Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-23, 19:56   #4051
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez motacilla Pokaż wiadomość
Jet-peel jest podobno jak mikrodermabrazja, tylko lepsze dla skóry z problemami naczynkowymi (jak u mnie), bo nie ma takiego czysto mechanicznego złuszczania. No i zabieg jest też polecany przy terapii trądziku, podobno redukuje ilość wyprysków i działa odkażająco na skórę (to co złuszcza skórę to strumień powietrza wymieszanego ze sterylną solą fizjologiczną, a głowica nie dotyka twarzy). Pierwotnie w ogóle sprzęt był opracowany do oczyszczania i przyspieszania leczenia ran

Z biochemicznej strony - dostałam od koleżanki trochę oleju monoi, pachnie obłędnie (choć nie wiem czy długofalowo nie za mocno). Jest polecany do skóy suchej, więc bałam się go nałożyć na twarz, jak na razie testuję na dłoniach - wygładziły się i skórki praktycznie zniknęły
Oooo to coś dla mnie w takim razie. Ja trądziku nie mam, jedyne co to te okropne wągry, które potrafią zamienić się w pryszcza kiedy w nich grzebie, a niestety zdarza mi się czasem. A ponieważ nie umiem tego zrobić, robią mi się rany. Skoro ten zabieg był stworzony do gojenia ran to ja już go kocham Po świętach się wybiorę do dermatologa i zapytam co sądzi na ten temat tzn. czy dla mojej skóry będzie odpowiedni i nie zrobi mi krzywdy.


Co do serum flavo C, ja serum robię sama, z mazideł mam sproszkowaną wit C, dodaje ją do wody do iniekcji i do tego wit E. Do tej pory miałam dziwne przeżycia z tym serum, bo moje wągry wręcz biły po oczach, byłt tak widoczne, na domiar złego skóra wyglądała na bardzo nierówną. ALE zmniejszyłam znacznie ilość wit E i problem jakby zniknął tzn. póki co nie widzę tego efektu. Wcześniej do serum dodawałam jeszcze lecytynę, ale zrezygnowałam z niej. Zastanawiam się czy by nie zrezygnować zupełnie z wit E.

Za to serum z wit B robi mi jakieś psikusy ostatnio. Cera wygląda po nim strasznie, tzn. nierówno. A wieczorem wągry wszystkie są bardzo widoczne, czyli dzieje się to co wcześniej miałam po wit C. Z tym, że wit B do tej pory nie robiła mi takich przykrych niespodzianek. Wręcz wielbiłam to serum. Nie wiem co się dzieje....
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 22:08   #4052
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Za to serum z wit B robi mi jakieś psikusy ostatnio. Cera wygląda po nim strasznie, tzn. nierówno. A wieczorem wągry wszystkie są bardzo widoczne, czyli dzieje się to co wcześniej miałam po wit C. Z tym, że wit B do tej pory nie robiła mi takich przykrych niespodzianek. Wręcz wielbiłam to serum. Nie wiem co się dzieje....
A jakie serum stosujesz? Rozumiem, że chodzi o witaminę B3?
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 22:41   #4053
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość

To koniecznie musisz wypróbować - na pewno zmienisz zdanie Ja teraz wręcz boję się jakichkolwiek kremów (nawet z BU), bo tyle tam niewiadomych składników, a z olejem prosta sprawa Są oleje, które wchłaniają się do matu, choćby z odrobiną HA, np. malinowy z BU, konopny, orzech włoski z mazideł i wiele innych. Niejednokrotnie np. ok godzinę po aplikacji wręcz czuję potrzebę, żeby coś dołożyć - wieczorem.
A dla cery mojej - wiek 19 lat - czy mogłybyście polecić mi jakieś absolutnie dobre substancje na buzię.. oto jaka jest - ostatnio poszarzała, skłonna do kaszaków i od czasu do czasu do większej krostki, przede wszystkim bardzo ściągnięta, raczej sucha...
na początku przez 2 lata używałam nivea visage young calutką seię. teraz teraz... używam niezadowalającego mnie żelu oriflame winogronowego antyoksydacyjnego oraz z tej samej serii kremu na dzień, czasami również [głownie na noc] nakładam gęsty tłusty Ziaja Kakaowy krem. tonik? ostatnio garnier 2% kwas salicylowy.

idzie pełnia lata, chcę zrezygnować z nakładania podkładu na buźkę i zacząć stosowac naturalne składniki, błagam dziewczyny o odzew! błagam o poradę co-i-jak żebym mogła zacząć rozsądnie dbać o swoją cerę
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 23:27   #4054
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
A jakie serum stosujesz? Rozumiem, że chodzi o witaminę B3?
Tak, mam witaminę b3 sproszkowaną z mazideł. Łączę ją z woda do iniekcji. Nic nie dodaję. Nie wiem co się stało. Ogólnie moja cera teraz przechodzi jakiś kryzys. Dziwi mnie jedynie to, że szkodzą jej preparaty, które do tej pory nie robiły żadnej krzywdy, a wręcz pomagały.
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 09:29   #4055
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A dla cery mojej - wiek 19 lat - czy mogłybyście polecić mi jakieś absolutnie dobre substancje na buzię.. oto jaka jest - ostatnio poszarzała, skłonna do kaszaków i od czasu do czasu do większej krostki, przede wszystkim bardzo ściągnięta, raczej sucha...
na początku przez 2 lata używałam nivea visage young calutką seię. teraz teraz... używam niezadowalającego mnie żelu oriflame winogronowego antyoksydacyjnego oraz z tej samej serii kremu na dzień, czasami również [głownie na noc] nakładam gęsty tłusty Ziaja Kakaowy krem. tonik? ostatnio garnier 2% kwas salicylowy.

idzie pełnia lata, chcę zrezygnować z nakładania podkładu na buźkę i zacząć stosowac naturalne składniki, błagam dziewczyny o odzew! błagam o poradę co-i-jak żebym mogła zacząć rozsądnie dbać o swoją
cerę
Sylvia też mam 19 lat i niedawno przestawiłam się na naturę. zawsze miałam jakieś problemy z cerą,ale były okresy ,że nie było na niej nic.Aktualnie wyskakuje mi tego trochę zwłaszcza na brodzie/przy ustach/żuchwa , ponieważ jest to uwarunkowane migdałami , kt óre są do wycięcia.
Nic co używasz nie jest godne Twojej skóry,gdyż nie są to dobre produkty poz względem składów.
Mam mieszaną skórę , więc nie mogę się wypowiedzieć w sprawie Twojej suchej ,ale polecam Ci na początku prostą pielęgnację,którą potem sobie uzupełnisz. Do mycia: np.żel z Babydream myjący , żel z algami dr.Scheller , olejek myjący z BU lub naturalne mydła (ja mam Alepii) . Później jako II faza mycia może sprawdzić się glinka,ale obejdzie się myślę,chociaż p[rzy szarej cerze byłaby ok. Jako tonik sprawdziłby się hydrolat np. z róży w Twoim przypadku z BU - ja zamawiam oczar . Pod krem rano można kłaść olejek drzewa herbacianego ( z apteki np. Kej ,nie polecam firmy avicenna) , jako krem na rano hmmm nie wiem co do Twojej cery.Ja używam Lavera miętowy,ale mógłby za słabo Cię nawilżać może jakiś scheller albo nowy AA eco nawilżający ? na wieczór te same myjące + oliwka np BB do mywania oczu i jakiś olejek zamiast kremu , a kilka razy w tyg. koniecznie Dermogal A+E do Twojej cery (w aptekach lub SP ok11zł).
Podkład najlepiej mineralny lub jakiś w płynie np Lavera.
Pamiętaj ,że kosm. naturalne trochę potrzebują na działanie i rozkręcenie,więc nie wiem jak do lata się rozwinie Pomyśl też o naturalnej pielęgnacji reszty ciała (polecam szampony i odżywki Alterra-Rossmann , oliwki do ciała BB )

Pozdrawiam , mam nadzieję ,że trochę pomoglam
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 10:40   #4056
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Bardzo pomogłaś, bardzo kochana!! zapiszę sobie Twój re do notatki i po świętach na łooowy. Mam pytanie, czy te mydełka znajdę również w rossmanie? czy BU to najlepsza opcja zamawiania takich skarbów online [tzn asortyment jest pełen chyba, rozglądałam się.. i cenowo wychodzi najlepiej porównując np z mazidłami,zsk?] :kwiatek-dziekuje:
te kosmetyki z drShelera są nietanie, a podkłady to fakt - najlepiej lejące mi służą!!! trafiłaś w dziesiątkę chyba, ale jak już będę po spróbowaniu to dam znać jak jest. podkłady mineralne - chodzilo Ci moze o LUMIERE? hm...

o włosy dbam już naturalnie od prawie roku
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 16:17   #4057
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Bardzo pomogłaś, bardzo kochana!! zapiszę sobie Twój re do notatki i po świętach na łooowy. Mam pytanie, czy te mydełka znajdę również w rossmanie? czy BU to najlepsza opcja zamawiania takich skarbów online [tzn asortyment jest pełen chyba, rozglądałam się.. i cenowo wychodzi najlepiej porównując np z mazidłami,zsk?] :kwiatek-dziekuje:
te kosmetyki z drShelera są nietanie, a podkłady to fakt - najlepiej lejące mi służą!!! trafiłaś w dziesiątkę chyba, ale jak już będę po spróbowaniu to dam znać jak jest. podkłady mineralne - chodzilo Ci moze o LUMIERE? hm...

o włosy dbam już naturalnie od prawie roku

To mydełko,o którym mówiłam ,że uzywam w Rossie niedostępne (biolander.com) ,ale znajdziesz tam do mycia inne cuda np żel do mycia Babydream.Jeśli zamierzasz zamówić coś na BU to może do mycia olejek ? Minerałów mnóstwo na rynku , jedne gorse drugie lepsze,ja mam doświadczenie tylko z edm i jadwigą , ostatnio bardzo mnie denerwują minerałki,chce coś w płynie ,ale jestem blada,więc nieszybko coś znajde. A Lumiere też ma mnieralne,Seige właśnie nas kusi nimi
może tez sie skusze , na all. próbki b. tanie
Cyli włosy już Ci dziękują pewnie
Pozdrawiam
ps Sylvia jesteś tegoroczną maturzystką?
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 21:54   #4058
motacilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A dla cery mojej - wiek 19 lat - czy mogłybyście polecić mi jakieś absolutnie dobre substancje na buzię.. oto jaka jest - ostatnio poszarzała, skłonna do kaszaków i od czasu do czasu do większej krostki, przede wszystkim bardzo ściągnięta, raczej sucha...
na początku przez 2 lata używałam nivea visage young calutką seię. teraz teraz... używam niezadowalającego mnie żelu oriflame winogronowego antyoksydacyjnego oraz z tej samej serii kremu na dzień, czasami również [głownie na noc] nakładam gęsty tłusty Ziaja Kakaowy krem. tonik? ostatnio garnier 2% kwas salicylowy.

idzie pełnia lata, chcę zrezygnować z nakładania podkładu na buźkę i zacząć stosowac naturalne składniki, błagam dziewczyny o odzew! błagam o poradę co-i-jak żebym mogła zacząć rozsądnie dbać o swoją cerę
Ja niestety mam cerę przetłuszczająca i się i trochę naczynkową, więc ciężko mi coś poradzić... Ale widzę wyżej całkiem sensowne porady, pozostaje wypróbować na własnej skórze

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Tak, mam witaminę b3 sproszkowaną z mazideł. Łączę ją z woda do iniekcji. Nic nie dodaję. Nie wiem co się stało. Ogólnie moja cera teraz przechodzi jakiś kryzys. Dziwi mnie jedynie to, że szkodzą jej preparaty, które do tej pory nie robiły żadnej krzywdy, a wręcz pomagały.
Ja też nie wiem co się dzieje przez ostatnie kilka dni - już myślałam, że moja skóra przyzwyczaiła się (w dobrym tego słowa znaczeniu) do biochemicznej pielęgnacji, a teraz z każdym dniem gorzej, odstawiłam chwilowo prawie wszystko, tylko filtry zostały, i dalej coraz gorzej, skóra jakoś dziwnie zaczerwieniona, wyskoczyło parę niespodzianek... A nic nowego nie wprowadzałam, żadnych zmian, podróży, nic... a tu kryzys

Naczytałam się o kosmetykach Hauschki, i o ich filozofii przywracania równowagi skórze, i teraz się zastanawiam nad wypróbowaniem. Zakupy na BU musiałam chwilowo odłożyć, bo skóra nawet ledwo toleruje hydrolat
motacilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 22:12   #4059
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

bossy.
olejek z BU jakiś polecisz? i czy one byłyby lepsze niż babydream? bo bb jest w porzadku pod prysznic, wiec i i zel na buzie pewnie sie sprawdzi. ale powiedz powiedz..

a, i racja, teraz już muszę tak jak mówi koleżanka wyżej na własnej buzi spróbować kilku produktów i modlić się, żeby przypasowały

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-04-24 o 22:14
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 23:02   #4060
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Tak, mam witaminę b3 sproszkowaną z mazideł. Łączę ją z woda do iniekcji. Nic nie dodaję. Nie wiem co się stało. Ogólnie moja cera teraz przechodzi jakiś kryzys. Dziwi mnie jedynie to, że szkodzą jej preparaty, które do tej pory nie robiły żadnej krzywdy, a wręcz pomagały.
Uwielbiam witaminę B3, moja skóra bardzo ją lubi
Cytat:
Napisane przez motacilla Pokaż wiadomość
[...]
Ja też nie wiem co się dzieje przez ostatnie kilka dni - już myślałam, że moja skóra przyzwyczaiła się (w dobrym tego słowa znaczeniu) do biochemicznej pielęgnacji, a teraz z każdym dniem gorzej, odstawiłam chwilowo prawie wszystko, tylko filtry zostały, i dalej coraz gorzej, skóra jakoś dziwnie zaczerwieniona, wyskoczyło parę niespodzianek... A nic nowego nie wprowadzałam, żadnych zmian, podróży, nic... a tu kryzys

Naczytałam się o kosmetykach Hauschki, i o ich filozofii przywracania równowagi skórze, i teraz się zastanawiam nad wypróbowaniem. Zakupy na BU musiałam chwilowo odłożyć, bo skóra nawet ledwo toleruje hydrolat
U mnie teraz coś pyli tak strasznie, że nie pomaga mi nic, co dotychczas utrzymywało moje alergie w jako takich ryzach. Nawet rodzina, która przyjechała z południa na święta cała kicha
Moja skóra obecnie jest strasznym suchelcem, mogę nakładać co pół godziny nową porcję kremu, żeby zniknął za chwilę bez śladu, a skórki nadal się pojawiają, gdzieniegdzie skorupa
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 08:48   #4061
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny,

czy orientujecie się, czy po nałożeniu Flavo-C mogę po kilku minutach żel hialuronowy z pepetydami ?
Czy lepiej nie szalec i flavo-c np na dzien a HA na noc ?
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 10:07   #4062
2sweet
Rozeznanie
 
Avatar 2sweet
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 988
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewczyny oto moja ostateczna lista
cera mieszana, raczej bez problemow, 27 lat
1)hydrolat aloesowy i oczarowy
2) maseczka morska z perlami
3) olej tamanu i rozy rdzawej
4) olejek myjacy egzotyczny
5) peeling enzymatyczny
6) serum granat
7) zestaw zel hialuronowy z alantoina i pantenolem

trpche sie pobugilam z opisami, wiec poradzcie mi prosze do czego bede potrzebowac dodatkowych buteleczek itd?
np. zel hialrunowy pisze ze to zestaw to nie potrzebuje buteleczek itd?
napiszcie co myslicie o tym zestawie kosmetykow?
dzieki wielkie
__________________
Szamanka od 30 marca 2010
Depilacja laserem Soprano XL BLU od 04.04.2015

Edytowane przez 2sweet
Czas edycji: 2011-04-25 o 10:09
2sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 10:26   #4063
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Hej dziewczyny, mam pytanie. Jak nakładacie olej na twarz solo to robicie to na suchą twarz, czy lekko wilgotną ? I czy ma to jakieś znaczenie , bo niektórzy pisali ,ze może wysuszać , a wolalabym się upewnić co do stosowania.
magne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 10:28   #4064
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magne Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie. Jak nakładacie olej na twarz solo to robicie to na suchą twarz, czy lekko wilgotną ? I czy ma to jakieś znaczenie , bo niektórzy pisali ,ze może wysuszać , a wolalabym się upewnić co do stosowania.
na wilgotną
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 12:14   #4065
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Uwielbiam witaminę B3, moja skóra bardzo ją lubi
Ja też do tej pory uwielbiałam. Na serio, nie mam pojęcia co się stało Też mam okres przesuszenia, ale u mnie to wynika bardziej z leków. Nic nie potrafi nawilżyć mojej twarzy, nawet filtr wygląda nieciekawie, bo skórki wyłażą, a zazwyczaj dawał sobie radę z zatuszowaniem suchości na skórze.

Cytat:
Napisane przez motacilla Pokaż wiadomość
Ja też nie wiem co się dzieje przez ostatnie kilka dni - już myślałam, że moja skóra przyzwyczaiła się (w dobrym tego słowa znaczeniu) do biochemicznej pielęgnacji, a teraz z każdym dniem gorzej, odstawiłam chwilowo prawie wszystko, tylko filtry zostały, i dalej coraz gorzej, skóra jakoś dziwnie zaczerwieniona, wyskoczyło parę niespodzianek... A nic nowego nie wprowadzałam, żadnych zmian, podróży, nic... a tu kryzys

Naczytałam się o kosmetykach Hauschki, i o ich filozofii przywracania równowagi skórze, i teraz się zastanawiam nad wypróbowaniem. Zakupy na BU musiałam chwilowo odłożyć, bo skóra nawet ledwo toleruje hydrolat
Chyba odkryłam co powodowało na mojej skórze taki koszmar. Otóż prawdopodobnie była to za duża ilość skinoreniu. Nakładałam go za grubo i poprawiałam jeszcze punktowo miejsca z plamkami. Jakie moje zdziwienie było jak mi w tych miejscach gdzie był punktowo powypalał wręcz skórę. A pryszcze wyskakiwały prawdopodobnie, że na skinoren waliłam jeszcze dodatkowo krem nawilżający. Nie dość, że samego skinoreniu za dużo to jeszcze dusiłam cerę kremem. Wczoraj nałożyłam cieniutką warstwę skinoreniu, bez kremu nawilżającego i dziś cera wygląda o wiele, wiele lepiej. Także jak ktoś używa skinoren to uważajcie by nie przesadzić z nim i niech Was nie kusi, żeby punktowo. Robi to samo co brevoxyl, jak się go nakłada tylko na pryszcza, tzn. czerwoną, ogromną ranę, której za cholere nie da się przykryć

Za to moją cerę jeszcze jako tako ratuje mi zorac. To co skinoren popsuł to on poprawia. Nie chce zapeszczać, bo zazwyczaj jak coś wychwalam to zaraz okazuje się, że to zaczyna jak na złość wszystko psuć

Co do żelu pod prysznic babydream polecam z całego serca. Używam go na twarz, ciało i włosy. Jest rewelacyjny. Z bólem serca odstawię go żeby przetestować olejek myjący z BU. Chociaż rano i tak zamierzam używać do mycia twarzy babydream. Chyba nigdy z niego nie zrezygnuje.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez 2sweet Pokaż wiadomość
dziewczyny oto moja ostateczna lista
cera mieszana, raczej bez problemow, 27 lat
1)hydrolat aloesowy i oczarowy
2) maseczka morska z perlami
3) olej tamanu i rozy rdzawej
4) olejek myjacy egzotyczny
5) peeling enzymatyczny
6) serum granat
7) zestaw zel hialuronowy z alantoina i pantenolem

trpche sie pobugilam z opisami, wiec poradzcie mi prosze do czego bede potrzebowac dodatkowych buteleczek itd?
np. zel hialrunowy pisze ze to zestaw to nie potrzebuje buteleczek itd?
napiszcie co myslicie o tym zestawie kosmetykow?
dzieki wielkie
Ja do żelu HA zamówiłam buteleczkę typu airless. Nie wiem jak wygląda opakowanie HA z bu. Z mazideł jest duże i korzystanie z Ha byłoby niewygodne, jak dla mnie oczywiście. A buteleczką airless wyciśniesz taką ilość jaką potrzebujesz i możesz zabrać swój HA gdzieś ze sobą, jak wyjeżdżasz bo buteleczka jest poręczna. Nie mówię, że z oryginalnego opakowania nie da się wycisnąć tyle ile trzeba i że nie da się go ze sobą zabrać nigdzie, bo się da. Ale dla mnie wygodniej jest z butelką airless. Ale to już według uznania.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

czy orientujecie się, czy po nałożeniu Flavo-C mogę po kilku minutach żel hialuronowy z pepetydami ?
Czy lepiej nie szalec i flavo-c np na dzien a HA na noc ?
Z tego co wiem to raczej można, ale pewna nie jestem więc niech sie ktoś bardziej obeznany wypowie. Natomiast ja bym flavo c na dzień dawała i na to filtr. W zupełności to wystarczy. HA za to na noc jako nawilżanie.
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 12:14   #4066
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Ja też do tej pory uwielbiałam. Na serio, nie mam pojęcia co się stało Też mam okres przesuszenia, ale u mnie to wynika bardziej z leków. Nic nie potrafi nawilżyć mojej twarzy, nawet filtr wygląda nieciekawie, bo skórki wyłażą, a zazwyczaj dawał sobie radę z zatuszowaniem suchości na skórze.



Chyba odkryłam co powodowało na mojej skórze taki koszmar. Otóż prawdopodobnie była to za duża ilość skinoreniu. Nakładałam go za grubo i poprawiałam jeszcze punktowo miejsca z plamkami. Jakie moje zdziwienie było jak mi w tych miejscach gdzie był punktowo powypalał wręcz skórę. A pryszcze wyskakiwały prawdopodobnie, że na skinoren waliłam jeszcze dodatkowo krem nawilżający. Nie dość, że samego skinoreniu za dużo to jeszcze dusiłam cerę kremem. Wczoraj nałożyłam cieniutką warstwę skinoreniu, bez kremu nawilżającego i dziś cera wygląda o wiele, wiele lepiej. Także jak ktoś używa skinoren to uważajcie by nie przesadzić z nim i niech Was nie kusi, żeby punktowo. Robi to samo co brevoxyl, jak się go nakłada tylko na pryszcza, tzn. czerwoną, ogromną ranę, której za cholere nie da się przykryć

Za to moją cerę jeszcze jako tako ratuje mi zorac. To co skinoren popsuł to on poprawia. Nie chce zapeszczać, bo zazwyczaj jak coś wychwalam to zaraz okazuje się, że to zaczyna jak na złość wszystko psuć

Co do żelu pod prysznic babydream polecam z całego serca. Używam go na twarz, ciało i włosy. Jest rewelacyjny. Z bólem serca odstawię go żeby przetestować olejek myjący z BU. Chociaż rano i tak zamierzam używać do mycia twarzy babydream. Chyba nigdy z niego nie zrezygnuje.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------



Ja do żelu HA zamówiłam buteleczkę typu airless. Nie wiem jak wygląda opakowanie HA z bu. Z mazideł jest duże i korzystanie z Ha byłoby niewygodne, jak dla mnie oczywiście. A buteleczką airless wyciśniesz taką ilość jaką potrzebujesz i możesz zabrać swój HA gdzieś ze sobą, jak wyjeżdżasz bo buteleczka jest poręczna. Nie mówię, że z oryginalnego opakowania nie da się wycisnąć tyle ile trzeba i że nie da się go ze sobą zabrać nigdzie, bo się da. Ale dla mnie wygodniej jest z butelką airless. Ale to już według uznania.
Gdzie mogę dostać taką buteleczkę ? Dobrze zrozumiałam ,że na Mazidłach?
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 12:34   #4067
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Gdzie mogę dostać taką buteleczkę ? Dobrze zrozumiałam ,że na Mazidłach?
Ja kupowałam na mazidłach. Widziałam jeszcze na BU. Nie wiem czy różną się czymś i jak jest z ich jakością jakby je porównać. Na Bu jest trochę droższa i mniejsza (15ml- niecałe 6zł bodajże) niż na mazidłach (30ml- ok. 4zł).

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez motacilla Pokaż wiadomość
Naczytałam się o kosmetykach Hauschki, i o ich filozofii przywracania równowagi skórze, i teraz się zastanawiam nad wypróbowaniem. Zakupy na BU musiałam chwilowo odłożyć, bo skóra nawet ledwo toleruje hydrolat
Zapomniałam odpisać na to
Też słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii na temat tych kosmetyków. Najbardziej interesowałyby mnie kremy nawilżające. Ale te ceny za ich kosmetyki przerażają mnie. I tak wydaje ogromną ilość pieniędzy na moją twarz, a tu jeszcze jakbym miała dowalić kolejny drogi kosmetyk to bankructwo gwarantowane. Tym bardziej, że jestem leniwą studentką, której do pracy się nie spieszy
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 12:39   #4068
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, nie kupiłam konserwantu do wykonania toniku pha 6% z BU, moge teraz domowic jakis konserwant z ZSK.pl ?
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 14:11   #4069
2sweet
Rozeznanie
 
Avatar 2sweet
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 988
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Ja do żelu HA zamówiłam buteleczkę typu airless. Nie wiem jak wygląda opakowanie HA z bu. Z mazideł jest duże i korzystanie z Ha byłoby niewygodne, jak dla mnie oczywiście. A buteleczką airless wyciśniesz taką ilość jaką potrzebujesz i możesz zabrać swój HA gdzieś ze sobą, jak wyjeżdżasz bo buteleczka jest poręczna. Nie mówię, że z oryginalnego opakowania nie da się wycisnąć tyle ile trzeba i że nie da się go ze sobą zabrać nigdzie, bo się da. Ale dla mnie wygodniej jest z butelką airless. Ale to już według uznania..
dzieki wielkie
no tak myslalam ze zestawy maja z pewnoscia buteleczki ale niekoniecznie takie najwygodniejsze stad dodatkowa ich sprzedaz .. w takim razie dokupie je sobie jeszcze ale poszukam jakis szklanych dziekuje

a co myslicie o moim zestawie?
caly czas nie moge sie zdecydowac czy wziasc serum flavo C, granat czy C 10%


ps. grzebalam sobie w necie i zobaczcie na co trafilam, moze znacie juz te stronek ale wydaje sie ze maja fajne i tanie opakowania na kosmetyki
moze komus sie przyda
http://www.ecospa.pl/butelki-c-18_25.html
__________________
Szamanka od 30 marca 2010
Depilacja laserem Soprano XL BLU od 04.04.2015

Edytowane przez 2sweet
Czas edycji: 2011-04-25 o 14:25
2sweet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 14:31   #4070
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

2sweet, granat jest raczej tlusty. Wez sobie serum z wit. c.
Wszystko jest w odpowiednich buteleczkach, ale oczywiscie, jak chcesz mozesz sobie dokupic jakas inna.
Chociaz uwazam, ze to niekonieczne.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 14:35   #4071
2sweet
Rozeznanie
 
Avatar 2sweet
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 988
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
2sweet, granat jest raczej tlusty. Wez sobie serum z wit. c.
Wszystko jest w odpowiednich buteleczkach, ale oczywiscie, jak chcesz mozesz sobie dokupic jakas inna.
Chociaz uwazam, ze to niekonieczne.
dzieki slonce ale ktore serum? flavo c czy z witamina c 10%?
__________________
Szamanka od 30 marca 2010
Depilacja laserem Soprano XL BLU od 04.04.2015
2sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 14:48   #4072
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja mam flavo c.
Tansze.
Poza tym mam azelo. Stosuje na zmiane.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 14:54   #4073
2sweet
Rozeznanie
 
Avatar 2sweet
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 988
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewczyny sklep juz otwarty !!!
wiec szybko robie zamowienie i wezme sobie flavo C, widze ze jest go wiecej niz c 10% wiec na poczatek warto sprobowac
jesli kosmetyki mi sie spodobaja to wezme sobie wit C 10% przy nastepnym zamowieniu

OTO MOJE OSTATECZNE ZAMOWIENIE

Peeling enzymatyczny
Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%
Olej tamanu
Serum antyok.flavo-C15EF- 42ml (+ Komp.silikonowy)
Olej z róży rdzawej
Olejek myjący - egzotyczny
Maseczka winogronowa
Hydrolat oczarowy
Hydrolat aloesowy

no to teraz pozostaje czekac na paczke i testowac

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Ja mam flavo c.
Tansze.
Poza tym mam azelo. Stosuje na zmiane.

dzieki wielkie za pomoc
a jaka masz cere?
__________________
Szamanka od 30 marca 2010
Depilacja laserem Soprano XL BLU od 04.04.2015
2sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 15:05   #4074
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja mam mieszana, po retinoidach.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 15:11   #4075
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

czy orientujecie się, czy po nałożeniu Flavo-C mogę po kilku minutach żel hialuronowy z pepetydami ?
Czy lepiej nie szalec i flavo-c np na dzien a HA na noc ?
zel ha sam? jabym stosowala w polaczeniu z czyms
jaka masz cere?

Cytat:
Napisane przez 2sweet Pokaż wiadomość
dziewczyny oto moja ostateczna lista
cera mieszana, raczej bez problemow, 27 lat
1)hydrolat aloesowy i oczarowy
2) maseczka morska z perlami
3) olej tamanu i rozy rdzawej
4) olejek myjacy egzotyczny
5) peeling enzymatyczny
6) serum granat
7) zestaw zel hialuronowy z alantoina i pantenolem

trpche sie pobugilam z opisami, wiec poradzcie mi prosze do czego bede potrzebowac dodatkowych buteleczek itd?
np. zel hialrunowy pisze ze to zestaw to nie potrzebuje buteleczek itd?
napiszcie co myslicie o tym zestawie kosmetykow?
dzieki wielkie
daj koniecznie znac jak sie spisuje serum granat
i olej z rozy rdzawej
reszta zamowienia jst podobna to kazdego pierwszgo zamowienia na bu

Cytat:
Napisane przez magne Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie. Jak nakładacie olej na twarz solo to robicie to na suchą twarz, czy lekko wilgotną ? I czy ma to jakieś znaczenie , bo niektórzy pisali ,ze może wysuszać , a wolalabym się upewnić co do stosowania.
pytasz o olejek myjacy?
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 15:18   #4076
2sweet
Rozeznanie
 
Avatar 2sweet
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 988
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
daj koniecznie znac jak sie spisuje serum granat i olej z rozy rdzawej
reszta zamowienia jst podobna to kazdego pierwszgo zamowienia na bu
hehe powaznie? a to widze ze wbilam sie w standardy pierwszego zamowienia :P
nie wzielam granatu, koniec koncow wybralam flavo C
ale napewno dam znac jak tam roza rdzawa
jak tylko kosmetyki mi przypasuja to na czerwiec zamowie duzo wieksza paczke i wtedy zaszaleje to jest pierwsza na probe

ale lipa, chcialam od razu zrobic przelew by miec z glowy a na maila nic mi ne przyszlo .. no coz, poczekam do wieczora i jak cos to bede pisac do BU. ;/
__________________
Szamanka od 30 marca 2010
Depilacja laserem Soprano XL BLU od 04.04.2015

Edytowane przez 2sweet
Czas edycji: 2011-04-25 o 15:19
2sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 15:19   #4077
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja moge Ci powiedziec o serum z granatu i oleju z rozy rdzawej.
Serum bylo extra na poczatku. Po dluzszym stosowaniu zrobilo sie jakies bardziej tluste
Skora byla bardziej tlusta po serum i filtrze. Ogolnie polecam, ale trzeba robic przerwy w stosowaniu.
Olej z rozy uzywalam na noc. Skora byla mieciutka po nim. Bardzo fajny.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 15:30   #4078
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez 2sweet Pokaż wiadomość
hehe powaznie? a to widze ze wbilam sie w standardy pierwszego zamowienia :P
nie wzielam granatu, koniec koncow wybralam flavo C
ale napewno dam znac jak tam roza rdzawa
jak tylko kosmetyki mi przypasuja to na czerwiec zamowie duzo wieksza paczke i wtedy zaszaleje to jest pierwsza na probe

ale lipa, chcialam od razu zrobic przelew by miec z glowy a na maila nic mi ne przyszlo .. no coz, poczekam do wieczora i jak cos to bede pisac do BU. ;/
wbilas wbilas
hmm tez mam flavo C i zaluje,ze dodalam witamine E i z tego co pamietam dosyc duzo sylikonu (chociaz nie pamietam bo tego tyle przyszlo,ze koniec..) i mnie zapychalo chociaz dawalam szanse nie raz nie dwa.. i oddalam mamie,wiec pomysl nad wit C w zaleznosci jaka masz cere bo dziewczyny wczesniej tez sie skarzyly na nadmierne zapychanie:/

takze planuje zamowienie w czerwcu bo bd wyjezdzac na dluzej.... juz zacieram raczki

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Ja moge Ci powiedziec o serum z granatu i oleju z rozy rdzawej.
Serum bylo extra na poczatku. Po dluzszym stosowaniu zrobilo sie jakies bardziej tluste
Skora byla bardziej tlusta po serum i filtrze. Ogolnie polecam, ale trzeba robic przerwy w stosowaniu.
Olej z rozy uzywalam na noc. Skora byla mieciutka po nim. Bardzo fajny.
brzmi aptycznie oj dziewczyny co ja z Wami mam ciagl kusicie a w portfelu tylko ubywa ale postanowilam najpierw wykorzystac wiekosz tego co mam a dopiero potem szalec (aha haha jasne)
w kazdym razie dzieki za recenzje nic nie wyskakiwalo od tego tluscioszka?
co jeszcze polecasz? w jakim wieku jestes i jaka masz cere

ja teraz doprowadzam skore do ładu i składu bo przez tydzien mialam po toniku BHA/AHA 10% nie wiem jak to nazwac istna masakre ISTNA! ale traz z dnia na dzien jest lepiej ale co sie naplakalam i naklnelam to moje...
dlatego dziwczyny cierpliwosci mi sie skora twarzy oczyszczala grubo ponad tydzin i nigdy tak zle nie wygladala... a teraz fju fju
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 15:30   #4079
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny jak się cieszę,że sklep ruszył , oto moje ostateczne zamówienie powiedzcie co sądziecie,mam cerę mieszaną,aktualnie z wypryskami(migdały..) i chciałabym nieco zredukować ślady po wypryskach i oczywiście je same. Potrebuję też nawilżacza,bo cerę mam przesuszoną :
-serum lemon
-olej z tamanu
-olej kokosowy
-hydrolat oczarowy
takie tak pojemniczki i doradźcie czy tonik PHA 6% zamawiać ?
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 15:30   #4080
2sweet
Rozeznanie
 
Avatar 2sweet
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 988
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewczyny widze ze wiele z was stosuje retinoidy albo kwasy, gdzie moge wiecej o tym poczytac by sie dowiedziec co bedzie dla mnie odpowiednie, jak stosowac itd? dzieki
__________________
Szamanka od 30 marca 2010
Depilacja laserem Soprano XL BLU od 04.04.2015
2sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.