wymarzony pierścień mocy część XXII - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 12:37   #3391
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
dziewczyny znające się na rzeczy, albo te które były - wygląda na to, że się już nie wywinę z wyjazdu do głupiego Sharm el Sheikh, ale z ofertami jest słabo i tam jest po prostu tanio. Polecacie jakieś konkretne hotele?
mi się tam podobało

Byłam w hotelu Tropicana Sea Beach, który jak najbardziej polecam.
- typowe 4 gwiazdki
- klubowa atmosfera, profesjonalne animacje
- międzynarodowi klienci (podobało mi się, że nie było tam przewagi jakiejś konkretnej grupy narodowościowej)
- pokoje w bungalowach, jest przestrzennie, ale też nie trzeba było pokonywać znacznych odległości
- duże baseny, w jednym bar, w drugim dwie zjeżdżalnie

dopiszę resztę później
jeśli szukałabyś czegoś o wyższym standardzie, to fajny jest Nubian Island
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:37   #3392
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Hania ja na chwile!

ROdzisz w miescie w ktorym mieszkasz?

SPokojnie ztym dodowem i meldunkiem.

Dziecko sie rodzi w szpitalu, szpital ma obowiazek zgłosic to do USC w miejscu urodzenia dziecka.

Jednak nawet jesli zgłosi Twoj maz musi isc po akt urodzenia i tym sasmym zglasza, ze dziecko potrzebuje PESEL. Pesel wyrabia sie ok m-ca.

Z opieka zdrowotna u CIebie ejst inaczej, u mnie te glupie czipy. Ale i tak maz lub TY musicie zglosic dziecko przez odpowiedni formularz ZUS-wski. ALe nie zrobicie tego nie majac PESEL-a.

Dziecko moze zameldowac maz pod wskazanym przez niego adresem. To nie jest nierefomrowalne

Po drugie nie ma czegos takiego jak REJONIZACJA przychodni. Sama wybierasz gdzie dziecko chcesz zapisac, a oni maja zakochany obowiazek to spelnic. Wiem,bo sama to przerabialam skonczylo sie telefonem do NFZ-u.
Tak rodzę u "siebie"
I to jest dla mnie najważniejsze

O reszcie wiem ; przychodni itd. Miałam zresztą dylemat którą wybrać i jednak padło na tą do której muszę samochodem dojeżdzać. Bałam się jedynie że skoro nazwisko idzie odgórnie z dowodu mamy to z meldunkiem jest podobnie.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:38   #3393
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Miśku ja byłam w zeszłym roku między innymi w tym i najbardziej mi przypadł do gustu
http://www.holidaycheck.pl/hotel-wyc...FUcTfAodvx5aJw

Po pierwsze nie zdominowany przez Rosjan. ładna plaża z łagodnym zejściem do moża i pomostem do rafy. Dobre jak na Egipt jedzenie- z wieczorami tematycznymi (jedyny hotel w którym zjadłam coś więdzej poza bagietką i kurczakiem).

Ładne pokoje, naprzeciwko hotelu sklepy ze wszystkim od pamiątek po apteki i spożywczak.
dzięki.
Byłam na nie jeśli chodzi o Egipt, ale prawda jest taka, że wszędzie zima, a jednak przez wysokie ceny paliwa i euro wszystkie dalekie wyjazdy odpadają, a wszędzie blisko praktycznie jest zima. Powoli godzę się z myślą, że pozostanie mi Egipt właśnie
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:44   #3394
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość

Nie rozumiem czemu będzie miał przegwizdane i czemu mu wjeżdzasz na ambicję??
przegwizdane ma (juz) bo wiecznie twierdzil ze nie potrafi gotowac (ja uwazam ze potrafi tylko mu sie nie chce i mam racje) i trzeba mu troche wjechac na ambicje (trzeba mu troche pomoc haha)
W Anglii jak mieszkalismy to na poczatku wolal glodny siedziec i czekac az z pracy przyjde bo "nie potrafil nic zrobic" potem jednak sie okazalo ze robi swietne pieczone ziemniaczki, pulpety w sosie pieczarkowym(i to nie z torebki) czy pieczone udka .... tak wiec w domu mam zdolnego ale lenia a ja zajmujac sie Mania nie bede robila wszystkiego
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:47   #3395
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Prawda jest taka że mi się po prostu nie chce dupy do tego urzedu ruszyć.. już 4 lata się przemeldowuję

W naszym mieszkaniu aktualnie nikt nie jest zamelodwany. Dlatego chciałam Mańke zameldować

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
dzięki.
Byłam na nie jeśli chodzi o Egipt, ale prawda jest taka, że wszędzie zima, a jednak przez wysokie ceny paliwa i euro wszystkie dalekie wyjazdy odpadają, a wszędzie blisko praktycznie jest zima. Powoli godzę się z myślą, że pozostanie mi Egipt właśnie
Na tydzień można jechać. Wygrzać tyłek i ponurkować.

Tylko właśnie zdecydowanie trzeba popłunąć na rejs jachtem z nurkowaniem.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:49   #3396
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
mi się tam podobało

Byłam w hotelu Tropicana Sea Beach, który jak najbardziej polecam.
- typowe 4 gwiazdki
- klubowa atmosfera, profesjonalne animacje
- międzynarodowi klienci (podobało mi się, że nie było tam przewagi jakiejś konkretnej grupy narodowościowej)
- pokoje w bungalowach, jest przestrzennie, ale też nie trzeba było pokonywać znacznych odległości
- duże baseny, w jednym bar, w drugim dwie zjeżdżalnie

dopiszę resztę później
jeśli szukałabyś czegoś o wyższym standardzie, to fajny jest Nubian Island
dzięki


ten Nubian Island jest faktycznie o 100 EUR droższy, więc odpada, bo nie chcę tyle przepłacać. Z kolei Tropicana Sea Beach jest na niemieckich stronach (na których szukam czegoś) jako hotel 55+
ja dostałam z kolei gotowe oferty do kilku innych hoteli, szkoda że ich nie wymieniacie, bo cenowo są atrakcyjne;
Chodzi o Coral Beach Rotana Resort Montazah, Xperience Kiroseiz Parkland, Rehana Royal Beach, Coral Beach Rotana Tiran, Sharm Cliff, Melia Sinai, Sunrise Tirana, Radisson Blu Resort

Właśnie je sprawdzam. Co mnie dziwi, to to, że w sumie oferty z Polski są tańsze niż z Niemiec, a zawsze było odwrotnie

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Prawda jest taka że mi się po prostu nie chce dupy do tego urzedu ruszyć.. już 4 lata się przemeldowuję

W naszym mieszkaniu aktualnie nikt nie jest zamelodwany. Dlatego chciałam Mańke zameldować



Na tydzień można jechać. Wygrzać tyłek i ponurkować.

Tylko właśnie zdecydowanie trzeba popłunąć na rejs jachtem z nurkowaniem.
no właśnie to kolejny argument, który dla mnie jest przeciw, ja nie mogę nurkować, więc jak tam pojadę, to tylko leżeć i czytać książki chyba.

Mam teraz rozkminkę, bo wakacje to koniecznie w ciepłym, ale zawsze udawało się łączyć ciepło i jakieś zwiedzanie, a teraz wszędzie jest zima, więc albo ciepło, albo zwiedzanie
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:53   #3397
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
przegwizdane ma (juz) bo wiecznie twierdzil ze nie potrafi gotowac (ja uwazam ze potrafi tylko mu sie nie chce i mam racje) i trzeba mu troche wjechac na ambicje (trzeba mu troche pomoc haha)
W Anglii jak mieszkalismy to na poczatku wolal glodny siedziec i czekac az z pracy przyjde bo "nie potrafil nic zrobic" potem jednak sie okazalo ze robi swietne pieczone ziemniaczki, pulpety w sosie pieczarkowym(i to nie z torebki) czy pieczone udka .... tak wiec w domu mam zdolnego ale lenia a ja zajmujac sie Mania nie bede robila wszystkiego
aha Rano coś niekumata byłam i nie rozumiałam o co Ci chodzi.
Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
dzięki


ten Nubian Island jest faktycznie o 100 EUR droższy, więc odpada, bo nie chcę tyle przepłacać. Z kolei Tropicana Sea Beach jest na niemieckich stronach (na których szukam czegoś) jako hotel 55+
ja dostałam z kolei gotowe oferty do kilku innych hoteli, szkoda że ich nie wymieniacie, bo cenowo są atrakcyjne;
Chodzi o Coral Beach Rotana Resort Montazah, Xperience Kiroseiz Parkland, Rehana Royal Beach, Coral Beach Rotana Tiran, Sharm Cliff, Melia Sinai, Sunrise Tirana, Radisson Blu Resort

Właśnie je sprawdzam. Co mnie dziwi, to to, że w sumie oferty z Polski są tańsze niż z Niemiec, a zawsze było odwrotnie



no właśnie to kolejny argument, który dla mnie jest przeciw, ja nie mogę nurkować, więc jak tam pojadę, to tylko leżeć i czytać książki chyba.

Mam teraz rozkminkę, bo wakacje to koniecznie w ciepłym, ale zawsze udawało się łączyć ciepło i jakieś zwiedzanie, a teraz wszędzie jest zima, więc albo ciepło, albo zwiedzanie
Kiroseiz odpada bo jest pod strefą lądowania.
Rehana wypasiony ale sami ruscy w złocie
Sharm Clif- stary i zniszczony
Sunrise Tirana OK
Radiosson jakoś nie wiadomo czemu mi się nie podobał.

A snurkować możesz?? Pal szcześć to nurkowanie- ważne żebyś zanurzyła głowę w masce z rurką- już jest czad.


EDIT
A nie Sunrise Tirana też do bani bo tam jest taki duży aquapark i same rodziny z dziećmi. Na terene hotelu są tylko pojedyncze zabiedzone palmy- mało zieleni zero klimatu wakacyjnego. No i do plazy trzeba dojeżdzać.

Edytowane przez hania811
Czas edycji: 2012-02-13 o 12:59
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 12:58   #3398
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
aha Rano coś niekumata byłam i nie rozumiałam o co Ci chodzi.

Kiroseiz odpada bo jest pod strefą lądowania.
Rehana wypasiony ale sami ruscy w złocie
Sharm Clif- stary i zniszczony
Sunrise Tirana OK
Radiosson jakoś nie wiadomo czemu mi się nie podobał.

A snurkować możesz?? Pal szcześć to nurkowanie- ważne żebyś zanurzyła głowę w masce z rurką- już jest czad.
snurkować mogę dzięki za opinie
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 13:07   #3399
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
snurkować mogę dzięki za opinie
No to już jest dobrze. Też warto popłynąc na rejs..cały dzień na wypasionym jachcie którym dopływa się do najpiekniejszych raf w Sharmie. Dostajesz piankę i zestaw ABC i możesz sobie podziwiać podwodny świat nie nurkując. A przyjemność wcale nie droga bo ok 40 USD- z obiadem i napojami

Jeszcze co do Radiossona- zerknęłam na zdjecia dla przypomnienia i w sumie jak masz dobrą cenę to można polecić bo to prawdziwe 5 gwiazdek , przy plazy , dużo zieleni i zarcie było dobre (aczkolwiek tylko lunch tam jadłam).

Ja mam tak z niektóymi hotelami ze po prostu jakoś ich nie lubię mimo że maja same plusy
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 13:09   #3400
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

hej
butter gratuluję zaliczenia sesji i jak czytałam menu na urodziny Twojego TŻ to aż się głodna zrobiłam :ślina:
niuniu- przykro mi z powodu teścia.
Stokrotko zdrówka dla męża!
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 13:19   #3401
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
aha Rano coś niekumata byłam i nie rozumiałam o co Ci chodzi.

haha zdarza sie nawet najlepszym
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 13:25   #3402
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
No to już jest dobrze. Też warto popłynąc na rejs..cały dzień na wypasionym jachcie którym dopływa się do najpiekniejszych raf w Sharmie. Dostajesz piankę i zestaw ABC i możesz sobie podziwiać podwodny świat nie nurkując. A przyjemność wcale nie droga bo ok 40 USD- z obiadem i napojami

Jeszcze co do Radiossona- zerknęłam na zdjecia dla przypomnienia i w sumie jak masz dobrą cenę to można polecić bo to prawdziwe 5 gwiazdek , przy plazy , dużo zieleni i zarcie było dobre (aczkolwiek tylko lunch tam jadłam).

Ja mam tak z niektóymi hotelami ze po prostu jakoś ich nie lubię mimo że maja same plusy
ja też tak mam, kwestia sympatii i antypatii po prostu. Nieraz detal decyduje
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 14:49   #3403
novocaine870
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 7th Heaven
Wiadomości: 983
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Dzień dobry

Pytanie małe mam, przeglądałam nasz wątek kulinarny i sporo tam dań z krewetkami- mam ochotę, tyle tylko, że najczęściej trafiam na takie, które śmierdzą - gdzie kupujecie najczęściej?

Ad. chrupania w kolanach przy robieniu przysiadów- też tak mam, z mniejszym lub większym natężeniem- byłam z tym u kilku lekarzy, i żaden z nich nie widział większego problemu. Kazano mi brać jakieś tabletki na stawy dostępne bez recepty i tyle

Butter gratuluję zaliczenia semestru

Kotek, fajna sprawa z taką kolacją, a jak jeszcze mąż zrobił to łohohohoho

Należę raczej do tych nie walentynkowych osób, natomiast mój luby już tak- udało mi się go przekabacić, aby po prostu zrobić coś wspólnie. No i się wkopałam trochę, bo z racji sporego ograniczenia czasowego nie mamy zbyt wiele możliwości . Chcę zrobić coś do jedzenia, szybkiego, prostego, niedrogiego, ale jeszcze nie wpadłam co to ma być
__________________

The future starts today, not tomorrow.
novocaine870 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 14:54   #3404
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

To ja na jutro (albo dopiero jutro) zrobię to: http://www.kwestiasmaku.com/zielony_...a/przepis.html albo to: http://www.kwestiasmaku.com/pasta/z_...a/przepis.html
Prędzej to drugie, bo mam wszystko w domu
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 14:58   #3405
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
dzięki
ten Nubian Island jest faktycznie o 100 EUR droższy, więc odpada, bo nie chcę tyle przepłacać. Z kolei Tropicana Sea Beach jest na niemieckich stronach (na których szukam czegoś) jako hotel 55+
Może wybrali go na 55+ ze względu na brak wzniesień i płyciznę, bo jeśli chodzi o klientów, to są tam różne grupy wiekowe. Ja bym go z tego powodu nie skreślała

z wymienionych przez Ciebie najbardziej mi się podoba Radisson
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 15:23   #3406
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez novocaine870 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Pytanie małe mam, przeglądałam nasz wątek kulinarny i sporo tam dań z krewetkami- mam ochotę, tyle tylko, że najczęściej trafiam na takie, które śmierdzą - gdzie kupujecie najczęściej?

Należę raczej do tych nie walentynkowych osób, natomiast mój luby już tak- udało mi się go przekabacić, aby po prostu zrobić coś wspólnie. No i się wkopałam trochę, bo z racji sporego ograniczenia czasowego nie mamy zbyt wiele możliwości . Chcę zrobić coś do jedzenia, szybkiego, prostego, niedrogiego, ale jeszcze nie wpadłam co to ma być
Krewetki kupuję w sumie gdzie popadnie. Najczęściej w Tesco na wagę jak trafiam na promocję 29,90 za kg królewskich

Luby juz taki długofalowy? Wielka miłość oh i ah??


Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
To ja na jutro (albo dopiero jutro) zrobię to: http://www.kwestiasmaku.com/zielony_...a/przepis.html albo to: http://www.kwestiasmaku.com/pasta/z_...a/przepis.html
Prędzej to drugie, bo mam wszystko w domu
ooo...zjadłabym te muszle. Moze zrobię jutro- a niech będzie lekki wypas

A dziś gotuję barszcz czerwony zabielany...połowę buraków i całą włoszczyznę zmiksowałam i to był strzał w dziesiątkę. Tak pysznego barszczu jeszcze nie jadłam
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 15:40   #3407
novocaine870
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 7th Heaven
Wiadomości: 983
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Krewetki kupuję w sumie gdzie popadnie. Najczęściej w Tesco na wagę jak trafiam na promocję 29,90 za kg królewskich

Luby juz taki długofalowy? Wielka miłość oh i ah??




ooo...zjadłabym te muszle. Moze zrobię jutro- a niech będzie lekki wypas

A dziś gotuję barszcz czerwony zabielany...połowę buraków i całą włoszczyznę zmiksowałam i to był strzał w dziesiątkę. Tak pysznego barszczu jeszcze nie jadłam

zobaczymy wielka miłość, oh i ah- jest dobrze ale czasem dopadają mnie momenty, kiedy się przyczepię do tej małej różnicy wiekowej, a druga sprawa- Tż jest z tych zupełnie nieskażonych światem- ciężko mi to opisać, tym bardziej tak na forum, ale znajomi dogłębniej znają sprawę i dobrze wiedzą o co mi chodzi, i mówią, że trafniej tego w jednym zdaniu określić nie mogłam . Czasem, aż nie dowierzam, że tak trafiłam i ciężko mi się przestawić, bo do tej pory trafiałam na łobuziaków- większych, bądź mniejszych
__________________

The future starts today, not tomorrow.
novocaine870 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 16:00   #3408
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez novocaine870 Pokaż wiadomość
zobaczymy wielka miłość, oh i ah- jest dobrze ale czasem dopadają mnie momenty, kiedy się przyczepię do tej małej różnicy wiekowej, a druga sprawa- Tż jest z tych zupełnie nieskażonych światem- ciężko mi to opisać, tym bardziej tak na forum, ale znajomi dogłębniej znają sprawę i dobrze wiedzą o co mi chodzi, i mówią, że trafniej tego w jednym zdaniu określić nie mogłam . Czasem, aż nie dowierzam, że tak trafiłam i ciężko mi się przestawić, bo do tej pory trafiałam na łobuziaków- większych, bądź mniejszych
Do różnicy wieku nie ma się co doczepiać
A co to drugiego- znaczy za dobrze Ci?? W tyłek chcesz dostać?

Kobiety często tak mają że ciągnie je do łobuzów Bo nie ma nudy , jest niepewność i fun...ale tacy są fajni na chwilę. Na życie lepiej mieć spokojnego i nieskarzonego złem
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 20:33   #3409
goosia207
Zakorzenienie
 
Avatar goosia207
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5 526
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cześć,


Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Współczuję!
Mój TŻ ma dziwną dolegliwość - przy przysiadach skrzypią mu kolana... oczywiście nie chce iść do lekarza
Też tak mam gdzieś czytałam, że dopóki nie boli nie ma sie co denerwować

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Cześć!

Weekend bez szaleństw, więc nie mam o czym pisać

Pytałam Was o te kolacje, bo u mnie ciężko z zaplanowaniem tego ostatniego posiłku - raz, że najchętniej jem wtedy kanapki, a dwa, to czasem w dziwnych godzinach, bo np. o 20 nie jestem jeszcze głodna.
Ale pocieszyłyście mnie i tak, że jecie na te 2-3 godziny przed snem, bo znam takie dziewczyny, które po 18 już absolutnie nic nie jedzą, nawet, jak się kładą po północy

Niuniu, współczuję. Trudno mi coś poradzić. Ja chyba bym nie ciągnęła dziecka z przeziębieniem na tak daleki wyjazd. Więc albo bym je zostawiła pod opieką rodziców, albo sama bym została w domu, co pewnie byłoby dla mnie trudne.

Planujecie coś na walentynki?
dzisiaj sobie przypomniałam, że jutro walentynki

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Cześć.

Nocko, jak masz pękniętą, to rozumiem, że to może być ból i problem
Ja mam 'tylko' uszkodzoną łąkotkę i ubytek w chrząstce. Daję radę nie planuje operacji, chyba, że stan pogorszy się znacznie...


Dziewczyny, chciałam się pochwalić- jestem oficjalnie studentką drugiego semestru i mam ferie
Gratulacje szybko się uwinęłaś

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Cześć!

U mnie weekend ok., w sobotę jeździliśmy po sklepach w poszukiwaniu sprzętów i wyposażenia kuchennego (żeby pooglądać) i jeszcze obejrzeć różne aranżacje kuchni (kolorystyczne, układowe). Za to w niedzielę słodkie lenistwo. Zgrzeszyłam lazanią, ale musiałam się dopieścić. Wyszła pysznie.
Dziś waga, co łatwo było przewidzieć, ani drgnęła od ubiegłotygodniowego pomiaru.
A ja zapomniałam się zważyć. Przez chorobę trochę popuściłam.Piłam herbatę z miodem i cytryną, raz zjadłam mandarynkę i kisiel.
Dobrze, że już II faza, bo pieką mnie usta i robią mi się zajady. Może to być z choroby, zimna, lub braku witamin

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
dziewczyny znające się na rzeczy, albo te które były - wygląda na to, że się już nie wywinę z wyjazdu do głupiego Sharm el Sheikh, ale z ofertami jest słabo i tam jest po prostu tanio. Polecacie jakieś konkretne hotele?
Chętnie się z tobą zamienię marzę o ciepłym klimacie

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
To ja na jutro (albo dopiero jutro) zrobię to: http://www.kwestiasmaku.com/zielony_...a/przepis.html albo to: http://www.kwestiasmaku.com/pasta/z_...a/przepis.html
Prędzej to drugie, bo mam wszystko w domu
Obie potrawy wyglądają smacznie
__________________
razem
goosia207 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 21:10   #3410
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

dziś miałam jakiś dzień taki, że się nic nie udawało.

Najpierw nie mogłam się dogadać z przyjaciółką odnośnie wyjazdu, bo mieszkamy dość daleko od siebie i każda woli wylecieć z innego miasta, a nawet państwa Jeszcze nie ustaliłyśmy ostatecznie niczego

Potem poszliśmy na obiad z tż - do drogiej restauracji rybnej z tradycjami, co do której miałam duże oczekiwania. No i tu mega rozczarowanie i potwierdzenie, że drogo nie zawsze znaczy dobrze. Jedzenie było bardzo średnie.

A potem na dobitkę okazało się, że moja babcia odesłała buty, które jej zamówiłam przez internet, wrzucając do środka list, że buty i owszem, podobają się jej, ale potrzebowałaby pół numera mniejsze i nalepiej zapinane na zamek Oczywiście nie wypełniła formularza zwrotu, nie wpisała numeru zamówienia, adresu mailowego ani nie podała numeru konta, na który mają zwrócić kasę. Buty dostała dziś i wiedziała, że ma tydzień na podjęcie decyzji, ale nie mogła poczekać. Będę teraz musiała wyjaśniać w tym sklepie całą tą sprawę.

A na jutro zrobiłam mini serniki w formach do muffinek. Jeszcze nie próbowałam, mam nadzieję, że chociaż to się udało
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 21:50   #3411
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Pisałam ostatnio tu, że mam problem z dodatkami do salonu - z mobilizacją, koncepcją i chyba też "swoim" miejscem, w którym znalazłabym coś ciekawego. Przez internet nie chcę kupować w ciemno, wolę jednak dotknąć.
Dzięki za cynk o leclercu, mam blisko siebie, muszę pogrzebać.
Zaczyna się też walentynkowa wyprzedaż w H&Y, może coś znajdę fajnego.
Ostatnio w styczniu kupiłam narzutę na łóżko w sypialni - właśnie w H&Y i jestem bardzo zadowolona

Największy problem mam firankami/zasłonkami.

Co ciekawe, w ten weekend ogarnęłam sporo spraw związanych z remontem kuchni: wybrałam projekt, materiały, mechanizmy do szafek, wybrałam płytę grzewczą, zlewozmywak, zmywarkę, zastanawiam się jeszcze nad piekarnikiem, pochłaniaczem i baterią.
Jak to jest, że sprawy dużego kalibru, mimo dylematów, jestem w stanie ogarnąć bez większego problemu, a kwestia dekoracji po prostu leży?
Pewnie wlasnie dlatego,ze to latwiej zmienic, jest tansze, a wiec mozna w glowie ulozyc setki scenariuszy na wystroj a pozniej szybko zmienic, wiec to takie bledne kolo
Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
zbieram się do tego już od jakichś 3 lat, także to pewnie potrwa jeszcze. Może gdybym miała bliżej do Warszawy, byłoby mi łatwiej a tak to jest to cała wyprawa, więc raczej jeszcze potrwa
Mnie zniecheca fakt, ze jak sie zrobi przysieglego, trzeba byc tlumaczem do konca zycia. A ja wcale nie wiem, czy bede to samo robic za 20 lat, a jak nie, to odbieraja to upowaznienie (trzeba wyrobic jakas norme, teraz nie pamietam jaka). Do tego duze zobowiazania i moga pociagnac do opowiedzialnosci, to ja dziekuje. Wole byc zwyklym tlumaczem.
Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Cześć.

Nocko, jak masz pękniętą, to rozumiem, że to może być ból i problem
Ja mam 'tylko' uszkodzoną łąkotkę i ubytek w chrząstce. Daję radę nie planuje operacji, chyba, że stan pogorszy się znacznie...


Dziewczyny, chciałam się pochwalić- jestem oficjalnie studentką drugiego semestru i mam ferie
Gratulacje, Butter! Idziesz jak burza
Moja łakotka teraz sie lekko ogarnela i juz nie boli, ale za kila dni znow pewnie bedzie to samo. Pora dzialac.
Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
Potem poszliśmy na obiad z tż - do drogiej restauracji rybnej z tradycjami, co do której miałam duże oczekiwania. No i tu mega rozczarowanie i potwierdzenie, że drogo nie zawsze znaczy dobrze. Jedzenie było bardzo średnie.
Zwykle te bardzo drogie sa faktycznie przereklamowane.
Ja z kolei w weekend odkrylam absolutnie fantasyczna resturacje wloską (w wawie), zamowilismy we 4 kazdy po innym daniu i wszystko bylo mistrzostwem swiata. Nigdy nie jadlam nic lepszego z kuchni wloskiej w knajpie, lacznie z jedzeniem w Wenecji

My w walentynki nie planujemy nic, bo mnie rowniez wkurzaja tlumy sztywniakow w knajpach DO tego dochodzi dluga praca w tygodniu, kwestie prywatne do zamkniecia itd.. Poczekamy z tym do weekendu.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 22:04   #3412
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez czarna.noc Pokaż wiadomość
Pewnie wlasnie dlatego,ze to latwiej zmienic, jest tansze, a wiec mozna w glowie ulozyc setki scenariuszy na wystroj a pozniej szybko zmienic, wiec to takie bledne kolo


Zwykle te bardzo drogie sa faktycznie przereklamowane.
Ja z kolei w weekend odkrylam absolutnie fantasyczna resturacje wloską (w wawie), zamowilismy we 4 kazdy po innym daniu i wszystko bylo mistrzostwem swiata. Nigdy nie jadlam nic lepszego z kuchni wloskiej w knajpie, lacznie z jedzeniem w Wenecji

My w walentynki nie planujemy nic, bo mnie rowniez wkurzaja tlumy sztywniakow w knajpach DO tego dochodzi dluga praca w tygodniu, kwestie prywatne do zamkniecia itd.. Poczekamy z tym do weekendu.
W każdym razie postanowiłam zmienić podejście dekoracji

Jaka to restauracja?

Ja nie wiem, co będziemy robić w walentynki, bo pożarłam się z mężem na cały regulator

Ale znalazłam interesujący wyciszacz - uczenie się angielskich słówek za pomocą fiszek Jednostajne przekładanie i powtarzanie mnie uspokaja



Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
dziś miałam jakiś dzień taki, że się nic nie udawało.

Najpierw nie mogłam się dogadać z przyjaciółką odnośnie wyjazdu, bo mieszkamy dość daleko od siebie i każda woli wylecieć z innego miasta, a nawet państwa Jeszcze nie ustaliłyśmy ostatecznie niczego

Potem poszliśmy na obiad z tż - do drogiej restauracji rybnej z tradycjami, co do której miałam duże oczekiwania. No i tu mega rozczarowanie i potwierdzenie, że drogo nie zawsze znaczy dobrze. Jedzenie było bardzo średnie.

A potem na dobitkę okazało się, że moja babcia odesłała buty, które jej zamówiłam przez internet, wrzucając do środka list, że buty i owszem, podobają się jej, ale potrzebowałaby pół numera mniejsze i nalepiej zapinane na zamek Oczywiście nie wypełniła formularza zwrotu, nie wpisała numeru zamówienia, adresu mailowego ani nie podała numeru konta, na który mają zwrócić kasę. Buty dostała dziś i wiedziała, że ma tydzień na podjęcie decyzji, ale nie mogła poczekać. Będę teraz musiała wyjaśniać w tym sklepie całą tą sprawę.

A na jutro zrobiłam mini serniki w formach do muffinek. Jeszcze nie próbowałam, mam nadzieję, że chociaż to się udało

Babcia jest świetna
Na pewno uda Ci się odkręcić sprawę

Szkoda, że restauracja nie spełniła oczekiwań... Właśnie chyba im większe oczekiwanie, tym gorzej, a najlepsze są spontaniczne odkrycia.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 07:28   #3413
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cześć!

Mam dziś sporo na głowie, więc z Wami nie posiedzę.

Nie zrobiłam wczoraj żadnego żarełka, więc dopiero dziś po pracy wchodzę do kuchni. Zrobię te muszle jednak, bo jeszcze ich nie jadłam. Lasagne robiłam jakiś czas temu, polecam

Znowu dopada mnie przygnębiające niezadowolenie z tego, jak żyję i co robię, zaczynając od codzienności domowej. No nic, znowu się pewnie trochę wezmę do roboty i po jakimś czasie przestanę, co będzie skutkować kolejnym dołem Taka już jestem popieprzona
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 07:33   #3414
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cześć, dziewczyny dzięki za wszystkie miłe słowa.

Misku, czasem bywają takie paskudne dni, że nic się nie udaje...głowa do góry

Novo, fajnie, że Ci się układa, ciesz się z tego, a nie szukaj dziury Powodzenia
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 07:41   #3415
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

cześć

znów mam szalone tygodnie - dotacje znów dają mi popalić , ten rok jest jakoś szczególnie obfitujący w terminy. ale dziś mam plan luźniejszego dnia i odkładania na jutro co 2 sprawy
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 07:50   #3416
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez czarna.noc Pokaż wiadomość
Pewnie wlasnie dlatego,ze to latwiej zmienic, jest tansze, a wiec mozna w glowie ulozyc setki scenariuszy na wystroj a pozniej szybko zmienic, wiec to takie bledne kolo

Mnie zniecheca fakt, ze jak sie zrobi przysieglego, trzeba byc tlumaczem do konca zycia. A ja wcale nie wiem, czy bede to samo robic za 20 lat, a jak nie, to odbieraja to upowaznienie (trzeba wyrobic jakas norme, teraz nie pamietam jaka). Do tego duze zobowiazania i moga pociagnac do opowiedzialnosci, to ja dziekuje. Wole byc zwyklym tlumaczem.
No i to ganianie po sądach za grosze, z którego ciężko się wykręcić. Fakt, bycie nieprzysięgłym jest pod tym względem lepsze, ale ja bym chciała otworzyć kiedyś swoje biuro, więc dobrze by było jednak mieć przysięgłego. Ludzie spoza branży myślą, że przysięgły = lepszy. Obserwuję takie podejście dość często

Cześć

Edytowane przez miskowa
Czas edycji: 2012-02-14 o 07:52
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 08:31   #3417
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
No i to ganianie po sądach za grosze, z którego ciężko się wykręcić. Fakt, bycie nieprzysięgłym jest pod tym względem lepsze, ale ja bym chciała otworzyć kiedyś swoje biuro, więc dobrze by było jednak mieć przysięgłego. Ludzie spoza branży myślą, że przysięgły = lepszy. Obserwuję takie podejście dość często

Cześć
Tak, zdecydowanie tak jest. Jak pracowałam w biurze tłumaczeń, wielu ludzi miało takie podejście - jak przysięgły, to na pewno zna język, jak zwykły, to nie ma takiej pewności....i nalegali na przysięgłych np do tłumaczeń technicznych, gdzie oni nie znali takiej nomenklatury... w przeciwieństwie do np. tłumacza zwykłego, ale inżyniera...
Bez sensu, ale takie jest myślenie.
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 08:38   #3418
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Tak, zdecydowanie tak jest. Jak pracowałam w biurze tłumaczeń, wielu ludzi miało takie podejście - jak przysięgły, to na pewno zna język, jak zwykły, to nie ma takiej pewności....i nalegali na przysięgłych np do tłumaczeń technicznych, gdzie oni nie znali takiej nomenklatury... w przeciwieństwie do np. tłumacza zwykłego, ale inżyniera...
Bez sensu, ale takie jest myślenie.
no właśnie tak to wygląda. Zdarzało mi się już poprawiać teksty przysięgłego, bo odbiorca nie wiedział, o co chodzi
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 09:35   #3419
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Helo

Miśku babcia szybko działa Sklep nie powinien Ci robić problemów więc luz
Serniczki zawsze wychodzą


Wczoraj mi przyszły Emku dziś w końcu Pandora - lubie z rana dostawać prezenty
Mam już charmsa w kształcie wózeczka więc teraz to już tylko na Manie czekam
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 09:58   #3420
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: wymarzony pierścień mocy część XXII

Czesc!
Dzis praca z domu, ale ja to lubie

TZ dostal na Valentyny rekawiczki samochodowe, bo ostatnio miauczal, ze mu zimno w rece
Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
W każdym razie postanowiłam zmienić podejście dekoracji

Jaka to restauracja?

Ja nie wiem, co będziemy robić w walentynki, bo pożarłam się z mężem na cały regulator

Ale znalazłam interesujący wyciszacz - uczenie się angielskich słówek za pomocą fiszek Jednostajne przekładanie i powtarzanie mnie uspokaja
Resturacja Bacio di Angelo na Wilczej 8

Bedzie dobry powod, zeby sie pogodzic

Fiszki sa super, ja sie tak ucze niemca. Korzystam z internetowej fiszkoteki
Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Znowu dopada mnie przygnębiające niezadowolenie z tego, jak żyję i co robię, zaczynając od codzienności domowej. No nic, znowu się pewnie trochę wezmę do roboty i po jakimś czasie przestanę, co będzie skutkować kolejnym dołem Taka już jestem popieprzona
Najwazniejsze jest to, ze widzisz, ze cos mozna zmienic i cos w tym kierunku robisz. Najgorsza jest chyba bezczynnosc i totalne olanie sprawy na amen.
Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
No i to ganianie po sądach za grosze, z którego ciężko się wykręcić. Fakt, bycie nieprzysięgłym jest pod tym względem lepsze, ale ja bym chciała otworzyć kiedyś swoje biuro, więc dobrze by było jednak mieć przysięgłego. Ludzie spoza branży myślą, że przysięgły = lepszy. Obserwuję takie podejście dość często
To prawda, nie wiedza, jak sie mylą
Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Tak, zdecydowanie tak jest. Jak pracowałam w biurze tłumaczeń, wielu ludzi miało takie podejście - jak przysięgły, to na pewno zna język, jak zwykły, to nie ma takiej pewności....i nalegali na przysięgłych np do tłumaczeń technicznych, gdzie oni nie znali takiej nomenklatury... w przeciwieństwie do np. tłumacza zwykłego, ale inżyniera...
Bez sensu, ale takie jest myślenie.
To wynika z niewiedzy i nieznajomosci mechanizmu tlumaczenia. Ludzie mysla, ze jak jestes tlumaczem, to przetklumaczysz: wszystko, z kazdej dziedziny, bez chwili zastanowienia, no i ze znasz kazde branzowe slownictwo.
Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
no właśnie tak to wygląda. Zdarzało mi się już poprawiać teksty przysięgłego, bo odbiorca nie wiedział, o co chodzi
Moja codzienna praca...
Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Wczoraj mi przyszły Emku dziś w końcu Pandora - lubie z rana dostawać prezenty
Mam już charmsa w kształcie wózeczka więc teraz to już tylko na Manie czekam
O, charmsy czasem sa takie urocze. Sama nie nosze, bo nie lubie bransoletek, ale podobaja mi sie niektore wzory.


Pada snieg!!! A ja mam juz przyszykowany plaszcz wiosenny i buty!

Edytowane przez czarna.noc
Czas edycji: 2012-02-14 o 10:10
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.