Etoile Du Sud... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-20, 23:27   #1
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Thumbs down

Etoile Du Sud...


MIŁE PANIE O SZLACHETNYCH NOSACH!
JESTEM POD WRAŻENIEM WASZEJ SWOBODY W PORUSZANIU SIĘ W WIELKIM ŚWIECIE PERFUM I Z RADOŚCIĄ ZAUWAŻAM, ŻE CHĘTNIE DZIELICIE SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM Z TYMI CO DOPIERO PRÓBUJĄ W TEN TAJEMNICZY ŚWIAT WEJŚĆ.
DO KTÓREJ GRUPY OSÓB NALEŻĘ JEST NA PEWNO JUŻ OCZYWISTE. BARDZO MAŁO ZAPACHÓW ZNAM A Z TYCH KTÓRE ZNAM PRAWIE WSZYSTKIE SĄ ALBO ZBYT INTENSYWNE, ALBO ZA MAŁO WYRAZISTE, ALBO..., ALBO.
JAKIŚ CZAS TEMU KOLEŻANKA PSIKNĘŁA MNIE SWOIMI ETERNITY. I TYM CO NAPISZĘ TERAZ PEWNIE WIELE Z WAS ZGORSZĘ. OTÓŻ W PIERWSZYM MOMENCIE WYDAŁY MI SIĘ OKROPNE. PO PARU MINUTACH STAŁ SIĘ JEDNAK "CUD". TEN OKROPNY ZAPACH ZACZĄŁ SIĘ ZMIENIAĆ W CORAZ ŁADNIEJSZY I ŁADNIEJSZY, BY W KOŃCU STAĆ SIĘ PIĘKNYM. MAŁO TEGO, ZACZĄŁ NAWET MNIE PRZEKONYWAĆ, ZE POWINNAM ZMIENIĆ ZDANIE O SWOJEJ URODZIE I BYŁ TAK ZADZIWIAJĄCO PRZEKONYWUJĄCY, ŻE ULEGŁAM JEGO CZARUJĄCEJ PERSWAZJI... PODSUMOWUJĄC MOGŁABYM POWIEDZIEĆ, ŻE ETERNITY TO MOJE ULUBIONE PERFUMY GDYBY... NIE TA ICH GŁOWA. I TERAZ STAWIAM PYTANIE DO KTÓREGO ZMIERZAŁAM: CZY ETOILE DU SUD MA TAKĄ SAMĄ GŁOWĘ JAK ETERNITY???
WIEM, ŻE PANIE PIXIE7, SMOCZYCA I DORI ZNAJĄ JEDNE I DRUGIE PERFUMY WIĘC MOŻE BĘDĄ TAK DOBRE I WYPOWIEDZĄ SIĘ NA TEMAT ICH GŁÓW
A PRZY OKAZJI, JEŚLI WOLNO, MAM CONTRADICTION C.K. Z 50 ML BRAKUJE MOŻE 20 - 30 PSIKNIĘĆ. TEN ZAPACH MNIE MĘCZY. BARDZO CHĘTNIE WYMIENIŁABYM JE NA ESCAPE C.K. SPRAWDZAŁAM Z PRÓBECZKI I WYDAJE MI SIĘ, ŻE Z TYM ZAPACHEM MOGŁABYM SIĘ ZAPRZYJAŹNIĆ.
POZDRAWIAM ŻYCZLIWIE WSZYSTKIE PANIE, KTÓRE BĘDĄ CZYTAĆ POWYŻSZE.
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 07:15   #2
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Etoile Du Sud...

Wymienić zapach możesz na targowisku.
Powinnaś zmienić też czcionke w swoim wątku ,bo nie miło się czyta........
A zapachy mozna poznawać atakując perfumerie.Jejku jest taki wybór że dusza szaleje!!Pozdrawiam
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 08:12   #3
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Etoile Du Sud...

Neonko, nie każdy ma perfumerię pod nosem, żeby móc testować ile dusza zapragnie. Poza tym etoile du sud w perfumeriach nie ma - chyba że mieszkasz we Francji.
Passero, myślę, że któraś z dziewczyn Ci odpowie, ja niestety Eternity nie trawię, a EdS nie znam, więc nie moge Ci pomóc.
Przy okazji: następnym razem nie pisz ze wciśniętym klawiszem CapsLock, w internecie pisanie drukowanymi literami oznacza krzyk. No i jest mało czytelne.
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 08:33   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Etoile Du Sud...

Przede wszystkim, witaj na forum i ja też się podpisuję pod prośba o nieużywanie Capsa, bo aż oczka bolą...

Zapachy i kosmetyki które nam zalegają, wymieniamy na specjalnym forum, o tu:
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=10

A ja używałam - i używam nadal w zasadzie - obu zapachów. Tzn. Eternity znam od lat, to jeden z moich najulubieńszych zapachów, jedna z największych fascynacji w świecie perfum jaka mnie dopadła. Bardzo, bardzo lubię ten zapach. Etoile du Sud poznałam kiedyś dzięki Coralin i się zauroczyłam. Bo Etoile du Sud to ekstrakt perfum, bardzo mocny i piękny, oszałamiajaco trwały, taki wręcz "gęsty". Moim zdaniem EdS to kopia Eternity jeśli chodzi o nuty zapachowe (zdaje się zresztą, że takie jest założenie firmy - Fragonard sam produkuje olejki dla koncernów, no i wypuszcza własne skoncentrowane esencje, które są odpowiednikami znanych zapachów). Etoile du Sud jest bardzo silnie skoncentrowaną, i jeszcze bardziej kwiatową wersją Eternity. W Etoile du Sud znika też trochę słynna sterylna nuta, charakterystyczna dla Eternity - ekstrakt jest po prostu mocniejszy, słodszy, nie tak chlodny. I to chyba na tyle...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:08   #5
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Etoile Du Sud...

FAjny cytat Smoczyco
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:20   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Etoile Du Sud...

Cytat:
Napisane przez mosticchio
FAjny cytat Smoczyco
A o który Ci chodzi Mostichio? Bo jeśli o porównanie Eternity to sterylnego zapachu dentystki to niestety nie jest to moją zasługą ktoś to przede mną wymyślił - nie dam głowy czy nie Elve! Strasznie mi się to określenie podoba - Eternity jest taki właśnie chłodny, sterylny, dentystyczny właśnie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 00:11   #7
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Etoile Du Sud...

Wszystkie Panie przepraszam za te nieszczęsne duże litery. Naprawdę nie chciałam krzyczeć Dziękuję za wszelkie pouczenia : te dotyczące perfum jak i te związane z moim raczkowaniem w internecie.
Smoczycy dziękuje ponadto za powitanie - to było miłe...
Niestety dalej nie wiem jak jest z tymi głowami. Czy one się różnią?
Czytając jednak to co napisała Smoczyca przyszło mi na myśl, że mnie w Eternity podoba się może właśnie ten chłód połączony z kwiatami??? Tak, z chłodem się zgadzam, ale co do sterylności dentystycznej - protestuję Nigdy do żadnego stomatologa nie zapałałam miłością, więc chyba i Eternity nie zdobyłyby mojego nosa gdyby miały coś wspólnego z fotelem dentystycznym. Ale przypominam - przyjemność sprawiają mi tylko serce i baza Eternity. Głowa - zdecydowanie nie! W dalszym ciągu liczę na wypowiedź Pani Pixie i Pani Dori.
Aaach, wręcz z dziką przyjemnością rzuciłabym się na testery w perfumerii (do czego zachęcała mnie Neonka). Niestety pewne uwarunkowania poskramiają moją dzikość
Serdecznie pozdrawiam...
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 15:45   #8
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Etoile Du Sud...

Cytat:
Napisane przez neonka28
Wymienić zapach możesz na targowisku.
Powinnaś zmienić też czcionke w swoim wątku ,bo nie miło się czyta........
A zapachy mozna poznawać atakując perfumerie.Jejku jest taki wybór że dusza szaleje!!Pozdrawiam
Wlasnie Etoile du Sud nie da sie tak po prostu poznac w perfumerii, chyba ze ktos mieszka we Francji Sa dostepne w kilku punktach Fragonarda.

Moim zdaniem lepiej kupic Etoile du Sud niz Eternity:

1) ladniejsze - co ektrakt, to ekstrakt. W Etoile du Sud nie wyczuwam zadnej nieprzyjemnej nuty - sa to od poczatku do konca piekne, cieple, kwiatowe i 100% kobiece perfumy

2) tansze - buteleczka 15ml kosztuje cos ok. 20 euro,a starczy po malutkiej kropelce za uchem, zeby otoczyc sie pachnacym obloczkiem

Co do fazy glowy - w Etoile du Sud jest ona tez ostrzejsza niz ciag dalszy, ale od poczatku sa to biale kwiaty, ktore potem robia sie cieplejsze i bardziej pudrowe. Natomiast nawet na samym poczatku nie wyczuwam nic drazniacego.

Jeszcze jedno - zaznacza to kazdy uzywajacy zapachow Fragonarda: nie warto kupowac wod toaletowych, bo to zwykle psikadelka, kuszace atrakcyjna cena i wielkoscia butli. Trzeba kupowac ekstrakty (to te w zlotej buteleczce).

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 23:35   #9
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Etoile Du Sud...

Dori - bardzo dziękuję za twoją zachętę i przepraszam, że robię to dopiero teraz. Dziękuję wszystkim Paniom, które zechciały wziąć udział w tym wątku. Możliwe, że zdecyduję się poprosić koleżankę jadącą do Francji o zakup Etiole. Jeśli stanę się szczęsliwą posiadaczką tych perfum będzie to zasługa Pań. Jeśli nieszczęśliwą - może Targowisko mnie pocieszy
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 23:03   #10
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Etoile Du Sud...

Ciesze sie, ze moglam pomoc
Tylko pamietaj - koniecznie wez ekstrakt (perfumy), a nie wode toaletowa

Ceny we Fragonardzie - 15ml 22 euro, 30ml - 32, sa tez butelki 60ml i 120ml. A do zlotych buteleczek perfum montuja teraz psikacze - do niedawna byly tylko takie do smarowania. Z psikaczem dluzej zachowuja swiezosc, bo nie ma bezposredniego kotaktu ekstaktu ze skora

Ide odgrzebywac stary watek o Fragonardzie, bo jestem swiezo po mikolajkowej wizycie w ich sklepie i wlasnie obwachuje swoje lapki unurzane w Eau Fantasque Spisal sie Mikolaj
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 00:14   #11
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Etoile Du Sud...

Witaj Dori!
Jak milo znowu Cie "zobaczyc". Czy dobrze zrozumialam, ze skorzystalas ze sklepu internetowego Fragonarda? Jesli tak to moglabys zdradzic ile wynosza koszty przesylki? I czy potrzebna jest karta kredytowa czy placi sie za zaliczeniem pocztowym?
Tak, watek o Fragonardzie byl bardzo ciekawy. Chcialabym, by byl jego ciag dalszy. Moze ktoras z Wizazanek zdobyla kolejna liste ekstraktow Fragonarda, ktore bylyby odpowiednikami perfum innych marek. Osobiscie bardzo bym chciala aby Escape C.K. mialy swoj odpowiednik.
Pozdrawiam cie serdecznie i ciesze sie ze Sw. Mikolaj tak sie spisal. Jak dobrze byc grzecznym
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-08, 12:01   #12
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Etoile Du Sud...

Passero,

Nie odpowiedziałam wcześniej na Twoje pytanie, bo chciałam porównać oba zapachy. Udało mi się kilka dni temu. Rzeczywiście, w nucie głowy Eternity jest coś delikatnie metalicznego, możliwe, że to właściwość EDP/EDT, która nie wystepuje przy wyższej koncentracji zapachu (Etoile du Sud mam w wersji ekstraktu perfum). EdS faktycznie od razu wybucha bukietem białych kwiatów, słodkim ale chłodnym, w Eternity plącze się też początkowo jakaś mydlana nutka, niefajna moim zdaniem. Ale generalnie to jeden i ten sam zapach, różnice wynikają najprawdopodobniej ze stężenia. Ja bym doradzała kupić EdS, w wersji ekstraktu. No chyba, że właśnie Eternity Cię zauroczył, w postaci jaką znasz z perfumerii, to po co kombinować?

Dziękuję za miłą PW, przepraszam za brak odpowiedzi, ale niestety czasu coraz mniej a pracy coraz więcej... Acha, i nie trzeba do mnie na Pani.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 21:39   #13
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Etoile Du Sud...

Huraaa!!! Doczakałam sie odpowiedzi Pixie!
I znowu pokazalo sie z jaka sumiennoscia podchodzi Pixie do powierzonego zadania. Dziekuje.
A Eternity kupiłabym bez kombinowania gdyby nie ta ich glowa
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.