Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-08, 18:41   #1
maruda19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Smile

Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"


Wiem, że już na pewno było wieeeele takich wątków... mimo tego postanowiłam napisać kolejny. Temat - odchudzanie.
Codziennie rano patrząc w lustro na swoją sylwetkę powtarzam sobie "muszę schudnąć..." Bardzo tego chcę. Jest wiele powodów. Ale nie będę się teraz tu nad nimi rozwodzić. Wracając do tematu czuję się jak mały klops ;/ tymbardziej, że jestem niska . Chciałabym zrzucić 10kg. Może którejś z Was udało się tego dokonać? Napiszcie w jaki sposó to zrobiłyście? Czy może korzystałyście z jakichś wspomagaczy - tabletki, spalacze tłuszczu? Piszcie..!
Pozdrawiam
maruda19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 19:49   #2
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

Najpierw przeczytałam całe forum dietetyka, zwłaszcza wątki podwieszone.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:01   #3
peyton
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

Dietę trzymam dopiero od 1 września. Mój cel to zrzucenie 13kg
Codziennie staram się aktywnie spędzić chociaż jedną godzinę... Jeżdżę na rowerze stacjonarnym, gram w tenisa, spaceruję.
Na razie się trzymam, ale boje się, że nie przetrzymam tych gorszych dni, bo słodyczy mam w domu pełno i nie trudno o chwilę zapomnienia;/
peyton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:14   #4
maruda19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

Peyton - a co jesz? Masz jakiś jadłospis i 3masz się go czy po prostu dietka MŻ(mniej żreć) ?
Słyszałam, że podczas odchudzania dobrze jest pić zieloną herbatkę.. A jeśli chodzi o slodycze - jedna gorsza chwila i bach. ;/ A potem wyrzuty sumienia... ehh
maruda19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 22:22   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

od mówienia sobie "musze schudnać" nie schudniesz

podstawowa zasada w odchudzaniu to to, że trzeba zacząc od razu !
nie od poniedziałku, nie od 1 października - od razu, z miejsca, w środku dnia
nawet jak od rana opychałaś się słodyczami to jak postanowisz zmienić życie o 15 to do wieczora już jeść lekko
prawda jest taka, że jak odkładasz dietę "na jutro" to jutro zrobisz to samo.. i bedzie tak odkładać w nieskończoność


poczytaj wątki tutaj, polecam MŻ-WR plus jadłospisy z podwieszonych wątków i tyle
policz sobie zapotrzebowanie, wylicz zapotrzebowanie na diecie,pomysl o ćwiczeniach - jak często, jak długo, jaki zestaw
i do dzieła


aha - ja się nie załamuje jak mi sie zdarzy zjesć coś słodkiego - bo zawsze było tak, że raz zjadłam coś słodkiego to sobie mówiłam ze dieta dalej nie ma sensu.. i jadłam słodkie dalej bo po co się odchudzać skoro i tak zjadłam czekoladę... błędne koło
jak raz na tydzień zjesz kilka ciastek lub jakiegoś batonika - nie ma tragedii moim zdaniem i nie ma się co załamywać
ja sobie wtedy np. organizuje dodatkowe ćwiczenia i tyle -żeby nie było że nic z tym nie robię :P
widzę po sobie że jak takie wpadki zdarzają się rzadko to diecie w ogóle nie szkodzi a ja jestem szczęśliwasza
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-09-08 o 22:24
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 09:03   #6
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

Cytat:
Napisane przez maruda19 Pokaż wiadomość
Wiem, że już na pewno było wieeeele takich wątków... mimo tego postanowiłam napisać kolejny. Temat - odchudzanie.
Codziennie rano patrząc w lustro na swoją sylwetkę powtarzam sobie "muszę schudnąć..." Bardzo tego chcę. Jest wiele powodów. Ale nie będę się teraz tu nad nimi rozwodzić. Wracając do tematu czuję się jak mały klops ;/ tymbardziej, że jestem niska . Chciałabym zrzucić 10kg. Może którejś z Was udało się tego dokonać? Napiszcie w jaki sposó to zrobiłyście? Czy może korzystałyście z jakichś wspomagaczy - tabletki, spalacze tłuszczu? Piszcie..!
Pozdrawiam
Przede wszystkim nie "muszę schudnąć" a "chcę schudnąć" nikt Ci nie każe, a cel osiągniesz tylko gdy naprawdę będziesz pragnęła coś zmienić
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 15:15   #7
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

A ja się eyo z Tobą nie zgadzam.
Bo bez przygotowania psychicznego nic się nie zdziała.
Impulsywność w takich sytuacjach powoduje, że szybko rzuca się swoje zamierzenia bez np. wcześniejszej edukacji w danym temacie.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 16:48   #8
mclena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 128
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
A ja się eyo z Tobą nie zgadzam.
Bo bez przygotowania psychicznego nic się nie zdziała.
Impulsywność w takich sytuacjach powoduje, że szybko rzuca się swoje zamierzenia bez np. wcześniejszej edukacji w danym temacie.
popieram. Ja kiedyś własnie tak sie odchudzałam, że od poniedzialku, albo od 1 kwietnia zaczynałam dietę i tylko kg wracały, bo stając na wadze oczekuję Bóg wie czego a jak tego tam nie widzę, to na cholerę sie katuję? Przeczytałam mnóstwo wątków z wizazu, przeczytałam tez jeszcze więcej z sfd i teraz kiedy juz wiem, co jesc z czym i kiedy, zaczęłam odchudzanie i idzie mi nie źle... grzeszę cos ostatnio tymi rodzynkami, ale w zasadzie tyle. Może nie widze jakiejś super poprawy (w końcu to dopiero 6 dzień) w sylwetce, ale czuje sie lepiej, ćwiczę codziennie 30 min, poza tym mam w miarę aktywna pracę (sprzątam) zakwasy już mi puszczają, choc mialam ochote sobie ćwiczenia przez nie darować, to z każdym dniem, było lepiej i na obecną chwilę moge już w miarę normalnie schodzic po schodach. Jem regularnie, przez co jej dużo mniej, nawet łacząc wszystkie posiłki jadam mniej niż wczesniej i to przynajmniej o połowę. Robie błędy ale staram się je mozliwie korygować, z biegiem czasu będę zwiększać aktywność fizyczną, na razie to mi wystarcza, ale przyznam, ze dopiero teraz, kiedy wiem już chyba wszystko, czuję, że idę w dobrym kierunku Zachęcam do przeczytania forum
__________________


Razem od... 02.02.2009





No i chudniemy 04.09.2010
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68,6 - 67 - 65 - 64 - 63 - 62

Zgubione: 2,9kg.
Zostało: 6,6kg.
mclena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 18:19   #9
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

Cytat:
Napisane przez mclena Pokaż wiadomość
popieram. Ja kiedyś własnie tak sie odchudzałam, że od poniedzialku, albo od 1 kwietnia zaczynałam dietę i tylko kg wracały, bo stając na wadze oczekuję Bóg wie czego a jak tego tam nie widzę, to na cholerę sie katuję? Przeczytałam mnóstwo wątków z wizazu, przeczytałam tez jeszcze więcej z sfd i teraz kiedy juz wiem, co jesc z czym i kiedy, zaczęłam odchudzanie i idzie mi nie źle... grzeszę cos ostatnio tymi rodzynkami, ale w zasadzie tyle. Może nie widze jakiejś super poprawy (w końcu to dopiero 6 dzień) w sylwetce, ale czuje sie lepiej, ćwiczę codziennie 30 min, poza tym mam w miarę aktywna pracę (sprzątam) zakwasy już mi puszczają, choc mialam ochote sobie ćwiczenia przez nie darować, to z każdym dniem, było lepiej i na obecną chwilę moge już w miarę normalnie schodzic po schodach. Jem regularnie, przez co jej dużo mniej, nawet łacząc wszystkie posiłki jadam mniej niż wczesniej i to przynajmniej o połowę. Robie błędy ale staram się je mozliwie korygować, z biegiem czasu będę zwiększać aktywność fizyczną, na razie to mi wystarcza, ale przyznam, ze dopiero teraz, kiedy wiem już chyba wszystko, czuję, że idę w dobrym kierunku Zachęcam do przeczytania forum
No i w końcu uwierzyłam, że ktoś czytuje forum i się z niego uczy
Życzę silnej woli i wymarzonych efektów - trzeba na nie poczekać, ale uwierz mi, że potem możesz jeść naprawdę dużo i kalorycznie, jednak waga Cię nie opuści
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 21:31   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
A ja się eyo z Tobą nie zgadzam.
Bo bez przygotowania psychicznego nic się nie zdziała.
Impulsywność w takich sytuacjach powoduje, że szybko rzuca się swoje zamierzenia bez np. wcześniejszej edukacji w danym temacie.
u mnie z wyedukowaniem bardzo dobrze - wątki tutaj i na fitenssie znam na pamięć nie od dziś
radzę tak z prostego powodu - łatwiej jest zacząć posiłkują się przez tydzień jadłospisami np. z wątku na dietetyce i w międzyczasie doczytać pozostałe watki niż naczytac się ciągle jedząc za troje i odkładając odchudzanie aż się jeszcze jeden wątek przeczyta
kolejny powód mojej rady to właśnie psychika - ludzie nie działają dobrze na planach przyszłościowych, na ogół w chwili kiedy początek czegoś trudnego, o czym wiedzą że będzie trudne (skoro się naczytali), zbliża się to postanwiają to jeszcze chwilkę odłożyć bo przecież skoro tydzień czekali to po dniu się nic nie stanie
jak już z kolei zaczną to przecież nie jest takie obowiązkowe i jak jeszcze w ten poniedziałek zjedzą czekoladę to nic wielkiego
a jak zjedzą czekoladę to warto jednak zacząć od jeszcze kolejnego poniedziałku skoro ten juz popsuli
i tak wkoło macieju każdy sie dziwi że od miesięcy się odchudza a nawet grama nie zgubił ;D

bo nie wiem czy zauważyłaś ale ja po prostu radziłam żeby z miejsca przestawić się na lepsze odżywianie, wywalic śmiecowe jedzenie a w międzyczasie się edukować co raz głebiej - i odżywiać się co raz to lepiej


z jedzeniem jest jak z papierosami - ostatni smakuje najlepiej
i potem się siegą po kolejnego następnego
więc lepiej wyeliminować element ostatniego

pomijam to, że jak ktoś sobie ustala, że za tydzień zacznie dietę to sobie mega zaczyna popuszczać do tego czasu i dorabia się z 2kg od samego postanowienia rozpoczęcia diety
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-09-09 o 21:34
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 20:29   #11
malgo515
Raczkowanie
 
Avatar malgo515
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 61
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

schudałam już tak z 8 kg, i zamierzam chudnąć dalej (wzrost 170 ważyłam 70, teraz ważę 62, chce wazyć 55). Zmniejszyłam wagę w mnw 2 miesiące. Na początku przez około 3 dni jadłam bardzo mało, same owoce i warzywa. I tego tez malutko. Potem jakoś tak ogolnie zdrowo, też nie za duzo, nie jadłam chleba i słodyczy, makaronu itp. Potem pojechałam na oboz (bo jestem w gim i jeszcze jezdze z rowiesnikami), na obozie schudłam 3 kg, bo się dużo ruszałam, jadłam normalnie, ale za to godzinowo. Teraz odżywiam się w taki sposob zeby bylo malo, zdrowo i odchudzająco, do tego trochę ćwiczę. Jak na razie w ciąglu tygodnia schudłam około 1,5 kg, więc są efekty. Jem tak:
śniadanie: jogurt naturalny taki duzy 400 g z muesli (przed śniadaniem ćwiczę)
drugie śniadanie, w szkole - 2 jabłka
obiad- to co jest akurat
coś w stylu kolacji tylko że koło 17, 18 - jakieś owoce
Nie wiem czy to tyle ile powinnam jeść, ale w zupełności mi wystarcza, chyba, że akurat bardzo się zmęcze, wtedy cos jem w stylu chleba z miodem albo z masłem
malgo515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 07:37   #12
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Codziennie rano powtarzam sobie "Chcę schudnąć!!"

Cytat:
Napisane przez malgo515 Pokaż wiadomość
schudałam już tak z 8 kg, i zamierzam chudnąć dalej (wzrost 170 ważyłam 70, teraz ważę 62, chce wazyć 55). Zmniejszyłam wagę w mnw 2 miesiące. Na początku przez około 3 dni jadłam bardzo mało, same owoce i warzywa. I tego tez malutko. Potem jakoś tak ogolnie zdrowo, też nie za duzo, nie jadłam chleba i słodyczy, makaronu itp. Potem pojechałam na oboz (bo jestem w gim i jeszcze jezdze z rowiesnikami), na obozie schudłam 3 kg, bo się dużo ruszałam, jadłam normalnie, ale za to godzinowo. Teraz odżywiam się w taki sposob zeby bylo malo, zdrowo i odchudzająco, do tego trochę ćwiczę. Jak na razie w ciąglu tygodnia schudłam około 1,5 kg, więc są efekty. Jem tak:
śniadanie: jogurt naturalny taki duzy 400 g z muesli (przed śniadaniem ćwiczę)
drugie śniadanie, w szkole - 2 jabłka
obiad- to co jest akurat
coś w stylu kolacji tylko że koło 17, 18 - jakieś owoce
Nie wiem czy to tyle ile powinnam jeść, ale w zupełności mi wystarcza, chyba, że akurat bardzo się zmęcze, wtedy cos jem w stylu chleba z miodem albo z masłem
Poczytaj wątki podwieszone.
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.