W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-11, 17:03   #151
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

powiedzialam: nie ciagnij 1pieska za ogon bo go boli.
2nie wsiadaj na pieska bo nie wolno.
za reke i sciagam z psa
dzieciak mial na mnie wywalone.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 17:10   #152
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;50198404]Biorę gościa pod pachy i odciągam z miejsca zdarzenia, tłumacząc, że naprawdę nie wolno, takim głosem, żeby wiedział, że nie żartuję.

Jak będzie starszy, to otrzyma pewnie wykład, a być może i zagrożę mu jakimiś przykrymi konsekwencjami (tak, celowo nie używam słowa "karą"), jeśli w jakiejś mocno istotnej sprawie nie będzie mnie słuchał.[/QUOTE]
Jak wyglądają konsekwencje, które nie są karą w przypadku, gdy dziecku nie grozi niebezpieczeństwo?
Jakie metody dyscypliny są dozwolone w teoretycznym świecie bez złych ludzi i złych wzorców?
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 17:47   #153
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Przykładowo jak dziecko broi za dużo (np. podbiega do telewizora i w niego uderza rączką), to mu mowie, ze jeszcze raz coś zrobi i wychodzimy z tego pokoju i go zamykamy, jakkolwiek ciekawie by tam nie było. Jak mi lata jak oszalały w sklepie, proszę pierwszy raz, drugi, za trzecim razem ląduje w wózku - jak będzie starszy, zapewne będzie to wyjście ze sklepu.
Przykro mi, ale innych problemów nie znam.
Nie wiem, jak wygląda ten świat, wiec się nie wypowiem.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:03   #154
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;50202162]
Przykro mi, ale innych problemów nie znam.
[/QUOTE]

To wiele tłumaczy
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:04   #155
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
To wiele tłumaczy
I mam nadzieję, że działa to i działać będzie w obie strony.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:06   #156
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Nawet to, że jak masz większe to załatwiasz je walnięciem w d...pę? Parolatka? To kto nie umie nad sobą zapanować?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:07   #157
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;50202395]I mam nadzieję, że działa to i działać będzie w obie strony.[/QUOTE]
W które strony? Jak Twojemu dziacku nie będzie się podobało, że jak oszalała robisz zakupy, to wsadzi Cię do wózka? Czy nie podporządkujesz mu się tylko dlatego, że jest mniejsze?

Edytowane przez ysabela
Czas edycji: 2015-02-11 o 18:08
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 18:36   #158
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Dobrze, że nie stosujesz przemocy wobec dzieci i jak najbardziej jest to godne pochwały Jednak w Twojej wypowiedzi zatrzymało mnie to co napisałaś (o ile dobrze zrozumiałam Twoją wypowiedź ), ponieważ uważam że jeśli dziecko rozumie już cokolwiek, co rodzice do niego mówią- to w żadnym wypadku nie jest za małe na wytłumaczenie mu pewnych rzeczy. Bo samo "Nie wolno tak robić, to jest złe" nie jest dobrym rozwiązaniem. Dziecko wtedy nie wie najważniejszego, czyli dlaczego to co zrobiło jest złe, jakie konsekwencje to powoduje. Nigdy nie jest za małe na takie rozmowy.
Nie o to mi chodzi. Raczej o to, że w tej chwili np. i tak nie zrozumie, czym jest prąd. Mogę mu co najwyżej powiedzieć, że sobie zrobi krzywdę, będzie bolało czy coś, ale mocno abstrakcyjnych pojęć i tak nie zrozumie.

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
W które strony? Jak Twojemu dziacku nie będzie się podobało, że jak oszalała robisz zakupy, to wsadzi Cię do wózka? Czy nie podporządkujesz mu się tylko dlatego, że jest mniejsze?
Eeee raczej chodzi mi o to, że mam nadzieję, że stosując nadal moje zasady szacunku wobec dziecka większych problemów mieć nie będę, bo dziecko będzie mnie uważać za fajną mamę, a nie mamę z ciężką ręką, której strach się przyznać do czegokolwiek.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:42   #159
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
nie masz lepszej metody. tlumaczenie 3latkowi wiele razy nie pomagalo.
mam 3,5 latkę

inne metody pomagają,nie zna klapsa ani kar,a słucha (w granicach normy ) dziecko też człowiek i ma prawo do własnego zadania

dziecko nauczone do przemocy tylko na przemoc będzie reagować,z resztą..tłumaczyłaś logicznie dlaczego ma czegoś nie robić? czy mówiłas,ze nie i koniec?

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
powiedzialam: nie ciagnij 1pieska za ogon bo go boli.
2nie wsiadaj na pieska bo nie wolno.
za reke i sciagam z psa
dzieciak mial na mnie wywalone.
było powiedzieć -nie ciągnij bo ugryzie

opcja nr 2 - zobrazować,zapytać czy ktoś go pociągnął,uderzył,wytłuma czyć jak pies odczuwa pociagnięcie za ogon

opcja nr 3-odseparować dziecko od psa

Przez grożbę klapsa nie zrozumiał niczego,kiedy nie będzie taty zrobi to samo co wczesniej.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:44   #160
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;50202881]
Eeee raczej chodzi mi o to, że mam nadzieję, że stosując nadal moje zasady szacunku wobec dziecka większych problemów mieć nie będę, bo dziecko będzie mnie uważać za fajną mamę, a nie mamę z ciężką ręką, której strach się przyznać do czegokolwiek.[/QUOTE]
Gdzie tu szacunek. gdzie tu partnerstwo, skoro stosujesz metody przymusu?

Rozumiem, że nie dopuszczasz żadnych metod dyscypliny pod tytułem KARA. Rozumiem, że nie szanujesz również mandatów i grzywien, bo jak się komuś coś dobrze wytłumaczy, to kara jest zbędna? Wystarczy genialna prewencja
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:48   #161
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
Jak wyglądają konsekwencje, które nie są karą w przypadku, gdy dziecku nie grozi niebezpieczeństwo?
Jakie metody dyscypliny są dozwolone w teoretycznym świecie bez złych ludzi i złych wzorców?
pozytywna dyscyplina,przykład własny,naturalne konsekwencje (rozlejesz-wycierasz,nie sprzątasz-gubią ci się/niszczą rzecz,nie ubierasz kurtki-marzniesz,nie uczysz się-nie zdajesz do następnej klasy)

nie nauczysz dziecka życia i rozumienia go system kar i nagród

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
Gdzie tu szacunek. gdzie tu partnerstwo, skoro stosujesz metody przymusu?

Rozumiem, że nie dopuszczasz żadnych metod dyscypliny pod tytułem KARA. Rozumiem, że nie szanujesz również mandatów i grzywien, bo jak się komuś coś dobrze wytłumaczy, to kara jest zbędna? Wystarczy genialna prewencja
wiesz czym jest tzw siła ochronna?

rodzina to nie aparat państwowy,ma inne funkcje,inne podstawy,i inne są oczekiwania wobec członków rodziny a inne wobec władzy/innych ludzi
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 18:54   #162
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

stokrotko a jak wpycha sie pod pysk psa raz za razem albo paluchy w kontakt i nie slucha ?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:56   #163
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
stokrotko a jak wpycha sie pod pysk psa raz za razem albo paluchy w kontakt i nie slucha ?
To zła matka była i popełniła błędy wcześniej, teraz to tylko do kastracji (patrz Korczak)
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:00   #164
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
Gdzie tu szacunek. gdzie tu partnerstwo, skoro stosujesz metody przymusu?

Rozumiem, że nie dopuszczasz żadnych metod dyscypliny pod tytułem KARA. Rozumiem, że nie szanujesz również mandatów i grzywien, bo jak się komuś coś dobrze wytłumaczy, to kara jest zbędna? Wystarczy genialna prewencja
Tak, tak i wychowuję bezstresowo rozpieszczonego dzieciaka, który niczego już w życiu nie pojmie, bo matka go nie leje i nie stawia na karnym jeżyku
Sorry, nie chce mi się.
Podpisuję się pod wszystkim, co pisze i być może napisze Stokrotka.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:01   #165
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
stokrotko a jak wpycha sie pod pysk psa raz za razem albo paluchy w kontakt i nie slucha ?
kontakt mozna zabezpieczyć,to żadne problem

jesli pies mieszka z dzieckiem zwykle problemu tego typu nie ma,przy kontaktach sporadycznych izolować (nawet jesli to ograniczy komfort dziecka,trudno,taka jest konsekwencja tego,że nie chce się z psem 'dogadać')

Dla mnie problematyczne jest samo postawienie tezy 'nie słucha-ma słuchać'.Najpierw warto dowiedzieć się dlaczego nie słucha.(nudzi się? jest ciekawy? nie rozumie czegoś?)To zwykle rozwiązuje problem.

a Korczak mądrym człowiekiem był
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2015-02-11 o 19:03
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:02   #166
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

ale zaklejaniem kontaktow i izolowaniem psa tylko odsuwasz problem.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:08   #167
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
pozytywna dyscyplina,przykład własny,naturalne konsekwencje (rozlejesz-wycierasz,nie sprzątasz-gubią ci się/niszczą rzecz,nie ubierasz kurtki-marzniesz,nie uczysz się-nie zdajesz do następnej klasy)

nie nauczysz dziecka życia i rozumienia go system kar i nagród

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------



wiesz czym jest tzw siła ochronna?

rodzina to nie aparat państwowy,ma inne funkcje,inne podstawy,i inne są oczekiwania wobec członków rodziny a inne wobec władzy/innych ludzi
O tym przykładzie własnym: chodzą po świecie dzieci bardziej podatne na wpływy rówieśnicze niż dobry przykład rodziców i chodzą sobie razem na kradzieże. Naturalne konsekwencje są takie, że grzywny będą płacić rodzice. Dziecko wolne i szczęśliwe, nie ma predyspozycji do karania.

Dziękuję za odkrycie roku, że inne są wymagania wobec dzieci a inne wobec "innych ludzi": szefostwa, partnera, policjanta. Mam nadzieję, że to obali te groteskowe argumenty o stosowaniu klapsów w pracy.

Korczak był człowiekiem swojej epoki, czasy były chore. Myślałam, że po holokauście eugenika powinna być potępiona tak samo jak antysemityzm, ale niestety, pewne interesy są ciągle aktualne i można wciąż wesoło propagować eugenikę bez żadnych konsekwencji i to zaraz po litanii "antyprzemocowej". Śmieszne i smutne.

Edytowane przez ysabela
Czas edycji: 2015-02-11 o 19:13
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:15   #168
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
O tym przykładzie własnym: chodzą po świecie dzieci bardziej podatne na wpływy rówieśnicze niż dobry przykład rodziców i chodzą sobie razem na kradzieże. Naturalne konsekwencje są takie, że grzywny będą płacić rodzice. Dziecko wolne i szczęśliwe, nie ma predyspozycji do karania.
Naturalne konsekwencje są takie,że w razie W młody człek te grzywny odpracuje,straci na ich poczet kieszonkowe itd.

Kennedy,nie ,to nie jest odsuwanie problemu. To działanie w danym momencie. Plus bieżące tłumaczenie. Odsunięcie problemu to klaps. Postraszę gówniarza to będzie słuchał. Dopóki będzie się bał. A z racji tego,ze bedzie się bał zacznie kombinowac jak robić swoje tak,żeby nikt nie wiedział.

Mam tylko 3,5 letnie dziecko,ale widze i wiem,że warto traktować je jak człowieka.Mającego mniejsze doświadczenie,ale równie pełnowartosciowego,godneg o szacunku i uwagi. To procentuje.Lekko nie jest i czasem ten klaps mółby się wydawać,że pomoże,załatwi sprawę. Jednak zbyt długo pracuję na zaufanie dziecka,na dobrą więź między nami,za bardzo szanuję młodą,żeby sobie na takie coś pozwolić.

a tak z innej beczki ,co o karach myślą dzieci.." Pani w przedszkolu daje nam kary ale i tak jej nie słuchamy"

Ysabela,odnoszę się do poglądów Korczaka na temat wychowania i pedagogiki.Na tamte czasy były rewolucyjne.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2015-02-11 o 19:21
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:17   #169
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Naturalne konsekwencje są takie,że w razie W młody człek te grzywny odpracuje,straci na ich poczet kieszonkowe itd.
System nagród i kar
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 19:27   #170
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
System nagród i kar
heh

widzisz,a jednak nie


zabierasz/niszczysz czyjąś rzecz= musisz zrekompensować stratę ,to nie kara,to konsekwencja

kara to coś wymyślonego sztucznie,nie wynikającego z przewinienia
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:33   #171
Lady Jane
Raczkowanie
 
Avatar Lady Jane
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Małe miasteczko nad Kanałem Angielskim
Wiadomości: 359
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Ale w ogóle o czym jest ta dyskusja? Ludzi nie wolno bić i tyle. Nie ważne czy sa słabsi, młodsi czy upośledzeni. Jeśli kogos bito w dzieciństwie to współczuje. Może nie nauczono go tym samym, ze ludzi nie wolno bić. Żadnych. Nigdy. To, ze ktoś jest młodszy i ma tym samym mniej doświadczenia nie uprawnia to zbicia go. Żadnego. Nawet delikatnego.
Bicie innych jest złe. Jeśli zaczniemy dopuszczać lekkie bicie czy symboliczne to zacznie sie dyskusja czemu nie bić średnio. A jak już uznamy, ze średnio jest ok, to w sumie czemu nie mocno? A w ogóle jak zmierzyć, czy klaps jest lekki czy nie? W nerwach dorosłemu może być trudno zapanować nad swoją siłą.
A na koniec dodam, z znam ludzi, którzy biją i sami byli bici, ale nigdy jeszcze nie spotkałam nikogo kto nie był bity w dzieciństwie, a sam zaczął bić swoje dzieci. Może to jest kwestia wzorców wyniesionych z domu? Wychowanie bez bicia uczy, ze problemy trzeba rozwiązywać. Trzeba pomysleć, czasem zadać pytanie dlaczego lub inne. Trzeba sie skupić i znaleźć rozwiazanie. Przemoc ni rozwiązała na tym świecie chyba jeszcze ani jednego problemu.
__________________

Lady Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:36   #172
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
heh

widzisz,a jednak nie


zabierasz/niszczysz czyjąś rzecz= musisz zrekompensować stratę ,to nie kara,to konsekwencja

kara to coś wymyślonego sztucznie,nie wynikającego z przewinienia
Żonglerka słowna, a dziecku to wsio ryba. Jak zabije kota to ma go zmartwychwstać? Czy wystarczy dożywotnia izolacja od kotów?

Proszę, nie sugeruj, że klaps przekreśla miłość wzajemną, szacunek i zaufanie. Wygląda na to, że skoro matka jest moją najlepszą przyjaciółką to jestem z tego bicia nieświadoma uczuć i tak naprawdę to cierpię na chorobliwą potrzebę akceptacji, a nie żadna przyjaźń.

PS: Naturalne konsekwencje palenia papierosów w gimnazjum są takie, że się nie rośnie. Mój chłopak wiele by dał za lańsko w gimnazjum, żebym mogła na wspólną imprezę ubrać szpilki
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:05   #173
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
heh

widzisz,a jednak nie


zabierasz/niszczysz czyjąś rzecz= musisz zrekompensować stratę ,to nie kara,to konsekwencja

kara to coś wymyślonego sztucznie,nie wynikającego z przewinienia
To o czym piszesz to też nie jest konsekwencja. Konsekwencją zniszczenia czyjejś rzeczy jest to, że jej właściciel ją traci. Jak się nie złapie winnego to żadnych innych konsekwencji nie będzie, rekompensata też jest "sztuczna", bo wynika z obowiązującego wszystkich prawa, które można dowolnie zmieniać tak jak zmienia się społeczeństwo.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
Żonglerka słowna, a dziecku to wsio ryba. Jak zabije kota to ma go zmartwychwstać? Czy wystarczy dożywotnia izolacja od kotów?

Proszę, nie sugeruj, że klaps przekreśla miłość wzajemną, szacunek i zaufanie. Wygląda na to, że skoro matka jest moją najlepszą przyjaciółką to jestem z tego bicia nieświadoma uczuć i tak naprawdę to cierpię na chorobliwą potrzebę akceptacji, a nie żadna przyjaźń.

PS: Naturalne konsekwencje palenia papierosów w gimnazjum są takie, że się nie rośnie. Mój chłopak wiele by dał za lańsko w gimnazjum, żebym mogła na wspólną imprezę ubrać szpilki
A co Ty tam wiesz. Wizażowe psycholożki wiedzą lepiej Tak naprawdę bronisz bicia, bo podświadomie nie chcesz przyznać, że kilkoma klapsami matka zrujnowała Ci życie. I nie mów, że nie.

Dla mnie to już lekka paranoja. Rozumiem nie uznawać klapsa za genialną metodę wychowawczą ani w ogóle za żadną metodę, ale robić z tego takie przeżycie i traumę dla dziecka to jak porównywać skaleczenie z amputacją nogi. Chyba takie czasy, robienie z igły wideł.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:11   #174
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------



Dla mnie to już lekka paranoja. Rozumiem nie uznawać klapsa za genialną metodę wychowawczą ani w ogóle za żadną metodę, ale robić z tego takie przeżycie i traumę dla dziecka to jak porównywać skaleczenie z amputacją nogi. Chyba takie czasy, robienie z igły wideł.
No dokładnie.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:45   #175
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Dla mnie to już lekka paranoja. Rozumiem nie uznawać klapsa za genialną metodę wychowawczą ani w ogóle za żadną metodę, ale robić z tego takie przeżycie i traumę dla dziecka to jak porównywać skaleczenie z amputacją nogi. Chyba takie czasy, robienie z igły wideł.
ja nie robię z tego traumy,po prostu uwazam bicie za przejaw głupoty i słabości,oraz braku pracy nad sobą,czy i jak dziecku zaszkodzi to kwestia osobnicza,ja nie mam zamiaru tego na wlasnym sprawdzać,ale zwykle na jednym klapsie się nie kończy,przekroczenie granicy pozwala przekraczać następne
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:47   #176
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
ja nie robię z tego traumy,po prostu uwazam bicie za przejaw głupoty i słabości,oraz braku pracy nad sobą,czy i jak dziecku zaszkodzi to kwestia osobnicza,ja nie mam zamiaru tego na wlasnym sprawdzać,ale zwykle na jednym klapsie się nie kończy,przekroczenie granicy pozwala przekraczać następne
A ja uważam, że przesadzasz.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:56   #177
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez Lady Jane Pokaż wiadomość
Ale w ogóle o czym jest ta dyskusja? Ludzi nie wolno bić i tyle. Nie ważne czy sa słabsi, młodsi czy upośledzeni. Jeśli kogos bito w dzieciństwie to współczuje. Może nie nauczono go tym samym, ze ludzi nie wolno bić. Żadnych. Nigdy. To, ze ktoś jest młodszy i ma tym samym mniej doświadczenia nie uprawnia to zbicia go. Żadnego. Nawet delikatnego.
Bicie innych jest złe. Jeśli zaczniemy dopuszczać lekkie bicie czy symboliczne to zacznie sie dyskusja czemu nie bić średnio. A jak już uznamy, ze średnio jest ok, to w sumie czemu nie mocno? A w ogóle jak zmierzyć, czy klaps jest lekki czy nie? W nerwach dorosłemu może być trudno zapanować nad swoją siłą.
A na koniec dodam, z znam ludzi, którzy biją i sami byli bici, ale nigdy jeszcze nie spotkałam nikogo kto nie był bity w dzieciństwie, a sam zaczął bić swoje dzieci. Może to jest kwestia wzorców wyniesionych z domu? Wychowanie bez bicia uczy, ze problemy trzeba rozwiązywać. Trzeba pomysleć, czasem zadać pytanie dlaczego lub inne. Trzeba sie skupić i znaleźć rozwiazanie. Przemoc ni rozwiązała na tym świecie chyba jeszcze ani jednego problemu.
Rzucasz perły przed wieprze.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:07   #178
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
ja nie robię z tego traumy,po prostu uwazam bicie za przejaw głupoty i słabości,oraz braku pracy nad sobą,czy i jak dziecku zaszkodzi to kwestia osobnicza,ja nie mam zamiaru tego na wlasnym sprawdzać,ale zwykle na jednym klapsie się nie kończy,przekroczenie granicy pozwala przekraczać następne
U mnie się skończyło. Dostałam parę razy klapsa, nie pamiętam co prawda za co, ale dostałam.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:10   #179
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
U mnie się skończyło. Dostałam parę razy klapsa, nie pamiętam co prawda za co, ale dostałam.
Uwaga, zaskoczę Cię: nie u każdego jest jak u Ciebie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:17   #180
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: W kogo uderzy wypowiedź papieża na temat bicia dzieci?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;50205557]Uwaga, zaskoczę Cię: nie u każdego jest jak u Ciebie.[/QUOTE]
No to teraz ja Cię zaskoczę: mówię o takich, u których jest jak u mnie. Zaznaczałam to już tyle razy, że nie będę siebie cytować.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-12 23:34:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.