Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-16, 11:08   #1621
aelirenn1990
Raczkowanie
 
Avatar aelirenn1990
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Etelä-Pohjanmaa
Wiadomości: 76
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witajcie dziewczyny

Bardzo proszę o pomoc, zastanawiam się nad kupnem tego oto specyfiku:
Clarena, Dermasebum Line, Sebum Control Cream

(http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...trol-Cream.htm)

skład: AQUA,SIMMONDOSIA CHINENSIS(JOJOBA) SEED OIL,ISOPROPYL PALMITATE , ETHYLHEXYL STEARATE, CORN STARCH MODIFIED, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, CHAMOMILLA RECUTITA(MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT ,ACRYLATES/C10-30 ACRYLATE CROSSPOLYMER,SODIUM HYALURONATE, CARBOMER, XANTHAN GUM, DISDONIUM EDTA, ALLANTONIN,TRICLOSAN, CETYL PHOSPHATE, SALICYLIC ACIO , TRIETHANOLAMINE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, UREA, TOCOPHERYL ACETATE, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNAMAL, D-LIMONENE.

mam cerę mieszaną, wrażliwą, niealergiczną, którą zapycha absolutnie wszystko. czy ten krem choć trochę ją nawilży i uspokoi "niespodzianki"? czy też przesuszy mi ją na amen?
aelirenn1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 19:44   #1622
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Młódka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do was wielką prośbę i wiem , że proszę o wiele ale naprawdę mam już dość moich problemów z cerą ćwierć wieku wystarczy
Muszę wybrać żel do twarzy, bo stary gapa zostawiłam w hotelu..baaardzo potrzebuję pomocy, bo chyba nie potrafię dobrac sobie czegoś odpowiedniego dla swojej skóry a ile można myś twarz tylko wodą...

Mam cerę trądzikową z typową strefą "T" w której pojawiają się zaskórniki i która potrafi czasami sie błyszczeć, w tym momencie mam sporo przebarwień potrądzikowych, które cięzko przykryc makijarzem rozszerzone pory w okolicy pod oczami i przy nosie i na nosie, za to policzki mam takie głodne nawilżenia, że chyba tylko wazelina byłaby je w stanie zapchać, policzki mają skłonnośc do czerwienienia się ale pajączków brak...mam szarą odwodnioną skóre która przetłuszcza się zwłaszcza na czole...
Pozwolę polecić Ci emulsję do mycia Cetaphil, którą mi dermatolog poleciła do mycia twarzy ... mam trądzik i cerę suchą, i tylko ona mi pomogła. Polecam także La Roche Posay - Effaclar
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 21:41   #1623
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie dziewczyny! Mam prośbę, ten krem:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31662-opis-Celia-Krem-nawilzajacy-przeciw-zmarszczkom-do-cery-normalnej-i-mieszanej-Kolagen-algi.htm

Skład (INCI): aqua, Paraffin Oil, Isopropyl Myristate, Cetearyl Octanoate, Glycerin, D-Panthenol, Propylene Glycol, Acacia Senegal Gum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Luminaria Digitata Extract, Spirulina Maxima Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Polyglyceryl-3, Diisostearate, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, a-Isomethyl Ionone, Parfum.

(mam nadzieję, że dobrze przepisałam)

chciałam zapytać, czy ma skladniki, które zaszkodzą młodej cerze (w końcu jest do cery dojrzałej)- jeden z naprawdę niewielu, które mnie nie uczuliły i satysfakcjonuje mnie działanie. Tylko nie wiem, czy nie zrobię sobie więcej krzywdy niż pożytku stosowaniem, dlatego bardzo proszę o analizę pod tym kątem
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 08:30   #1624
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam mam prosbe o spojzenie na dwa kremy i ich sklad
DR NONA pod oczy balsam
sklad
water,cetearyl alcohol, cetearyl glucoside,Mineral Oil , Gliceryn,Prophylene Glycol,IsopropylMyristate ,TocopherylAcetate. Lanolin,Phenoxyethanol,DM DM,Hydratoin, Meethylparaben,Sea salt,Simmondsiahinensis (jojoba)see oil,Rosa Canina,Fruit Oil,Fragrance,lodopropyny l Butylcarbamate

Ma to byc kosmetyk na basie soli morza martwego i jego mineralow

Drugi to
Lorea lWypelniacz Collagenowy
Water, Glycerin,cyclihexasiloxan e ,Butyrospermum Parki butter, Schea butter, isocetyl stearate, poly C 10-30, Alkyl Acrylate, Methylasilanol/ silicate crosspolymer, silica, sucrosestearate,cera alba/beeswax, atellocollagen,sodiumhyal uronate, bosweliaserrata EXTRAC, Tocopherl acetate ,manganese,gluconate,cycl opentasiloxane, sodiumpolycarylate, stearic acid,CI77891/titanum dioxide,mica, dipropylene glycol,acrylates/C 10-30,akryl akrylate crosspolymer,pentaerythri tyl tetraisostearate, dimenthicol,sodium hydroxide, silica dimetyl silylate , sodium chondroitin sulfate, methylparaben,propylparab en, chlorphenesin, parfum/ fragrance,butylphenyl methylpropional, alpha- isomethyl ionone, hydrixyisohexyl3- cyclohexene carboxaldehyde, benzyl salicylate, linalool, hexyl, cinnamal(fil b 28249/1)
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 18:37   #1625
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Unhappy Składnik ściągający pory ?

Szperam w niniejszym forum i nie mogę się doszukać nazw składników, które działają ściągająco. Zastanawiam się, czy warto zainwestować w porządny tonik, który mógłby na co dzień zastąpić maseczkę z glinką. Oczywiście mam świadomość,że będzie działał słabiej. Na razie mam na oku Effaclar Lotion Astringente Micro-Exfoliante :

Aqua/water, alcohol dentat., glycerin, sodium citrate, propylene glycol, peg-60 hydrogenated castor oil, disodium EDTA, caprylol salicylic acid, citric acid, salicylic acid, parfum/fragrance (code fil: B11115/1.)

Widzę,że zawiera alkohol, dosyć wysoko... Może podrażnić? Kwasy nisko... Może powinny być wyżej...? Może warto poszukać czegoś innego...?

W końcu najważniejsze: Jakich składników szukać w tonikach, jeśli mają faktycznie ściągać i nie zalepiać/ nie podrażniać ?

P.S. Oczywiście,jeśli taki temat już istnieje, przepraszam i byłabym wdzięczna za link
__________________
[...] Ludzi w Raju było tylko dwoje [...]
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 13:58   #1626
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Uprzejmie proszę o analizę dwóch nowych kremów Oriflame na przebarwienia ( pierwszy to punktowy krem na przebarwione obszary skory, drugi to krem na dzień):
1. Krem rozjaśniający przebarwienia skóry Even Out™ Optimals Even Out™ Dark Spot Fading Concentrate:
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYLENE GLYCOL, OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CETEARYL ALCOHOL, DIMETHICONE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CYCLOHEXASILOXANE, SILICA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, STEARIC ACID, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, PROPYLPARABEN, TOCOPHERYL ACETATE, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, RUMEX OCCIDENTALIS EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA EXTRACT, ASCORBIC ACID, BHT, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, PHENOXYETHANOL, CI 77891

2. Optimals Even Out™ Day Cream SPF 20 Krem na dzień Optimals Even Out™ SPF20:
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, OCTOCRYLENE, CETEARYL ALCOHOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, TALC, CETEARETH-20, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, SODIUM CITRATE, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TOCOPHERYL ACETATE, C18-36 ACID GLYCOL ESTER, CITRIC ACID, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, DIMETHICONE, ALUMINA, METHYLPARABEN, DISODIUM EDTA, SILICA, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, SODIUM POLYACRYLATE, RUMEX OCCIDENTALIS EXTRACT, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, GLYCYRRHIZA GLABRA EXTRACT, PROPYLPARABEN, SODIUM METHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, ASCORBIC ACID, BHT, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, CI 77891

Kremy odbieram w czwartek i zaczynam testy, ale szukam ewentualnych sugestii w temacie:
- czy są jakiekolwiek szanse, że ww.produkty mają szanse zmniejszyć przebarwienia
- czy filtry są stabilne ( chociaż i tak bedę stosować svr50)
- czy w kremie jest wiele potencjanych zapychaczy.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 14:00   #1627
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dołączam się do powyższej prośby o kremy redukujące przebarwienia Oriflame.
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 18:28   #1628
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

chciałam o sobie przypomnieć jeszcze raz prosze o analize posta #1605
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 15:05   #1629
wioolusiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wioolusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z daleka;p
Wiadomości: 8 131
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składników INCI z podanych kosmetyków. Mam nadzieję, że pomożecie dziewczyny?

Oceanic, AA Expresso Slim, Intensywne serum antycellulitowe w żelu
Skład: Aqua, Glycerin, Centella Asiatica and Equisetum Arvense and Paulinia Cupana and Caffeine and Carnitine, Phenyl Trimethicone, Tridecth-9 and PEG-5 Ethylhexanoate, Dimethicone, Aesculus Hipocastanum (Horse Chestnut), Carbomer, Polysorbate 60, Parfum, Allantoin, Menthol, Xanthan Gum, Crambe, Abyssinica Seed Oil, Ananas Sativus Extract, Cinnamonum Zeylanicum Extract, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, MDM Hydantoin, Sodium Hydroxide.

Bielenda, Eco Care, Borowina & Torf - bioorganiczny zabieg wyszczuplający
antycellulit

Aqua (Water), Propylene Glycol, Caprylic/Capric Trigliceride, Coco-Caprylate/Caprate, S.D.A. 40, Peat Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Camelia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Coffe Robusta (Green Coffee) Seed Extract, Laminaria Digitata Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Hibiscus Rosa-Sinensis Flower Extract, Theoborma Cacao (Cocoa) Shell Extract, Cola Nitida Seed Extract, Camelia Sinensis (Pu-Erh) Leaf Extract, Caffeine, Pentaerythrityl Distearate, Glycerin, Glyceryl Polyacrylate, sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantion, Parfum (Fragrance), Coumarin, Limonene.

Soraya Professional, Balsam do ciała 'Wyszczuplenie i antycellulit'

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Decyl Oleate, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Ceteareth-12, Petrolatum, Cetyl Alcohol, Ceteareth-20, Dimethicone, Hydrolyzed Keratin, Caffeine, Guarana (Paullinia Cupana) Extract, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Citral, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxymethyl Pentyl Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Butylphenyl Methylpropinal (Lilial), Linalol, Citronellol, Hexyl Cinnamic Aldehyde, d-Limonene, Alpha-Methyl Ionone. (03.04.2010)


Tołpa, Kuracja Antycellulitowa, Balsam borowinowy do ciała wygładzająco-ujędrniający
Skład: Aqua, Glyceryl, Stearate SE, Paraffinum Liquidum, Peat Extract, Caprylic/Caprlic Triglyceride, Glycerin, Cetyl Alcohol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dimethicone, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Carbomer, Sodium Hydroxide, Parfum (Hexyl Cinnamal, Linalool, Butylpheryl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane Carboxyaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Geraniol), Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.
__________________
wioolusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 15:44   #1630
aelirenn1990
Raczkowanie
 
Avatar aelirenn1990
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Etelä-Pohjanmaa
Wiadomości: 76
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

nie jestem ekspertem od składów, ale mi na cellulit bardzo pomogło serum wyszczuplające eveline, kosztuje ok 15 zł i jest bardzo wydajne. ja wmasowuję je taką gumową piłeczką z wypustkami, "jeżykiem". w moim przypadku już po dwóch tygodniach widać było efekty. jest wersja dla skóry wrażliwej(zielono-biała) i termoaktywna (czerwona). przetestowałam obie i jestem bardzo zadowolona.
aelirenn1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 22:13   #1631
tadziktoja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.

Prosze dziewczyny pomóżcie facetowi

Czy ten zapycha pory? Które ze składników kremu to zapychacze? Kupiłem ten krem w ślepo, sporo kasy kosztował. Raczej mam tłusta cerę, boje się że strasznie zatyka pory. Strasznie dużo składników!!!!

dziękuję!!


VICHY Structure S

Aqua / Water, Glycerin, Aloohol Denat., Cyclohexasiloxane, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Glyceryl Stearate Se, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Stearic Acid, Ceramide 3, Solanum Lycopresicum Extract/Tomatoextract, Carbomer, Vaccinium Myrtillus Extract, Saccharum Officinarum Extract / Sugar Cane Extract, Dimethicone, Triethanolamine, Dimethiconol, Artemia Extract, Methylparaben, Isohexadecane, Methylsilanol Mannuronate, Silica, Lecithin, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Phenoxyethanol, Disodium Edta, Tocopheryl Acetate, Poloxamer 188, Citrus Aurantium Dulcis Extract / Orange Fruit Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract / Lemon Peel Extract, Acer Saccharinum Extract / Sugar Maple Extract, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Octyldodecanol, Polycaprolactone, Polysorbate 80, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, CI 17200/Red33, CI 42090/Blue I, Parfum/Fragrance, Code F.I.L:B27892/I
tadziktoja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 09:50   #1632
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Clinique, Moisture Surge Extended Thirst Relief (Żel - krem nawilżający).

Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Glycerin, Birch Bark Extract, Lady's Thistle Extract, Green Tea Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Sucrose, Aloe Barbadensis Leaf Water, Trehalose, Hydroxyethyl Urea, Sorbitol, Oleth-10, Tromethamine, Caffeine, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Extensin, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Palmitoyl Olgiopeptide, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Glyceryl Polymethacrylate, PEG-8, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolumer, Magnesuim Ascorbyl Phosphate, Carbomer, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Red 4 (CI 14700), Yellow 5 (CI 19140).

Co może w tym kremie zapychać?
Pozdrawiam
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 09:13   #1633
Monika_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie. Mam pytanie czy ten żel do mycia twarzy może mi szkodzić. Wiem że ma łagodny skład ale jednak myjąc nim buzie mam wrażenie że pogarsza mi stan cery. Czy wosk może mnie zapychać mimo że jest zawarty w specyfiku myjącym?Może to ten Butylene Glycol coś mi szkodzi...jest to możliwe?

Pharmaceris R, Puri-Rosalgin (Kojący żel myjący do twarzy)

skład;kład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Allantoin, Quaternium-15

Następnym kosmetykiem jest
LOTION DOUCEUR Łagodny tonik ochronny do skóry suchej Avene. Czy może szkodzić? To praktycznie jedyne kosmetyki których ostatnio używam także nie wiem dlaczego moja skóra aż tak się pogorszyła. Skład wkleiłam z KWC bo kartonik z toniku wyrzuciłam.

Skład: Eau thermale dâ�Avene 98%, silicate dâ�alumine 0,25%, agent humectant 0,3%, conservateurs, parfum testé pour diminiuer les risques d' allergies

Monika_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 15:16   #1634
tadziktoja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pmoże m ktoś w związku z moim pytaniem?
tadziktoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 15:35   #1635
Monika_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jeszcze jedno pytanie. Mam cerę tłustą, trądzikową ( duża skłonnoś do zapychania skóry) oraz problemy z naczynkami. Znalazłam pewien krem był już analizowany na wizażu ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Czy może podrażnić wrażliwą skórę no i czy zawarty w nim aloes będzie szkodził na naczynka?

Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień.

Skład;Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.(17.11.2007)
Monika_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 14:32   #1636
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym poprosić o analize składu kremu Lirene, cera mieszana i normalna, na dzień, aksamitne nawilżenie....

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate Propylene Glycol, Cyclomenthicone, Orbignya Ole fera (Babassu) Seed Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alkohol, Methyl Glucose Sesquistearate, Dirnethicone, Arcylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Lactate, Sodium PCA, Sodium Carbonate, Chondrus Crispus (carrageenan), Sodium Hyaluronate, Silybum Marianym (Lady's Thistle) Extract, Lactic Acid, Fructose, Niacinamide, Inositol, Urea, Glycine, Methylparaben, Sodium Benzoate,
Methylchloroisothiazolino ne, Parfum, Benzyl Alkohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene carboxaidehyde, Linalul, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isornethyl Ionone, Limonene .....ufff..

z góry dziękuję

*jutro ide po niego do drogerii i nie wiem, czy wart...
__________________
Tak, to ja.

Edytowane przez biala
Czas edycji: 2010-06-03 o 14:43
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 08:32   #1637
efelineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 302
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Nie wiem czy to dobry wątek.. mam taką maść dla dziecka (na buzię i ciałko) o poniższym składzie:
- Vit A 200
- Vit E 0,6
- 3% sol (?) Ac. Borici 30,0
- Eucerini 40,0
- Vaselini

i" można to stosować na końcówki włosów? raz spróbowałam i było wszytsko ok.. tylko ten kwas borny mnie zastanawia..
efelineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 13:16   #1638
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam tłustą cerę, skłonną do bardzo szybkiego zapychania. Z uwagi na liczne rozszerzone pory chcę kupić sobie bazę pod podkład firmy Gosh- Velvet Touch. Jej skład:

-Cyclopentasiloxane,
-dimethicone crosspolymer,
- dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer,
-caprylyl glycol,
-cyclomethicone,
- aloe barbadensis extract,
-silica,
-isoceteth 10.

My Life jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 14:52   #1639
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę kremu Ziaja, Masło Kakaowe, Krem przeciwzmarszczkowy Q10. Jeszcze go nie analizowaliśmy (sprawdziłam) i czy będzie odpowiedni dla 26 latki? Zmarszczek nie mam i nie chcę przedobrzyć. Z góry dzięki i całuski

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Canola Oil, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Glucoside, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Ubiquinone, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Retinyl Palmitate, Carbomer, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 16:22   #1640
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analize toniku dla mnie ma miec dzialanie rozjasniajace wyrownujace pigmentacje

UNT ExWhite Körperlotion-Haut Aufhellung/Pigment-Entfern

Wasser, Squalane, Glyzerine, 1,3-Butylene Glykol, Glykerin, Glyzeryl Polyacrylat, Tranexam Säure, Tocopheryl Azetat, PEG-40 Hydrogenisiertes Kastor Öl, Stearylalkohol, Zitrus Grandis Schalen Öl, Allantoin, Sodium Hyaluronat, Ceramide, Disodium EDTA, Glycyrrhiza Glabra Wurzel Extrakt, Methyl Paraben, Propyl Paraben.
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009

Edytowane przez Kathi75
Czas edycji: 2010-06-08 o 06:58
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 18:05   #1641
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosiłabym o analizę składu tego kosmetyku:
Dax Cosmetics Perfecta no problem, antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry.

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.

Szczególnie chodzi mi o to, czy faktycznie sprawiłby, że przebarwienia po trądziku byłyby mniej widoczne
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:55   #1642
maen
Zadomowienie
 
Avatar maen
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 080
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam i mam prośbo-pytanie
Wklejam dwa składy kremów, w tym jeden zanalizowany.
Zastanawiam się, czy jest sens nabywać oba kremy i stosować np. krem nr 1 i na niego nakładać krem z filtrem, czy darować sobie któryś? (pochodzą z tej samej serii)
Wydatek niestety nie jest najmniejszy, stąd moja prośba o poradę


Krem nr 1: AKNICARE SOFTFEL TECHNOLOGY Krem

Skład: aqua, alcohol denat., cetearyl ethylhexanoate, cetearyl alcohol, polyacrylamide, ethyl linoleate, zinc lactate, c13-14 isoparaffin, cetearyl glucoside, laureth-7, sodium hyaluronate, imidazolidinyl urea, propylene glycol, citric acid, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum.

Zanalizowany tak (znalezione w wątku):
- etylolinolenian - reguluje prace gruczołów łojowych
- trietylocytrynian - zwieksza kwasowosc skory (powoduje to ze flora bakteryjna na skorze nie rozwija sie)
- palmitian askrobylu -antyutleniacz
- capryl glicyny - wlasciwosci antybakteryjne, antyseptyczne
- kwas salicylowy - wiadomo - odblokowuje ujscia porow, zmnijesza je, mikrozłuszcza naskórek
- mleczan cynku - działąnie kojące, łągodzi podraznienia
- kwas hialuronow - humektan, nawilza
- Kwas pirogronowy - reguluje dzialanie gruczołów łojowych, ogranicza wydzielanie sebum
- Triclosan - dziala antybakteryjnie i łagodząco




Krem nr 2:
SYNCHROLINE Aknicare Sun krem na trądzik filtr ochronny SPF 30


Aknicare sun - składniki aktywne: cytrynian trietylu, linolan etylu, mleczan cynku, kwas hialuronowy.

Szczegółowy skład na opakowaniu: aqua, triethyl citrate, cetearyl alkohol, ethylhexyl methoxycinnamate, octocrylene, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, alcohol denat., methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, glycolpalmitate, arachidylalcohol, dimethicone, cetearylglucoside, behenyl alcohol, cyclopentasiloxane, benzyl pca, xanthangum, arachidyl glucoside xydroxyethyl acrylate, decyl glucoside, squalane, c30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, polysorbate60, sodiumhydroxide, phenoxyethanol, sodium hyaluronate, bht, parfum (fragrance)


Wybaczcie tak długi post

Edytowane przez maen
Czas edycji: 2010-06-10 o 22:57 Powód: dopisek
maen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 16:19   #1643
Sebillia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Cool Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! Bardzo prosilabym o analize 2 kosmetykow do wlosow.

Rene Furterer, Karite Creme Revitalisante (Odżywczy krem pielęgnacyjny do suchych włosów)

Sklad: Water (Aqua), Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit (Butyrospermum Parkii), Cyclomethicone, Behentrimonium Chloride, Ceteareth-33, BHT, Citral, Citronellol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil (Citrus Dulcis), Coumarin, Dimethiconol, Fragrance (Parfum), Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Lecithin, Limonene, Linalool, Methylparaben, Propylparaben, Pyrus Cydonia Seed (Pyrus Cydonia) Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Yellow 5 (CI 19140), Yellow 6 (CI 15985).

Pytanie: czy rzeczywiscie, wg takiego skladu, jest on dobry jako specyfik silnie regenerujacy i nawilzajacy? Potrzebuje czegos intensywnie dzialajacego.

Moje wlosy: suche, "napuszone", delikatne, lekko krecone, rozjasnione, wypadajace, szczegolnie wypadaja gdy przetlusci sie juz skora glowy, czuje nawet spory bol w cebulkach (a dzieje sie tak po 2 dniach, tak czesto tez myje glowe) - jednym slowem tragiczne. Staram sie ich nie spinac.

Teraz zreszta (zmuszona przez fryzjerke) obcielam wlosy do ucha, aby pozbyc sie porozdwajanych i popalonych "martwych" koncow. Glownie chodzi mi o zachowanie w dobrej kondycji tych wlosow, ktore zostaly i wyhodowanie nowych w duzo lepszym stanie. Chce tez zaprzestac calkowicie farbowania, wiem ze to istotne dla uzyskania poprawy.

Drugi kosmetyk to:

Rene Furterer, Karite Intense Nutrition Oil

Sklad: Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) (Butyrospermum Parkii Butter), Phenyl Trimethicone, Limonene, PEG-40, Sorbitan Peroleate, BHT, Citral, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil (Citris Aurantium Dulcis Oil), Coumarin, Fragrance (Parfum), Linaool, Tocopheryl Acetate.

Pytanie: czy taki olejek ustepuje w dzialaniu np. zwyklemu ojekowi rycynowemu, czy tez posiada skladniki ktore faktycznie pozwalaja glebiec wchlonac tych skladnikom aktywnym? RF to dosc spore wydatki, wiec zastanawiam sie czy sa one na swoj sposob "wyjatkowe", czy warto w nie rygorystycznie inwestowac. Tez w wersje leave-in, w celu ochrony przed zgubnym letnim sloncem.

Z gory zaznacze, ze chcialabym wlosy "ozywic" i zregenerowac, a nie przygladzic, dlatego niechetnie siegam po specyfiki typu Jedwab, ktore moim zdaniem niewiele robia dla wlosow potrzebujacych "szczegolnej troski". Nie chce opierac pielegnacji na silikonach. RF wydaje mi sie byc dosc naturalna linia pielegnacyjna.

Ps. Do mycia uzywalam szamponu Eva Natura Czarna Rzepa; jednak przerzuce sie teraz na "Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy łagodny (włosy suche i normalne)" - duzo delikatniejszy. Jesli on sie nie spisze - przejde na Babydream.

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz!
To dla mnie wazne (moja nowa fiksacja, heh).

Edit: Chcialam jeszcze zapytac czy moze wg skladu lepsze dzialanie mialaby ta odzywka:

Frederic Fekkai, Moisturizing Conditioner with Shea Butter (Odżywka nawilżająca)

Skład: Water, Shea Butter Extract, Behenyl Trimethyl Ammonium, Retinyl Palmitate, Methosulfate, Tocopheryl Acetate, Lanolin Amide Propyl Dimethyl, Linoleic Acid, Ammonium Ethosulfate, Linolenic Acid, Cetyl Alcohol, Ascorbic Acid, Cyclopentasiloxane, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Stearamidopropyl Dimethylamine, Arachidyl Propionate, Stearyl Alcohol, Octyldodecanol, Shea Butter Fruit, Lecithin, Fragrance, Benzophenone-4, Stearamine Oxide, Citric Acid, Isododecane, Diazolidinyl Urea, Cyclomethicone, Methylparaben, Glycerin, Propylparaben, Dimethiconol, Methylchloroisothiazolino ne, Panthenol, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyltrimonium Honey, FD&C Yellow No. 5, Wheat Amino Acids, Hydrolyzed Wheat Protein, PG-Propyl Silanetriol, Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Oat Protein, Chamomile Flower Extract, Carrot Root Extract, Verbena Officinalis Extract, Kukui Seed Extract.

Wiem, ze to mnostwo pytan - nie chodzi mi nawet o dokladne wypisanie co dany skladnik robi (czesc z nich juz posprawdzalam). Chcialabym tylko dowiedziec sie od specjalistki co jej zdaniem moze byc ciekawsza opcja do uzywania.

Edytowane przez Sebillia
Czas edycji: 2010-06-14 o 03:15
Sebillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 12:26   #1644
Hare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja chętnie dowiedziałabym się co w tym kremie "siedzi" opis producenta wygląda zachęcająco

Iwostin, Solecrin Acne SPF 25, Wodoodporny krem ochronny dla skóry trądzikowej
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Propylheptyl Caprylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Isocetyl Stearoyl Stearate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/ Hexacaprate, Isononyl Isononanoate, Isodecyl Neopentanoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Alumina, Sodium Metaphosphate, Sodium methylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Panthenol, Sodium PCA, Magnesium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Tocopheryl Acetate, Acrylates and C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trietholamine, PEG-8, Tocopheryl, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Disodium EDTA.
Hare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 12:25   #1645
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Galenic, Nectalys spf 15 creme legere (cera normalna i mieszana)

Ingredients;
WATER (AQUA), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CYCLOMETHICONE, OCTOCRYLENE, SD ALCOHOL 39-C (ALCOHOL DENAT), PEG-8, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL, METHOXYPHENYL, TRIAZINE, ISODECYL NEOPENTANOATE, PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, COCOGLUCOSIDE, POLYMETHYL METHACRYLATE, BUTYLPARABEN, CHLORPHENESIN, CITRUS RETICULATA (TANGERINE) FRUIT EXTRACT (CITRUS RETICULATA FRUIT EXTRACT), DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, ETHYLPARABEN, FICUS CARICA (FIG) FRUIT POWDER (FICUS CARICA FRUIT POWDER), FRAGRANCE (PARFUM), GERANIOL HEXYL CINNAMAL HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, LIMONENE, LINALOOL, MALTODEXTRIN, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL POLYSORBATE 60, PPG-12/SMDI COPOLYMER, PROPYLPARABEN, PRUNUS PERSICA (PEACH) JUICE (PRUNUS PERSICA JUICE), RED 40 (CI16035), SODIUM HYDROXIDE, SQUALANE, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, YELLOW 6 (CI 15985).

Proszę o analizę składu kremu powyżej. Do tej pory używałam mojego ukochanego Active C LRP ponieważ nie stosowałam pudrów/podkładów. Dostałam w prezencie podkład Revlona i chciałabym go sobie troszkę poużywać a tu proszę- active c roluje się pod każdym podkładem! (sprawdziłam z ciekawości na 4 próbkach).
W opinii producenta ,,Działanie antyutleniające kremu porównywalne z zawartością 5% witaminy C w preparacie pielęgnacyjnym
Wzrost aktywacji komórkowej energii życiowej o 1696
Lepszy przebieg procesów wymiany komórkowej, możliwość intensywnego nawilżania''.
Dlatego chciałabym się zapytać kogoś kto potrafi rozszyfrować te pisane tajemniczym językiem składy czy ten krem jest równie dobry dla skóry jak active c?
Dodam, że cera po galenic nectalys (już go kupiłam ) jest równie gładka, ładna i miękka jak po active c. Krem nie pozostawia takiego filmu jak active c ale też nie wchłania się do absolutnego matu. Nie zapycha.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 10:43   #1646
oleczka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: IRL
Wiadomości: 50
Question Shiseido Integrate Mineral

Witam! Zakupilam 2 produkty z powyzszej serii: Baze SPF25 i puder sypki. Czy ktos moze mi pomoc w analizie tych kosmetykow pod katem zapychania i podraznienia. I czy ta baza ma stabilne filtry.

1. Shiseido Integrate Mineral Base SPF25:
ethylhexyl methoxycinnamate......4.9 996%
water, cyclomethicone, dipropylene, polymethyl methacrylate, titanium dioxide, PEG-10, dimethicone glycerin, butylene glycol, disteardimonium hectorite, diphenylsiloxy phenyl trimethicone, alcohol, isostearic acid, phenoxyethanol iron oxides, trisodium edta, silica, aluminium destearate, aluminium hydroxide, triethoxycaprylylsilane, BHT, polysilicone-2, tocopherol.

2. Shiseido Integrate Mineral Loose Powder:
talc, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolimer, zinc myristate, polymethyl methacrylate, silica, calcium stearate, citric acid, sodium phosphate, chlorphenesin, mica, titanium dioxide, iron oxides, zinc oxide.
Z gory dziekuje za odpowiedzi
oleczka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 18:41   #1647
noirmari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o analize:
Natura Siberica, geste biale maslo do ciala - przeciwceliulitowe

Sklad: Aqua, theobroma cacao seed butter, glyceryl stearate, dicaprylyl ether, glycerin, glyceryl stearate citrate, sodium polyacrylate, beeswax, oils: cedrus sibirica, red juniperus communit, abies sibirica, hippophae rhamnoides altaica, rubus chamaemorus seed, salvia officinalis, rosa davurica, linum sibiricum ussitassimum, calendula officinalis, spirae ulmaria, schizandra chinesis fruit extract, tocopherol, parfum, neolone.

Czy jest naprawde dobry, czy mi sie zdaje?
Sorry, nie mam polskich literek...
noirmari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 17:34   #1648
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Shiseido Integrate Mineral

Cytat:
Napisane przez oleczka1982 Pokaż wiadomość
Witam! Zakupilam 2 produkty z powyzszej serii: Baze SPF25 i puder sypki. Czy ktos moze mi pomoc w analizie tych kosmetykow pod katem zapychania i podraznienia. I czy ta baza ma stabilne filtry.

1. Shiseido Integrate Mineral Base SPF25:
ethylhexyl methoxycinnamate......4.9 996%
water, cyclomethicone, dipropylene, polymethyl methacrylate, titanium dioxide, PEG-10, dimethicone glycerin, butylene glycol, disteardimonium hectorite, diphenylsiloxy phenyl trimethicone, alcohol, isostearic acid, phenoxyethanol iron oxides, trisodium edta, silica, aluminium destearate, aluminium hydroxide, triethoxycaprylylsilane, BHT, polysilicone-2, tocopherol.

2. Shiseido Integrate Mineral Loose Powder:
talc, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolimer, zinc myristate, polymethyl methacrylate, silica, calcium stearate, citric acid, sodium phosphate, chlorphenesin, mica, titanium dioxide, iron oxides, zinc oxide.
Z gory dziekuje za odpowiedzi

Polecam do korzystania z JUZ istniejacych watkow oraz z wyszukiwarki
Lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 22:24   #1649
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: Shiseido Integrate Mineral

Bardzo prosze o analize losionu SPF 30, firmy Top Ten. Czy nadaje sié on do skory wrazliwej, sklonnej do tradziku?

Sklad:
Aqua, Sorbitan Oleate, Hydrogenerated Castor Oil, Beeswax, Di-polyhydroxy isostearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Octorylene, Homosalate, Avobenzone, Glycerin, Olea Europea, Persea Gratissima, Rose canina fruit oil, Borago Officinalis Seed oil, Isopropyl Myristate, Titanium dioxide, Silica, Beta - carotene, Lavandula Angustifolia (lavander Oil), Citrus Aurantium Dulcis Oil, Citrus Limonum, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Phenylopropanol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Carbomer, BHT.
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 19:43   #1650
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę:

Iwostin, Purritin Rehydrin, Krem przywracający nawilżenie

Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycosphingolipids, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

Edytowane przez AppleGirl
Czas edycji: 2010-06-19 o 08:54
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.