cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-17, 19:15   #1081
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
pisalam w moim 1-szym poscie ze jestem kosmetologiem.
Uczylam sie o tym i wiem. Nie jest to tylko sucha wiedza, pracowalam w salonie gdzie zakupiono IPL i po kilku m-cach go sprzedali i kupili laser, bo IPL nie dzialal tak na epilacje i zamykanie naczynek jak laser - sa osobne do epilacji i osobne do zam.naczynek lub jest tez 1 urzadzenie wszechstronne jednak bardzo(!) drogie.
IPL jak juz pisalam moze byc z powodzeniem stosowany tylko w fotoodmladzaniu skory, reszta, to tylko nabijanie kabzy lekarzom i kosmetologom do ktorych trzeba chodzic po kilka razy by zobaczyc efekty i nie raz wydawac wieksze pieniadze niz na laser.
czyli laser... dzięki za info. a możesz napisać jak cenowo wygląda zabieg zamykania naczynek laserem? Chodzi mi o nos np. I jak skórę należy przygotować do takiego zabiegu [jakie maści odstawić, czy w ogóle trzeba je odstawić - stosuję differin, epiduo itd.] Czy skóra jest mocno czerwona, spuchnięta po zabiegu?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 20:01   #1082
Gray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Popękane żyłki na twarzy.

Witam.
Mam 13 lat. Parę dnim temu zauważyłam na mojej twarzy(na policzkach, w okolicy ust po obu ich stronach) popękane żyłki. Czy znikną one same, czy powinnam używać jakiś kosmetyków? Czy może to być spowodowane okresem dojrzewania? Moja mama twierdzi, że żyłki popękały mi przez to, iż 2 lata temu całkiem spaliłam sobie słońcem twarz, ale raczej wątpię, żeby to było powodem powstawania czegoś takiego, i to po takim czasie.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 05:58   #1083
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Popękane żyłki na twarzy.

Raczej nie zylki, a naczynka.. moze twoja skora ma taka sklonnosci do powstawania teleangiektazji.. a czy twoja mama tez takie ma? Jesli tak to przekazala ci to w genach..
Owszem sa kosmetyki obkurczajace naczynka, ale one raczej nie przyniosa tak duzych efektow jak pozamykanie ich laserem.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 06:51   #1084
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

a jeszcze mam 1 pytanko: bo 1mc przed zabiegami laserowymi należy odstawić różne preparaty np. retinoidy i ja mam pytanie bo zamierzam stosować epiduo na twarz. W związku z tym, czy mam go odstawiać czy ewentualnie smarować twarz, oprócz miejsca, w którym chce mieć zamknięte naczynka - nos... ?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 08:32   #1085
aniczka111
Raczkowanie
 
Avatar aniczka111
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 235
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

i ja również dołączam się do zainteresowanych.. jak ze skutecznością tych zabiegów?
Czy działają również na rumień pojawiający się np. po wysiłku fiz. czy w stresie itp. ??
aniczka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 12:46   #1086
ladybalbina_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 31
Dot.: Popękane żyłki na twarzy.

Nie zawsze laser jest konieczny. Jezeli sa drobne wystarczy preparat obkurczajacy (np. serum z wit.P Dermiki) i doustnie rutinoscorbin
ladybalbina_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 17:28   #1087
Gray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Popękane żyłki na twarzy.

Jeśli o to chodzi, to nikt w mojej rodzinie nie ma cery naczynkowej. Nigdy nic takiego nie miałam na twarzy. ;/ Ale dzięki. (;
Gray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 21:14   #1088
Magdalena08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
popekane naczynka

Mam pytanie do osob ktore zamykaly popekane naczynka laserowo. Chciala bym zapytac o efekty takiego zabiegu. Mam popekane naczynka na skrzydelkach nosa, zamykalam je metoda elektrokoagulacji ale nic nie pomogla wrecz przeciwnie popekalo mi jeszcze wiecej. Serdecznie prosze o pomoc kogos kto mial robiony zabieg laserowy.
Magdalena08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 22:37   #1089
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
czyli laser... dzięki za info. a możesz napisać jak cenowo wygląda zabieg zamykania naczynek laserem? Chodzi mi o nos np. I jak skórę należy przygotować do takiego zabiegu [jakie maści odstawić, czy w ogóle trzeba je odstawić - stosuję differin, epiduo itd.] Czy skóra jest mocno czerwona, spuchnięta po zabiegu?
Ceny sa rozne, zalezy od urzadzenia i oczywiscie salonu gdzie zab.jest wykonywany - czy wyk.go lekarz czy tez kosmetolog w gabinecie itd.
zalezy tez czy masz duzo naczynek na nosie, czy tylko kilka. Cena mniej wecej ok.200zl - moze byc wiecej jesli bedzie duzo naczynek do zamkniecia.
Oczywiscie nalezy odstawic wszekalie kremy i masci z retinolem - radzilabym calkowicie a nie tylko na obszarze ktory bedzie zab.poddawany. Nie nalezy tez uzywac samoopalaczy i zazywac beta karotenu - z ktorego powst.retinol - ani ok.m-c przed zabiegiem nie opalac sie - to obowiazuje oczywiscie rowniez po zabiegu.
Przeciwwskazaniem sa tez problemy z krzepliwoscia krwi oraz zazywanie aspiryny i pochodnych salicylanow oraz innych lekow rozrzedzajacych krew.
Poza zabiegu trzeba skore chronic kremami z wysokimi filtrami i unikac przegrzewania skory - czyli goracych kapieli, saun i duzego wysilku fizycznego. Aletego na pewno dowiesz sie jeszcze w gabinecie przed zabiegiem.


Aniczka111: tak, sa lasery ktore lecza rumien

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-11-19 o 22:42 Powód: poprawka
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 09:09   #1090
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Ceny sa rozne, zalezy od urzadzenia i oczywiscie salonu gdzie zab.jest wykonywany - czy wyk.go lekarz czy tez kosmetolog w gabinecie itd.
zalezy tez czy masz duzo naczynek na nosie, czy tylko kilka. Cena mniej wecej ok.200zl - moze byc wiecej jesli bedzie duzo naczynek do zamkniecia.
Oczywiscie nalezy odstawic wszekalie kremy i masci z retinolem - radzilabym calkowicie a nie tylko na obszarze ktory bedzie zab.poddawany. Nie nalezy tez uzywac samoopalaczy i zazywac beta karotenu - z ktorego powst.retinol - ani ok.m-c przed zabiegiem nie opalac sie - to obowiazuje oczywiscie rowniez po zabiegu.
Przeciwwskazaniem sa tez problemy z krzepliwoscia krwi oraz zazywanie aspiryny i pochodnych salicylanow oraz innych lekow rozrzedzajacych krew.
Poza zabiegu trzeba skore chronic kremami z wysokimi filtrami i unikac przegrzewania skory - czyli goracych kapieli, saun i duzego wysilku fizycznego. Aletego na pewno dowiesz sie jeszcze w gabinecie przed zabiegiem.
Czyli generalnie napisałaś to, o czym juz wiedziałam przy zabiegach IPLem myślałam, że tutaj będą inne przeciwskazania. A dlaczego mam odstawić retinoidy z całej buzi, że tak powiem, a nie tylko z nosa? wocb.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 12:11   #1091
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
IPL jak juz pisalam moze byc z powodzeniem stosowany tylko w fotoodmladzaniu skory, reszta, to tylko nabijanie kabzy lekarzom
Maripossa ... ale rozległy rumień (twarz,dekolt) likwiduje się na początku tylko za pomocą IPL

Jeśli jednak piszesz o fotoodmładzaniu ... to może wyjaśnisz co masz na myśli skoro piszesz , ze do tego IPL sie nadaje .... bo wg mnie fotoodmładzanie to nic innego jak "odmłodzenie" skóry za pomocą niekoherentnego imuplsowego światła o niskiej gęstosci energii. Główny podział oceny fotouszkodzonej skóry można podzielić wg.cech wenątrz- i zewnatrz-pochodnego starzenia sie skóry na:
-plamy barwnikowe, piegi, zmiany naczyniowe
- zmiany strukturalne skóry i naskórka

Tak, że zabieg fotoodmładzania również obejmuję zamykanie sieci naczynek, a oprócz tego rozjasnia bądź tez usuwa przebarwienia, "zagęszcza" skórę, spłyca rozszerzone pory - wszytsko to po to by uzyskać jednolity efekt estetyczny.

Jeżeli piszesz, że IPL nie działa to może jest to wina sprzętu ... te wysokiej jakości jak platforma Lumenis One czy Quantum dają świetne rezultaty. A czasami nawet najlepszy sprzęt w rękach osoby niedoświadczonej cudów nie zdziała.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-11-20 o 12:17
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-20, 15:02   #1092
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: popekane naczynka

Moja siostra miala zamykane naczynka laserowo. Miala pojedynczy "pajaczek" ale dosyc duzy. Przez ok 2tygodnie miala strupek(nie mozna go moczyc!). Efekt jest trwaly jezeli dba sie o skore
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 18:24   #1093
Gray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Popękane żyłki na twarzy.

Ale mam pytanie. Ten krem dermiki jest przeciwzmarszczkowy, a ja mam dopiero 13 lat, więc mimo to mogę go używać? Co prawda tylko punktowo, ale to jednak chyba mocny kosmetyk...
Gray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 12:08   #1094
Deszczowa Pogoda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 15
Soraya Professional - Zabieg do cery naczynkowej

Witam,
W poszukiwaniu czegoś na wizyty mojej mamy, trafiłam na tę serię Soraya. Jest to jeden z nielicznych producentów kosmetyków w rozsądnej cenie, takich które u mojej mamy nie wywołują reakcji alergicznej i jeśli w niczym nie pomagają, to przynajmniej nie szkodzą.
O ile większość serii jest dostępna bez większych poszukiwań, to nie udało mi się trafić na "łagodny peeling enzymatyczny do cery naczynkowej (nr.704)".
W związku z tym pytanie, czy ktoś z forum mógłby mi pomóc i wskazać gdzie to kupić przez internet? Lub ewentualnie ma możliwość pośredniczyć w zakupie? Bardzo proszę, pomóżcie.
Deszczowa Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 15:57   #1095
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Maripossa ... ale rozległy rumień (twarz,dekolt) likwiduje się na początku tylko za pomocą IPL

Jeśli jednak piszesz o fotoodmładzaniu ... to może wyjaśnisz co masz na myśli skoro piszesz , ze do tego IPL sie nadaje .... bo wg mnie fotoodmładzanie to nic innego jak "odmłodzenie" skóry za pomocą niekoherentnego imuplsowego światła o niskiej gęstosci energii. Główny podział oceny fotouszkodzonej skóry można podzielić wg.cech wenątrz- i zewnatrz-pochodnego starzenia sie skóry na:
-plamy barwnikowe, piegi, zmiany naczyniowe
- zmiany strukturalne skóry i naskórka

Tak, że zabieg fotoodmładzania również obejmuję zamykanie sieci naczynek, a oprócz tego rozjasnia bądź tez usuwa przebarwienia, "zagęszcza" skórę, spłyca rozszerzone pory - wszytsko to po to by uzyskać jednolity efekt estetyczny.

Jeżeli piszesz, że IPL nie działa to może jest to wina sprzętu ... te wysokiej jakości jak platforma Lumenis One czy Quantum dają świetne rezultaty. A czasami nawet najlepszy sprzęt w rękach osoby niedoświadczonej cudów nie zdziała.
Byc moze rozlegly rumien likwiduje sie na poczatku IPL'em - tego nie wiem, skoro tak piszesz zapewne tak jest. Tylko dlaczego tylko NA POCZATKU?
widzialam klientki z popekanymi naczynkami na twarzy, ktore poddawaly sie zab.IPL'a (dobry sprzet i dsowiadczona osoba... nie mowie o osobie) a mimo to efektow nie bylo. Przebarwienia owszem, rozjasnily sie, ale rowniez calkowicice nie zniknely.
Ja nie mowie ze IPL to badziew i koniec, ale nie jest to urzadzenie ktore za 1 razem zamknie niechacne pekniete naczynka - bo o tym mowa w tym watku.
Napisalam fotoodmladzanie, bo takiego zwrotu sie w kosmetyce uzywa - poprostu ladny zwrot. Chyba kazdy wiedzial i wie co mialam na mysli, skoro i ty wiesz wiec po co mnie pytasz?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 16:18   #1096
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Maripossa wytłumacz mi dlaczego mam odstawić retinoidy z całej twarzy skoro chce zrobić tylko nos? Jak długo po zabiegu nie będę mogła smarować nosa retinoidami?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 13:42   #1097
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Maripossa wytłumacz mi dlaczego mam odstawić retinoidy z całej twarzy skoro chce zrobić tylko nos? Jak długo po zabiegu nie będę mogła smarować nosa retinoidami?
na wszelki wypadek. Poza tym najlepiej najpierw wybierz miejsce gdzie bedziesz chciala zrobic ten zabieg i wtedy kosmetolog czy lekarz dokladnie ci powie co odstawic i na jak dlugo.
Poza tym dlaczego chcesz na nos stos.krem z retinoidami?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:23   #1098
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
na wszelki wypadek. Poza tym najlepiej najpierw wybierz miejsce gdzie bedziesz chciala zrobic ten zabieg i wtedy kosmetolog czy lekarz dokladnie ci powie co odstawic i na jak dlugo.
Poza tym dlaczego chcesz na nos stos.krem z retinoidami?
Nie na nos, na całą twarz. Dostałam od derma epiduo. Ale na razie nie zaczynałam, przesmarowałam się tylko 2 razy differinem, który dostałam na plecy bo epiduo wykupię w nast tygodniu [zastrzyk gotówki].
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 17:37   #1099
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Byc moze rozlegly rumien likwiduje sie na poczatku IPL'em - tego nie wiem, skoro tak piszesz zapewne tak jest. Tylko dlaczego tylko NA POCZATKU?
A w jaki inny sposób proponowałabyś zamknąć OBSZERNĄ SIEĆ porozszerzanych drobnych naczyń krwionosnych

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
widzialam klientki z popekanymi naczynkami na twarzy, ktore poddawaly sie zab.IPL'a (dobry sprzet i dsowiadczona osoba... nie mowie o osobie) a mimo to efektow nie bylo. Przebarwienia owszem, rozjasnily sie, ale rowniez calkowicice nie zniknely.
Po IPL są zawsze efekty zatem albo sprzęt był tak "dobry" albo osoba tak "doświadczona". Co do przebarwień to wszytsko zależy jakiego sa pochodzenia (na jakiej głebokości połozone), od jakiego czasu wystepują, ile zabiegów wykonano ... itp...itd... dlatego też nigdy nie wiadomo jakiego efektu terapeutycznego możemy oczekiwać, stąd konsultacja przed zabiegiem i urealnienie oczekiwań pacjenta w stosunku do proponowanej terapii - czasmai najlepsze efekty daja te łączone o czym tez pacjenta sie informuje...cudów nie obiecujemy.... cudowna to jest woda z Lichenia

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Ja nie mowie ze IPL to badziew i koniec, ale nie jest to urzadzenie ktore za 1 razem zamknie niechacne pekniete naczynka - bo o tym mowa w tym watku.
Maripossa z tego wynika że dajesz gwarancje, że laser (zielony, nd:yag, aleksandrytowy) zamknie KAŻDE NACZYNIA (pojedyncze lub utrwalony rumień) za pierwszym razem czy to błękitne czy czerwone

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Napisalam fotoodmladzanie, bo takiego zwrotu sie w kosmetyce uzywa - poprostu ladny zwrot.
Fotoodmładzanie to nie jest POPROSTU ładny zwrot tylko konkretna nazwa zabiegu wykonywanego za pomocą IPL majaca na celu walkę z fotouszkodzeniami skóry dlatego FOTO-odmładzanie . Czyli adekwatna nazwa do konkretnego problemu.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Chyba kazdy wiedzial i wie co mialam na mysli, skoro i ty wiesz wiec po co mnie pytasz?
Pytam bowiem Twoim zdaniem IPL nadaje się TYLKO do fotoodmładzania ...a jednym z efektów posłonecznego uszkodzenia skóry jest rumień, teleangiektazje -uszkodzone naczynka krwionośne stąd nie bardzo rozumiem - podążając Twoją myślą - do czego ten IPL sie nadaje wkońcu bo skoro nie zamyka naczynek, słabo usuwa przebarwienia...to co robi???

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
a ja słyszałam, że IPL najlepszy na naczynka więc co osoba to opinia, jak z większością...

ktoś jeszcze usuwał rumień? może się podzielić wrażeniami?
Niczka87 rumień usuwa się IPL bo laserem cięzko by było "uchwycić" tak rozległą sieć naczyń. Zatem na początku stosuje się IPL 2-3 zabiegi a potem (jeżeli ciągle istnieje potrzeba) pozostałe pojedyncze naczynka domyka sie laserem i wtedy mamy pewność, że zabieg jest przeprowadzony prawidłowo i efekty będą trwałe

Ja osobiście usuwałam sieć naczyń na dekolcie już rok temu, miałam dwa zabiegi IPL i efekt utrzymuje się do dzisiaj. Wrażenia - boli jak cholerka hehe

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
dlaczego mam odstawić retinoidy z całej twarzy skoro chce zrobić tylko nos? Jak długo po zabiegu nie będę mogła smarować nosa retinoidami?
Napewno nie "na wszelki wypadek" O wit.A mozna by było napisać elaborat, ale postaram się skrócić do minimum.

Witamin A wystepuje w wielu postaciach chemicznych. Jej reaktywność zalezy od formy chemicznej, postaci podania, nosników, stężenia itd...Każda forma retinolu w odpowienim stężeniu i warunkach może przekształcić sie w skórze w tretinoinę. Każda postać retinolu przyspiesza odnowę komórkową, ma działania fototoksyczne i może prowadzić do rekacji retinoidalnych. Nigdy nie mamy pewności (szczególnie stosując preparaty dermatologiczne - na receptę) jak pacjent stosuje dany środek - jak czesto, jaką ilość, dlatego wit.A może wykazywać nie tylko działanie miejscowe. Ponadto prosze pamiętać, że każdy zabieg IPL czy laser mogą wykazywac również działanie immunosupresyjne.

Niczka87 ...dlatego też w zgodzie z nasza najlepszą wiedzą (w moim przypadku kosmetologiczną) zaleca się zaprzestania stosowania pewnych środków farmakologicznych, czynności życiowych itp w trosce o najlepsze dobro pacjenta oraz w celu uniknięcia jak największego prawdopodobieństwa wystapienia skutków ubocznych.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-11-22 o 17:55
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-22, 18:04   #1100
aasiaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowe zamykanie naczynek

Interesuje mnie temat zamykania naczynek z powodu rumienia na twarzy, strasznie mnie to męczy nawet jak nie jestem całkiem czerwona to moja twarz wygląda taka zmęczona i w ogóle. Poza tym moja skóra reaguje na wszystko ciepło, zimno, alkohol, zdenerwowanie , zmęczenie ;/ Czy któraś z was miała zamykane naczynka z tego powodu? Dało rezultaty? Była bym wdzięczna za jakieś info... dzięki
aasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 19:03   #1101
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość


Napewno nie "na wszelki wypadek" O wit.A mozna by było napisać elaborat, ale postaram się skrócić do minimum.

Witamin A wystepuje w wielu postaciach chemicznych. Jej reaktywność zalezy od formy chemicznej, postaci podania, nosników, stężenia itd...Każda forma retinolu w odpowienim stężeniu i warunkach może przekształcić sie w skórze w tretinoinę. Każda postać retinolu przyspiesza odnowę komórkową, ma działania fototoksyczne i może prowadzić do rekacji retinoidalnych. Nigdy nie mamy pewności (szczególnie stosując preparaty dermatologiczne - na receptę) jak pacjent stosuje dany środek - jak czesto, jaką ilość, dlatego wit.A może wykazywać nie tylko działanie miejscowe. Ponadto prosze pamiętać, że każdy zabieg IPL czy laser mogą wykazywac również działanie immunosupresyjne.

Niczka87 ...dlatego też w zgodzie z nasza najlepszą wiedzą (w moim przypadku kosmetologiczną) zaleca się zaprzestania stosowania pewnych środków farmakologicznych, czynności życiowych itp w trosce o najlepsze dobro pacjenta oraz w celu uniknięcia jak największego prawdopodobieństwa wystapienia skutków ubocznych.
No dobrze, ale dlaczego, bo to wszystko tak naukowo opisałaś, że powiem szczerze nic nie zrozumiałam z tą wit A. Chodzi mi o to dlaczego mam zaprzestać stosowania epiduo - maść na trądzik z adapalenem na twarz, gdy chce zrobić zabieg tylko na nos? Czy nie wystarczy, iż nie będę smarowała nosa?

Czy zabieg IPLem boli? Bo ja zdaje się miałam nim robione zamykanie naczynek 2 razy i czułam kopnięcia prądem jakby [ok 15 pstryknięc dał lekarz]

Czyli co, jak mam rumień na nosie [reaguje na zimno, ciepło, po alkoholu, wysiłku] to raczej IPL, a nie laser tak? Opuchlizna będzie? Jutro postaram się umówić na konsultacje do innej pani dermatolog w związku z tym moim nosem...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 19:05   #1102
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

DevilInside: nie bede z Toba dyskutowala przez pol watku, bo nie o to chodzi ilu specjalistow tyle opinii widac.
I nie, nie daje gwarancji na nic. Mowilam o tym, ze jesli ktos chce zdecydowac sie na zamykanie naczynek lepiej aby wybral laser niz IPL. Co do rozleglego rumienia nie bede sie tu przechwalac, bo poprostu za bardzo nie wiem.
Natomiast ty widze kazde moje slowo musisz skrupulatnie obrobic i zakonczyc minka typu: , , "patrzac" na mnie z politowaniem.
Jezeli nie pisze prawdy, to mi to jasno napisz i fachowo a nie "podsmiewajac" sie, ze cos zle napisalam.
Bylabym wdzieczna, gdybys w taki sposob nie podwazala tego co pisze.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 19:40   #1103
chanchan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 9
Dot.: skleroterapia

Witam

Chciałam się podzielić swoimi wrażeniami po sklerotyzacji. Zabieg miałam w czerwcu, obie nogi, zabieg poprzedzony badaniem USG Doppler. Po zabiegu bandaż elastyczny przez około tydzień. Bolesność zabiegu - średnia, po zabiegu nogi ciężkie ale dało się wytrzymać, najgorsze te bandaże chyba były... Efekt po kilku miesiącach? ŻADEN A nawet wydaje mi się, że jest gorzej niż przed. Jestem okropnie rozczarowana, zwłaszcza jak czytam posty dziewczyn zadowolonych z zabiegu... Nie wiem czy winą obarczyć lekarza? Zresztą to nic dziś nie zmieni. Żylaki jak były tak są... Szczęście w nieszczęściu że całość kosztowała mnie tylko (a może aż?) 400zł (Częstochowa). Ciągle myślę co by tu z tymi nogami zrobić, bo mam dość chodzenia w spodniach... Zaczynam myśleć o drugim podejściu do skleroterapii, tym razem oczywiście u innego lekarza. Tutaj tytuł profesora okazał się być niewiele wart... Eeh...
chanchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 13:54   #1104
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: skleroterapia

Cytat:
Napisane przez chanchan Pokaż wiadomość
Witam

Chciałam się podzielić swoimi wrażeniami po sklerotyzacji. Zabieg miałam w czerwcu, obie nogi, zabieg poprzedzony badaniem USG Doppler. Po zabiegu bandaż elastyczny przez około tydzień. Bolesność zabiegu - średnia, po zabiegu nogi ciężkie ale dało się wytrzymać, najgorsze te bandaże chyba były... Efekt po kilku miesiącach? ŻADEN A nawet wydaje mi się, że jest gorzej niż przed. Jestem okropnie rozczarowana, zwłaszcza jak czytam posty dziewczyn zadowolonych z zabiegu... Nie wiem czy winą obarczyć lekarza? Zresztą to nic dziś nie zmieni. Żylaki jak były tak są... Szczęście w nieszczęściu że całość kosztowała mnie tylko (a może aż?) 400zł (Częstochowa). Ciągle myślę co by tu z tymi nogami zrobić, bo mam dość chodzenia w spodniach... Zaczynam myśleć o drugim podejściu do skleroterapii, tym razem oczywiście u innego lekarza. Tutaj tytuł profesora okazał się być niewiele wart... Eeh...

Miałaś tylko jeden zabieg? Bo jeżeli tak, to może właśnie w tym tkwi problem, czyli brak efektu. Rzadko wystarcza jedno ostrzyknięcie żyły... Zwykle potrzeba 2-3 razy, jeden razy jest wystarczający ale tylko przy małych pajączkach. Ja miałam też jeden zabieg na obie nogi i małe pajączki zostały trwale zamknięte, ale kilka większych niestety nie dało rady zamknąć całych, więc po nowym roku znowu się za to biorę. Wtedy za późno się za to zabrałam i nie miałam czasu na kolejne zabiegi. Teraz wiem, że muszę się nastawić na co najmniej 2-krotne ostrzykiwanie.
A, jeszcze coś - niektóre pajaczki mogą zaniknąć nawet do 6 miesięcy po zabiegu.
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:37   #1105
chanchan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 9
Dot.: skleroterapia

U mnie nawet te małe się nie pozamykały... Zresztą mój lekarz uprzedził mnie że najpierw zacznie od największych żylaków. Ich też nie udało mu się zamknąć... Może faktycznie powinnam udać się na kolejne zabiegi?... Tylko że lekarz oceniając stan moich nóg stwierdził, że drugi zabieg może w ogóle nie będzie konieczny. Okazało się jednak inaczej. No cóż... Nie spodziewałam się jakichś spektakularnych efektów, ale chociaż jakichkolwiek, a na pewno nie pogorszenia... Coś tu jednak było nie tak.
chanchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 10:21   #1106
aga_k33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 9
Dot.: skleroterapia

witam
Mam pytanie - czy któraś z Was mogłaby udzielić mi informacji na temat Centrum Flebologii w Warszawie (na Gocławiu). Podobno mają jednych z najlepszych specjalistów i to właśnie tam warto poddać się zabiegowi skleroterapii. Czytałam Wasze opinie na temat tego zabiegu, ale niestety nie znalazłam nic na temat tego centrum. Jestem zdecydowana na wykonanie tego zabiegu, ale zanim wybiorę miejsce chciałabym uzyskać jakąś poradę gdzie wykonują to najlepiej.
Z góry dziękuję za pomocne informacje.
aga_k33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 20:48   #1107
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: skleroterapia

Cytat:
Napisane przez chanchan Pokaż wiadomość
No cóż... Nie spodziewałam się jakichś spektakularnych efektów, ale chociaż jakichkolwiek, a na pewno nie pogorszenia... Coś tu jednak było nie tak.
Może spróbuj jeszcze raz u innego specjalisty, najlepiej jakiegoś poleconego, sprawdzonego. Ja też szukam jakiegoś dobrego lekarza na nowe zabiegi. Temu który mi robił skleroterapię nie mam nic do zarzucenia, ale liczę na to że może gdzieś taniej będzie Bo to jednak duży wydatek.


Cytat:
Napisane przez aga_k33 Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy któraś z Was mogłaby udzielić mi informacji na temat Centrum Flebologii w Warszawie (na Gocławiu). Podobno mają jednych z najlepszych specjalistów i to właśnie tam warto poddać się zabiegowi skleroterapii. Czytałam Wasze opinie na temat tego zabiegu, ale niestety nie znalazłam nic na temat tego centrum.

Nie słyszałam nic o tym centrum, mimo że swego czasu intensywnie poszukiwałam w necie i znalazłam trochę miejsc, ale tego nie
Więc też chętnie się dowiem czy warto
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 09:13   #1108
iwoncica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: skleroterapia

Słuchajcie, a jak po tej skleroterapi normalnie do pracy?Bo ja pracuje na nogach cały dzien.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

a tak w ogóle to zgłupiałam gdzie mam iść na ten zabieg.Miałam dziś znalesć coś sobie i jestem w kropce.
iwoncica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 21:27   #1109
BUNNY 72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: skleroterapia

po skleroterapi masz zalecenie od lekarza żeby spacerować około 30-40 min i normalnie wracasz do pracy, jeśli masz dokonać wyboru to poszukaj placówki która ma aparat usg niech zrobią ci badanie dopplerowskie przed zabiegiem to wyjaśnia wszystko co się dzieje w twoich nogach a ci co robią na oko albo pseudo jakimiś aparatami to ściemniacze moja koleżanka ostatnio w trójmieście poszła do dr szkoda gadać który badał jej noge nie podłączona do niczego sondą a że miała wcześniej robionego dopplera to wstała podziękowała i wyszła. Z terenu Trójmiasta polecam Vena-med w Sopocie maja fajnego dr Szulara z Warszawy jeśli jesteś z centralnej Polski zadzwoń do nich i poproś o tel dr Szulara w Warszawie i napewno gdzieś przyjmuje bo w Sopocie jest tylko w 2 dni, jestem po bezpłatnej kontroli wszystko mam zagojone a co najważniejsze bez powikłań pozdrawiam
BUNNY 72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 07:43   #1110
aduszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: skleroterapia

Cytat:
Napisane przez aga_k33 Pokaż wiadomość
witam
Mam pytanie - czy któraś z Was mogłaby udzielić mi informacji na temat Centrum Flebologii w Warszawie (na Gocławiu). Podobno mają jednych z najlepszych specjalistów i to właśnie tam warto poddać się zabiegowi skleroterapii. Czytałam Wasze opinie na temat tego zabiegu, ale niestety nie znalazłam nic na temat tego centrum. Jestem zdecydowana na wykonanie tego zabiegu, ale zanim wybiorę miejsce chciałabym uzyskać jakąś poradę gdzie wykonują to najlepiej.
Z góry dziękuję za pomocne informacje.

www.centrumflebologii.pl Rewelacyjne miejsce, leczy się tam wielu z moich znajomych i wszyscy zadowoleni. Istnią od 98 roku!
aduszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.