CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-11, 19:33   #1
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Unhappy

CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy


Jestem miesiąc po cesarskim cięciu, przez cały miesiąc odczuwałam ból gdy kończyłam oddawać mocz, pomyślałam, że to może przez cewnik, który miałam założony i że problem zniknie.ZANIM MI GO ZAŁOŻYLI BYŁO WSZYSTKO W PORZĄDKU, DO MOMENTU WYCIĄGNIĘCIA.
Do dzisiaj dalej odczuwam ból, ale dodatkowo dzisiaj pojawiło się parcie na pęcherz, który też pobolewa i cały czas chce mi się siku-mogła bym chodzić co 5 min do toalety i oddawać kropelki moczu...

Może jest tu jakaś dziewczyna po cesarce i miała podobny problem ?? Przed ciążą miewałam częste problemy z pęcherzem, nie potrafię się tego pozbyć, a jest to okropna dolegliwość Wolała bym ból brzucha, głowy, zęba... -.-
Teraz nie wiem, czy znów wrócił problem sprzed ciąży, czy to może być jeszcze podrażnienie przez cewnik? I jak sobie pomóc??? (Furagin chyba nie pomaga... )
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 19:39   #2
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Może masz zapalenie pęcherza?
Byłaś z tym u lekarza?
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 20:00   #3
czekoladowa_babeczka
Przyczajenie
 
Avatar czekoladowa_babeczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

objawy przypominają zapalenie pęcherza.. ale oczywiście nie jestem lekarzem byłaś u lekarza ?
czekoladowa_babeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 20:17   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Cytat:
Napisane przez ang_ Pokaż wiadomość
Jestem miesiąc po cesarskim cięciu, przez cały miesiąc odczuwałam ból gdy kończyłam oddawać mocz, pomyślałam, że to może przez cewnik, który miałam założony i że problem zniknie.ZANIM MI GO ZAŁOŻYLI BYŁO WSZYSTKO W PORZĄDKU, DO MOMENTU WYCIĄGNIĘCIA.
Do dzisiaj dalej odczuwam ból, ale dodatkowo dzisiaj pojawiło się parcie na pęcherz, który też pobolewa i cały czas chce mi się siku-mogła bym chodzić co 5 min do toalety i oddawać kropelki moczu...

Może jest tu jakaś dziewczyna po cesarce i miała podobny problem ?? Przed ciążą miewałam częste problemy z pęcherzem, nie potrafię się tego pozbyć, a jest to okropna dolegliwość Wolała bym ból brzucha, głowy, zęba... -.-
Teraz nie wiem, czy znów wrócił problem sprzed ciąży, czy to może być jeszcze podrażnienie przez cewnik? I jak sobie pomóc??? (Furagin chyba nie pomaga... )
Furagin to lek na receptę czyli byłaś już u lekarza?
To najzwyczajniejsze zapalenie pęcherza i owszem jest bardzo bolesne i uciążliwe. Współczuję, leć do lekarza.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 20:24   #5
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Furagin został mi sprzed ciąży, teraz go nie brałam, ponieważ karmię piersią i nie wiem czy mogę, ale przed ciążą mi raczej nie pomagał... nigdy nie wiedziałam co robić, jak mam sobie pomóc. Do ginekologa idę za 2 tygodnie.

Może jest to zapalenie pęcherza,ja myślalam ze to wina tego cewnika...ponieważ ten ból trwa już miesiąc... dziś pojawiły się dodatkowe dolegliwości...
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 20:48   #6
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Idź do lekarza. Jutro.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:01   #7
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Nie jestem ekspertem, ale z doświadczenia wiem, że przy cewnikowaniu zapalenie pęcherza jest całkiem prawdopodobne. Także tak, to może być wina cewnika, a raczej skutek jego założenia.

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2014-09-11 o 21:02
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 21:03   #8
looolitka
Raczkowanie
 
Avatar looolitka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 103
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Cytat:
Napisane przez ang_ Pokaż wiadomość
Jestem miesiąc po cesarskim cięciu, przez cały miesiąc odczuwałam ból gdy kończyłam oddawać mocz, pomyślałam, że to może przez cewnik, który miałam założony i że problem zniknie.ZANIM MI GO ZAŁOŻYLI BYŁO WSZYSTKO W PORZĄDKU, DO MOMENTU WYCIĄGNIĘCIA.
Do dzisiaj dalej odczuwam ból, ale dodatkowo dzisiaj pojawiło się parcie na pęcherz, który też pobolewa i cały czas chce mi się siku-mogła bym chodzić co 5 min do toalety i oddawać kropelki moczu...

Może jest tu jakaś dziewczyna po cesarce i miała podobny problem ?? Przed ciążą miewałam częste problemy z pęcherzem, nie potrafię się tego pozbyć, a jest to okropna dolegliwość Wolała bym ból brzucha, głowy, zęba... -.-
Teraz nie wiem, czy znów wrócił problem sprzed ciąży, czy to może być jeszcze podrażnienie przez cewnik? I jak sobie pomóc??? (Furagin chyba nie pomaga... )
masz cechy zakażenia układu moczowego. Powinnaś zgłosić się do lekarza, niekoniecznie ginekologa, zwykły rodzinny
looolitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:10   #9
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Furagin to lek na receptę czyli byłaś już u lekarza?
To najzwyczajniejsze zapalenie pęcherza i owszem jest bardzo bolesne i uciążliwe. Współczuję, leć do lekarza.
Furagin już od dawna nie jest lekiem na receptę!
Występuje pod nazwą handlową UroFuraginum

http://www.adamed.com.pl/pl/otc/leki.../urofuraginum/

ma taki sam skład jak zwykła furagina, jedynie za luksus kupienia go bez recepty trzeba więcej zapłacić.

Autorko, wygląda faktycznie jak zapalenie pęcherza-być może powikłane bakteryjnie założonym cewnikiem-dobrze by było wybrać się do lekarza, może nawet zrobić badanie na posiew moczu jeżeli miałoby być spowodowane bakteryjnym zakażeniem po cewnikowaniu w szpitalu.
Doraźnie mi zawsze pomagało picie pokrzywy, nasiadówki w ziołach, Urosept, żurawina (tabletki, sok,suszone owoce), picie dużych ilości wody i zakwaszanie moczu dużą dawką wit C (pomaga w oczyszczaniu cewki z bakterii i tworzy nieprzyjazne bakteriom środowisko) i wygrzewanie dołu brzucha-nie wiem szczerze mówiąc jak z bezpieczeństwem stosowania tych środków w połogu i podczas karmienia-trzeba doczytać.
Nie mniej jednak wybrałabym się do lekarza szybko-nieleczone zakażenia bakteryjne lubią się przenosić po pobliskich układach i infekować np pochwę, nerki czy jajniki. Przechodziłam tak kiedyś objawy zapalenia pęcherza kilka dni doraźnie ratując się pokrzywą i uroseptem i przeniosło mi się na zapalenie nerek, potem zeszło na jajniki-była masakra i długo nie mogłam się po tym pozbierać. W pewnym momencie stan był mocno nieciekawy... więc-do lekarza marsz!
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:25   #10
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Wyglada na zapalenie cewki moczowej. W ciazy miałam to non stop, a leków nie mogłam brac, polecam duuuuuzo wody z cytryna, duzo zurawiny. Plus lekarz bo nikt tu nie bada przez łacze
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:42   #11
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

To bardzo możliwe że cewnik spowodował zapalenie pęcherza. Nawet bez tego - objawy są jednoznaczne. Też miałam cesarkę i potem lekkie dolegliwości związane z cewką moczową, ale wielokrotnie wcześniej chorowałam na zapalenie pęcherza, więc szybko to zaleczyłam. Tak jak piszą dziewczyny wyżej - wygrzewaj podbrzusze i nerki, pij dużo wody, jakieś tabletki ziołowe weź na tą dolegliwość, jest spory wybór bez recepty, ale jeśli karmisz piersią, to zwracaj uwagę na ich ulotki. Najlepiej działa właśnie Furaginum, Urofuraginum czy jak to się nazywa, ale to trzeba zażywać regularnie przez ok. tydzień w sporych ilościach, bodajże po 2 tabletki 3 razy dziennie. Zwykły lekarz rodzinny na pewno coś najlepiej pomoże i może zaleci coś na receptę trzymaj się

Piszę z telefonu-pozdro szejset
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 23:31   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

męczysz się miesiąc i nie wpadłaś na to, żeby iść do lekarza? dla mnie niepojęte.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 00:22   #13
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
męczysz się miesiąc i nie wpadłaś na to, żeby iść do lekarza? dla mnie niepojęte.
O tym samym myślę. Masakra jakaś. Dorosła kobieta.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 06:54   #14
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Zgadzam się z przedmowcami. Marsz do lekarza. Choć byśmy chciały- nie pomozemy Ci, nie jesteśmy lekarzami a nawet lekarz nie postawi diagnozy przez łącze. Masz wszystkie objawy zapalenia dróg moczowych i to się leczy. Przez tyle czasu się męczysz i nie idziesz do lekarza? Idź DZIŚ.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 07:18   #15
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Idz do lekarza koniecznie. Ja mialam po porodzie naturalnym tak, z bolu juz mi psychika blokowala tak, ze potrafilam ponad dobe nie oddawac moczu bo tak bolalo.. Tylko mi samo przeszlo po jakims tygodniu, chociaz taki dziwny (ale slabszy duuuzo) bol i uczucie mialam jeszcze przez prawie 2 lata..
To moze byc zapalenie, albo cos moglo sie uszkodzic przez cewnik. Idz do lekarza, bo po co sie meczyc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 09:54   #16
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Autorko niestety skutkiem cewnikowania jest najczęściej stan zapalny. Miałam to dwukrotnie więc szczerze ci współczuję. Nie masz natomiast na co czekać tylko zasuwaj do lekarza po lekarstwo.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 10:03   #17
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Ech,bo jak wkładają ten cewnik mogłyby go nawilżyć ,można ponoć.Ja potem krwią sikałam a przecież i tak człowiek obolały.Posikiwanie co 5 minut i nieustanne parcie zapalenie pęcherza jak nic.Bez lekarza się nie obejdzie.Jak wytrzymałaś tyle czasu ?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 10:20   #18
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

jakoś wątpię, żeby ktokolwiek wkładał cewnik bez nawilżenia.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 10:30   #19
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jakoś wątpię, żeby ktokolwiek wkładał cewnik bez nawilżenia.
Ciężko powiedzieć.
Cewnik zakładano mi jak już byłam znieczulona. Ale nie zauważyłam by ktoś bawił się z nawilżanie, żelem czy inną substancją.
Ale cholernie niemiło wspominam fakt jak nazajutrz przewoziły mnie na inną salę i gdzieś zawadziły workiem o drzwi, worek pociągnął rurkę wsadzoną w cewnik a ja zobaczyłam kosmos, jasna cholera jak bolało, aż się poryczałam.
Sikanie krwią to standard wtedy.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 10:51   #20
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

No niestety mój nie był nawilżony, wiem bo po fakcie piguła dostała zj...kę od lekarza na obchodzie.Przy wyciąganiu mało nie zemdlałam.Ale to było parę lat temu ,może teraz jest lepiej?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 11:15   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

mój pies jak miał zakładany cewnik to miał smarowany cewnik żelem poza tym sikanie krwią po zacewnikowaniu to norma.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 11:17   #22
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Idz do lekarza, a poza tym pij wode z cytryna, duzo pij. Jesli to zapalenie pecherza, to duze ilosci wody pomagaja wyplukac bakterie. Nawet jesli Furagina Ci nie pomaga, to sa inne leki. Ja np. kiedys na zapalenie pecherza dostalam Cipronex.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2014-09-12 o 11:18
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 11:38   #23
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: CESARKA I ODDANIE MOCZU-problem kilku tygodniowy

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mój pies jak miał zakładany cewnik to miał smarowany cewnik żelem poza tym sikanie krwią po zacewnikowaniu to norma.
Pewnie norma ale za drugim razem obyło się bez krwi. Za pierwszym razem miałam mniej szczęścia i była to wina pielęgniarki,która wszystkie zabiegi robiła na " ostro",widziałam to i owo bo niestety spędziłam tam miesiąc.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-12 12:38:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.