Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?] - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-07, 22:03   #61
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

mialam nie wypowiadac sie na forum na tematy zwiazane z religia, ale w koncu jestesmy tu zeby dyskotuwac wiec dlaczego mam milczec.
znwou mam odmiennie zdanie, nie dziwie sie ze film jest zakazany w niektorych miastach, wg. mnie w ogole powinien byc zakazany. nie czytalam ksiazki, nie ogladalam filmu, ale wiem ze tam sa same oszczerstwa. nie przemawiaja do mnie slowa ze to jest tylko fikcja. gdyby ktos napisal w powiesci, (wymienil imie i nazwisko) ze wasza matka to prostytutka a ojciec zlodziej (podalam przyklad) to docierałoby do was tłumaczenie "to tylko fikcja" ?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:07   #62
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez kate1991
wg. mnie w ogole powinien byc zakazany. nie czytalam ksiazki, nie ogladalam filmu, ale wiem ze tam sa same oszczerstwa.
Ręce opadają... Coś z serii "Gosiewski mówi"...
"Nie widziałem, nie słyszałem, ale wiem!"

Kurde, cudownie
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:12   #63
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez rachela
Ręce opadają... Coś z serii "Gosiewski mówi"...
"Nie widziałem, nie słyszałem, ale wiem!"

Kurde, cudownie
Dobre

Ja chętnie zobaczę film, chociażby z ciekawości. Książkę czytałam i mi się podobała, bo jest napisana wartkim, żywym językiem i niesamowicie wciąga.
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:35   #64
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez kate1991
nie czytalam ksiazki, nie ogladalam filmu, ale wiem ze tam sa same oszczerstwa. nie przemawiaja do mnie slowa ze to jest tylko fikcja. gdyby ktos napisal w powiesci, (wymienil imie i nazwisko) ze wasza matka to prostytutka a ojciec zlodziej (podalam przyklad) to docierałoby do was tłumaczenie "to tylko fikcja" ?
Wedlug Ciebie tam są oszczerstwa,według innych jest jakieś ziarenko prawdy.Mi to szczerze wszystko jedno,bo nie wierzę w Boga i nie wierzę Brownowi.Zresztą nie chce mi sie o tym dyskutować
Tylko wiesz co,ten film i ta ksiązka nie są dla mnie tutaj istotne,Mi chodzi o to,że ktoś 'na górze' (nie,nie mam na myśli nieba ) decyduje o tym,czy to udostępnić czy nie.Wolnej woli zakłada kajdanki na ręce,knebel na usta i przepaske na oczy..mówiąc,że to tylko głupi film i że to wyjdzie jednostce na dobre.To jest żałosne.To pozbawia ludzi wytworzenia własnej opinii,samodzielnego podejmowania decyzji.A najgorsze co może się zdarzyć to adaptacja do takiej sytuacji...a wtedy to już jedyne co się będzie poszerzać to ,nie opinia publiczna oparta na A czy B, tylko ciemnota wynikająca z ograniczenia,niewiedzy.
Thats all


edit:Rachela masz rację.


szerzy się tępa dosłowność
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 23:30   #65
Morrisey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 120
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Może Cię nauczyć ,że picie to fajna sprawa
Morrisey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 23:37   #66
Morrisey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 120
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez rachela
Trochę mnie oburzyło, co napisałeś...
Uważam to za chamskie zachowanie, mówić w taki sposób o spowiedzi... I nie tylko o spowiedzi...

Beka? Kretyni? Satanista? Co to za słownictwo??
No nie wiem ,czy bardziej chamskie jest tak mówić o spowiedzi(co było napisane na poważnie i nie chciałem nikogo urazić), czy o panach co w Lubiewo Witkowskiego lubią się zaczytywać.
Parafrazując wyrocznie współczesnej młodzieży ,To wszystko Moja wina, dobranoc i do zobaczenia
Morrisey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 07:21   #67
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez Morrisey
Nie ma co utyskiwać na Kaczora , niech ich wina, że komuna rozpierdalała kraj przez piedziesiat lat i dlatego punkt wyjscia był strasznie niski, ja tam jestem dumny z Polski i Polaków, za to wszystko co udało się zbudować w ostatnich latach, a do Londynu to sobie mogę pojechać zwiedzić muzeum RAF i miejscowe sklepy płytowe, pozdro
Ja np utyskiwac na Kaczora będe, nie trawię niestety ani jednego ani drugiego
I zdecydowanie nie jestem dumna z Polski i Polaków za to co się dzieje teraz w tym kraju oraz nie jestem dumna z tego jakiego mamy prezydenta.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 07:41   #68
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Po tym wątku to jednak widać naszą mentalność Lubimy sobie zawsze ponarzekać i to właśnie w NAS lubię
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 07:47   #69
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez Morrisey
To musiałabyś wyjątkowo słabej wiary, skoro tak negatywnie na postrzeganie przez Twoją osobę instytucji KK wpłyneła zgrzewka piwa i 6 butelek vódki z księdzowego bagażnika.
Sam się mu nie dziwie ,też popadł bym w alkoholizm jak musiałbym zawodowo wysłuchiwać tych pewnie czesto przejmująco smutnych historii opowiadanych im przy okazji spowiedzi
A ja się nigdzie nie wybieram pokażcie mi inny kraj gdzie jest tyle gratisowej beki.Np. jak ktoś chce ją zobaczyć na żywo zapraszam do Wawy na paradę równości, kretyni pedzie kontra kretyni wszechpolacy, pośródku nich chłopaczki co odrabiają wojsko na plebanii i darmowy ubaw po pachy.
Pozatym pokażcie mi kraj na zachód od Odry w którym można się upić za równowartość dwoch Euro
Rozpaczac, że burmistrzynio zamknął kino dla jakiegoś tam miernego, sensacyjnego filmiku z ameryki też nie mam zamiaru, w sumie on jako burmistrz finansuje tę instytucję więc ma prawo do wglądu co tam się wyświetla, skoro woli mieszkańców swojego simcity katować Faustyną jego wola.Jeśli światli mieszkańcy miasteczka wolę Kody to już we wrześniu wybory samorządowe i mogą wybrać na burmistrza satanistę ,który będzie im zapodawał same Omeny i inne heretyckie klimaty.
Nie ma co utyskiwać na Kaczora , niech ich wina, że komuna rozpierdalała kraj przez piedziesiat lat i dlatego punkt wyjscia był strasznie niski, ja tam jestem dumny z Polski i Polaków, za to wszystko co udało się zbudować w ostatnich latach, a do Londynu to sobie mogę pojechać zwiedzić muzeum RAF i miejscowe sklepy płytowe, pozdro
Nie będę komentowac tej wypowiedzi. I tak mnie wystarczająco zniesmaczyła.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 07:48   #70
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez mysza_87
Po tym wątku to jednak widać naszą mentalność Lubimy sobie zawsze ponarzekać i to właśnie w NAS lubię
U Polaków to normalne,to naród narzekania.Żaden powód do dumy.


ps.staram sie nie narzekać,bo to strasznie wypala...No ale czasami naprawdę ręce opadają (ad.tematu wątku)
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 07:57   #71
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Mówiąc że to lubię chodziło mi o to, że w tym jesteśmy podobni przez co o 1% mniej się kłócimy A to zawsze coś
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 09:34   #72
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Krew mi się burzy w żyłach jak czytam o TAKIEJ ingerencji rządu, samorządu w prawa obywatelskie, w kulturę, oświatę, wolność słowa i przekonań.
Wstydzę się, naprawdę wstydzę, że społeczeństwo wybrało taki rząd, takiego prezydenta
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:53   #73
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Ja na niego nie głosowałam
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:01   #74
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

najlepsze jest to, że w Kodzie nie ma doprawdy nic jakoś bulwersującego ani uderzającego w kościół - przynajmniej według mnie; ot, poprostu film i tyle gratulacje dla wspaniałego rządu za kolejny popis
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 12:45   #75
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez rachela
Ręce opadają... Coś z serii "Gosiewski mówi"...
"Nie widziałem, nie słyszałem, ale wiem!"

Kurde, cudownie
nie czytalam bo wiem po prostu ze nie warto, nie mam zamiaru czytac czy ogladac bzdur na temat Kościoła. a zeby wiedziec co zawiera ta ksiazka nie musialam jej czytac. wiem co tam jest napisane bo slyszalam to od osob które czytały. i uwazam ze nie powinno sie tak oczerniac Kościola. no i co z tego ze ktos uwaza ze w tym jest ziarenko prawdy? tak samo ktos moze uwazac po przeczytaniu powiesci ze jest w tym ziarenko prawdy ze wasz ojciec jest złodziejem (wczesniej wymieniony przeze mnie przyklad). jesli nie jestescie katoliczkami to wam na tym nie zalezy, ale uwazam ze katolicy nie powinni isc do kina na ten film.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 13:08   #76
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez kate1991
nie czytalam bo wiem po prostu ze nie warto, nie mam zamiaru czytac czy ogladac bzdur na temat Kościoła. a zeby wiedziec co zawiera ta ksiazka nie musialam jej czytac. wiem co tam jest napisane bo slyszalam to od osob które czytały. i uwazam ze nie powinno sie tak oczerniac Kościola. no i co z tego ze ktos uwaza ze w tym jest ziarenko prawdy? tak samo ktos moze uwazac po przeczytaniu powiesci ze jest w tym ziarenko prawdy ze wasz ojciec jest złodziejem (wczesniej wymieniony przeze mnie przyklad). jesli nie jestescie katoliczkami to wam na tym nie zalezy, ale uwazam ze katolicy nie powinni isc do kina na ten film.
kate1991 wydaje mi się, że warto jednak głosić pewne poglądy na podstawie własnych doświadczeń i przemyśleń, a nie na plotkach, opinii innych
Nie czytałaś, nie widziałaś a już wiesz. To smutne.
Jestem katoliczką i niczego ZŁEGO, DESTRUKCYJNEGO w książce czy, w obrazie nie widziałam.
Kolejna fikcja literacka z niezłą fabułą i dobrą narracją.

To że ziemia jest okrągła też było kiedyś herezją dla kościoła i ludzie za to ginęli Czy mamy wrócić do takich czasów??
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 13:40   #77
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez kate1991
nie dziwie sie ze film jest zakazany w niektorych miastach, wg. mnie w ogole powinien byc zakazany. nie czytalam ksiazki, nie ogladalam filmu, ale wiem ze tam sa same oszczerstwa.
Ja powiem tak.
Biada rządowi, który uwaza, ze spoleczenstwo jest tak glupie, iz nie potrafi samodzielnie myslec. Bo tk zrozumialam ów zakaz i cenzure.
Kate - totalnie nie masz racji, co zapewne wynika z tego, ze po prostu nie masz wyrobionego wlasnego zdania.
NIKT nie ma prawa mi mówic, co powinnam ogladac, a czego mi nie wolno.
Jestem dorosla, wyksztalcona obywatelka tego państwa. potrafie samodzielnie myslec na tyle, by przeczytac ksiazke i SAMEMU wyciagnac wnioski, czy warto wierzyc w to, co jest tam napisane,
Bo ja, w odroznieniu od, za przeproszeniem, "opiniotwórczych człownków rzadu"
powieść przeczytałam. ba! nawet 2 razy, w dwóch językach. film równiez obejrzałam, i zapewne obejrze raz jeszcze.
Ja rozumiem, ze np minister rolnictwa w zyciu przeczytal moze ze 2 ksiazki, z renia na spólke.
Ale Ci, którzy przeczytali cos wiecej wiedza co to jest FIKCJA LITERACKA i ze tego typu powiesci jest mnóstwo. ostatnio przeczytalam, nie pamietam tytulu, ksiazke o dalszych losach Świata po tym jak Hitler wygrał wojne i stworzył imperium
Ale nie o tym. wracajac do poczatku: to jest własnie propaganda. Nie widzialam, nie czytalam, ale WIEM bo mi powiedzieli.
Mozesz mi przytoczyc, jakie to oszczerstwa sa w tej ksiązce?
ze Jezus mial zone? mogł miec. i zone i dzieci.
Jak dla mnie to dalej nie podwaza wiarygodnosci naszej religii.
Czy ktos z tych, ktorzy nie czytali, ale wiedz mogliby wyjasnic mnie, glupiej, zablakanej owcy, ktora przeczytala, ale nie wie, co to za kłamstwa sa w powiesci Browna?
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 13:46   #78
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Zaczynam się bać, powoli cofamy się do czasów stosów.
Nie chce żyć w kraju w którym jest nakazane że TEGO filmu nie mogę zobaczyć natomias na TEN obowiązkowo.Ja umiem sama myśleć i mam do tego prawo.
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 15:40   #79
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez awia
Ja rozumiem, ze np minister rolnictwa w zyciu przeczytal moze ze 2 ksiazki, z renia na spólke.
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 09:42   #80
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez kate1991
mialam nie wypowiadac sie na forum na tematy zwiazane z religia, ale w koncu jestesmy tu zeby dyskotuwac wiec dlaczego mam milczec.
znwou mam odmiennie zdanie, nie dziwie sie ze film jest zakazany w niektorych miastach, wg. mnie w ogole powinien byc zakazany. nie czytalam ksiazki, nie ogladalam filmu, ale wiem ze tam sa same oszczerstwa. nie przemawiaja do mnie slowa ze to jest tylko fikcja. gdyby ktos napisal w powiesci, (wymienil imie i nazwisko) ze wasza matka to prostytutka a ojciec zlodziej (podalam przyklad) to docierałoby do was tłumaczenie "to tylko fikcja" ?
Czy ktoś, kto nawet nie wie jaka jest zawartość książki może ją oceniać? Nie przeczytałaś, nie wygłaszaj opinii Opieranie sie na cudzych poglądach może być dla nas zgubne Proponuję potrenowac asertywność i wyrobic sobie własne zdanie
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 13:30   #81
komediopisarka81
Raczkowanie
 
Avatar komediopisarka81
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 149
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Moim zdaniem przesadzili z tym zakazem .
__________________
komediopisarka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 21:06   #82
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez komediopisarka81
Moim zdaniem przesadzili z tym zakazem .
No dokładnie

Ja to bym ocenzurowała dzisiejszy mecz Polska- Ekwador I wycięłabym wszystkie bramki bo nawet wynik 0:0 jest lepszy niż przegrana
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 21:18   #83
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez kamaO
Czy ktoś, kto nawet nie wie jaka jest zawartość książki może ją oceniać? Nie przeczytałaś, nie wygłaszaj opinii Opieranie sie na cudzych poglądach może być dla nas zgubne Proponuję potrenowac asertywność i wyrobic sobie własne zdanie
chyba nie zrozumialas tego co napisałam: ja nie opieram sie na cudzych opiniach! akurat osoba z ktora rozmawialam o tej ksiazce ma podobna opinie jak wy! chodzi mi ze wiem co jest napisane z w tej ksiazce. gdybym nie byla asertywna to bym dolaczyla do grona przytakiwaczy oburzonych zakazem wyswietlania filmu.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 21:33   #84
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

kate - pisalam wczesniej, prosze ponownie
Napisz mi prosze, jakie oszczerstwa zamiescil Brown w swojej ksiazce.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 21:42   #85
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez awia
kate - pisalam wczesniej, prosze ponownie
Napisz mi prosze, jakie oszczerstwa zamiescil Brown w swojej ksiazce.
no chyba bylo tego troche co? np. ze Jezus miał żonę
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 21:57   #86
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

so...?
mogl miec. nie mogl?
w pismie swietym nie bylo tez ewangeli Judasza, ktora wyplynela niedawno.
rowniez zaprzecza przekazowi bilblijnemu.
nawet jesli Jezus posiadal zone, to to nie zaprzecza wiarze.
wierzymy w Boga.

poza tym, Kate - gdybys ksiazke choc miala w rece, to na 1 stronie jest notka, ze istnieje cos takiego jak opus dei, a przedstawione w powiesci miejsca sa prawdziwe.
nie ma ze wszytskie TEZY sa prawdziwe. bo to tylko thriller.
Gdyby Brown probowal udowodnic swoje tezy, to napisalby rozprawe naukowa, podajac zrodla i opinie bieglych.
wtedy byloby to cos, nad czym warto by podumac, wtedy kosciol moglby sie burzyc.
Ale to tylko powiesc sensacyjna.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 07:10   #87
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Cenzura coraz wiekszą płachtą nakrywa Polskę [czerwona płachta na byka?]

Cytat:
Napisane przez kate1991
uwazam ze nie powinno sie tak oczerniac Kościola. no i co z tego ze ktos uwaza ze w tym jest ziarenko prawdy?
Kate właśnie o to chodzi,że każdy może "uważać" i myśleć co tylko chce.

Cytat:
Napisane przez kate1991
jesli nie jestescie katoliczkami to wam na tym nie zalezy, ale uwazam ze katolicy nie powinni isc do kina na ten film.
Nie powinni,jesli nie chcą,a nie dlatego,że ktoś im zabroni.

Poza tym,ciągle nie widze nic oczerniajacego w tym filmie/książce.To,że ktoś ma żonę czy dziecko to coś złego? To mu w jakiś sposób odbiera godnośc czy coś?

Odnosnie tematu - ręce opadywują,zaczyna powiewać grozą
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.