wyprawka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-12, 14:11   #1
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839

wyprawka


Kompletuję wyprawkę Słyszałam żeby nie kupowac za dużo małych ciuszków bo dzidzia ekspresowo z nich wyrasta. Przyznam, że jestem ograniczona finansowo i nie chcę niepotrzebnie wydawać kasy.
Ale ile to jest ta wystarczająca ilość to ja nie mam pojęcia

Mam:
body - 3 szt.
koszulki - 2 szt.
śpioszki - 1 szt.
czapeczka - 1 szt. (bawełniana, wiem, że musze dokupić jeszcze cieplejszą)
pajacyki - 3 szt
skarpetki - 2 szt.
bluzy zapinane z przodu - 2 szt.
śpiworek - 1 szt.

Ile i co musze dokupić?

I proszę, powiedzcie mi czy pod śpiochy zakłada się koszulki/kaftaniki, czy najpierw śpiochy a potem jakieś koszulki?
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 14:11   #2
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
wyprawka

Kompletuję wyprawkę Słyszałam żeby nie kupowac za dużo małych ciuszków bo dzidzia ekspresowo z nich wyrasta. Przyznam, że jestem ograniczona finansowo i nie chcę niepotrzebnie wydawać kasy.
Ale ile to jest ta wystarczająca ilość to ja nie mam pojęcia

Mam:
body - 3 szt.
koszulki - 2 szt.
śpioszki - 1 szt.
czapeczka - 1 szt. (bawełniana, wiem, że musze dokupić jeszcze cieplejszą)
pajacyki - 3 szt
skarpetki - 2 szt.
bluzy zapinane z przodu - 2 szt.
śpiworek - 1 szt.

Ile i co musze dokupić?

I proszę, powiedzcie mi czy pod śpiochy zakłada się koszulki/kaftaniki, czy najpierw śpiochy a potem jakieś koszulki?
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 14:28   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: wyprawka

witam
wszytsko zalezy kiedy ma sie dzidzius urodzic.
jesli latem to nie a sensu kupowac sweterków w wielkiej ilosci raczej skupic sie na spioszkach ,kaftanikach, body.
a jesli zrobi sie chłodniej to wystarczy przykryc malucha kocykiem lub pieluszką.
zakłada sie tak :pieluch ,kaftanik ,na kaftanik koszulka ,na to wszytsko śpiochy.
zamiast kaftanika ja polecam body z krótkim rekawkim lub na ramiączkach.zima z długim rękawkiem.

nie ma sensu kupowc ubranek w najmniejszym rozmiarze bo dzidzius rosnie jak na drożdzach.
ja urodzilam w maju wiec mialam bardzo duzo lekkich ubranek w różnych rozmiarach i zaledwie 2-3 cieplejsze ciuchy spodenki ,sweterki.
pzdr.
paula (która juz zapomniała jak to było 3 lata temu)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 14:28   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: wyprawka

witam
wszytsko zalezy kiedy ma sie dzidzius urodzic.
jesli latem to nie a sensu kupowac sweterków w wielkiej ilosci raczej skupic sie na spioszkach ,kaftanikach, body.
a jesli zrobi sie chłodniej to wystarczy przykryc malucha kocykiem lub pieluszką.
zakłada sie tak :pieluch ,kaftanik ,na kaftanik koszulka ,na to wszytsko śpiochy.
zamiast kaftanika ja polecam body z krótkim rekawkim lub na ramiączkach.zima z długim rękawkiem.

nie ma sensu kupowc ubranek w najmniejszym rozmiarze bo dzidzius rosnie jak na drożdzach.
ja urodzilam w maju wiec mialam bardzo duzo lekkich ubranek w różnych rozmiarach i zaledwie 2-3 cieplejsze ciuchy spodenki ,sweterki.
pzdr.
paula (która juz zapomniała jak to było 3 lata temu)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 14:31   #5
DosiaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 15
Re: wyprawka

Jeśli chodzi o śpioszki, to zakłada się je na koszulki , kaftaniki lub body. Wydaje mi się, że jak na początek, to wystarczy Ci to wszystko w zupełności. I nie kupuj ubranek w możliwie najmniejszym rozmiarze (zdaje się że 52), bo może się okazać że będą za małe. Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz szczęśliwego rozwiązania.
Dominika
DosiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 14:31   #6
DosiaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 15
Re: wyprawka

Jeśli chodzi o śpioszki, to zakłada się je na koszulki , kaftaniki lub body. Wydaje mi się, że jak na początek, to wystarczy Ci to wszystko w zupełności. I nie kupuj ubranek w możliwie najmniejszym rozmiarze (zdaje się że 52), bo może się okazać że będą za małe. Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz szczęśliwego rozwiązania.
Dominika
DosiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 14:52   #7
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Radzę kupić cieniutki, bawełniany śpiworek, zawsze dziecko można jeszcze przykryć dodatkowo kocykiem. Możesz się liczyć z tym, że wiecznie będzie on w praniu ja pamiętam, że używałam dwóch, jedn był pożyczony bo moje dziecko na początku strasznie ulewało.
To co wymieniłaś pokrywa się z wyprawką mojego synka.
pozdrowienia
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-12, 14:52   #8
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Radzę kupić cieniutki, bawełniany śpiworek, zawsze dziecko można jeszcze przykryć dodatkowo kocykiem. Możesz się liczyć z tym, że wiecznie będzie on w praniu ja pamiętam, że używałam dwóch, jedn był pożyczony bo moje dziecko na początku strasznie ulewało.
To co wymieniłaś pokrywa się z wyprawką mojego synka.
pozdrowienia
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 15:51   #9
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: wyprawka

Mogą Ci się jeszcze przydać:
- pieluchy tetrowe i bawełniane
- smoczek
- butelka (na odciągnięty pokarm)
- wkładki laktacyjne
- odciagacz do pokarmu
- herbatka dla kobiet na laktację
- skarpetki lub małe papućki
Pierwsze ubranka najlepiej kup w rozmiarze 62. Przydadzą się na długo, chyba, że dziecko będzie mierzyć 60 cm. Dużo ubranek nie kupuj, bo wiadomo, że jak będą odwiedzać Cię znajomi i rodzina, to zawsze coś przyniosą. Ja ubierałam tak dziecko: pampers, koszulka lub body, kaftanik i śpiochy. Zamiast kaftanika i śpiochów można ubrać pajacyk (najlepiej z zapięciem w kroku).
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 15:51   #10
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: wyprawka

Mogą Ci się jeszcze przydać:
- pieluchy tetrowe i bawełniane
- smoczek
- butelka (na odciągnięty pokarm)
- wkładki laktacyjne
- odciagacz do pokarmu
- herbatka dla kobiet na laktację
- skarpetki lub małe papućki
Pierwsze ubranka najlepiej kup w rozmiarze 62. Przydadzą się na długo, chyba, że dziecko będzie mierzyć 60 cm. Dużo ubranek nie kupuj, bo wiadomo, że jak będą odwiedzać Cię znajomi i rodzina, to zawsze coś przyniosą. Ja ubierałam tak dziecko: pampers, koszulka lub body, kaftanik i śpiochy. Zamiast kaftanika i śpiochów można ubrać pajacyk (najlepiej z zapięciem w kroku).
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 15:59   #11
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Jeszcze coś: radzę nie przesadzać z ilością pieluch tetrowych - pod warunkiem oczywiście, że zamierzasz wyłącznie używać pieluch jednorazowych. W szkołach rodzenia zwykle rozwodzą się nad tym, że na początku powinno używać się tetry, potem powoli przechodzić na pampersy. Kupiłam więc 20 szt pieluch tetrowych ( i tak mniej niż zalecano), teraz widzę, że powinno być ich czterokrotnie mniej, owszem przydadzą się podczas wizyty u lekarza - z reszty mam szmatki. Pampersy są o niebo wygodniejsze, zresztą noworodek wydala chyba "cały czas" więc musiałabym cały dzień spędzać przy przewijaku.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-12, 15:59   #12
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Jeszcze coś: radzę nie przesadzać z ilością pieluch tetrowych - pod warunkiem oczywiście, że zamierzasz wyłącznie używać pieluch jednorazowych. W szkołach rodzenia zwykle rozwodzą się nad tym, że na początku powinno używać się tetry, potem powoli przechodzić na pampersy. Kupiłam więc 20 szt pieluch tetrowych ( i tak mniej niż zalecano), teraz widzę, że powinno być ich czterokrotnie mniej, owszem przydadzą się podczas wizyty u lekarza - z reszty mam szmatki. Pampersy są o niebo wygodniejsze, zresztą noworodek wydala chyba "cały czas" więc musiałabym cały dzień spędzać przy przewijaku.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 17:39   #13
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

A ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła dusić taką dolikatniutką skórę niemowlaczka plastikowymi pieluchami!
Kupiłam 50 pieluch tetrowych i to jest podobno optymalna ilość.
W drugiem-trzecim miesiącu na pewno będę przechodzić na pampersy, ale początkowo skóra dziecka jest zbyt wrażliwa.
Poza tym każda mama, którą pytałam o wyprawkę twierdzi, że ubranek podstawowych typu: koszulki, kaftaniki, czyli takich, które często zmienia się kilkakrotnie w ciągu jednego dnia (a przecież nie puszcza się co godzinę pralki ), warto kupić co najmniej po 10 (będzie więcej, bo jeszcze przeciez znajomi poprzynoszą ).
Przeraziłam się początkowo, bo sądziłam, że to będzie kosztowało jakąś niebotyczną sumę, ale nawet nie.
W 5-10-15 jest właśnie wyprzedaż i kaftaniczki, czapeczki bawełniane i koszulki są już od 5-9zł.
Oczywiście 100% bawełna.


Zrobiłam taką listę potrzebych rzeczy (poza meblami, wózkiem, fotelikiem do samochodu, nosidłem itede, czyli poza sprzętami), którą później konsultowałam z kilkoma mamami (zaznaczam, że to lista ciuszków na dziecko urodzone LATEM. Ja rodzę w czerwcu-lipcu i dlatego nie ma tak grubych rzeczy, bo przecież do jesieni troszkę podrośnie i wtedy będę kupować) i wyszło mi tak (zakładając, że maluch ma pieluchy tetrowe i razem z pieluchą moczy ubranka ):
-czapeczki bawełniane (takie cieniutkie, letnie) - 2-5 szt.
-body - 10szt.
-kaftaniki (na wiązanie lub guziczki) - 10szt.
-koszulki z krótkim rękawkiem - 5 szt.
-koszulki z długim rękawkiem - 5 szt.
-pieluchy tetrowe - 50 szt.
-ceratki (takie wiązane na pieluchę) lub majteczki na pieluchę tetrową (oczywiście używane dopiero od drugiego miesiąca) - 2 szt.
-skarpeteczki - 5-8 par
-śpioszki - 5-10 szt.

Poza tym:
-ceratka do łóżeczka pod prześcieradło - 2 szt.
-pościel - 2 szt.
-prześcieradło - 2-4 szt. (jedno z gumką, drugie zwykłe - na szybkie, nocne zmiany )
-pogrzewacz do butelek
-zabawek i innych zabawiajek nie liczę

A dla mamy na czas połogu i karmienia:
-biustonosz z "klapkami" - 2 szt.
-wkładki laktacyjne
-odciągacz pokarmu (zależy, czy będzie potrzebny)
-3 koszule nocne ciążowe (takie ułatwiające karmienie)
-pieluchy dla dorosłych (to jeszcze do szpitala) - 10-30szt.

Ufff.
Sporo tego.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 17:39   #14
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

A ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła dusić taką dolikatniutką skórę niemowlaczka plastikowymi pieluchami!
Kupiłam 50 pieluch tetrowych i to jest podobno optymalna ilość.
W drugiem-trzecim miesiącu na pewno będę przechodzić na pampersy, ale początkowo skóra dziecka jest zbyt wrażliwa.
Poza tym każda mama, którą pytałam o wyprawkę twierdzi, że ubranek podstawowych typu: koszulki, kaftaniki, czyli takich, które często zmienia się kilkakrotnie w ciągu jednego dnia (a przecież nie puszcza się co godzinę pralki ), warto kupić co najmniej po 10 (będzie więcej, bo jeszcze przeciez znajomi poprzynoszą ).
Przeraziłam się początkowo, bo sądziłam, że to będzie kosztowało jakąś niebotyczną sumę, ale nawet nie.
W 5-10-15 jest właśnie wyprzedaż i kaftaniczki, czapeczki bawełniane i koszulki są już od 5-9zł.
Oczywiście 100% bawełna.


Zrobiłam taką listę potrzebych rzeczy (poza meblami, wózkiem, fotelikiem do samochodu, nosidłem itede, czyli poza sprzętami), którą później konsultowałam z kilkoma mamami (zaznaczam, że to lista ciuszków na dziecko urodzone LATEM. Ja rodzę w czerwcu-lipcu i dlatego nie ma tak grubych rzeczy, bo przecież do jesieni troszkę podrośnie i wtedy będę kupować) i wyszło mi tak (zakładając, że maluch ma pieluchy tetrowe i razem z pieluchą moczy ubranka ):
-czapeczki bawełniane (takie cieniutkie, letnie) - 2-5 szt.
-body - 10szt.
-kaftaniki (na wiązanie lub guziczki) - 10szt.
-koszulki z krótkim rękawkiem - 5 szt.
-koszulki z długim rękawkiem - 5 szt.
-pieluchy tetrowe - 50 szt.
-ceratki (takie wiązane na pieluchę) lub majteczki na pieluchę tetrową (oczywiście używane dopiero od drugiego miesiąca) - 2 szt.
-skarpeteczki - 5-8 par
-śpioszki - 5-10 szt.

Poza tym:
-ceratka do łóżeczka pod prześcieradło - 2 szt.
-pościel - 2 szt.
-prześcieradło - 2-4 szt. (jedno z gumką, drugie zwykłe - na szybkie, nocne zmiany )
-pogrzewacz do butelek
-zabawek i innych zabawiajek nie liczę

A dla mamy na czas połogu i karmienia:
-biustonosz z "klapkami" - 2 szt.
-wkładki laktacyjne
-odciągacz pokarmu (zależy, czy będzie potrzebny)
-3 koszule nocne ciążowe (takie ułatwiające karmienie)
-pieluchy dla dorosłych (to jeszcze do szpitala) - 10-30szt.

Ufff.
Sporo tego.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 18:02   #15
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: wyprawka


Hej
Pieluchy tetrowe przydadzą się do osłony ubrania jak będziesz nosić dziecko na rękach, albo jak będziesz musiała walczyć z ulewaniem pokarmu.
Natomiast nie zgodzę się z teorią, że tetra jest lepsza dla noworodka. To właśnie dzięki Pampersom mocz jest idealnie odprowadzony, skóra sucha i nieodparzona. Tetra to przecież jak mokry kompres, która skóra to wytrzyma.

W szpitalu w Polsce oczywiście dawali takie sprane tetry brrr. W Niemczech dziecko od razu dostaje Pampery, jedynie podwijało je się, żeby nie urażały pępowiny a tetra służy jedynie przy karmieniu.

Natomiast jeśli chodzi o wyprawkę to polecam jeszcze:
- cienki bawełaniany kocyk
- grubszy kocyk ( idealna na przykład jest mora)
- jedną butelkę z silikonowym smoczkiem do mleka;
mleko "zerówkę" i podgrzewacz ( to na wszelkie wypadek, gdyby się okazało, że nie możecie karmić)
- gruby duży ręcznik frotte ( 2-3 sztuki) są lepsze niż te kuszące kapturki do kąpieli, z których dziecko wyrasta po 1 miesiącu
-spirytus, waciki ( przydają się do pępowinki)
- łagodne mydełko lub specjalny uniwersalny płyn do kąpieli, najlepiej natłuszczający;
- jeden krem nawilżający lub jeszcze lepiej oliwkę ( tę zwykłą płynną)

To na razie tyle co mi przychodzi teraz do głowy

Cmoczki

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 18:02   #16
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: wyprawka


Hej
Pieluchy tetrowe przydadzą się do osłony ubrania jak będziesz nosić dziecko na rękach, albo jak będziesz musiała walczyć z ulewaniem pokarmu.
Natomiast nie zgodzę się z teorią, że tetra jest lepsza dla noworodka. To właśnie dzięki Pampersom mocz jest idealnie odprowadzony, skóra sucha i nieodparzona. Tetra to przecież jak mokry kompres, która skóra to wytrzyma.

W szpitalu w Polsce oczywiście dawali takie sprane tetry brrr. W Niemczech dziecko od razu dostaje Pampery, jedynie podwijało je się, żeby nie urażały pępowiny a tetra służy jedynie przy karmieniu.

Natomiast jeśli chodzi o wyprawkę to polecam jeszcze:
- cienki bawełaniany kocyk
- grubszy kocyk ( idealna na przykład jest mora)
- jedną butelkę z silikonowym smoczkiem do mleka;
mleko "zerówkę" i podgrzewacz ( to na wszelkie wypadek, gdyby się okazało, że nie możecie karmić)
- gruby duży ręcznik frotte ( 2-3 sztuki) są lepsze niż te kuszące kapturki do kąpieli, z których dziecko wyrasta po 1 miesiącu
-spirytus, waciki ( przydają się do pępowinki)
- łagodne mydełko lub specjalny uniwersalny płyn do kąpieli, najlepiej natłuszczający;
- jeden krem nawilżający lub jeszcze lepiej oliwkę ( tę zwykłą płynną)

To na razie tyle co mi przychodzi teraz do głowy

Cmoczki

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 18:27   #17
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

Ale przecież właśnie taką pieluszkę tetrową zmienia się NATYCHMIAST po jej zmoczeniu czy zabrudzeniu przez dziecko a w pampersie siedzi jeszcze jakiś czas.
Już sama nie wiem, co zrobić?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 18:27   #18
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

Ale przecież właśnie taką pieluszkę tetrową zmienia się NATYCHMIAST po jej zmoczeniu czy zabrudzeniu przez dziecko a w pampersie siedzi jeszcze jakiś czas.
Już sama nie wiem, co zrobić?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 18:36   #19
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Mała uwierz, pampersy są wygodne, chłonne, mięsiusie i przewiewne - szczególnie te dla noworodków - newborn. A jaka to wygoda! Nie trzeba tego prać i prasować. W szitalu, w którym rodziłam wiadomo było od razu, że trzeba wziąć ze sobą pampersy.
Zaopatrzcie się też w maść Bepanthen ( różową) - na bolące brodawki.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-12, 18:36   #20
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Mała uwierz, pampersy są wygodne, chłonne, mięsiusie i przewiewne - szczególnie te dla noworodków - newborn. A jaka to wygoda! Nie trzeba tego prać i prasować. W szitalu, w którym rodziłam wiadomo było od razu, że trzeba wziąć ze sobą pampersy.
Zaopatrzcie się też w maść Bepanthen ( różową) - na bolące brodawki.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 18:42   #21
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: wyprawka

Hmm to o czym piszesz - czyli natychmiastowa zmiana pieluchy, nie zawsze jest możliwa:
- nie zawsze się przemoczy,
- będziesz miała jeszcze dziesiątki innych zajęć przy dzidzi i domu,
- w nocy powinnaś jednak trochę spać )

A Pampers daje właśnie ten komfort, że dziecko będzie miało na pewno suchą skórę. Ale sama się przekonasz i wybierzesz wersję najlepszą dla dzidzi i Ciebie, a czy będzie to tetra czy Pampery, naprawdę nie warto się teraz przejmować. Ja w każdym bądź razie uważam, że Pampersy to wspaniały wynalazek i Nobla temu kto je wymyślił

Pozdrowionka

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 18:42   #22
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: wyprawka

Hmm to o czym piszesz - czyli natychmiastowa zmiana pieluchy, nie zawsze jest możliwa:
- nie zawsze się przemoczy,
- będziesz miała jeszcze dziesiątki innych zajęć przy dzidzi i domu,
- w nocy powinnaś jednak trochę spać )

A Pampers daje właśnie ten komfort, że dziecko będzie miało na pewno suchą skórę. Ale sama się przekonasz i wybierzesz wersję najlepszą dla dzidzi i Ciebie, a czy będzie to tetra czy Pampery, naprawdę nie warto się teraz przejmować. Ja w każdym bądź razie uważam, że Pampersy to wspaniały wynalazek i Nobla temu kto je wymyślił

Pozdrowionka

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 19:09   #23
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

fi napisał(a):
> Zaopatrzcie się też w maść Bepanthen ( różową) - na bolące brodawki.

A można ją używać karmiąc piersią?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 19:09   #24
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

fi napisał(a):
> Zaopatrzcie się też w maść Bepanthen ( różową) - na bolące brodawki.

A można ją używać karmiąc piersią?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 19:18   #25
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Jak najbardziej, jest dla dziecka całkowicie obojętna, poza tym świetna do smarowania pupy ( także Alantan i Linomag - są bardzo tłuste, chronią delikatną skórę dziecka przd działaniem czynników zewnętrzych)

Aga! - ja też pieluchom przyznaję Nobla ( obok soczewek i pralki automatycznej )
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 19:18   #26
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Jak najbardziej, jest dla dziecka całkowicie obojętna, poza tym świetna do smarowania pupy ( także Alantan i Linomag - są bardzo tłuste, chronią delikatną skórę dziecka przd działaniem czynników zewnętrzych)

Aga! - ja też pieluchom przyznaję Nobla ( obok soczewek i pralki automatycznej )
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 20:06   #27
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

A mnie wszystkie mamy uczyły, że najpierw koszulka a na nią kaftanik i śpiochy?
A jeśli jest cieplej to tylko koszulka/kaftanik i śpiochy.
Albo np. samo body w ogromny upał (oczywiście na pieluchę ).
Więc jak to jest a tą kolejnością?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 20:06   #28
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

A mnie wszystkie mamy uczyły, że najpierw koszulka a na nią kaftanik i śpiochy?
A jeśli jest cieplej to tylko koszulka/kaftanik i śpiochy.
Albo np. samo body w ogromny upał (oczywiście na pieluchę ).
Więc jak to jest a tą kolejnością?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 21:38   #29
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: wyprawka

Dziękuję Wam wszystkim, jesteście kochane
Powoli zaczyna mi się w głowie rozjaśniać
Jeszcze trochę dokupię i biorę się za pranie
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 21:38   #30
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: wyprawka

Dziękuję Wam wszystkim, jesteście kochane
Powoli zaczyna mi się w głowie rozjaśniać
Jeszcze trochę dokupię i biorę się za pranie
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 18:20:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.