skąpa miesiączka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-28, 18:21   #1
ana_bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8

skąpa miesiączka


Być może któraś z was miałą podobny problem i będzie mogła mi coś poradzić, bądź podzielić sie własną wiedza na ten temat - Otóż moje miesiączki były zawsze bardzo obfite i baardzo bolesne, cykle dosyc długie i zazwyczaj nieregularne (30-35 dni). Tydzień temu w dniach spodziewanej miesiączki miałam jedynie przez kilka dni taki brązowy śluz, potem zmienil sie on w brązowe plamienia, aż dwa dni temu dostałam takich "krwistych" ..hmm.. plamień? ktora niby przypominają krew miesiaczkową pod względem jej "jakości" Jednak jest tego bardzo mało na podpasce, jedynie gdy w toalecie się "wycieram" to widzę, że coś sie ze mnie wydobywa Co wiecej - zero bólu brzucha! :| Jak myslicie? czym taka skapa miesiaczka jest spowodowana? Dodam, ze od 3 m-cy regularnie ćwiczę.. moze to dlatego? niezbyt forsownie, no ale jednak... a moze to stres?? czy ktos z was mial takie odchylenie od normy?
ana_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 18:28   #2
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: skąpa miesiączka

a ile masz lat? bierzesz tabletki anty?
moja kolezanka miala takie ciemnobrazowe miesiaczki i u niej bylo to objawem torbieli jajnika.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 18:32   #3
ana_bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: skąpa miesiączka

ojej a często sie jej tak zdarzalo? mi po raz pierwszy....
mam 23 lata i nie biorę tabletek... kiedys bralam przez rok, ale to bylo dawno, jakies 5 lat temu..
ana_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 18:37   #4
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: skąpa miesiączka

Ja czasem miewam takie okresy jak dlugo niedostaje miesiaczki dodam, ze nie mam torbiela na jajniku...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 18:41   #5
ana_bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: skąpa miesiączka

simonee, a zazwyczaj masz bolesne? czy zawsze bez bólu brzucha, tylko różnia sie obfitością?
ana_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 19:00   #6
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: skąpa miesiączka

U mnie z bolem, obfitoscia bywa roznie, ale zazwyczaj sa bolesne. Dla przykladu powiem Ci ze 11lat temu jak zaczelam brac antyki mialam bardzo krotkie i bezbolesne miesiaczki a jakies ok 5 lat temu zaczelam miec bardzo bolesne mimo brania tych samych antykow.
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 19:21   #7
ana_bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: skąpa miesiączka

aha.. no szaleją te miesiączki, szaleją
może ktos jeszcze sie wypowie??
ana_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 20:01   #8
Atanazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 137
Dot.: skąpa miesiączka

ja od czasu do czasu mam z tym problem i moj gin powiedział, że to z wiekiem sie zmienia organizm, pewne reakcje zachodzą niezależnie od nas. Miałam też torbiela i wcale nie było żadnych objawów , dopiero na wizycie stwierdził, że oto jest! Myślę, ze jeśli ćwiczysz to organizm pracuje i już inaczej reaguje, hormony też pracują inaczej przy wysiłku fizycznym. Jeśli jednak się obawiasz idź do lekarza i niech "obejrzy"czy wszystko ok
__________________
Szczęście to uśmiech bliźniego, to serce, to słońce, to ptak. To piosenka i słowa cieple, to dziecko, matka, kwiat… Od Ciebie tylko zależy, jak spojrzysz na ludzi i świat. Uśmiechnij się do każdego, bo każdy miłości jest wart…:magia
Atanazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 20:34   #9
ana_bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: skąpa miesiączka

"z wiekiem" - moja mama mowi, ze tak sie moze dziac bliżej menopauzy ale mi do tego jeszcze daleko...

Moze nie powinnam sie tym przejmowac i uznac to za jakiś "maly wyskok' organizu, spowodowany stresem albo ćwiczeniami, ale straszna ze mnie panikara i zaraz osbie wymyslam sto powodów, dla których wlasnie moja miesiaczka nagle przemienila sie z bolesnego wodospadu Niagara na "gdzie strumyk płynie z wolna..."
ana_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:24   #10
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: skąpa miesiączka

heh obserwuj swój organizm i jeśli następna miesiączka też będzie taka to idź dla pewności do gina. Bo być może, że jest to tylko jednorazowy wyskok...
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.