Kosmetyki mineralne Lumiere:) - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-30, 00:04   #4351
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
@Melya
O Koniecznie mi zdradź w związku z tym jakich minerałów i kolorów używałaś już! Mi najbardziej do tej pory pasował odcień Ayperi 1 z Pixie - oprócz tego miałam do czynienia z Lucy, EDM, ale w obu przypadkach pudło.
Czytałam wcześniejsze posty, ale pojawiają się sprzeczne głosy :P Ja warmy odrzuciłam z miejsca, sugerując się opisem ze strony producenta. Grrr, że też zamówiłam kolory na poziomie light ze wszystkich grup oprócz warm....
Nie pasował Ci żaden z EDM? Szkoda, bo to znaczy, że jednak trochę się różnimy odcieniami. Mi Linen pasuje prawie idealnie, może jest lekko za jasny i szarawy, ale o drobinkę. Miałam też próbki Lily Lolo, ale tam to zupełnie nic mi nie pasowało. Warm Peach za ciemny i pomarańczowy, Blondie za ciemny, China Doll jasnością ok (może ciut za jasny), ale te różowe tony... Wydaje mi się, że Blondie mógłby ewentualnie pasować, gdybym była trochę opalona. Teraz mam zamiar zamówić Lumiere. Z Pixie bym strzelała w neutralne i oliwki na poziomie 1, ale zmiana cen mnie zniechęciła do testowania. Niestety nie mam doświadczenia z innymi markami.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2011-10-30 o 00:06
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 00:51   #4352
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

No popatrz, linen pasował mi najlepiej z edm! Bodajże olive fair też nie był tragiczny.
Z podobnego powodu ja rezygnuję z Pixie - ceny... chociaż formułę NF bardzo sobie ukochałam to czas na zmiany. Lumiere wydają mi się suchością podobne
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 12:14   #4353
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Olive Fair był dla mnie zbyt oliwkowy. W takim razie jesteś o drobinkę bardziej oliwkowa ode mnie.
W jaki sposób formuły VV i NF są do siebie podobne (bo nie miałam do czynienia z Pixie)? Są raczej suche czy kremowe? Mogłabyś porównać do EDM? I jakie są Twoje wrażenia odnośnie krycia?
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 12:57   #4354
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Hmmm napiszę tak porównawczo wszystko z czym miałam do czynienia.
Może zacznę od tego, że mam cerę mieszaną i wolę zdecydowanie bardziej suche minerały (Pixie NF, Lumiere VV) niż kremowe (EDM, Lucy minerals, Pixie CDL). Mają mniejsze krycie i są mniej wydajne na moje oko, ale lepiej trzymają się mojej twarzy i nie ścierają się tak szybko ze strefy T. Zazwyczaj ładniej wyglądają- nie są takie tępe, nienaturalne (mam ciężką rękę przy nakładaniu kremowych minerałów:P)

Kremowość na moje oko w skali 1-10 (w nawiasie krycie od * do *****):

EDM: formuła matowa i najbardziej kryjąca 6 (nie pamiętam)
Lucy minerals: lucy light 9 (*****)
Pixie CDL: 7 (****)
Pixie NF: 3 (***)
Lumiere VV: 4 (od ** do ****)
Lumiere FF: 5,5 (****)
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 15:05   #4355
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
@capuccino Na mojej buzi fair golden wcale nie wypada żółto-złociście. Jest właśnie taki oliwkowo-rozświetlającym kolorem. Coś jakby neutral pozbawiony szarości. Dlatego pytam o light golden - martwię się tylko, czy wyższy kolor nie będzie bardziej żółty niż golden fair.
Chodziło mi o wygląd w woreczku. Na twarzy wtapia się i nie widzę, aby się odróżniał. Zapewne gdyby nie był tak złocisty, to na twarzy bym go miała różowawego. Fair Golden z tego co pamiętam jest chyba mniej złocisty. Mam w domu 2 próbki zachomikowane, to zobaczę na dłoni i w woreczku. Obecnie nie ma mnie w domu. Jeśli chodzi o oliwki, to na mnie to wygląda bardzo szaro, więc na pewno nie mogłabym takiego koloru stosować, a Fair Golden stosowałam zeszłej zimy. Jak widać, podkład Lumiere potrafi się dostosować do odcienia skóry. Albo to chodzi o formułę? Może ten w VV był inny od Cashmere? Choćby troszkę...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 18:52   #4356
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
Hmmm napiszę tak porównawczo wszystko z czym miałam do czynienia.
Może zacznę od tego, że mam cerę mieszaną i wolę zdecydowanie bardziej suche minerały (Pixie NF, Lumiere VV) niż kremowe (EDM, Lucy minerals, Pixie CDL). Mają mniejsze krycie i są mniej wydajne na moje oko, ale lepiej trzymają się mojej twarzy i nie ścierają się tak szybko ze strefy T. Zazwyczaj ładniej wyglądają- nie są takie tępe, nienaturalne (mam ciężką rękę przy nakładaniu kremowych minerałów:P)

Kremowość na moje oko w skali 1-10 (w nawiasie krycie od * do *****):

EDM: formuła matowa i najbardziej kryjąca 6 (nie pamiętam)
Lucy minerals: lucy light 9 (*****)
Pixie CDL: 7 (****)
Pixie NF: 3 (***)
Lumiere VV: 4 (od ** do ****)
Lumiere FF: 5,5 (****)
O, super to rozpisałaś, dzięki! Chociaż ja mam wrażenie, że EDM w formule Intesive jest dość suchym podkładem - ale mam porównanie tylko do Lily Lolo. Jest sypki i nie zbija się w takie "wilgotne" grudki (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :P). Za to kryje dużo mocniej od LL. Ja mam cerę tłustą, ale wydaje mi się, że EDM właśnie przez suchość jest na niej bardziej widoczny od LL - ale może to właśnie kwestia mocniejszego krycia... Nie wiem, nie znam się na tym. VV jest formułą dedykowaną normalnym i tłustym cerom, więc teoretycznie powinna mi pasować. Martwi mnie tylko poziom krycia, a mam sporo do zamaskowania. :P

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2011-10-30 o 18:55
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 17:05   #4357
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cześć dziewczyny
Gdyby któraś z Was miała ochotę się wymienić to oddam w dobre ręce próbeczki w woreczkach strunowych:
  • Medium Beige 2.3 VV
  • Medium Beige 2.3 L
  • Light Medium Beige FF
  • Light Medium Warm L

Próbki nowe, nieużywane. Chętnie przygarnę próbeczkę jakiegoś różu lub brozera niekoniecznie z Lumiere. Zapraszam na PW jakby ktoś był zainteresowany.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 08:15   #4358
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Witam !Od wczoraj przekopalam sie przez caly watek i nabralam ochoty na te mineralki.gdzie ja bylam do tej pory ,juz mialam zamawiac ,ale pomyslalam ze lepiej najpierw poczytac i sprawdzic co inni kupuja(uzywaja),jednak w odcieniach pogubilam sie zupelnie.Najpierew myslalam o neutralach (bezpiecznie)ale przeczytalam ,ze jakies taki szarobure,wiec padlo na goldeny bo dziubek taki lekko rozowawa bo i naczynka i czerwienie sie tez czesto ,formula pewnie vv albo luminesse jes,myslalam o ff bo cera mieszana ale na zasadzie kontrastu ,policzki b.suche a strefa T blyszczaca i zapycha sie czesto,zupelnie zglupialam wiec moze najlepiej z kazdej cos zamowic?I w zwiazku z tym pytanko jednorazowo mozna tylko te 5 probek za centa zamowic czy mozna wiecej?Mam nadzeje ,ze ktos mnie oswieci.Dziekuje i pozdrawiam
Nowa fanka mineralow
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 09:59   #4359
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

A ja ubolewam nad tym ze rozowych pedzli juz nie ma bo tak chcialam tego skunksa skosnego, jak byl to sie jakos zdecydowac nie moglam a teraz bym go chciala
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 10:27   #4360
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
I w zwiazku z tym pytanko jednorazowo mozna tylko te 5 probek za centa zamowic czy mozna wiecej?Mam nadzeje ,ze ktos mnie oswieci.Dziekuje i pozdrawiam
Nowa fanka mineralow
Niestety przy danym zamówieniu można wziąć tylko jeden zestaw próbek za 1 centa. Możesz ewentualnie dorzucić osobne próbki danych podkładów, ale wtedy kosztują po 1$ (w woreczku) lub 2,5$ (w słoiczku) od każdej.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 11:39   #4361
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Ja z Pixie używam Ayperi 1 lub Tinkerbell 1 zmieszany z Shaylee 1 (ale to latem). W Lumiere stosuję mieszankę Light Neutral z Light Golden, ulubiona formuła to Cashmere, ale używam też VV zmiasznego z Lumineuse. Light Golden z Lumineuse jest ciemniejsze niż w innych formułach a przy dodatku do VV nie daje efektu wielkiego glo. Sam proszek z Lumineuse jest taki bardziej "mokry" jak CdL z Pixie. Mieszam to w stosunku 1:1, ale jeśli chcę się bardziej "ożywić" np. po imprezowej nocy daję więcej goldena
agkz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 14:47   #4362
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Niestety przy danym zamówieniu można wziąć tylko jeden zestaw próbek za 1 centa. Możesz ewentualnie dorzucić osobne próbki danych podkładów, ale wtedy kosztują po 1$ (w woreczku) lub 2,5$ (w słoiczku) od każdej.
Dzieki Meleya za rade.Tak tez zrobie .tyle kolorow ,ze juz sie zupelnie pogubilam co wybrac.Przekopujac sie przez watek robilam notki ,co kto poleca i co mogloby mi pasowac lecz w koncu mam taki metlik ,ze ho ho.Nie jestem tez pewna czy mi policzkow nie bedzie wysuszac .Ja probowalam podklad z Max Facktor nr 45 Warm Almond (siostrze nie podszedl i mnie obdarowala)ale to jak dla mnie tragedia i na dodatek ten smieszny pedzelek chyba podraznil mi skore ,i podklad po nalozeniu bardzo sciemnial (czy w mineralach tak jest zawsze??)i ton to tez nie dlamnie potrzeba mi cos bardzie w zolc .Jakies rady i typy dla nowicjuszki?Bede bardzo wdzieczna
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 14:56   #4363
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Dzieki Meleya za rade.Tak tez zrobie .tyle kolorow ,ze juz sie zupelnie pogubilam co wybrac.Przekopujac sie przez watek robilam notki ,co kto poleca i co mogloby mi pasowac lecz w koncu mam taki metlik ,ze ho ho.Nie jestem tez pewna czy mi policzkow nie bedzie wysuszac .Ja probowalam podklad z Max Facktor nr 45 Warm Almond (siostrze nie podszedl i mnie obdarowala)ale to jak dla mnie tragedia i na dodatek ten smieszny pedzelek chyba podraznil mi skore ,i podklad po nalozeniu bardzo sciemnial (czy w mineralach tak jest zawsze??)i ton to tez nie dlamnie potrzeba mi cos bardzie w zolc .Jakies rady i typy dla nowicjuszki?Bede bardzo wdzieczna
Ciemnienie minerałów jest kwestią indywidualną. U mnie na szczęście żadne minerały nie ciemnieją. Aczkolwiek z tego co się interesuje to Max Factor ma pseudo minerały i te bardzo często ciemnieją.
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 15:03   #4364
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

A wiecie moze kiedy w końcu wypuszczą prasowane bronzery?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 15:08   #4365
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Katarina93 ten Max Factor to proba z ciekawosci ,zachwytu nie ma .Moj apetyt na mineraly obudzi blog agabil1 i jej filmiki na you tube.Ja jeszcze nie znalazlam swojego idealy wsrod podkladow i mam nadzieje ze moze mineralki to jest to !

Edytowane przez mmmll5
Czas edycji: 2011-11-02 o 15:10
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 16:49   #4366
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Katarina93 ten Max Factor to proba z ciekawosci ,zachwytu nie ma .Moj apetyt na mineraly obudzi blog agabil1 i jej filmiki na you tube.Ja jeszcze nie znalazlam swojego idealy wsrod podkladow i mam nadzieje ze moze mineralki to jest to !
U mnie zdecydowanie "to jest to". Zwykłe podkłady krótko się na mnie trzymały(świeciłam się czasem i po godzinie ) no i tak właściwie nie znalazłam swojego koloru.
Lumiere bardzo lubię, ale nie znalazłam u nich swojego koloru(żółta oliwka), aczkolwiek nie testowałam jeszcze Light Medium Golden, gdzieś mam Light Golden, ale jest za jasny więc trudno mi stwierdzić czy pasuje.
Fajnie by było gdyby pasował, bo te minerały świetnie u mnie leżą.
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 18:03   #4367
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Porównywałam Fair Golden Cashmere i Light Golden Cashmere. FG serio jest bardziej "neutralny". LG jest bardziej złocisty.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 18:12   #4368
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Mam problemy z suchymi skorkami wiekszosc podkladow dobrze kryjacych bardzo mi je podkresla no i jeszcze te rozszerzone pory .C.o sprawdzi sie lepiej formula ff czy vv?Amoze po prostu zamowic wszystkie cztery formuly ?I jak zwykle mam problem nie potrafie sie zdecydowac.
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 18:32   #4369
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Mam problemy z suchymi skorkami wiekszosc podkladow dobrze kryjacych bardzo mi je podkresla no i jeszcze te rozszerzone pory .C.o sprawdzi sie lepiej formula ff czy vv?Amoze po prostu zamowic wszystkie cztery formuly ?I jak zwykle mam problem nie potrafie sie zdecydowac.
Jeśli masz możliwość zamów wszystkie 4 , nie jesteś w stanie przewidzieć która się u ciebie najlepiej sprawdzi
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 18:57   #4370
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Bylam znow na stronie Lumiere i znowu nie moglam sie zdecydowac .Ostanio uzawalam Clinique Superbalanced 04 Cream Chamois ,kolor pasuje w 90 procentach tylko podkresla suche skorki ,nie mam pojecia na co sie zdecydowac .
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 19:09   #4371
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Bylam znow na stronie Lumiere i znowu nie moglam sie zdecydowac .Ostanio uzawalam Clinique Superbalanced 04 Cream Chamois ,kolor pasuje w 90 procentach tylko podkresla suche skorki ,nie mam pojecia na co sie zdecydowac .
A jaki masz odcień szyi i kolor żyłek na nadgarstku?
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 19:45   #4372
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Zylki jakies takie niebiesko-zielone, szyja tak lekko to chyba taka lekko w krem ,lekki zoltawy odcien.

Edytowane przez mmmll5
Czas edycji: 2011-11-02 o 20:47
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 19:50   #4373
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Zylki jakies takie niebiesko -zielone ,szyja tak lekko to chyba taka lekko w krem ,lekki zoltawy odcien.
czyli cool na bank odpada, warm chyba też. Czyli zostaje golden i neutral.
Trudno mi powiedzieć, aż tak na doborze koloru się nie znam. Najlepiej by było jakbyś gdzieś wrzuciła zdjęcie policzka i szyi bez makijażu w dziennym świetle. To by ułatwiło dziewczynom zidentyfikowanie Cię
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 21:46   #4374
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez agkz Pokaż wiadomość
Ja z Pixie używam Ayperi 1 lub Tinkerbell 1 zmieszany z Shaylee 1 (ale to latem). W Lumiere stosuję mieszankę Light Neutral z Light Golden, ulubiona formuła to Cashmere, ale używam też VV zmiasznego z Lumineuse. Light Golden z Lumineuse jest ciemniejsze niż w innych formułach a przy dodatku do VV nie daje efektu wielkiego glo. Sam proszek z Lumineuse jest taki bardziej "mokry" jak CdL z Pixie. Mieszam to w stosunku 1:1, ale jeśli chcę się bardziej "ożywić" np. po imprezowej nocy daję więcej goldena
Dziewczyno, spadłaś mi jak z nieba! Ja też w Pixie ukochałam sobie Ayperi 1 oraz Shaylee 1, który był zbyt żółty, dlatego mieszałam z oliwkami-szarakami. Może mi pomożesz - czy odcienie golden są zbliżone do Shaylee? Takie typowo, mocno żółte? Nie zamówiłam tej jednej próbki, żeby się pobawić ;( Kombinowałam z mieszaniem Light neutrala z Fair goldenem, ale przez to "fair" wychodzi zbyt jasno. Fajnie, gdybyś mi coś tam poradziła, żebym mogła kliknąć biga/bigi zamiast bawić się w kolejne próbki

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Zylki jakies takie niebiesko-zielone, szyja tak lekko to chyba taka lekko w krem ,lekki zoltawy odcien.
Na podstawie postów, które przeczytałam, wydaje mi się, że mamy podobny odcień. Moja skóra na ciele jest lekko żółtawa i ciężko mi określić, czy żyłki są bardziej niebieskie, czy zielone. Mam też cerę naczynkową, dlatego jest zaróżowiona bardzo często... mi najbardziej podpasowały kolory z grupy neutralnej i golden. Na moje oko beże i chłodne odcienie są różowawe i to wcale nie wygląda dobrze w połączeniu z żółtą szyją:P
Odnośnie formuły - również mam cerę mieszaną. Najlepiej rozkłada się na mojej buzi VV, FF jest jednak jakby zbyt cięzka i wraz z pojawieniem się świecenia w strefie T momentalnie się ściera. VV daje mi dość długi mat (naturalny mat) i trzyma się tak jakbym tego chciała przez dobre 8h.
Pisałaś jeszcze o ciemnieniu - na mnie niektóre podkłady ciemnieją, niektóre szarzeją a niektóre jeszcze bardziej uwidaczniają w sobie żółte tony. Trzeba kombinować
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 07:32   #4375
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Dziewczyny dziekuje wam bardzo.Pomoglyscie mi bardzo .Wiem mniej wiecej w ktorym kierunku isc.Mam jeszcze pytanko w sprawie pedzli.Jak zrozumialam potrzebuje specjalnego do mineralow .czy wybor pedzla zalezy os metody nakladania podkladu (Ft do steplowania a Kabuki do "klasycznego",ze tak powiem nakladania ?)Patrzylam w watku o pedzlach ale jakos nie dalam rady przeczytac wszystkiego.I jeszcze pytanko czy mozna np uzywac pudru mineralnego i na niego klasycznego bronzera?Mam Hoola i jestem w gruncie z niego zadowolona,no i poza tym kosztowal tez troche ,wiec szkoda mi go w kat odstawic.Pozdrawiam i milego dnia wszystkim zycze
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 08:15   #4376
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Flat top lepiej kryje, tak mi się wydaje, ale niech wypowiedzą się bardziej doświadczone dziewczyny
A co do bronzera, nic nie stoi na przeszkodzie Ja z minerałów używam tylko podkładu, reszta niemineralna
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:25   #4377
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
Flat top lepiej kryje, tak mi się wydaje, ale niech wypowiedzą się bardziej doświadczone dziewczyny
A co do bronzera, nic nie stoi na przeszkodzie Ja z minerałów używam tylko podkładu, reszta niemineralna
Potwierdzam
Flat top kryje zdecydowanie lepiej, na początku używałam kabuki, ale że skusiłam się na coś innego preferuję flat topa.
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:30   #4378
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziekuje wam bardzo.Pomoglyscie mi bardzo .Wiem mniej wiecej w ktorym kierunku isc.Mam jeszcze pytanko w sprawie pedzli.Jak zrozumialam potrzebuje specjalnego do mineralow .czy wybor pedzla zalezy os metody nakladania podkladu (Ft do steplowania a Kabuki do "klasycznego",ze tak powiem nakladania ?)Patrzylam w watku o pedzlach ale jakos nie dalam rady przeczytac wszystkiego.I jeszcze pytanko czy mozna np uzywac pudru mineralnego i na niego klasycznego bronzera?Mam Hoola i jestem w gruncie z niego zadowolona,no i poza tym kosztowal tez troche ,wiec szkoda mi go w kat odstawic.Pozdrawiam i milego dnia wszystkim zycze
Ja minerały nakładam flat topem,a potem na to Benefitową Hoolę
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 00:39   #4379
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Jak zrozumialam potrzebuje specjalnego do mineralow .czy wybor pedzla zalezy os metody nakladania podkladu (Ft do steplowania a Kabuki do "klasycznego",ze tak powiem nakladania ?)
Pędzel to podstawa
Flat Topem - możesz stęplować, ale i normalnie rozcierać. Pędzel ze względu na płaską (ściętą) powierzchnię włosia, ma silniejsze "właściwości" kryjące. Kabuki jest lekko zaokrąglony, wieć stęplowanie odpada i daje przy pocieraniu efekt delikatniejszy (bo nie da się go bardzo mocno docisnąć do skóry, bo włosie się "ugina").
Poza tym jednym i drugim pędzlem można nakładać róże, brązery, rozświetlacze, pudry. Oczywiście są do tego dedykowane pędzle - no ale to jak ze wszystkim
Tyle, że do mineralnych podkładów w proszku - kabuki czy flat jest właściwie niezbędny
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 12:59   #4380
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
Dziewczyno spadłaś mi jak z nieba! Ja też w Pixie ukochałam sobie Ayperi 1 oraz Shaylee 1, który był zbyt żółty, dlatego mieszałam z oliwkami-szarakami. Może mi pomożesz - czy odcienie golden są zbliżone do Shaylee? Takie typowo, mocno żółte? Nie zamówiłam tej jednej próbki, żeby się pobawić ;( Kombinowałam z mieszaniem Light neutrala z Fair goldenem, ale przez to "fair" wychodzi zbyt jasno. Fajnie, gdybyś mi coś tam poradziła, żebym mogła kliknąć biga/bigi zamiast bawić się w kolejne próbki
Dopiero dzisiaj doczytałam.

Light medium Golden jest bardziej "ziemiste" niż Shaylee 1, dla mnie idelane - bardziej żółte, a właściwie złociste jest w formule Lumineuse niż w Cashmere i VV. Innych formuł w tym kolorze nie miałam. Light Golden moim zdaniem ma więcej tych złocistych tonów, ale też typowym żółtkiem nie jest. Nie wiem jak to określić, ale moim zdaniem Goldeny z Lumiere są taką żółcią przykurzoną, bardziej złocisto niż żółte. Dla oliwek to chyba ten idealny odcień żółtości. Samego goldena jednak nijak nosić nie mogę, muszę mieszać z neutralem.
Shaylee 1 jest jednak bardziej żółty, choć typowym żółtkiem tez nie jest.
Nie wiem czy pomogłam, ale mam nadzieję, że wiesz o co chodzi

Ja jednak poruszam się w jasnych odcieniach jedynie. Z Lumiere stosuję i mieszam jedynie lighty, a i tak mam wrażenie, że zaczynają się odcinać od szyi Nie wiem jak to wygląda na wyższych poziomach kolorystycznych.
agkz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.