Akcja: Tyjemy Razem !! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-01, 19:42   #271
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

wiadomości z interia.pl

bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 20:42   #272
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Stokrotka sam NutriDrink ma chyba 700kcal.
hmmm no ja spotykałam się z takimi po 300kcal, więc może zależy poprostu od rodzaju/ilości/składu takowego.
__________________
"...Dun Laoghaire. To tutaj w powietrzu czuje się energię, a ludzie wciąż jeszcze mają dla siebie czas. Wciąż jeszcze ze sobą rozmawiają..."

stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 20:49   #273
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

przytyłam 1 kg po raz pierwszy od kilku lat przekroczyłam magiczną liczbę 50 kg
Jem całkiem sporo-niewiele ale często. Zaczęłam ćwiczyć i są efekty.
Pisałam ostatnio do pewnego sklepu z odżywkami dla sportowców http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠/ poradzili mi przy problemach z utyciem i szybką przemianą materii preparaty typu Mass XXL, gainer 1, gainfast.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 21:40   #274
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

ja musze sie wreszcie przekonac do cwiczen! bloondyna jutro pocwicze te ktore pokazalas
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 22:58   #275
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

hejka ja się przyłączam (167cm wzrostu i 52-53kg; cel---> 55kg). Duzo kcal maja orzechy (100g ok 600kcal zdaje się ze laskowych) wiec od jutra codziennie paczuszka orzechów na dokładke
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 07:12   #276
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Agabil1, i ten specyfik naprawdę działa? Trzeba koniecznie wtedu ćwiczyć dodatkowo? No i smak - jak to smakuje? Kupowałaś gdzieś na siłowni czy np. przez allegro?
Ja z ćwiczeniami odpadam bo nie mam kiedy. Za to codziennie chodzę tyle kilometrów, że kondycję mam niezłą.
Mam 168 cm wzrostu i aktualnie ważę (niestety) 48 kg. W poniedziałek wybieram się do dietetyczki która mnie przebada i ustali menu Nie mogę się już doczekać.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 09:37   #277
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Zapytam sie jutro brata czy takie coś naprawde działa, on pracuje na silowni ładnych kilka lat i bardzo dobrze zna sie na takich specyfikach , jak sie dowiem dam wam znać
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 09:40   #278
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez Kaszanna Pokaż wiadomość
Agabil1, i ten specyfik naprawdę działa? Trzeba koniecznie wtedu ćwiczyć dodatkowo? No i smak - jak to smakuje? Kupowałaś gdzieś na siłowni czy np. przez allegro?
Ja z ćwiczeniami odpadam bo nie mam kiedy. Za to codziennie chodzę tyle kilometrów, że kondycję mam niezłą.
Mam 168 cm wzrostu i aktualnie ważę (niestety) 48 kg. W poniedziałek wybieram się do dietetyczki która mnie przebada i ustali menu Nie mogę się już doczekać.
tego specyfiku jeszcze nie kupiłam zastanawiam się dopiero ale przed ślubem schudłam do 42 kg i suknia na mnie wisiała. Lekarz sportowy męża poradził mi podobny specyfik białkowo-węglowodanowy i w ciągu 3 miesięcy przytyłam z 42 ,5 kg do 49 czyli sporo.
Ćwiczyć należy zawsze-czy to się chudnie czy tyje. Mnie również trudno znaleźć na to czas ale jeśli się postarasz to zawsze go znajdziesz
Ćwiczę ciężarkami, robię brzuszki itp. Odkąd zaczęłam ćwiczyć to waga się ruszyła oczywiście w połączeniu z dietą
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 11:52   #279
kociak16
Raczkowanie
 
Avatar kociak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 38
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

ja mam 170cm wzrostu i ważę 51kg (powinnam ważyć 58,5kg) więc jak większość z was mam niedowagę... wiem, że po matanabolu można nawet w miesiac nabrac ksztaltów, lecz są to sterydy i dlatego lekarze niezbyt chca to przypisywac... ale efekty sa niesamowite.. po tranie podobno tez sie troszke tyje i ma sie apetyt... dalej dziewczynki bierzemy sie za siebie trzeba przytyc.. kto zna jakies konkretne metody?? ;(
__________________
śmiejcie się ze mnie, bo jestem inna... a ja będę z was bo jesteście wszyscy tacy sami !!!
kociak16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 11:52   #280
kociak16
Raczkowanie
 
Avatar kociak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 38
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

*metanabol pomylilo mi sie
__________________
śmiejcie się ze mnie, bo jestem inna... a ja będę z was bo jesteście wszyscy tacy sami !!!
kociak16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 12:01   #281
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Mnie również trudno znaleźć na to czas ale jeśli się postarasz to zawsze go znajdziesz
Dużo chodzę, mam trzyletnią córkę - ćwiczeń mam sporo. Niestety, mój TŻ aktualnie przebywa w UK, wstaję o 5 rano, czas mam po 21 jak dziecko mi spać pójdzie. A o tej godzinie jestem jak wykończona, że o ćwiczeniach nie mam mowy Wiem, wiem, dla chcącego nic trudnego, ale po całym dniu to marzę raczej o pozycji horyzontalnej.
Kupiłam sobie właśnie Nutridrinka o smaku truskawkowym, smakuje jak jogurt. Jeśli zrezygnuję ze świństw typu cola czy pączki to nie odczuję tego finansowo. Na pewno zdrowsze niż w/w produkty Ale tylko jeden dziennie bo inaczej zbankrutuję.
Zastanawia mnie ten przykładowy jadłospis z interii. Wiem, że chodzi o połączenia węglowodanów, białek i tej całej reszty. Ale co to za ilości? Człowiek przecież z głodu by umarł na tym bazując.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 13:28   #282
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez Kaszanna Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie właśnie Nutridrinka o smaku truskawkowym, smakuje jak jogurt. Jeśli zrezygnuję ze świństw typu cola czy pączki to nie odczuję tego finansowo. Na pewno zdrowsze niż w/w produkty Ale tylko jeden dziennie bo inaczej zbankrutuję.
a ile kosztuje ten Nutridrink?

Cytat:
Zastanawia mnie ten przykładowy jadłospis z interii. Wiem, że chodzi o połączenia węglowodanów, białek i tej całej reszty. Ale co to za ilości? Człowiek przecież z głodu by umarł na tym bazując.
ale zawsze można...chyba...powiększy ć sobie te ilości np. jak piszą żeby zjeść 2 kanapki, to zjedz 3 nie wiem czy można...no ale...
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 13:55   #283
ELFIĄTKO
Raczkowanie
 
Avatar ELFIĄTKO
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 74
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Oto co znalazłam na temat sterydów:

Metandienone(Metanabol)





Jest to pochodna metylotestosteronu,pobudz ająca anabolizm białek.Wywołuje dodatni bilans azotowy,daje też dodatni bilans wapniowy z odkładaniem wapnia w tkance kostnej;zmniejsza wydalanie z organizmu wapnia,potasu,sodu oraz chlorków i fosforanów.Działa silnie na pobudzenie apetytu(stąd bywa stosowany u chorych na anoreksje).Powoduje szybki przyrost masy ciała.Poprawia szybko stan ogólny organizmu.W medycynie jest stosowany w stanach ogólnego wyniszczenia organizmu,w zaburzeniach syntezy białek spowodowanych cukrzycą,w nadmiernej utracie białek w organizmie wskutek zmniejszonego anabolizmu oraz w okresie zubożenia układu kostnego w wapń z powodu np. osteoporozy.U dzieci bywa stosowany np. w zaniku mieśni.Metanabol jest preparatem posiadającym silne działanie anaboliczne,jednak jak każdy lek posiada skutki uboczne.W porównaniu do testosteronu są one jednak łagodniejsze i słabsze co w połączeniu z około trzykrotnie większym anabolizmem białek powoduje dość dużą popularność na dzisiejszych siłowniach.Podstawowe błędy popełniane przez osoby go zażywające to brak odpowiedniej ilości składników odżywczych podczas cyklu oraz zbyt duże dawki preparatu.Również nie wszyscy wiedzą,że przypadku tego preparatu bardzo ważne jest nie przekraczanie miesiąca stosowania(środek zawiera grupe 17&,stąd przy dluższym stosowaniu może spowodować żółtaczke).


Dawka lekarska dla osób dorosłych wynosi 10-20 mg. dziennie w dwóch dawkach,dawka podtrzymująca wynosi 5-10 mg.W przypadku tego preparatu ryzyko wystąpienia obrzęków jest bardzo wysokie(bardzo duża retencja wody),która może powodować znaczny wzrost ciśnienia krwi(może to powodować bezsenność oraz w skrajnych przypadkach niewydolność krążenia).Preparat ten jest bardzo czesto łączony np.z testosteronem co powoduje ogromne zwiększenie toksyczności takiego "koktailu".Częstość występowania ginekomastii w przypadku metanabolu jest również bardzo wysoka(bardzo duży stopień aromatyzacji).Preparat ten nie powoduje dużych przyrostów siły(wzrost siły jest spowodowany przyrostem masy),natomiast wzrost masy w jego przypadku jest gwałtowny.Często występuje przyrost dużej ilości tkanki tłuszczowej(wynik błędów dietetycznych w trakcie cyklu).W czasie zażywania tego preparatu szczególną uwagę należy zwrócić własnie na dietę: (optymalnie-trzy gramy białka na kg. masy ciała,cztery gramy węglowodanów na kg masy,natomiast ilość tłuszczu powinna być niewielka-wystarczająca ilość to 70 gram dziennie).

Metanabol można polecić przede wszystkim osobom,które chcą w szybki sposób zwiększyć masę ciała,lecz muszą być rówież przygotowani na możliwość wystąpienia skutków ubocznych.Efekt 'generowany' przez metanabol nie jest trwały z moich obserwacji wynika,że około 50% przyrostu w ciągu dwóch miesięcy od zakończenia cyklu ulega spadkowi.Aby wykorzystać maksymalnie działanie nie można zapomnieć o dostarczaniu cały czas po zakończeniu cyklu zbilansowanej diety w przeciwnym razie może się okazać,że wracamy do punktu wyjścia.Druga podstawowa sprawa to stosowanie preparatu z umiarem jak napisałem wcześniej zbyt duża ilość może doprowadzić do nieprzewidzianych skutków.





Chciałbym teraz podać przykładowy cykl osoby z mojego otoczenia(zostawię to bez komentarza).Człowiek ten zażywa dwa zastrzyki omnadren 250 tygodniowo do tego 30 mg metanabolu dziennie po zakończeniu cyklu stosuje proviron(progesteron-żeński hormon)dla "wyrównania"jak twierdzi wydzielania wewnętrznego testosteronu.Cykl taki stosuje trzy razy w roku.Rzecz,która rzuca się w tym przypadku najbardziej to duże obrzęki twarzy oraz kończyn dolnych(spowodowane zapewne niewydolnością krążenia),ponadto częste przeziębienia nawet w okresie letnim oraz bezsenność.W rozmowie przyznał się do silnych bólów głowy zaburzeń widzenia i uczucia słabości.To obrazuje "mękę" jaką sobie niektórzy "fundują" na własne życzenie.Dodatkowymi skutkami w przypadku hormonów a w szczególności leków powodujących szybki przyrost masy sa roztępy skóry.Przeważnie są umiejscowione w partiach ciała wyrażnie zwiększających swój obwód podczas treningu(np.biceps,barki) .Mogą one dość znacznie "oszpecić" wygląd ciała,dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie dawki,aby przyrosty były stopniowe.Kolejnym skutkiem ubocznym jest trądzik skóry,który w wypadku metanabolu pojawia się nader często(prawdopodobnie przyczynia się do tego szybsze przetłuszczanie skóry oraz zwiększenie produkcji łoju przez gruczoły łojotokowe w czasie stosowania preparatu).Bardzo ważną czynnością podczas długotrwałego stosowania preparatu jest okresowe badanie czynności wątroby-należy tego bezwzględnie przestrzegać.

Jakiś czas temu nasz rynek został "zalany" preparatami zza wschodniej granicy zawierającymi metanabol(tłum.-metandrastienolon).Strukt ura chemiczna tego leku okazała się bardzo słaba,lecz do jego zakupu zachęcała cena.Okazało się,że preparat ten był mocno zanieczyszczony i głównie stosowany do tuczu swiń.Przyrosty stanowiły głównie tkankę tłuszczową a depresyjne działanie na wątrobę doprowadziło wiele osób do utraty zdrowia.Dlatego apeluję,jeśli ktoś chce zażywać sterydy anaboliczne niech to robi z "głową".Muszą to być leki ze sprawdzonego miejsca,wszelkie okazje mogą Was wiele kosztować.




Częstą przypadłością przy stosowaniu leków anabolicznych są kontuzje różnych partii mięśniowych.Spowodowane jest to nieproporcionalnym rowojem mięśnia w stosunku do ścięgna.Urazy są dokuczliwe i mogą spowodować dłuższą przerwe w treningu.Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia urazów,należy zwiększać obciążenie stopniowo.Najlepszą metodą jest tzw.wyćwiczenie ciężaru(maksymalne obciażenie jakim trenujecie podnosi się przez dluższy okres bez dodawania ciężaru mimo,że siła pozwala na to).Drugą ważną sprawą w sportach siłowych jest lekkie otłuszczenie organizmu(mięsień ma lepsze "smarowanie")pozwala ono znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji.Sylwetka typowo kulturystyczna w sportach siłowych już dawno jest przeszłością.



Mimo swoich zalet metanabol pozostaje lekiem bardzo silnie działającym na organizm i niekiedy pomimo niewielkich dawek może wywołać nieprzewidziane skutki.Każdy musi sobie zdać sprawe,że stosowanie tego rodzaju leków jest swoistą loterią.Przykłady typu-mojemu koledze nic się nie stało....- nie koniecznie muszą mieć kontynuację w Waszym przypadku.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007081800600630.png
To miłość nadaje sens naszemu istnieniu;to dzięki niej chcemy żyć!
ELFIĄTKO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 14:10   #284
ELFIĄTKO
Raczkowanie
 
Avatar ELFIĄTKO
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 74
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Nutridrink kosztuje ok 6 zł i kilka groszy.Jest to napój bardzo zdrowy nie rozumie dlkaczego go krytykujecie.Studiuje Pielęgniarstwo iczęsto spodkałam sie ze stosowaniem tego napoju w leczeniu osób starszych niedożywionych,z różnegorodzaju niedoborami osób po resekcji żołądka.Jest to znakomita mieszanka składników mineralnych,odżywczych.
Skład preparatu Nutridrink

Wartość energetyczna preparatu Nutridrink to 300 kcal w porcji 200ml.

Białko

Białko jest potrzebne dla zachowania masy komórek ciała i praktycznie wszystkich głównych funkcji organizmu (MacBurney i in, 1990). Białko w diecie służy jako źródło niezbędnych aminokwasów i dostarcza azotu do syntezy innych aminokwasów i składników o znaczeniu fizjologicznym zawierających azot (Heimburger in, 1986). Kazeina, białko mleka krowiego, jest jedynym źródłem białka w preparacie Nutridrink. Kazeina ma dużą wartość biologiczną, między 72 a 74% (MacBurney et al, 1990). Całkowita zawartość białka w preparacie Nutridrink to 12 g na porcję 200ml (16% energii). Jest to więcej niż w świeżym, nieprzetworzonym mleku (7g/porcję 200ml). Ilość spożywanego preparatu Nutridrink będzie zależała od zalecenia lekarza (opartego na oszacowaniu zapotrzebowania i ewentualnego spożycia tradycyjnego pożywienia).

1-3 kartoniki na dzień (200-600 ml) dostarczą 12-36 g białka, co w wielu przypadkach będzie wystarczające, aby pokryć lub nawet przekroczyć niedobór białka wynikający z niewystarczającego spożycia normalnego pożywienia (Gall et al, 1998). Pięć do siedmiu porcji (1000ml-1400ml) na dzień dostarczy 60 - 84g. W większości przypadków będzie to wystarczające, aby pokryć całkowite zapotrzebowanie na białko. Aby uzyskać równoważną ilość białka ze zwykłego mleka, byłoby potrzebne od 1700 ml (dostarczających 60g białka) do 2400 ml (dostarczających 84 g białka).

Nutridrink nie zawiera glutenu.

Węglowodany

Węglowodany są istotnym źródłem energii, dostarczają 4 kcal/g. Mają one także ogromny wpływ na smak, co jest czynnikiem decydującym o chęci spożywania preparatu. Węglowodany dostarczają 49% całkowitej energii z preparatu Nutridrink. Głównymi źródłami węglowodanów są maltodekstryny i sacharoza. Zastosowanie maltodekstryn poprawia rozpuszczalność i sprawia, że wpływ węglowodanów na osmolarność jest mniejszy.

Tłuszcz

Tłuszcz jest skoncentrowaną formą energii, dostarcza 9 kcal/g. Ma mały wpływ na osmolarność formuły. Jest nośnikiem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i jest źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych. Zawartość tłuszczu w preparacie Nutridrink stanowi 35% całkowitej energii. Źródłami tłuszczu są mieszanina olejów rzepaku bezerukowego i słonecznika, tłuszcz mleczny oraz lecytyna. W preparacie Nutridrink o smaku czekoladowym tłuszcz kakaowy z kakao stanowi małą część mieszaniny tłuszczów.
Stosunek kwasu linolowego do kwasu alfa - linolenowego około 5:1 jest najbardziej pożądany (Silk, 1999), co jest zgodne ze zaleceniami Zdrowia Publicznego (BNF, 1992). Oba niezbędne kwasy tłuszczowe, kwas linolenowy (8.7% całkowitej energii) i kwas alfa-linolenowy (1.8% całkowitej energii) są obecne w preparacie Nutridrink (obliczenia na podstawie ilości g kwasów tłuszczowych na 100g kwasów tłuszczowych). Ilość w preparacie Nutridrink o smaku czekoladowym jest trochę mniejsza ze względu na obecność małej ilości tłuszczu kakaowego. Całkowity stosunek n-6:n-3 jest mniejszy niż 5:1. Całkowite poziomy i stosunek są zgodne ze wskazaniami zdrowia publicznego (BNF, 1992).

Błonnik

Nutridrink nie zawiera żadnego rodzaju błonnika. Zgodnie z wewnętrznymi wskazaniami Nutricii dotyczącymi znakowania produktów (produkty zawierające nie więcej niż 0.05g błonnika/100ml lub 100g mogą być oznaczane jako nie zawierające błonnika), smaki nie zawierające kakao mogą być traktowane jako nie zawierające błonnika. Jako że błonnik jest głównym składnikiem żywności składającym się na substancje resztkowe, produkty nie zawierające błonnika mogą być uważane za odpowiednie do stosowania w dietach z ograniczeniem substancji resztkowych.

Mikroskładniki

Nie opracowano żadnych wskazówek dotyczących spożycia mikroskładników przez pacjentów. Chociaż wskazania dla zdrowych populacji są stosowane często, mogą być nieodpowiednie dla indywidualnych pacjentów ze stratami składników i ze zwiększonym zapotrzebowaniem. Co więcej, istnieją duże różnice pomiędzy różnymi narodowymi zaleceniami zdrowia publicznego.

W celu przezwyciężenia tych trudności, Nutricia ustanowiła wewnętrzny standard dziennego spożycia mikroskładników, na którym oparte są wszystkie produkty FSMP (tak zwany NIMS = Nutricia Internal Micronutrient Standard = Wewnętrzny Standard firmy Nutricia dotyczący Mikroskładników), pod warunkiem, że nie ma powodów do odchyleń.

Pacjenci spożywający Nutridrink uzyskują nie tylko energię i białko, ale także niezbędne witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe (patrz Tabela 1A), na założonym poziomie 20% NIMS w porcji (200ml). (Na, K, Cl są nieznacznie poniżej założonego poziomu ze względów technicznych i smakowych). W ten sposób pacjenci pokryją w 100-140% oszacowane zapotrzebowanie na mikroskładniki zgodnie z NIMS jeżeli spożyją 5-7 porcji preparatu Nutridrink dziennie. Także u pacjentów spożywających Nutridrink jako dodatek do diety, Nutridrink pokryje znaczną część oszacowanego zapotrzebowania na mikroskładniki.

Cholina

Cholina jest prekursorem biologicznie aktywnych składników o różnych rolach strukturalnych i funkcjonalnych. Ostatni przegląd zalecanego dziennego spożycia ze Stanów Zjednoczonych (US RDA) zawiera wskazania dla odpowiedniego spożycia choliny. W celu zachowania odpowiedniego poziomu choliny w organizmie Nutridrink został wzbogacony w ten składnik.

Karotenoidy

Karotenoidy mają wiele istotnych funkcji dla zdrowia człowieka. Są to: znaczące właściwości antyoksydacyjne, wpływ na funkcje obronne organizmu, udział w komunikacji międzykomórkowej oraz aktywność prowitaminy A. Dodatkowo ich spożycie na poziomie podobnym do tego z diety powiązane zostało ze zmniejszonym ryzykiem zachorowalności i śmiertelności w wyniku chorób przewlekłych.

Jako że karotenoidy są obecne w owocach i warzywach, są powszechnie spożywane z normalną dietą. Gdy spożycie karotenoidów jest małe, ich stężenie w osoczu spada drastycznie. Ponieważ celem leczenia żywieniowego pacjentów jest pokrycie zapotrzebowania pacjentów na składniki odżywcze, a także dostarczenie diety podobnej pod względem składu do diety zalecanej dla całej populacji, Nutridrink zawiera mieszaninę karotenoidów z naturalnych wyciągów warzywnych. Poszczególne karotenoidy są obecne w mieszance w proporcjach zbliżonych do tych w normalnej diecie.
Przeciwskazania:Ze względu na proporcje składników, preparatów odżywczych NUTRIDRINK, NUTRIDRINK Fat Free i Diasip nie można podawać dzieciom poniżej 3. roku życia. U dzieci w wieku 3–6 lat o podaniu tych preparatów powinien zadecydować lekarz.
Diasip nie może być podawany pacjentom z zaleceniem ograniczenia spożycia błonnika.
Przeciwwskazaniami do podawania ww. preparatów są: alergia na białka mleka, galaktozemia i fruktozemia.
Jakie korzyści przynosi spożywanie preparatów odżywczych?

Dodatkowa porcja składników odżywczych zawartych w preparatach NUTRIDRINK, NUTRIDRINK Fat Free i Diasip poprawia stan odżywienia pacjenta i uzupełnia niedobory witamin oraz mikroelementów, dzięki czemu:
  • wzmacnia organizm,
  • zwiększa odporność,
  • zapobiega zakażeniom,
  • poprawia reakcję na stosowane leczenie.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007081800600630.png
To miłość nadaje sens naszemu istnieniu;to dzięki niej chcemy żyć!
ELFIĄTKO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 17:09   #285
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Elfiątko, dzięki za to info o Nutridrinku
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 18:28   #286
Martenkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Martenkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 929
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Dziewczyny naprawde z calego serduszka polecam wam orzeszki-roznego rodzaju:laskowe,wloskie,p istacje...a najlepiej jesc mieszanke studencka. Ja staram sie zjadac takie rzeczy codziennie minimum po 200gramow dziennie, nie ma jakis spektakularnych efektow, ale widze, ze troche mi przybylo tu i tam
__________________
The greatest glory in living lies not in never failing, but rising every time we fall!


Wiesz Prosiaczku czasem nawet przyjaźń znika jak miodek Kubusia...



Dzięki bezgranicznej mocy mojej podświadomości nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych

Wytrwać w dążeniu do celu
Martenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 18:45   #287
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez Martenkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny naprawde z calego serduszka polecam wam orzeszki-roznego rodzaju:laskowe,wloskie,p istacje...a najlepiej jesc mieszanke studencka. Ja staram sie zjadac takie rzeczy codziennie minimum po 200gramow dziennie, nie ma jakis spektakularnych efektow, ale widze, ze troche mi przybylo tu i tam
a orzeszki słone też?
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 19:10   #288
Martenkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Martenkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 929
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez pAtiŚ Pokaż wiadomość
a orzeszki słone też?

Pewnie, wszelkiego rodzaju orzeszki, te solone takze wliczam w moje menuTylko potem chce mi sie strasznie pic
__________________
The greatest glory in living lies not in never failing, but rising every time we fall!


Wiesz Prosiaczku czasem nawet przyjaźń znika jak miodek Kubusia...



Dzięki bezgranicznej mocy mojej podświadomości nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych

Wytrwać w dążeniu do celu
Martenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 19:19   #289
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez Martenkaaa Pokaż wiadomość
Pewnie, wszelkiego rodzaju orzeszki, te solone takze wliczam w moje menuTylko potem chce mi sie strasznie pic
no właśnie mi też i usta mam takie dziwne...
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 19:56   #290
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

od tego jedzenia powoli zaczyna mi pupa rosnąć ehh . .

wolałabym żeby mi raczki przytyły hy . .
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 20:50   #291
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

bloondyna , mam tak samo jak ty co bym dała zeby nie miec chudziutkich rączek a tu tyłek rośnie
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 21:27   #292
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

ja to bym się cieszyła jakby mi pupa urosła
ale rączki także
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 08:12   #293
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez bloondyna Pokaż wiadomość
od tego jedzenia powoli zaczyna mi pupa rosnąć ehh . .

wolałabym żeby mi raczki przytyły hy . .
Cytat:
Napisane przez eve_malutka Pokaż wiadomość
bloondyna , mam tak samo jak ty co bym dała zeby nie miec chudziutkich rączek a tu tyłek rośnie
Cytat:
Napisane przez pAtiŚ Pokaż wiadomość
ja to bym się cieszyła jakby mi pupa urosła
ale rączki także
dlatego oprócz jedzenia bardzo ważne są odpowiednie ćwiczenia
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 08:28   #294
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dlatego oprócz jedzenia bardzo ważne są odpowiednie ćwiczenia
tak, wiadomo, ale mi sie nie chce ćwiczyć...
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 09:52   #295
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

mi też .
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 20:06   #296
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

a komu się chce? Chyba tylko mojemu mężowi ale skoro chcemy przytyć i nie tylko w talii i pupie to nie ma wyjścia, do ćwiczeń raz dwa
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 21:48   #297
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
a komu się chce? Chyba tylko mojemu mężowi ale skoro chcemy przytyć i nie tylko w talii i pupie to nie ma wyjścia, do ćwiczeń raz dwa
raz dwa... tylko muszę sobie znaleźć jakieś ćwiczenia odpowiednie...
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 06:33   #298
ELFIĄTKO
Raczkowanie
 
Avatar ELFIĄTKO
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 74
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

znalazłam ciekawę ćwiczenia:
http://www.*******/cwiczeniadlaciebi...278,0,0,0.html
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007081800600630.png
To miłość nadaje sens naszemu istnieniu;to dzięki niej chcemy żyć!
ELFIĄTKO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 06:36   #299
ELFIĄTKO
Raczkowanie
 
Avatar ELFIĄTKO
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 74
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

http://www.*******/cwiczeniadlaciebi...278,0,0,0.html

to właściwy adres
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007081800600630.png
To miłość nadaje sens naszemu istnieniu;to dzięki niej chcemy żyć!
ELFIĄTKO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 06:39   #300
ELFIĄTKO
Raczkowanie
 
Avatar ELFIĄTKO
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 74
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!

nie wiem coś jest nie tak jak wklejam adres tej strony to jest właściwy a jak go wyśle to się zmienia może zrobie tak początek adresuwww.*******/cwiczeniadlaciebie/pilates
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007081800600630.png
To miłość nadaje sens naszemu istnieniu;to dzięki niej chcemy żyć!
ELFIĄTKO jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.