecz cały czas szukamy i nie wiemy czy domek maleńki czy mieszkanie i gdzie Ceny przerażająco idą w górę
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-21 12:12:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.