Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-10, 21:48   #451
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez desiree90 Pokaż wiadomość
Witam,
Przez 4 lata w ramach antykoncepcji przyjmowałam Yaz. Musiałam go odstawić, ponieważ przez 4 ostatnie miesiące zażywania miałam krwawienie przez 25 dni w m-cu. Nie biorę tabletek od 5 m-cy.
Teraz krwawienia są bardzo nieregularne, a cykle długie (ostatni 53 dni). Nie potrafię, więc przewidzeć czy mam owulację i kiedy. Ostatnia miesiaczke mialam 8.01.
Z badania usg (4.02) wynika, że jeden jajnik ma cechy policystyczne a drugi pecherzyki do 8 mm (czyli brakuje pęcherzyka dominującego), endometrium to 6,9 mm, czyli wg znalezionych przeze mnie informacji troszeczkę za mało, żeby zarodek mógł się zagnieździć. Po badaniu kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenia(8.02). Czy myślicie, że w tych warunkach możliwe było, abym miała owulację, a co za tym idzie zaszła w ciążę?
A co na to ginekolog?
Generalnie w ciąże masz szansę zajść przy policystycznych jajnikach i przy nieregularnej miesiączce.
Natomiast ja nie jestem na tyle obeznana by odpowiedzieć Ci jak pozostałe czynniki wpływają na zajście w ciąże.
Byłaś u ginekologa- nie zapytałaś go o szczegóły? Możliwość ciąży i ewentualne wspomaganie hormonalne?

Cytat:
Napisane przez Paola9669 Pokaż wiadomość
Hej. Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo mam już jakieś schizy. Mam 17 lat i okresy mam nieregularne ale tak +/- 2-3 dni, nigdy więcej. Tydzień temu miałam z chłopakiem swój pierwszy raz. Normalnie przebił błonę itd. Dodam, że ból był, ale krwawienia nie było wcale. Wczoraj (czyli tydzień po) zrobiliśmy to znowu. Podczas stosunku wystąpiło krwawienie. Myślałam że to okres, który powinnam dostać dzisiaj. Na dodatek później bolało mnie podbrzusze, miałam nabrzmiałe i obolałe piersi, skoki wysokiej temperatury. Dokładnie tak jak przed okresem. Ale dzisiaj nie wystąpiło nic więcej oprócz plamienia koloru jasnej kawy z mlekiem. Dodam tyle, że zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. No i oczywiście już mam różne dziwne myśli o ciąży. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że jednak wpadliśmy ? Może miała kiedyś któraś z was coś takiego ?
No stosunek z prezerwatywą nie ma szans na zapłodnienie Spokojna głowa
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 22:13   #452
odile86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to może być ciąża?

Cytat:
Napisane przez Paola9669 Pokaż wiadomość
Przeraża czy nie przeraża, nie o tym tutaj mowa.
Prezerwatywa nie pękła, a do wytrysku doszło, ale nie we mnie.
Nie oczekuję tutaj diagnozy, tylko martwi mnie te plamienie, które teraz mam. Może, któraś z was była w podobnej sytuacji..
Nie ma jednej odpowiedzi , organizm każdej z nas zachowuję się inaczej . Najlepiej jest pójść do lekarza, spokojnie bez paniki będzie ok
odile86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 05:23   #453
desiree90
marta_dawidczyk
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 29
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

No właśnie ma mnie badać hormonalnie, na wizyte ide dopiero za półtora tygodnia, a to było tylko badanie także wyniki jeszcze nizinterpretowane przez lekarza.
desiree90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 17:23   #454
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Pentagram w zasadzie jak byś chciała sprawdzić jak na Ciebie działają tabletki to musiałabyś czekać 3 miesiące bo tyle trwa mniej więcej przyzwyczajenie do tabletek. A po tym czasie może trzeba będzie zmienić bo wystąpią skutki uboczne i znów to samo. Mi ginekolog kiedyś coś takiego przy zmianie tabletek powiedział, więc nie miało to nic wspólnego z rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej w ścisłym znaczeniu tego terminu. Tabletki działają nawet mimo wystąpienia różnego rodzaju skutków ubocznych np. plamień. Chyba że jak już wspomiałam rozpoczynamy je od środka cyklu. A źle dobrane tabletki dają po prostu skutki uboczne utrzymujące się powyżej 3 miesięcy.
Nie chodzi mi o skutki uboczne. Skuteczność tabletek wcale nie wynosi 100%, tylko ok. 99,7%, a to oznacza, że (rzadko bo rzadko, ale jednak), 3 kobiety na 1000 będą miały problem z ich skutecznością mimo regularnego i prawidłowego stosowania. Każdy z nas jest inny, nie generalizujmy więc, że zawsze rekcja na lek będzie taka sama, bo nie będzie. Dlatego warto najpierw sprawdzić, jak konkretnie nasz organizm zareaguje i czy na pewno wszystko zadziała jak powinno

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez RzuceFajki Pokaż wiadomość
Tak, byłam już u ginekologa kilka miesięcy temu ale to inna sprawa. Nie było aż tak źle. Teraz wiem, że jeśli się przemogę współżyć dalej, nie popełnię więcej tego błędu.
No i super, że byłaś u ginekologa
Bez przesadyzmu w drugą stronę: seks też jest dla ludzi, także młodych tylko trzeba uprawiać go również z głową, a nie tylko z główką
Jeśli masz stałego partnera i będziecie się zabezpieczać, to ja nie widzę powodu, dla którego mielibyście się powstrzymywać od seksu, zwłaszcza że i tak póki co pewnie nie macie ku temu tyle okazji, ile byście chcieli

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-02-11 o 17:25
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 17:42   #455
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Proszę o pomoc.

Cytat:
Dlatego warto najpierw sprawdzić, jak konkretnie nasz organizm zareaguje i czy na pewno wszystko zadziała jak powinno
Ze niby jak?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 17:43   #456
Misiowa_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Miesiaczke mialam 19 stycznia, stosunek 1 i 2 luty (w granicach dni plodnych). Dzis zrobilam beta z krwi. Wyszlo 0.00. Wiem, ze to troche za wczesnie, bo 9 dni od stosunku, ale juz nie moglam sie doczekac na wynik. Czy jest jeszcze szansa, ze to moze sie zmienic? Czy jesli bym byla w ciazy ten wynik bylby ponizej 5, ale cos juz by "sie ruszyl"?
Misiowa_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:21   #457
eukaliptus333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Proszę o pomoc.

Witam. Mam pytanie. Mam bardzo nieregularne miesiączki. Ostatnią miałam 4 miesiące temu. Dostałam okres a gdy mi się skończył współżyłam z mężem bez zabezpieczenia gdyż staramy się o dziecko. Mija tydzień a mnie strasznie boli podbrzusze. Praktycznie większą część dnia. Nie mam apetytu i jestem taka jakaś rozkojarzona. Nie chcę się nakręcać ale najbardziej na świecie chciałabym zobaczyć te dwie kreseczki. Na zrobienie testu jest za wcześnie ale czy to możliwe abym była w ciąży?
eukaliptus333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 19:27   #458
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez eukaliptus333 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie. Mam bardzo nieregularne miesiączki. Ostatnią miałam 4 miesiące temu. Dostałam okres a gdy mi się skończył współżyłam z mężem bez zabezpieczenia gdyż staramy się o dziecko. Mija tydzień a mnie strasznie boli podbrzusze. Praktycznie większą część dnia. Nie mam apetytu i jestem taka jakaś rozkojarzona. Nie chcę się nakręcać ale najbardziej na świecie chciałabym zobaczyć te dwie kreseczki. Na zrobienie testu jest za wcześnie ale czy to możliwe abym była w ciąży?
Bylas u ginekologa z tymi miesiaczkami?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:59   #459
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Misiowa_m Pokaż wiadomość
Miesiaczke mialam 19 stycznia, stosunek 1 i 2 luty (w granicach dni plodnych). Dzis zrobilam beta z krwi. Wyszlo 0.00. Wiem, ze to troche za wczesnie, bo 9 dni od stosunku, ale juz nie moglam sie doczekac na wynik. Czy jest jeszcze szansa, ze to moze sie zmienic? Czy jesli bym byla w ciazy ten wynik bylby ponizej 5, ale cos juz by "sie ruszyl"?
Moim zdaniem już coś by ruszył, ale bete najlepiej robić 3 tygodnie od stosunku, więc odczekaj tyle i możesz spróbować ponownie.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 21:36   #460
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Proszę o pomoc.

Pentagram skuteczność tabletek nie jest zależna od wystąpienia skutków ubocznych, a upierajac się przy twojej teorii trzeba by czekać z seksem 3 miesiące bo jak już mówiłam tyle trwa przyzwyczajenie organizmu do tabletek i przez taki czas występowanie skutków ubocznych jest dopuszczone, w przypadku ich utrzymywania się tabletki trzeba zmienić i według twojej teorii znów to samo. A co do skuteczności większość źródeł podaje, że przyczyną tego marginesu nie zadziałania tabletek jest błąd samej kobiety. Nie wiem skąd wzięłaś powiązanie skutków ubocznych ze skutecznością tabletek.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2014-02-11 o 21:37
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 07:07   #461
livin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 347
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Beta 10 dni po stosunku powinna wykazać ciąże. Btw skoro bete należy robić po 3 tygodniach, to testy apteczne kiedy? Po 3 miesiącach ?
livin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 09:52   #462
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez livin Pokaż wiadomość
Beta 10 dni po stosunku powinna wykazać ciąże. Btw skoro bete należy robić po 3 tygodniach, to testy apteczne kiedy? Po 3 miesiącach ?
Jedno i drugie najlepiej po 3 tygodniach bo nie wiadomo dokladnie kiedy do zaplodnienia doszlo, ale tak jak pisalam wczesniej tez powinno juz ruszyc.
Mi samej ginekolog dala skierowanie wlasnie wtedy bo stwierdzila ze lepiej chwile poczekac i miec pewnos niz zrobic za wczesnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 11:02   #463
esy_floresy_20l
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 35
Question Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Witam
Proszę was nie denerwujcie się na mnie, wiem że kolejne takie tematy was już wkurzają, ale ja potrzebuję rady bardziej doświadczonych osób, bo obserwuje moje ciało i nie bardzo rozumiem co się dzieje.
Sprawa wygląda następująco:
Moje cykle są nieregularne, ich różnica waha się od 2 do 3 dni, ostatnią miesiączkę miałam 8 stycznia. Kochałam się z narzeczonym 29 dnia cyklu, to był 5 luty, kochaliśmy się bez zabezpieczenia i do finiszu. Dzień po stosunku pojawiła się bezbarwna, ciągnąca się wydzielina, ciągle miałam mokro jak w dni płodne, a przed okresem zawsze mam uczucie suchości. Od dwóch dni wydzielina zmieniła barwę na białą i zrobiła się bardziej gęsta, zaczyna mnie pobolewać delikatnie podbrzusze, a wczoraj miałam uczucie że się przewrócę, miałam zawroty głowy, a miesiączki brak. Zastanawiam się czy to objawy ciąży, czy przesunął mi się cykl i po prostu okres mi się spóźni, nie mam pojęcia co o tym myśleć. Jak będzie ciąża to się uciesze, a jak nie to też się nie załamię.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
esy_floresy_20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 11:09   #464
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez esy_floresy_20l Pokaż wiadomość
Moje cykle są nieregularne, ich różnica waha się od 2 do 3 dni
Taki cykle zwykle określa się mianem regularnych 2-3 dni różnicy w długości cykli to norma

Cytat:
Kochałam się z narzeczonym 29 dnia cyklu, to był 5 luty, kochaliśmy się bez zabezpieczenia i do finiszu. Dzień po stosunku pojawiła się bezbarwna, ciągnąca się wydzielina, ciągle miałam mokro jak w dni płodne, a przed okresem zawsze mam uczucie suchości. Od dwóch dni wydzielina zmieniła barwę na białą i zrobiła się bardziej gęsta, zaczyna mnie pobolewać delikatnie podbrzusze, a wczoraj miałam uczucie że się przewrócę, miałam zawroty głowy, a miesiączki brak. Zastanawiam się czy to objawy ciąży, czy przesunął mi się cykl i po prostu okres mi się spóźni, nie mam pojęcia co o tym myśleć. Jak będzie ciąża to się uciesze, a jak nie to też się nie załamię.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć, czy to ciąża czy nie. Test z krwi możesz zrobić już 10 dni po stosunku, test z moczu 14 dni po stosunku.
Jak okres spóźni się ponad 2 tygodnie, idź do ginekologa.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 11:32   #465
esy_floresy_20l
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 35
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Wiem wiem że nikt mi tego nie powie, raczej oczekiwałam odpowiedzi czy ktoś tak miał. Po prostu zastanowiło mnie to wszystko bo pierwszy raz mi się tak zdarzyło. I dzięki za informację dotyczącą regularności cyklu
esy_floresy_20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 15:02   #466
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Ciąża?

Najlepiej zrobić test w dniu spodziewane miesiączki albo bhcg z krwi. A dni płodne mozesz sobie wyznaczyć testami lh albo mikroskopem owulacyjnym jeśli masz nieregularne cykle
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 15:46   #467
Kamikarze24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Czy to może być ciąża?

Najlepiej kup sobie test ciążowy i to ci da diagnozie .
Kamikarze24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 16:42   #468
dotty11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Witam serdecznie. Zażywam Naraya Plus - nigdy sie nie spoźniałam, max 40 min. Jestem po 1 tabletce z blistra, ale ze krwawienie przyszlo dopiero 4 dnia, to przed nim zdarzyłam poleciec w panice na bete. Dzis odebrałam wyniki 2,2. Norma niby wynosci 5,5 ale czy myślicie że powinnam sie przejmować że coś jest nie tak?
dotty11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 19:27   #469
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez dotty11 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Zażywam Naraya Plus - nigdy sie nie spoźniałam, max 40 min. Jestem po 1 tabletce z blistra, ale ze krwawienie przyszlo dopiero 4 dnia, to przed nim zdarzyłam poleciec w panice na bete. Dzis odebrałam wyniki 2,2. Norma niby wynosci 5,5 ale czy myślicie że powinnam sie przejmować że coś jest nie tak?
Nie szkoda ci kasy?
Nie powinnas sie wogole przejmowac wynikiem, a krwawienie moze przyjsc zarowno pierszego jak i ostatniego dnia przerwy, ba ja czasami je dostawalam na pierszej badz tez drugiej aktywnej, a w ciazy nie bylam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 19:52   #470
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez dotty11 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Zażywam Naraya Plus - nigdy sie nie spoźniałam, max 40 min. Jestem po 1 tabletce z blistra, ale ze krwawienie przyszlo dopiero 4 dnia, to przed nim zdarzyłam poleciec w panice na bete. Dzis odebrałam wyniki 2,2. Norma niby wynosci 5,5 ale czy myślicie że powinnam sie przejmować że coś jest nie tak?
Nie rozumiem po do robiłaś test tylko dlatego że krwawienie przyszło 4 a nie innego dnia przerwy. Zgadzam się z przedmówczynia, krwawienie może wystąpić w każdym dniu przerwy, a nawet nie pojawić się w ogóle, to nie powód do paniki. Szkoda pieniędzy i nerwów.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 19:58   #471
Botakmisiechce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 22
Spóźniająca się miesiączka

Moim problemem jest spóźniająca się miesiączka, okres od samego początku miałam regularnie ( co 28-30 dni, nigdy się nie spóźniał ) teraz spóźnia mi się 3 tydzień a ja sama czuję się osłabiona i ciągle głodna, jak nigdy! Co jest powodem spóźnienia, co powinnam teraz zrobić?

OD RAZU MÓWIĘ ŻE TO NIE CIĄŻA I TEGO JESTEM PEWNA
Botakmisiechce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 20:40   #472
dotty11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Nie rozumiem po do robiłaś test tylko dlatego że krwawienie przyszło 4 a nie innego dnia przerwy. Zgadzam się z przedmówczynia, krwawienie może wystąpić w każdym dniu przerwy, a nawet nie pojawić się w ogóle, to nie powód do paniki. Szkoda pieniędzy i nerwów.
Rozumiem ale czy nie uważacie że ten poziom hormonu 2,2 jest podejrzany. Nie powinien nie przekraczac 1? Czy to nie świadczy o tym że coś poszło nie tak?;/ czy panikuje
dotty11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 20:48   #473
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Spóźniająca się miesiączka

Cytat:
Napisane przez Botakmisiechce Pokaż wiadomość
Moim problemem jest spóźniająca się miesiączka, okres od samego początku miałam regularnie ( co 28-30 dni, nigdy się nie spóźniał ) teraz spóźnia mi się 3 tydzień a ja sama czuję się osłabiona i ciągle głodna, jak nigdy! Co jest powodem spóźnienia, co powinnam teraz zrobić?

OD RAZU MÓWIĘ ŻE TO NIE CIĄŻA I TEGO JESTEM PEWNA
Powinnaś iść do ginekologa! I TEGO POWINNAŚ BYĆ PEWNA!
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 21:00   #474
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Dotty11 panikujesz, o czym świadczy już sam fakt biegnięcia na betę gdy tylko krwienie nie wystąpiło w przywidywanym przez Ciebie terminie. To nie jest wysoki wynik, sama pisałaś jaka jest norma. Nie przejmuj się tak, jeśli brałaś tabletki poprawnie, nie wystąpiły czynniki zmniejszające ich skuteczność- ciąża jest wykluczona. I nie stresuj się tak bo zaczniesz wariować
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 21:09   #475
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Spóźniająca się miesiączka

Zgadzam się z przedmowczynią, przejdź się do ginekologa dla własnego spokoju.
Przyczyny spóźnienia mogą być różne stres, choroba... Lekarz po badaniu najpewniej da leki na wywołanie miesiączki.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:43   #476
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez esy_floresy_20l Pokaż wiadomość
Witam
Proszę was nie denerwujcie się na mnie, wiem że kolejne takie tematy was już wkurzają, ale ja potrzebuję rady bardziej doświadczonych osób, bo obserwuje moje ciało i nie bardzo rozumiem co się dzieje.
Sprawa wygląda następująco:
Moje cykle są nieregularne, ich różnica waha się od 2 do 3 dni, ostatnią miesiączkę miałam 8 stycznia. Kochałam się z narzeczonym 29 dnia cyklu, to był 5 luty, kochaliśmy się bez zabezpieczenia i do finiszu. Dzień po stosunku pojawiła się bezbarwna, ciągnąca się wydzielina, ciągle miałam mokro jak w dni płodne, a przed okresem zawsze mam uczucie suchości. Od dwóch dni wydzielina zmieniła barwę na białą i zrobiła się bardziej gęsta, zaczyna mnie pobolewać delikatnie podbrzusze, a wczoraj miałam uczucie że się przewrócę, miałam zawroty głowy, a miesiączki brak. Zastanawiam się czy to objawy ciąży, czy przesunął mi się cykl i po prostu okres mi się spóźni, nie mam pojęcia co o tym myśleć. Jak będzie ciąża to się uciesze, a jak nie to też się nie załamię.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Szczerze mówiąc na twoim miejscu zrobiłabym test. Będzie bardziej wiarygodny niż nsze podejrzenia

Cytat:
Napisane przez dotty11 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Zażywam Naraya Plus - nigdy sie nie spoźniałam, max 40 min. Jestem po 1 tabletce z blistra, ale ze krwawienie przyszlo dopiero 4 dnia, to przed nim zdarzyłam poleciec w panice na bete. Dzis odebrałam wyniki 2,2. Norma niby wynosci 5,5 ale czy myślicie że powinnam sie przejmować że coś jest nie tak?
Nie jesteś w ciąży. Wynikiem 2,2 nie ma co się przejmować
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:25   #477
esy_floresy_20l
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 35
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Dziękuję za wasze miłe komentarze, bałam się trochę że zostanę wyśmiana. Tylko właśnie po jakim czasie od stosunku powinno się wykonać test ciążowy żeby był wiarygodny, nie jestem spanikowana żeby od razu lecieć do apteki, wolę odczekać ile należy i się zastanawiam kiedy najlepiej
esy_floresy_20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:33   #478
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez esy_floresy_20l Pokaż wiadomość
Dziękuję za wasze miłe komentarze, bałam się trochę że zostanę wyśmiana. Tylko właśnie po jakim czasie od stosunku powinno się wykonać test ciążowy żeby był wiarygodny, nie jestem spanikowana żeby od razu lecieć do apteki, wolę odczekać ile należy i się zastanawiam kiedy najlepiej
Tak jak koleżaka z wypowiedzi wyżej napisała- najbezpieczniej po 14 dniach
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:21   #479
Pat1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Kurczę też mam problem własnie i bardzo potrzebuje czyjejś opinii. Ostatni okres miałam 13.01 praktycznie taki jak zawsze i bardzo bolesny, 4 dni wczesniej wspołzyłam. Myslalam ze wszystko okej ale sutki mi troche sciemnialy i dosc wyraznie sutek odnacza sie od otoczki a wczesniej tak nie było. Zrobilam dwa testy w 4tyg teoretycznie od wspolzycia bo okres mam zazwyczaj w 30 dniu wyszly negetawyne. Okres powinnam dostać 11.02 i myslalam ze dostane na czas bo bolą mnie piersi i czesto korzystam z toalety i biegunka no ale do dzis go nie ma. Zrobilam znowu test i niby byla jedna kreska ale pod pewnym kątem pod swiatlo bylo widac cos jak druga kreska tylko ze biala i cienka po jakis 20 minutach moze 15 byla taka jakby bardzo jasno rózowa praktycznie bez dobrego oswieltenia nie widoczna ( to juz by bylo pona 5tyg od wspolzycia) jutro zrobie rano nastepny ale nie wiem co myslec juz czy wogóle byłaby mozliwa ciąza 4dni przed okresem w prezerwatywie i jak chłopak wyjął przed ? Pomocy bo zaczynam świrować
Pat1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:29   #480
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Pat1994 Pokaż wiadomość
Kurczę też mam problem własnie i bardzo potrzebuje czyjejś opinii. Ostatni okres miałam 13.01 praktycznie taki jak zawsze i bardzo bolesny, 4 dni wczesniej wspołzyłam. Myslalam ze wszystko okej ale sutki mi troche sciemnialy i dosc wyraznie sutek odnacza sie od otoczki a wczesniej tak nie było. Zrobilam dwa testy w 4tyg teoretycznie od wspolzycia bo okres mam zazwyczaj w 30 dniu wyszly negetawyne. Okres powinnam dostać 11.02 i myslalam ze dostane na czas bo bolą mnie piersi i czesto korzystam z toalety i biegunka no ale do dzis go nie ma. Zrobilam znowu test i niby byla jedna kreska ale pod pewnym kątem pod swiatlo bylo widac cos jak druga kreska tylko ze biala i cienka po jakis 20 minutach moze 15 byla taka jakby bardzo jasno rózowa praktycznie bez dobrego oswieltenia nie widoczna ( to juz by bylo pona 5tyg od wspolzycia) jutro zrobie rano nastepny ale nie wiem co myslec juz czy wogóle byłaby mozliwa ciąza 4dni przed okresem w prezerwatywie i jak chłopak wyjął przed ? Pomocy bo zaczynam świrować
Panienko, do ginekologa należałoby iść.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-04 13:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.