Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-05, 17:25   #961
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[QUOTE=TheSunTheMoonTheSta rs;89663840]Na taki maksymalny stres - sen, albo wyjście na rower, popływać lub pobiegać (zwłaszcza pływanie jest mega relaksujące i nie grozi przypadkową kontuzją, o którą w stresie dość łatwo), przegadanie tematu z najbliższą osobą, której możesz w stu procentach zaufać i się przed nią otworzyć (nie z żadnymi znajomymi, ale z takim jednym, prawdziwym przyjacielem od serca).

Trzymaj się, życzę Ci dużo mocy, siły i spokoju!!! [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Marzenie, żeby sen pomagał na maksymalny stres - zazdroszczę.
U mnie stres powoduje problemy ze snem (problemy z zasypianiem lub częściej zbyt wczesne wybudzanie się) z powodu nadmiaru bodźców i myśli.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 17:44   #962
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Serio wszyscy macie takich przyjaciol od serca? To zazdro.
To nie musi być przejaciel, może być też krewny o ile jest w porządku i nie będzie dawał 'dobrych rad'. A jak ktoś kogoś takiego nie ma w otoczeniu, a potrzebuje się wygadać to też jakąś opcją jest psycholog, który przynajmniej w teorii powinien stworzyć bezpieczną przestrzeń do tego celu.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 18:49   #963
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Serio wszyscy macie takich przyjaciol od serca? To zazdro.

Mnie woda tez uspakaja, poza tym joga ale tylko z dobrym trenerem.
Ja, mam. Niedawno spędzilysmy prawie cały dzień razem. To było mega oczyszczajace, uspakajające, dające kopa na kolejny tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 19:16   #964
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89663421]Ostatnio u mnie były za jakieś 20 zł

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Raczej to nie przypadek.

Polecam vianek seria normalizujaca.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
dziękuję za wszystkie odpowiedzi odnośnie zakupów na renee.pl




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

nie orientuje się czy w tych wymienionych dostaniesz ale w tamtym tygodniu widziałam w Carrefourze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Wczoraj w Stokrotce widziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 20:03   #965
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To w teorii.

W praktyce znasz firme, ktora moeesz polecic i naprawde tak sie zachowuje ?
Jest dużo złych opinii o biurach pośrednictwa, bo właśnie kasują często podwójnie, ale te firmy zarządzania najmem to jednak inny target, a na pewno zapotrzebowanie jest, bo osób które wyemigrowały i zostawiły mieszkania w PL jest sporo.


Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ale masz ta 8nieruchomosc w jednym kraju i mieszkasz w innym? To kto sie teraz tym zajmuje skoro wspolpraca z firma to dopiero przyszlosc?
Nikt się nie musi zajmować. Na przykład moje mieszkanie stało puste przez kilka lat, w tym roku w końcu je wyremontowałam i chcę wynająć.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2023-09-05 o 20:05
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 20:35   #966
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
A jak sprawdzić jaką ma się wodę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powinno być na stronie wodociągów.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 22:10   #967
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja chciałabym pokryć koszt prowizji, bo z tego co czytałam konieczność jej płacenia bardzo odstrasza szukających i jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe. W DE przerzucanie tego kosztu na najemcę jest prawnie zabronione. Szukający w DE może zapłacić agencji, jeśli ta dla niego aktywnie szuka mieszkania, ale nie że wołają sobie tysiaka za pokazanie jakiegoś lokum, co ten najemca niby z tego ma, skoro cały proces codziennego wertowania ogłoszeń, dzwonienia, dojazdów na oglądanie oraz cały związany z tym stres i tak musi on odwalić?

Tylko właśnie boję się, że ja zapłacę cała prowizję, a agencja i tak zażąda jej od najemcy, bo o tym też czytałam.

Ja właśnie dlatego nie wynajęłam paru mieszkań.


No bo z jakiej paki ja mam płacić za usługę, z której nie korzystam? Jest mi absolutnie lotto, czy telefon odbiera agent i kto się ze mną spotyka.


Są agencje, którym trzeba było zapłacić za możliwość obejrzenia nieruchomości. Płaciło się "abonament" i oni ci odblokowywali oferty (oferty na OLX z ukrytymi danymi jak cena czy adres bez żadnej pewności, czy mieszkanie w ogóle jeszcze jest wolne, sam musiałeś wszystkiego szukać). No bez jaj.


Jeśli masz możliwość poprosiłabym kogoś znajomego. Dosłownie kogokolwiek. Na pewno chętnie przytuli nawet jeden czynsz od ciebie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-06, 06:56   #968
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Na taki maksymalny stres - sen, albo wyjście na rower, popływać lub pobiegać (zwłaszcza pływanie jest mega relaksujące i nie grozi przypadkową kontuzją, o którą w stresie dość łatwo), przegadanie tematu z najbliższą osobą, której możesz w stu procentach zaufać i się przed nią otworzyć (nie z żadnymi znajomymi, ale z takim jednym, prawdziwym przyjacielem od serca).

Jeśli ktoś w czasie maksymalnego stresu może spać, to nie jest najgorzej. Mnie przy każdym stresie dopada bezsenność, od covidu - podwyższony puls, co dodatkowo nie pozwala spać.


Zależy, jak się ten stres objawia - jeśli fizycznie (napadowe bicie serca, uczucie duszności, gula w gardle, ogólnie uczucie, że człowiekowi niedobrze - ale inaczej niż przy zwykłych problemach żołądkowych itd) - i trwa dłużej - to imo tylko farmakologia. Ale - u mnie to brak snu, budzenie przez wysoki puls, nie mogę jeść - i bez prochów na dłuższą metę nie daję rady. Wszelkie sporty, oddychanie etc - owszem, łagodzą objawy w ciągu dnia. W nocy - trudno wsiąść na rower, żeby odwrócić uwagę organizmu.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 07:32   #969
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli masz możliwość poprosiłabym kogoś znajomego. Dosłownie kogokolwiek. Na pewno chętnie przytuli nawet jeden czynsz od ciebie.
Bedac zagranica ciezko utrzymac utrzymac znajomosci.

Na jednym forum dla Polakow zagranica czytalam, ze po 10 latach na emigracji w Polsce czeka na Ciebie juz tylko Twoja mama.

Od siebie dodam o ile ja mqsz. Wtedy nikt nie czeka.

Oczywiscie nie znam sytuacji Chimay. Zdarza sie, ze wyglada to lepiej niz statystycznie.

Najczestszym jednak przypadkiem jest to, ze rodzice w Polsce ogarniaja mieszkania swoich dzieci pracujacych zagranica. Gdy ich zabraknie, to zazwyczaj jeszcze kilka lat sie ludza, ze to ogarna inaczej. Ale wiekszosxc w koncu sprzedaje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 08:03   #970
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Macie jakieś sposoby na duży stres?
Pisanie o tym w zeszycie, dla siebie.
Zastanowienie się co najgorszego może się wydarzyć i jak mogę sobie wtedy poradzić.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 08:06   #971
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Pisanie o tym w zeszycie, dla siebie.
Zastanowienie się co najgorszego może się wydarzyć i jak mogę sobie wtedy poradzić.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
ja nie płuczę, bo dla mnie to przypomina topienie się. Parę razy w życiu woda zalała mi zatoki i źle mi się to kojarzy
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-06, 08:07   #972
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli masz możliwość poprosiłabym kogoś znajomego. Dosłownie kogokolwiek. Na pewno chętnie przytuli nawet jeden czynsz od ciebie.

Mam znajomych, ale akurat nie w tym mieście. Tutaj mam wujków i ciotki oraz dobrych sąsiadów i jeszcze z 8 lat temu byłoby to możliwe, ale teraz to już stan zdrowia im nie pozwala na wiele i nie chcę ich tym obciążać.

No i pozostaje problem dalszego zarządzania wynajmem. Możliwe że znajdę kogoś, kto będzie x lat bezproblemowo mieszkał, ale możliwe że będzie wiecznie coś do załatwienia, jakieś problemiki i większe problemy, a ja nie mogę tak po prostu przyjechać za godzinę czy nawet następnego dnia, bo ktoś zgubił klucze czy nagle chce się wyprowadzić. Dlatego byłabym skłonna nawiązać dłuższą współpracę z kimś, kto by to ogarniał. Pod warunkiem że takie firmy nie działają jakoś ja krawędzi prawa i nie próbują oszukać mnie i najemcy.


Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Bedac zagranica ciezko utrzymac utrzymac znajomosci.

Na jednym forum dla Polakow zagranica czytalam, ze po 10 latach na emigracji w Polsce czeka na Ciebie juz tylko Twoja mama.

Od siebie dodam o ile ja mqsz. Wtedy nikt nie czeka.

Oczywiscie nie znam sytuacji Chimay. Zdarza sie, ze wyglada to lepiej niz statystycznie.

Najczestszym jednak przypadkiem jest to, ze rodzice w Polsce ogarniaja mieszkania swoich dzieci pracujacych zagranica. Gdy ich zabraknie, to zazwyczaj jeszcze kilka lat sie ludza, ze to ogarna inaczej. Ale wiekszosxc w koncu sprzedaje.
Ja dalej utrzymuje znajomości w Polsce. Część to osoby, które znam od dziecka, już przed moim wyjazdem z kraju mieszkaliśmy w różnych województwach, mój wyjazd nic nie zmienił.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 08:10   #973
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Macie jakieś sposoby na duży stres?

Na poziomie ducha mi pomaga Bóg - modlitwa
Na poziomie ciała - zmęczyć ciało - intensywny godzinny marsz najlepiej w lesie, zielonym parku, wokół wody lub intensywny rower ( podjazdy, żeby tętno przyśpieszyło), ww totalnym stresie że cię aż zaciska bieganie ok 35 min też żeby się zmęczyć.
Na niespanie polecam olejek lawendowy, l-tryptofan, melatoninę.


Nie polecam leków przepisywanych przez lekarzy, to błędne koło skutków ubocznych, szczególnie że chętnie ci przepiszą a potem c.d leczenia na co innego. To ostateczność moim zdaniem.


Rozmowa dużo daje z zaufaną osobą, wogóle sublementacja mazgnezem relaksuje, wysoka wit d3 i przebywanie na łonie natury/słońce i jak można też cisza, chodzenie boso - uziemianie się. Można się z tego śmiać ale poważnie działa.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 08:34   #974
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
P

Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ja płuczę i nie jest straszne, nie jest nawet nieprzyjemne. Tylko za pierwszym razem było dziwne, bo trochę tak, jakbym miała się utopić, ale szybko się przyzwyczaiłam.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 08:48   #975
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89664151]Ja płuczę i nie jest straszne, nie jest nawet nieprzyjemne. Tylko za pierwszym razem było dziwne, bo trochę tak, jakbym miała się utopić, ale szybko się przyzwyczaiłam.[/QUOTE]O nie, to nastraszylyscie mnie tym topieniem. Byłoby to dla mnie wskazane bo każda infekcja mi idzie w zatoki. Ale jestem boidupa, boję się spróbować

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 08:48   #976
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
[...]

Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ja płuczę, nie ma w tym nic strasznego. Ważne, aby dobrać odpowiednią temperaturę wody i ilość soli, oddychać przez usta.
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 08:48   #977
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Na poziomie ducha mi pomaga Bóg - modlitwa
Na poziomie ciała - zmęczyć ciało - intensywny godzinny marsz najlepiej w lesie, zielonym parku, wokół wody lub intensywny rower ( podjazdy, żeby tętno przyśpieszyło), ww totalnym stresie że cię aż zaciska bieganie ok 35 min też żeby się zmęczyć.
Na niespanie polecam olejek lawendowy, l-tryptofan, melatoninę.


Nie polecam leków przepisywanych przez lekarzy, to błędne koło skutków ubocznych, szczególnie że chętnie ci przepiszą a potem c.d leczenia na co innego. To ostateczność moim zdaniem.


Rozmowa dużo daje z zaufaną osobą, wogóle sublementacja mazgnezem relaksuje, wysoka wit d3 i przebywanie na łonie natury/słońce i jak można też cisza, chodzenie boso - uziemianie się. Można się z tego śmiać ale poważnie działa.
A jak stosujesz olejek lawendowy? Myślałam o kupieniu dyfuzora lub kominka.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 09:01   #978
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ja płuczę, myślałam, że to będzie bardzo straszne, a w sumie jest po prostu dziwne. Ważne, żeby woda była lekko ciepła i żeby oddychać spokojnie przez usta. Przynosi natychmiastową ulgę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 09:19   #979
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Pisanie o tym w zeszycie, dla siebie.
Zastanowienie się co najgorszego może się wydarzyć i jak mogę sobie wtedy poradzić.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Nie jest tak źle, też jestem boidupa i daje rade.

Najważniejsze to spokojnie oddychać przez usta przez całą procedurę, wtedy jest spoko. I jak już się wszystko wysmarka to jest przyjemnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-06, 09:26   #980
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Kiedyś płukałam zatoki.
Trochę dziwne uczucie, ale nic złego się nie dzieje. Trzeba spokojnie oddychać przez otwarte usta i woda po prostu wypływa z drugiej dziurki nosa.
Poprawa po płukaniu u mnie była, kiedy płukałam zatoki tak do roku po operacji ich udrażniania - ujścia zatok były w pełni drożne.

Przestałam płukać kiedy stan zatok mi się pogorszył, drożność ujść zatok się zmniejszyła.
Ta woda używana do płukania nie wypływała mi w całości tylko pozostawała w zatokach i czułam się jeszcze gorzej po płukaniu niż przed płukaniem.

Konsultowałam z laryngologiem (płukałam kiedy polecił żebym to robiła) - powiedział, że u części osób płukanie nie pomaga, wręcz może pogarszać stan. Tak właśnie jest w moim przypadku i z Jego polecenia mam sobie odpuścić kolejne próby płukania.

Więc to czy płukanie pomoże, nie we wszystkich przypadkach jest oczywiste.
Warto spróbować, ale to czy pomoże, to dopiero się okaże po spróbowaniu.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 09:35   #981
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
O nie, to nastraszylyscie mnie tym topieniem. Byłoby to dla mnie wskazane bo każda infekcja mi idzie w zatoki. Ale jestem boidupa, boję się spróbować

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ale to tylko pierwsze wrażenie. Trzeba oddychać przez usta i jest ok. Przy odpowiednim stężeniu i temperaturze nawet się tego potem za bardzo nie czuje.
Też słyszałam, że nie zawsze jest to wskazane i np. nie należy tego robić, kiedy są niedrożne. Mnie to przy infekcjach pomaga, łatwiej pozbyć się wydzieliny. Wcześniej też miałam taki problem, że każda infekcja kończyła się problemami zatokowymi i dłużej się to wszystko ciągnęło. Obecnie dawno już nie musiałam z powodu zatok sięgać po antybiotyk, co wcześniej było dość częste.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 09:48   #982
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja dalej utrzymuje znajomości w Polsce. Część to osoby, które znam od dziecka, już przed moim wyjazdem z kraju mieszkaliśmy w różnych województwach, mój wyjazd nic nie zmienił.

Ja tez i tez nic sie nie zmienilo, ale wlasnie gdyby ktos mial Ci pomagac nawet odplatnie to nagle jest tysiac wymowek dlaczego to niemozliwe. Bo odleglosc, bo wiek, bo choroba, bo male dzieci etc. Czesto to nawet wszystko prawda, ale nie zmienia faktu, ze finalnie zazwyczaj takiego wsparcia nie ma. Albo trwa to krotko i szybko sie konczy.

Malo kto moze na tym bazowac w dlugim terminie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 10:16   #983
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja tez i tez nic sie nie zmienilo, ale wlasnie gdyby ktos mial Ci pomagac nawet odplatnie to nagle jest tysiac wymowek dlaczego to niemozliwe. Bo odleglosc, bo wiek, bo choroba, bo male dzieci etc. Czesto to nawet wszystko prawda, ale nie zmienia faktu, ze finalnie zazwyczaj takiego wsparcia nie ma. Albo trwa to krotko i szybko sie konczy.

Malo kto moze na tym bazowac w dlugim terminie.
No generalnie trudno oczekiwać, żeby ktoś na dłuższą metę załatwiał za mnie jakieś sprawy. Ja też bym nie chciała ogarniać w czyimś imieniu szukania lokatora dla tej osoby nawet jakby mi ktoś za to zapłacił. Choćby dlatego, że jakby potem były z tym lokatorem problemy, to byłaby to częściowo moja wina, skoro to ja taką osobę znalazłam.
Co innego jest, nie wiem, wziąć klucze do mieszkania znajomego i podlewać mu kwiatki na czas urlopu albo wpuścić ekipę z dostawą mebli, a co innego znaleźć odpowiednią osobę, w której ręce przekazuje się czyjąś nieruchomość. Zwłaszcza przy takim dzikim rynku jak jest w Polsce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 11:28   #984
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy w Lidlu znajdę brokuły bio świeże lub mrożone?
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 11:35   #985
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No generalnie trudno oczekiwać, żeby ktoś na dłuższą metę załatwiał za mnie jakieś sprawy. Ja też bym nie chciała ogarniać w czyimś imieniu szukania lokatora dla tej osoby nawet jakby mi ktoś za to zapłacił. Choćby dlatego, że jakby potem były z tym lokatorem problemy, to byłaby to częściowo moja wina, skoro to ja taką osobę znalazłam.
Co innego jest, nie wiem, wziąć klucze do mieszkania znajomego i podlewać mu kwiatki na czas urlopu albo wpuścić ekipę z dostawą mebli, a co innego znaleźć odpowiednią osobę, w której ręce przekazuje się czyjąś nieruchomość. Zwłaszcza przy takim dzikim rynku jak jest w Polsce.

No ale to samo moga powiedziec pracownicy firm nieruchomosci, ze nie chca byc winni za problemy z lokatorami. Idac ta logika.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 11:36   #986
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Dla mnie płukanie zatok to koszmar, podczas mam piekący ból zatok, który po czasie się powiększa i utrzymuje się jakieś 30-60 minut po płukaniu... masakra, ból w moim odczuciu 7/10
Próbowałam dwa razy i więcej nie spróbuję, zresztą na zapalenie zatok w ogóle nie pomogło.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 11:46   #987
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No ale to samo moga powiedziec pracownicy firm nieruchomosci, ze nie chca byc winni za problemy z lokatorami. Idac ta logika.
No w ogóle nie, co to za porównanie. Ze znajomym nie podpisujesz umowy, tylko prosisz o jakąś przysługę, za którą ewentualnie oferujesz jakieś wynagrodzenie, które na pewno nie będzie tak wysokie jak oferowane profesjonaliście. Jak coś pójdzie nie tak, to masz problem, bo przecież nie ma umowy, w której jasno wskazany jest zakres usługi oraz odpowiedzialności, a do tego dochodzi czynnik emocjonalny, bo przez takie sytuacje ryzukuje się pogorszenie lub całkowite zerwanie relacji. Bo to jedna przyjaźń czy stosunki rodzinne się popsuły, bo ktoś komuś robił przysługę i coś nie wyszło?

Akurat firmie powinno zależeć, żeby problemów nie było, bo to dla nich więcej roboty, a jak mieszkanie stoi puste, to ani firma ani właściciel nie zarabia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 11:46   #988
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Dla mnie płukanie zatok to koszmar, podczas mam piekący ból zatok, który po czasie się powiększa i utrzymuje się jakieś 30-60 minut po płukaniu... masakra, ból w moim odczuciu 7/10

Próbowałam dwa razy i więcej nie spróbuję, zresztą na zapalenie zatok w ogóle nie pomogło.
O kurcze, a masz jakieś problemy z zatokami, niedrożność czy coś ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 12:32   #989
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Dla mnie płukanie zatok to koszmar, podczas mam piekący ból zatok, który po czasie się powiększa i utrzymuje się jakieś 30-60 minut po płukaniu... masakra, ból w moim odczuciu 7/10
Próbowałam dwa razy i więcej nie spróbuję, zresztą na zapalenie zatok w ogóle nie pomogło.
Miałaś robioną fiberoskopię? To brzmi jak uszkodzenie błony śluzowej, może stąd powtarzające się infekcje.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 12:45   #990
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
O kurcze, a masz jakieś problemy z zatokami, niedrożność czy coś ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Mam, cierpię na przewlekłe zapalenia zatok, każda infekcja w sumie sie tym kończy. Nie mam wtedy wydzieliny a uczucie zapchanego nosa, ból zatok czołowych, ból przy pochylaniu, gorączka.
Próby płukania konczyły się źle, a ostatecznie i pani doktor mi powiedziała, że to jest na katar a nie na zatoki.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Miałaś robioną fiberoskopię? To brzmi jak uszkodzenie błony śluzowej, może stąd powtarzające się infekcje.
Nie miałam, nikt mi nigdy tego nie proponował, a zapalenie zatok mam przynajmniej 4 razy w roku i choruję 2-3 tygodnie. Diagnostyka leży w ogóle i leczą mnie zazwyczaj objawowo.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-26 23:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.