Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-30, 18:54   #1
miskovata90
Przyczajenie
 
Avatar miskovata90
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 20

Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!


Witam!

Być może to nie jest odpowiednie miejsce, nie mam kogo się poradzić, z kim o tym porozmawiać bo mi wstyd. Chłopaka nie chcę już tym zadręczać.

Uprzedzam, że będzie ciut dłuższe i serdecznie dziękuję za wszelkie rady, odpowiedzi.

Dla wyjaśnienia: ja, kobieta lat 25, w lipcu skończyłam studia, nie pracowałam do tej pory (oprócz pracy sezonowej) z powodu dostawania sporej renty rodzinnej - państwo dawało, trzeba brać), mieszkająca (jeszcze) z 61 letnią emerytką (będącą na emeryturze od lat lekko ponad 10).

Od kwietnia tego roku aktywnie szukam pracy.

Chodzi o to, że moja mama ogląda programy ezoteryczne. Gdyby tylko na oglądaniu się kończyło...Dzwoni, każe mi pisać do nich smsy, pytać o pracę, zdrowie, finanse...Być może pomyślicie, że to spam. Albo: co mi przeszkadza, chce niech ogląda. Ale nie. Ona tak się w to wkręciła, uzależniła się od tego prawdopodobnie.

Wszelkie okultyzmy i tego typu "zabawy" są sprzeczne z moimi poglądami, jako że jestem katoliczką. Nie ogromnie zagorzałą, każdy z nas popełnia grzeszki ale nie do tego stopnia... kiedy jej mówię, żeby się ogarnęła, bo oni tam, w tej TV, owszem, prawdę powiedzą ale to nie jest normalne, jak tylko słyszę, że to ogląda, ciarki mi przechodzą, do tego ona ma teraz taki wzrok...inny. Złowieszczy bym powiedziała ale nie wiem czy to dobre określenie.

Jak sama twierdzi, to BIAŁA MAGIA i ona CZYNI DOBRO, POMAGA. Oni oczyszczają ze ZŁEJ MAGII. Kiedy nie ma czarnej i białej magii, jest jedna, pochodząca wiadomo od kogo. Bo oni się modlą, w imię Boga. A ja jestem zwykłym tchórzem (wg niej), gdyż nie chcę poznać swojej przyszłości, gdybym ją znała, zawsze mogłabym jakoś zaradzić wszelkim kataklizmom. Pisałam do dziś smsy na jej prośbę, dla świętego spokoju.

Ale musiałam wypalić dziś, spokój się zakończył. Miałam zapytać kiedy i gdzie dostanę pracę i do mnie czeka do końca roku. napisałam tylko o pracę, wiedziałam że i tak nie dojdzie sms a wyślą jakiegoś podrabiańca. Przyszła odpowiedź zwrotna (zaskakująco szybko - po 3 minutach), nie było nic o mojej przyszłości, mamusia zapytała mnie, dlaczego nie zapytałam o to, co mnie do końca roku czeka, to powiedziałam (nie wytrzymałam, ups...), że piszę te smsy tylko dlatego, żeby nade mną nie ględziła..i zaczęło się. Ze tchórzem jestem, że jak można nie być ciekawym, że oczyszczanie też by mi się przydało bo pracy szukam, etc. I finalnie stanęło na tym, że już jej nie obchodzi moja praca, że mogę robić co chcę...i się nie odzywa do mnie, foch.

Oczywiście, kiedy mama doładowuje konto telefoniczne, za dajmy na to, 50 zł, mając pakiet 35zł na darmowe połączenia na cały miesiąc do wszystkich sieci, w ciągu maksymalnie 2 tygodni nie ma już pieniędzy na koncie, przetraca na wróżki spore kwoty. Kiedy jej wypominam marnotrastwo pieniędzy, stwierdza, że to jej pieniądze i ona chce tylko pomóc a ja tylko od niej ciągnę kasę (od śmierci taty, miała jakby dwa źródła dochodu - moja renta i jej wypłata, później emerytura, ja dostawałam od czasu szkoły średniej 100zł kieszonkowego, na studiach 200zł).

Zastanawiam się nad egzorcystą, z księdzem rozmowa być może też by mi i jej pomogła, choć ona nie ma żadnych autorytetów.

Czy ktoś może mi coś doradzić? Za wszelką pomoc będę ogromnie wdzięczna, momentami czuję się jak pasożyt, obca we własnym domu.
miskovata90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 19:19   #2
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez miskovata90 Pokaż wiadomość
Witam!

Być może to nie jest odpowiednie miejsce, nie mam kogo się poradzić, z kim o tym porozmawiać bo mi wstyd. Chłopaka nie chcę już tym zadręczać.

Uprzedzam, że będzie ciut dłuższe i serdecznie dziękuję za wszelkie rady, odpowiedzi.

Dla wyjaśnienia: ja, kobieta lat 25, w lipcu skończyłam studia, nie pracowałam do tej pory (oprócz pracy sezonowej) z powodu dostawania sporej renty rodzinnej - państwo dawało, trzeba brać), mieszkająca (jeszcze) z 61 letnią emerytką (będącą na emeryturze od lat lekko ponad 10).

Od kwietnia tego roku aktywnie szukam pracy.

Chodzi o to, że moja mama ogląda programy ezoteryczne. Gdyby tylko na oglądaniu się kończyło...Dzwoni, każe mi pisać do nich smsy, pytać o pracę, zdrowie, finanse...Być może pomyślicie, że to spam. Albo: co mi przeszkadza, chce niech ogląda. Ale nie. Ona tak się w to wkręciła, uzależniła się od tego prawdopodobnie.

Wszelkie okultyzmy i tego typu "zabawy" są sprzeczne z moimi poglądami, jako że jestem katoliczką. Nie ogromnie zagorzałą, każdy z nas popełnia grzeszki ale nie do tego stopnia... kiedy jej mówię, żeby się ogarnęła, bo oni tam, w tej TV, owszem, prawdę powiedzą ale to nie jest normalne, jak tylko słyszę, że to ogląda, ciarki mi przechodzą, do tego ona ma teraz taki wzrok...inny. Złowieszczy bym powiedziała ale nie wiem czy to dobre określenie.

Jak sama twierdzi, to BIAŁA MAGIA i ona CZYNI DOBRO, POMAGA. Oni oczyszczają ze ZŁEJ MAGII. Kiedy nie ma czarnej i białej magii, jest jedna, pochodząca wiadomo od kogo. Bo oni się modlą, w imię Boga. A ja jestem zwykłym tchórzem (wg niej), gdyż nie chcę poznać swojej przyszłości, gdybym ją znała, zawsze mogłabym jakoś zaradzić wszelkim kataklizmom. Pisałam do dziś smsy na jej prośbę, dla świętego spokoju.

Ale musiałam wypalić dziś, spokój się zakończył. Miałam zapytać kiedy i gdzie dostanę pracę i do mnie czeka do końca roku. napisałam tylko o pracę, wiedziałam że i tak nie dojdzie sms a wyślą jakiegoś podrabiańca. Przyszła odpowiedź zwrotna (zaskakująco szybko - po 3 minutach), nie było nic o mojej przyszłości, mamusia zapytała mnie, dlaczego nie zapytałam o to, co mnie do końca roku czeka, to powiedziałam (nie wytrzymałam, ups...), że piszę te smsy tylko dlatego, żeby nade mną nie ględziła..i zaczęło się. Ze tchórzem jestem, że jak można nie być ciekawym, że oczyszczanie też by mi się przydało bo pracy szukam, etc. I finalnie stanęło na tym, że już jej nie obchodzi moja praca, że mogę robić co chcę...i się nie odzywa do mnie, foch.

Oczywiście, kiedy mama doładowuje konto telefoniczne, za dajmy na to, 50 zł, mając pakiet 35zł na darmowe połączenia na cały miesiąc do wszystkich sieci, w ciągu maksymalnie 2 tygodni nie ma już pieniędzy na koncie, przetraca na wróżki spore kwoty. Kiedy jej wypominam marnotrastwo pieniędzy, stwierdza, że to jej pieniądze i ona chce tylko pomóc a ja tylko od niej ciągnę kasę (od śmierci taty, miała jakby dwa źródła dochodu - moja renta i jej wypłata, później emerytura, ja dostawałam od czasu szkoły średniej 100zł kieszonkowego, na studiach 200zł).

Zastanawiam się nad egzorcystą, z księdzem rozmowa być może też by mi i jej pomogła, choć ona nie ma żadnych autorytetów.

Czy ktoś może mi coś doradzić? Za wszelką pomoc będę ogromnie wdzięczna, momentami czuję się jak pasożyt, obca we własnym domu.
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy jako katoliczka nie powinnaś przypadkiem nie wierzyć w to ani trochę?


Przestań wysyłać smsy i robić co ci matka każe. Tylko ją tym zachęcasz.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 19:43   #3
miskovata90
Przyczajenie
 
Avatar miskovata90
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy jako katoliczka nie powinnaś przypadkiem nie wierzyć w to ani trochę?


Przestań wysyłać smsy i robić co ci matka każe. Tylko ją tym zachęcasz.
Nie wierzę ani trochę ale to dla spokoju w domu, mieszkamy tylko we dwie i wszelkie jej złości się skupiają na mnie, głównie przez te dyrdymały...ile razy jej próbuję tłumaczyć, to ona i tak swoje wie. raz, na prawdę miałam zamiar dzwonić do egzorcysty, w tym dniu ona czuła się okropnie źle, jakby coś się w niej buntowało, walczyło. a jak zrezygnowałam, bo szkoda matki, może się uspokoi już z tym, to następnego dnia jak nowonarodzona.
miskovata90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 23:01   #4
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

jesteś dokładnie jak twoja matka - wierzysz w przesądy. Tytko twoje wydają ci się bardziej mądre, od tych w które wierzy matka.
Ale to tylko złudzenia.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 12:44   #5
miskovata90
Przyczajenie
 
Avatar miskovata90
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
jesteś dokładnie jak twoja matka - wierzysz w przesądy. Tytko twoje wydają ci się bardziej mądre, od tych w które wierzy matka.
Ale to tylko złudzenia.
która część mojej wypowiedzi wskazuje na to, że wierzę w przesądy...? jeżeli nie chcesz pomóc, to się nie wypowiadaj.
miskovata90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 12:55   #6
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez miskovata90 Pokaż wiadomość
która część mojej wypowiedzi wskazuje na to, że wierzę w przesądy...? jeżeli nie chcesz pomóc, to się nie wypowiadaj.
Pewnia ta ,że wezwiesz egzorcyste.
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 13:48   #7
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez miskovata90 Pokaż wiadomość
która część mojej wypowiedzi wskazuje na to, że wierzę w przesądy...? jeżeli nie chcesz pomóc, to się nie wypowiadaj.
No cóż..ateista powiedziałby, że tej części w której piszesz, że jesteś katoliczką

Zacznijmy może od tego czy Twoja mam jest osobą wierzącą? Bo ksiądz egzorcysta to coś bardziej (przynajmniej dla mnie ) jak indiański szaman. I oczywiście "egzorcyzmy/oczyszczanie" podziałają o ile matka w odpowiednim stopniu w to uwierzy. W innym przypadku to będą po prostu śmiech warte gusła - wiem, bo rodzice mojej znajomej, zagorzałej ateistce, sprowadzili egzorcystę, bo wierzyć im się nie chciało, ze córka nie wierzy, bo ma takie a nie inne przekonania - to na pewno opętanie! . Efekt? żaden -no bo jaki niby miał być? Nagle znajoma miała uwierzyć? I w tym przypadku bym się nad tym zastanowiła.
Drugą całkiem osobną kwestią jest tracenie kasy na ten cały cyrk. I raczej szukałam bym pomocy u psychologa -bo to wygląda jak uzależnienie. Z drugiej strony siłą jej nie zaciągniesz do psychologa, a księdza jednak do domu łatwiej (i taniej) jest ściągnąć, ale nie jako osobę odprawiającą egzorcyzmy, ale osobę, która ma przyjść i porozmawiać. I to wcale nie musi być egzorcysta, po prostu ktoś kto faktycznie umie z wiernymi rozmawiać, ktoś kto może swoim autorytetem wpłynąć na Twoją mamę.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 16:34   #8
Cinamonne
Raczkowanie
 
Avatar Cinamonne
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków.
Wiadomości: 90
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Według mnie, droga Autorko, Ty, masz wbrew pozorom o wiele większy problem niż Twoja mama. Piszesz,że w matce na wieść o egzorcyście coś się buntuje walczy, a później jest jak nowo narodzona,że wzrok złowieszczy - czyli generalnie wmawiasz sobie wpływ jakiegoś złego ducha na mamę. Innymi słowy, jesteś równie przesądna i żarliwa w swych poglądach jak ona. Dokładnie tak samo! Bo patrzysz na to przez pryzmat katoliczki, ale nie katoliczki mądrej, a katoliczki głupio opętanej jakimiś dogmatami i nazbyt dosłownie przyjmującej do siebie to, co dosłowności nie potrzebuje, np. naukę kościoła dot. egzorcyzmów, opętań, czarów, itd. Jeśli chcesz wezwać egzorcystę to oznacza Twoją wiarę w matki "czarowanie" bo chcesz jego wizytą czary z matki wypędzić. Czy tylko ją nastraszyć ?
Moja rada jest następująca: Odpuść sobie i mamie. Wyluzuj, weź oddech. Niech matka ogląda i wysyła smsy, jeśli ma taką ochotę. Od takich spraw krzywda nikomu się jeszcze nie stała, co najwyżej portfelowi. Gdyby przeszkadzały Ci znaczne wydatki na zabawę z magią, poszukaj pomocy u psychologa, bo opcje są dwie: mamie przejdzie i znudzi się zabawa w czary, a Ty niepotrzebnie demonizujesz sytuację, albo mama wpadła w uzależnienie. Czary i wróżki są jak hazard czy zakupy, o uzależnienie łatwo.
__________________
"Człowiek jest najgorszym źródłem prawdy o sobie".
Cinamonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 22:04   #9
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Mam takie pytanie do Autorki i jej mamy: powariowałyście?

Przecież tu nie problemem jest to, że wróżby to grzech, tylko, że Twoja mama wydaje kasę na głupoty, na jakieś smsy z maszyną! Serio wierzycie w te wróżby? Myślicie, że siedzi tam człowiek natchniony, który posiada wiedzę o Waszej przyszłości i jak zapłacicie to Wam uchyli rąbka tajemnicy? To są boty, które generują gotowe teksty i rozsyłają odpowiedź ludziom, którzy wysłali smsy. Nikt Ci własnoręcznie nie odpisuje po tych 3 minutach. Wyłapywane są słowa klucze i przez komputer dostosowany jest gotowy szablon odpowiedzi.
Twoja mama wierzy w te wróżby i Ty też mam wrażenie, tylko uważasz, że nie powinnaś, bo to grzech.
A prawda jest taka, że robią Was w balona i być może uświadomienie sobie, że to jest jedno wielkie oszustwo będzie prostszym rozwiązaniem, niż wzywanie egzorcysty...
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 22:28   #10
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Twoja mama popadła chyba w sekretyzm, coaching, pozytywne myślenie i te inne.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 02:51   #11
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie do Autorki i jej mamy: powariowałyście?

Przecież tu nie problemem jest to, że wróżby to grzech, tylko, że Twoja mama wydaje kasę na głupoty, na jakieś smsy z maszyną! Serio wierzycie w te wróżby? Myślicie, że siedzi tam człowiek natchniony, który posiada wiedzę o Waszej przyszłości i jak zapłacicie to Wam uchyli rąbka tajemnicy? To są boty, które generują gotowe teksty i rozsyłają odpowiedź ludziom, którzy wysłali smsy. Nikt Ci własnoręcznie nie odpisuje po tych 3 minutach. Wyłapywane są słowa klucze i przez komputer dostosowany jest gotowy szablon odpowiedzi.
Twoja mama wierzy w te wróżby i Ty też mam wrażenie, tylko uważasz, że nie powinnaś, bo to grzech.
A prawda jest taka, że robią Was w balona i być może uświadomienie sobie, że to jest jedno wielkie oszustwo będzie prostszym rozwiązaniem, niż wzywanie egzorcysty...
Raczej studenci, nie boty.

Wyslane z dziadowskiego telefonu, wybaczcie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-01, 05:45   #12
livin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 347
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cyry robisz takie jak matka swoja, tylko inaczej nazywasz. Egzorcysta? I jak zaczyna mówić innymi językami? Może anielskim jak wróż Maciej?
Weź się ogarnij i nie wysyłaj smsow "bo mama każe", pogadaj z nią, jak nie da rady się ogarnąć sama to psycholog.
Rozśmieszył mnie ten egzorcysta, to jak gaszenie ognia ogniem.
Złowieszczy wzrok hah, jakby mnie ktoś egzorcystą straszył też bym pewnie miała złowieszczy wzrok. Uważaj aż matka zacznie pluć kartami tarota.

Edytowane przez livin
Czas edycji: 2015-08-01 o 05:47
livin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 07:05   #13
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Twojej Mamie nie potrzeba księdza/egzorcysty/szamana/... Uzależnienie od "wróżek" jest takim samym uzależnieniem, jak np. uzależnienie od hazardu/komputera i podobnie wymaga terapii. Ale najpierw spróbuj metod zdroworozsądkowych: przekonaj ją, ze telewizyjni wróżbici to nic innego, jak sprytni oszuści a "programy ezoteryczne" to czysty biznes i nic więcej. Poszukaj w necie materiałów na ten temat (kulisy oszustwa, wywiady z ludźmi, którzy byli od "wróżek" uzależnieni, mechanizmy tego interesu itp).

Ofiarami "wróżek" bywają osoby bardzo młode, słabo wykształcone lub starsze, choć przecież 61 lat to nie starość. Babcia mojej koleżanki też padła ofiarą wróżek smsowych: raz odpowiedziała na losowo (jak podejrzewam) wysłany wróżkowy sms a potem zaczęlo się nagabywanie a nawet groźby: "Jeśli nie odpowiesz, dotknie Cię nieszczęście", lub "ktoś nieżyczliwy rzucil klątwę i jesli nie odpowiesz na sms to się spełni" (czy coś w tym stylu). Oczywiście, każdy sms za ileś tam złotych. No i babcia ze strachu odpowiadała na te smsy a po jakimś czasie miała kompletnie wyprany mozg i poczucie stałego zagrożenia. Tu sprawa byla prostsza- numer, z którego przchodziły te smsy można było zablokować.

Tu sprawa jest trudniejsza, bo trzeba byłoby usunąć z domu telewizor lub zablokować kilka kanałów (można, ale ryzykujesz kolejną awanturę a poza tym te programy nadawane są na kilku kanałach jednocześnie). Za tymi "wróżkami" stoi cały sztab specjalistów (od specjalistów od marketingu po psychologów i psychiatrów, którzy wiedzą, jak manipulować ludźmi). Jesli zatem zdroworozsądkowe argumenty/przedstawione, znalezione przez Ciebie dowody na oszustwo nie pomogą, radzę zwrócić się o pomoc do specjalisty i to nie księdza.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2015-08-01 o 07:06
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 07:56   #14
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

"Magia pochodzi wiadomo od kogo" piszesz. Od kogo, zapytam, jeśli nie od naciągaczy, którzy zarabiają na głupocie innych?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 10:54   #15
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Raczej studenci, nie boty.

Wyslane z dziadowskiego telefonu, wybaczcie.
Nawet jeśli studenci to przecież i tak korzystają z gotowych szablonów, jedynie jakoś dostosowują daną wiadomość do konkretnego odbiorcy.
Zresztą na jedno wychodzi czy bot, czy student.
Masa ludzi, czy maszyn, które siedzą i ślą masowo odpowiedzi biednemu człekowi, który naiwnie ufa, że przepowiedzą mu przyszłość. O to mi chodzi.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 10:58   #16
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Nawet jeśli studenci to przecież i tak korzystają z gotowych szablonów, jedynie jakoś dostosowują daną wiadomość do konkretnego odbiorcy.
Zresztą na jedno wychodzi czy bot, czy student.
Masa ludzi, czy maszyn, które siedzą i ślą masowo odpowiedzi biednemu człekowi, który naiwnie ufa, że przepowiedzą mu przyszłość. O to mi chodzi.
Ale ja nie zaprzeczam, ze to oszustwo, ja tylko precyzuje.

Wyslane z dziadowskiego telefonu, wybaczcie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 11:16   #17
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Ale ja nie zaprzeczam, ze to oszustwo, ja tylko precyzuje.
Ok.

Autorko, przeczytaj sobie poniższe:
http://polska.newsweek.pl/sms-owe-os...,272804,1.html

Tak samo jest z serwisami ezoterycznymi. Zobacz, nawet szukają kogoś takiego do pracy: http://olx.pl/oferta/operator-sms-ch...4-ID9U1bp.html

Tu ktoś pisze jak się pracowało w takim serwisie: http://www.wykop.pl/link/850049/prac...ntrum-sms-ama/


Może Twoją mamę przekona to, gdy jej wytłumaczysz, że ci ludzie ją po prostu oszukują?
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 14:47   #18
miskovata90
Przyczajenie
 
Avatar miskovata90
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie do Autorki i jej mamy: powariowałyście?

Przecież tu nie problemem jest to, że wróżby to grzech, tylko, że Twoja mama wydaje kasę na głupoty, na jakieś smsy z maszyną! Serio wierzycie w te wróżby? Myślicie, że siedzi tam człowiek natchniony, który posiada wiedzę o Waszej przyszłości i jak zapłacicie to Wam uchyli rąbka tajemnicy? To są boty, które generują gotowe teksty i rozsyłają odpowiedź ludziom, którzy wysłali smsy. Nikt Ci własnoręcznie nie odpisuje po tych 3 minutach. Wyłapywane są słowa klucze i przez komputer dostosowany jest gotowy szablon odpowiedzi.
Twoja mama wierzy w te wróżby i Ty też mam wrażenie, tylko uważasz, że nie powinnaś, bo to grzech.
A prawda jest taka, że robią Was w balona i być może uświadomienie sobie, że to jest jedno wielkie oszustwo będzie prostszym rozwiązaniem, niż wzywanie egzorcysty...
żeby to tylko było odpisywanie na takie o smsy...dzwoni do wróżek do TV, rozmawia z nimi, jakieś czary odprawiają.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Ok.

Autorko, przeczytaj sobie poniższe:
http://polska.newsweek.pl/sms-owe-os...,272804,1.html

Tak samo jest z serwisami ezoterycznymi. Zobacz, nawet szukają kogoś takiego do pracy: http://olx.pl/oferta/operator-sms-ch...4-ID9U1bp.html

Tu ktoś pisze jak się pracowało w takim serwisie: http://www.wykop.pl/link/850049/prac...ntrum-sms-ama/


Może Twoją mamę przekona to, gdy jej wytłumaczysz, że ci ludzie ją po prostu oszukują?
Nie przekona to jej, absolutnie. Już wielu sposobów próbowałam.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Cinamonne Pokaż wiadomość
Według mnie, droga Autorko, Ty, masz wbrew pozorom o wiele większy problem niż Twoja mama. Piszesz,że w matce na wieść o egzorcyście coś się buntuje walczy, a później jest jak nowo narodzona,że wzrok złowieszczy - czyli generalnie wmawiasz sobie wpływ jakiegoś złego ducha na mamę. Innymi słowy, jesteś równie przesądna i żarliwa w swych poglądach jak ona. Dokładnie tak samo! Bo patrzysz na to przez pryzmat katoliczki, ale nie katoliczki mądrej, a katoliczki głupio opętanej jakimiś dogmatami i nazbyt dosłownie przyjmującej do siebie to, co dosłowności nie potrzebuje, np. naukę kościoła dot. egzorcyzmów, opętań, czarów, itd. Jeśli chcesz wezwać egzorcystę to oznacza Twoją wiarę w matki "czarowanie" bo chcesz jego wizytą czary z matki wypędzić. Czy tylko ją nastraszyć ?
Moja rada jest następująca: Odpuść sobie i mamie. Wyluzuj, weź oddech. Niech matka ogląda i wysyła smsy, jeśli ma taką ochotę. Od takich spraw krzywda nikomu się jeszcze nie stała, co najwyżej portfelowi. Gdyby przeszkadzały Ci znaczne wydatki na zabawę z magią, poszukaj pomocy u psychologa, bo opcje są dwie: mamie przejdzie i znudzi się zabawa w czary, a Ty niepotrzebnie demonizujesz sytuację, albo mama wpadła w uzależnienie. Czary i wróżki są jak hazard czy zakupy, o uzależnienie łatwo.
kasy idzie na prawdę jej dużo na to...jakby straciła rozeznanie w czymkolwiek.
miskovata90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 15:39   #19
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez miskovata90 Pokaż wiadomość
żeby to tylko było odpisywanie na takie o smsy...dzwoni do wróżek do TV, rozmawia z nimi, jakieś czary odprawiają.
Lata na miotle ? Dziewczyny chyba napisały Ci dość - psycholog, a jak bardzo go nie chcesz to można ewentualnie przejść d księdza na parafię, ale... pamiętaj, że nie każdy wierzy w to co Ty. Są osoby uważające katolicyzm/islam itd. za takie same gusła jak magię - wiec zwalczanie jednego drugim może nie być dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że matka jak polecisz po księdza to go może do domu prostu nie wpuścić/nie chcieć rozmawiać, albo uznać, że próbujesz ją zwalczyć i wojna gotowa. Lepiej pomoc zacząć od czegoś neutralnego i tym jest właśnie psycholog -nie mówi w imieniu żadnej sekty/religii itd. i przede wszystkim rozwiązuje problem, a problemem tu jest uzależnienie i wydawanie pieniędzy, nie czary, nie magia.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-02, 12:35   #20
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez miskovata90 Pokaż wiadomość
żeby to tylko było odpisywanie na takie o smsy...dzwoni do wróżek do TV, rozmawia z nimi, jakieś czary odprawiają.
padłam xD
jakie czarny ? pomachaja rka, cos pogledza i rozlacza sie zanim ktos na wizji zdazy powiedziec ze to sciema i odpowiedz sie nijak ma do ich zycia
to nie sa zadne wrozki, zadna magia tylko oszusci - moj tz zreszta na studiach byl na jakiejs rozmowie o prace w takim centrum sms-owym-mozesz to powiedziec mamie bo widac ,ze naiwna mocno, Ty za to masz jakies dziwne schizy,ze to demony...niestetty to zwykli oszusci, egzorcysci Ci tu nie pomoga
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 14:02   #21
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Dlatego pisałam, że autorka wierzy tak samo jak matka

To, że to potępia, nie oznacza, że w to nie wierzy.

Normalna osoba, zrobiłaby co najwyżej opier***l za wydawanie kasy na bzdety.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 21:54   #22
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Oj tam, oj tam.
Dziewczyny, nie kwestionuję słuszności Waszych porad, ale po co od razu peszyć Autorkę, wyśmiewając jej wiarę? Uświadamiać można w inny sposób.

Według mnie,
rozmowa (bo o ROZMOWIE wspomniano w pierwszym poście wątku, nie o odprawianiu guseł) z księdzem - może niekoniecznie od razu egzorcystą, sama nie wiem - wcale nie jest taka zła. Otóż każdy, szanujący się, duchowny, nie biegnie od razu z Zestawem Młodego Egzorcysty, czym prędzej wyganiać szatana ze wszystkiego, co się rusza (i nie rusza też), ale najpierw rozmawia - i odsyła do psychologa, nie do egzorcysty.
Emm... tak mi się przynajmniej wydaje


Autorko.

Myślę, że nie ma co na zapas popadać w panikę.
Podobnie jak Ty, jestem katoliczką, ale uważam, że Twoja mama jest po prostu uzależniona - i to na tyle silnie, że nie wiem, czy w grę wchodzi jeszcze psycholog, czy już psychiatra (nie docierają do niej najbardziej logiczne argumenty, jak choćby ten, z pracą w roli "wróżbity" dla osoby z wyobraźnią... ).

Hehe, spróbuj no odciąć kabelek młodzianowi, uzależnionemu od gier RPG/internetu, też zobaczysz złowieszczy wzrok ; )

...a ponieważ Twoja mama - najprawdopodobniej - od razu stanie okoniem, uważając terapię za sugerowanie tego, że jej zdrowie psychiczne siadło, uderz w... to, co ma w sobie z matki.

Wiesz, coś w stylu:
Mamo, czy chcesz, żeby w naszym domu było wreszcie normalnie? Jestem naprawdę zmęczona tymi ciągłymi kłótniami z tobą o bzdety. Może byśmy [obie!] poszły do - takiego i takiego specjalisty - porozmawiać, jak naprawić wzajemne stosunki, czy coś. Wiesz, nie najeżdżać od razu ty jesteś taka, raka i taka.

...bo - jak wspomniano już wyżej - w tym przypadku, problemem jest bardziej nadzwyczajna upierdliwość i MARNOWANIE PIENIĘDZY.
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 18:36   #23
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez Comtesse Pokaż wiadomość
Oj tam, oj tam.
Dziewczyny, nie kwestionuję słuszności Waszych porad, ale po co od razu peszyć Autorkę, wyśmiewając jej wiarę? Uświadamiać można w inny sposób.

Według mnie,
rozmowa (bo o ROZMOWIE wspomniano w pierwszym poście wątku, nie o odprawianiu guseł) z księdzem - może niekoniecznie od razu egzorcystą, sama nie wiem - wcale nie jest taka zła. Otóż każdy, szanujący się, duchowny, nie biegnie od razu z Zestawem Młodego Egzorcysty, czym prędzej wyganiać szatana ze wszystkiego, co się rusza (i nie rusza też), ale najpierw rozmawia - i odsyła do psychologa, nie do egzorcysty.
Emm... tak mi się przynajmniej wydaje


Autorko.

Myślę, że nie ma co na zapas popadać w panikę.
Podobnie jak Ty, jestem katoliczką, ale uważam, że Twoja mama jest po prostu uzależniona - i to na tyle silnie, że nie wiem, czy w grę wchodzi jeszcze psycholog, czy już psychiatra (nie docierają do niej najbardziej logiczne argumenty, jak choćby ten, z pracą w roli "wróżbity" dla osoby z wyobraźnią... ).

Hehe, spróbuj no odciąć kabelek młodzianowi, uzależnionemu od gier RPG/internetu, też zobaczysz złowieszczy wzrok ; )

...a ponieważ Twoja mama - najprawdopodobniej - od razu stanie okoniem, uważając terapię za sugerowanie tego, że jej zdrowie psychiczne siadło, uderz w... to, co ma w sobie z matki.

Wiesz, coś w stylu:
Mamo, czy chcesz, żeby w naszym domu było wreszcie normalnie? Jestem naprawdę zmęczona tymi ciągłymi kłótniami z tobą o bzdety. Może byśmy [obie!] poszły do - takiego i takiego specjalisty - porozmawiać, jak naprawić wzajemne stosunki, czy coś. Wiesz, nie najeżdżać od razu ty jesteś taka, raka i taka.

...bo - jak wspomniano już wyżej - w tym przypadku, problemem jest bardziej nadzwyczajna upierdliwość i MARNOWANIE PIENIĘDZY.
Ano właśnie. Wiara jest usprawiedliwieniem każdej bzdury i nie wolno tu użyć logicznego argumentu, bo "się obraża uczucia religijne". Nawet jeśli to głupota do potęgi. A przecież rowną głupotą jest wezwanie egzorcysty, jak słuchanie telewizyjnych bzdur. Jedno drugie bowiem oznacza tak samo nie popartą dowodami wiarę w te różne "czary - mary", piekło, szatany, horoskopy i krasnoludki.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 21:04   #24
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: Wróżki czarodziejki, MAMA - POMOCY !!!!

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Ano właśnie. Wiara jest usprawiedliwieniem każdej bzdury i nie wolno tu użyć logicznego argumentu, bo "się obraża uczucia religijne". Nawet jeśli to głupota do potęgi.
...ależ można - wręcz trzeba - używać logicznych argumentów; bez nich wymiana zdań traci sens.
Czytając treść wątku, odniosłam jednak wrażenie, że wiele z wypowiadających się tu osób, bardziej chce (za przeproszeniem) przysrać, niż pomóc dziewczynie, która opisała swój problem. I nie chodzi mi tu o obrażanie uczuć religijnych (btw: ten paragraf często działa mi na nerwy, bo jest nadużywany).

Nie wiem, jak nawiedzony musiałby być taki egzorcysta,
żeby lecieć w te pędy, wyganiać diabła z każdego kto mu się nawinie i do kogo go wezwą.
No proszę Cię.
To są dorośli, wykształceni ludzie, mają swój rozum (jakkolwiek skostniale i niedorzecznie nie brzmiałaby nazwa ich profesji ).

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
A przecież rowną głupotą jest wezwanie egzorcysty, jak słuchanie telewizyjnych bzdur. Jedno drugie bowiem oznacza tak samo nie popartą dowodami wiarę w te różne "czary - mary", piekło, szatany, horoskopy i krasnoludki.
Jeśli uważnie przeczytasz cały mój poprzedni post,
zauważysz, że moje podejście wcale nie jest tak irracjonalne, jak sądzisz.

Jeśli rozmowa z księdzem ma wywołać zamierzony efekt psychologiczny, to niech rozmawia - ważne, żeby pomogło.
No tak, czy nie?


Jak to już wyżej napisałam - odradzam panikę,
w stylu dopatrywania na siłę przejawów [działania] szatana w mimice i zachowaniu towarzysza.
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-05 22:04:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.