cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-19, 22:37   #871
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez enlevé Pokaż wiadomość
w ogóle mnie nie bolało
jestem całkowicie początkująca bo to był mój pierwszy z życiu taki zabieg
Jak nie bolało ... znaczy że nie zadziałało Ja bym napewno nie płaciła za taki zabieg więcej pieniędzy. Poza tym zawsze zaczyna się od większej mocy a nie od mniejszej ... aby zobaczyć jak reaguje skóra wykonuje sie próbę przed zabiegiem...a nie jakieś bujdy wciska, że pierwszy zabieg jest na słabszej mocy robiony.
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:49   #872
Wyrafinowana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Cera naczyniowa...POMOCY!!

Mam cere naczyniową i bardzo widać tak zwane pajączki co mam zrobić??
Wyrafinowana100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 08:06   #873
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

hmn ja mam to samo a duzo ich masz, czy to dopiero poczatki tzn kilka
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:00   #874
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

Ja tez sie przylanczam do pytania. Mialam kilka pajaczkow i uzywalam ostatnio zbyt mocnego toniku i z tych kilku zrobilo sie kilkanascie. Sa bardzo widoczne. Czy teraz juz tylko laser czy istnieja jakies preparaty na zmniejszenie naczynek? Ja uzywam aktualnie kremu Clinique redness solutions ale on nie naprawi juz istniejacych naczynek.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 11:09   #875
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

Jeżeli macie drobne naczynka to powinnyście używać kremu-maseczki z suchym wyciągiem z kasztanowca i aktywną wit. C Flos-Leku. Saszetka kosztuje ok. 3 zł a tubka 16 zł. Tez mam pękające naczynka i się bardzo rumienię, dlatego ją zakupiłam i bardzo chwalę sobie jej działanie. Znacznie obkurcza naczynka i zmniejsza rumień. Kupiłam też krem z tej samej firmy i jak mi się skończy krem AA do naczyniowej cery to go zacznę.
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 12:36   #876
Wyrafinowana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

Mam ich dużo i tylko na policzkach używam łagodnego rumiankowego toniku do cery wrazliwej i krem bambino. cere myje tylko wodą bo słyszalam że mydło wysusza...

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

ten tonik jest z firmy ziaji
Wyrafinowana100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:03   #877
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

No ale widocznie nie masz tak problematycznej cery. Naczynkowa sama w sobie albo ewentualnie sucha nie sa tak trudne w pielegnacji jak tlusta naczynkowa. Wtedy krem bambino zrobilby mi straszne spustoszenie na twarzy. Masakra...wole nie myslec
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 13:18   #878
NIUFKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

polecam "Preparaty wchodzące w skład linii huminea ROSACAL przeznaczone są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, naczyniowej i zaczerwienionej. To innowacyjne, hypoalergiczne dermokosmetyki o właściwościach silnie kojących, uszczelniających
i obkurczających naczynka krwionośne. Specjalnie dobrana receptura oparta na naturalnych składnikach aktywnych przyspiesza regenerację skóry, usprawnia mikrocyrkulację krwi w kapilarach oraz wzmacnia ich ścianki. Kremy dodatkowo chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym, zapewniają ochronę przeciwsłoneczną SPF 10. ROSACAL wyraźnie niweluje rumień, koi i wycisza skórę, delikatnie chłodzi, odżywia i nawilża, oraz chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi."
www.tolpa.pl
NIUFKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:34   #879
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

Chroń naczynka od wewnątrz i bierz 2 razy dziennie rutinoscorbin Krem polecam z apteki Avene Dirosea tu link do kwc>https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-diroseal.html
Nie bierz długich gorących kąpieli,unikaj ostrych przypraw,gorących dań,solarium klimatyzacji itp Tonik jakiś dla wrażliwej cery.Twoje naczynka napewno polubią wyciąg z kasztanowca i wit K
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 17:50   #880
Wyrafinowana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

A co mam poradzic na male bolące pryszczyki?Jak się je przypadkowo rozdrapie to strasznie bolą i szczypią. Jak sie tego pozbyc?
Wyrafinowana100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 16:23   #881
Wyrafinowana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Cera naczyniowa...POMOCY!!

Yyy. a tak w ogóle to mam cere cos pomiędzy normalną a tłustą...
Wyrafinowana100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 19:24   #882
201607181007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 42
najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

witam jakie uzywacie kosmetyki dobre do cery nacynkowej raczej suchej i jakie podklady czy pudry takei najlepsze? poradzcie cos. pozdrawiam
201607181007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:33   #883
marzena22
Raczkowanie
 
Avatar marzena22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 215
GG do marzena22
Dot.: najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

Co powinny zawierać kosmetyki do cery naczyniowej

* wit.C, K,
* związki krzemu
* oczar wirginijski- Hamamelis viriniana- dziala kojaco na skóre naczyniową
* algi morskie- zawierają witaminy, makro- i mikroelementy, wzmacniają, nawilżają, łagodzą podrażnienia, uspokajają
* miłorząb japoński (Ginkgo biloba)- uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza kruchość naczynek, poprawia krążenie drobnych naczyń krwionośnych
* krwawnik- zawiera witaminę C, łagodzi stany zapalne
* arnika górska- wzmacnia ściany naczyń włosowatych, zmniejsza obrzęki i bolesność
* kasztanowiec zwyczajny- uelastycznia, uszczelnia i wzmacnia naczynka
* nagietek- zmniejsza kruchość naczyń włosowatych, działanie przeciwzapalne


Częstymi składnikami preparatów do cer naczyniowych są olejki eteryczne. Olejki wzmacniające naczynka, zapobiegające pękaniu, łagodzące i uspokajające, kojące - to olejek cyprysowy, neroli, sandałowy,różany,melisy lekarskiej oraz szałwi.

Często producenci dodają zielone pigmenty do preparatów dla cer naczyniowych, które wprawdzie nie należą do aktywnych składników, pomagają jednak uzyskać chwilową poprawę poprzez zatuszowanie zaczerwień.

Jakie preparaty?

Auriderm K2 Gel - zawiera 2% wit.K ktora zamknieta jest w nanosomach oraz wit.C i E. Profilaktycznie jako terapia wzmacniajaca scianki naczyn krwionosnych cery naczyniowej Dobrze sie wchlania, jest lekki, nie podraznia skory, choć czuć wyraznie alkohol.
Cena ok 63zł/30ml

Dax Cosmetics, Perfecta-Cera naczyniowa (cera tłusta i mieszana) - bez ograniczeń wieku, na dzień i na noc. Zawiera flawonoidy, rutyne oraz wit.C. Zawiera filtry UVA/UVB. Dobrze się rozprowadza, ma dość gęsta konsystencję ale szybko się wchłania, lekko matuje, dobrze nawilża. Zawiera filtry UVA/UVB.
Cena: ok 16zł/50ml

Avene, antirougeurs Creme Riche - krem nawilżająco-ochronny do skóry z rozszerzonymi naczynkami. Zmniejsza zaczerwienienia i zapobiega występowaniu nowych. Dobrze się rozprowadza, ładnie pachnie i dobrze się wchłania. Jest gęsty, wydajny.
Cena: ok 62zł/40ml

Eris, Pharmaceris N, Krem na rozszerzone naczynka krwionosne z 1% wit.K - uszczelnia naczynka, zapobiega pojawianiu się nowych, dobrze się rozprowadza, przyjemna konsystencja, ładnie pachnie, dodatkowo dobrze nawilża.
Cena: ok 27zł/30ml

Iwostin, Krem na naczynka - przeznyczony jest dla skóry wrażliwej płytko unaczynionej. Łagodzi podrażnienia, nawilża i hamuje utrate wody z naskórka. Nie zawiera substancji zapachowych i barwników. Zawiera wit.C, olej winogronowy i panthenol.
Cena: ok 31zł/40ml

Dermika, żel na naczynka obkurczająco - wzmacniający. Preparat nie zwaiera kompozycji zapachowych. Aktywne składniki to wit. P(bioflawonoidow) i algi zielone. Dobrze sie wchłania. Dobrze nawilża, łagodzi.
Cena: ok 43zł/30ml
marzena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 21:06   #884
ullula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

witam,
ja jeszcze polecam serię rosacal (Tołpy)
jest wersja dla cery nomalnej - mieszanej - (lekki krem wzmacniający)
i dla normalnej - suchej (bogaty krem wzmacniający)

Usprawnia mikrocyrkulację, przyspiesza regenerację mikrouszkodzeń i działa wzmacniająco na ścianki naczyń. Wyraźnie niweluje rumień i zaczerwienienia. Dzięki delikatnym właściwościom chłodzącym zapewnia komfort pielęgnacji, przynosi ulgę i wycisza skórę. Skutecznie zabezpiecza przed negatywnym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych oraz promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki lekkiej konsystencji doskonale nawilża nie pozostawiając na skórze tłustego filmu.

Myślę, że zawartość filtru podnosi jego wartość..
ja używam tego lekkiego- dla mieszanej - i jestem zadowolona.
Jest też żel micelarny.
Czasem można kupić w zestawie.

http://www.sklepnaturalny.pl/zestaw-...-mieszana.html

Oprócz tego polecam też preparat Farmony- koncentrat wzmacniający z witaminą K
Zużyłam ze 3 opakowania - ale jest skuteczny - i niedrogi- ok 13-15 zł

Koncentrat wzmacniający DermaCos® uodparnia układ naczyniowy, zapobiega powstawaniu pajączków i przywraca skórze równowagę. Zmniejsza zaczerwienienia i widoczne naczynka krwionośne, przez co skóra staje się zdecydowanie jaśniejsza i zdrowsza.

Od kilku osób też słyszałam, że skuteczny
ullula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 13:44   #885
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

JA MAM STRASZNIE KRUCHE NACZYNKA... DOSŁOWNIE NA CAŁYM CIELE.
OSOBIŚCIE WALCZĘ Z TYM NA RÓŻNE FRONTY.
PRAWDĄ JEST, ŻE CERA NACZYNKOWA JEST WYJĄTKOWO KAPRYŚNA I WYMAGA SPECJALNEGO TRAKTOWANIA.
JEŚLI CHODZI O KOSMETYKI TO JA BARDZO SOBIE CHWALĘ SERIĘ AA HELP ORAZ TĄ DO CERY NACZYNKOWEJ.
JEDNAK NIE MA NIC LEPSZEGO NIŻ KOSMETYKI APTECZNE. PHARMACERIS N MA ŚWIETNE PRODUKTY, NP BOGATY KREM ODŻYWCZY, KTÓRY STOSUJE NA NOC Z TEJ SERII JEST BOSKI - BUŹKA PO NIM NABRAŁA BRZOSKWINIOWEGO KOLORU TAKI SAM EFEKT JEST PO ODŻYWCZYM KREMIE FIRMY IWOSTIN.
NA OBSZARY ZMIENIONE (TAM GDZIE WYRAŹNIE WIDAĆ ROZSZERZONE BĄDŹ POPĘKANE NACZYNKA) CODZIENNIE WIECZOREM STOSUJĘ KREM DIROSEAL - REWELACYJNIE USPAKAJA NACZYNKA.
W ZIMĘ OCZYWIŚCIE KONIECZNIE PRZED WYJŚCIEM Z DOMU NA BUŹKĘ NAKŁADAM TŁUSTY KREM ABY ZABEZPIECZYŁ NACZYNKA PRZED PĘKANIEM, JA UŻYWAM FLOS-LEK SERIA ZIMOWA. W LATO NATOMIAST NIEODZOWNY JEST KREM Z WYSOKIM FILTREM. JA PREFERUJĘ SOLECRIN Z FIRMY IWOSTIN - POLSKIE KOSMETYKI OPARTE NA WODZIE TERMALNEJ - O WIELE TAŃSZE NIŻ NP. VICHY.
NATOMIAST JEŚLI CHODZI O PODKŁAD TO MOIM FAWORYTEM JEST DERMABLEND VICHY. ŚWIETNIE KRYJE A WYSTARCZY WYCISNĄĆ NIEWIELKĄ ILOŚĆ ABY POKRTŁA CAŁA TWARZ, I NA BUZI UTRZYMUJE SIĘ CAŁY DZIEŃ. NIEKTÓZXY TWIERDZĄ ŻE JEST PO NIM EFEKT MASKI I ŻE ZATYKA PORY... MOŻE I TAK, ALE PODSTAWĄ JEST ODPOWIEDNI SPOSÓB JEGO NAKŁADANIA. JA DO TEGO UŻYWAM GĄBECZKI I NIE WCIERAM GO U BIŹKĘ TYLKO DELIKATNIE WKLEPUJĘ.
POLECAM RÓWNIEŻ ZIELONY KOREKTOR AA W PSAKU. ZIELONY DLATEGO, ŻE TO WŁASNIE TEN KOLOR MASKUJE CZERWONO BORDOWY ODCIEŃ POPĘKANYCH NACZYNEK.
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:13   #886
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

paulinko, proszę, nie pisz tak dużymi literami, bo to razi w oczy
<nie czepiam się, ale no, to przeszkadza trochę w czytaniu>
A co do tematu to ja biorę witaminę k(zapisana przez lekarza) i jest nieco lepiej. Mam jeszcze to serum z farmony, ale za krótko je używam, by powiedzieć, czy są jakieś efekty. Teraz mam zamiar kupić serię również Farmony, Dermacos dla cery naczynkowej, ale tą najnowszą. Więc jak będę coś o nich więcej wiedziała(tzn poznam ich działanie) dam znać

Często się rumienię i mam na skrzydełkach nosa "pajączki"

A no i bym zapomniała- używam jeszcze filtrów przeciwsłonecznych. Może to i nie tylko na naczynka, bo mam taką jakby fotoalergię na słońce, no ale wysokie filtry są istotne
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM



Edytowane przez martajg
Czas edycji: 2009-03-06 o 20:16
martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 09:17   #887
201607181007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 42
Dot.: najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

wielkie dzieki za porady, osobiscie uzywałam z farmaceris n i musze stwierdzic ze nie zobaczyłam zbyt roznicy po jegi uzywaniu no i nie jest taniutki. teraz zaczełam uzywac koncentratu wzmacniajacego z dermacos farmony 1% i musze stwierdzic ze jest nawet dobry, natomiast mam jeszcze zel do mycie twarzy i po nim mam strasznie sucha buzie strasznie mi wysusza z flos leku do cery naczynkowej a i jeszcze uzywam krem tlusty ktory tez mi wysusza buzke rowniez z flosleku, ale wydaje mi sie ze troszke pomogly chociaz nie odpowiadaly mi na poczatku gdyz mnie buzia piekla ale widocznie ja przyzwyczaiłam) buzia moja ma nadal naczynka ale wydaje mi si eze sa troszeczke jasniejsze niewiem moze mi tylko si etak wydaje bo jestem bardzo uczulona na punkcie mojej twarzy i tak sobie wmawiam a moze jednak naprawde ta buzia zrobila sie troszke jasniejsza.... wiadomo jestem jeszcze czerwona i sa widoczne te naczynka ale bede z nimi jeszcze walczyc i probowac innych kosmetykow polecanych np przez Was jeszcze raz dzieki i pozdrawiam)
201607181007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 09:46   #888
mikipalka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 90
Dot.: najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

Polecam - bo mam podobne problemy, Redness Solution(s?) Clinique. Jedyny, po większości wymienionych tutaj kosmetyków-znanych mi, który na 100% pomaga. Oceniłam go w KWC. Ma same dobre opinie. Polecam.
mikipalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 12:57   #889
201607181007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 42
Dot.: najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

mikipalka a co jeszcze stosujesz oprocz Redness Solution(s?) Clinique?? z tego co sprawdzilam to jest nawet drogi no ale coz jesli tylko jest dobry to go wyprobuje z tego co wiem to jest chyba zielona baza czy cos takiego... mozesz napisac co na ta baze stosujesz pozdrawiam
201607181007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 14:18   #890
luizita2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 38
krem do cery wrazliwej naczynkowej po 30tce

witam, w tym roku 31...i odwieczny problem cery naczynkowej..zdecydowalam wreszcie o to zadbac..do tej pory uzywalam kremow nawilzajacych z vichy terz mam thermal aqua,zwykly nie jest przeciwzmarszczkowy bo ch nie mam wogole..ale problemem sa naczynka w okolicy nosa policzki..ogolnie mam taka cere na calym ciele widze je,skora jest cienka i oczywiscie robia sie nowe...bardzo prosze o rade jakiego kremu powinnam uzywac do twarzy p 30 roku z tym ze nie orientuje sie czy powinnam koniecznie przeciwzmarszczowy tez...przydatne bylyby tez informacje jak nalezy taka cere pielegnowac..delikatna wrazliwa i cienka ztym ze jak widze jest ona dobrze nawilzona tzn nie sycha jest akurat....moze zaproponujecie toniki,czym zmywacie makijaz,jakie maseczki lub pellingi..dzieki serd za wszystkie posty
luizita2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 17:27   #891
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: krem do cery wrazliwej naczynkowej po 30tce

Kremów do cery naczynkowej jest naprawdę mnóstwo. Poczytaj KWC. Zdaje się, że jest tu osobny wątek o pielęgnacji takiej cery, na pewno znajdziesz tam wiele informacji i rad. Tak w wielkim skrócie - mogę polecic żel Auriderm OX Auriga, używam go pod krem i widzę poprawę. Peelingi nalepiej enzymatyczne. Makijaż możesz zmywać plynami przenaczonymi do cery naczynkowej, np. Ruboril. zajrzyj do tego wątku.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 13:56   #892
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: krem do cery wrazliwej naczynkowej po 30tce

proponuje krem firmy Rock
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 08:29   #893
72Beti72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Wink Dot.: krem do cery wrazliwej naczynkowej po 30tce

Polecam Balance. To swietny kosmetyk, którego działanie widac już po kilki aplikacjach.
Poniżej jest link do tego kosmetyku.
http://sklep.hasmed.pl/index.php?pag...emart&Itemid=1
72Beti72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:37   #894
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem do cery wrazliwej naczynkowej po 30tce

avene diroseal-> 2w1 na naczynka i p.zmarszczkom (dzięki retinaldehydowi) na noc
na dzień coś z filtrem-> zapobiega fotostarzeniu i rozszerzaniu kolejnych naczynek- np. avene antirougeurs spf10, la roche posay rosalica xl spf15, bioderma photoderm ar spf50,...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:52   #895
Black_Bride
Raczkowanie
 
Avatar Black_Bride
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
GG do Black_Bride
Unhappy pielęgnacja cery naczynkowej wrażliwej z rozszerzonymi porami i zaskórnikami

Dziewczyny mam wielki problem już od małego miałam cere naczynkową z pekającymi naczynkami i bardzo wyraźnym rumieniem.Nic z tym raczej nie robiłam.Pajączki pojawiają sie teraz już nie tylko na twarzy (w okolicy nosa czy oczu), ale już nawet na dłoniach czy plecach. Od jakiegoś roku moja cera jeszcze bardziej sie pogorszyła. Pory sie rozszerzyły w szczególnosci na policzkach pojawiły sie też wągry i wypryski.Teraz juz w ogóle nie wiem jak mam dbać o moja cere... kwasów używać nie moge przy cerze naczynkowej a skóra wygląda okropnie! A mam dopiero 19 lat... Bardzo proszę o fachową dorade.Jakich kosmetyków powinnm używać, czy powinnam wybrać sie na jakieś zabiegi? Polećcie mi jakieś dobre sprawdzone kosmetyki.Co mi wolno przy cerze naczynkowej, a czego nie, jesli chce oczyszczać twarz i pozbyć sie wągrów i rozszerzonych porów? I jak dbać o taką kłopotliwą cere naczynkową z wypryskami a do tego wrażliwą? Prosze pomóżcie!
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
Black_Bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 12:17   #896
cfaniaras
Raczkowanie
 
Avatar cfaniaras
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 205
GG do cfaniaras
Dot.: pielęgnacja cery naczynkowej wrażliwej z rozszerzonymi porami i zaskórnikami

o to ja mam ten sam problem , rumieniaca sie cera , miejscami b, sucha , a miejscami swiecaca i z zaskornikami . uzywalam roznych kremow : pharmaceris http://www.sklep.eris.pl/p778-pharma....do.twarzy.htm troche drogi ale warty polecenia , ostatnio kupilam krem z oriflame OPTIMALS NUTRI CALM DAY - tez jestem zadowolona , chociaz jak mi sie skonczy wroce chyba do parmaceris. nie kupuj jednak kremow tlustych i poltlustych , bo jak masz problem z zaskornikami to b. jeszcze gorzej ;x

a co do peknietych naczynek , to mialam usuwane u dermatologa i jak na razie juz nie mam z tym problemu

no to się rozpisalam

ps. mam 17 lat ;p
cfaniaras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 14:23   #897
Orage
Rozeznanie
 
Avatar Orage
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 647
Dot.: pielęgnacja cery naczynkowej wrażliwej z rozszerzonymi porami i zaskórnikami

Też mam problem z wąsikiem włoski mam ciemne, a więc dość silne... dodatkowo na górnej wardze z lewej strony mam pieprzyk, taki wypukły, a nie płaski jak piegi, ale nie wyrastają z niego mocniejsze czarne włoski jak u niektórych. Nie jest on szczególnie duży - po prostu jest.W związku z tym mam pytanie - jaka metoda depilacji byłaby dla mnie najlepsza?
Orage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 15:25   #898
cfaniaras
Raczkowanie
 
Avatar cfaniaras
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 205
GG do cfaniaras
Dot.: pielęgnacja cery naczynkowej wrażliwej z rozszerzonymi porami i zaskórnikami

Cytat:
Napisane przez Orage Pokaż wiadomość
Też mam problem z wąsikiem włoski mam ciemne, a więc dość silne... dodatkowo na górnej wardze z lewej strony mam pieprzyk, taki wypukły, a nie płaski jak piegi, ale nie wyrastają z niego mocniejsze czarne włoski jak u niektórych. Nie jest on szczególnie duży - po prostu jest.W związku z tym mam pytanie - jaka metoda depilacji byłaby dla mnie najlepsza?
wąsik to chyba nie tutaj
__________________
siedzimy na dachach bawimy się powietrzem!
długim włosom mówie
ZMIERZCH <3

DIETĘ DIABLI WZIELI !






cfaniaras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:00   #899
Black_Bride
Raczkowanie
 
Avatar Black_Bride
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
GG do Black_Bride
Dot.: pielęgnacja cery naczynkowej wrażliwej z rozszerzonymi porami i zaskórnikami

Cfaniaras dzięki za porady nad trym kremem sie zastanwiam chyba najpierw pójdę do apteki po próbki tak będzie najbezpieczniej. A stosujesz jakieś filtry? Słyszałam że przy cerze naczynkowej trzeba... Ja sama się teraz nad trym zastanawiam. a słyszałam jeszcze ze osoby z cerą naczynkową powinny wzmacniać jej jeszcze odśrodka zażywając wit. C, co sama robie A macie jeszcze jakieś sposoby na zmniejszenie rozszerzonych porów przy takiej "wymagającej" i delkiatnej cerze? Musze się chyba przejśc do jakiejś sparwdzonej dermatolog na usuwani tych naczynek ;/ trzeba mieć skierowanie? I czy to coś kosztuje?
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
Black_Bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:51   #900
cfaniaras
Raczkowanie
 
Avatar cfaniaras
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 205
GG do cfaniaras
Dot.: pielęgnacja cery naczynkowej wrażliwej z rozszerzonymi porami i zaskórnikami

Cytat:
Napisane przez Black_Bride Pokaż wiadomość
Cfaniaras dzięki za porady nad trym kremem sie zastanwiam chyba najpierw pójdę do apteki po próbki tak będzie najbezpieczniej. A stosujesz jakieś filtry? Słyszałam że przy cerze naczynkowej trzeba... Ja sama się teraz nad trym zastanawiam. a słyszałam jeszcze ze osoby z cerą naczynkową powinny wzmacniać jej jeszcze odśrodka zażywając wit. C, co sama robie A macie jeszcze jakieś sposoby na zmniejszenie rozszerzonych porów przy takiej "wymagającej" i delkiatnej cerze? Musze się chyba przejśc do jakiejś sparwdzonej dermatolog na usuwani tych naczynek ;/ trzeba mieć skierowanie? I czy to coś kosztuje?

tak tak , uzywam filtrow . wiekszosc kremow do cery naczynkowej zawiera filtry (np. wczesniej wymieniony pharmaceris). Dermatolog, jak i zarowno pani w aptece polecali mi branie tabletek z witamina C (np. rutonoskorbin)
za usuwanie naczynek nic nie placilam , nie potrzebowalam tez skierowania. poszlam poprostu do dermatolog , a ona mi wlasnie to polecila.

__________________
siedzimy na dachach bawimy się powietrzem!
długim włosom mówie
ZMIERZCH <3

DIETĘ DIABLI WZIELI !






cfaniaras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.