środki przeczyszczające a odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2003-12-03, 12:17   #1
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287

środki przeczyszczające a odchudzanie


Przyznam że ciekawi mnie to już dłuższy czas . Przeczytałam na stronie pro-ana że bardzo dobrze na odchudzanie wpływają środki przeczyszczające (?) . Powiedzmy że alternatywa to moczenie śliwek w wodzie i popijanie ich ciepłym mlekiem albo jedzenie otrębów pszennych w dużych ilościach . W zasadzie jak się człowiek odchudza to działa sama sprawdziłam , ale zastanawia mnie jedna rzecz - na przykład bulimiczki wymiotują po jedzeniu , natomiast środki przeczyszczające od razu nie działają i to co zjemy i tak w jakiejś części kalorii się wchłonie ? To mnie właśnie ciekawi najbardziej . Bo z tego by wynikało że zażywanie środków ziołowych przeczyszczającyh po ogromnej kolacji czy obiedzie tak naprawdę jest nic nie warte ? Bo i tak organizm już coś zgromadzi i tak . A witaminy z jedzenia ? Zdążą się wchłonąć czy nie ? Bo chyba niezbyt ?

Ehyhyhy .... a może ktoś już kiedyś próbował ?

Aha - i nie chodzi mi o jakieś stosowanie ich non stop / wiem czym to grozi / ale sporadycznie i ziołowych oczywiście
Jeżeli ktoś zechce mnie oświecić w tej materii to bardzo proszę

mauricel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-12-03, 13:46   #2
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: środki przeczyszczające a odchudzanie

Wszyscy kojarzą bulimię z wymiotowaniem, a nie wszystkie bulemiczki wymiotują, niektóre właśnie korzystają z środków przeczyszczających. Częste ich stosowanie podrażnia błonę śluzową żołądka i może doprowadzić bulimii
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 16:49   #3
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Re: środki przeczyszczające a odchudzanie

i od tego i od tego się chudnie..
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 17:53   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Re: środki przeczyszczające a odchudzanie

po 7 latach odświeżony wątek ;D

wobbly
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 20:03   #5
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: środki przeczyszczające a odchudzanie

A mógłby ktoś odpowiedzieć?Tak z ciekawośći.Bo to że się chudnie to wiem...sama sprawdzałam niestety tylko ciekawi mnie to co się wchłania i dlaczego się chudnie mimo tych wchłoniętych kcal
A i jeszcze-NIE polecam.
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 20:28   #6
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: środki przeczyszczające a odchudzanie

co gdy je przyjmujesz wydalasz również jeszcze te niestrawione produkty, których kalorie nie zdążyły się wchłonąć.
To tak samo jak z wymiotami - gdy wymiotujesz po jakimś czasie od zjedzenia potrawy to tylko część ze składników odżywczych ulegają strawieniu, a przecież BTW trawią się w różnych częściach układu pokarmowego.
A gdy masz biegunkę, to cokolwiek byś nie zjadła i tak się wydali i nie zdąży strawić czegokolwiek.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 20:33   #7
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: środki przeczyszczające a odchudzanie

Nie polecam żadnych środków przeczyszczających jako sposób na schudnięcie. Efekty uboczne znane z autopsji.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 08:14   #8
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: środki przeczyszczające a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
co gdy je przyjmujesz wydalasz również jeszcze te niestrawione produkty, których kalorie nie zdążyły się wchłonąć.
To tak samo jak z wymiotami - gdy wymiotujesz po jakimś czasie od zjedzenia potrawy to tylko część ze składników odżywczych ulegają strawieniu, a przecież BTW trawią się w różnych częściach układu pokarmowego.
A gdy masz biegunkę, to cokolwiek byś nie zjadła i tak się wydali i nie zdąży strawić czegokolwiek.
No tak,tłuszcze nie trawią się w żołądku tylko w dwunastnicy.To wiem.Ale środki przeczyszczające działają po 6-8 godzinach od przyjęcia...a wymiotuje się edytowane przez moderatora ze względu na szkodliwą treść posta (na stronach pro-ana można znaleźć takie porady żeby nie było-nie chce nic takiego robić,po prostu mnie to ciekawi ) .Więc przez 6 godzin chyba dość duża część kcal zdąży się przyjąć,prawda?

Edytowane przez iza_wiosenna
Czas edycji: 2010-04-19 o 09:39
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 09:46   #9
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: środki przeczyszczające a odchudzanie

Zamykam temat. Jest wyjątkowo niebezpieczny, bo osobę chorą te niewinne biologiczne wywody mogą doprowadzić do wniosku, że w zasadzie przeczyszczanie się 13245674 razy dziennie to za mało, bo jedna setna pokarmu się wchłonie, więc najwyższy czas nauczyć się prowokować wymioty lub ewentualnie więcej ćwiczyć.
Papilon, a w Twoje czyste intencje jakoś średnio chce mi się wierzyć wiesz?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.