Jak ubrać się na siłownie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-24, 15:04   #1
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540

Jak ubrać się na siłownie?


Wiem, dziwne pytanie, ale jestem kompletnie zielona w temacie. Za 2 tygodnie ide poraz pierwszy na siłownie i nie wiem jak się ubrać. Krótkie spodenki raczej odpadają bo mam masywne uda i cellulit :/ Zastanawiałam się nad bokserką, ale mam przymieszkowe zapalenie skóry, więc sama nie wiem. Mam problem z nadmierną potliwością, nie chce "cuchnąć" na siłowni, a boje się, że zwykły antyperspirant nie pomoże, więc może coś polecicie? I następne moje pytanie... Czy buty do biegania nadają się do ćwiczeń? I co ze sobą zabrać na siłownie?
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 15:40   #2
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Na pocenie Bloker z Ziaji, idziesz ćwiczyć, a nie "wyglądać" więc nie ma co się tak przejmować strojem.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 15:44   #3
dzaga1989
Zakorzenienie
 
Avatar dzaga1989
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: LbN
Wiadomości: 3 875
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
Wiem, dziwne pytanie, ale jestem kompletnie zielona w temacie. Za 2 tygodnie ide poraz pierwszy na siłownie i nie wiem jak się ubrać. Krótkie spodenki raczej odpadają bo mam masywne uda i cellulit :/ Zastanawiałam się nad bokserką, ale mam przymieszkowe zapalenie skóry, więc sama nie wiem. Mam problem z nadmierną potliwością, nie chce "cuchnąć" na siłowni, a boje się, że zwykły antyperspirant nie pomoże, więc może coś polecicie? I następne moje pytanie... Czy buty do biegania nadają się do ćwiczeń? I co ze sobą zabrać na siłownie?
Mam wrażenie że chcesz wyglądać modnie na tej siłowni...Bo co to za pytanie - co założyć na siłownię? Wygodne ciuchy ofc. Jeśli chcesz na siłowni ćwiczyć na bieżni/orbitreku/rowerku to najlepiej wziąć spodnie które przylegają do ciała. Ja kupiłam kiedyś z Adidasa bardzo fajne 3/4 i zawsze mi się w nich fajnie ćwiczyło. Coś takiego: http://image.ceneo.pl/data/products/...z-fuad-039.jpg - te akurat mają regulowaną długość. A dł. moich odpowiada tej krótszej nogawce. Na górę stanik sportowy lub top również żeby przylegał i nie krępował ruchów. Jak ogólnie założysz szersze ciuchy to mogą Ci się plątać między nogami/rękami i tylko się zniechęcisz.
Co do antyperspirantu - cóż...nie jestem ekspertem. Ja od lat używam dezodorantów Adidas lub Nivea i nie narzekam. A jeszcze wiem że Bloker Ziaji jest chwalony, ale to jakoś specjalnie się go chyba używa. Chyba na noc na suchą skórę - powinnaś sobie doczytać.
Co wziąć? Butlę wody lub napój izotoniczny, możesz wziąć mały ręczniczek żeby otrzeć pot, mp3 co by Ci się nie nudziło, i jeśli chcesz brać prysznic na miejscu to kosmetyki pod prysznic i jakieś klapki plastikowe.
Co do obuwia - też nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że buty do biegania nadadzą się na pewno na bieżnię/rower/orbi/aerobik (chociaż na niektóre modele dziewczyny narzekają - chyba któreś EasyTone).
Moim zdaniem najważniejsza jest chęć do ćwiczeń Bo bez niej żaden strój Ci nie pomoże
__________________
Jestem Paula, a mój nick jest stary jak świat

Edytowane przez dzaga1989
Czas edycji: 2012-07-24 o 15:47
dzaga1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 15:47   #4
askaa02
Rozeznanie
 
Avatar askaa02
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 951
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Na pocenie Bloker z Ziaji, idziesz ćwiczyć, a nie "wyglądać" więc nie ma co się tak przejmować strojem.
Racja Ubierz sie wygodnie i tyle. Ja zakładam spodenki do kolan i zwykły t-shirt. Śmieszą mnie kobiety w błyszczących bluzkach, no ale co kto woli Nie zapomnij o czymś do picia i ręczniku do wycierania potu. Siłownia jest od tego by się tam spocić
askaa02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:56   #5
Tor_Zireael
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Czechy, Praha
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
Wiem, dziwne pytanie, ale jestem kompletnie zielona w temacie. Za 2 tygodnie ide poraz pierwszy na siłownie i nie wiem jak się ubrać. Krótkie spodenki raczej odpadają bo mam masywne uda i cellulit :/ Zastanawiałam się nad bokserką, ale mam przymieszkowe zapalenie skóry, więc sama nie wiem. Mam problem z nadmierną potliwością, nie chce "cuchnąć" na siłowni, a boje się, że zwykły antyperspirant nie pomoże, więc może coś polecicie? I następne moje pytanie... Czy buty do biegania nadają się do ćwiczeń? I co ze sobą zabrać na siłownie?
Etiaxil na nadpotliwość.

Gadanie, że nie idzie się wyglądać, ale przecież każda lepiej się czuje w dobrze skrojonych ciuchac Nike niż w starych leginsach i podkoszulku z wuefu w liceum.

Buty obojetnie jakie, bieżnia dobrze amortyzuje, więc nie musisz mieć butów do biegania.
leginsy, spodnie do fitnessu, stanik sportowy - komfort i wygoda, koszulka, która nie krępuje ruchów.

Mój zestaw do biegania, to albo koszulka reebok z wszytym biustonoszem, albo stanik sportowy h&m i luźny top, a na dół mam bodajże nike, bardzo fajnie skrojone rybaczki czarne.

Zdarzało się, że na siłowni miałam po prostu krótkie spodenki z NY (są mega tanie, we wszystkich kolorach) i jakiś top, a do tego sportowy stanik.
A buty donaszam stare, nieśmiertelne retro runners Converse.

Jeśli szukasz czegoś luźniejszego to polecam odzież do tańca.

Zabierz ze soba mały recznik, ktory kladzie sie na sprzety, duzy do wytarcia, klapki pod prysznic, bieliznę na zmianę, skarpetki, gumkę do włosów, żel pod prysznic, antyperspirant.

Woda mineralna, ale w dobrych siłowniach można ją kupić na miejscu.

Edytowane przez Tor_Zireael
Czas edycji: 2012-07-24 o 17:59
Tor_Zireael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 07:29   #6
SaraSara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 475
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Cytat:
Napisane przez Tor_Zireael Pokaż wiadomość
Etiaxil na nadpotliwość.

Gadanie, że nie idzie się wyglądać, ale przecież każda lepiej się czuje w dobrze skrojonych ciuchac Nike niż w starych leginsach i podkoszulku z wuefu w liceum.

Buty obojetnie jakie, bieżnia dobrze amortyzuje, więc nie musisz mieć butów do biegania.
leginsy, spodnie do fitnessu, stanik sportowy - komfort i wygoda, koszulka, która nie krępuje ruchów.

Mój zestaw do biegania, to albo koszulka reebok z wszytym biustonoszem, albo stanik sportowy h&m i luźny top, a na dół mam bodajże nike, bardzo fajnie skrojone rybaczki czarne.

Zdarzało się, że na siłowni miałam po prostu krótkie spodenki z NY (są mega tanie, we wszystkich kolorach) i jakiś top, a do tego sportowy stanik.
A buty donaszam stare, nieśmiertelne retro runners Converse.

Jeśli szukasz czegoś luźniejszego to polecam odzież do tańca.

Zabierz ze soba mały recznik, ktory kladzie sie na sprzety, duzy do wytarcia, klapki pod prysznic, bieliznę na zmianę, skarpetki, gumkę do włosów, żel pod prysznic, antyperspirant.

Woda mineralna, ale w dobrych siłowniach można ją kupić na miejscu.
Możesz podac linka do jakiegoś foto lub aukcji , sklepu-czegokolwiek tych spodenek NY ? A jaki stanik sportowy polecasz? Byłabym wdzięczna
__________________
Gdy nie widzać drogi idź za głosem serca.Ale wtedy bądź pewna,że czeka cię siarczysty kop w samo serce.Moje rozpadło się na milion kawałków.
SaraSara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 10:42   #7
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Cytat:
Napisane przez SaraSara Pokaż wiadomość
Możesz podac linka do jakiegoś foto lub aukcji , sklepu-czegokolwiek tych spodenek NY ? A jaki stanik sportowy polecasz? Byłabym wdzięczna
Tydzień temu kupiłam sobie spodenki w Decathlonie (przylegające do ciała) za śmieszne pieniądze, ok 25zł (promocja). Co prawda długość 3/4 (podobny model, taka sama firma: http://www.decathlon.pl/legginsy-fit...d_8299272.html) ale wybór od króciutkich po długie więc można spokojnie wybrać coś wedle uznania. Stanik kupiłam natomiast rok temu w H&M, cena chyba ok 60zł ale nie mam pewności i też polecam. Ważne tylko żeby przy wyborze stanika sportowego wybrać taki ściślejszy, musi dobrze trzymać biust i to bez względu na to czy ma się miseczkę A czy DD, nic nie powinno nam latać podczas ćwiczeń
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 19:33   #8
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Dziewczyny co sądzicie o takim ubiorze na siłownię?:

bluzka:
http://allegro.pl/fruit-of-the-loom-...918070351.html

plus do tego czarne legginsy, a buty mam takie:
http://www.decathlon.pl/buty-do-bieg...d_8295050.html

???
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 09:14   #9
Black_Isabell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
Wiem, dziwne pytanie, ale jestem kompletnie zielona w temacie. Za 2 tygodnie ide poraz pierwszy na siłownie i nie wiem jak się ubrać. Krótkie spodenki raczej odpadają bo mam masywne uda i cellulit :/ Zastanawiałam się nad bokserką, ale mam przymieszkowe zapalenie skóry, więc sama nie wiem. Mam problem z nadmierną potliwością, nie chce "cuchnąć" na siłowni, a boje się, że zwykły antyperspirant nie pomoże, więc może coś polecicie? I następne moje pytanie... Czy buty do biegania nadają się do ćwiczeń? I co ze sobą zabrać na siłownie?
Priorytetowe są dla mnie dwa elementy:
- stanik: mam "średnie" piersi, podstawą jest stanik, który utrzyma je np. podczas biegania. Używam dwóch modeli: Nike Pro Bra Top i usztywnionego stanika z New Yorkera. Odstawiłam delikatne i nieusztywnione biustonosze, w których piersi podskakują, bolą.
- buty: muszą być przede wszystkim wygodne. Preferuję lekkie obuwie, na delikatnej podeszwie. Byłam zadowolona z butów 4F. Aktualnie (od ok. 2 tygodni) mam buty Nike - niestety są cięższe i średnio wygodne.

Reasumując: stanik + buty to dla mnie podstawa.

Co do reszty stroju:

- koszulka: używam jedynie bokserek, są dla mnie wygodniejsze niż t - shirty. Preferuje te z lekkich, szybko wysychających materiałów.
- spodnie: getry/legginsy: 3/4 lub do kostek.
- skarpetki: najczęściej 4F, rzadziej - no name.
- majtki: zwyczajne.

Kolor? Spodnie czarne lub czarno-szare. Bokserki? Czarne, granatowe, fioletowe, różowe...

Wygodne i przystępne cenowo ubrania sportowe ma H&M - jestem z nich zadowolona. Dobrze wypada też New Yorker.

Co warto zabrać na siłownię? Chęć do ćwiczeń

A poza tym:
- ręcznik, wodę, szczotkę/grzebień, gumkę/spinkę do spięcia włosów.

Ja dodatkowo noszę też:
- balsam do ciała/przydaje się po wizycie w saunie; klapki kąpielowe - jeśli korzystam z prysznica, żel do mycia, mgiełkę odświeżającą do ciała/twarzy, pomadkę ochronną, krem do twarzy, tampony, kosmetyczkę z kolorówką (rzadko).

Pytasz, czy buty do biegania nadają się do ćwiczeń? Jak najbardziej.

Co do dezodorantu, u mnie sprawdza się ten: http://www.vichy.pl/produkty-do-piel...nty/p2904.aspx

Nie noszę dezodorantu na ćwiczenia/używam antyperspirantu w domu.
Black_Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 09:39   #10
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

ubierz się po pierwsze wygodnie, po drugie tak byś czuła się komfortowo i mogła zajmować się ćwiczeniami a nie myśleniem czy koszulka się nie odwija, albo spodnie nie zjeżdżają :P
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 10:57   #11
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

U mnie się najlepiej sprawdzają legginsy 3/4 i taka luźniejsza koszulka, najlepiej bokserka, ubrana na stanik - wtedy jest fajnie i przewiewnie i nie klei mi się aż tak do ciała.
Buty mam treningowe, bo buty do biegania na siłownię, to nie jest najlepszy wybór - choć i tak lepszy niż np. zwykłe trampki. Raz, że buty do biegania używane na zewnątrz trzeba by za każdym razem czyścić. A dwa, że w butach do biegania inaczej wygląda amortyzacja. Jak się chce w takich butach iść na bieżnię, to spoko, ale już np. przy przysiadach z obciążeniem to będzie robić różnicę.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 10:05   #12
LisicaAnia
Raczkowanie
 
Avatar LisicaAnia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Witajcie

W jakich butach ćwiczycie? Chodzi mi o ćwiczenia wydolnościowe typu wykroki, wyskoki, deska. Potrzebuje butów, które nie będą się ślizgać po panelach na sali. Np. robiąc deskę i deskę bokiem ślizgają mi się buty Macie jakieś sprawdzone?
__________________
Don't forget to love yourself
LisicaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 13:56   #13
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Dobrze dopasowane, twarda, dość sztywna i niezbyt gruba podeszwa, wzmocniony przód.
Polecam Reebooki Zrated albo Zlux- jest kilka różnych modeli, bardzo fajne, wygodne i funkcjonalne na siłce.
Ja mam te i jestem mega zadowolona: http://esklep.intersport.pl/pl/produ...-zlux-w-m40590
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 13:58   #14
boykot
Raczkowanie
 
Avatar boykot
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

jakieś na podeszwie antypoślizgowej, takiej halowej.... A jak masz maty na sali, to może takie jakby baletki ze skórzaną podeszwą?
boykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 10:22   #15
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

A co sądzicie o tych butach?
http://allegro.pl/a146-c-buty-do-bie...947321930.html

Wiem, że są tanie i może dziadowe ale kształt chyba ok.
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 13:03   #16
LisicaAnia
Raczkowanie
 
Avatar LisicaAnia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

No te reeboki są chyba niezłe, ważne, żeby miały gumowane elementy na podeszwie. a coś z nike używałyście? tam też mają profesjonalne zastosowania do treningu.
__________________
Don't forget to love yourself
LisicaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 14:41   #17
Tynaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Talking Stanik sportowy

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, który stanik sportowy będzie lepszy. Znalazłam dwa w tej samej cenie, które by mi odpowiadały, lecz nie wiem, który wybrać:
1) https://www.sklepmartes.pl/kobieta/2...e_biscay_green

2)https://www.360sklep.pl/iq-pro-train...ik-do-biegania

Różnią się od siebie tym, że ten drugi ma wkładki. Za wszelkie rady dziękuje
Tynaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:51   #18
bastylianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 187
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Nie martw się, pierwszy raz na siłowni wcale nie jest taki zly jakby się mogło wydawać! jak sama szłam pierwszy raz to przeszukiwalam internet i przeżywałam, zeby nie zrobic z siebie idioty a teraz idę, cwicze i sama z siebie sie smieje jak wspominam jak to bylo co do pytania to u mnie problem minimalizuje porządna odzież termoaktywna, ja kupuje akurat z rough radical, bo jest tanio a materiał się nie kosmaci i pasują mi wzory Dodatkowo od jakiegoś roku używam tylko antyperspirantów robionych w domu, z sody i oleju kokosowego, wiem, ze brzmi jak jakieś szamaństwo, ale działa i naprawde nie wiem co to znaczy spocić się
__________________
- Człowiek może zawrócić, jeśli się boi.
- Nie w połowie wędrówki.
Aparatka!
13.06.2009
bastylianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 14:20   #19
Mals
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 17
Dot.: Jak ubrać się na siłownie?

Zestaw bokserka + legginsy będzie w sam raz na pierwszą przygodę z siłownią. Z czasem sama zobaczysz, w czym Ci jest wygodnie. A co do bokserek właśnie, to wybierz taką z oddychającego materiału, to nie będziesz czuła się niekomfortowo Ja ćwiczę w bokserkach marki Cuna i jak dla mnie są doskonałe nawet na bardzo intensywne treningi.
Mals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-06 15:20:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.