Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-04, 16:47   #3571
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Widziałam na forach, że dziewczyny mające podobne wymiary do mnie noszą zazwyczaj mniejszy rozmiar stanika. Wydaje mi się to dziwne, ale może Ty masz tak samo i pasują na Ciebie większe rozmiary. Chociaż może akurat trafiłaś na takie modele...
Hm, no może...
Zaczęło mi się wydawać ostatnio, że po prostu sporo biustu mi się poupychało na plecach, pod pachami itd. i jak wszystko wygarnę, to mi się większy wtedy robi, stąd potrzebuję większe miseczki
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 18:32   #3572
Olitekwisienka
Raczkowanie
 
Avatar Olitekwisienka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 88
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Mam pytanie :

Czy za bra-fittnig się płaci?

Może gdzies była ta informacja, ale mi umknęła :P
__________________
- Co się stało?
- LODÓWKA JEST ZAMKNIĘTA!.... Daj śrubokręt....

64-63-62-61,5 -61-60-59-58-57-56-55-54-53-52 -51
Olitekwisienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 19:41   #3573
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Olitekwisienka Pokaż wiadomość
Mam pytanie :

Czy za bra-fittnig się płaci?

Może gdzies była ta informacja, ale mi umknęła :P
W dobrym sklepie z bielizną bra-fiterką jest ekspedientka i jest to za darmo.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 20:30   #3574
Olitekwisienka
Raczkowanie
 
Avatar Olitekwisienka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 88
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Ok, dzięki

Chciałam się upewnić
__________________
- Co się stało?
- LODÓWKA JEST ZAMKNIĘTA!.... Daj śrubokręt....

64-63-62-61,5 -61-60-59-58-57-56-55-54-53-52 -51
Olitekwisienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 21:38   #3575
Lidzia007
Zadomowienie
 
Avatar Lidzia007
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Skrawek nieba...
Wiadomości: 1 417
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Hej, pisałam tu w lipcu lub sierpniu i wtedy też kupiłam swój piwerwszy porządny biustonosz. Z obliczeń wyszło mi wtedy 65B czy to możliwe, że mierząc się dziś wychodzi mi 65C?
__________________
21.12.2007 - mozemy sprobowac
7.12.2015 - wyjdziesz za mnie ?
21.07.2018 -


,,Nie rób drugiemu tego,
czego Ty nie chcesz sam!"
Lidzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 21:59   #3576
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lidzia007 Pokaż wiadomość
Hej, pisałam tu w lipcu lub sierpniu i wtedy też kupiłam swój piwerwszy porządny biustonosz. Z obliczeń wyszło mi wtedy 65B czy to możliwe, że mierząc się dziś wychodzi mi 65C?
Możliwe Ponoć pierś w prawidłowo dobranym biustonoszu po prostu wraca "na miejsce".
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 09:58   #3577
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Dzięki edytkano

Dziewczyny czy któraś miała stanik firmy comexim? Czy faktycznie są bardzo ścisłe? Bo weszłam na ich stronę i zaskoczyło mnie, co tam było napisane, a mianowicie, ze błędem jest zaniżanie obwodów o 5 cm, tak jak tu piszecie!
W ogóle często jak oglądam tabele rozmiarów nie ma owy tam o zanizaniu obwodów.... Przy moim 78 zazwyczaj jest, że powinnam mieć 75 a nawet 80!
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 10:18   #3578
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Dzięki edytkano

Dziewczyny czy któraś miała stanik firmy comexim? Czy faktycznie są bardzo ścisłe? Bo weszłam na ich stronę i zaskoczyło mnie, co tam było napisane, a mianowicie, ze błędem jest zaniżanie obwodów o 5 cm, tak jak tu piszecie!
W ogóle często jak oglądam tabele rozmiarów nie ma owy tam o zanizaniu obwodów.... Przy moim 78 zazwyczaj jest, że powinnam mieć 75 a nawet 80!
Ja przeglądałam balkonetkę pod kątem comeximu, bo właśnie się przymierzam do niego, i z tego co widziałam to mają ścisłe modele. Z kolei któraś z wizażanek pisała niedawno na tym wątku, że na 78 wzięła 70-tkę i jest dobra.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 11:08   #3579
mitomanka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

hey. mam problem, bo mimo, że wyliczyłam sobie kalkulatorem rozmiar stanika (przypominam 65FF) to nie bardzo dobry znaleźć. na necie znalazłem jeden 65 i zamówiłam. co się okazało? wrzuciłam do pralki i po pierwszym praniu wygląda jak szmata... :/ proszę mimo stanikowej mapy świata czy któraś z Was może mi doradzić bieliznę, która się nie będzie tak rozciągać i niszyczyć? mimo stanikowej mapy świata... nie chcę drugi raz wydać pieniędzy na marne :/
mitomanka6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 12:56   #3580
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez mitomanka6 Pokaż wiadomość
hey. mam problem, bo mimo, że wyliczyłam sobie kalkulatorem rozmiar stanika (przypominam 65FF) to nie bardzo dobry znaleźć. na necie znalazłem jeden 65 i zamówiłam. co się okazało? wrzuciłam do pralki i po pierwszym praniu wygląda jak szmata... :/ proszę mimo stanikowej mapy świata czy któraś z Was może mi doradzić bieliznę, która się nie będzie tak rozciągać i niszyczyć? mimo stanikowej mapy świata... nie chcę drugi raz wydać pieniędzy na marne :/
ja staniki piorę ręcznie
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 14:44   #3581
marilyn monroe
Zadomowienie
 
Avatar marilyn monroe
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

ja już drugi rok nosze odpowiednie staniki a ostatnio w lumpku dopadłam freye,na dodatek mój rozmiar za całe 3 zł
marilyn monroe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 14:51   #3582
Lidzia007
Zadomowienie
 
Avatar Lidzia007
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Skrawek nieba...
Wiadomości: 1 417
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2416908 2]Możliwe Ponoć pierś w prawidłowo dobranym biustonoszu po prostu wraca "na miejsce".[/QUOTE]

__________________
21.12.2007 - mozemy sprobowac
7.12.2015 - wyjdziesz za mnie ?
21.07.2018 -


,,Nie rób drugiemu tego,
czego Ty nie chcesz sam!"
Lidzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 21:02   #3583
Kicur
Raczkowanie
 
Avatar Kicur
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin/ odchłań medycyny
Wiadomości: 101
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Dzięki edytkano

Dziewczyny czy któraś miała stanik firmy comexim?
ostatnio mierzyłam w sklepie stacjonarnym model Jade Comexim i nie był za ścisły, a wzięłam mój normalny rozmiar, czyli 65f, a z effuniaków np. muszę celować bardziej w obwód 70, więc chyba Comexim nie jest aż tak ścisły, ze jaki chciałby uchodzić ostatecznie nie zdecydowałam się na zakup, bo fiszbiny trochę odstawały od mostka mimo dobrej miski, chociaż pani mówiła, że czasem może tak być [a szczerze to dlatego, że poluję na któryś z effuniakowych straplessów, a w tym sklepie nie było dla mnie rozmiaru]

a wogóle to piszę tu pierwszy raz, chociaż czytam już od jakiegoś czasu idealnie dopasowany stanik noszę od wiosny jakoś i nie wyobrażam sobie, że miałabym wrócić do tych, które nosiłam wcześniej noszę 65f przy wymiarach 70/87 (ściśle pod/luźno w), mam stosunkowo mały biust, więc ten obwód jest dla mnie optymalny kiedyś, w czasach gdy byłam jeszcze młoda i głupi, pani w sklepie powiedziała mi, że 75c mi nie poda, bo ja mam "co najwyżej b, a bardziej prawdopodobne, że a" obwodu nie negowała ciekawe, co by powiedziała teraz

wielką pracę tu odwalacie... mam nadzieję, że dzięki Wam i Lobby uda mi się przekonać moją przyjaciółkę, żeby założyła dobry stanik... trzymajcie kciuki, bo póki co twierdzi, że "d nosić nie chce" ( a nosi jedyne i słuszne 75c)
__________________
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, bo wiedza jest ograniczona.' A.Einstein
Kicur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 23:31   #3584
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

up
Cytat:
Napisane przez ola_gie Pokaż wiadomość
Mógłby mi ktoś doradzić w sprawie stroju kąpielowego?

Znalazłam dwa modele Panache i tak rozmyślam (chodzi o jednoczęściowe). Moje wymiary to 66/82. Ostatnio kupiłam stanik Miss Mandalay w rozmiarze 65D. Jeden ze strojów kąpielowych jest dostępny w tym właśnie rozmiarze, a drugi 65DD, ale jest zaznaczone, że to model małomiskowy i zaleca się wzięcie rozmiar większego, więc powinien też pasować. Mogę ryzykować, czy lepiej nie?
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 09:16   #3585
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Dzięki edytkano

Dziewczyny czy któraś miała stanik firmy comexim? Czy faktycznie są bardzo ścisłe? Bo weszłam na ich stronę i zaskoczyło mnie, co tam było napisane, a mianowicie, ze błędem jest zaniżanie obwodów o 5 cm, tak jak tu piszecie!
W ogóle często jak oglądam tabele rozmiarów nie ma owy tam o zanizaniu obwodów.... Przy moim 78 zazwyczaj jest, że powinnam mieć 75 a nawet 80!
Co do Comeximu - podobno ich niektóre modele są faktycznie ścisłe. Ale właśnie - podobno i niektóre. I nie wiem, czy na 78 będą tak samo ścisłe jak na 68...

Natomiast ściśliwość, to osobna cecha. Jeśli ze strony Ewy Michalak wyjdzie Ci 80-tka, to tak, tam to będzie właściwy obwód. Bo tutaj już wiemy, że to na pewno ściśliwce. Taki wyjątek.

Ale z drugiej strony istnieje cały tłum firm, o których ściśliwości nic nam nie wiadomo, a niektóre nawet słyną z rozciągliwości. A tak samo radośnie i to od lat, sugerują 80-tkę na 78. To ich tabelki są... o kant stołu potłuc.

Edytowane przez Maith
Czas edycji: 2011-01-06 o 09:23
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 16:08   #3586
Hometown
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 30
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Odważyłam się tutaj napisać na forum. Otóż od dawna mam kompleks wielkości biustu , czuję się tak z tym fatalnie że czasami mam ochotę sobie coś zrobić ;| Chociaż szybko się otrząsam jak racjonalnie myśląca osoba .
Próbowałam ze stanikami zmniejszającymi itd tylko na początku kupowałam za duży obwód 75 gdzie moje wymiary pod biustem to 73 , więc po paru dniach noszenia robił się totalnie luźny , później wybrałam się do takiego sklepu z braffiterką, ale ogólnie w tym staniku co mi dobrała czuję się dość dziwnie biust jakby wyglądał na x2 większy niż w tych poprzednich stanikach.. Nie wiem może macie jakieś doświadczenia w dobieraniu staników ,które optycznie zmniejszają biust . Tak jak pisałam bardzo mi na tym zależy bo wpędza mnie ten kompleks w depresję i czuje się mało atrakcyjna
Ciągle myślę o operacji ale niestety w tym czasie nie jest możliwa bo zostało mi jeszcze 1,5 roku do skończenia studiów.. przy Tym niedługo 1 obrona.. Pozdrawiam serdecznie i liczę na szybką odpowiedź
Hometown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 00:20   #3587
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Hometown Pokaż wiadomość
Odważyłam się tutaj napisać na forum. Otóż od dawna mam kompleks wielkości biustu , czuję się tak z tym fatalnie że czasami mam ochotę sobie coś zrobić ;| Chociaż szybko się otrząsam jak racjonalnie myśląca osoba .
Próbowałam ze stanikami zmniejszającymi itd tylko na początku kupowałam za duży obwód 75 gdzie moje wymiary pod biustem to 73 , więc po paru dniach noszenia robił się totalnie luźny , później wybrałam się do takiego sklepu z braffiterką, ale ogólnie w tym staniku co mi dobrała czuję się dość dziwnie biust jakby wyglądał na x2 większy niż w tych poprzednich stanikach.. Nie wiem może macie jakieś doświadczenia w dobieraniu staników ,które optycznie zmniejszają biust . Tak jak pisałam bardzo mi na tym zależy bo wpędza mnie ten kompleks w depresję i czuje się mało atrakcyjna
Ciągle myślę o operacji ale niestety w tym czasie nie jest możliwa bo zostało mi jeszcze 1,5 roku do skończenia studiów.. przy Tym niedługo 1 obrona.. Pozdrawiam serdecznie i liczę na szybką odpowiedź
Owszem, mamy doświadczenia.
O tak zmienia się wygląd dużego biustu po przejściu ze źle dobranego stanika na dobrze dobrany.
Masz wyraźnie napisane, kiedy dobrze, kiedy źle.

Warto też zajrzeć na Lobby Biuściastych i poczytać tam m.in. wątek "Co mi dała zmiana rozmiaru stanika"

Natomiast czego NIE należy robić, to nabierać się na tzw. minimisery. One niczego nie pomniejszają, tylko upodabniają całą figurę do klocka.

A Ty potrzebujesz tylko:
-NAPRAWDĘ prawidłowo dobranego stanika
-ubrań uwzględniających większy biust (od tego są polskie BiuBiu i brytyjskie Bravissimo, czyli jak wiesz, gdzie szukać, to ten problem też już praktycznie nie istnieje
-poznania tłumu inteligentnych, genialnych, biuściastych kobiet, które cały czas zmieniają i świadomość konsumencką i rynek bieliźniany w Polsce (po to podlinkowałam Ci Lobby Biuściastych)

Chyba że się mylę i masz po prostu zaburzony obraz swojej osoby. Wtedy potrzebny będzie jeszcze dobry psycholog. Ale zaczęłabym od opcji minimum.

Na marginesie - nie podałaś nam swoich wymiarów i rozmiaru stanika dobranego na nie przez bra-fitterkę. Może tu tkwi problem?
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 09:34   #3588
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Hometown Pokaż wiadomość
Odważyłam się tutaj napisać na forum. Otóż od dawna mam kompleks wielkości biustu , czuję się tak z tym fatalnie że czasami mam ochotę sobie coś zrobić ;| Chociaż szybko się otrząsam jak racjonalnie myśląca osoba .
Próbowałam ze stanikami zmniejszającymi itd tylko na początku kupowałam za duży obwód 75 gdzie moje wymiary pod biustem to 73 , więc po paru dniach noszenia robił się totalnie luźny , później wybrałam się do takiego sklepu z braffiterką, ale ogólnie w tym staniku co mi dobrała czuję się dość dziwnie biust jakby wyglądał na x2 większy niż w tych poprzednich stanikach.. Nie wiem może macie jakieś doświadczenia w dobieraniu staników ,które optycznie zmniejszają biust . Tak jak pisałam bardzo mi na tym zależy bo wpędza mnie ten kompleks w depresję i czuje się mało atrakcyjna
Ciągle myślę o operacji ale niestety w tym czasie nie jest możliwa bo zostało mi jeszcze 1,5 roku do skończenia studiów.. przy Tym niedługo 1 obrona.. Pozdrawiam serdecznie i liczę na szybką odpowiedź
Jesteś na pewno bardzo atrakcyjną kobietą, jedyne czego Ci trzeba to dobrze dobrany biustonosz. Nie waż się, żadnych operacji
Podaj swoje wymiary i oblicz swój rozmiar, to pierwszy krok do sukcesu.
Zajrzyj na balkonetkę, tam jest mnóstwo dużobiuściastych, wspaniałych kobiet, które doceniają swoje atuty.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 11:04   #3589
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Zamowilam sobie moj pierwszy dopasowany stanik (M&S). Moje wymiary to 81/82 w biuscie i 67 ciasno pod. Zgodnie z kalkulatorem wzielam 60DD. Stanik jest sliczny, miseczka dobra tylko strasznie miazdzy mi zebra Nie wytrzymalam w nim calego dnia, na drugi mialam jeszcze slady od fiszbin. Czy obwod ma az tak cisnac? Do tej pory nosilam 75, wiec na pewno nie jestem przyzwyczajona, ale to co opisalam to chyba lekka przesada?
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 12:07   #3590
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Zamowilam sobie moj pierwszy dopasowany stanik (M&S). Moje wymiary to 81/82 w biuscie i 67 ciasno pod. Zgodnie z kalkulatorem wzielam 60DD. Stanik jest sliczny, miseczka dobra tylko strasznie miazdzy mi zebra Nie wytrzymalam w nim calego dnia, na drugi mialam jeszcze slady od fiszbin. Czy obwod ma az tak cisnac? Do tej pory nosilam 75, wiec na pewno nie jestem przyzwyczajona, ale to co opisalam to chyba lekka przesada?
Mamy też różną ściśliwość. Wśród sześćdziesiątek zdarzają się też osoby, które na 67 będą potrzebowały 65-ek. Z tych samych modeli, z których osoba o obwodzie 77 i tej samej ściśliwości weźmie 70. Po prostu Ty całościowo masz mniej centymetrów. Co nie zmienia faktu, że istnieją też sześćdziesiątki o większej ściśliwości i one w brytyjczykach na 67 biorą 60-tki i dopiero wtedy jest ok.

Może warto go wymienić na 65C?
Tylko właśnie, czy C...
Piszesz, że normalnie nosiłaś 75-tki...
Jakie? Ponieważ najmniejsze 75-tki, 75AA są na 86 cm, to muszę Cię zapytać, czy nosiłaś te 75-tki jakichś przewidywalnych firm? (nie bazarkowe) i czy nie odbierałaś ich jako o z 2 miski za dużych? Uwzględniając i za szerokość obwodu i miseczek, powinnaś się w nich totalnie topić.

Zatem być może Twój biust jest po prostu większy niż to wynika z tabelki.
I wtedy wzięcie nawet prawidłowego obwodu mogło po prostu pokazać zamałość miseczki. A za małą miseczkę często odczuwamy jako ciasny obwód.
W tej sytuacji:
-spróbuj najpierw świadomie ocenić sam obwód, mierząc go z miseczkami na plecach (ale na nieobolałe ciało). Jeśli nie będzie aż tak ciasny jak założony prawidłowo, to podejrzenie pada na miseczki
-przelicz sobie spokojnie i przemyśl to, co nosiłaś wcześniej i ustal, czy Ty przypadkiem nie potrzebujesz większej miseczki, niż Ci to wypada z tabelki
-mierząc wygarniaj zawsze prawidłowo, w pochyleniu, biust aż spod pach, żeby usunąć próby wjeżdżania piersi pod obwód

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez mitomanka6 Pokaż wiadomość
hey. mam problem, bo mimo, że wyliczyłam sobie kalkulatorem rozmiar stanika (przypominam 65FF) to nie bardzo dobry znaleźć. na necie znalazłem jeden 65 i zamówiłam. co się okazało? wrzuciłam do pralki i po pierwszym praniu wygląda jak szmata... :/ proszę mimo stanikowej mapy świata czy któraś z Was może mi doradzić bieliznę, która się nie będzie tak rozciągać i niszyczyć? mimo stanikowej mapy świata... nie chcę drugi raz wydać pieniędzy na marne :/
Nie podałaś tu firmy, a to chyba w tej kwestii jest kluczowe.
Generalnie porządna firma powinna przyjąć reklamację.

Oczywiście generalnie bieliznę należy prać ręcznie, ale ja np. Effuniaki, Freye, R&P czy Kalyani normalnie wrzucam do pralki. Tylko na bezpieczny program. Tzw. pranie ręczne, a ostatecznie na nie więcej niż 40 stopni.

Na marginesie nie rozumiem 3 kwestii w Twoim poście:

-co ma rozmiar stanika do niszczenia w praniu? Czy myślisz, że taki sam stanik w rozmiarze np. 80B by się nie zniszczył?

-co ma stanikowa mapa (zawierająca, jak to mapa, sklepy stacjonarne) do zniszczenia się w praniu stanika kupionego w necie?

-piszesz, że wyszło Ci 65FF a w necie znalazłaś jeden 65. Z inną miseczką?

Edytowane przez Maith
Czas edycji: 2011-01-07 o 12:17
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 17:28   #3591
weraxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Mam pytanie co do stanikowej mapy świata - czy w każdym z tych sklepów stacjonarnych oznaczonych na mapie można liczyć na poradę braffitterki czy tylko w niektórych? Konkretniej chodzi mi o sklep znajdujący się przy metrze centrum
weraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 20:41   #3592
aniela40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 390
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

a macie coś ciekawego dla przyszłej mamy gdzie biust teraz boli i "rośnie " ?
__________________
Aniołek 28.06.2010



aniela40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 21:23   #3593
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

witajcie trafiłam na Wasz wątek przypadkowo, ale bardzo się cieszę, że go odkryłam. od jakiegoś czasu mam problem z doborem stanika ma podstawie zamieszczonych kalkulatorów wyszedł mi rozmiar 60E przy wymiarach 83/64 ( w biuście na luźno/ pod biustem na ciasno). przeglądam zamieszczone strony sklepów internetowych i chciałabym kupić jakiś dobry biustonosz dla siebie. możecie coś polecić? pozdrawiam
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 22:06   #3594
Hometown
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 30
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Jesteś na pewno bardzo atrakcyjną kobietą, jedyne czego Ci trzeba to dobrze dobrany biustonosz. Nie waż się, żadnych operacji
Podaj swoje wymiary i oblicz swój rozmiar, to pierwszy krok do sukcesu.
Zajrzyj na balkonetkę, tam jest mnóstwo dużobiuściastych, wspaniałych kobiet, które doceniają swoje atuty.
Oczywiście znam wszystkie fora , a także balkonetkę i nie raz tam zaglądałam .
Stanik niby też mam dobrany przez brafitterkę, ale nie czuję się w nim komfortowo wydaje mi się że powiększa mój biust a do tego robi nieciekawy profil :|
Niedługo planuje przejść się do jakiegoś innego sklepu i coś pooglądać bo ten co mi dobrała stanik to Panache balkonetka .
A co moich wymiarów to 73-74 mierzone ciasno i luźno 103 , wyszło mi 65 I .
Do psychologa też mam zamiar się przejść , niedługo mam nawet wizytę ale na pewno nie będę rozmawiała o nieakceptacji własnego ciała a właściwie jednej części.. (:nie :
Hometown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 22:12   #3595
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez aniela40 Pokaż wiadomość
a macie coś ciekawego dla przyszłej mamy gdzie biust teraz boli i "rośnie " ?
Przede wszystkim mamy ostrzeżenie.
Nie daj się nabrać na tzw. staniki "rosnące wraz z biustem".
W rzeczywistości pod tą wdzięczną nazwą wciska się kobietom w ciąży koszmarki, gdzie rozciągliwe jest dosłownie wszystko. Nie tylko ramiączka i obwód, ale nawet miseczki.
W efekcie biust (już i tak bolący, rosnący, szczególnie potrzebujący stabilnego podtrzymania) jest wkładany w system zmieniający go w kulkę od jojo. Ponieważ te staniki same wywołują podskakiwanie. Wiem co mówię, miałam coś takiego do spania. Przed wstaniem z łóżka musiałam go zdjąć, ponieważ mój biust goły tak nie podskakiwał a w tym czymś owszem.

Zainteresuj się też wątkami karmnikowymi na Lobby Biuściastych
Wątków dotyczących biustonoszy w ciąży jest na Lobby więcej, można je znaleźć za pomocą wyszukiwarki.

Generalnie kobiety w ciąży nie przestawiają się koniecznie na bawełniane bezfiszbinowce. Owszem, ponieważ zakończenia kanalików mogą być trochę poza biustem, to warto pomyśleć wtedy o stanikach z szerszymi fiszbinami, jak np. Panache, czy moim zdaniem o wiele od nich wygodniejsze Kalyani. Generalnie warto zainteresować się rozmiarem chociaż zbliżonym do prawdziwego na tyle, żebyś miała jakiekolwiek podtrzymanie. Dobrym pomysłem może być sprawdzenie, co było wysoko oceniane w konkursie na Wygodniczka wszechczasów na Stanikomanii, tylko tam najwyżej ocenione były akurat wąskofiszbinowe Effuniaki. Ale nie tylko o nich była tam mowa.

Wiadomo, że biust może Ci jeszcze urosnąć, dlatego po prostu warto przyjąć, że w czasie ciąży kilka razy trzeba zmieniać rozmiar stanika.
Owszem jest to jakiś koszt, ale na pewno mniejszy niż rozpaczliwe wydawanie potem majątku na kremy-cud, licząc że one podniosą biust opadnięty wskutek złego traktowania podczas ciąży i karmienia.

Zainteresuj się też kwestią spania w staniku (ale wygodnym i bez fiszbin, może być też tylko podtrzymujący topik) żeby chronić biust też w nocy przed rozjeżdżaniem się na boki.
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 22:22   #3596
Hometown
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 30
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

[QUOTE=Maith;24215778]Owszem, mamy doświadczenia.
O tak zmienia się wygląd dużego biustu po przejściu ze źle dobranego stanika na dobrze dobrany.
Masz wyraźnie napisane, kiedy dobrze, kiedy źle.

Warto też zajrzeć na Lobby Biuściastych i poczytać tam m.in. wątek "Co mi dała zmiana rozmiaru stanika"

Dziękuję za strony ale widziałam je już nie raz , czasami zdołowana czytam wieczorami Jestem chyba wyedukowana pod tym względem . Nie pisałabym gdyby to było takie proste bo uwielbiam być anonimowa.
Nie wiem naprawdę jak sobie pomóc z tym wszystkim bo naprawdę nie mam siebie za tępą kobietę , która skupiałaby na sobie całą swoją uwagę .
Czasami cały miesiąc jest dobrze a czasami przychodzą takie dni że ryczę chociaż i tak wiem że to nic nie zmieni a sprawi, że poczuję się gorzej. Może faktycznie dobry stanik byłby idealny tylko każdy stanik to wydatek w sklepie koło 160 zł , przynajmniej w moim mieście . Na początku w sklepie kiedy babka mi mówi że dobrze leży to biorę , ale później totalnie mi sie nie podoba a wręcz noszenie go dołuje mnie..
Nie wiem dlaczego tak mam, ale po prostu przez piersi czuję się gorsza..
Hometown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 23:29   #3597
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Hometown - też nie wiem, nie jestem psychologiem...
Wiem, że niezależnie od rozmiaru biustu część kobiet się zakompleksia, praktycznie pod dowolnym pretekstem. A to za mały, a to za duży, a to otoczki nie takie. Powód w gruncie rzeczy nie ma znaczenia...
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 08:06   #3598
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

a jaki fason biustonosza dla osoby w kurzą klatką piersiową? Nic nie chce dobrze leżeć, a co lezy w miare dobrze uwiera mostek.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 11:23   #3599
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Dzięki edytkano

Dziewczyny czy któraś miała stanik firmy comexim? Czy faktycznie są bardzo ścisłe? Bo weszłam na ich stronę i zaskoczyło mnie, co tam było napisane, a mianowicie, ze błędem jest zaniżanie obwodów o 5 cm, tak jak tu piszecie!
W ogóle często jak oglądam tabele rozmiarów nie ma owy tam o zanizaniu obwodów.... Przy moim 78 zazwyczaj jest, że powinnam mieć 75 a nawet 80!
Jak pisalam pare postow wstecz - kupilam Comexim Agua verde 70HH na wymiary 77 ciasno pod (ale naprawde ciasno) i 100 w biuscie. Mialam go juz 2 dni na sobie i jedno co mi troche przeszkadzalo to lekko gryzaca koronka w miseczkach ale po chwili juz tego nie czulam.
Jak dla mnie miseczki powinny byc podszyte jakas cieniutka siateczka bo cialko wchodzi w dziurki koronki i to odczuwalam jako gryzienie. Ale ja delikatna jestem

Co do ich tabelki to nie kupowalam wedlug niej tylko przymiezalam w sklepie, potem zobaczylam co wypisuja na stronie internetowej.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 11:42   #3600
Hometown
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 30
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maith Pokaż wiadomość
Hometown - też nie wiem, nie jestem psychologiem...
Wiem, że niezależnie od rozmiaru biustu część kobiet się zakompleksia, praktycznie pod dowolnym pretekstem. A to za mały, a to za duży, a to otoczki nie takie. Powód w gruncie rzeczy nie ma znaczenia...
hmmm mi tylko przeszkadza rozmiar
chciałabym mieć dużo mniejsze , tak D i byłabym happy
Hometown jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.