Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 07:40   #2341
GinaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20
Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Witam,
Szukałam podobnego wątku, ale niestety nie znalazłam. Może któraś z Was będzie w stanie mi pomóc. Jakieś 3 tygodnie temu wzięłam pierwszy raz w życiu tabletkę NorLevo (antykoncepcja awaryjna). Czułam się po niej jak w czasie bardzo wrednego ZNP. Nie wiem, co się dzieje, ale czuję, że moje hormony nadal się nie uspokoiły. Zachowuję się dziwnie, wszystko mnie irytuje, czuję, że nie do końca panuję nad swoimi emocjami. Wczoraj miałam kolejne spotkanie z moim partnerem i jak tak dalej pójdzie ucieknie w podskokach myśląc, że zaczynam wariować. Rozumiem, że takie zachowanie może być skutkiem ubocznym, w końcu ingeruję w działanie swojej gospodarki hormonalnej. Ale prawie miesiąc po? Czy to w ogóle możliwe? W ciąży nie jestem, więc nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć inaczej. Może któraś z Was miała podobne doświadczenia i będzie w stanie mnie uspokoić ... Będę bardzo wdzięczna.
GinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 08:10   #2342
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Pigułki awaryjne to jednak bomby hormonalne i skutki ubczone moga być i cały cykl, myślę, ze potrzeba czasu i ew. wizyty u ginekologa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 08:50   #2343
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Ja po tabletce nie miałam żadnych skutków ubocznych, ale lekarz uprzedzal mnie o nich. Myślę, ze to normalne. Powinnas jednak przeczytać ulotke tam jest wszystko wypisane i stwierdzisz czy wszystko jest w normie czy jednak nie. Jak nie to do gina.

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 09:38   #2344
GinaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Domyślam się, że skutki uboczne tego typu mogą się pojawić, ale nie sądziłam, że mogą trwać tak długo. W ulotce nie ma nic o czasie, po którym "dochodzi się do siebie". Ja już nie mogę się doczekać
GinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 12:09   #2345
inmypocket
Raczkowanie
 
Avatar inmypocket
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 190
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

To naprawdę duży przewrót hormonalny dla organizmu. Poczekaj najwyżej jeszcze miesiąc, a potem skonsultuj się ze swoim ginekologiem
inmypocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 12:17   #2346
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Skutki uboczne utrzymuja sie nawet przez okres 1-2 msc-y.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 12:51   #2347
GinaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

To mnie uspokoiłyście trochę Dziękuję. Żeby tylko teraz jeszcze mój facet to zrozumiał i sam nie zwariował przy mnie
GinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 10:35   #2348
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Cytat:
Napisane przez GinaG Pokaż wiadomość
To mnie uspokoiłyście trochę Dziękuję. Żeby tylko teraz jeszcze mój facet to zrozumiał i sam nie zwariował przy mnie
na pewno zrozumie!
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 19:26   #2349
konwalia_15
Raczkowanie
 
Avatar konwalia_15
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 101
GG do konwalia_15
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Cytat:
Napisane przez GinaG Pokaż wiadomość
Witam,
Szukałam podobnego wątku, ale niestety nie znalazłam. Może któraś z Was będzie w stanie mi pomóc. Jakieś 3 tygodnie temu wzięłam pierwszy raz w życiu tabletkę NorLevo (antykoncepcja awaryjna). Czułam się po niej jak w czasie bardzo wrednego ZNP. Nie wiem, co się dzieje, ale czuję, że moje hormony nadal się nie uspokoiły. Zachowuję się dziwnie, wszystko mnie irytuje, czuję, że nie do końca panuję nad swoimi emocjami. Wczoraj miałam kolejne spotkanie z moim partnerem i jak tak dalej pójdzie ucieknie w podskokach myśląc, że zaczynam wariować. Rozumiem, że takie zachowanie może być skutkiem ubocznym, w końcu ingeruję w działanie swojej gospodarki hormonalnej. Ale prawie miesiąc po? Czy to w ogóle możliwe? W ciąży nie jestem, więc nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć inaczej. Może któraś z Was miała podobne doświadczenia i będzie w stanie mnie uspokoić ... Będę bardzo wdzięczna.
A może to syndrom poaborcyjny?
__________________
Wybrałam życie bez mięsa,
zdrowie i świat wolny od okrucieństwa.



konwalia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 19:28   #2350
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Cytat:
Napisane przez konwalia_15 Pokaż wiadomość
A może to syndrom poaborcyjny?
że co?
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 19:50   #2351
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Tabletka "po" a dziwne zachowanie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
że co?
Tabletka PO to nic innego, jak tabletka wczesnoporonna ukryta pod bardziej niewinną nazwą. Co nie zmienia faktu, że zapobiega zapłodnieniu, przez to giną i marnują się niewinne plemniki, a jakby tego było mało, nie pozwalają ewentualnemu zarodkowi na zagnieżdżenie się w macicy. A zarodek, z własnym niepowtarzalnym DNA, to już dziecko, dar borzy, więc popełniasz aborcję, a konkretniej morderstwo, a to grzech niewybaczalny.
Ignorantko.

__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 21:24   #2352
12111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Unhappy escapelle..

witam. przyjęłam escapelle ok 2h po niebezpiecznym stosunku, najszybciej jak tylko mogłam. problem w tym, że prawdopodobnie był to dzień owulacji, a dzień płodny już na 100%. strasznie się obawiam czy tabletka zadziała. działa ona hamując owulację, ale w moim przypadku prawdopodobnie zbyt późno na to,bo owu była już, albo była w dzień stosunku i tutaj mam pytanie, czy w takiej sytuacji escapelle też da radę? w dodatku czytałam, że jeśli proces implantacji się już zaczął to ona nic nie da, a dodatkowo podtrzyma ciążę, z drugiej strony przyjęłam ją 2h po stosunku, więc czy to nie za wcześnie na implantację? jestem po prostu przerażona
12111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 21:51   #2353
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: escapelle..

Escapelle jest środkiem poniekąd wczesnoporonnym więc jak już coś by się wysiało to by... Wiadomo. Także możesz być spokojna, nic się nie wydarzy.
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 21:58   #2354
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: escapelle..

Tabletki po nie tylko hamują owulację, ale też zagęszczają śluz, uniemożliwiając plemnikowi dostanie się do komórki jajowej. Uniemożliwiają również zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej. Antykoncepcja "po" zawodzi dopiero wtedy, gdy nie tylko owulacja już nastąpiła, ale też komórka połączyła się z plemnikiem i zdążyła się zagnieździć (to jest właśnie ta implantacja). Im szybciej przyjmiesz tabletkę, tym większa szansa, że zadziałała - 2 godziny to naprawdę szybko, przyjmuje się, że do 12 godzin od niezabezpieczonego stosunku tabletka jest najskuteczniejsza. Nie znam się dokładnie na procesie zapłodnienia i implantacji jajeczka, ale musiałabyś mieć nieprawdopodobnego pecha, by w ciągu dwóch godzin jajeczko zdążyło się zagnieździć.

Poza tym - skąd wiedziałaś, że akurat miałaś owulację? Stosujesz samoobserwację? Bo kalkulatory cyklowe niczego nie dowodzą, tylko pomiar temperatury i obserwacja śluzu lub/i szyjki macicy dają pewność, w jakiej fazie cyklu jesteś.

kudlik_kk - escapelle NIE jest środkiem wczesnoporonnym. Nie zastanawiało Cię nigdy, dlaczego niby escapelle jest dostępne w Polsce, skoro aborcja u nas jest zakazana? Escapelle utrudnia tylko poczęcie, ale jeśli jajeczko już się zagnieździło - ciąża nie zostanie przerwana.

Edytowane przez busch
Czas edycji: 2013-10-23 o 21:59
busch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 23:14   #2355
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: escapelle..

Bush nie napisałam JEST a PONIEKĄD JEST. Kiedy zapytałam lekarza jak działa ta tabletka to tak mi lekarz to objaśnił abym mogła to zrozumieć. Nie powiedziałam nigdy weź a poronisz ale na ulotce od tabletki jest wyraźnie napisane: w przypadku dojścia do zapłodnienia możliwe krwawienie (jako objaw bardzo częsty) nawet chyba gdzieś jeszcze mam ulotkę od tego wynalazku.
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 11:40   #2356
12111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: escapelle..

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Bush nie napisałam JEST a PONIEKĄD JEST. Kiedy zapytałam lekarza jak działa ta tabletka to tak mi lekarz to objaśnił abym mogła to zrozumieć. Nie powiedziałam nigdy weź a poronisz ale na ulotce od tabletki jest wyraźnie napisane: w przypadku dojścia do zapłodnienia możliwe krwawienie (jako objaw bardzo częsty) nawet chyba gdzieś jeszcze mam ulotkę od tego wynalazku.
niestety nie masz racji. ulotkę przestudiowałam z nerwów chyba z 15 razy i wyraźnie pisze, że escapelle nie zawsze pomoże,czyli wteyd gdy do zapłodnienia już doszło. mylisz się z jej działaniem, ginekolog jak widać też..

Cytat:
Napisane przez busch Pokaż wiadomość
Tabletki po nie tylko hamują owulację, ale też zagęszczają śluz, uniemożliwiając plemnikowi dostanie się do komórki jajowej. Uniemożliwiają również zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej. Antykoncepcja "po" zawodzi dopiero wtedy, gdy nie tylko owulacja już nastąpiła, ale też komórka połączyła się z plemnikiem i zdążyła się zagnieździć (to jest właśnie ta implantacja). Im szybciej przyjmiesz tabletkę, tym większa szansa, że zadziałała - 2 godziny to naprawdę szybko, przyjmuje się, że do 12 godzin od niezabezpieczonego stosunku tabletka jest najskuteczniejsza. Nie znam się dokładnie na procesie zapłodnienia i implantacji jajeczka, ale musiałabyś mieć nieprawdopodobnego pecha, by w ciągu dwóch godzin jajeczko zdążyło się zagnieździć.

Poza tym - skąd wiedziałaś, że akurat miałaś owulację? Stosujesz samoobserwację? Bo kalkulatory cyklowe niczego nie dowodzą, tylko pomiar temperatury i obserwacja śluzu lub/i szyjki macicy dają pewność, w jakiej fazie cyklu jesteś.

kudlik_kk - escapelle NIE jest środkiem wczesnoporonnym. Nie zastanawiało Cię nigdy, dlaczego niby escapelle jest dostępne w Polsce, skoro aborcja u nas jest zakazana? Escapelle utrudnia tylko poczęcie, ale jeśli jajeczko już się zagnieździło - ciąża nie zostanie przerwana.
nie jestem pewna owu, mam cykle 27-29 dni to był 15 dzień cyklu i dużo śluzu płodnego, ciężko mi więcej powiedzieć. mam nadzieję, że masz rację, dziękuję poniekąd za uspokojenie, ale i tak się nadal przejmuję.
12111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 15:44   #2357
Ana1153
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Witam. 19.10 wspolzylam z chłopakiem. Niestety prezerwatywa nam się pod sam koniec zsunęła. Większość spermy było w gumce ale też i trochę dostało się do środka. Byl to mój 10 dzien cyklu (zazwyczaj trwa on 28-30 dni). Po 8 godzinach zazylam tabletke PO. Do dziś (6 dzien po przyjęciu tabletki) boli mnie podbrzusze i zazwyczaj lewy jajnik, jestem nerwowa i zmieniają mi sie humory (ale to mozliwe ze przez stres). Moje pytaie to jak duże prawdopodobieństwo jest ze moglam zajść w ciążę? Kiedy można zrobić wiarygodny test ciązowy?mozliwosc ciazy... Proszę o szybką odpowiedź.
Ana1153 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 01:49   #2358
julaa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 47
Dot.: escapelle..

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Escapelle jest środkiem poniekąd wczesnoporonnym więc jak już coś by się wysiało to by... Wiadomo. Także możesz być spokojna, nic się nie wydarzy.
W żadnym wypadku escapelle nie jest środkiem wczesnoporonnym. Zadaniem tej tabletki jest uniemożliwienie zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki w ścianie macicy. Jeżeli do tego by już doszło, to tabletka by nie zadziałała.
julaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 22:46   #2359
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Jezu jak czytam, ze giną niewinne plemniki to aż śmiać mi się chce xd i to jest tak straszne ? Giną codziennie nawet jak mężczyzna oddaje mocz, gdy nie dochodzi do zapłodnienia w kobiecie nie mówiąc o prezerwatywach, i zwykłych tabletkach anty nie wiem co z wami, że mylicie to z aborcją, aborcja to przerwanie ciąży a nie zapobieganie jej, a ciąża to zagnieżdżony zarodek w macicy, którego escapelle ani ten drugi środek nie usunie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:46 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

A do koleżanki wyżej jeżeli nie zostałaś przebadana to możesz się martwić, jeśli jednak lekarz Cię zbadał i nie stwierdził zamknięncia sie macicy z zarodkiem to 2 h to baaaardzo szybko więc możesz spokojnie się wyluzować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 07:21   #2360
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

dla nieświadomych:
zapłodnienie, czyli połączenie plemnika z komórką jajową odbywa się w jajowodzie
czas potrzebny na przebycie przez zarodek drogi z jajowodu do macicy i zagnieżdżenie się to ok. 7 dni
w języku medycznym o ciąży mówimy dopiero od momentu zagnieżdżenia, natomiast życie człowieka zaczyna się w momencie zapłodnienia
poronienie to przerwanie ciąży, nie można więc mówić o poronieniu tam gdzie ciąży nie było (nie doszło do zagnieżdżenia)
jednym ze sposobów działania (jeśli wcześniejsze zawiodą) zarówno stałej antykoncepcji hormonalnej jak i tabletki "po" jest niedopuszczenie do zagnieżdżenia zarodka (zapłodnionej komórki jajowej) poprzez utrudnienie przesuwania w jajowodzie oraz taką zmianę błony śluzowej macicy by nie była przygotowana na przyjęcie zarodka

wnioski pozostawiam zainteresowanym
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP

Edytowane przez filia_
Czas edycji: 2013-10-28 o 07:24
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 22:51   #2361
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Wiecie co najlepiej niech każdy kieruje się swoim sumieniem to jest forum o tym jak działa escapelle i inne tego typu a nie czy to po bożemu ja brać, według języka medycznego to nie jest tabletka poronna tylko wywołuje takie same reakcje jak u kobiet, które biorą tabletki codziennie bo drogie Panie (zapewne zaraz ktoś kto kieruje się tylko wciskanym mu kitem od producentów mnie wyzwie) nie wszystkie tabletki anty wykluczają owulacje z cyklu, są też takie, które wytwarzają takie same reakcje jak te "po" to ile kobiet co miesiąc dokonuje aborcji?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

A poza tym np. Jeżeli nie ma jeszcze owulacji i ta tabletka wyrzuca ją zupełnie z cyklu jak. Np u mnie było i dostałam miesiączkę kika dni zaraz po poprzedniej to gdzie tu wgl mowa o jakimkolwiek zapłodnieniu? Do owulacji brakowało mi jeszcze 6 dni i dokładnie po takim czasie ją dostałam także nie wyolbrzymiajmy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 22:57   #2362
aniamusielak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Ja obecnie jestem w 38 dniu cyklu, tabletke przyjelam w ciagu 12h w 3 dniu cyklu. Robilam bete hcg i wynik byl zerowy. Miewam cykle raczej regularne ok 28/29 dni, a tu takie opoznienie. Wykluczam ciaze, bo mialabym juz jakies objawy no i test z krwi negatywny. Czy ktorejs z Was tez sie tak opoznial okres? Nie wiem juz co robic...
aniamusielak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:42   #2363
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aniamusielak Pokaż wiadomość
Ja obecnie jestem w 38 dniu cyklu, tabletke przyjelam w ciagu 12h w 3 dniu cyklu. Robilam bete hcg i wynik byl zerowy. Miewam cykle raczej regularne ok 28/29 dni, a tu takie opoznienie. Wykluczam ciaze, bo mialabym juz jakies objawy no i test z krwi negatywny. Czy ktorejs z Was tez sie tak opoznial okres? Nie wiem juz co robic...
Nic nie rob tylko spokojnie czekaj)
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 23:11   #2364
livin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 347
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Dziewczyny czy któraś z Was bierze leki przeciwpadaczkowe? Ja biorę tegretol jako stabilizator nastroju, do tego tabletki anty Vibin. Oczywiście dodatkowo używana jest prezerwatywa, która wczoraj niestety się zsuneła. Byłam dziś u gina i dostałam Escapelle, jednak widzę, że na ulotce również jest ostrzeżenie o lekach przeciwpadaczkowych. Zastanawia mnie jak duża jest możliwość, że Escapelle+Vibin przy Tegretolu nie zadziałają tak jak powinny?
livin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 23:34   #2365
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez livin Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was bierze leki przeciwpadaczkowe? Ja biorę tegretol jako stabilizator nastroju, do tego tabletki anty Vibin. Oczywiście dodatkowo używana jest prezerwatywa, która wczoraj niestety się zsuneła. Byłam dziś u gina i dostałam Escapelle, jednak widzę, że na ulotce również jest ostrzeżenie o lekach przeciwpadaczkowych. Zastanawia mnie jak duża jest możliwość, że Escapelle+Vibin przy Tegretolu nie zadziałają tak jak powinny?
Tabletki Vibin przyjmowałaś prawidłowo? Jeśli tak, to po co Escapelle?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 07:33   #2366
livin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 347
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Tak, prawidłowo, bardzo się z tym pilnuje. A Escapelle dlatego, że wypisał mi ją lekarz po zapoznaniu się z moja sytuacją (ponoć Tegretol,który przyjmuje upośledza działanie tabletek anty.

Myślisz, że niepotrzebnie dostałam Escapelle?

Edytowane przez livin
Czas edycji: 2013-11-17 o 07:34
livin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 10:47   #2367
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez livin Pokaż wiadomość
Tak, prawidłowo, bardzo się z tym pilnuje. A Escapelle dlatego, że wypisał mi ją lekarz po zapoznaniu się z moja sytuacją (ponoć Tegretol,który przyjmuje upośledza działanie tabletek anty.

Myślisz, że niepotrzebnie dostałam Escapelle?
Spojrzałam do ulotki Tegretolu i faktycznie, Tegretol ma działanie o jakim piszesz. Nie wiedziałam o tym.
W takiej sytuacji chyba dobrze lekarz zrobił, że przepisał Escapelle. Bo jak rozumiem lekarz wiedział i o tym, że przyjmujesz Tegretol, i o tym, że regularnie bierzesz tabletki Vibin?

A co do skuteczności Vibinu i Escapelle przy leku przeciwpadaczkowym, to niestety, obawiam się, że nikt tego zwyczajnie nie wie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 13:17   #2368
livin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 347
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Tak, lekarz wie. Escapelle byla zazyta 17 godzin po, troche mnie podbrzusze boli, innych skutkow uboczych brak. Najgorsze jest to ze zaczynam panikowac :/

Dziewczyny mam fatalne samopoczucie, ciągle bym spała, naprawdę nie czuje się dobrze. Plamień nie miałam, tylko mdłości po fajkach, ale to samo się działo jak zaczęłam brać tabletki anty. Rozumiem, że te objawy to urok brania Escapelle?

Edytowane przez livin
Czas edycji: 2013-11-18 o 11:36
livin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 17:35   #2369
Dariik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

livin,
miałam podobne objawy. Zaraz po wzięciu Escp. napadła mnie senność, ból głowy.
I mimo, że minął już miesiąc, to dalej mój organizm sobie z tym nie poradził i czasem się gorzej czuję.

Edytowane przez Dariik
Czas edycji: 2013-12-28 o 21:54
Dariik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:31   #2370
Annabelah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Escapelle - kobiety ktore zaszly w ciaze

Witam wszystkich. Mam pyt. otóż 14 grudnia(dzień płodny) mój chłopak doszedł we mnie, po 38godz zażyłam escapelle...przez dwa dni trochę bolało mnie podbrzusze. 27 i 28 grudnia miałam leciutkie plamienie w kolorze brązowym....przed plamieniem, w czasie plam. wszystko mnie bolało jak podczas okresu....ból utrzymuje się do dziś. 1 stycznia powinnam dostać okres. Zrobiłam testy ciąż....na pierwszym była jedna kreska....po ok godz spojrzałam na niego i kreski były dwie, ale że na ulotce pisze że po 5min wyniki są już fałszywe, nie przejęłam się, jednak mój chłopak stwierdził że coś nie tak i zrobiłam jeszcze jeden test, myślałam że jest 1 kreska, ale gdy się bardzo przyjrzałam dostrzegłam drugą, praktycznie nie widoczną....nawet nie wiem czy to nie moje urojenie.....i tak się zastanawiam czy jest możliwe abym była w ciąży?
Annabelah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.