nocne skurcze łydek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-20, 10:04   #1
eesia
Raczkowanie
 
Avatar eesia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82

nocne skurcze łydek


Witam!
Wiem, że już był taki wątek, ale baaardzo dawno temu, więc proszę o wyrozumiałość .
Od pewnego czasu, mniej więcej w momencie odtawienia przeze mnie Diane35, i przejściu na dietę, którą zalecił mi lekarz (nie jeść mąki pszennej, drożdży, słodyczy , przetworów mlecznych), zaczeły się u mnie pojawiać nocne skurcze łydek.
Jako nieco zorientowana w problemie i kierując się nieustającym apetytem na czekoladę, zaczełam się kurować magnezem pod rozmaitymi postaciami.
I już myślałam, że problem się skończył, ale niestety. Lepiej było tylko może 2 miesiące. I nagle wszystko wróciło. Nie zmieniłam diety, nie przestałam brać preparatów magnezowych.
Pomóżcie, bo już nie wiem czego te skurcze są przyczyną...
Pozdrawiam
__________________
I'm just a girl in the world...
That's all that you'll let me be!
eesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 10:10   #2
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Post Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez eesia
Witam!
Wiem, że już był taki wątek, ale baaardzo dawno temu, więc proszę o wyrozumiałość .
Od pewnego czasu, mniej więcej w momencie odtawienia przeze mnie Diane35, i przejściu na dietę, którą zalecił mi lekarz (nie jeść mąki pszennej, drożdży, słodyczy , przetworów mlecznych), zaczeły się u mnie pojawiać nocne skurcze łydek.
Jako nieco zorientowana w problemie i kierując się nieustającym apetytem na czekoladę, zaczełam się kurować magnezem pod rozmaitymi postaciami.
I już myślałam, że problem się skończył, ale niestety. Lepiej było tylko może 2 miesiące. I nagle wszystko wróciło. Nie zmieniłam diety, nie przestałam brać preparatów magnezowych.
Pomóżcie, bo już nie wiem czego te skurcze są przyczyną...
Pozdrawiam
Ja miałam dokładnie tak samo jak odstawiałam Diane......Przeszło mi po około 3 miesiącach.Brałam dodatkowo potas w tabletkach bo podobno skurcze są objawem braku potasu
enya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 10:30   #3
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nocne skurcze łydek

Ja takie skurcze miałam po kuracji Furaginem, wypłukałam z siebie cały potas, pomogły takie rozpuszczalne tabletki z minerałami, nie tylko magnezem, ale i potasem.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 10:34   #4
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Unhappy Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez Smok
Ja takie skurcze miałam po kuracji Furaginem, wypłukałam z siebie cały potas, pomogły takie rozpuszczalne tabletki z minerałami, nie tylko magnezem, ale i potasem.
Ojj ,a ja właśnie biore Furagin na pęcherz.On też wypłukuje potas? a ile go brałaś?jak długo?
enya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 10:50   #5
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: nocne skurcze łydek

Ja miałam mocne kurcze łydek w ciąży, więc o suplementacji potasem nie było mowy a magnez i tak przyjmowałam w kobylastej dawce. To co mi pomogło to pochłanianie duzych ilosci suszonych morelek- skuteczne, a jakie pyszne
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 11:31   #6
KasiaB5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: nocne skurcze łydek

Ja też miałam nocne kurcze łydek w ciąży,ale to było trzy lata temu.A całkiem niedawno kurcze te wróciły w nocy,czasem w dzień,poszłam na badanie przepływu krwi w łydkach i okazało się ze nie pracuje mi jedna zastawka,dlatego pojawiają się kurcze,a jest to początek żylaków(mam 23 lata).Teraz muszę dużo się ruszać zwłaszcza jazda na rowerze.Powiem wam,że pomogło.Pozdrowienia
KasiaB5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 12:04   #7
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: nocne skurcze łydek

miałam coś podobnego jakiś czas temu - w stresującym dla mnie okresie życia. Brałam sobei Magne B6 i jadłam dużo pomidorków, bo mają dużo potasu

można też brać ASPARGIN lub MAGNOKAL - Mg + K, bez recepty

ważne, zeby pobrać przez dłuższy czas, aby uzupełnić wszystkie niedobory
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-20, 16:35   #8
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nocne skurcze łydek

Aleksandro brałam Furagin chyba przez 2 mc, a skurcze miałam takie, że nie mogłam spać, sztywniałam w nocy i musiałam być co chwilę masowana, aby się rozkurczyć, nie dopuść do wypłukania z sibie wszystkich minerałow.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 09:13   #9
eesia
Raczkowanie
 
Avatar eesia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82
Dot.: nocne skurcze łydek

Witam!!
Dzięki dziewczny za podpowiedź co do potasu: zajadam się bananami i jak na razie "jak rękął odjął".
Pozdrawiam
__________________
I'm just a girl in the world...
That's all that you'll let me be!
eesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 10:21   #10
an-si:)
Rozeznanie
 
Avatar an-si:)
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 633
Dot.: nocne skurcze łydek

ja tez mam takie skurcze, raz na kilka dni
nie przyjmuje zadnych lekow, tabletek anty tez nie biore, zadnych srodkow tez, w ciazy nie jestem-wiec skad takie skurcze?
__________________
... nie każdy chłop z widłami to Posejdon !
an-si:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 10:52   #11
mrufka19
Raczkowanie
 
Avatar mrufka19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 191
GG do mrufka19 Send a message via Skype™ to mrufka19
Dot.: nocne skurcze łydek

hej ja na to cierpiałam 3 lata temu i lekarz tylko zwolnił mnie z całego roku z wf i kazał smarować żelem na ból mięsnie i gdzies po 2 miesiącach przestało boleć. Nic mi nei mówił o jedzeniu potasu ani magnezu :/ Ogólnie to lekarz podejrzewał że to coś z krążeniem może byc ale jakoś na bandania mnie nei wyslał :P Odkąd mi wtedy przeszło ani rau mnie nei bolało..na szczęscie bo to nie do wytrzymania było !!! Pozdrawiam eesia i może kup sobie żel na ból mieśni i smaruj pzred spaniem ?? mnie to pomogło ***
__________________
Szczęśliwa Mamusia Kubusia
http://b1.lilypie.com/sJv5p2/.png
mrufka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-22, 11:30   #12
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez mrufka19
hej ja na to cierpiałam 3 lata temu i lekarz tylko zwolnił mnie z całego roku z wf i kazał smarować żelem na ból mięsnie i gdzies po 2 miesiącach przestało boleć. Nic mi nei mówił o jedzeniu potasu ani magnezu :/ Ogólnie to lekarz podejrzewał że to coś z krążeniem może byc ale jakoś na bandania mnie nei wyslał :P Odkąd mi wtedy przeszło ani rau mnie nei bolało..na szczęscie bo to nie do wytrzymania było !!! Pozdrawiam eesia i może kup sobie żel na ból mieśni i smaruj pzred spaniem ?? mnie to pomogło ***

Ja skurcze łydki miewam sporadycznie, ale od jakiegoś czasu mam z tym spokój.Podejrzewam, że wynikało to z sytuacji stresowych, rozumiecie - szkoła Myslę, że problemy z krążeniem i niedobory npotasu i magnezu mogą to śmiało powodować
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 11:40   #13
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: nocne skurcze łydek

KasiuB5 gdzie mogę poprosić o badanie przepływu krwi w łydkach, u lekarza pierwszego kontaktu? U mnie skurcze pojawiają się może raz na miesiąc, ale nóżki mnie często bolą o w okolicy kolan wychodzą żyły. Jak narazie nie aż tak bardzo ale jednak. Tez mam 23 lata i martwi mnie to. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale próba wątrobowa wyszła dobrze.
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 11:43   #14
swierzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
Dot.: nocne skurcze łydek

Tez mialam kiedys skurcze lydek, jest to cos okropnego jak w nocy budzi przerazajacy bol i w dodatku czlowiek jest bezradny. Bylam u laekarza, robilam badania i lekarz zalecil mi zrezygnowac z soli, wiadomo ze to jest niezbyt mozliwe, wiec nakazal mi zebym na 8 godzin przed snam nie uzywala juz do zadnych potraw soli, noi skurcze byly juz cosraz rzadsze, od tego czasu minely juz 3 lata i teraz juz jest wszsytko ok- zero skurczow!!!!
swierzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 14:01   #15
red_poppy
Raczkowanie
 
Avatar red_poppy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 87
Dot.: nocne skurcze łydek

Tez mialam jakis czas temu... brrr potworny bol pomogl mi magnez
__________________
... Bo ja się uczę największej sztuki życia,
uśmiechać się zawsze i wszędzie
i bez rozpaczy znosić bóle
i nie żałować tego co przeszło,
i nie bać się tego co będzie ...

red_poppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 11:25   #16
KasiaB5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: nocne skurcze łydek

Cześć Carla,

jest to badanie dopplerowskie żył,ostatnio była taka akcja w przychodniach;badanie to kosztował 30zł razem z konsultacją u chirurga.Napewno musisz zgłosić się do lekarza pierwszedo kontaktu,podaj objawy a dostaniesz skierowanie,albo może jest jeszcze ta akcja to poinformuja ciebie gdzie(jak ja byłam to był 30 czerwca).Pozdrowienia
KasiaB5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 14:48   #17
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: nocne skurcze łydek

wiem ze jestes tu nowa ale chyba napisalas tego posta nie w tym dziale ( powinnas na fitness)
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 15:26   #18
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: nocne skurcze łydek

JA miałam tez swoje czasu mocne kurcze łydek (i dobrze że w porę odstawiłam tabletki antykoncepcyjne-a brałam wtedy MINULET albo MERCILON- nie pamiętam dokładnie które to były). Już wchodziłam w następną faze, tj. ucisk na klatke piersiową-z bólu płakałam. jak poszłam do ginekologa to lekarz się wystraszył i powiedział że dobrze ze przyszłam. Od razu kazał mi odstawić tabletki -ponoć miały bardzo dużo hormonów...terz biore cilest(sa słabe w sensie hormonalnym) i jestem bardzo zadowolona-życie nabrało kolorów...wczesniej przy hormonach oprócz kurczów łydek i bólu klatki piersiowej co chwile miałam doły, depresję, płakałam i się śmiałam jednoczesnie- nie mogłam nad tym zapanować-po zmianie moje życie się naprawdę odmieniło...Może bierzesz jakieś cholerstwo-inne tabletki ???Bo jeśli tak to lepiej skontaktuj się z lekarzem...moze to być podobna sytuacja do mojej-za dużo hormonów. Słyszałm też ze dobrze jeść rybki...
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 15:39   #19
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: nocne skurcze łydek

Preparaty mineralne są ok. Chociaż rzadko zmiana diety, czy przyjmowanie minerałów w tabletkach pomaga. Dieta jest bardzo wazna oczywiście, ale trzeba poprawić krążenie w łydkach.

Zależnie od wieku i kondycji organizmu trzeba je po prostu rozruszać. Sport, rozciąganie, masaże. Wszystko co moze poprawić krążenie.

A jesli chodzi o maści, to zamiast przeciwbólowych sugerował bym rozgrzewające.
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-23, 16:35   #20
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: nocne skurcze łydek

hmmm mnie oprocz tabletek pomogło polewanie łydek zimna wodą podczas prysznicu. Najpierw letnią wodą a pożniej coraz zimniejszą.
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:08   #21
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: nocne skurcze łydek

Dzięki Kasiu, na pewno niebawem udam się do lekarza i poprosze o skierowanie.
Ja osobiście ostatnio brałam Logest, ale właśnie zaczełam Jeannie, po konsultacji z Pania ginekolog. Te podobno mają najmniejszą obecnie dostępną dawkę hormonów. W zeszłym roku chodziłam na masaże i było lepiej, ale było to dość kosztowne (60zł jeden seansik). Ostatnio bolą mnie uda po zawnętrznej stronie, jest to bardzo uciążliwe, tak jakby skóra mi się naciągała. Fak że należy solidnie wziąć się za ruch, bo to jest tednak nieodzowne.
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:14   #22
Czarnula_20
Przyczajenie
 
Avatar Czarnula_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 6
GG do Czarnula_20
Dot.: nocne skurcze łydek

Hejka
Ja też cierpię czasami z powodu skurczu łydek...
Kiedys był to ból nie do wytrzymania, teraz skurcze zdarzają się sporadycznie i sa juz o duzo mniejszej sile. Najpierw poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, zrobiłam sobie badania ogólne, ale były doskonałe takie jak w podreczniku medycznym. ( kiedys przez dłuzszy czas zayzwałam preparaty wapnia i magnezu) dostałam więc tym razem witaminę B complex i H - pantenon i dużo ruchu...wsumie czuje sie duzo lepiej, poprawil mi sie nadodatek wyglad wlosow i paznokci...i mam wiecej zapału do zycia Zobaczymy jak bedzie po odstawieniu leków, jesli bole powroca to lekarka wypisze mi skierowanie skierowanie do chirurga ;/ I wtedy zajmie sie mna juz specjalista
Czarnula_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:29   #23
zirael
Raczkowanie
 
Avatar zirael
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Ostrzeszów
Wiadomości: 69
Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez an-si:)
ja tez mam takie skurcze, raz na kilka dni
nie przyjmuje zadnych lekow, tabletek anty tez nie biore, zadnych srodkow tez, w ciazy nie jestem-wiec skad takie skurcze?
mam tak samo niektóre środki pewnie pomagają ale takie skurcze ma każdy człowiek.
zirael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:52   #24
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: nocne skurcze łydek

a powiedzcie mi co zawiera potas? to odstawię bo dawno nie miałam takiego lekkiego skurczu jak zawsze miałam nad ranem eeh uwielbiam to
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 13:41   #25
eesia
Raczkowanie
 
Avatar eesia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82
Dot.: nocne skurcze łydek

Seemore,
potasu dużo jest między innymi w bananach - jeden owoc = dzienna dawka. Poza tym występuje w pomidorach i jego przetworach, ziemniakach, owocach cytrusowych, pestach słonecznika i ważywach liściastych.
Pozdrawiam
__________________
I'm just a girl in the world...
That's all that you'll let me be!
eesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 14:17   #26
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: nocne skurcze łydek

Uuuh też to miałam przez jakiś czas. Mój tata powiedział mi, że to przez krążenie i szybki wzrost. To samo powiedział lekarz i kazał jeść więcej owoców i warzyw, bo nie chciałam się szprycować prochami, co mu powiedziałam )

A więc zdrowa dieta (chyba chodzi o magnez) + mocny charakter
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:10   #27
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: nocne skurcze łydek

podbijam wątek bo to mój aktualny problem a może ktoś sie wypowie jeszcze;

wczoraj ok. południa złapał mnie taki 15 minutowy skurcz nie mogłam drgnąc bo baardzo bolało jakby mi sie mięsień rozrywał okropienstwo i ów mięsień boli mnie niestety do dziś nie moge stanąć na palcach
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 20:04   #28
agula_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 21
Dot.: nocne skurcze łydek

Ja też miałam kiedyś skurcze łydek :-( najgorsze było to, że wyrywał mnie ogromny ból w nocy
Lekarka powiedziała mi, żebym jadła witaminy z magnezem i rzeczywiście pomogło
agula_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 22:29   #29
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: nocne skurcze łydek

ten mój przedwczorajszy skurcz była tragiczny, jeszcze takiego nie było do dziś boli mnie mięsień!! zupełnie jabym go zerwała! chyba musze się zaopatrzyc w jakies porządne tabletki z magnezem.. i jeszcze ta moja skłonnośc do kawy......
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 11:13   #30
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: nocne skurcze łydek

Odświeżam wątek.

Od tygodnia mam lekki skurcz lewej łydki. Może to stres, nie wiem. Z jednej strony nie ma się co dziwić, bo zaczęłam jeść nieregularnie, jednak nadal spozywałam np.banany.

Ostatnio miałam silniejszy stres, prawie w ogóle nic nie jadłam i dziś w nocy miałam bardzo silny skurcz drugiej łydki. Myślałam ,że nie wytrzymam z bólu

Dziś rano obudziłam się, wstaje i...mało co się nie przewróciłam. Ból nadal się utrzymuje, w mniejszym stopniu jenak jest odczuwalny w obu łydkach. Nie wiem co robić. Czy narazie odpuścić sobie lekarza i zacząć brać jakieś tabletki czy iść?

Za tydzień mam obronę
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.