Starsi mężczyżni i młodsze kobiety... Wątek zbiorczy! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-14, 11:33   #181
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez Nati02
Ja cos takiego przyjmuje nie tylko gdy facet starszy
Hehe no tak, ale wątek jest o starszych dlatego tak napisałam

Cytat:
Napisane przez Paula07
Naprawdę ja czegoś tutaj nie rozumiem . Dlaczego jak facet jest staszy przyjmuje się ,że musi być żonaty i następna sprawa,że kobieta jest z nim dla kasy?
Jak mozna tak generalizować?Przecież jedno z drugim nie ma nic wspólnego, przeciez to wszytsko tyczy się facetów w każdym wieku, a nie tylko po 40.

Identyczna sytuacja jest z blondynkami, to co mam uważać ,że każda blondynka jest głupia .
Nie uważam, że każdy taki jest, ja jedynie zaznaczyłam sytuacje, których nie toleruję, w jakimkolwiek wieku facet by nie był .

Cytat:
Napisane przez Umbra
no niestety- wiele osób właśnie tak generalizuje całą sprawę pt. 'on dużo starszy od niej'. niestety utwierdził się w społeczeństwie stereotyp 'ona musi to robić za pieniądzę, przecież jest młoda i piękna, po co innego miałaby się wiązać ze starszym od siebie mężczyzną?' ja takiego podejścia do sprawy nie lubię.
A czy ja napisałam, że tak ZAWSZE jest ?, podałam sytuacje możliwe (nie wiem, w ilu procentach takich związków tak jest, może minimalnym), które moim zdaniem nie powinny być powodem istnienia związku
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-14, 12:27   #182
marii**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez koculek
Nadal trwa To dopiero 4 miesiace ale przelecialo miedzy palcami. Oczekujemy obecnie za kluczami do naszego mieszkania. Nie ma nic bardziej dzialajacego na jego nerwy jak inni wspollokatorzy krecacy sie po mieszkaniu Ano i jeszcze korki.
Powiedzialabym ze pierwszy stan zakochania juz za nami. Mieszkamy razem (tzn on ma swoje miejsce ja mam swoje. Codziennie po pracy jestesmy albo u mnie albo u niego. Ja trzymam czesc swoich rzeczy u niego a on u mnie).
A dzis po pracy jedziemy nad morze, tylko na weekend ale zawsze to jakas odmiana
A zapomnialam wpomniec ze poznal moja mamuske i siostre (odwiedzily mnie 2 tyg temu) no i za miesiac jedziemy razem do Poznania a na weekend





shelka i o to wlasnie chodzi, gdyby mezczyzna mial partnerke o 15 lat mlodsza od siebie to raczej po mlodsze by nie siegal. Choc to zadna regula, ale zazwyczaj mezczyzni z mlodymi partnerkami nie rozgladaja sie juz za mlodszym cialem
moj TZ jest tylko 3 lata starszy i nie przyszło mu nawet do głowy zeby ogladac sie za jakimkolwiek innym ciałem mysle ze to nie jest kwestia wieku tylko uczucia i tego jaki człowiek jest. Wiem ze TZ jest zapatrzony we mnie, mimo ze jestesmy razem juz ponad rok wygladamy podobno jakbysmy sie dopiero poznali (tak na siebie patrzymy ), ale wiem ze za 10 lat bedzie tak samo, to po prostu niesamowicie silne uczucie. W swoim poprzednim zwiazku ogladał sie za innymi, ale były dwa powody - po pierwsze nie czuł tego co powinien i podswiadomie rozgladał sie za kims odpowiednim, po drugie ona zwyczajnie nie była w jego typie. Widziałam ją i rzeczywiscie rozumiem go, ma jakąs taką, nie wiem jak to opisac... chyba wredną twarz, a jemu podobają sie delikatne, ciepłe kobiety.
marii** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-14, 14:10   #183
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez marii**
moj TZ jest tylko 3 lata starszy i nie przyszło mu nawet do głowy zeby ogladac sie za jakimkolwiek innym ciałem mysle ze to nie jest kwestia wieku tylko uczucia i tego jaki człowiek jest. Wiem ze TZ jest zapatrzony we mnie, mimo ze jestesmy razem juz ponad rok wygladamy podobno jakbysmy sie dopiero poznali (tak na siebie patrzymy ), ale wiem ze za 10 lat bedzie tak samo, to po prostu niesamowicie silne uczucie. W swoim poprzednim zwiazku ogladał sie za innymi, ale były dwa powody - po pierwsze nie czuł tego co powinien i podswiadomie rozgladał sie za kims odpowiednim, po drugie ona zwyczajnie nie była w jego typie. Widziałam ją i rzeczywiscie rozumiem go, ma jakąs taką, nie wiem jak to opisac... chyba wredną twarz, a jemu podobają sie delikatne, ciepłe kobiety.
Nie mam nic przeciwko starszym facetom, mój najstarszy facet był o 6 lat starszy ode mnie. Ale patrząc na moje życie uczuciowe, to przez ostatnie 4 lata byłam związana z młodszymi, poprostu tak wyszło heh..Mój obecny partner jest o 3 lata młodszy ode mnie. Jesteśmy ze sobą przeszło 7 miesięcy. Na miłośc nie ma reguły.
Ps. Marii jaką możesz mieć pewność że nie oglada się teraz za innymi, faceci to niestety wzrokowcy i jesli jakas laska im wizualnie podpasuje to zawsze spojrza nie raz ale kilka razy (jedni bardziej inni mniej dyskretnie, mój jest dyskretny ale kilka razy złapałam go na tym, ale awantur o to nie robię, bo wiem, ze mnie bardzo kocha). Nigdy nie mów nigdy. No i skoro był nie fair w stosunku do byłej (nie była w jego typie i ogladał się za innymi)to kto wie czy historia sie nie powtórzy..?
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-14, 16:28   #184
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez _Magda
Widze że w samych superlatywach przedstawiacie związki ze starszymi facetami.Cóż,nie obrazicie się mam nadzieję,że ja napisze coś innego ?Podobają mi się faceci starsi tak na oko góra 8-10 ode mnie(mam 22 lata).A takie opitmum dla mnie to ok 3 lata(w związku jestem z rówiesnikiem ).Nie wiem czemu,ale nidgy nie podobali mi się faceci dużo starsi np 15 lat.Niedawno zastanawiałam się nad tym,już nie pamiętam czemu,czy z powodu jakiejś zasłyszanej historii czy coś nie wiem.W każdym razie ja czuje niesmak najnormalniejszy gdy pomyślę,że można w ogóle myślec o facecie starszym np o 20 lat jako o mężczyźnie,kochanku itp.To jak ojciec,facet ciepły,misiek,aseksualny. Może to dlatego,że mam fajnego ojca z którym mam dobre kontakty(skoro jest stereotyp,że jak nie ma ojca to się starszy podoba)??Nie wyobrażam sobie też sytuacji gdy kobieta 40letnia dobrze trzymająca się zadbana atrakcyjna ma w domu już totalnego dziadka,to tak jak opiekowanie się rodzicami gdy już starość nadwyręży ich zdrowie i siły I mówiąc prawde nie wierze,że jest z tym całkowicie szczęśliwa.Oczywiście 40 lat tak umownie podałam,ale chodzi mi raczej o to,że kobieta jeszcze jest młoda a facet już stary.Przecież wtedy kobieta ma szczyt potrzeb seksualnych(podobno ),często właśnie w tym wieku kobiety mają młodszych kochanków bo ponoć temperament facetów 20 letnich mniej więcej odpowiada 40 letnim kobietom.No ale to tak bardzo biorac na sucho,na sex.Ale mam na myśli też potrzebe czułości,miłości itp...Sharon Stone powiedziała kiedyś,że stary facet przyśle ci kwiaty i tyle a młodszy jest szczęśliwy gdy może ci umyć włosy Niedawno gdy byłam z kumpelami w pubie i tańczyłyśmy to grupa około 35 latków patrzyła na nas pożądliwym,obleśnym spojrzeniem i powiem szczerze(prosze nie obrażajcie się!),że zrobiło mi się niedobrze.W ogóle nie patrze na starszych facetów jak na osobników płci męskiej,potencjalnych kochanków czy teżetów.Mój tata ma 55 lat,niedawno gdy patrzyłam na jego kolege z pracy pomyslałam-ok przystojny ale w sposób taki jak kobiety oceniają kobiety że sa piękne tzn całkowicie bez podtekstu seksualnego czy "związkowego".Pociąg do starszych facetów to dla mnie abstrakcja..Takie jest moje zdanie.Myślę jednak,że to sprawa wyłącznie indywidualna!Mnie coś takiego w ogóle nie pasuje,ale gdy komuś pasuje to wg mnie jest to ok.Jeśli osoby są przekonane że to miłość,jeśli czują że będzie dobrze i zniosą te techniczne jak to określiła jakaś dziewczyna wyżej utrudnienia-to życze powodzenia.Wg mnie wiek nie jest utrudnieniem dla kobiet które zawsze wolały styarszych-bo dla nich to jest naturalne.Mam nadzieję,że dziewczyny nie zlinczujecie mnie za tak otwarte wyrażenie opini?
Zgadzam się w zupełności z przedmówczynią. 6-8 lat starszy facet-ok. Ale więcej? Ja sobie tego nie wyobrażam. Nie wiem, co mogłabym mieć wspólnego z takowym facetem. Na imprezie u jego znajomych czułabym się jak na jakiejś rodzinnej prywatce z ciociami i wujkami . Przepraszam za takie określenia, ale to tylko moje osobiste odczucia. Ja bym się tak czuła. Nie mam nic przeciwko takim związkom, bo każdy jest inny. I jak najbardziej życzę szczęścia zarówno takim, jak i innym związkom . I nie wyobrażam sobie bycia z młodszym facetem. Albo w tym samym wieku. Wg mnie idealnie jest, jeśli mężczyzna jest około 3-4 lata starszy od kobiety. Ale tak jak już mówiłam-to moje osobiste mniemania, nie zabijajcie mnie za to .
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-14, 16:38   #185
MARTA301215
Raczkowanie
 
Avatar MARTA301215
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 158
GG do MARTA301215
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

[B]vikuniaa[B] tez sie z tobą zgadzam. mam faceta starszego o 5 lat i nie wyobrazam sobie by mógl by byc starszy. jest nam ze sobą dobrze ma on swietny charakter i w ogóle nie widze miedzy nami róznicy ale ta roznica byla by widoczna gdybym byla z facetem np 10 lat lub wiecej starszym normalnie koszmar. czuła bym sie jakby byl to moj ojciec, zreszta starsi faceci zazwyczaj traktuja mlodsze partnerki jak corki co z tego ze doswiadczony jak ... ZUZYTY
MARTA301215 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-14, 18:19   #186
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Martotak samo można by powiedzieć o kobiecie, która miała n-związków z mężczyznami.
Każdy mężczyzna jest indywidualną jednostką i nie można mówić, że skoro po 30stce, to zużyty.
Czepiam się tego, bo sama nie chciałabym, mając 30 lat usłyszeć, że mimo, iż doświadczona to zużyta.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-14, 18:49   #187
olabin
Raczkowanie
 
Avatar olabin
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: all over the world
Wiadomości: 234
GG do olabin
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Nie uwazam zeby to bylo cos zlego.Jezeli 2 osoby sie na prawde kochaja,wiek nie powienien miec zadnego znaczenia.
A tak na marginesie powiem ze ja uwielbiam starszych facetow.Sa tacy....dojrzali...Np.tak i Bogusław Linda miodzio
__________________
"The golden opportunity you are seeking
is in yourself.It is not in your environment,
it is not in luck or chance,or the help of others;
it is in yourself alone"
olabin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-16, 00:36   #188
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Obracam się od roku w towarzystwie młodszym ode mnie, także wśród chłopaków i szczerze mówiąc, widzę ich niedojrzałość, histeryczność, zaczyna mnie to irytować. Nie dziwię się, że dziewczyny decyduja się na związek ze starszym mężczyzną- mnie starszy partner kojarzy się z bezpieczeństwem, pewną stałością, innym spojrzeniem na wiele spraw. Ostatni rok był dla mnie ciężki, momentami bardzo- brakowało mi właśnie kogoś, kto byłby dla mnie takim wsparciem, z dużą dozą dystansu. Wiem, że wiek tego nie gwarantuje, ale mimo wszystko, związałabym się z kimś starszym, chociażby, żeby się o tym przekonać.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 03:41   #189
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez koculek

shelka i o to wlasnie chodzi, gdyby mezczyzna mial partnerke o 15 lat mlodsza od siebie to raczej po mlodsze by nie siegal. Choc to zadna regula, ale zazwyczaj mezczyzni z mlodymi partnerkami nie rozgladaja sie juz za mlodszym cialem
Tia, rozglądają, rozglądają tylko generalnie są już,za starzy na młodsze od żon, i tyle. Przeciez taki facet np. 40 letni żeniąc się z 25 latką, po kilkunastu latach będzie zbliżał się do 60-tki , to na jaką młodszą od żony ma ma zmienić ? Dla młodszej to on dziadek jest.
Tylko czy to jest satysfakcjonujące dla żony ,że jest wierny bo jakby musi, a nie dlatego ,że tak chce.

A młode kobiety , ktore wiążą się z dużo starszymi mężczyznami robią to z różnych powodów, jedne w poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa, , drugie bo brakuje im ojca, jeszcze inne bo taki miały model w rodzinie, niektóre z miłości, częściej dla pieniędzy samochodu , mieszkania, wygodnego życia, poprawienia sobie pozycji społecznej.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 09:40   #190
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Niekoniecznie Rozterko. Ja znalazlam w u boku swojego przyszlego meza uczucia, ktorych latami szukalam, ktore wczesniej nikt nie potrafil mi okazac.. ze starszy cale 23 lata?? no coz... niestety nie dane nam bylo wybierac sobie daty urodzenia... Pewnie, ze zyczylabym sobie by byl mlodszy ale nie jest ..... Najwazniejsze jednak, ze jestem nareszcie soba w 110% i szczesliwa!
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....

Edytowane przez emurulez77
Czas edycji: 2006-07-16 o 18:55
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 11:47   #191
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
A młode kobiety , ktore wiążą się z dużo starszymi mężczyznami robią to z różnych powodów, (...) niektóre z miłości, częściej dla pieniędzy samochodu , mieszkania, wygodnego życia, poprawienia sobie pozycji społecznej.
Wybacz, ale dla mnie to jest powielanie stereotypów. Ile znasz takich par, żeby móc określić dla jakich powodów ludzie z dużą różnicą wieku wiążą się ze sobą? A może opierasz się na jakichś badaniach, jeśli tak - podaj źródło, chętnie poczytam.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-16, 11:57   #192
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Miłość nie wybiera, jeśli ludzie są dojrzali emocjonalnie i zdają sobie sprawę z niełatwego życia przed nimi, bo taki związek budzi kontrowersje, a różnica wieku też jest przeszkodą, to dlaczego nie mają spróbować? Ich życie ich sprawa...
A ludzie, którzy wiążą się z innych powodów niż miłość... no cóż... każdy przypadek jest inny...

Ale denerwuję mnie to jak starszy pan podrywa młodą dziewczynę - szczególnie na ulicy, co w centrum Warszawy zdarza mi się nagminnie
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 17:25   #193
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Exclamation Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Witajcie!
Czytając ten wątek zauważyłam, że dużo Pań wyraża negatywne opinie na temat związków ze starszymi partnerami.
Jakieś 2,5 roku temu poznałam chłopaka mojej koleżanki - jest od niej starszy o 10 lat. Byłam mocno zdziwiona i stwierdziłam, że ja na pewno bym nie chciała starszego, ale zaakceptowałam ich związek. Zresztą są parą do dnia dzisiejszego, zaręczyli się i planują ślub.
Los chciał że 2 lata temu poznałam w górach (mieszkaliśmy u wspólnego znajomego) mężczyznę starszego odemnie o 16 lat . Spodobał mi się od razu. Wieczorem (to była sobota) było ognisko i zaczęliśmy ze sobą rozmawiać. Dowiedziałam się ile ma lat i że jest od dwóch lat rozwiedziony i ma córkę. Nie pytałam co się stało - ale spodobał mi się sposób w jaki mówił o byłej żonie (o nic jej nie oskarżał). Coś mnie do niego "ciągnęło" ale zdawałam sobie sprawę, że związek z rozwiedzionym, starszym facetem i do tego z dzieckiem nie ma szans.
W niedziele widzieliśmy się jeszcze w domku, później pojechaliśmy ja z moimi znajomymi,on ze swoimi na przedstawienie do Domu Ludowego w Kościelisku. Moje koleżanki zauważyły, że Paweł jest mocno mną zainteresowany i zaczęły mnie namawiać, że co mi szkodzi, że romansik, że to będzie dobra znajomość itp. Ale się zapierałam. Po przedstawieniu my pojechaliśmy na Krupówki, a on i jego znajomi wracali już do siebie do domów. Nie zdązyliśmy się nawet pożegnać.
W poniedziałek rano gospodarz (nasz wspólny znajomy) przekazał mi liścik od Pawła z bardzo miłą notatką i numerem jego komórki Długo się zastanawiałam... ale w końcu napisałam mu smsa i tak zaczęliśmy sobie smsować, dzwonić do siebie, pisać maile i rozmawiać na GG. O wszystkim i o niczym. Jak miałam zły humor myślałam o tym, aby z nim porozmawiać. Jak on był smutny od razu dzwonił do mnie. W końcu - po pół roku wirtualnego i telefonicznego kontaktu dzień w dzień zaprosiłam go do swojej miejscowości (mieszkamy w różnych miastach - dzieli nas 160 km). Przyjechał .... i tak już "został" A niczego takiego nie planowałam - to było mocniejsze odemnie. mimo iż długo się przed tym broniłam. Kocham go bardzo i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Mamy wspólne zainteresowania (góry i nie tylko). Jego znajomi stali się moimi znajomymi, a moi - jego. Jego rodzina traktuje mnie bardzo przyjaźnie i z szacunkiem. Jego córka bardzo mnie polubiła - ciągle pyta kiedy się pobierzemy Nawet woli się spotykać ze mną niż z Nim
Co prawda zdarzają się między nami przykre czy nerwowe sytuacje, zazwyczaj dotyczą one tego iż nie widujemy sie zbyt często (2 weekendy w miesiącu i w jakieś święta), ale szczera rozmowa potrafi zdziałać cuda. Polecam wszystkim: rozmawiajcie ze swoimi partnerami o własnych i jego oczekiwaniach, o tym co Was boli, co się nie podoba itp. oraz okazujcie sobie wzajemne zaufanie. To klucz do udanego związku.
My jesteśmy już ze sobą 1,5 roku razem mimo iż nie widujemy się codzień - mogę powiedzieć iż tworzymy udaną parę. Ja zaakceptowałam go takim jaki jest razem z jego przeszłością, on natomiast zaakceptował wady mojego charakteru
W tej całej sielance jest tylko jeden poważny problem, który nie daje mi w pełni cieszyć się tym co mam. Moi rodzice Nie powiedziałam im jeszcze, że tworzymy z Pawłem parę. Znają go (moja mama go bardzo lubi) - ale nie wiedzą jak jest naprawdę. Nie wiedzą że ma córkę , że jest rozwiedziony, a ja nie wiem jak im to powiedzieć To nie wiek w moim wypadku będzie stanowił przeszkodę tylko Jego przeszłość. Boje się że moi rodzice tego nie zrozumieją. To, że inna kobieta nie umiała z Nim żyć (nie umiała zrozumieć) nie znaczy że ja nie umie. A wiem że będe z nim szczęśliwa!!
Pozdrawiam Was dziewczyny - napiszcie jak mam ten problem rozwiązać.
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 17:40   #194
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

mnie ostatnio''kręci''mężczyzn a starszy o 17 lat ma coś w sobie takiego,że mam sprośne myśli nawet się całowaliśmy ale nie wyobrażam sobie żeby między nami doszło do bliższego kontaktu nie umiem tego wytłumaczyć bardzo go lubię i szanuję
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 21:53   #195
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez giraffe
W tej całej sielance jest tylko jeden poważny problem, który nie daje mi w pełni cieszyć się tym co mam. Moi rodzice Nie powiedziałam im jeszcze, że tworzymy z Pawłem parę. Znają go (moja mama go bardzo lubi) - ale nie wiedzą jak jest naprawdę. Nie wiedzą że ma córkę , że jest rozwiedziony, a ja nie wiem jak im to powiedzieć To nie wiek w moim wypadku będzie stanowił przeszkodę tylko Jego przeszłość. Boje się że moi rodzice tego nie zrozumieją. To, że inna kobieta nie umiała z Nim żyć (nie umiała zrozumieć) nie znaczy że ja nie umie. A wiem że będe z nim szczęśliwa!!
Pozdrawiam Was dziewczyny - napiszcie jak mam ten problem rozwiązać.
Giragffe, co mogę poradzić to powiedz rodzicom jak najszybciej, ponieważ im szybciej sie dowiedzą to tym szybciej zaakceptują, przyzwyczają się i będziesz miała sposkojne sumienie.
Ja także jestem z mężczyzną starzym ode mnie o tyle samo lat co u ciebie . Na początku moja mama patrzyła krzywo i próbowała mnie uśwadamiać, ale teraz traktuję to normalnie i bez żadnego ale .


Cytat:
Napisane przez rzastin
Obracam się od roku w towarzystwie młodszym ode mnie, także wśród chłopaków i szczerze mówiąc, widzę ich niedojrzałość, histeryczność, zaczyna mnie to irytować. Nie dziwię się, że dziewczyny decyduja się na związek ze starszym mężczyzną- mnie starszy partner kojarzy się z bezpieczeństwem, pewną stałością, innym spojrzeniem na wiele spraw. Ostatni rok był dla mnie ciężki, momentami bardzo- brakowało mi właśnie kogoś, kto byłby dla mnie takim wsparciem, z dużą dozą dystansu. Wiem, że wiek tego nie gwarantuje, ale mimo wszystko, związałabym się z kimś starszym, chociażby, żeby się o tym przekonać.

Jeszcze nawiąże do tak kontrowersyjnej dla niektórych róznicy wieku .
Otóż mój był mąż był ode mnie starszy o cztery lata i wtedy wydawała mi się ta róznica kolosalna. Ale mimo tej róznicy wieku był tak niedojrzały psychicznie, że mnie to po prostu totalnie męczyło. Czułam się jakbym oprócz mojego dziecka miała jeszcze drugie dziecko - męża.
I w końcu doszło do rozwodu, ale nigdy nie rozglądałam się za starszymi facetami, tzn. założyłam sobie,że mój przyszły partner musi był starszy ok. 10 lat, poniewaz wtedy facet dorówna mi dojrzałością psychiczną. A stało się inaczej, nie z mojej inicjatywy, że zainteresował sie mną mężczyzna staszy ode mnie 16 lat. Na początku byłam w rozterce, jak przyszłóśc będzie wyglądała itd., poniewaz on jest tyle starszy ode mnie.
Prawda jest taka, że jest dla mnie nie tylko kochankiem ale i przyjacielem. Z którym o wszytskim mogę porozmiawiać i wszytsko powiedzieć. Bardzo chciałabym aby był młodszy chociaż o te 5 lat, ale przeciez czasu nie cofnę i nic na to nie poradzę.
Więc wiek w miłości na prawdę nie jest ważny, nie mogę kogoś kto jest moją bratnią duszą, druga połową zdyskwalifikować za jego wiek. Miłość niestety nie wybiera wieku .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 22:15   #196
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Paula, tez bym sobie zyczyla, zeby moj byl mlodszy ale nie jest.. Pozostaje mi jedynie wierzyc, ze bedzie sie cieszyl tak rewelacyjnym zdrowiem i kondycja jak jego ojciec-na potancowkach to ja przy nim wysiadam
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 12:09   #197
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

ehh...starsi mezczyzni,ja odkad pamietam podobali mi sie starsi,hmmm ja mam 19 lat a ostatnio ciagle mysle o pewnym 40-latku hhmm.. jakos za bardzo nie chce pisac szczegolow... jest to bogaty,przystojny,zadbany facet,ktory zwrocil tez uwage na mnie ale wiem ze na pewno nie na powaznie,wiem ze to bez sensu,ta cala sytuacja pisze bo musze to z siebie wyrzucic,na szczescie jestem twarda osoba i daje sobie rade ze swoimi hmm... zauroczeniami....wiem ze jak nie pozwole na rozwoj sytuacji to z czasem mi to przejdzie,troche sie pomecze i bedzie lusss... ok.a troszke lepiej

pozdrawiam Was dziewczyny
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 19:51   #198
zirael
Raczkowanie
 
Avatar zirael
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Ostrzeszów
Wiadomości: 69
Question Co wy na to?

Co sądzicie o różnicy wieku, która wynosi 6 lat? Ona - 16 lat, on - 22 lata.
Trochę szokuje, no nie?
__________________
Całe życie pod górkę.. Ale nie ma takiej, pod którą bym nie weszła.


*Antosia
*Kornel
zirael jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 19:52   #199
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Co wy na to?

nie szokuje, uważam że to odpowiednia różnica wieku.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 19:55   #200
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Co wy na to?

Czy ja wiem...?
Biorac pod uwagę,ze mężczyźni dojrzewają później...?
Jednocześnie wcześniej wkraczają w sferę seksu -choć dziś nie jest to reguła -
22 letni facet ma wyraźnie nakreślone potrzeby,16 dziewczyna niekoniecznie.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:01   #201
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Co wy na to?

Znam rzeczy bardziej szokujące. Mamy wśród znajomych parę, gdzie różnica wieku wynosi coś koło 17 lat...
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:05   #202
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: Co wy na to?

Nie wiem co w tym szokującego... Ja byłam z osoobą 10 lat starszą i świetnie nam się układało.
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:11   #203
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Co wy na to?

to zalezy od charakterow a nie od wieku.ja mialam TZ-ta ktory mial 19 a ja 24 szokujace nie?
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:12   #204
zuzek9
Zakorzenienie
 
Avatar zuzek9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków/Włodawa
Wiadomości: 3 857
GG do zuzek9 Send a message via Skype™ to zuzek9
Dot.: Co wy na to?

mnie to nie szokuje. gorzej z potrzebami. 22letni chłopak ma inne niż 16letnia dziewczyna... :P
__________________
"Patrz na świat nogami, bo oczy kłamią."

zuzek9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:17   #205
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Co wy na to?

Ja mam faceta 6 lat starszego poznaliśmy się gdy ja miałam 15lat i od tamtej pory nie odstępujemy się na krok
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:30   #206
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Co wy na to?

Mnie tez to nie szokuje. Jednak na tym etapie potrzeby moga byc odmienne. innego ona - 20, a on - 26
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:43   #207
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Co wy na to?

Co ma tu szokować?
Normalna różnica.Gorzej jakby ona miala no nie wiem 13-14 lat a on 22
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:46   #208
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Co wy na to?

Mnie jakoś nie szokuje.
Chyba nie ma znaczenia, co my o tym sadzimy-ważniejsze, co o tym myślą "oni", prawda?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:48   #209
crazy_girl_13
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar crazy_girl_13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 683
Dot.: Co wy na to?

Mnie też to nie szokuje.
crazy_girl_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 20:51   #210
Nymphetamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Nymphetamina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 087
GG do Nymphetamina
Dot.: Co wy na to?

Różnica wieku między partnerami - temat rzeka.
Podany przykład: 16 i 22 , nie szokuje mnie. Znam bardziej 'ekstermalne' przypadki. Moja koleżanka ma 18 , a jej partner 40. Rozumieją się, kochają , jak w związku ludzi z minimalną różnicą wieku. Co prawda jakieś potknięcia się zdarzają - wiadomo, ale u każdej z par czasem pojawiają sie mniejsze lub większe kłótnie.
Sama kiedyś byłam w związku z człowiekiem staryszym od siebie. Byl to nieudany związek , szybko się zaczął , szybko skończył. I nie różnica wieku była powodem niepowodzenia, raczej ( ogromna ) różnica charakterów.Drażniła mnie jego osoba, sposób myślenia etc. On miał 26 lat , ja 15.
__________________







Nymphetamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.